PDA

Zobacz pełną wersję : Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10

prymcio11
19-07-2012, 10:56
Czy zainstalowanie nowego spolszczenie zepsuje sava i trzeba będzie zaczynać nową kampanie?

Araven
19-07-2012, 12:12
Możesz grać dalej, spolszczenie nie wpływa na savy. Nie trzeba po instalacji spolszczenia zaczynać nowej kampanii.

prymcio11
19-07-2012, 12:31
Dzięki za informacje

Takedown
19-07-2012, 18:00
Pyknij kilka tur po jakimś czasie powinno wrócić do normy.

Rzeczywiście w 25 turze, gdy Wenecja zdobyła Urfę i krucjata się zakończyła, Norwegia ruszyła swoją księżniczką już w normalnym tempie :mrgreen: To było coś wspaniałego zobaczyć jak postać płynnie przemierza całą drogę, bo przez te kilka tur oglądałem grę z prędkością max. 2 klatek na sekundę (można było je po prostu liczyć). Jedna tura trwała średnio 14 minut (z ciekawości włączyłem stoper). Moim zdaniem winna jest Szkocja, bo gra zaczynała ciąć w turze, podczas której Szkocja przyłączyła się do krucjaty.

ProNoob
20-07-2012, 11:15
Mam pewien problem. Dowódca po bitwie po prostu mi zniknął. Nie było żadnego komunikatu ani nic. Czym to jest spowodowane? Prosze o odp.



*********
Pojechał na wakacje albo uważa siebie za Warneńczyka.
S.

Araven
20-07-2012, 13:31
Czasami jak zostanie bardzo mało żołnierzy w straży generalskiej to komp uznaje takiego generała za poleglego w bitwie, mimo, że w bitwie nie ma komunikatu o jego śmierci. :mrgreen:
Znaczy Waść oszczędzaj straż generalską wodza.

Piter
20-07-2012, 15:08
Zwiększ skale jednostek jeśli masz normalną.

ProNoob
20-07-2012, 15:56
Hehe, no właśnie został sam bidulek, bo reszta jednostek uciekała zanim podeszła do wroga, ale dzięki za odpowiedź.

ordenus22
21-07-2012, 07:03
Gram Polską, wszystko oryginalne i tylko submod na dziedzica i mam taką sytuację - przejąłem jakiś czas temu Aragonię i graniczę z neutralną Hiszpanią, dzięki trybutowi i innym podarunkom mam z nimi stosunki 9-10/10, a oni mnie o dziwo zaatakowali. Cofnąłem się o turę i jeszcze im dałem większy trybut i oni dalej mnie atakują. Przecież przy stosunkach 10/10 na oryg. ai nie mają prawa zaatakować?

Araven
21-07-2012, 08:35
No mnie na oryginalnym nie atakuje nikt przy 8/10 i wyżej. Nie wydaje mi się by ta nieagresja nie dotyczyła przejmowanych krajów w wyniku dziedziczenia. zajrzyj do angielskiego poradnika ale chyba nic tam nie piosze o wyjątkach od tej zasady. Hiszpania jest silniejsza od Ciebie? albo najsilniejsza?

ordenus22
21-07-2012, 09:09
Gdyby nie ja to już dawno by Hiszpania nie istniała. Maurowie ją tak przycisnęli, że zostały jej w pewnym momencie 3 prowincje. Wysłałem swój korpus ekspedycyjny i pomogłem jej trochę z Maurami. Potem przejąłem tron Aragonii tj prowincje Barcelona, Saragossa i Tortosa. Potem na Maurach zdobyłem dla siebie Valencię i Grenadę, a oni odbili pozostałe prowincje i została im jeszcze 1 prowincja do zdobycia. Hiszpanie dalej prowadzą wojnę z Maurami, a ja podpisałem pokój z nimi, bo Mongołowie mnie cisną ze wschodu. Obok Syrii i Węgier to najsilniejsza frakcja (zlikwidowali obie Rusie i Kumanów), a ja trzymam ich na linii Turów i Połock, ale kurcze co rusz posyłają na mnie nowe pełne armie, w każdym razie jest ciężko. Z Węgrami, Danią mam sojusz. Z Niemcami też mam sojusz, ale dałem im nieźle wcześniej popalić i za cenę oddania im 2 zdobytych na nich prowincjach zawarłem z nimi przymierze. Mam rok 1302 i czekam na Kazimierza Wielkiego wg mnie powinien być tak koło 1330.
PS. Jakie u Was panują dynastię? U mnie grając Polską panuję dynastia Juriewiczów :D Wcześniej była dynastia Piastów Mazowieckich (dalej mam ich przedstawicieli, ale już odsunąłem ich od tronu) wszystko dzięki submodowi na dziedzica.

Piter
21-07-2012, 09:34
Widać, czasami się to zdarza, na moim nie powinno atakować powyżej 9/10, a też się to komuś zdarzyło ale to rzadkość.

ProNoob
21-07-2012, 13:30
Zdobyłem w końcu 6.3, ale pojawia mi się problem. W oknie wyboru frakcji wszystko jest ok, jednak w oknie dyplomacji i przy turze AI, herby frakcji są stare, a u Abbasydów mam jedynie białe pole. Proszę o odpowiedź. Nie wiem jaka może być przyczyna tego problemu.

Araven
21-07-2012, 14:01
Prawdopodobnie zainstalowałeś 6.3 na wersję 6.2 :mrgreen:
I masz bigos. Usuń ręcznie katalog bellumcrucis z mods i zainstaluj ponownie oba party 6.3 i bugfixera.

ProNoob
21-07-2012, 14:07
Czyli, że 6.3 jest samodzielną wersją?

Araven
21-07-2012, 14:21
Oczywiście co pisze na pierwszej stronie tego tematu. BC 6.3 nie wolno instalować na poprzednie wersje.

ProNoob
21-07-2012, 14:25
Heh dzięki. Dziwne, że w ogóle mi chodził :lol:

Takedown
21-07-2012, 18:55
Ma ktoś jakiś sprawdzony skład armii do bitew z innymi państwami? Jest mi pilnie potrzebny, może być taki ogólny (ale może być też z konkretnymi nazwami jednostek dla Polski ;) ):
x lekka/ciężka kawaleria
x konnica strzelecka
x łucznicy/kusznicy
x lekka/ciężka piechota
x włócznicy
Gdzie x to liczba oddziałów w armii.

Z tą nagłą potrzebą nowego składu armii wiąże się pewna historia...
Myślałem, że mam super armię z świetną kawalerią i jeszcze lepszą piechotą... Zmieniłem zdanie, gdy po kilku minutach walki 80% mojej piechoty uciekało z pola bitwy, a lekkiej kawalerii już nie było -.- Właściwie miałem już wyjść z bitwy, bo nie widziałem sensu, tym bardziej że Niemcy ze znaczną przewagą liczebną gonili moich uciekających żołnierzy, a straż mojego generała liczyła około 30-tu ludzi i jedynie 4 oddziały konnicy strzeleckiej robiły cokolwiek sensownego (tzn. nie uciekały), więc zacząłem bawić się w samobójcę - szarżowałem generałem na włóczników, co okazało się całkiem niezłym (i efektownym) pomysłem bo morale mojej armii, które było już znikome zaczęło rosnąć i to szybko, dzięki czemu dwa oddziały najemników słowiańskich przestały uciekać. Po kilku minutach zabawy ujrzałem coś takiego:
[spoiler:21klh1r3]http://i48.tinypic.com/j16n9k.png

Tym samym zdobyłem Wiedeń :mrgreen: Ale z mojej "pro-armii" zbyt wiele nie zostało :lol:[/spoiler:21klh1r3]

ProNoob
21-07-2012, 20:29
Ja nie brałem konnicy strzeleckiej. Te jednostki, które akurat masz są najsłabsze, jeśli chodzi o Polskę. Najemnicy słowiańscy to niepotrzebny wydatek. Lepiej kupić włóczników albo spieszonych pocztowych. Tak samo konnica (nie pamiętam jak się nazywa. Bierz tą drugą, która może strzelać, jak już musisz mieć, a najlepiej wydać pieniądze na jazdę mazowiecką albo na pocztowych. A jeśli chodzi o strzelającą piechotę to ja preferowałem polskich strzelców albo kuszników (nie pamiętam nazwy) To tylko moje zdanie. Ważne jest abyś rozbudowywał odpowiednio w tym kierunku swoje osady. I rada na koniec: Według mnie warto podbić tylko całe Czechy oraz Pomorze (łącznie z Zachodnim). Nie pchaj się do Halicza, bo to może być powód do wojny między Tobą i Rusią (nie Nowogrodem, chodzi o tą żółtą). Jeśli już go masz najlepiej odsprzedaj Węgrom .Z Nowogrodem i tak wojna wybuchnie, chyba, że Dania zajmie którąś ze wschodnich prowincji nadbałtyckich. Nie sugeruj się tak do końca moim zdaniem. Araven na pewno wszystko lepiej wyjaśni.

PS. Zawieraj sojusze z sąsiadami Niemiec.

Takedown
21-07-2012, 22:12
Ja do tej bitwy wziąłem 4 oddziały konnicy strzeleckiej, bo myślałem że jest ona tak samo dobra jak w podstawce, a tam wstawiałem ją do każdej armii, gdyż była wyjątkowo przydatna. W Bellum Crucis aż tak dobra niestety nie jest, więc rzeczywiście muszę ograniczyć jej ilość. Heh, a jeśli chodzi o tą drugą konnicę strzelecką (Polscy Możni), miałem w tej bitwie dwa oddziały :roll: Widać co z nich zostało... Chociaż właściwie nie widać :lol: Jazdy mazowieckiej też miałem dwa oddziały, ale cóż... Z piechoty oprócz najemników słowiańskich byli włócznicy, ale chyba ci najsłabsi (Milicja włócznicza [?], tak czy inaczej rekrutowana w miastach) i była też piechota Jaćwingów. Szczerze chciałem zrekrutować coś lepszego (między innymi Polskich Pocztowych), ale zrezygnowałem z tego pomysłu ze względu na zmniejszającą się ilość pieniędzy (przez kilka tur dochód był na dużym minusie :| ).
Halicza nie mam i tak się składa, że nie miałem zamiaru go zdobywać, właśnie ze względu na Ruś, która go zdobyła i zostawiła pustego na kilka tur ( :lol: ), jako że byłem zajęty wojną z Niemcami i miałem spory problem z utrzymaniem armii na zachodzie, to na wschodzie nie szukałem problemów, ale skoro Halicz stał pusty to wysłałem tam szpiega i teraz jest on rebelią :mrgreen: Księstwo Włodzimiersko-Kijowskie, co prawda ma już wojnę z Nowogrodem i Chanatem Połowców, ale jedna ich armia stoi na terenie mojego Grodna (gram na Polskim Submodzie Mietka), z tego względu jest on cały wypełniony tanim wojskiem, które jednak kosztuje :|
[spoiler:1hkimt6x]http://i50.tinypic.com/4vr828.png[/spoiler:1hkimt6x]
Ogólnie wielkie dzięki za porady, bardzo je sobie cenię i chętnie przeczytam ich więcej ;)

Araven
22-07-2012, 08:34
Ja cenię konnicę strzelecką tak polskich jeźdźców jak i możnych, oczywiście to zależy od bitwy ale są przydatni, co do rozgrywki to gram na alternatywnym pliku unit jaki jest w submodach, tam staty sa inaczej zrobione jak w podstawce, oddziały zawodowe sa o wiele lepsze od hołoty. :twisted:
Generalnie należy zawierać sojusze , jak najwięcej z jak najsilniejszymi nacjami. To pozwala przetrwać nim sami sie rozwiniemy.
edit:
Teraz gram pierwszy raz kampanię ze zmienionym plikiem descr_factions standings tym z submodów, gdzie rosną relacje z sojusznikami + oryginalne AI. Bardzo ciekawa kampania i sytuacja na mapie. gram na VH.

Takedown
22-07-2012, 10:13
Mam sojusz z Węgrami 10/10, Danią 7/10 i Norwegią 7/10. Miałem też sojusz z Niemcami, ale one zaatakowały Węgry. Po za tym też mam ten zmieniony plik descr_factions_standings :mrgreen:

krzych
22-07-2012, 14:05
Powiedźcie mi czemu na koniec tury jak patrze na bilans wpływów i wydatków mam po stronie wpływów (-)3200 bizantów w dyplomacja/trybuty od razu mówie ze nie płace nikomu trybutu ani innych płatności. Ponadto prognoza wpływów na koniec tury pokazuje w podsumowaniu iz bede mial np. 3000 tys. zysku co da bilans np 7000 tys. A jak minie tura i dochodzi do mojej rozgrywki to mój skarbiec jest lekko na (+) np ma 1200 bizantów, a nie 7000.
Gram Polską na kampani lekkiej bez fortów, na submodzie Mietka77.

Blood_187
22-07-2012, 15:12
Ja do tej bitwy wziąłem 4 oddziały konnicy strzeleckiej, bo myślałem że jest ona tak samo dobra jak w podstawce, a tam wstawiałem ją do każdej armii, gdyż była wyjątkowo przydatna. W Bellum Crucis aż tak dobra niestety nie jest, więc rzeczywiście muszę ograniczyć jej ilość.

I dobrze myślałeś bo tak powinno być.

Ogólnie konni strzelcy polscy w BC są dużo słabsi i tańsi od konnego kusznika którego na wyposażeniu mają np. Niemcy albo Wenecja, chociaż w podstawce była to jednostka równorzędna. Osobiście zrównałem im cechy i koszty zaciągu/utrzymania bo to trochę dyskryminacja sił zbrojnych Polski :evil:

Druga sprawa to że w wersji 6.3 WSZYSTKIE oddziały korzystające z kusz straciły cechę "skuteczny przeciw pancerzom". Uczyniło to z nich trochę jednostkę bezużyteczną bo otrzymaliśmy łucznika który tylko wolniej strzela. Nie wiem czemu to miało służyć, zwłaszcza że kusza to broń której mało co jest w stanie się oprzeć a duże obrażenia i siła wystrzału mają zrekompensować wolne ładowanie tej broni więc taka cecha była uzasadniona. Obraz bitwy zmienił się tak że drwal ubrany w zwykły skórzany pancerz pada dopiero po 3-4 bełtach a więc słabe to urealnienie pola walki, no ale cóż, nie zawsze zmiany są na lepsze. Ja rozważam przywrócenie wszystkim kusznikom tej cechy no ale chyba chwilę jeszcze tak pogram bo szkoda mi kampanii którą zacząłem ;)

Araven
22-07-2012, 15:31
Wgraj sobie alternatywny plik unit jaki dałem w submodach. Ew. zedytuj sam export_descr_unit :twisted:
Oryginalny unit nie jest zły, ale ja wolę ten z submoda. na 6.2 też grałem na unicie z submoda.

Takedown
22-07-2012, 16:04
Osobiście też wgrałbym ten plik z lepszymi statystykami jednostek, gdyby nie fakt, że trzeba rozpoczynać nową kampanię :| A co z tym składem armii? Poda ktoś jakiś sprawdzony, albo chociaż stosunek konnicy do piechoty (np. 1:3)? Od tamtego posta w mojej kampanii jest ta sama tura, bo bez nowej armii to długo nie pogram :|

Blood_187
22-07-2012, 17:13
Wgraj sobie alternatywny plik unit jaki dałem w submodach. Ew. zedytuj sam export_descr_unit :twisted:
Oryginalny unit nie jest zły, ale ja wolę ten z submoda. na 6.2 też grałem na unicie z submoda.

Już sobie zeedytowałem, a kusza wróciła do łask :) Na alternatywnym unicie grałem w 6.2, ale na alternatywnym 6.3 kusznicy również nie mają bonusa przeciw pancerzom, ale tak czy inaczej kiedy indziej go wypróbuje ;)


Osobiście też wgrałbym ten plik z lepszymi statystykami jednostek, gdyby nie fakt, że trzeba rozpoczynać nową kampanię :| A co z tym składem armii? Poda ktoś jakiś sprawdzony, albo chociaż stosunek konnicy do piechoty (np. 1:3)? Od tamtego posta w mojej kampanii jest ta sama tura, bo bez nowej armii to długo nie pogram :|

Na twoim miejscu odpaliłbym własną bitwę i potestował różne warianty z różnymi przeciwnikami. Nie ma jakiegoś extra-uniwersalnego składu amii. Wiadomo że na wschodzie musisz mieć nawet tych lipnych konnych kuszników żeby jakoś ganiać Kazachów (chociaż to trochę ciężkie bez edycji statystyk bo Kazachowie mają pociski dalekiego zasięgu i szybki ruch, a ty im nawet bardzo obrażeń nie zadasz nie mówiąc już o tym że na oryginalnym unicie koniki strzelców się szybko męczą :)), a jak Ci Cesarstwo zrobi wjazd z jakąś mocną piechotą to zamiast najemników słowiańskich i milicji włóczniczej bardziej nadadzą się drwale i jaćwingowie, najlepiej z przewagą liczebną a od tyłu szwabów jakąś porządna szarżą nękać :)

Ale ogólnie praktyka czyni mistrza :)

Takedown
22-07-2012, 17:25
Chyba jednak zacznę kampanię jeszcze raz, ale z tymi nowymi statystykami jednostek.



Już sobie zeedytowałem, a kusza wróciła do łask :) Na alternatywnym unicie grałem w 6.2, ale na alternatywnym 6.3 kusznicy również nie mają bonusa przeciw pancerzom, ale tak czy inaczej kiedy indziej go wypróbuje ;)

A jak dodać kusznikom ten bonus przeciw pancerzom? :mrgreen:

Blood_187
22-07-2012, 20:21
Bardzo prosto. Odpalasz notatnikiem EDU, szukasz wpisów ze słowem "crossbow" które gwarantują że dana jednostka używa kuszy i tam mniej więcej w środku statystyk każdej jednostki jest linijka zaczynająca się od "stat_pri_attr" , więc w tej linijce zmieniasz jej wartość z "no" na "ap". Kuszników w modzie jest około 12, łącznie z najemnikami i konnymi, więc zmień tak wszystkim żeby był odpowiedni balans ;) dużo pracy z tym nie ma :)

stefanbs3
23-07-2012, 16:39
mam mały problem . Po ściągnięciu mod-a , wraz z bugfixerem i instalacji , kopiuje plik wsadowy do pulpitu . Wówczas gdy chce odpalić moda na chwilę pojawia mi się małe czarne okienko i znika a mod się nie włącza . Nie wiem co robić :evil: . Będe wdzięczny za jakąkolwiek pomoc .

Piter
23-07-2012, 16:41
mam mały problem . Po ściągnięciu mod-a , wraz z bugfixerem i instalacji , kopiuje plik wsadowy do pulpitu . Wówczas gdy chce odpalić moda na chwilę pojawia mi się małe czarne okienko i znika a mod się nie włącza . Nie wiem co robić :evil: . Będe wdzięczny za jakąkolwiek pomoc .
Naciśnij prawym, wybierz wyślij plik, wybierz pulpit, tak się tworzy skróty ;) (chyba, że z folderu moda też nie odpala, wtedy nie to jest problemem)

Araven
23-07-2012, 16:43
Piter dobrze pisze, nie należy na pulpit kopiować pliku wsadowego a tylko skrót do niego. Po prawidłowej instalacji bellumcrucis 6.3 skrót na pulpicie tworzy się sam, taki hełm z napisem BellumCrucis 6.3

Edit: Masz w katalogu medievaII/mods BellumCrucis6 ? jak tak to ile on zajmuje u Ciebie?

stefanbs3
23-07-2012, 16:56
Plik moda waży 9,25 gb , tak właśnie zrobiłem - wysłałem plik do pulpitu , hełm na pulpicie też jest

Araven
23-07-2012, 17:05
To wyłącz Windows i kompa na moment. Uruchom ponownie i powinno zaskoczyć jak odpalisz ze skrótu.

stefanbs3
23-07-2012, 17:48
To wyłącz Windows i kompa na moment. Uruchom ponownie i powinno zaskoczyć jak odpalisz ze skrótu.
lipa nie działa , są jeszcze jakieś pomysły?

Araven
23-07-2012, 18:05
Jaki masz system operacyjny? Napewno zainstalowałeś oba party i bugfixera do właściwej lokalizacji?

Pobrałeś Part 1, Part 2 i bugfixer 1.2 ?. Instalujesz Part 1 do TWOJA ścieżka MEDKA/mods, potem part 2 do TWOJA ścieżka MEDKA/mods, potem bugfixer 1.2 do TWOJA ścieżka MEDKA/mods przy Win7 nie instaluj w tej partycji co system i wyłącz UAC. Nie wolno instalować BC 6.3 na niższe wersje.

ordenus22
24-07-2012, 19:24
Nie da rady zwołać krucjaty przeciwko Mongołom? Czy komuś się udało. Przydała by mi się, tak mnie cisną, że gdyby nie spokój na innych frontach to była by spektakularna klęska. Najchętniej wplątałbym w wojnę z Mongołami moich sojuszników Węgrów, ale za nic nie chcą podejść pod prowincję Mongołów, żeby ich sprowokować do walki.

Araven
24-07-2012, 19:58
Da się zwołać krucjatę na Mongołów. Ja mam 1307 rok Mongoły mają koło 30 pełnych armii, ja im dałem dużo więcej kasy niż w oryginale. Tak z 10 razy więcej. Szykuje się na nich. Muszę odbić Konstantynopol, gram Polską.

ordenus22
24-07-2012, 21:24
To pewnie zależy od tego jakie miasta mają pozajmowane - najczęściej krucjaty można zwoływać na Urfe, Jerozolimę, Istambuł, a skoro Tatarzy trzymają Konstantynopol to dlatego jest możliwość zwołania krucjaty.
PS Araven jak szybciej pojawi się Tobie Kazimierz Wielki to daj znać w jakiej turze.

aron94
25-07-2012, 09:44
Wyszlo juz spolszczenie ?

Araven
25-07-2012, 12:54
Wyszlo juz spolszczenie ?
viewtopic.php?f=367&t=9949 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=9949) oto link, tak od marca już było spolszczenie.


Edit: ORDENUS - 1333 rok i 357 tura pojawienie się Kazimierza Wielkiego w Polsce, cieszę się bo linia Piastów Malopolskich mi wygasła a Kazimierz ją odnowi :mrgreen: . Mam Piastów Wielkopolskich i Mazowieckich, straciłem Sandomierskich i Śląskich oraz Gryfitów, teraz jednak pilnuję by sie żenili ocaleni Piastowie i zastapię nimi za jakiś czas zwykłych namiestników. Trwa krucjata na Tunis więc na Mongołów uderzyłem sam o dziwo ich wyparłem z Europy, ale ciężkie walki trwają. Dałem Gruzji kilka prowincji zdobytych na Mongołach i daję im co jakiś czas kilkadziesiąt tysięcy. Po stronie Mongołów stanęli Abbasydzi, ostre boje trwają w Azji Mniejszej, to lubię.

Takedown
25-07-2012, 14:52
Araven wrzuć jakieś screeny ;) . Fajnie byłoby zobaczyć jak wyglądają kampanie innych graczy :mrgreen:

Araven
25-07-2012, 15:50
Jak będę miał natchnienie to porobię jakieś screeny. Poniżej kilka obrazków z mojej kampanii.

Konstantynopol, Nicea i część Mongołów.
http://imageshack.us/photo/my-images/443/0002p.jpg/

Sokhumi i siły Mongołow obok Kutaissi naprzeciw sprzymierzonej ze mną Gruzji.
http://imageshack.us/photo/my-images/833/0003lb.jpg/

Saloniki niedawno zdobyte na skośnookich.
http://imageshack.us/photo/my-images/824/0004bw.jpg/

Gdańsk, moje najbogatsze miasto, daje ponad 15.000 bo stolica w Haliczu, ze stolicą w Gdańsku byłoby ponad 17.000 dochodu.
http://imageshack.us/photo/my-images/560/0006tr.jpg/

ordenus22
26-07-2012, 05:18
ORDENUS - 1333 rok i 357 tura pojawienie się Kazimierza Wielkiego w Polsce, cieszę się bo linia Piastów Malopolskich mi wygasła a Kazimierz ją odnowi :mrgreen:
Zaczynam urlop więc sobie nareszcie pogram do woli :D Jeśli chodzi o Kazia to teoretycznie powinien pochodzić on z Piastów kujawskich, czyli w grze powinna to być dynastia mazowiecka, ale co tam to tylko gra.
PS Araven Ty grasz bez money scriptu, tyle masz kasy? Ja to zawsze balansuję koło zera.

Araven
26-07-2012, 07:32
Gram z money scriptem ale takim z submoda, są niewielkie kary za podbite prowincje, tyle kasy mam od niedawna w czasie wcześniejszych walk bywał i deficyt. Teraz wrogów mało a miasta na maksa rozbudowane, to kasa leci. Zdobędę jeszcze tytuł cesarza łacińskiego moim polskim królem i chyba kończę. Pozdrawiam.

DOSTAWCY - kupcy z zamków - odkryłem, że jak dac dostawce do prowincji, bez dołaczania do naszego generała to rosną zapasy. W naszych armiach. Sprawdziłem to kilka razy. Miałem 2 armie z zapasami małymi, koło Mosulu, jak wysłałem tam Dostawcę to zapasy im skoczyły do poziomu w rezerwie. Jakby był jeden gienek to pewnie wiekszy poziom zapasów by miał. Trzymajć dostawce w tej prowincji co generałowie, długo nie malał im poziom zapasów. Tak to chyba z grubsza działa z tymi dostawami dla armii. Można wstawić dostawcę do świty generała też.



Edit: Podgrałem zostałem jako Polski król Imperatorem Romanaie (Łacińskim Cesarzem Konstantynopola) starczy, dość mam, za dużo prowinicji i wojsk.

BoskiKazu
27-07-2012, 15:28
Mam kolejne pytanie: jak radzicie sobie z tym, że Polska jest opisana jako posiadająca silną i różnorodną kawalerię, ale w praktyce posiada tylko kilka rodzajów konnicy? Mnie to irytuje i chciałbym to zmienić, tzn. dodać naszym jakieś jednostki, np.: "wschodnich kawalerów", których mają Węgrzy -czy to możliwe i jeśli tak to czy moglibyście mi wytłumaczyć jak to zrobić???
Dodam, że gram na submodzie Mietka77.



Odpalasz notatnikiem EDU, szukasz wpisów ze słowem "crossbow" które gwarantują że dana jednostka używa kuszy i tam mniej więcej w środku statystyk każdej jednostki jest linijka zaczynająca się od "stat_pri_attr" , więc w tej linijce zmieniasz jej wartość z "no" na "ap". Kuszników w modzie jest około 12, łącznie z najemnikami i konnymi, więc zmień tak wszystkim żeby był odpowiedni balans ;) dużo pracy z tym nie ma :)
Wiele plików ma w treści EDU, zmieniałem w nich "no" na "ap" i dalej nic... Czy mógłbym dowiedzieć się jaka jest dokładna ścieżka do tego pliku???

Araven
27-07-2012, 15:46
Polska po 1270 roku ma Polskich rycerzy i powszechnie dostępnych Pancernych, wcześniej rekrutowanych tylko w stolicy. Da się dodac nowe jednostki, ale czy akurat Kawalrów Wschodnich to się zobaczy. Zależy jakie kraje mogą ich rekrutować sprawdx w owernship w pliku export_descr_buildings, jak jest tam poland to ok, ale coś mi się zdaje, że ich Polska nie może rekrutowac nawet jako jednostki lokalnej. Ale można dodać wiele innych Polsce.

Takedown
27-07-2012, 16:50
Wiele plików ma w treści EDU, zmieniałem w nich "no" na "ap" i dalej nic... Czy mógłbym dowiedzieć się jaka jest dokładna ścieżka do tego pliku???

...\Sega\Medieval II Total War\mods\BellumCrucis6\data
Plik nazywa się export_descr_unit

Przykładowa jednostka:
[spoiler:28dm98i3]type Polish Shooters
dictionary Polish_Shooters ; Strzelcy
category cavalry
class missile
voice_type Heavy
banner faction main_cavalry
banner holy crusade_cavalry
soldier Polish_Shooters, 35, 0, 1
officer ee_captain
officer russian_captain_early_royal
mount heavy horse
mount_effect elephant -4, camel -4
attributes free_upkeep_unit, sea_faring, hide_forest, can_withdraw, cantabrian_circle, crossbow
move_speed_mod 1.1
formation 2, 4.4, 3, 6, 3, square
stat_health 1, 1
stat_pri 7, 0, crossbow_bolt, 110, 30, missile, missile_mechanical, piercing, none, 25, 1
;stat_pri_ex 0, 0, 0
stat_pri_attr ap
stat_sec 5, 0, no, 0, 0, melee, melee_blade, slashing, axe, 25, 1
;stat_sec_ex 0, 0, 0
stat_sec_attr no
stat_pri_armour 2, 3, 2, leather
;stat_armour_ex 4, 5, 6, 0, 4, 4, 4, leather
stat_sec_armour 0, 0, flesh
stat_heat 3
stat_ground 0, -2, -4, 0
stat_mental 8, normal, trained
stat_charge_dist 45
stat_fire_delay 3
stat_food 60, 300
stat_cost 1, 398, 183, 99, 80, 590, 4, 120
stat_stl 4
armour_ug_levels 1, 2
armour_ug_models Polish_Shooters, Polish_Shooters
ownership poland, slave
era 0 poland, slave
era 1 poland, slave
era 2 poland, slave
recruit_priority_offset 15
;unit_info 7, 5, 12[/spoiler:28dm98i3]

BoskiKazu
28-07-2012, 10:58
Polska po 1270 roku ma Polskich rycerzy i powszechnie dostępnych Pancernych, wcześniej rekrutowanych tylko w stolicy.

Aha, dzięki za odpowiedź.
Pisałem o tym problemie ponieważ szczególnie walcząc na olbrzymich połaciach Rusi lubię tworzyć armie konne, które torują drogę korpusom piechoty i machin oblężniczych, a przy sytuacji kiedy mam tylko pocztowych, jazdę mazowiecką i możnych ciężko mi sformować odpowiednią liczbę chorągwi kawaleryjskich. Nie chodzi tu nawet o to, że przydaliby się jacyś szczególnie silni wojacy, ale na początku rozgrywki limit dostępnych jednostek jest mały i osobiście dodałbym naszym jakąś lekką jazdę do ścigania konnych łuczników wroga albo rozpędzania ich piechoty miotającej i kogoś kto tankowałby obrażenia i wspierał szarże pocztowych oraz straży przybocznych.
Osobiście myślę, że nawet zajęcie obszarów gdzie dostępna jest jazda litewska czy Halicza gdzie dostajemy Kazachów nie rozwiązuje tej kwestii tylko ten problem zwiększa ponieważ mamy niewiele więcej oddziałów do rekrutowania, a granice znacznie się wydłużają...

Takedown -dziękuję za pojaśnienie w imieniu moich dzielnych pikselowych kuszników :D

Araven
28-07-2012, 11:24
Do pościgów za wrogimi łucznikami konnymi używam jazdy mazowieckiej, i konnych strzelców. Zaproponuj jakąś jednostkę, do dodania zobaczę czy to możliwe. Czarni Kłobucy są zajebiści, szlachta Bułgarska też niezła ale to przegięcie by było, pomyśl. Ja uważam, że z jazdą jako Polska mamy dobrze, kilka różnorodnych jednostek od początku a jak dodaliście przebijanie zbroi dla konnych i pieszych kuszników to nie wiem czego wam brakuje. :twisted: Ja to dodam może polskim możnym i Polskim konnym kusznikom. Ale po ostatniej kampanii nie gram na razie nic w Bellum.

Takedown
28-07-2012, 14:03
Mam takie pytanie odnośnie submoda, który powoduje że relacje z sojusznikami rosną. Mianowicie - kiedy te relacje rosną? Czy jeśli zawrę sojusz z Danią i będę miał relacje 5/10 to one same urosną do 10/10, czy one będą dopiero rosnąć gdy będę miał np. 8/10?

Araven
28-07-2012, 16:09
Rosną same, ale nie należy wkraczać na terytorium sojusznika chyba, że mamy dostęp wojskowy. Jak żyjemy z nim w pokoju to rosną stopniowo same na zasadzie dobrosąsiedzkich stosunków, handlu itd. Ogólne ten submod jest dość ciekawy, bo komp logicznie rozstrzyga kwestie relacji między krajami. Jak walczymy z jakąś frakcją to lecą nam w dół także stosunki z sojusznikami frakcji z jaką walczymy.

ordenus22
29-07-2012, 12:46
Chciałbym zmienić jeden opis w cechach członka rodziny, a mianowicie jak korona królewska jest przekazywana w obrębie jednego rodu to pojawia się cecha - ród książęcy i np. drugie pokolenie (ojciec tego gienka by królem). Ja mam już 6 pokolenie i zamiast ród książęcy wskoczyło mi członek cesarskiej rodziny :lol: Chcę to zmienić i zastąpić np ród królewski/rodzina królewska. Gdzie to się zmienia, w jakim pliku?
Ps Jak to zmienię to będę mógł dalej kontynuować swoją kampanię?

29-07-2012, 12:50
Ps Jak to zmienię to będę mógł dalej kontynuować swoją kampanię?Najprawdopodobniej- nie, jest to bolączka tego moda, ze nie zawsze przyjmuje zmiany, coś wiem o tym niestety :(

Araven
29-07-2012, 12:57
Chciałbym zmienić jeden opis w cechach członka rodziny, a mianowicie jak korona królewska jest przekazywana w obrębie jednego rodu to pojawia się cecha - ród książęcy i np. drugie pokolenie (ojciec tego gienka by królem). Ja mam już 6 pokolenie i zamiast ród książęcy wskoczyło mi członek cesarskiej rodziny :lol: Chcę to zmienić i zastąpić np ród królewski/rodzina królewska. Gdzie to się zmienia, w jakim pliku?
Ps Jak to zmienię to będę mógł dalej kontynuować swoją kampanię?
Katalog text plik export_vnvs ale nie wiem czy to się da tak łatwo zmienić. I kampanię będziesz mógł kontynuować bo zmiany w text mod przyjmuje w trakcie kampanii. U mnie rody książęce to Piastowie wielkopolscy i Mazowieccy teraz. A przypadkiem cesarzem nie zostałeś? Bo ja i owszem grając Polską. :mrgreen:

ordenus22
29-07-2012, 13:06
Mam tytuł król niemiecki (cesarza nie), ale od bardzo dawna, zdobyłem go w dziwny sposób, zająłem swoim królem Regensburg, w którym był władca Niemiec - Niemcy dalej istnieją, stąd pewnie nie mogę zdobyć tytułu cesarza, już o tym kiedyś pisałem.

Znalazłem to, od 6 pokolenia:
{ImperialHouseMember}Członek Rodziny Cesarskiej
{ImperialHouseMember_desc}Dynastia, w której zasady ustanawia jej członek przez pięć lub więcej pokoleń! Teraz może pokazać prawdziwą potęgę rodziny cesarskiej.
{ImperialHouseMember_effects_desc}+3 Lojalność, +3 Autorytet

Można by to zmienić, bo coś nie za bardzo to brzmi :lol:
np Członek rodziny królewskiej
Dynastia ta panuję na tych ziemiach od wielu pokoleń, uważana jest za jedną z najpotężniejszych dynastii w Europie.

Do 5 pokolenia jest tekst:
{HouseMember}Ród Książęcy
{HouseMember_desc}Jest mniej lub bardziej bezpośredni w stosunku do założyciel dynastii rządzącej na tych ziemiach.
{HouseMember_effects_desc}+1 Lojalność, +1 Autorytet

Araven
29-07-2012, 13:52
Racja muszę to zmienić, generalnie plik od cech jest zrobiony świetnie. Szkoda, że kontakt z jego Autorem się urwał. :evil: Sam sobie zmień i usuń plik binarny o tej samej nazwie. Znaczy export_vnvs.txt.string.bin czy cos w ten deseń.

ordenus22
29-07-2012, 14:35
Ja jednak wpisałem w ten sposób:
Książę królewskiej krwi - tytuł używany przede wszystkim we Francji, ale również spotykany w innych państwach Austria i Rosja. Są to najbliżsi członkowie panującej dynastii.

BoskiKazu
30-07-2012, 19:20
Do pościgów za wrogimi łucznikami konnymi używam jazdy mazowieckiej, i konnych strzelców. Zaproponuj jakąś jednostkę, do dodania zobaczę czy to możliwe.
Teraz też ganiam Kazachów itp. mazowiecką albo możnymi kiedy wyrzucą ostatnie oszczepy, ale myślałem o tym, że lepiej byłoby gdyby dodać Polsce lekką jazdę taką jaką dysponują rusini albo zwiadowców jakich mają nacje skandynawskie. Wydaje mi się, że nie zachwiałoby to balansu, a przynajmniej stwierdzenie, że Polska posiada różnorodną kawalerię byłoby bardziej prawdziwe.

Araven
31-07-2012, 08:17
Pomyślę nad dodaniem Zwiadowców do Polski.

Takedown
01-08-2012, 10:19
Zgaduję, że gdyby dodać Polsce tych zwiadowców to trzeba będzie zaczynać kampanie od nowa?

Blood_187
01-08-2012, 11:57
Niestety tak, zmiany trzeba by wprowadzić do pliku export_descr_unit a po jego edycji nawet kampanie w podstawce nie działały :(

Co do tych zwiadowców to niezły pomysł ale moim zdaniem bardziej by pasowała jazda słowiańska. Można by też pokusić się o stworzenie na podstawie Polskich Możnych nowej jednostki, typu Pancernych z łukami, ale nie wiem czy by to nie było już zbyt duże wzmocnienie chociaż historycznie uzasadnione ;)

Ogólnie to chyba konnych łuczników najlepiej ścigać konnymi łucznikami, wystarczy dostęp do Halicza i można Kazachów rekrutować a po wybudowaniu odpowiedniej struktury pojawia się też konnica kozacka :)


Wiele plików ma w treści EDU, zmieniałem w nich "no" na "ap" i dalej nic... Czy mógłbym dowiedzieć się jaka jest dokładna ścieżka do tego pliku???
Wybacz, myślałem że to oczywista oczywistość :)

Araven
01-08-2012, 12:20
No Jazda Slowiańska to lepszy pomysł niż Zwiadowcy. Po niedzieli cos podziałam. Wystarczy kilka prostych zmian w export_buildings.

BoskiKazu
01-08-2012, 13:50
Niestety tak, zmiany trzeba by wprowadzić do pliku export_descr_unit a po jego edycji nawet kampanie w podstawce nie działały :(

No Jazda Slowiańska to lepszy pomysł niż Zwiadowcy. Po niedzieli cos podziałam. Wystarczy kilka prostych zmian w export_buildings.
Czyli zmieniamy export_descr_unit czy export_buildings? Albo może jeśli zwiadowcy to zmieniamy export_descr_unit, a jeśli jazda słowiańska to export_buildings?? A może oba???


Ogólnie to chyba konnych łuczników najlepiej ścigać konnymi łucznikami, wystarczy dostęp do Halicza i można Kazachów rekrutować a po wybudowaniu odpowiedniej struktury pojawia się też konnica kozacka :)
Hmm, w moim odczuciu nie, ponieważ oddział walczący w zwarciu (nawet pozornie słaby) byłby bardziej wszechstronny. Otóż mógłby nie tylko ścigać i odciągać konnych łuczników przeciwnika, ale również sprawnie rozpędzać albo wiązać walką wręcz pieszych łuczników oraz kuszników wroga.



Wiele plików ma w treści EDU, zmieniałem w nich "no" na "ap" i dalej nic... Czy mógłbym dowiedzieć się jaka jest dokładna ścieżka do tego pliku???
Wybacz, myślałem że to oczywista oczywistość :)
HA! Tu Cię zaskoczyłem :D

Araven
01-08-2012, 14:48
Zmiana by rekrutować w Polsce jazdę słowiańską trzeba zmienić export_descr_buildings. Jak napisałem w weekend, albo po niedzieli to obczaję.

misiek1205
06-08-2012, 15:05
Napotka w 92 turze, wczytywanie wcześniejszych zapisów i inne ruchy agentami nic nie daje.Co radzicie nie chce stracić tego zapisu.

Araven
06-08-2012, 15:21
Włacz toggle_fow na moment, to czasem pomaga. ew. pchnij tą turę na innym kompie (np. u znajomego). Zawsze róbcie, dwa trzy zapisy co kilka tur, tak na wszelki wypadek.

misiek1205
06-08-2012, 22:50
Wytłumacz mi co to jest to toggle_fow i jak to wlączyć?

Araven
07-08-2012, 08:22
Wciskasz tyldę, czyli klawisz ~ u mnie jest w lewym górnym rogu pod esacpe. Wyskakuje ramka kodów: wpisujesz polecenie toggle_fow i enter i mapa się odsłoni. Ponowna tylda wyłącza ramkę. By wyłaczyć podgląd mapy trzeba wpisać togglę_fow ponownie, niekiedy da razy. W razie niejasności, poczytaj w Geodzie albo podzamczu temat Kody do Medievala lub cos w ten deseń.

David67
07-08-2012, 22:20
Ja mam podobny problem z Aragonią, tzn wywala mnie do pulpitu po otworzeniu drzewa rodziny. Dodam, że gram na oryginalnym modzie 6.3 (kampania pełna) dodałem tylko submod na dziedzica frakcji.
Mam identycznie :roll:

Araven
07-08-2012, 22:34
Ja sprawdzałem u siebie na kampanii Light, ani razu mnie nie wywaliło na drzewku rodzinnym Aragonii, a mam wszystkie możliwe submody i własne zmiany. Kilkadziesiat razy wchodziłem na drzewko po zmainie tury i zero ctd.

Haron
08-08-2012, 08:25
Witam szanownych forumowiczów. Jako, że od dobrych kilku miesięcy korzystam z waszych porad dotyczących modyfikacji min. TATW postanowiłem skusić się na BC 6.3. Poprawnie zainstalowałem party oraz bugfixera i spolszczenie za które dziękuję. Wszystko śmiga ładnie ale... no właśnie długo trwają tury. Prześledziłem ten temat dotyczący min. odchudzenia skryptów ale dalej nie mam pojęcia jak się to robi:( Nie wiem jak usunąć np te od rebelii prostaczków po opuszczeniu garnizonu oraz money script. Prosiłbym o podpowiedź bo chciałbym się nacieszyć wraz z wami tą grą, a nie chciałbym czegoś popsuć skoro wszystko na razie chodzi. Dziękuję za podpowiedzi.

Araven
08-08-2012, 10:09
Witam. http://www.sendspace.pl/file/e4d55af6a45466f07251449 wypakuj wrzuć do Bellum do data/world/maps/campaign/custom i potem do Full i nadpisz. Usuń plik map.rwm z kampanii Full potem i zacznij nową kampanię. To odchudzona o kilka skryptów kampania Full jak chcialeś. Zrób kopię oryginalnego campaign_script nim zamienisz na mój. Ew. usuń sobie kolejne skrypty wg. poniższej instrukcji. Pozdrawiam.

Edit: Usuwanie skryptu jest banalnie proste. Usuwamy całą treść danego skryptu. Akurat tego skryptu radzę nie usuwać, to tylko przyklad

Stan przed usunięciem skryptu:

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;13- udienza papale;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;

monitor_event PopeRejectsCrusadeTarget
console_command add_money -3000
end_monitor

monitor_event PopeAcceptsCrusadeTarget
console_command add_money -30000
end_monitor

monitor_event FactionTurnStart FactionIsLocal
set_faction_standing papal_states papal_states 1.0
end_monitor

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;14- esilio;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;

STAN po USUNIĘCIU SKRYPTU:
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;13- udienza papale;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;
Wolna linia pomiędzy nazwami skryptów pusta
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;14- esilio;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;

bzyku
08-08-2012, 15:45
Ja mam podobny problem z Aragonią, tzn wywala mnie do pulpitu po otworzeniu drzewa rodziny. Dodam, że gram na oryginalnym modzie 6.3 (kampania pełna) dodałem tylko submod na dziedzica frakcji.
Mnie też wywalało po dodaniu submoda na dziedzica frakcji,grałem Aragonią na kampani full.Teraz gram Aragonią na czystym Bellum bez żadnych submodów i jak narazie wszystko jest ok.

08-08-2012, 15:58
Już było wspominane, ze każda zmiana w tym modzie powoduje że trzeba grę zaczynać od nowa...Szlachetny Araven ma może jakiś sposób, że wrzuca w trakcie gry i stare savy mu chodzą, ja się na tym przejechałem :D , właśnie po wrzuceniu submoda na dziedzica, co zresztą jest bardzo dobrze zrobiony przez czcigodnego Aravena ;) ...
Przydałby się jakiś przepis instalacji w jakiej kolejności, łącznie ze spolszczeniami i submodami, i czy są dodatki które powodują że można grać dalej....

Araven
08-08-2012, 16:39
Dobra Panowie. Zagram Aragonią, mam wszystkie submody a teraz i Ai bitewne Germanicu5 wgrałem i dzis submoda z nowymi statystykami, wierzchowcami i zmianami w buildings od niejakiego Mikhaiło. I zobacze czy będzie wywalać na drzewku. 30 tur już sprawdzałem i nie wywaliło, zagram normalnie dłużej zobaczę.

Co do kolejności instalacji submodów to niezły pomysł. ja mam ustalone już na czym gram, więc nie dokonuje zmian w trakcie kampanii.

08-08-2012, 16:46
Szlachetny Aravenie, ale swego czasu pisałeś że trzeba w jakimś pliku coś zmienić by część zmian mogła być na bieżąco wprowadzana, to jedno, a drugie mam cały czas turę 88 wypasionym Bizancjum i niestety, drobna zmiana była w pliku i winda :) co do zmiany w pliku, to mogę się mylić, od tej strony nie znam tej modyfikacji, a kolejności i sposób instalacji można by jakąś dać, co najpierw np.? spolszczenie, czy submod, czy dodatek ze skryptami itd...? mnie to interesuje jak i każdego, bo szkoda twoje pracy i innych nad dopieszczeniem modyfikacji, jak z braku odpowiedniej kolejności instalacji coś się źle dzieje...
Ad rem:
jakbyś mógł podać taką rozpiskę, to może i by mi się udało znowu reanimować sava? :D

GERDHARD
08-08-2012, 18:09
Witam i mam pytanie chciałbym się dowiedzieć czy i co robię źle przy instalacji tego moda?
1-Instaluje 1 i 2 part
2-Instaluje Bugfixy
3-Instaluje sub mody w kolejności
a)Submod na nowe statystyki jednostek do BC 6.3
b) SUBMOD na Wyznaczanie Dziedzica Frakcji do BC 6.3.
c)SUBMOD ARAVENA na DARMOWE JEDNOSTKI w Garnizonach do BC 6.3
d)POPRAWIONE GŁOSY do Bellum Crucis 6.3
e)SUBMOD MIETKA77 zmiany dla POLSKI
f)Bellum Crucis 6.3 AI 2.0 (nowa sztuczna inteligencja)
g) Spolszczenie do 6.3

Czy aby nie za dużo mieszam, kurcze ale każdy ten sub mod wydaje mi się ważny. A i na koniec pytanie czy i gdzie można pozbyć się skryptu powodującego opodatkowanie zdobytych ziem ?

Araven
08-08-2012, 19:16
Witam i mam pytanie chciałbym się dowiedzieć czy i co robię źle przy instalacji tego moda?
1-Instalujemy 1 i 2 part
2-Instalujemy Bugfixer 1.2
3-Instalujemy submody w kolejności
a)Submod na nowe statystyki jednostek do BC 6.3
b) SUBMOD na Wyznaczanie Dziedzica Frakcji do BC 6.3.
c)SUBMOD ARAVENA na DARMOWE JEDNOSTKI w Garnizonach do BC 6.3
d)POPRAWIONE GŁOSY do Bellum Crucis 6.3
e)SUBMOD MIETKA77 zmiany dla POLSKI,
f)Bellum Crucis 6.3 AI 2.0 (nowa sztuczna inteligencja)
g) Spolszczenie do 6.3

Czy aby nie za dużo mieszam, kurcze ale każdy ten sub mod wydaje mi się ważny. A i na koniec pytanie czy i gdzie można pozbyć się skryptu powodującego opodatkowanie zdobytych ziem ?

Kolejność instalacji submodów wg Aravena:
1-Instalujemy 1 i 2 part
2-Instalujemy Bugfixer 1.2
3-Instalujemy submody w kolejności:
a) SUBMOD na Wyznaczanie Dziedzica Frakcji do BC 6.3
b) POPRAWIONE GŁOSY do Bellum Crucis 6.3
c) Spolszczenie do 6.3
d) SUBMOD MIETKA77 zmiany dla POLSKI, po instalacji tego submoda ew. usuwamy niektóre skrypty, jakich nie chcemy, potem plik map.rwm jeśli wycięlismy jakieś skrypty.
e) SUBMOD ARAVENA na DARMOWE JEDNOSTKI w Garnizonach do BC 6.3
f) Submod na nowe statystyki jednostek do BC 6.3
f) AI tu mamy dwie opcje, albo oryginalne AI, ale zmieniamy tylko plik descr_faction_standings jaki dałem w submodach, albo opcja druga AI Pitera, albo dla podstawowego Bellum, jak nie mamy Submoda Mietka77, albo wersję Pitera dla submoda Mietka77. Ja obecnie gram na oryginalnym AI ze zmienionym descr_factions_standings - relacje nam rosna z sojusznikami. Fajniej dyplomację się prowadzi.
g) Na końcu wszelkie poprawki do spolszczenia, są kompatybilne i z oryginalnym modem i submodami. Obecnie testuje nowe zmiany, ale jak pogram to napisze co i jak. Dzieki Gerdhard, przynajmniej, co nieco się uporzadkowało. Można nie instalować, wszystkiego co wyżej, ale w podanej przeze mnie kolejności, najlepiej. Pozdrawiam.


Edit: Za kary za prowincje odpowiada money_script, zamien go na taki jaki dałem w spoilerze w Indywidualnych kompilacjach skryptowych. Zmiany się robi w campaign_script danej kampanii data/world/maps/campaign/custom i każdy campaign.script w każdej z 4-ech kampanii.

GERDHARD
08-08-2012, 20:09
Araven pytanko czy ten skrypt po prostu zamieniam na tego co miałeś w spoilerze czy zamieniam tylko dla mojej frakcji ?

Araven
08-08-2012, 20:15
Zamieniasz cały oryginalny money_script na ten jaki dalem w spoilerze w indywidualnych kompilacjach skryptowych. Ale niestety, będzie działal od nowej kampanii. Zmiany skryptów w trakcie gry, nie są kompatybilne z savami. Mozna grac dalej, ale będziesz grał na poprzednim skrypcie. Po zmianie skryptu, nowa kampania i usun map.rwm z tej kampanii w jaka będziesz gral. Jest w tym samym katalogu, co campaign_script.

Araven
09-08-2012, 14:23
Bug z drzewkiem rodziny Aragonii. Melduje, że chyba wiem kiedy ten bug się pojawia. Mnie drzewko Aragonii dzialało bez żadnych ctd, aż mój król wpadł w niewolę u Anglików, nie wykupiłem go bo chciałem by go zabili. Zrobili to, ale w drzewku tenże król widnial jako zabity a jego nastepca, jaki winien zostac królem nadal był księciem. Klikniecie na króla powoduje wtedy ctd. Problem wg mnie jest w skrypcie od brania do niewoli króla i księcia, a nie w submodach. Żadnego innego buga z drzewkiem Aragonii nie wykryłem. Riozwiązaniem jest, unikanie sytuacji wzięcia naszego króla do niewoli.

wino
09-08-2012, 19:56
Witam, szukam i szukam i nie mogę znaleźć w necie manuala do BC 6.3. Wszystkie linki jakie znalazłem kierują na mediafire, gdzie już go nie ma.

Araven
09-08-2012, 22:57
Wstawię jutro na sendspace. :mrgreen:

wino
10-08-2012, 17:35
Chwała Ci za to Pogromco Niewiernych :)

Zatem jak rzucisz w otchłań sieci ową cenną zdobycz, zważ iż może warto tez skierować innych rycerzy nań (znaczy zapodać linka do pierwszego posta), gdyż cenna to relikwia, niczym kość mięsem obrośnięta dla psiej watahy ;)

Araven
10-08-2012, 18:41
http://www.sendspace.pl/file/cd20e80a19e7db32e5d342e proszę oto link do anglojęzycznej instrukcji do BC 6.3. Polecam też poradniki po polsku do Bellum viewtopic.php?f=367&t=8785 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=8785)

wino
10-08-2012, 19:58
Dzięki. Poradniki już opanowane, zaraz zabieram się za manuala i ruszam Polską w średniowieczne boje:)

gucio
11-08-2012, 16:23
Witam
Dzisiaj zacząłem grać w BC lecz podczas uruchamiania kampanii feudalnej - pełnej(feudal - full) wyskakuje mi okno "Medieval 2: Total War napotkal blad" a następnie CTD...
Wszystko robiłem według instrukcji instalacji sub-modów i spolszczeń.
Drugi problem to mianowicie: w którym dokładnie pliku można zmienić nazwy władców i rodziny króleswskiej dla dowolnej frakcji(w moim przypadku Anglii, bo zgodnie z historią na tronie zasiadał w 1155 roku Henryk II a w grze jest Enrico II, powiem szczerze,że to imię zapewne po włosku trochę mnie denerwuje:

Pozdrawiam

Araven
11-08-2012, 16:44
Witam
Dzisiaj zacząłem grać w BC lecz podczas uruchamiania kampanii feudalnej - pełnej(feudal - full) wyskakuje mi okno "Medieval 2: Total War napotkal blad" a następnie CTD...
Wszystko robiłem według instrukcji instalacji sub-modów i spolszczeń.
Drugi problem to mianowicie: w którym dokładnie pliku można zmienić nazwy władców i rodziny króleswskiej dla dowolnej frakcji(w moim przypadku Anglii, bo zgodnie z historią na tronie zasiadał w 1155 roku Henryk II a w grze jest Enrico II, powiem szczerze,że to imię mnie denerwuje:D)

Pozdrawiam
Witam. Co dokladnie wgrałeś, jakieś ai zmienione? Inne kampanie działają? Każdy, któremu coś nie działa, twierdzi, że instalował zgodnie z instrukcją. Próbowales kilka razy odpalić tą kampanię, czy tylko raz?
Enrico II to po włosku Henryk II, czyli jest ok. W names w katalogu text spróbuj to zmienić.

gucio
11-08-2012, 16:48
Wgrałem sub-mody na dziedzica frakcji następnie na zmienione odgłosy a potem suba od mietka77. Na koniec spolszczenie według kolejności. Uruchamiałem kilka razy lecz nic to nie dało.
edit
Przeinstalowałem BC, wadliwy(nie kompatybilny) okazał sub-mod od mietka77

Zostaje już tylko kwestia gdzie jest Buda na Węgrzech? Prosiłbym o zrobienie odpowiedniego sub-moda o ile to możliwe na obecność tego miasta i jako takie usytuowanie na mapie geograficznej Węgier.

Araven
11-08-2012, 22:25
Submod Mietka jest ok, ale trzeba usunąc pliki map.rwm ze wszystkich 4-ech kampanii, bo inaczej mogą byc problemy. po usunięciu map.rwm submod Mietka77 działa super. Budę dodaje właśnie submod Mietka. :mrgreen:

gucio
11-08-2012, 23:25
Usuwałem ten plik tylko z kampanii feudal-full i nie działało ale spróbuje pousuwać ze wszystkich folderów dotyczących kampanii.
Dzięki za pomoc:)

Takedown
12-08-2012, 07:43
Mam pytanie odnośnie submodu na dziedzica frakcji. Czy może mi ktoś wyjaśnić w jaki sposób mam przekazać cechę Dziedzica Korony innemu członkowi rodziny?

12-08-2012, 07:48
Zamieszczam opis Olka77, wyjaśniający jak działa submod na Dziedzica frakcji: Olek77 napisał: "Mi się wydaje,że nie wszyscy rozumieją zasade na jakiej działa submod na wybór dziedzica frakcji. Ja też na początku nie wiedziałem. Otóż nie da się zmienić księcia który już nim został! Można zmienić następce następcy ;p. Kiedy w Polsce książe Kazimierz(na początku) ma cechę dziedzic korony to należy ją oddać komuś innemu(np Mieszko) jeszcze przed śmiercią króla Bolesława Kędzierzawego. Nie po jego śmierci bo wtedy królem zostanie Kazimierz(który nadal będzie miał cechę dziedzica,jeśli jej wcześniej nie oddamy) a następcą zostanie losowo kto inny. Tutaj wybieramy następcę Księcia! Jak ktoś już będzie księciem to tego zmienić się nie da, można tylko ustalić następcę księcia. Mam nadzieję że trochę co nie którym coś objaśniłem." - Olek wyjaśnił to prosto i wyczerpująco.

Dodam jeszcze, ze ważne jest co Araven naisał, że wartio by następca przebywał w stolicy, moment przekazania i trakcie śmierci władcy. U mnie działało nawet na frakcji odblokowanej, która dopiero uaktywniała się w wyniku eventów Ligi Barów :)
pozdrawiam

Takedown
12-08-2012, 08:07
Dodam jeszcze, ze ważne jest co Araven naisał, że wartio by następca przebywał w stolicy, moment przekazania i trakcie śmierci władcy.

Chyba tego szukałem. Tylko jeszcze, który następca ma przebywać w stolicy? Obecnie królem u mnie jest Bolesław IV Kędzierzawy, a następcą jest Mieszko III Stary, który od początku kampanii ma cechę dziedzica korony. Więc do stolicy mam wysłać Mieszka III, czy członka rodziny, który ma rządzić po Mieszku III?
A ten opis Olka77 czytałem już kilkanaście razy i nic.

12-08-2012, 08:18
Dodam jeszcze, ze ważne jest co Araven naisał, że wartio by następca przebywał w stolicy, moment przekazania i trakcie śmierci władcy.

Chyba tego szukałem. Tylko jeszcze, który następca ma przebywać w stolicy? Obecnie królem u mnie jest Bolesław IV Kędzierzawy, a następcą jest Mieszko III Stary, który od początku kampanii ma cechę dziedzica korony. Więc do stolicy mam wysłać Mieszka III, czy członka rodziny, który ma rządzić po Mieszku III?
A ten opis Olka77 czytałem już kilkanaście razy i nic.
Ja grałem Polską zrobiłem taki eksperyment :)
Przekazałem dziedzictwo ziomalowi Piastowi, polazł on do stolicy. Króla pojedynczo wysłałem na jakąś buntowniczą osadę, oddział, rozegrałem bitwę i zabili mi króla :) Pojawia się komunikat a tym że zmienił się władca i ten któremu przekazałem, ziom został władcą Polski, błędy historii naprawione :)
Spróbuj, co ci szkodzi, kilka minut i będziesz wiedział czy dobrze chodzi.

Takedown
12-08-2012, 08:55
W końcu mi się udało :mrgreen: Proponuje przy opisie tego submoda dodać informacje, że żeby przekazać Dziedzica Korony, należy w jednej miejscowości umieścić członka rodziny, który ma aktualnie tą cechę i drugiego członka rodziny, który ma ją otrzymać.

12-08-2012, 08:58
Gratulacje :) To już moderator niech dopisze, łącznie z opisem submoda i instalacją wszystkich :) rozumiem, że niekoniecznie trzeba w stolicy? Jakiego wybrałeś na następcę?

Takedown
12-08-2012, 09:29
Więc tak, ja Dziedzica Korony przekazałem w Pradze (stolicą jest Kraków), a na następcę wybrałem Kazimierza II Sprawiedliwego, ale... No właśnie jest jedno "ale" - gdy umiera Bolesław IV Kędzierzawy, to Odon I otrzymuje cechę "Następca tronu". Tylko dlaczego?

12-08-2012, 10:05
Szlachetny zrób, tak jak ci mówiłem, zacznij kampanię od nowa :) Stolica ;)

Araven
12-08-2012, 11:33
Wydawało mi się oczywiste, że aby przekazać Dziedzica Korony dwóch generałów musi być razem na jednym polu, i wtedy przeciągamy Dziedzica Korony z jednego generała, na drugiego i nie trzeba tego pisać.

Pisałem już nie raz i nie dwa, że są wyjątki i Dziedzic Korony nie zawsze działa, czasami gra wybiera na Księcia nie tego co ma Dziedzica Korony a np. tego jaki dostał cechę Następca tronu, albo cechę Regent. Nie należy "panikować" :mrgreen: , tylko próbować dalej wyznaczyć następcę, po raz kolejny za pomocą Dziedzica Korony. :twisted: Miejsce przekazania Dziedzica Korony nie ma znaczenie, ja to robię w szczerym polu poza miastami i często poza krajem ojczystym.

12-08-2012, 13:19
Więc tak, ja Dziedzica Korony przekazałem w Pradze (stolicą jest Kraków), a na następcę wybrałem Kazimierza II Sprawiedliwego, ale... No właśnie jest jedno "ale" - gdy umiera Bolesław IV Kędzierzawy, to Odon I otrzymuje cechę "Następca tronu". Tylko dlaczego?
Spróbuj to, ja tak teraz zrobiłem i zadziałało. W stolicy masz swego zioma któremu dajesz dziedzictwo, niech tam siedzi na czterech literach ;) Król niech tez spokojny będzie, a następcę tego by wynikało z komputera AI wyślij w samobójczą misję :) I od razu masz na 100 procent swego przy korycie :) Gryfici u mnie następcami :lol:
edit!!!:
http://img825.imageshack.us/img825/5421/schowek01ly.jpg
edit2: Już rządzą moi krajanie :)
http://img29.imageshack.us/img29/1063/45594607.jpg

Araven
12-08-2012, 14:10
Przypominam, że pierwszego księcia nie można zmienić. Można zmienić kolejnych dopiero. ;)

olek77
13-08-2012, 09:23
A ten opis Olka77 czytałem już kilkanaście razy i nic.
zawsze wiedziałem,że u mnie ze składnią nie jest najlepiej więc się nie dziwię,że nie zrozumiałeś xD

danieldamian PL
15-08-2012, 15:23
Ktoś ma z panów radę na dyplomację? Państwa chętnie przystają na umowy handlowe, ale żadne nie chce zgodzic sie na sojusz mimo że płacę mapami i 2000 bizantami, a pisze generaus czy jakoś tak :lol: (więc chyba powinni się zgodzic). To już doprowadza mnie do pasji! Proszę o pomoc.

Araven
15-08-2012, 16:03
Trzeba mic relacje minimum 5 na 10 by sojusz zawrzeć. Poczytaj waćpan poradniki do Bellum, w tym o dyplomacji. Grasz na AI oryginalnym? Poradniki link viewtopic.php?f=367&t=8785 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=8785)

danieldamian PL
16-08-2012, 08:40
Wiem to cny Aravenie, ale nawet kiedy mam relacje na ,,piątce" nic to nie daje :D . Nie dawałem im trybutu tylko 2000 bizantów w gotówce może to było przyczyną :roll: no i oczywiście po staropolsku mapy :) . zobaczymy, zagram i napiszę czy to rozwiązało problem. Dzięki Araven :!:


EDIT! To nie działa! :| nie wiem już co robic z tą dyplomacją. spróbuje od nowa Francją chyba :?

Piter
16-08-2012, 19:36
Wiem to cny Aravenie, ale nawet kiedy mam relacje na ,,piątce" nic to nie daje :D . Nie dawałem im trybutu tylko 2000 bizantów w gotówce może to było przyczyną :roll: no i oczywiście po staropolsku mapy :) . zobaczymy, zagram i napiszę czy to rozwiązało problem. Dzięki Araven :!:


EDIT! To nie działa! :| nie wiem już co robic z tą dyplomacją. spróbuje od nowa Francją chyba :?

Dawaj trybut 100, potem 200, potem 400, potem 600, potem 1000 aż będzie dobrze. Wszystko naraz, im więcej razy się zgodzą tym większa szansa, że podpiszą sojusz. Za każdą zgodą wzrasta szansa akceptacji następnej propozycji, za każdym odrzuceniem twojej propozycji maleje szansa przyjęcia następnej.

Araven
16-08-2012, 22:20
Danieldamian pytanie kim grasz? Czy masz wojny z innymi państwami i na jakim poziomie kampanii grasz. Jak masz wojny z sąsiadami to inne kraje za diabła sojuszu z tobą nie zawrą, chyba, że we wspólnym wrogiem. Ja nawet na VH dzięki trybutom i legendzie mapy w ciągu pierwszych 30 tur zawieram 5 do 7 sojuszy. Poradnik od dyplomacji przeczytaj mój ponownie i graj na Medium na początek.

Czasami by podbić relacje do 5 i zawrzeć sojusz, w ciagu jednej rundy negocjacji trzeba kilka razy podnieść płacony trybut. A jak nie w tej to próbuj w kolejnej rundzie. i masz więcej sojuszy, tym kolejne łatwiej zawierać.

Niekiedy warto by inny dyplomata zaproponował prawa handlowe, wtedy się zgadzasz i masz + 1 do relacji. I łtwiej podbić relacje do 5.

Debski
17-08-2012, 07:22
Witam.

Bardzo fajny mod. Myslalem nad Bellum i Stainless, ale ostatecznie, po przeczytaniu waszego tematu zdecydowalem sie na tego pierwszego.

Gram na kampanii light, poziom M, bitwy H.

Oto moja subiektywna ocena moda.

Minusy:
- jezyk - wloski jest mi nie na reke - pomocne jest spolszczenie lub angielska wersja dostepna na TWC
- wyglad morza - ktos wie jak to zmienic? Chcialbym zeby wygladalo jak w podstawowej wersji.
- kursory - strasznie kiczowate, na szczescie skopiowalem wszystkie z podstawki i od razu lepiej to wszystko dziala
- bledy w grze - kolo 50 rundy zawiesilo mi sie i nie chcialo ruszyc. Pomogla zmiana jezyka na wloski.
- bede krzyczal :D :) - BRAK LITWY !!!
- 3 ture Kazimierz Sprawiedliwy siedzi w Krakowie i oficjalnie nie moze stac sie krolem, ale mozliwe, ze cos zle robie

Plusy:
- mnogosc nowych jednostek, budynkow, wydarzen (Etna :shock: )
- 30 rund nieagresji
- inteligenta rozgrywka - brak 10 oddzialow balist w armii komputera, wywazone wojsko komputera, komputer nie atakuje silnych, polepszaja sie stosunki, gdy jest sie silniejszym, Papa ceni panstwo, ktore atakuje niewiernych
- dobrze wywazona sila jednostek: ciezkie oddzialy > lekkie oddzialy i to widac w czasie walki
- stusunki w skali od 1 do 10
- komputer nie walczy do upadlego, ale jak dostaje w tylek lub walczy na kilku frontach to chetnie zawiera sojusze
- sporo kupcow i zrodel dochodu na calej mapie - nie trzeba wysylac chlopakow na druga strone mapy aby zarobic troche wiecej kasy

To byloby na tyle.

Mozna wydac czlonkow rodziny za zagraniczne ksiezniczki czy tylko dotyczy to nastepcy tronu?

Poprosze o odpowiedzi na zadane pytania. Z gory dziekuje za pomoc.

Araven
17-08-2012, 11:30
Poczytaj poradniki na początek. viewtopic.php?f=367&t=8785 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=8785) Grasz na czystym modzie bez submodów tak? Król Boleslaw Kedzierzawy umarł i teraz Królem jest Kazimierz Sprawiedliwy tak? Nie możesz zrobic uroczystej koronacji czy co? Co do morza to nie wiem. Kursory zmienili sobie prawie wszyscy. Poczytaj poradniki jak napisałem. Dokładnie. :P Za zagraniczne księzniczki można wydać swego króla i księcia. W kampaniach pełnych można szkolić wlasne księzniczki poza tymi co się rodzą naturalnie. Te możesz wydawać za swoich generałów.

danieldamian PL
17-08-2012, 14:18
Spróbowałem zagrac Anglią - to samo. Brak wojen stosunki na piątce, umowa handlowa, mapy a oni nadal nie chcą się zgodzic na sojusz (mówię tu o Francji i Szkocji).
Ps. Jakby co to gram na czystym bellum ;)

Araven
17-08-2012, 14:53
Akurat Szkoci i Francuzi to Anglików nie kochają. Spróbuj z innymi nacjami.

danieldamian PL
17-08-2012, 19:53
Udało się! Portugalią zawiązałem sojusz z Leonem, ale kosztowało mnie to 400 bizantów płaconych 13 tur, ale udało się :D . Dzięki za pomoc.
Btw. czy zatargi historyczne uniemożliwiają zawarcie sojuszu (np Polska i Niemcy)? Dla mnie byłoby to złym rozwiązaniem :cry: .

krzych
17-08-2012, 19:59
czy zatargi historyczne uniemożliwiają zawarcie sojuszu (np Polska i Niemcy)?

Nie nie przeszkadzają w zawarciu sojuszu, ja gram obecnie Polską i mam relacje z Niemcami 9/10 oczywiscie zawarty tez sojusz. Gram na oryginalnym AI oraz na submodzie który poprawiał dyplomacje.

Piter
17-08-2012, 20:47
Polska i Niemcy nie raz bywali bliskimi sojusznikami ;) Te poważniejsze zatargi historyczne chyba od rozbiorów dopiero były :P Jeśli nie liczyć Zakonu, ale mówimy o Cesarstwie :P W bellum nie ma takich uhistorycznień, atakują po prostu najsłabszych sąsiadów ;)

ProNoob
17-08-2012, 22:12
Wie ktoś może kiedy w Egipcie pojawia się Saladyn i kiedy mogę zmienić religię na sunnizm? Ciężko trochę jest, bo wszyscy sąsiedzi ze wschodu (nawet Abbasydzi) na mnie napadli, a sojuszu to za nic nie chcieli, mimo, że gram na m/m (tak jak podobno zalecają na zapoznanie się z modem).

Araven
18-08-2012, 08:05
Saladyn w 44 turze się pojawia i jest konwersja wyznania na Sunnickie z szyickiego w Egipcie.

Araven
18-08-2012, 08:40
W tym temacie opisalem sposób radzenia sobie z problemami z savami w BC 6.3. viewtopic.php?f=367&t=10261 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=10261)

misiek1205
21-08-2012, 12:20
Mam pytanie czy różnica między poziomem trudności (bitew) między medium a wyższym jest taka że Al w bitwach jest sprytniejsze i ma bonusy do statystyk czy tylko ma bonusy do statystyk?

Araven
21-08-2012, 14:02
Ma tylko wyższe bonusy do statystyk, większe morale itp.

misiek1205
21-08-2012, 14:36
Ma tylko wyższe bonusy do statystyk, większe morale itp. A na jakim poziomie trudności będzie miało takie same statystyki i morale jak gracz?

Araven
21-08-2012, 14:39
ja bitwy gram zwykle na Medium, wtedy komp nie ma żadnych dodatkowych bonusów, z tego co wiem.

misiek1205
21-08-2012, 19:41
A czy w innych częściach total war np. w Napoleonie tez tak jest że powyżej medium Al się nie różni niczym poza premią statystyk i morale?

Araven
22-08-2012, 12:03
To spytaj w tamtych działach, ja nie mam ani Napoleona ani Empire, ani Shoguna II, to nie wiem.

ordenus22
22-08-2012, 18:59
Mam podbitych kilka stolic tzn Barcelonę, Regensburg i Nowogród i w tych miastach można budować trybunał (rekrutacja księżniczek) czy jak będę miał w każdym z tych miast trybunały to będę miał większy limit rekrutacji księżniczek? W obecnej chwili mogę werbować 1 księżniczkę co 5 tur (Kraków).

Araven
23-08-2012, 09:28
Nie wydaje mi się by Trybunały w innych prowincjach zwiększały limit szkolonych Księżniczek. Ale pomagaja lokalnie utrzymac porządek publiczny. :mrgreen: A dostępnośc księżnizcek możesz zedytowac w export_descr_buildings

Edit: Ordenus na PW mi odpisz.

FranticMonk
25-08-2012, 22:53
Witam! Mam mały problem odnośnie BC. Zainstalowałem go [do folderu mods], ale przy włączaniu tylko mignie mi wiersz poleceń i nic się nie dzieje... Co zrobiłem źle ?

Araven
25-08-2012, 23:25
Zainstalowaleś part 1, part 2 i bugfiksera? Ile Ci zajmuje katalog z BellumCrucis6 w mods?

BoskiKazu
26-08-2012, 10:08
Witam!
Mam kolejne pytanie: czy ktoś wie jak można by rozszerzyć listę z ikonami budynków w osadach? Obecnie mogę ją przewinąć tylko o jeden "stopień" w dół tymczasem struktur jest w rozbudowanych miastach i zamkach dużo więcej, co mnie nie ułatwia orientacji przy ich zarządzaniu...

FranticMonk
26-08-2012, 13:48
OK już po problemie, przeinstalowałem i działa ładnie. Ale kurde... wszystko po włosku... spolszczenie zainstalowałem, ale mimo wszystko jakoś dziwnie się gra :) A najbardziej mi w tych modach nie pasują ceny i ilość tur potrzeba, do wybudowania obiektów... Czemu wszystko jest droższe i "buduje się" dłużej ?

Araven
26-08-2012, 15:04
To coś źle zainstalowałeś, jak po wstawieniu spolszczenia masz po włosku wszystko. Poczytaj opis jak instalować spolszczenie i powtórz tą akcję.

[IG] Misiak
26-08-2012, 17:44
OK już po problemie, przeinstalowałem i działa ładnie. Ale kurde... wszystko po włosku... spolszczenie zainstalowałem, ale mimo wszystko jakoś dziwnie się gra :) A najbardziej mi w tych modach nie pasują ceny i ilość tur potrzeba, do wybudowania obiektów... Czemu wszystko jest droższe i "buduje się" dłużej ?


Zapewne po to by było trudniej :)

wino
27-08-2012, 09:00
Nigdy nie przykładałem specjalnej wagi do małżeństw z księżniczkami, ale w tym modzie to istotny element. Więc pykam sobie Polską, zawarłem sojuza z Danią i Norwegią, co by Niemca trzymać w szachu. Tymczasem na moje ziemie mlekiem i miodem płynące zawitała śliczna jałówka rodem z ziemi Wikingów. Moi księciuniowie dumnie pierś wypięli i za namową Władysława IV dyplomatę w bój posłałem. Jednak księżniczka ani myśli z Piastami się wiązać.

Nie mam nawet dostępnej opcji z zaślubinami. Cofnąłem nawet save do momentu zanim zawarłem sojusz i też nie ma. O co kaman? Jak ją wżenić w ród Piastów?

nocny
27-08-2012, 09:48
możesz wydać obcą księżniczkę tylko za wolnego króla lub księcia

Jakiś czas temu pojawiło się na forum pytanie o korupcję. Niestety w miastach i zamkach w dalekich prowincjach od stolicy korupcja zbiera ogromne żniwo z cennych bizantów. Buduje rozmaite budynki użyteczności publicznej prawo/szczęście ale daje to różne efekty. Jakie waszym zdaniem budynki lub akcje dają tutaj najlepsze efekty?

FranticMonk
27-08-2012, 11:54
Zapewne po to by było trudniej :)

Jak by było mało, że AI jest dziwna w Medku ;D

FranticMonk
27-08-2012, 11:55
Misiak]
OK już po problemie, przeinstalowałem i działa ładnie. Ale kurde... wszystko po włosku... spolszczenie zainstalowałem, ale mimo wszystko jakoś dziwnie się gra :) A najbardziej mi w tych modach nie pasują ceny i ilość tur potrzeba, do wybudowania obiektów... Czemu wszystko jest droższe i "buduje się" dłużej ?


Jak by było mało, że AI jest w Medku jakaś dziwna :D

ProNoob
27-08-2012, 11:57
Jakiś czas temu pojawiło się na forum pytanie o korupcję. Niestety w miastach i zamkach w dalekich prowincjach od stolicy korupcja zbiera ogromne żniwo z cennych bizantów. Buduje rozmaite budynki użyteczności publicznej prawo/szczęście ale daje to różne efekty. Jakie waszym zdaniem budynki lub akcje dają tutaj najlepsze efekty?

Przenieś stolicę do centrum państwa, umieść w najbardziej kłopotliwych prowincjach dobrych zarządców. Możesz też usunąć jeden wg. mnie bezsensowny skrypt i odpowiedzialny za te koszty, ale zakładam, że pisząc o korupcji masz go usuniętego.

A AI w Medku jest dziwne, ale za to dosyć łatwe. Wystarczy tylko rozpracować. ;)

BoskiKazu
27-08-2012, 12:18
Witam!
Mam kolejne pytanie: czy ktoś wie jak można by rozszerzyć listę z ikonami budynków w osadach? Obecnie mogę ją przewinąć tylko o jeden "stopień" w dół tymczasem struktur jest w rozbudowanych miastach i zamkach dużo więcej, co mnie nie ułatwia orientacji przy ich zarządzaniu...

ROZUMIEM, ŻE NIKT NIE ZANA ODPOWIEDZI???

ProNoob
27-08-2012, 12:25
Naprawdę ten czerwony jest niepotrzebny, bo na czarno też widać. Poza tym ja nie rozumiem pytania. Jeśli nie masz zbudowanych tylu budynków w zamku to nie będą ci się pokazywać. Musisz je najpierw wznieść.

Blood_187
27-08-2012, 12:44
Ja myślę że koledze chodzi o to, że wybudował dużo budynków i ma tą strzałkę w menu że może przewinąć w dół ale ona nie reaguje na wciśnięcia. Naprawdę dziwny problem :D jedyna rada jaka mi przychodzi do głowy to zarządzanie miastem z poziomu wykazu budynków do zbudowania w poszczególnych miastach, tam obok informacji o handlu, przychodach itp. Chyba zbudowane budynki są pogrubione na czarno :D

BoskiKazu
27-08-2012, 13:27
Ja myślę że koledze chodzi o to, że wybudował dużo budynków i ma tą strzałkę w menu że może przewinąć w dół ale ona nie reaguje na wciśnięcia. Naprawdę dziwny problem :D
Dokładnie tak, ale problem nie jest mocno dziwny kiedy zbuduje się na prawdę dużo różnych budynków -otóż kiedy ma się ich już tyle, że nie mieszczą się w pierwszym menu to zgadza się, że wystarczy kliknąć strzałką, ale kiedy i ten pasek menu widoczny po kliknięciu jest pełny, wtedy strzałki żeby go przewijać dalej już nie ma... To trochę bez sensu, bo włoscy moderzy dodali dużo ciekawych struktur, których później (po dłuższej rozbudowie) w grze i tak nie widać :(
Dlatego też zastanawiam się czy można jakoś temu zaradzić???

ProNoob
27-08-2012, 13:58
Jak zbudujesz kolejne budynki to ten pasek powinien automatycznie się przedłużyć. Ja w każdym razie nidy nie spotkałem się z takim problemem.

BoskiKazu
28-08-2012, 10:30
Jak zbudujesz kolejne budynki to ten pasek powinien automatycznie się przedłużyć. Ja w każdym razie nidy nie spotkałem się z takim problemem.
Niestety pasek się nie przedłuża. Mogę przewijać tylko pomiędzy dwiema listami wybudowanych obiektów.

[attachment=1:elgp7buu]nr 1.jpg[/attachment:elgp7buu]

[attachment=0:elgp7buu]nr 2.jpg[/attachment:elgp7buu]

Araven
28-08-2012, 17:31
A to dziwne, bo jak mam więcej niż dwa rzędy budynków, to mogę przeglądać wwszystkie, nie zawsze się udaje idealnie utrafić na te budynki o jakie mi chodzi, ale mogę przeglądać więcej niż tylko dwa rzędy. nie bardzo wiem co tu poradzić. :(

ordenus22
28-08-2012, 18:20
Jestem na 1348 roku i pojawiła mi się czarna śmierć, jak długo ta epidemia będzie trwać?

Araven
28-08-2012, 18:28
Kilka tur trwa, jak zwykle w Medku. :D

ordenus22
28-08-2012, 19:01
Co daje specjalna umiejętność lwie serce u Kazia Wielkiego, po wciśnięciu żołnierze są jacyś bardziej bojowo nastawieni?

Araven
28-08-2012, 20:22
No coś w ten deseń, dokładnie co to robi pisze w angielskim poradniku. :mrgreen:

ProNoob
29-08-2012, 17:12
Mieliście kiedyś tak, że za nic nie da się zawrzeć sojuszu? Próbowałem na różne sposoby, ale relacje nie podskakują do tych nieszczęsnych 5, których mi potrzeba. Dawałem nawet trybut w wysokości 8k na 100 tur, ale nadal relacje są na 4. A z sojusznikami relacje spadają mi bardzo szybko. Po zawarciu sojuszu było 7/10, a teraz już 5 u obu. Może dlatego tak jest bo rozwiązałem prawie wszystkie wojska gdy podbiłem rebelie? Uznałem, że nie ma po co ich utrzymywać, bo jest jeszcze ponad 10 tur do końca pokoju. Proszę o odpowiedź.

misiek1205
29-08-2012, 17:34
Wgraj submoda na rosnące relacje z sojusznikami.

ProNoob
29-08-2012, 17:57
Ok, dobra rozwiązałem sprawę. Chyba miałem za małe wojsko i uznawali mnie za bezużytecznego sojusznika, bo gdy zacząłem je produkować to relacje przestały spadać, a nawet pozyskałem kolejnego sojusznika.

Araven
30-08-2012, 12:10
Jak zbudujesz kolejne budynki to ten pasek powinien automatycznie się przedłużyć. Ja w każdym razie nidy nie spotkałem się z takim problemem.
Niestety pasek się nie przedłuża. Mogę przewijać tylko pomiędzy dwiema listami wybudowanych obiektów.

[attachment=1:1iaerprk]nr 1.jpg[/attachment:1iaerprk]

[attachment=0:1iaerprk]nr 2.jpg[/attachment:1iaerprk]

BoskiKazu zamiast przesuwać gałkę, klikaj pod nia np. na 1/4, lub 1/2 jej wysokości wtedy się sama przesunie. I widać kolejne rzędy budowli jak są 3 lub 4 takie rzędy.

marcinek131314
30-08-2012, 20:56
Zaraz, zaraz... pod co jest ten mod? pod podstawę czy pod kingdoms??

Araven
30-08-2012, 21:01
Pod Kingdoms 1.5.

mc1908
31-08-2012, 15:31
Czy w BC 6.3 da się przebudowywać zamek w miasto i na odwrót? Jeśli tak to gdzie jest taka opcja?

Araven
31-08-2012, 15:54
Nie da się, przebudować zamku w miasto i na odwrót.

Edit:
Jest opcja byś zmienił Avatar z Generała Franco na bardziej neutralny?

misiek1205
01-09-2012, 13:41
Mam problem bo nie mogę przejąć państwa po zabiciu wszystkich generałów mimo że ożeniłem moją księzniczkę z dziedzicem danej frakcji, mam zainstalowane submody, czy któryś z submodów usuwa opcję dziedziczenia frakcj jak tak to który.

Araven
01-09-2012, 14:04
Nie żaden submod jej nie usuwa. Opcja dziedziczenia jest w kampaniach pełnych tylko. Coś nie doczytałeś poradnika, bo nie wolno zabić wszystkich generałów. Ma zostać jeden albo kilku, ale nie z linni królewskiej a adoptowanych, szpiegami można to sprawdzić. Poradniki: viewtopic.php?f=367&t=8785 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=8785)

misiek1205
01-09-2012, 20:02
Gram w kampanię pełną, zabiłem władce frakcji i następców po zabiciu ich w następnej turze dostałem komunikat że kurator został wybrany do zarządzania królestwem, i nie wiadomo skąd bierze się nowy następca tronu i władca frakcji.

Araven
01-09-2012, 20:04
To nie jest łatwe. Ale możliwe, próbuj dalej. Rób zapisy co kilka tur. I się uda, za jakiś czas. 8-)

wino
01-09-2012, 20:13
Mam pytanie odnośnie rozwoju miast i zamków. Czy te budynki dodane w Bellum, dające np. 25 bezantów zysku a kosztujące 2400 bezantów to rzeczywiście będą mi się zwracały niemal 100 tur? Czy może dobra produkowane przez te budynki są na handel i oprócz tych 25 bezantów dają bliżej nieokreślony dochód związany z handlem?

Araven
01-09-2012, 20:25
Te budynki podnoszą ogólny poziom handlu, i podnoszą dochody z danej prowincji. Warto i trzeba je budować, ale w Bellum jest tyle budynków, że ciężko czasami wybrać. Ten bonus gotówkowy, nie oddaje wszystkich korzyści.

wino
01-09-2012, 20:43
Dzięki.

Zatem wgrywam submoda Pitera AI 3.0 i: Sons of Scotland crush the English!!! AAAAAAAAAAAAAArrrrrrrrrggggghhhhhhhhhhh!!!!

Dunkel
06-09-2012, 01:03
Witam!
Ja z doskoku zapytam czy jest jakiś submod muzyczny, który zamienia muzykę na tę z MTW?

Araven
06-09-2012, 08:56
Nic mi nie wiadomo o takim submodzie.

wino
06-09-2012, 11:57
Ktoś próbował?

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?p=11826739#post11826739

06-09-2012, 12:00
Kolejna poprawka moda? Czyżby Wilk miał rację? :mrgreen:

Araven
06-09-2012, 12:27
To nie poprawka moda, a kolejny submod jednego z Graczy. Ja próbowałem, dość ciekawe ale wolę poprawiony unit, jaki jest w submodach na naszym Forum. Ogólnie Mikhailo zmienił mocno i skutecznośc i staty jednostek, usunąl bonusy jakie dają np. Gildia Mieczników i inne gildie. pomysł ciekawy. ale ja gram na submodach z naszego Forum, ten dla mnie idzie zbyt daleko. By ocenić go dokładnie, musiałbym dłuzej na nim pograć, a nie mam na to ani czasu ani natchnienia.

falchion
07-09-2012, 21:38
Ja tak teraz z nietypową sprawą bowiem poszukuję tytułu muzyki lecącej w głównym menu moda. Jest świetna, ale nigdzie nie mogę znaleść o niej informacji; skąd ją wzięli i jaki jest tytuł utworu.
Może wy mi pomożecie bo szukałem już na tw center, pytałem się, lecz nikt mi nie odpowiedział do tej pory.
Słyszałem go też gdy puszczony był na stadionie w Kijowie podczas Euro więc musi być znany.

Fifiew
07-09-2012, 21:57
Chodzi Ci pewnie o kawałek z filmu 13 wojownik o nazwie the sword maker.

falchion
07-09-2012, 22:28
Sprawdziłem na YouTube, prawie to. Ale chodzi mi o to mocne wejście chóru po tym fragmencie, nie mogę go znaleść w tym soundracku z 13 wojownika.

wino
08-09-2012, 10:28
W menu masz albo Jerry Goldsmith - The Sword Maker z albumu The 13th Warrior, albo kawałek o nazwie Battle_Arthur3.mp3. Oba pliki znajdziesz jak wypakujesz je plikiem extract_sounds.bat z katalogu sounds z moda.

Tytaneks
11-09-2012, 16:24
Jaką frakcje polecacie na początek gry w moda. Grałem Norwegią i Polską ale jakoś mi nie poszło gram teraz Gruzja na razie jest w porządku ale chciałbym się dowiedzieć jaką frakcją grać. O co chodzi z technologią czyli jak ją zbadać, bonusy i co zrobić by mieć uczonego.

ArsMoriendi
12-09-2012, 18:21
Mam dużą prośbę , czy mógłby mi ktoś zrobić plik skryptowy do kampanii pełnej, uszczuplony o kilka, wg mnie, mniej potrzebnych skryptów? Ostatnio, jak grałem w moda, zrobił mi coś takiego bardzo uczynny użytkownik forum, Wilk :) Przewijanie tury wyraźnie przyśpieszyło.
Chciałbym wyrzucić skrypty: Welcome script, garrison script, council script, barons emerge script, emirs emerge script, disaster script.
Sam nie potrafię edytować i wolę się za to nie brać.
Z góry dziękuję :)

Piter
12-09-2012, 19:16
Mam dużą prośbę , czy mógłby mi ktoś zrobić plik skryptowy do kampanii pełnej, uszczuplony o kilka, wg mnie, mniej potrzebnych skryptów? Ostatnio, jak grałem w moda, zrobił mi coś takiego bardzo uczynny użytkownik forum, Wilk :) Przewijanie tury wyraźnie przyśpieszyło.
Chciałbym wyrzucić skrypty: Welcome script, garrison script, council script, barons emerge script, emirs emerge script, disaster script.
Sam nie potrafię edytować i wolę się za to nie brać.
Z góry dziękuję :)
To proste, po prostu wywalasz, zapisujesz i grasz ;) Każdy skrypt jest od siebie oddzielony napisanym dużymi literami tytułem. Zapisz sobie kopię oryginału jakbyś coś zepsuł i tyle ;) Najmocniej na długość tury działa Money Script, czyli skrypt odpowiadający za drakońskie kary związane z nadmiarem prowincji (po prostu gdy zdobywasz chyba 12 prowincję komp wpisuje Ci kod na -2000 florentów co turę, gdy 14 na -6000 tyś i tak dalej, może mylę sumy, ale sens jest taki ;) )

ArsMoriendi
12-09-2012, 19:52
Aha.. a Ten skrypt też jest w tym pliku, na liście?

Piter
12-09-2012, 19:55
Aha.. a Ten skrypt też jest w tym pliku, na liście?
Tak, ale nie wywalasz oczywiście z początkowej listy, ona to tylko taki spis treści ;)

krzych
12-09-2012, 22:23
Mam prośbę które wg Was skrypty z kampani pełnej można usunąć by rozgrywka była płynna (szybkość tur) jednocześnie by kampania ta nie straciła swojego uroku. Dotychczas usunąłem skrypty ;
-Presentazioni, Garrison Script, Money Script, Sobillatori e Untori, External Invasion.

Ewentualnie które skrypty z pełnej kampani dodać do kampani lekkiej by urozmaicic rozgrywkę.

Araven
13-09-2012, 08:16
Jaką frakcje polecacie na początek gry w moda. Grałem Norwegią i Polską ale jakoś mi nie poszło gram teraz Gruzja na razie jest w porządku ale chciałbym się dowiedzieć jaką frakcją grać. O co chodzi z technologią czyli jak ją zbadać, bonusy i co zrobić by mieć uczonego.

Witam. Uczony to jeden z nowych agentów, tylko w kampaniach pełnych występuje. Budujesz kościół szkołę alchemików, potem kościół III-go poziomu potem Szkołę Przykatedralną, i w niej rekrutujesz Uczonego.
Technologie w BC 6.3:



;;;;;;;;;;polvere pirica (Wynalezienie prochu) stopniowo jednostki prochowe, od 1270 ręczni strzelcy i różne armaty. Budowa dodatkowych stoczni produkujących okręty z działami.

;;;;;;;;;;fuoco Greco (Ogień grecki) okręty bizantyjskie i niektóre jednostki Bizancjum jakie go używają

;;;;;;;;;;mulini a vento (młyny oraz wiatraki) Dodatkowe dochody I potrzebne do wyższych poziomów płatnerza oraz kopalń (wiatraki konieczne by mieć III-ci poziom kopalń). 40 tura

;;;;;;;;;;giogo imbottito (Uprząż dla zwierząt do prac polowych) Wyższy poziom farm jest możliwy. 20 tura

;;;;;;;;;;monetazione battuta (Bite monety) Budowa mennicy w stolicy

----------- lettera_cambio (Produkcja papieru) 150 tura (specjalne budynki w prowincjach z pergaminem)

;;;;;;;;;;altoforno (Piece hutnicze i górnicze) koło 350 tury, trzeci poziom kopalń kompleksy górnicze

;;;;;;;;;;nuove navi (Nowe oceaniczne okręty) 500 tura

;;;;;;;;;;carta_stampa (Wynalezienie druku) specjalne budynki II
Tytaneks i poczytaj Poradniki do Bellum: viewtopic.php?f=367&t=8785 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=8785)



Krzych: możesz usunąć jeszcze poniższe skrypty:
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;1- Garrison Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;15- Lega dei Baroni;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;16- Unione degli Emiri;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;33- White Flag Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;; tego najbardziej szkoda, odpowiada za dobrowolne poddanie się załogi bez walki.

ordenus22
13-09-2012, 19:03
Gram Polską na poziomie m/vh tylko mam submod na dziedzica reszta bez zmian, niestety mam money script, jak zacznę nową kampanię to wywalę ten skrypt, ale na razie ciągnę obecną kampanię i nie chcę jej przerywać. Moja finansowa sytuacja jest b. zła, jestem tuż po czarnej śmierci dochodów nie mam :( tzn co turę zwiększa mi się deficyt o ok 10.000, mam 6-7 statków handlowych, kupcy teoretycznie generują przychód ok 16.000, wojska nie ma jakoś niesamowicie dużo, prowincji mam 39, wojnę prowadzę z HRE, Maurami, Syrią Mongołami i Egiptem z pozostała resztą mam po podpisywane prawa handlowe. Trybutów nie płace mi też nie płacą. Na obecną chwile prowadzę jedno oblężenie, swoje armie trzymam w zasadzie na swoim terytorium, najemników też w zasadzie nie mam. Co tu zrobić, żeby jakoś wyjść na prostą z finansami (mam teraz ok minus 60.000 na koncie i ciągle rośnie). Jakieś rady?

Araven
13-09-2012, 19:07
Sprzedaj lub oddaj część prowincji. Zawrzyj pokój.

bzyku
13-09-2012, 19:41
Gram Polską na poziomie m/vh tylko mam submod na dziedzica reszta bez zmian, niestety mam money script, jak zacznę nową kampanię to wywalę ten skrypt, ale na razie ciągnę obecną kampanię i nie chcę jej przerywać. Moja finansowa sytuacja jest b. zła, jestem tuż po czarnej śmierci dochodów nie mam :( tzn co turę zwiększa mi się deficyt o ok 10.000, mam 6-7 statków handlowych, kupcy teoretycznie generują przychód ok 16.000, wojska nie ma jakoś niesamowicie dużo, prowincji mam 39, wojnę prowadzę z HRE, Maurami, Syrią Mongołami i Egiptem z pozostała resztą mam po podpisywane prawa handlowe. Trybutów nie płace mi też nie płacą. Na obecną chwile prowadzę jedno oblężenie, swoje armie trzymam w zasadzie na swoim terytorium, najemników też w zasadzie nie mam. Co tu zrobić, żeby jakoś wyjść na prostą z finansami (mam teraz ok minus 60.000 na koncie i ciągle rośnie). Jakieś rady?
ordenus22 ja też gram z money scriptem i uważam,że dzięki temu gra jest o wiele trudniejsza i wciągająca.Ja gram Aragończykami na vh/vh i czystym Bellum bez żadnych submodów.Mam rok 1201,ponad 20 prowincji i prowadzę wojnę z Maurami,Francuzami oraz Angolami,a mój dochód na turę to ok.12000.Po podbiciu całego Półwyspu Iberyjskiego prowadzę taktykę defensywną ,a więc nie zdobywam nowych prowincji tylko bronię to co posiadam.Dzięki temu mogę spokojnie rozwijać swoje prowincje co jest podstawą grając z money scriptem,gdyż kary za posiadanie prowincji są naprawdę wysokie.Grając z money scriptem trzeba umieć zbalansować wydatki na wojsko i rozwój,gdyż obie te rzeczy są bardzo ważne.

ordenus22
13-09-2012, 20:27
Bzyku, ja też nie jestem fanem podbijania wszystkich prowincji na mapie, grając w medka zawsze staram się zachować historyczny wygląd mapy kampanii, wiem, że to tylko zabawa, ale jakoś denerwuje mnie sytuacja, kiedy np. Hiszpanie rozlewają się aż po Kijów, a Francuzów, Anglików i Niemców nie ma już na mapie. Dlatego kiedy widzę, że jedno z państw za bardzo się rozkręca i zamierza zniszczyć inne państwa to staję po stronie słabszego i staram się utrzymać równowagę sił między państwami. W tej chwili muszę pokazać HRE gdzie ich miejsce (jeszcze 2 prowincje do zdobycia i oddam kilka prowincji Francuzom i Hiszpanii), część posprzedaje i jak piszesz zredukuję swoje prowincje do ok 20.

PS bzyku jak grasz Aragonią to nie wyrzuca Cię do windowsa jak masz otwarte drzewo genealogiczne?

bzyku
13-09-2012, 21:51
Tak prawie za każdym razem gdy wejdę w drzewo genealogiczne,to wyrzuca mnie to pulpitu.Na początku myślałem,że to przez submod na dziedzica frakcji i zacząłem grę na czystym bellum,ale to nic nie zmieniło i dalej wywalało.Jest to trochę denerwujące,ale nie chcę przerywać kampanii,gdyż ze względu na rozgrywanie wszystkich bitew samemu,poświęciłem na tą rozgrywkę bardzo dużo czasu.Mam jeszcze inną dziwną sytuację,a mianowicie od kilku kadencji na papieża wybierany jest tylko mój kardynał.Zresztą nie może być inaczej,gdyż całe gremium kardynalskie pochodzi z mojego kraju.Wygląda to tak jakby AI nie rekrutowało księży.Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

Dunkel
13-09-2012, 21:59
Tak, AI nie rekrutuje księży, chyba, że ktoś zrobił jakiegoś fixa, submoda, przydałoby się, by każdy kraj katolicki miał choćby jednego przedstawiciela kościoła... albo dwóch...

A ja mam takie pytanie - komuś ten monopol na papieży się opłacił? wróg faktycznie dostaje ekskomunikę łatwiej?

ArsMoriendi
15-09-2012, 15:35
Nie potrafię zrobić tego pliku campaing_script, coś nie działa. Zrobi mi ktoś ???

Araven
15-09-2012, 15:40
http://www.sendspace.pl/file/e4d55af6a45466f07251449 już Ci raz robiłem ten skrypt. To jest do Full. Zajrzyj do Indywidualnych kompilacji skryptowych na stronie 3 napisałem jak masz wstawić odchudzony campaign script.

Sir Kamillo
15-09-2012, 19:34
Witam,
mam problem z BC 6.3 - wszystko ładnie instaluje Part 1, 2 i bugfixera. Gra się odpala, ale podczas ładowania jakiejkolwiek bitwy czy to w kampanii, czy podcza bitwy histiryczne lub szybkiej wywala mnie do pulpitu. Czy można jakoś temu zaradzić???

Z góry dzięki

Araven
15-09-2012, 20:58
Jak wywala dalej z bitew. Wejdź do data Bellum i usuń 2 pliki z descr_geography_new w nazwie. Moda zainstalowaleś do mods mam nadzieję?

Sir Kamillo
16-09-2012, 07:23
Niestety nie pomogło, poza tym we wskazanym miejscu był tylko jeden plik o którym pisałeś. Wywala mnie nie tylko po spolszczeniu, ale nawet we włoskiej wersji bez dodatkowych submodów. Mam zainstalowanego moda Clouds over Europe ale na podstawową wersję MedkaII, chyba to nie powinno mieć wpływu?

Araven
16-09-2012, 07:28
To usuń katalog z Bellum, zdefragmentuj i zainstaluj ponownie. Masz Kingdoms 1.5? Bo to konieczne by Bellum działało, podstawka nie wystarczy. A descr_geography_new w Bellum jest jeden, to fakt.

Sir Kamillo
16-09-2012, 07:39
mam kingdoms, instaluje oczwiście do MODS, ale zaczynam się zastanawiać czy na pewno part 2 tego moda dobrze mi działa po instaluje się jakieś 15 sekund....pociągnę go z innego źródła i sprawdzę

Dzięki za pomoc

krzych
16-09-2012, 10:28
Gram Gruzją na poziomie m/m na oryginalnym AI, pełnej kampani z usuniętymi skryptami: ;Presentazioni, Garrison Script, Money Script, Sobillatori e Untori, External Invasion, Lega dei Baroni, Unione degli Emiri oraz wgranym submodzie poprawiajacym relacje z sojusznikami. Podczas grania stwierdzam iż AI jest bardzo pasywne tzn w 60 turze wykosiłem Turków, którzy praktycznie nie stawiali mi zadnego oporu nie podejmując rękawicy, jedyne co to dyplomata prosił o to bym zaprzestał rozlewu krwi. By tego było mało to jedna pełna armia turecka zgłoszona do udziału w dżihad stała w polu obok niej pełna armia Syrii (ich sojusznik) i nic nie robiła z tego jak zajmowałem po kolei ich teren. Nie wiem czy to jest jakiś błąd czy pasywna postawa i nie podejmowanie walki przez AI spowodowane jest faktem iż zajmuje wyrażne 1 miejsce w statystykach dotyczących armii gdzie mam wyraźna przewagę nad pozostałymi nacjami, oraz mam zawarte sojusze z Bizancjum które zajmuje 2 pozycję w tej kategorii, dodatkowo silne sojusze z Abasydami, Chanatem Połanieckim, Jerozolimą.
Proszę o info co może być przyczyną biernej postawy Turcji, oraz czy ktoś z Was grających zaobserwował podobna postawę AI.

Araven thx za odpowiedź w sprawie skryptów które można usunąc by kampania pełna nie traciła tak bardzo na efektywności. skrypt dotyczący poddania armi podczas oblęzenia postanowiłem zostawić gdyż jest on ciekawy.

krzych
16-09-2012, 10:51
Sorry za wpis po swoim wpisie, ale tak jak pisałem wyżej skończyłem z turkami przechodząc się po nich przy ich biernej postawie a teraz taką samą strategią wykazuje się Syria. Załączam plik zrzut ekranu w którym widać jak oblegam ich miasto a wyżej stoi w polu ich armia zgłoszona do dżihad i myśli o niebieskich migdałach, zaczyna to być irytujące bo takie granie traci sens, dlatego proszę o Waszą opinie co jest przyczyną takiego zachowania oraz czy ktoś z Was miał kiedykolwiek podobną sytuację.

Araven
16-09-2012, 11:21
Wg mnie to raczej powód, że jestes pierwszy w rankingach powoduje pasywność. Przetestuj kiedyś najnowsze AI Pitera wersja 3.1 z września 2012 oto link viewtopic.php?f=367&t=9822 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=9822) Pozdrawiam. W Bellum jak juz jesteś najsilniejszy to mało kto stawia Ci opór na oryginalnym AI. Pozdrawiam.

Blood_187
16-09-2012, 14:12
Dokładnie to samo wczoraj zauważyłem, z tym że gram Królestwem Jerozolimskim w lekką kampanię z plikiem na rosnące relacje, AI Pitera 3.0 i na VH/VH. Póki nie miałem zbyt dużej armii i skarbiec na poziomie 30k-50k toczyłem zacięte boje w Egipcie i to było spoko ;) Jednak po zdobyciu wszystkich prowincji egipskich i rozwoju gospodarki w ziemi świętej obecnie mam ponad 1 300 000 na koncie i dość pokaźną armię składającą się z elit. Syria oddaje miasto po mieście, ma kilka pełnych armii ale zamiast stawiać opór ucieka tymi armiami w góry na północ do zdobytych na Turkach prowincji. Trochę to nudne się robi, Abbasydzi widzę że również nie stawialiby oporu, Turcy podbici, Bizancjum walczy z Połowcami na zachód od Konstantynopola, Gruzji zostało ze 3 prowincje a Mongołowie jak pojawili się tak stoją i raczej boją się zaatakować Połowców którzy są drugą znaczącą siłą po Jerozolimie i Maurach. Może jakaś gra by się zaczęła jakbym zrobił desant na Połowców no ale co to za radość wojować krzyżowcami w Europie :evil:

bzyku
16-09-2012, 18:34
Dokładnie to samo wczoraj zauważyłem, z tym że gram Królestwem Jerozolimskim w lekką kampanię z plikiem na rosnące relacje, AI Pitera 3.0 i na VH/VH. Póki nie miałem zbyt dużej armii i skarbiec na poziomie 30k-50k toczyłem zacięte boje w Egipcie i to było spoko ;) Jednak po zdobyciu wszystkich prowincji egipskich i rozwoju gospodarki w ziemi świętej obecnie mam ponad 1 300 000 na koncie i dość pokaźną armię składającą się z elit. Syria oddaje miasto po mieście, ma kilka pełnych armii ale zamiast stawiać opór ucieka tymi armiami w góry na północ do zdobytych na Turkach prowincji. Trochę to nudne się robi, Abbasydzi widzę że również nie stawialiby oporu, Turcy podbici, Bizancjum walczy z Połowcami na zachód od Konstantynopola, Gruzji zostało ze 3 prowincje a Mongołowie jak pojawili się tak stoją i raczej boją się zaatakować Połowców którzy są drugą znaczącą siłą po Jerozolimie i Maurach. Może jakaś gra by się zaczęła jakbym zrobił desant na Połowców no ale co to za radość wojować krzyżowcami w Europie :evil:
Blood_187 czy grasz z money scriptem?Ja gram z money scriptem kampanię full Aragonią na vh/vh z orginalnym AI i bez żadnych submodów i nigdy nie miałem takich dochodów jak ty czyli na poziomie 30k-50k nie mówiąc już o skarbcu 1 300 000.Moje największe dochody to ok.15k po podbiciu całej Hiszpanii i rozwinięciu gospodarki.Moja armia jest natomiast na poziomie 15 miejsca i ciężko jest ją powiększać ,gdyż utrzymanie jej byłoby zbyt kosztowne.Ogólnie cała kampania przebiega pod dyktando wojen,które toczę od samego początku i to przeważnie z trzema lub czterema przeciwnikami.Ja na nudę nie mogę narzekać,gdyż cały czas jest ciekawie i jeżeli ktoś chce mieć naprawdę trudno to niech gra z money scriptem.

Araven
16-09-2012, 18:41
Bzyku w submodach dałem w ostatnim poście plik descr_faction_standings do Bellum, robił go jeden z autorów tego moda Brancaleone, on robił aI i inne rezczy też. Jak będziesz grał nową kampanię to go wypróbuj. Mam ten plik z włoskiego Forum. Jestem ciekaw na ile zmienia zachowanie AI na oryginalnym Bellum bez submodów. Co do trudności rozgrywki to masz rację gra z money_script na oryginalnym AI z Bellum bez submodów, jest trudniejsza na Medium niż gra na Vh na innym Ai, bez money_script. Pozdrawiam.

Piter
16-09-2012, 19:12
1. Czy wasi przeciwnicy nie walczyli przypadkiem na kilku frontach?
2. Jakie macie relacje z wrogami, max złe? Plik odpowiadający za relacje zwiększa je zwłaszcza gdy gracz jest silny, jeśli jest jakiś bug i w czasie wojny te relacje też rosną z powodu siły to mogą się priorytety ataków psuć i wtedy gracz będzie miał zawsze najmniejszy priorytet w czasie trwania walk (gdy jest silny) i nie byłoby to już zależne od mojego AI tylko od pliku zmieniającego relacje.

bzyku
16-09-2012, 19:38
Bzyku w submodach dałem w ostatnim poście plik descr_faction_standings do Bellum, robił go jeden z autorów tego moda Brancaleone, on robił aI i inne rezczy też. Jak będziesz grał nową kampanię to go wypróbuj. Mam ten plik z włoskiego Forum. Jestem ciekaw na ile zmienia zachowanie AI na oryginalnym Bellum bez submodów. Co do trudności rozgrywki to masz rację gra z money_script na oryginalnym AI z Bellum bez submodów, jest trudniejsza na Medium niż gra na Vh na innym Ai, bez money_script. Pozdrawiam.
Araven nową kampanię zagram tylko nie wiem kiedy,gdyż ta którą gram obecnie zajmuje mi sporo czasu,którego nie mam za wiele.Gram 2-3 tury dziennie,ponieważ na więcej nie mogę sobie pozwolić.Tak więc wypróbowanie tego pliku w najbliższym czasie może być utrudnione.Poza tym bardzo interesująco wygląda nowe AI Pitera3.1 i nie wiem czy nie skusiłbym się na tę opcję.

Araven
16-09-2012, 19:44
AI Pitera z września 2012 wersja 3.1 jest super. Myslałem, że twardo grasz na oryginale, wypróbuj 3.1 od Pitera.

Blood_187
16-09-2012, 19:59
Blood_187 czy grasz z money scriptem?Ja gram z money scriptem kampanię full Aragonią na vh/vh z orginalnym AI i bez żadnych submodów i nigdy nie miałem takich dochodów jak ty czyli na poziomie 30k-50k nie mówiąc już o skarbcu 1 300 000.Moje największe dochody to ok.15k po podbiciu całej Hiszpanii i rozwinięciu gospodarki.Moja armia jest natomiast na poziomie 15 miejsca i ciężko jest ją powiększać ,gdyż utrzymanie jej byłoby zbyt kosztowne.Ogólnie cała kampania przebiega pod dyktando wojen,które toczę od samego początku i to przeważnie z trzema lub czterema przeciwnikami.Ja na nudę nie mogę narzekać,gdyż cały czas jest ciekawie i jeżeli ktoś chce mieć naprawdę trudno to niech gra z money scriptem.
Gram bez Money Scriptu, ale tą magiczną barierę miliona osiągnąłem mając około 15 prowincji więc kary i tak nie byłyby zbyt duże. Druga sprawa że grasz bez submodów, a ja ich kilka mam, między innymi free upkeep dzięki któremu można mieć garnizony stworzone z elitarnych jednostek, zakonów rycerskich itp. i nie płacić :) Kolejna rzecz to że w Ziemi Świętej naprawdę nie jest ciężko zdobyć pieniądze (nie wiem jak jest na półwyspie Iberyjskim), Jerozolima i Antiochia to bardzo bogate porty, do tego dochodzi dużo praw handlowych i kupcy którzy mają blisko do cennych surowców np. w Bagdadzie i na południu Egiptu niewolnicy i kość słoniowa (czy coś w tym stylu) za którą wpada około 1000 bizantów na turę nawet niewykwalifikowanym kupcem ;) Ale generalnie wojna z Egiptem nie była jakaś łatwa, od razu z zamku wychodziły jednostki z 2 srebrnymi belkami, konni łucznicy mieli nawet złote, straty szybciej uzupełniali albo tworzyli nowe armie.

Do Pitera:
1.Walczyli, Egipt chwilę wojował z Bizancjum jak Rzymianie zrobili im desant morski i zajęli niestrzeżony zamek, wprawdzie szybko go odzyskali, ale moje zaskoczenie pozostało :) Natomiast Syria walczyła z Turcją na której dokonała rozbioru wespół z Bizancjum i obecnie nie ma wojny.
2. Relacje 0/10, spadały jeszcze przed wojną i tak zostało.

Zacznę chyba jakąś nową kampanię, może zlikwiduje darmowe utrzymanie jednostek albo jakoś zmodyfikuje money script bo walka z 4 przeciwnikami naraz na tych podrasowanych jednostkach też mi się nie widzi.

HellVard
16-09-2012, 22:44
Mam poważny problem. Gram kampanię feudal full, Cesarstwem Bizantyńskim. Do 32 tury grałem sobie bez żadnych problemów, po drodze unicestwiając Seldżuków. Ale teraz gdy klikam "koniec tury" i czekam na ruch innych frakcji, gra wywala mi się przy papiestwie lub buntownikach, jedyny komunikat to "medieval 2 napotka". I co teraz? Te 32 tury/kilkanaście godzin grania poszły na marne? :twisted:

misiek1205
16-09-2012, 22:58
Nie tak źle mi w ostatniej kampani zaczęło wywalać do pulpitu w 90 turze, poczytaj tutaj moze znajdziesz rozwiązanie viewtopic.php?f=367&t=10261 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=10261)

nocny
17-09-2012, 15:07
Jak mnie wywala usuwam cały spolszczony tekst i wrzucam włoski, przewijam turę, zamieniam na polski ponownie i gram dalej. Polecam robić kopie katalogu save do innego folderu np. co jakieś 10 tur. Można wrócić po uszkodzeniu zapisu, czasem się psują jak wszystko :)

Krzych pisze o sytuacji pasywnego AI. Grałem na najróżniejszych kombinacjach skryptowych i to się nigdy nie zmieniło. Jest to moim zdaniem wada w grze, mody tutaj za wiele nie zdziałają. Irytująca rzecz, ale można z tego korzystać. Mam 5 pełnych chorągwi wroga obok ich zamku z jednym oddziałem. Wpadam z 2-ma jednostkami i katapultą i przejmuję prowincję, a komp odchodzi na swoje ziemie. To też bardzo dziwne. Mam wrażenie, że AI Pitera poprawie kilka akcji, więc polecam grać na tej kompilacji.

Piter
17-09-2012, 16:01
Jeśli macie przewagę na froncie to AI gra bardziej defensywnie. Ja osobiście nigdy nie dograłem do sytuacji gdy mam pełną dominację, bo mi się zawsze wcześniej gra nudzi więc pewno dlatego tego nie zauważyłem :)

Azwrait
17-09-2012, 16:43
Hey. Mam pewien problem z balansem liczby wojsk w kampanii, gdyż zacząłem grę Francją H/H z submodem na podwojone koszty rekrutacji i utrzymania jednostek (wraz z AI pitera) początek wiadomo krucho z kasą lecz gdy wyszedlem na prostą i przystąpiłem do inwazji na półwysep iberyjski okazało sie ze nikt nie stawiał żadnego oporu wrogie frakcje nie posiadały praktycznie żadnej armii toteż zagarnąłem terytorium maurów bez problemu. Ok 150 tury stwierdziłem że gra jest zdecydowanie za łatwa więc wystartowałem polską VH/H bez submoda na podwojone koszta zato z nowym AI pitera oraz darmowymi jednostkami w garnizonach. W 7 turze zaatakowali mnie Duńczycy oraz Cesarstwo niemiecki posiadali oni ogromne siły po 4-5 pełnych armii wkroczyło na moje tereny . I tu mam pytanie odnośnie owego balansu, nie mogę wybrać odpowiedniego zestawienia submodów i poziomu trudności tak aby rozgrywka była w miarę ok głównie chodzi mi to to aby komputer nie rekrutował tak ogromnej ilości wojsk (dlatego spróbowałem gry na submodzie na podwojone koszta) lecz nie chce by gra była banalna a komputer bezbronny tak jak to miało miejsce w kampanii Francją .

Araven
17-09-2012, 18:46
Na ai Pitera trzeba się pilnować. Nie ma nieagresji. AI jak uderza to właśnie kilkoma armiami. Sojusze zawieraj. Granice obsadź. I się rozwijaj. Jak komp wg Ciebie ma za dużo wojsk i nie dajesz rady to można przyciąć bonusy dla AI w Balance script, ale nie polecam tego za łatwo będzie. Podwojenie kosztów rekrutacji i żołdu jakie zrobił Pronob to był dobry ruch, ale nie zawsze każde AI sobie z tym radzi, narekrutowali jak szaleni i wpadli w deficyt, tak wielki, że po starcie posiadanych armii nie mogli ich odbudować, dlatego miałeś tak łatwo. Zagraj na Medium na AI Pitera 3.1 i postaw na dyplomację. Sojusznicy powinni Ci pomóc w walce, co nieco.

Araven
17-09-2012, 19:13
W submodach do Bellum w moim poście z 14 września strona 7 viewtopic.php?f=367&t=10087 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=10087) dałem aktualizację Dyplomacji do Bellum zrobionę pzrez jednego z Autorów moda, to nie żaden submod. Zagrałem, naprawdę dużo się zmienia w zachowaniu AI. Wszyscy grający na oryginalnym AI, jacy nie chcą spróbowac AI Pitera, powinni pobrac tamten plik. Nowa kampania konieczna. Wystarczy pobrać i wgrać do data Bellum, zróbcie kopię obecnego. W skrócie, relacje z sojusznikami nie spadają a rosną nawet. Komp nie rzuca się na Gracza. Autor dużo poprawił, naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony, pobierzcie sami sprawdźcie.

Edit:
A generalnie polecam AI Pitera wersja 3.1, ale jak napisałem jak Ktoś gra na oryginalnym AI niech pobierze nowy descr_faction_standings od Włochów, naprawdę warto.

HellVard
17-09-2012, 19:59
Po wróceniu do włoskiego tekstu Bellum w ogóle przestało działać, wywala się 2-3 sekundy po starcie.

Araven
17-09-2012, 20:13
A submody jakieś masz? Włoski text działa na czyste Bellum. I się nie nadpisuje a wycina polski na moment a potem wstawia włoski text do Bellum. Ja nie mam problemów z savami. Ale robię savy co kilkanaście tur z różnymi nazwami. To najlepsze zabezpieczenie. Napewno włoski text nie zadziała jak masz submoda Mietka.

HellVard
17-09-2012, 23:35
Nie. nie mam żadnych submodów i tak jak mówisz, całkiem wycinam polski tekst, a nie go nadpisuję, dlatego nie wiem o co chodzi :shock:

Azwrait
18-09-2012, 16:07
Mam 2 newbie pytania ale chcę sie upewnić . :oops:
1 Czy submod na darmowe jednostki w garnizonach daje zwolnienie z żołdu także frakcjom prowadzonym przez komputer ? :roll:
2 Czy money script zbiera fundusze za posiadane prowincje (dodatkowe o ile się nie mylę) także frakcjom prowadzonym przez komputer ? czy tylko frakcji prowadzonej przez gracza? :D

Araven
18-09-2012, 16:09
Mam 2 newbie pytania ale chcę sie upewnić . :oops:
1 Czy submod na darmowe jednostki w garnizonach daje zwolnienie z żołdu także frakcjom prowadzonym przez komputer ? :roll:
2 Czy money script zbiera fundusze za posiadane prowincje (dodatkowe o ile się nie mylę) także frakcjom prowadzonym przez komputer ? czy tylko frakcji prowadzonej przez gracza? :D

1. Submod daje także kompowi darmowe jednostki tak jak Graczowi.
2. Money script zabiera tylko Ludzkiemu Graczowi.

Takedown
19-09-2012, 17:06
Mam pytanie odnośnie flot handlowych. Otóż w poradnikach napisane jest, że gdy mam już tą flotę załadowaną to muszę przypłynąć nią do portu w stolicy... A co jeśli moja stolica (Kraków) nie ma portu, bo nie leży nad morzem? Czyżbym musiał w związku z tym ustanowić stolicą jakieś miasto z dostępem do morza (np. Gdańsk, w którym moja flota stoi już kilka tur i dalej jest załadowana)?

Araven
19-09-2012, 17:23
Tak musisz przenieść stolicę. Można do Gdańska albo Gniezna, w tym drugim wypadku dopływasz do wybrzeża, na północ od Gniezna lub Poznania w submodzie Mietka.

misiek1205
20-09-2012, 21:34
Mam pytanie, jakie korzyści daje posiadanie lennika?

Araven
21-09-2012, 07:47
Na ile się orientuję, siła Lennika jest wliczana do siły twego państwa, we wszelkich statystykach. A to jak jestes silny wpływan na szansę zaatakowania Cię pzrez inne frakcje. Pozdrawiam.

wino
21-09-2012, 09:50
Bardzo mi się podoba to, że beztrosko kursują po moich polskich włościach Węgrzy. Zajęli sobie Grodno i Halicz i tak spacerują sobie z Grodna obok Krakowa do swojej stolicy . W podstawce też tak robili, ale chociaż nie odbywało się to bezkarnie, bo stosunki spadały, a tu jakaś bida. Nie dawałem im pozwolenia na przemarsz wojsk. Stosunki mam 10, więc jakoś się nie boję, ale przecież jakaś mała szansa na atak jest i co wtedy? Zaskoczą mnie bezczelnie.

misiek1205
21-09-2012, 13:55
Dzięki Araven za odpowiedź, a czy są jakieś korzyści finansowe z posiadania lennika, przykładowo w nowszych total warach dostajemy połowe dochodów lennika? Wino, też mnie to denerwuje że wojska inny frakcji spacerują sobie po moich ziemiach bez dostępu wojskowego, powinno być tak jak np. w Empire że wkroczenie na terytorium sąsiada bez zgody jest równoznaczne z wojną.

Araven
21-09-2012, 14:41
Nie pamiętam czy lennik dawał jakąś kasę w wersji 6.2 chyba tak a tu to nie pamiętam, sprawdzę w trybutach mam lennika na AI Pitera, ale chyba nie daje kasy posiadanie lennika. No pałętają się wrogie armie, to taka taktyka kompa, po pierwsze prowokuje, po drugie uderza w głab naszego terytorium, zwłaszcza na AI Pitera. Ale na oryginalnym też się pałętali bez dostępu wojskowego. No byłoby to ciekawe, jakby wybuchała wtedy wojna za naruszenie granic bez dostępu wojskowego, ale nie wiem czy w Medku się da tak ustawić jak w Empire.

fjij
21-09-2012, 17:46
Słuchajcie mam problem, ściągnąłem bellum 6.3 w dwóch plikach (part I i part II), jak mam to zainstalować? Po odpaleniu part I wszystko się instaluje, wyskakuje, że all się dobrze zainstalowało po czym po zamknięciu wyskakuje okienko, że program nie został prawidłowo zainstalowany czy chcę ponownie go instalować :(
Proszę Was o radę

Araven
21-09-2012, 18:14
Słuchajcie mam problem, ściągnąłem bellum 6.3 w dwóch plikach (part I i part II), jak mam to zainstalować? Po odpaleniu part I wszystko się instaluje, wyskakuje, że all się dobrze zainstalowało po czym po zamknięciu wyskakuje okienko, że program nie został prawidłowo zainstalowany czy chcę ponownie go instalować :(
Proszę Was o radę
Witaj, to brakuje Ci jeszcze bugfixera, linki są na pierwszej stronie tego tematu.
Instalujesz part I do mods, potem part II do mods, Potem bugfixera do mods i cała filozofia. Mod wymaga Kingdoms 1.5

fjij
21-09-2012, 18:23
dzięki wielkie zaraz spróbuję!

fjij
21-09-2012, 18:50
czy to normalne, że po tym jak zainstaluje part I to wyskakuje mi info, że niepoprawnie zostało zainstalowany plik?
Czy mam wkleić te part I i II oraz bugfixer do folderu z kingdoms?
niestety dalej mi się nie odpala, nawet jak zainstaluje bugfixer, dalej wyskakuje, że zostało niepoprawnie zainstalowany, a jak chcę odpalić bellum to wyskakuje mi wiersz poleceń i odrazu znika i nic się nie dzieje :(

Dunkel
21-09-2012, 19:00
sprawdź sobie wielkość pliku z oryginałem do ściągnięcia, może Ci przerwało.

Araven
21-09-2012, 19:27
czy to normalne, że po tym jak zainstaluje part I to wyskakuje mi info, że niepoprawnie zostało zainstalowany plik?
Czy mam wkleić te part I i II oraz bugfixer do folderu z kingdoms?
niestety dalej mi się nie odpala, nawet jak zainstaluje bugfixer, dalej wyskakuje, że zostało niepoprawnie zainstalowany, a jak chcę odpalić bellum to wyskakuje mi wiersz poleceń i odrazu znika i nic się nie dzieje :(
Masz ręcznie wpisać do Instalatora Twoją ścieżkę do mods ja mam taką D:\Gry\SEGA\Medieval II Total War\mods ścieżkę wpisujesz i w part I i part II i przy bugfikserze.

Rozmiary: part I - 1 518 168 kb, part II - 1 189 674 kb, Bugfixer 24 632 kb, Jak masz mniejsze, znaczy nie pobrałeś całości.

fjij
21-09-2012, 20:18
zrobiłem tak jak napisałeś, pliki są dobrego rozmiaru, dalej jak chce odpalić to otwiera się na pół sekundy jakiś wiersz poleceń i znika i koniec nic się nie dzieje

z tego co zrozumiałem odpalam part I, zamyka się instalka i włączam instalkę II, a potem jak się wyłączy instalka II i ją zamykam, to odpalam instalkę bugfixer?
po każdym zainstalowanym partcie wyskakuje mi okno, że zostało źle zainstalowane i czy zainstalować zgodnie?

:(((

Araven
21-09-2012, 20:22
Jak masz Win7 wyłącz UAC, poczytaj w necie jak to zrobić. Po instalacji wyjdź z windowsa na chwilę, uruchom kompa ponownie i odpal ze skrótu do BC 6.3 jaki powinien być na pulpicie. Jak nie odpali to wyłącz UAC, wywal katalog BellumCrucis6 z mods. I zainstaluj ponownie. Masz instalator nie rozumiem w czym problem? Komunikaty o niezgodnej instalacji zignoruj.

BellumCrucis6 zajmuje w mods 9.18 gb jakieś 9.26 gb na dysku masz tyle po instalacji?

I mam nadzieję, że nie instalujesz BC 6.3 na starsze wersje moda?

nocny
24-09-2012, 09:49
Ja gram bez bugfixera i też chodzi. Mam mniej wywaleń bez niego, ale czy to jest akurat przyczyna to głowy nie dam.

24-09-2012, 09:53
Grając bez aktualizacji naprawiających błędy w grze musisz się liczyć że kiedyś ci porządnie wywali i będzie kłopot z kontynuacją gry :)

Araven
24-09-2012, 10:20
Ja gram bez bugfixera i też chodzi. Mam mniej wywaleń bez niego, ale czy to jest akurat przyczyna to głowy nie dam.

Wow szok. :shock: Bez bugfiksera? Osobiście nie wyobrażam sobie gry bez bugfiksera. Ctd praktycznie nie mam, a mam nieźle namieszane i prawie wszystkie submody. Bugfikser jest absolutnie zalecany i wręcz obowiązkowy dla BC 6.3. Pozdrawiam. 8-)

nocny
24-09-2012, 12:50
Mało tego, grałem nawet bez patcha 1.5 do kingdoms :) Ctd były mimo tego takie same. Ostatni zaliczyłem po tygodniu grania w 90 turze i nic nie pomogło.

Araven
24-09-2012, 13:00
Wow. Polak jednak potrafi. No to dla odmiany zagraj na patchu 1.5 i bugfikserze, napewno ilość ctd Ci się znacznie zmniejszy. :mrgreen:

Piter
24-09-2012, 15:57
Ja gram bez bugfixera i też chodzi. Mam mniej wywaleń bez niego, ale czy to jest akurat przyczyna to głowy nie dam.

Wow szok. :shock: Bez bugfiksera? Osobiście nie wyobrażam sobie gry bez bugfiksera. Ctd praktycznie nie mam, a mam nieźle namieszane i prawie wszystkie submody. Bugfikser jest absolutnie zalecany i wręcz obowiązkowy dla BC 6.3. Pozdrawiam. 8-)
bugfikser nie był od ctd tylko od jakiś bugów powodujących, że komp agentów nie szkoli i ogólnie od grywalności głównie

Araven
24-09-2012, 16:27
Od ctd też był co z włoskiego forum można wyczytać. Faktem jest, że należy instalować bugfixer do Bellum 6.3. Niektórym bez bugfixera mod nie odpala, a po jego zainstalowaniu i owszem. Jak Ktoś go nie instaluje, to robi to na własną odpowiedzialność. :twisted:

Blood_187
24-09-2012, 16:47
Ja nawet odpalić moda nie mogłem bez bugfixera bo mi po filmikach CTD wyskakiwał. A jeśli miało to naprawić że komp nie rekrutuje agentów to raczej kiepsko działa bo ja zauważyłem że najwięcej to jest księżniczek, i raz na jakiś czas się jakiś ksiądz albo kupiec pojawi :)

nocny
25-09-2012, 12:18
Dziwi mnie dlaczego kupcy nawzajem się nie przejmują. Na dochodowym złożu ustawiam jedną jednostkę z wysokim morale i do niej pakuje po kilkunastu kupców. Wokół stoi watacha obcych kupców i czekają aż wylezie mój tak przez pół gry. Bez sensu :)

Piter
25-09-2012, 12:43
Dziwi mnie dlaczego kupcy nawzajem się nie przejmują. Na dochodowym złożu ustawiam jedną jednostkę z wysokim morale i do niej pakuje po kilkunastu kupców. Wokół stoi watacha obcych kupców i czekają aż wylezie mój tak przez pół gry. Bez sensu :)
yy, bo wykorzystujesz chyba bug gry i nie mogą atakować kupca w armii?

Araven
25-09-2012, 12:49
Nocny nie wiem czy to o czym piszesz jest możliwe po wgraniu bugfiksera do BC 6.3. Nawet jak to jest możliwe to jest to dla mnie równoznaczne z używaniem konsoli. :P W niektórych modach i chyba Medku też da się budować fort na surowcu handlowym i tam wstawiać np. kilkunastu kupców i nikt ich nie przejmie, ale to też jest jak używanie konsoli. Ale każdy gra jak lubi.

nocny
25-09-2012, 15:13
To przecież już było możliwe na samej podstawce medka i nie potrzebna jest konsola :)
Jest to pewien rodzaju bug/trick każdy nazwie jak chce. Stawiasz jednostkę na złożu i wrzucasz do niej dowolnego agenta w tym wypadku kupców. Wszyscy kupcy czerpią i nie są atakowani przez wrogich handlarzy. Przynajmniej jest spokój bo komp przeważnie kosi moich kupców nawet jeśli są maksymalnie wyszkoleni. Ta opcja jest kompletnie zwalona w grze, a sam nie umiem tego zbalansować w skrypcie. Jedyne zło to jak taki oddział się zbuntuje wtedy wszyscy kupcy "w środku" przepadają.

danieldamian PL
27-09-2012, 15:15
Mam kilka pytań co do mariaży w bellum crucis 6.3:
Czy aby przejąc inny kraj ksiezniczna musi byc ozeniona z dziedzicem czy królem? Czy aby przejac inny kraj to trzeba zabic jej małżonka jako ostatniego? Czy aby przejąc inny kraj księżniczka musi byc córką króla (w Anglii na początku księżniczka jest bodajże córką brata króla)? Czy można przejmowac inne kraje za pomocą dziedzica tronu (twój dziedzic żeni się z ich księżniczką)? I co zrobic by komp nie oszukiwał (jeżeli wybijesz całą rodzinę oprócz króla pojawia się z pod ziemi członek rodziny)?

Araven
27-09-2012, 16:47
Mam kilka pytań co do mariaży w bellum crucis 6.3:
Czy aby przejąc inny kraj ksiezniczna musi byc ozeniona z dziedzicem czy królem? Czy aby przejac inny kraj to trzeba zabic jej małżonka jako ostatniego? Czy aby przejąc inny kraj księżniczka musi byc córką króla (w Anglii na początku księżniczka jest bodajże córką brata króla)? Czy można przejmowac inne kraje za pomocą dziedzica tronu (twój dziedzic żeni się z ich księżniczką)? I co zrobic by komp nie oszukiwał (jeżeli wybijesz całą rodzinę oprócz króla pojawia się z pod ziemi członek rodziny)?
viewtopic.php?f=367&t=8785 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=8785) link do poradników do Bellum, jeden z nich jest o przejmowaniu innych państw przez polityczne małżeństwa. Generalnie to należy ochajtać naszego księcia albo króla z obcą księżniczką. Nie zaś naszą księżniczkę z obcym księciem. ;)

Shane
07-10-2012, 17:52
Bardzo ciekawy mod,niestety zaliczylem juz pare crashy,a gra nie robi autosave,mozna go jakos wlaczyc?

Araven
07-10-2012, 18:21
W katalogu głownym moda wejdź w plik BellumCrucis6 cfg i pod game wstaw to co naz zielono i savy będą.
[game]
auto_save = 1

Shane
07-10-2012, 21:03
Dziala dzieki,swoja droga szkoda ze taki niestabilny,bo naprawde fajnie sie gra

Araven
07-10-2012, 21:06
Jaki niestabilny? Na kilkaset tur gry zero ctd. Ani jednego nie miałem nawet w bitwach. Może komp Ci nie wyrabia, zrób porządki na kompie defragmentację, użyj tez np programu Game boster. Hotfiksa wgrałeś? Zdefragmentuj dysk, obniż wymogi grafiki.

Shane
07-10-2012, 21:44
komp raczej wyrabia:-),winda instalowana tydzien temu,wywala najczesciej kiedy zrzucam na pasek i wracam do gry

Arthas990
08-10-2012, 15:45
Witam!

móglby mi ktoś wrzucić oryginalny plik descr_faction_standing z bellum 6.3 bo mi się gdzies zapodział w labiryncie na dysku ? Z góry dzięki i pozdrawiam!