PDA

Zobacz pełną wersję : Fall of the samurai klany



Michas1996
30-01-2012, 20:54
Mam do was pytanie, w dodatku opowiecie się po stronie Shoguna czy Cesarza? Ja chyba będę grać klanem po stronie shogunatu podoba mi się klimacik pokonania europejczyków i wycinania w pień imperialistycznych armii. Jednak perspektywa koszenia samurajów przy użyciu gatlinga też jest kusząca.

Andzia
30-01-2012, 21:07
Dla mnie odpowiedź jest oczywista, po co opowiadać się za którąś z stron jak można obiema zagrać :lol: Oczywiście którą stroną najpierw zagram wolę oddać w ręce losu czyli rzutem monetą 8-)

ManUtd
30-01-2012, 21:18
Najpierw trzeba zobaczyć jakie klany i po której stronie w ogóle będą dostępne bo trochę namieszali z tymi klanami w różnych edycjach. A tak z przyczyn moralnych to może klanem szogunatu, z sentymentu dla 'ostatniego samuraja' ;)

Polakko
31-01-2012, 13:19
Ja tam będe maszerował razem z postępem- czyli biore na pierwszy ogień frakcje Cesarskie, a w multi też bede stawiał na nowoczesną armię.

Aro137
31-01-2012, 17:33
A tak z przyczyn moralnych to może klanem szogunatu, z sentymentu dla 'ostatniego samuraja' ;)

Hehe ja tak samo :P Najpierw sprawdzę "tradycję" potem nowoczesne armie.

Wielki Mistrz Malborka
01-02-2012, 21:04
Ja zacznę od nowych armii bo stare już znam z podstawki :) oczywiście będą inne ale nie tak inne jak te nowe :P Zamierzam jak najszybciej pobawić się KM :twisted:

Chaak
02-03-2012, 18:21
Heh, nawiązując do postów powyżej to szogunat, a nie imperialiści chciał otworzyć się na świat. Poza tym obydwie strony używały nowej technologii.

Tom_P
20-03-2012, 15:06
Cóż, docelowo to obie strony to zagrania. Ale zawsze tak jest że wiele osób z góry wcześniej upodoba sobie swoje ulubione nacje. A w realiach XIX wiecznej Japonii zdecydowanie bardziej uśmiecha mi się walka pod flagą wschodzącego słońca i tak napewno będzie przez dłuższy czas ;)

Chaak
25-03-2012, 20:36
Wczoraj pierwsza kampania zaliczona :D . Oczywiście po stronie szoguna z nastawieniem na nowoczesność i współpracę z zachodem. Teraz będę cesarzem próbować.

pawelk198604
30-03-2012, 15:23
Zdobyłem 10 prowincji jestem w połowie roku 1867, cesarz ogłosił mnie cesarską awangardą, byłem dumny z mojego geniuszu strategicznego, ale wszytko się posypało zbankrutowałem, wróg szarpie moje szlaki handlowe, mam tylko jedną flotę.
Mam jedną sporą armie i klika mniszych, dzięki czemu udało mi się przeprowadzić udaną kampanie w kierunku północnym, dzięki czemu cesarz ogłosił mnie awangardą cesarską.

I tu zaczęły się problemy zaczęło brakować kasy na dalsze podboje, więc przywaliłem podatek, zaczęły się bunty samurajów, zaczęli oni niszczyć moją infrastrukturę.

Może ktoś mi poradzi jag grać Satsumą?

P.S jak budować linie kolejowe, słyszałem że "w Zmierzchu samurajów" budować linie kolejowe, słyszałem że to możliwe

tomciopogromcio
30-03-2012, 15:45
W ten dodatek jeszcze nie grałem jednak, ja zawsze zaczynam granie od budowania potężnej gospodarki i ekonomii by potem nie mieć właśnie takich sytuacji, mając multum dochód zawsze zdążę zrobić wielką armię, a robią na początku wielką armię, zaniedbując ekonomię, doprowadzasz do zwiększania opłat, nie zwiększając dochodów :/. W RotS koło 1190 roku mam 300000 pieniędzy i dochód koło 15000 co turę (gram na poziomie normalnym - wrzucam na youtube moją grę).

Wielki Mistrz Malborka
02-04-2012, 23:22
Można link? :D

Bojaki
03-04-2012, 13:41
Na kłopoty finansowe jest zawsze jeden niezawodny sposób - jeśli masz marną infrastrukturę i dużo ludzi z bronią wyślij ich na podbój!
Ja zacząłem grę na VH/VH i prawie od początku toczyłem wojny ze wszystkimi. Jedyna opcja , żeby wyrobić finansowo to rozejść się po okolicznych prowincjach, podbijać je i łupić, w FOTS z zasobnych ziem można wyciągnąć od 10 do nawet 60 tys (średnio 20-30), co pozwala nie tylko na utrzymanie armii ale i inwestycje w gospodarkę - i wreszcie na tworzenie nowych wojaków. Zrujnowana prowincja oczywiście zbuntuje się, ale odpowiednio gospodarując siłami da radę odeprzeć powstańców gdyby wpadli na pomysł inwazji.
Jest to tym łatwiejsze, jeśli osiągniesz przyzwoity stopień rozwoju technik wojskowych , wtedy można podbijać i wygrywać ponosząc śmieszne straty...

tomciopogromcio
07-04-2012, 18:39
Można mieć 10 grywalnych klanów????? Widziałem na youtube :/.

Bojaki
11-04-2012, 15:20
jak budować linie kolejowe, słyszałem że "w Zmierzchu samurajów" budować linie kolejowe, słyszałem że to możliwe

Linie kolejowe można budować tylko w prowincjach z góry ustalonych, rozbudowując urzędy telegraficzne, musisz też odkryć jakąś technologię ;)

tomciopogromcio
15-04-2012, 10:40
Jak mieć 10 grywalnych klanów, bo nigdzie nie widzę do dokupienia???

legoras
19-04-2012, 14:32
10 klanów to można mieć tylko na piracie.
Legalnie można mieć 6 + Ewentualnie 1 z DLC = Saga/Obama/Tsu.
Klanu Sendai nie można legalnie zdobyć, tak jak i zresztą jednocześnie 2/3 klanów z DLC.
W skrócie, jak masz jakieś DLC to max 7 klanów.

Polakko
19-04-2012, 20:05
chyba że jesteś tak kasiaty że kupujes 3 gry z różnymi DLCkami

tomciopogromcio
19-04-2012, 21:14
To trochę głupie, nie nie to bardzo głupie, że można na piracie a tak nie. Skoro tam jakoś odblokowali to i tutaj powinno być można :P. I to w ogóle znaczy, że nimi można grać, a jedynie zablokowali przed wydaniem gry czy coś i kupiliśmy nie pełny produkt :P.

Rue
20-04-2012, 08:52
Pewnie wydadzą resztę klanów w płatnym DLC :lol:

Niko
20-04-2012, 15:19
Nie pewnie tylko NA PEWNO :D

Rue
20-04-2012, 21:45
Po pre orderze NTW nie byłbym taki pewny :D

Lukas_warrior
07-06-2012, 08:44
Ja zacząłem grę po stornie cesarza. Najpierw chciałem spróbować nowoczesnych jednostek, bo tradycyjne można mniej więcej znac z podstawowej gry.