PDA

Zobacz pełną wersję : Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10

Reznow45
05-01-2014, 20:39
Witam. Kampania i bitwy płynnie chodzą, zaś gdy wchodzę we własną bitwę, wywala na pulpit. Jak naprawić?
Mam wersję 6.3 z bugfixerem i spolszczeniem.

Araven
05-01-2014, 21:24
Reznow45. Czyli bitwy w kampanii działają? Dziwne.
Zmień okres historyczny i wybierz grassy plain jako teren bitwy własnej. Może odpali.

Paladyni. Jaka kampania są 4, czyste Bellum 6.3?

Paladyni
05-01-2014, 21:28
Megasubmod V kampania full feudal

Reznow45
05-01-2014, 22:11
To znaczy problem jest inny. Jak klikam w menu na "własna bitwa" to wywala. Nawet w menu wyboru nie ma jak wejść.
W Kampanii działa.

Wald
05-01-2014, 22:28
Może coś ze spolszczeniem? Ja tak miałem ale pozmieniałem i teraz gra :D

Araven
06-01-2014, 09:08
Paladyni, coś nie doczytałeś, bo kampanie feudalne (obie) nie działają w żadnym Megasubmodzie.

Reznow45, nie wiem usuń map.rwm z kampanii Full oraz z Light i spróbuj odpalić. Sprawdź czy Szybka bitwa działa.

Reznow45
06-01-2014, 09:33
Ciekawe, dziś odpalam Bellum, a tu się okazuje,że teraz wywala przy każdej bitwie, szybkiej, własnej, nawet samouczku. Nie oszczędziło kampanii.
Jakby co, nie zdążyłem usunąć tego map.rwm.

Araven
06-01-2014, 10:07
To usuń oba map.rwm i sprawdź...

Reznow45
06-01-2014, 10:56
Wielkie dzięki, teraz wszystko działa!

Łokero
06-01-2014, 10:59
Araven - usunąłem map.rwm, dodałem te dodatkowe surki wilka, usunąłem money script i nie wiem czy nie przesadziłem.. Jak myślisz ?:)

Jeszcze pytanko.. jak się zmieniało szybkość starzenia się generałów ?

Araven
06-01-2014, 16:24
Nieco przesadziłeś z tymi surowcami, handel będzie dawał ogromną kasę.
Generałów zostaw w spokoju, bo zaliczysz ctd.

Raskolnikovv
07-01-2014, 11:49
Witam.

Podsumowując... gram w BC 6.3 z Polskimi dodatkami i jest bardzo fajnie, szczególnie do gustu przypadły mi postacie historyczne wraz z biografiami w samej grze. Na minus- nie wiem czy to tylko u mnie- nie działający autosave- jeśli dodamy do tego dosyć często, od czasu do czasu wyskakujące błedy i wyjścia z gry - czasami powoduje to rwanie włosów z głowy- gdy przy niezapisaniu gry, gra wyjdzie i tracimy pare godzin gry, no ale cóż... nie mniej do rzeczy- miałem pytanie:

- Przypomni ktoś, jakie dokładnie warunki w tej wersji gry trzeba spełniać by poślubić księżniczkę..? Trafiła się księżniczka francuska - z maksymalnym urokiem - a z tego co mi wiadomo - to zawsze miało minimalny wpływ na późniejszego władcę - wiadomo - dobra żona.

Nie wiem czy w tym modzie jest podobnie, ale rezolutna żona mogła: zwiększać autorytet męża, zwiększać jego zdolności negocjacji, zwiększała szanse na posiadanie potomstwa itp. - Moim zdaniem bardzo fajna rzecz.

I tutaj pytanie:

-trzeba posiadać księcia w stanie wolnym... - czyli następcę tronu..?
- czy konieczne są bardzo dobre stosunki z Państwem księżniczki. Czy jest wymagany jakiś poziom stosunków z tym Państwem, by można było poślubić?
- czy trzeba posiadać sojusz z tym Państwem..?

- po jakim czasie i w jaki sposób, można przejąć tron państwa, z którym ma się królewski mariaż..?

z góry dzięki za wyczerpujące odpowiedzi i dzięki za submody Panowie :P

Raskolnikovv
07-01-2014, 11:58
kurcz i tak pupa... w BC nie można zmienić dziedzica korony..? No to pozamiatane, szkoda straszna szkoda

sadam86
07-01-2014, 12:00
Auto save można włączyć trzeba odpalić plik cfg z katalogu bellu notatnikiem i zmienić przy auto_save 0 na 1.
Książę lub król musi być kawalerem (uwaga taka księżniczka może nam podebrać generała jeśli się z nim ożeni czasem przechodzi na stronę księżniczki)
Sojusz i strasznie dobre stosunki nie są potrzebne do ożenku choć ożenek to z automatu zawarcie sojuszu
Żeby przejąć państwo trzeba się pozbyć konkurencji w kolejce do tronu lub czekać na wymarcie linii panującej wtedy może się udać

Raskolnikovv
07-01-2014, 12:14
No tak ale i tak po księżniczce... da się jakoś obejść wybór następcy tronu w BC..?

No nawet w podstawce i większości modów to było... no cóż...

ps, daj dokładną ściężkę do tego pliku

sadam86
07-01-2014, 12:22
Mods/BellumCrucis6 plik BellumCrucis6 o rozszerzeniu cfg
Wybór następcy możesz obejść przekazując "dziedzic tronu" jest w itemach władcy na początku po przekazaniu ten który go otrzymał powinien zostać potem królem, choć nie zawsze chce to zadziałać

Raskolnikovv
07-01-2014, 14:21
Dzieki wielkie za odpowiedzi, autosave dziala, ale tutaj pytanie o te itemy - chodzi o zmiane tego w pliku czy jest inny sposob

Araven
07-01-2014, 14:47
By mieć następcę tronu i stosowną ikonkę w śwoicie księcia naszej frakcji, trzeba wgrać albo submoda na Dziedzica frakcji do BC 6.3 albo grać na Megasubmodzie V (w którym jest Dziedzic tronu). W czystym Bellum 6.3 nie ma Dziedzica tronu.
Co to znaczy, ze grasz z polskimi dodatkami, tak po ludzku, nie można napisać?
Grasz na Megasubmodzie? na którym?

Artem.pl
07-01-2014, 14:48
Kliknij PPM na generała i tam masz jego świtę. Wśród nich jest dziedzic frakcji. Przeciągnij itema na obrazek innego generała i wszystko powinno być ok.

sadam86
07-01-2014, 14:49
Raskolnikovv pisze
gram w BC 6.3 z Polskimi dodatkami więc pewnie ma submoda

Araven
07-01-2014, 14:52
Post nr 1 w tym temacie, opis działania submoda na wyznaczanie Dziedzica Frakcji: viewtopic.php?f=367&t=10087 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=10087)

Raskolnikovv
07-01-2014, 15:02
Dzieki. Przyjrze sie temu dokladnie po powrocie do domu. Co do wersji to tak, gram na polskim megasubmodzie w. V. Podajrze V.. Przeanalizuje to dokladniej wieczorem. W kazdym razie dzieki za pomoc


EDIT:

Gram na submodzie wersja V.

Przeciągam itemka "dziedzic korony"; opuszczam na portrecie w "drzewku" na inną postać i... nic


Edit 2:
Item udało się przerzucić, ale po śmierci króla ani spadkobierca dotychczasowy nie przejął korony, ani wogóle nikt nie przejął korony, a księciem pozostaje stary książe, bez nowego króla ni księcia. Irytuje już mnie powoli ta gra... toteż idę spać.

Nie wiem... zawsze mówiłem, że total war to total war, ale pod kątem dyplomacji i zarządzania zawsze będzie daleko za europa universalis, zawsze są spory odnośnie balansu właśnie kwesti dyplomacji lub innych dziwnych rzeczy jak problem opisany powyżej. Już pomijająć fakt gonienia po całej mapie księżniczki, lub szukania po całej mapie księżniczką wolnego "księcia"... to głupie. Wracając do europa universalis hm.... no ale inna gra, inna mechanika. Do odezwu

Łokero
08-01-2014, 20:21
Dziś grając jerozolimą spotkała mnie kuriozalna sytuacja.
Prowadziłem dyplomatyczną dyskusję z syrią.

Zarządałem czegoś tam i zagroziłem "wyraź zgodę albo zaatakujemy"
Dostałem w odpowiedzi coś takiego:


Żądania
Wyraź zgodę albo zaatakujemy

Prośby
Proszę, nie atakujcie

Niestety nie mogłem zrobić SS'a :)

HellVard
08-01-2014, 20:28
Nie miałeś tak nigdy w oryginalnym medku? ;)

wino
08-01-2014, 20:29
Sztuka dyplomacji najwyższych lotów, pewnie Twój dyplomata tak zbaraniał, że się poddał ;)

Łokero
08-01-2014, 20:36
Nie miałem - w oryginale dyplomaci są bezużyteczni więc nie używam :P

Tak ! Zgodził się, a co miałem zrobić, szczerze mówiąc, też zbaraniałem :)

Araven
08-01-2014, 21:06
Raskolnikov.
Dziedzic korony działa dopiero, jak umrze pierwszy książe jaki go ma.
Nie zawsze gra wyznacza tego generała jaki ma Dziedzica korony w świcie. Są wyjątki. Niekiedy inny generał ma np. cechę wyznaczony spadkobierca i on zostanie księciem, a nie ten z Dziedzicem Korony.
Dziedzic korony działa w ponad 90% przypadków. Ty się tak nie irytuj, bo to super mod jest.

hanks tomek
10-01-2014, 15:18
Witam.
Będzie ten mod działać, jak już mam zainstalowany mod Trzecia Era?

Araven
10-01-2014, 15:26
Tak będzie. Ja mam 11 modów i działa.

Raskolnikovv
10-01-2014, 16:35
Chodzi o to, ze po smierci krola nikt nie objal tronu, jestem od 4tur bez wladcy, lepiej.. 2tury pozniej zginal dziedzic korony- gra NIE PRZEKAZAŁA ani korony- tronu, ani dziedzica- sa nimi od paru tur nieboszczyki- teraz rozumiecie Panowie? A gonienie ksiezniczkí po mapie tez jest glupie, jak na gre o tematyce historycznej.. Coz.. A z tymi krolami to ... bug?

wino
10-01-2014, 17:16
Czytałeś manuala do Bellum Crucis? Chyba nie, więc nadrób to po prostu bo tak to będziesz pytał co chwilę o coś nowego. Bellum ma kilka rzeczy, których nie ma w innych modach.

Araven
10-01-2014, 17:33
Król na pewno jest. Koronacja króla odbywa się w historycznej stolicy. Trzeba go tam wysłać na 1 lub 2 tury.
Szkol własne księżniczki wysyłaj je do generałów kawalerów, nie musisz ich ganiać.
Ty poczytaj poradniki jak wino radzi. I manual angielski.

Do drzewka zajrzyj to zobaczysz kto jest królem a kto księciem.

Przejrzyj świtę generałów, któryś ma dziedzica tronu. Może król.

Map.rwm usuń z kampanii w jaką grasz.

Łokero
11-01-2014, 13:47
I tak najlepszy mod jaki jest :)

Raskolnikovv
12-01-2014, 20:19
Panowie... Dzięki! Racja po wysłaniu do stolicy wszystko ok :) co do poradnika cóż... możliwe, że winienem poczytać, ale powiedzmy sobie szczerze, wszystkiego ze słowa pisanego się nie zapamięta, zresztą nie uwierze, jeśli ktoś powie, że uczy się w ten sposób moda- bo powiedzmy sobie Panowie szczerze- że wolimy się go uczyć w praktyce... jest tak? Myślę, że tak..

Inna kwestia.... w końcu udało mi się to co nigdy nie udało mi sie w medievalu dwójce- Królewski mariaż z idealną żoną! :) Jupiiii.... 'przydatna żona' 'szlachetna żona' 'urodziwa żona' no i teraz jest gitara :> gra się świetnie, w razie pytań bede i tak do was pisać, dzięki za Submoda :]

Araven
12-01-2014, 20:44
Ale polskie poradniki chociaż przeczytaj.
Jak Ktoś grał w Bellum od 6.0 albo 6.1 może się uczyć w praktyce. Jak Ktoś w Bellum nie grał bez poradników wiele pominie. Albo nie będzie wiedział o wielu nowościach w stosunku do innych modów. Manual angielski możesz sobie darować.

wino
13-01-2014, 10:15
Raskolnikovv - bądź poważny, jest wiele rzeczy w Bellum, których nie uświadczysz w innym modach. Chcesz powiedzieć, że będziesz się ich uczył "naszym kosztem", znaczy, że nas pytał, bo Ci się nie chce przeczytać manuala? Nie wiem czemu Araven uważa, że powinieneś go olać, wydaje mi się, że jakbym go nie czytał to bym bardzo wielu rzeczy nie wiedział.

Araven
13-01-2014, 10:28
Nie uważam, że powinien olać manual. Ale wobec postawy nie przeczytam nic, zaproponowałym by chociaż poradniki polskie sobie przyswoił.
Manual rzeczywiście wskazany. Ale on długi jest. Ja do rozdziałów zaglądałem jak czegoś nie rozumiałem.

Raskolnikovv
13-01-2014, 12:13
Polski poradnik przeczytałem, angielski manual udało mi się nieco liznąć, fakt nie zrozumiałem masę rzeczy. Nie udało mi się m.in. ogarnąć sztuki przenoszenia stolicy... mógłby ktoś tak po skrócie łopatologicznie pomóc..?

2 kwestia... znalazłem sporo informacji o tym jak zwiększać zmniejszać reputację, oraz jakie są jej skutki, ale nie doszukałem się kwestii- gdzie dokładnie można sobie sprawdzić aktualną reputację Państwa..? No i trzecia kwestia, może mniej istotna... Dania została zniszczona, posiadam wszystkie wymagane prowincje, oczywiście Państwo katolickie, członek rodziny pozostawiony we wskazanym mieście, nie objął korony Danii, ale taka sytuacja zdarzyła się pierwszy raz, więc możliwe, że któreś prowincji lub czegoś nie dopatrzyłem. W każdym razie dzięki za wszystkie odpowiedzi, jeśli komuś tam się chciało

Araven
13-01-2014, 12:30
Stolicę się zmienia w szczegółach osady bodajże jak w zwykłym Medku. na dole masz kilka opcji, jedna dotyczy ustanowienia osady stolicą.

W Bellum nie funkcjonuje Reputacja i nie ma wpływu na dyplomację. Liczą się wzajemne relacje państw, i siła danej nacji. Jesteś silny mało kto cię zaatakuje i masz szacunek u innych i sami o sojusze proszą.

Skeletoon
13-01-2014, 18:16
Witam. mam problem z kampanią hot seat w Bellum Crucis 6.3. Otóż gdy chce zagrać w tą kampanię z bratem to wskakuje błąd " medeival II napotkał błąd i koniec grania. Co wiecej kampania single player działa bez zarzutu. O co chodzi, czy wogóle można grać kampanie hotseat na jednym kompie w Bellum? Posiadam Bellum 6.3 i polskiego megasubmoda w V wersji w późniejszym fixem. Proszę o pomoc:D

Araven
13-01-2014, 20:21
W czystym Bellum można grać taką kampanię. Na Megasubmodzie V raczej nie. Są zmiany mapy i inne takie. Nie sprawdzałem. Ale skoro wywala Ci błąd to raczej nie da rady. Usuń jeszcze plik map.rwm z hotseat może to coś da. Ale wątpię.

Skeletoon
14-01-2014, 03:24
Wielkie dzięki Arven! A i jeszcze jedno, czy da rade zagrać w zwyklym Bellum 6.3 w kampanię bez fortów.

Araven
14-01-2014, 10:35
Jestem Araven, nie Arven.
W kampanie bez fortów można grać na Megasubmodzie. W czystym BC 6.3 można grać też z fortami. Kampanie z dopiskiem feudalne mają stałe forty na mapie.
Hot-seat chyba był bez fortów, ale nie pamiętam na 100%.

exar
14-01-2014, 13:06
Pytanko odnośnie floty kupieckiej.
Rozbudowałem w Konstantynopolu nabrzeże kupieckie do poziomu umożliwiającego werbunek owej floty, wypłynąłem w morze i nic, ciągle brak ładunku mimo pływania już chyba ponad 10 tur. Zawsze staram się wykorzystać wszystkie punkty ruchu tego statku w mojej turze. A możne problemem jest to ze zwerbowałem razem z okrętem kupieckim korsarzy i początkowo były w jednej fladze. Rozdzieliłem te okręty jednak przed wyjściem z portu.

sadam86
14-01-2014, 13:19
Rozdzielenie nic nie da problemem jest werbunek z korsarzami, trzeba rekrutować wyłącznie tylko flotę kupiecką bez innych flot i jednostek lądowych w tym czasie.

Araven
14-01-2014, 13:35
Dokładnie. Rekrutacja floty handlowej z inną jednostką powoduje, że komp ją uznaje za wojenny okręt, nawet po ich późniejszym rozdzieleniu. Ta flota handlowa jest stracona. Rozwiąż ją.

exar
14-01-2014, 14:07
Nosz kurcze, trzeba było odrazu posłuchać rad zawartych w poradniku :D

Łokero
17-01-2014, 05:56
Wyskakuje mi crach w 50 turze.. ma ktoś jakąś poradę ?

Araven
17-01-2014, 08:57
Taka jak zawsze daj loga.
Cofnij się do poprzedniego wpisu. Rusz agenta, włącz toggle_fow na moment zapisz i próbuj przepchnąć.
Kombinuj, nie ma jednej cudownej metody na obchodzenie ctd, zwłaszcza jak Ktoś nie poda treści loga o błędzie, jest w katalogu logs w głównym Bellum jak założyłeś tam katlog logs. Jak nie masz go to wstaw sobie pusty katalog logs do głównego moda i podaj co tam wyjdzie po ctd.
I napisz czy masz jakieś submody. Bugfixa zainstalowałeś? Zmieniałeś coś w plikach?

Raskolnikovv
17-01-2014, 14:44
Jedna rzecz.. Jak gralem na modach do podstawki- bez krolestwa dodatku, to kazdy mowil, ze bedzie to w lepszych modach- otoz dzialanie sojuszy. Dyplomacja w BC i tak jest niebo lepsza, ale.. Dalej w przypadku ataku na nasz kraj nasi sprzymierzency w 99proc przypadku nie wypowiadaja im wojny- chyba ze jest tu jakis warunek ktorego nie dotyczalem. Powinna byc zasada, moze juz nie w przypadku gdy jestesmy agresorem.. Ale w przypadku ataku na nasz kraj- powinien to byc atak na caly sojusz. Zawsze w przypadku nie udzielania takiej pomocy sojusze byly na jakis czas w strzepach i tak winno to funkcjonowac w tw. W eu funkcjonuje ;*

Piter
17-01-2014, 15:26
Jedna rzecz.. Jak gralem na modach do podstawki- bez krolestwa dodatku, to kazdy mowil, ze bedzie to w lepszych modach- otoz dzialanie sojuszy. Dyplomacja w BC i tak jest niebo lepsza, ale.. Dalej w przypadku ataku na nasz kraj nasi sprzymierzency w 99proc przypadku nie wypowiadaja im wojny- chyba ze jest tu jakis warunek ktorego nie dotyczalem. Powinna byc zasada, moze juz nie w przypadku gdy jestesmy agresorem.. Ale w przypadku ataku na nasz kraj- powinien to byc atak na caly sojusz. Zawsze w przypadku nie udzielania takiej pomocy sojusze byly na jakis czas w strzepach i tak winno to funkcjonowac w tw. W eu funkcjonuje ;*
Jak chcesz to mogę Ci to ustawić tylko medek to nie eu i sojusze zwiększają jedynie priorytet ataku nadaną frakcję bądź powodują, że frakcja w ogóle będzie brać pod uwagę atak na daną frakcje (przynajmniej na moim AI tak jest (na megasubmodzie), nie wiem czy na nim grasz), tylko ustawienie tego znacznie ułatwi grę i będziesz miał egzotyczne wojny między krajami z różnych krańców świata, w tej grze takie coś się nie sprawdza.

descr_campaign_ai_db

[spoiler:3uhzz157]<!--
//////////////////////
// GLOBAL AI PARAMS //
//////////////////////
-->

<trusted_ally_fs_threshold float="0.4"/>
<trusted_ally_target_fs_threshold float="0.4"/>
<trusted_ally_target_human_fs_threshold float="0.3"/>
<trusted_ally_gs_threshold float="-1.0"/>
<trusted_ally_target_gs_threshold float="-1.0"/>
<trusted_ally_enemy_auto_war bool="false"/> - <trusted_ally_enemy_auto_war bool="true"/>

<use_cheat_overrides bool="false"/>
<invade_priority_fs_modifier float="-500.0"/>
<invade_priority_gs_modifier float="-250.0f"/>
<invade_priority_assistance_offset int="200"/>
<invade_priority_min int="1000"/>
<invade_priority_max int="10000"/>

<merge_fort_priority_offset int="500"/>[/spoiler:3uhzz157]

Raskolnikovv
17-01-2014, 16:09
Dzieki. Wyprobuje. Kampanie trzeba zaczac od nowa?

Araven
17-01-2014, 16:14
Trzeba od nowa. I map.rwm usuń z Full i Light.
I daj znać jak to działa ok?

Raskolnikovv
17-01-2014, 16:26
Ok. Jak wroce z pracy wyprobuje i opisze wszystko co rzuci mi sie w oczy, czy np. tez Nie powstal przy okazji w zwiazku z tym jakis nowy problem.. ps sorry za literowki pisze z tel.

Łokero
17-01-2014, 18:28
Taka jak zawsze daj loga.
Cofnij się do poprzedniego wpisu. Rusz agenta, włącz toggle_fow na moment zapisz i próbuj przepchnąć.
Kombinuj, nie ma jednej cudownej metody na obchodzenie ctd, zwłaszcza jak Ktoś nie poda treści loga o błędzie, jest w katalogu logs w głównym Bellum jak założyłeś tam katlog logs. Jak nie masz go to wstaw sobie pusty katalog logs do głównego moda i podaj co tam wyjdzie po ctd.
I napisz czy masz jakieś submody. Bugfixa zainstalowałeś? Zmieniałeś coś w plikach?
bugfixa mam i o dziwo same mi sie wgrały te portrety (mimo deinstalacji submoda). Usuwałem money sricpt. Spróbuję.

Piter
17-01-2014, 20:11
Trzeba od nowa. I map.rwm usuń z Full i Light.
I daj znać jak to działa ok?
Działa, bo już kiedyś na takim grałeś. ;)

Araven
17-01-2014, 20:49
Łokero jak usuwałeś w czasie kampanii to masz ctd dlatego. Zmiana campaign_script powoduje konieczność nowej kampanii. Jak i wielu innych plików i usunięcia pliku map.rwm z kampanii.

Łokero
17-01-2014, 20:58
Nie nie, usunąłem i zacząłem od nowa.

exar
17-01-2014, 23:18
Chciałbym zapytać o wasze porady dotyczące mariaży i utrzymywania przy życiu rodów szlacheckich. Zauważyłem, że w tym modzie dzietność naszych generałów jest mniejsza niż w innych. Gram bizantyjczykami (około 55 tury) i w przeważającej liczbie rodzą się dziewczynki, a to znaczy, że trzeba będzie później zastanawiać się czy pozwalać na ich zamążpójście z typami spod ciemnej gwiazdy serwowanymi przez komputer. Mniejszy problem z córkami naszego króla bo można je wydać za obcego księcia czy szlachcica z innego rodu. Tylko co z tymi innymi szlachciankami robić? Czy ich wybranek(wylosowany przez komputer), wchodzi do rodu z którego owa szlachcianka pochodzi? Czy może zakłada swój ród? A może lepiej to olać, odrzucać propozycje ślubów i skupić się na rodach które posiadają męskich potomków? Początkowo odrzucałem wszelkie propozycje mariaży (nie chciałem psuć rodowej krwi) i tylko księżniczkami rozporządzałem, jednak w sytuacji w której w kilku rodach narodziło się samych bab muszę zrewidować moje plany dynastyczne. A jak Wy z tym sobie radzicie?

A co do księżniczek, to wpadłem na genialny plan. Wyślę taką do Polski, wyswatam za jakiegoś szlachcica z dobrymi statystykami i założę polską linie cesarzy bizantyjskich :D

Araven
18-01-2014, 00:55
Dzięki szkolonym księżniczkom w Trybunale Królewskim, utrzymuję linie starej historycznej arystokracji bizantyńskiej.
Szkolone księżniczki wydaję tylko za członków rodów jakie są od początku gry.
Nie adoptuję generałów, nie zgadzam się na małżeństwa z księżniczkami.
Kilka razy miałem Piastów w Bizancjum.
Szkolenie księżniczek jest tylko w kampanii Full.

Łokero
18-01-2014, 11:13
Gdy wpisałem toggle fow i chciałem zobaczyć mapę nad polską to wyskoczył mi crash, niezależnie od tury. dodawałem na mapkę surowce od wilka bodajże.

Araven
18-01-2014, 11:18
Logs miałeś podać. To próbuj ponownie. Kombinuj. Cofnij się do jakiegoś sava starszego.
Mam obecnie 151 turę i zero ctd. A zapisów mam kilka. Robię je co 5 tur i szybkie zapisy pod koniec tury.
Jak siłą woli Ci mam pomóc jak loga nawet nie podałeś?
Na czym dokładnie grasz, Megasubmod który? czyste Bellum?

Łokero
18-01-2014, 12:09
Musiałem w ogóle wszystko odinstalować ;/
Ale to może i dobrze, bo i tak za dużo w to gram :P

Araven
18-01-2014, 12:17
Czasem deinstalacja to jedyny sposób. jak za dużo ctd się pojawia to znak, że albo Medek siada, albo mod wymaga powtórnej instalacji. Ja po zmianie dysku zrobiłem reinstall wszystkiego łącznie z Medkiem.

Raskolnikovv
18-01-2014, 14:49
Witam. Tak po szybku... Wrzuci ktoś tylko na moment

descr_campaign_ai_db

z najnowszego polskiego Megasubmoda? Bo ekhm... pewnie znowu mi sie dostanie, ale nie zrobiłem kopii zapasowej starego przed modyfikowaniem :P

Łokero
18-01-2014, 15:17
Wyskakuje mi coś takiego: (po ponownej instalacji)
16:14:24.281 [system.rpt] [always] CPU: SSE2
16:14:24.281 [system.rpt] [always] ==== system log start, build date: Aug 3 2007 version bld-medieval2-kingdoms-104 (45562) ===
16:14:24.343 [system.io] [always] mounted pack packs/data_0.pack
16:14:24.390 [system.io] [always] mounted pack packs/data_1.pack
16:14:24.468 [system.io] [always] mounted pack packs/data_2.pack
16:14:24.562 [system.io] [always] mounted pack packs/data_3.pack
16:14:24.593 [system.io] [always] mounted pack packs/data_4.pack
16:14:24.593 [system.io] [always] mounted pack packs/localized.pack
16:14:35.921 [script.err] [error] Script Error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_character_traits.txt, at line 15379, column 11
Could'n find level name description string for trait(Disciplinarian) level(Harsh_Taskmaster).
16:14:35.984 [game.script] [error] Condition parsing error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_character_traits.txt, at line 31888, column 49
trigger not found
16:14:36.390 [script.err] [error] Script Error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 1904, column 11
Could'n find ancillary name string <lacongunale>.
16:14:36.390 [script.err] [error] Script Error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 1908, column 17
Could'n find ancillary description string <lacongunale_desc>.
16:14:36.390 [script.err] [error] Script Error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 1909, column 24
Could'n find ancillary effect description string <lacongunale_effects_desc>.
16:14:36.406 [script.err] [error] Script Error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 4555, column 17
Could'n find ancillary description string <ZH_fall_guym_desc>.
16:14:36.453 [script.err] [error] Script Error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 15855, column 11
Could'n find ancillary name string <dancerm>.
16:16:28.171 [system.rpt] [error] Medieval 2: Total War napotka

Piter
18-01-2014, 15:25
Witam. Tak po szybku... Wrzuci ktoś tylko na moment

descr_campaign_ai_db

z najnowszego polskiego Megasubmoda? Bo ekhm... pewnie znowu mi sie dostanie, ale nie zrobiłem kopii zapasowej starego przed modyfikowaniem :P
viewtopic.php?f=367&t=9822 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=9822)

Araven
18-01-2014, 15:38
Łokero po powtórnej instalacji czego????
BC 6.3 czy Megasubmoda?
Piszes z w temacie Bellum więc chyba Bellum.

Łokero
18-01-2014, 15:41
Bez submodów gram.

Araven
18-01-2014, 15:44
Fix do moda zainstalowałeś?
Usuń map.rwm ze wszystkich 4 kampanii.
I spróbuj odpalić.
Czasem takie cuda wyskakują.
Jak znowu będzie jakiś log to go wklej.

Łokero:
W przypadku czystego Bellum, możesz na moment przywrócić włoski text, zrobić zapis i przepchnąć turę. Potem przywrócić spolszczenie lub wersję angielską.

Raskolnikovv
19-01-2014, 10:29
ehh....

Modyfikacja tej dyplomacji się udała- zacząłem grać nową kampanię i działało :-]

niestety, stare zapisy gry się posypały- (doszedłem do wniosku, że to z powodu, iż były rozpoczęte na innych plikach, ale teraz już sam nie wiem....)

Chciałem przywrócić identyczny stan plików jak przy rozpoczęciu kampani ze starych zapisów gry. Zaczałem zamieniać na te podstawowe z megasubmoda V i się zaplątałem... teraz już mi się cała gra posypała...:( :



11:24:36.765 [system.rpt] [always] CPU: SSE2
11:24:36.765 [system.rpt] [always] ==== system log start, build date: Aug 3 2007 version bld-medieval2-kingdoms-104 (45562) ===
11:24:36.765 [system.io] [always] mounted pack packs/data_0.pack
11:24:36.765 [system.io] [always] mounted pack packs/data_1.pack
11:24:36.765 [system.io] [always] mounted pack packs/data_2.pack
11:24:36.765 [system.io] [always] mounted pack packs/data_3.pack
11:24:36.765 [system.io] [always] mounted pack packs/data_4.pack
11:24:36.765 [system.io] [always] mounted pack packs/localized.pack
11:24:39.375 [script.err] [error] Script Error in data/export_descr_unit.txt, at line 2357, column 1
Could not find soldier battle model for unit type 'Knights_of_Santiago'.

11:24:39.375 [data.invalid] [error] DATABASE_TABLE error found : error reading record from file data/export_descr_unit.txt.



a tu jeszcze pytanie- czy możliwe, że stare zapisy gry były uruchamiane na nieco innych plikach (np. samej dyplomacji), czy możliwe, że to było powodem posypania się zapisów gry..?

czy jest możliwe- po posypaniu się całej gry teraz, zainstalowanie wszystkich submodów od nowa na już zainstalowane- by naprawić problem posypania się gry?

eh.... dobrze szło, testowałem sobie nowe dyplomacje, pozmieniałem sobie tam pare rzeczy i działało, ale przekombinowałem by naprawić stare save

Araven
19-01-2014, 10:40
Zmiana jakichkolwiek plików wymaga nowej kampanii w Bellum.
A już na pewno zmiana descr_campaign_ai_db i dyplomacji.
Usuń map.rwm z kampanii Full i Light i spróbuj grać dalej.
Wielokrotnie w wielu miejscach pisałem, że zmiana plików w czasie gry, powoduje konieczność zaczęcia nowej kampanii. Tracisz stare savy.

Z innej bajki co praktycznie powoduje zmiana dyplomacji jaką podał Piter?

Edit: W razie powtórnej instalacji zamiast nadpisywać, lepiej usuń katalog moda ręcznie i zainstaluj wszystko od nowa. Ale najpierw spróbuj zrobić to co napisałem wyżej.

Dunkel
19-01-2014, 18:48
Rozumiem, że spowodowało to, że sojusznik wypowiada wojnę agresorowi. Fajne, podoba mi się... Chyba byłbym w stanie odpalić nową rundę :D
W ogóle gdzieś jest przewodnik do AI? Może też bym się tym pobawił, naszła mnie ochota. :D

Piter
19-01-2014, 19:10
Rozumiem, że spowodowało to, że sojusznik wypowiada wojnę agresorowi. Fajne, podoba mi się... Chyba byłbym w stanie odpalić nową rundę :D
W ogóle gdzieś jest przewodnik do AI? Może też bym się tym pobawił, naszła mnie ochota. :D

Są po angielsku ale potrafią nieźle zmylić i są w nich nieprawdziwe teorie i wnioski na temat działania różnych parametrów.

Raskolnikovv
20-01-2014, 17:34
Widzicie, jednak sa osoby ktorym sie spodobal moj pomysl, wiec dobrze, ze tego sprawdzilismy. Ale ja teraz mam problem.. Przywrocilem wszystkie pliki do stanu ktory był w trakcie rozpoczynania starej kampani, niestety nadal nie wchodza.. Nie wejda z tego powodu, ze bylo probowane ich wczytanie na innym pliku, czy np posypaly sie po tej 30czy 50turze jak u innych? Na poczatku ladowania nagle wskakuje inny niz wczesniej screen ladowania, znika napis bellum i potem pada.

Piter
20-01-2014, 17:38
Widzicie, jednak sa osoby ktorym sie spodobal moj pomysl, wiec dobrze, ze tego sprawdzilismy. Ale ja teraz mam problem.. Przywrocilem wszystkie pliki do stanu ktory był w trakcie rozpoczynania starej kampani, niestety nadal nie wchodza.. Nie wejda z tego powodu, ze bylo probowane ich wczytanie na innym pliku, czy np posypaly sie po tej 30czy 50turze jak u innych? Na poczatku ladowania nagle wskakuje inny niz wczesniej screen ladowania, znika napis bellum i potem pada.

:D Mój pomysł? To drobna przesada, po prostu wszyscy uznali, że AI jest lepsze gdy tego nie ma, bez urazy ale twoja propozycja to nie jest coś nowego :P Ja też już takie AI dawałem do testów Aravenowi ale mu się nie spodobało ;)

Raskolnikovv
20-01-2014, 17:46
Moze, a wielu osobom sie spodobalo, nie dbam o to, pisalem, ze wzgledu na odzyskanie zapisów gry(...)

Araven
20-01-2014, 18:34
Pousuwałeś map.rwm z kampanii Full i Light?
Jak mimo to nie odpala. To albo czegoś nie przywróciłeś, albo masz pecha i czas na nową kampanię.

Dunkel
20-01-2014, 21:45
Moze, a wielu osobom sie spodobalo, nie dbam o to, pisalem, ze wzgledu na odzyskanie zapisów gry(...)
Pomysł mi się podoba, ale nie widziałem go na żywo... Także uprzedzam, że mogę zmienić zdanie.

Moggwai
20-01-2014, 22:55
Otoz, z kolega zaczelismy sobie grac na hot seat'cie w standardowego m2tw. Do glowy wpadlo by pograc na Bellum (oczywiscie juz poczytalem ze z submodami forumowymi nie da sie). Mam gotowy build i teraz pytan szereg.
1.Czy w Bellum zawieraja sie jakies zbugowane jednostki jak np. w SS (ctd prawie w kazdej bitwie ze wschodnimi frakcjami - tatarzy i im podobni)?
Mam standardowo ustawiony plik konfiguracyjny:
[multiplayer]
playable = true

[hotseat]
scroll = true
turns = true
disable_console = false
admin_password = bellumcrucis
update_ai_camera = true
disable_papal_elections = false
autoresolve_battles = false
validate_diplomacy = true
save_prefs = true
autosave = true
save_config = true
close_after_save = false
gamename = hotseat_gamename
validate_data = true
allow_validation_failures = false
2.Jak to jest ze skryptami? Kampania zdaje sie dzialac jak Feudal Light.
3.Czytalem gdzies ze skrypty nie dzialaja na wszystkich graczy, czy to prawda?
4.Gdzie mozna zmieniac / dodawac skrypty z kampanii Feudal Full do kampanii Hot Seat?

Araven
21-01-2014, 08:17
Kiedyś przeniosłem kilka skryptów do hot-seat. Ale wygląda, że w hot-seat działać będą tylko te skrypty co tam są czyli minimalna ilość z imperial_campaign. Jak przenosić skrypty pisałem kilka razy w submodach do Bellum. Floty handlowe można spróbować przenieść. Może coś jeszcze, ale jak napisałem, z racji na specyfikę hot-seat to może nie działać, więc zagrajcie na tym co jest. Jak będzie fajnie, możecie w kolejnej grze poprzenosić co nieco.

Thorin Dębowa Tarcza
22-01-2014, 19:28
Może miał ktoś podobną sytuację ? Otóż gram sobie Jerozolimą ,zhołdowałem Egipt i w następnej turze przybyło mi 30k złota . Sprawdziłem w podsumowaniu i w miejscu "poselstwa itp" przez 3 kolejne tury miałem po około 30k dodatkowego dochodu .
Tu moje pytanie czy jeżeli zhołduje jakieś państwo przejmuje także ich skarb ?

Araven
22-01-2014, 19:34
Bodajże połowę ich dochodów. Na różnych ai różnie to jest. Grasz na oryginalnym ai ?

Raskolnikovv
24-01-2014, 07:52
Spróbowałem już wszystkiego, save'y nadal posypane :( tragedia... Czarny czwartek, czarna rozpacz, płacz lament : p

Nie wiem, próbowałem już odpalać z samym megasubmodem II, z II oraz poprawkami, z III, z IV, bez poprawek z poprawkami, zaczete to bylo chyba na IV, (za kazdym razem ta wasza jedyna poradzona rzeczy byla zrobiona- czyli delete map.rwm) i pupa pupa za każdym razem... Godziny przed tą grą, szukanie księżniczek wszystko szlak wzięło ohhh jam nieszczęśliwy

Araven
24-01-2014, 10:23
Nieźle namieszałeś.
Weź wywal wszystko, zainstaluj czyste Bellum na to Megasubmod V, wg. opisu instalacji z tematu o Instalce Megasubmoda: viewtopic.php?f=367&t=12871 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=12871). I patch też.
Po co instalujesz niższe wersje i patche do nich? Nie ma prawa Ci działać. Instaluj zgodnie z opisem.

Raskolnikovv
24-01-2014, 10:29
ponieważ te savey były rozpoczynane jak wyżej na megasubmodzie IV nie na V. A nie pamiętam dobrze czy z poprawkami. Więc wedle starego instalowanie Czwórki - i tak trzeba zainstalować pierw Megasubmoda II (Później muzyka itd). Więc po każdym zainstalowaniu nowej rzeczy próbowałem uruchomić, bo no nie jestem w stanie powiedzieć po których dokładnie uaktualnieniach były rozpoczynane te zapisy gier, więc nie szkodziło sprawdzić. Raczej był to megasubmod IV wraz z poprawkami. Więc instalowanie go i tak się odbywało w taki sposób (wedle wtedy aktualnej instalki) -> Megasubmod II - potem dopiero muzyka (bodajże) i potem poprawki z IV- jakoś tak. Było instalowane po kolei wedle zaleceń. Na wersji V raczej napewno to nie było rozpoczynane, ale jeszcze spróbuje.

ps. Oczywiście instalująć tą czwórkę od podstaw (od dwójki, muzyki itd) oczywiście instalowałem wszystko na nowo. Po każdej nowej rzeczy sprawdzane czy usunięte map.rwm oraz próba odpalenia save. Ostatnia nadzieja, że ruszy na wersji V, oczywiście znowu usune całego BC i zainstaluje od nowa

Araven
24-01-2014, 13:43
Kolego Megasubmod IV to przeszłość. Po 200 turze mocno wywala, czasem wczesniej.
Pisałem o Megasubmodzie V, on jest najnowszy. ma włąsną Instalkę i nie wymaga poprzednich Megasubmodów.
Zajrzyj do taematu z Instalką Megasubmoda i pzreczytaj post nr 1.

Raskolnikovv
24-01-2014, 14:07
Kolego.. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Instalowałem IV ze wzgledv ze sam radziles posiadac te same pliki co przy starcie tych save. Przeciez to nie jest skomplikowane co pisze, tak mi sie wydaje przynajmniej

janekv3
24-01-2014, 14:12
Wiadomo coś o nowym BELLUM CRUCIS, chyba gdzieś tutaj czytałem że miało być na święta ?

Araven
24-01-2014, 14:49
Raskolnikov. Skoro zepsułeś jakiś plik i Ci nie działa, to radzę Megasubmod V. A Ty rób co uważasz.

Janekv3 bardziej w połowie 2014 ma być.

Raskolnikovv
24-01-2014, 15:27
Od 9 dni piszemy zapisanej grze, nie pliku o czym pisze w kazdym jednym poscie. Pliki dzialaja. - Np. Przy nowej grze

Araven
24-01-2014, 15:54
Super. Właśnie kończymy o tym pisać. Bo nie ma o czym dywagować. To temat o czystym Bellum. Megasubmod ma odrębny temat.

olek77
26-01-2014, 20:48
instalując potop TW zmieniałem coś w plikach,aby mieć podświetlone jednostki.
Coś tak zmieniłem,że teraz na mapie kampanii mam widoczne podpisy wszystkich generałów i agentów na raz.

Wie ktoś jak to zmienić z powrotem?

Araven
26-01-2014, 20:55
Ctrl + N.
Popróbuj różne litery.

olek77
26-01-2014, 22:57
dzięki mistrzu :)

szyszu
28-01-2014, 13:30
Witam a co z krzyżakami mam 1205 i czy oni samo zjawią się na mapie kampanii jako państwo ? czy jak to będzzie wyglądało ? ....jak nie to możę ktośbyłby zainteresowany zroineiem właśnie takiego SubModa ? :D

Araven
28-01-2014, 14:17
Krzyżaków nie ma jako państwa, nie pojawiają się też jako event w sensie z armiami atakującymi Polskę czy ziemie Litwy i Inflant.
Są tylko jako zakon rycerski dla Niemców oraz w Ziemi Świętej.
Taki submod byłby ciekawy. Ale ja nie umiem tego zrobić. Może się ktoś zgłosi.

szyszu
28-01-2014, 15:00
no oby bo ttaki event byłby . ciekawy tu graz sobie Polską i w 1226(albo 1228 nie pamiętam dokładnie) K. Mazowiecki L.Biały i reszta rozpoczynają akcje z krzyżakami..każdy cyba wie jaki to miało początek...Konrad Mazowiecko przyznaję im Ziemię Chełmińska w 28' po czym krzyżacy zajmują Pomorze i mordują Polski garnizon w Gdańsku itd itd... i Właśnie w tym 1128 ..obojętnie jakie państwo posiadałoby Gdańs w tym własnie roku automatycznie pojawia się nowa frakcja krzyżacy mieliby sojusz z Papiestwem,Cesarstwem,Węgrami itd... dobrze by było też podzielić Pomorze na 2-3 prowincje...żeby później było ciekawie :D

EDIT//DAŁOBY SIĘ ZAŁOŻYĆ OSOBNY TEMAT TO MOŻE ZNALAZŁA BY SIĘ JAKAŚ EKIPA NA SUBMODA
sory za CAPS'A ;P

+*//edit 2 czy tutaj pisać o problemac technicznyc BC ?

DonKamillo
28-01-2014, 21:47
Tura crashuje się na rebeliantach pod koniec 1195r. Nawet załadowanie save'u z przed paru tur i popchnięcie nic nie dało ;/ Czy ktoś mógł by sprawdzić to u siebie? Nie pomogły toggle fowy, ruchy agentów i inne tego typu rzeczy.

http://wyslijto.pl/files/download/b0dkjuskao

Araven
28-01-2014, 23:23
Na czym grasz? Czyste Bellum? jakie ai? Jakieś submody? jeden inny plik i zapomnij.
Logs daj. W katalogu bellum stwórz katalog logs.

DonKamillo
28-01-2014, 23:43
[spoiler:1ktbcgo3]00:38:36.484 [system.rpt] [always] CPU: SSE2
00:38:36.485 [system.rpt] [always] ==== system log start, build date: Feb 25 2008 version development ===
00:38:36.488 [system.io] [always] mounted pack packs/data_0.pack
00:38:36.489 [system.io] [always] mounted pack packs/data_1.pack
00:38:36.489 [system.io] [always] mounted pack packs/data_2.pack
00:38:36.490 [system.io] [always] mounted pack packs/data_3.pack
00:38:36.491 [system.io] [always] mounted pack packs/data_4.pack
00:38:36.491 [system.io] [always] mounted pack packs/localized.pack
00:38:40.272 [script.err] [error] Script Error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_character_traits.txt, at line 15379, column 11
Could&#39;n find level name description string for trait(Disciplinarian) level(Harsh_Taskmaster).
00:38:40.298 [game.script] [error] Condition parsing error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_character_traits.txt, at line 31888, column 49
trigger not found
00:38:40.477 [script.err] [error] Script Error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 1904, column 11
Could&#39;n find ancillary name string <lacongunale>.
00:38:40.477 [script.err] [error] Script Error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 1908, column 17
Could&#39;n find ancillary description string <lacongunale_desc>.
00:38:40.477 [script.err] [error] Script Error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 1909, column 24
Could&#39;n find ancillary effect description string <lacongunale_effects_desc>.
00:38:40.485 [script.err] [error] Script Error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 4567, column 17
Could&#39;n find ancillary description string <ZH_fall_guym_desc>.
00:38:40.520 [script.err] [error] Script Error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 15867, column 11
Could&#39;n find ancillary name string <dancerm>.
00:42:00.368 [system.rpt] [error] Medieval 2: Total War napotka[/spoiler:1ktbcgo3]

Czyste bellum, jedynie patch na dyplomację w pierwszym poście. Fixy zainstalowane, patch był instalowany zaraz na początku. Podczas gry żadnych plików nie podmieniałem. Spróbować usunąć ten map.rwm?

Araven
29-01-2014, 07:38
Jak czyste Bellum to usuń map.rwm z kampanii w jaką grasz są 4. Usuń właściwy.
Jak to nic nie da, zmień text na włoski. Zapisz na włoskim text, rusz agenta i może pójdzie.

Ew. włącz też toggle_fow na moment i zrób jak wyżej. Lub spróbuj tego wszystkiego na savie sprzed kilku tur, aż minie ta w jakiej wywaliło.

DonKamillo
29-01-2014, 11:19
Czy jest możliwość pobranie włoskiego txt? Był link do tego ale jest już nieaktywny a na TWC nie widzę takowego.

Araven
29-01-2014, 11:46
W instrukcji instalacji spolszczenia było napisane by zachować kopię włoskiego text....
Wstawię zaraz.
Włoski text do BC 6.3: http://www.sendspace.pl/file/eb939d74b3bec49bddfdf03

DonKamillo
29-01-2014, 12:11
Niestety ale nic to nie pomogło. Chyba czeka mnie nowa kampania, szkoda :(

Araven
29-01-2014, 13:01
Bywa, czasem ctd nie da rady obejść. Popróbuj jeszcze z wcześniejszym savem.
Dlatego rób savy co 3 do 5 tur pod innymi nazwami. I usuwaj starsze co jakiś czas.

DonKamillo
30-01-2014, 21:20
Jeszcze jedno pytanko mam. Czy Królestwo Jerozolimy ma zakony dostępne tylko w Ziemi Świętej? Czy tak na prawdę w każdej prowincji dość szybko zakony się pojawią?

Araven
30-01-2014, 21:27
Kapitularze zakonne trzeba budować jak najwyższe. Na początku masz joannitów w Antiochii. Templariuszy i bożogrobców w Jerozolimie.
W Kerak są Lazaryci. W Trypolisie można templariuszy werbować - zbuduj kapitularze.
O 1191 roku bodajże są Krzyżacy w Akkce, kapitularz zbuduj.

DonKamillo
30-01-2014, 21:31
Chodziło mi o coś innego. Czy np w przypadku porażki w Ziemi Świętej przeniosę się dajmy na to na Sycylię i południowe Włochy tam też będą dostępne zakony i jednostki zakonne tak powszechnie jak w Ziemi Świętej?

Araven
30-01-2014, 21:50
Nie nie będą.
Tu i ówdzie są kapitularze zakonne ale rekrutacja w czasie krucjaty tylko.
Wyjątek to Hiszpania, Portugalia i Ziemia Święta. Oni mogą rekrutować zakony bez krucjaty.

exar
01-02-2014, 12:23
Może poradzicie coś odnośnie nabywania pozytywnych cech naszym generałom/namiestnikom, szczególnie tym drugim. Często moi dostają, cechę "głębokie kieszenie" lub "nieznane dziedzictwo" które to ma ukryte negatywne wpływy z podatków i coś tam jeszcze. Czy poziomy podatków(małe, duże) maja na to wpływ? W miastach staram się budować budynki od porządku ratusze, pałace, więzienia oraz szkoły i akademie. Czy stan skarbca tez może mieć na to wpływ bo mam grubo ponad 300k bizantów.

Araven
01-02-2014, 15:16
To częściowo losowe. Szkoły buduj potem. Do klasztoru ich wysyłaj na kilka tur by nabyli cechę Wulkan energii, daje sporo pozytywnych cech. Mennicę w stolicy zbuduj, jak najwyższe ratusze. Mennica daje każdemu złoty pierścień, co daje bonus 5% do podatków. Pal wiedźmy, bo powodują dostawanie negatywnych cech przez gienków.

Mateosz
01-02-2014, 17:18
Wydaje mi się że tą cechę dostajesz gdy masz powyżej 50k w skarbcu, ale możliwe że jest to losowe, jak mówi Araven

JPRambo
03-02-2014, 14:52
Pierwsze co pomyslalem po wpisaniu kodu na mape to "Alez ***** wielka mapa!!" Podoba mi się ten mod. Jest swietnie zrobiony, gram teraz Kalifatem Egiptu. Da się jakos zmienić wiare w Egipcie na ten drugi odłam islamu?

Araven
03-02-2014, 14:57
Event będzie o zmianie wyznania na sunnickie. Przed 30 turą powinien być.

exar
03-02-2014, 16:25
Mam jeszcze pytanie o dostawców armii oraz naukowców. Jak ich należy poprawnie używać? Czy dostawców należny mieć już dołączonych do armii przed wejściem na obcy teren czy dopiero gdy zapasy zaczynają się kurczyć?

sadam86
03-02-2014, 16:56
Najlepiej od razu z armią wtedy gienek nie podłapie negatywnych cech np. niedożywiony, a uczony trzymany w stolicy powinien wymyślić technologię.

exar
04-02-2014, 20:13
Dzięki za odpowiedzi.
Po rozegraniu ponad 220 tur, mam chęć aby usunąć machiny oblężnicze typu trebusz, katapulta, armaty z gry. Zauważyłem że komputer potrafi mieć w każdej fladze po kilka takich machin (rekordzista miał ich 10) :lol: , później podczas bitwy dziwnie z nimi miota się po mapie. Może to wina oryginalnego ai bitewnego bo nie sprawdzałem germanicusowego. Do tego takie bitwy według mnie, trochę tracą z taktyki bo trzeba się dobrać do przeciwnika jak najszybciej nim ich celna salwa przerzedzi nam wojsko. A oblężenia, gdy mamy w składzie naszej armii taki sprzęt stają się nudne i łatwe. Hmm... no nie wiem co z tym zrobić.

qtango
04-02-2014, 20:44
Ciekawa sytuacja , nigdy sir z taka nie spotkalem.Zawsze ai posiadalo dobrze zbalansowaną ilosc jednostek oblezniczych.

Piter
04-02-2014, 20:51
Dzięki za odpowiedzi.
Po rozegraniu ponad 220 tur, mam chęć aby usunąć machiny oblężnicze typu trebusz, katapulta, armaty z gry. Zauważyłem że komputer potrafi mieć w każdej fladze po kilka takich machin (rekordzista miał ich 10) :lol: , później podczas bitwy dziwnie z nimi miota się po mapie. Może to wina oryginalnego ai bitewnego bo nie sprawdzałem germanicusowego. Do tego takie bitwy według mnie, trochę tracą z taktyki bo trzeba się dobrać do przeciwnika jak najszybciej nim ich celna salwa przerzedzi nam wojsko. A oblężenia, gdy mamy w składzie naszej armii taki sprzęt stają się nudne i łatwe. Hmm... no nie wiem co z tym zrobić.
To nie zależy od ai bitewngo, grasz na megasubmodzie czy na oryginalnym bc6.3?

exar
04-02-2014, 20:53
na mega plus nowy roster bizancjum i bruzji z broken crescent

Araven
04-02-2014, 21:36
U mnie nie mają tylu machin. Rzadko ponad 4.
Gram Krzyżowcami, bo Bizancjum skończyłem na ponad 50 regionach, Mongołowie na kolanach, nudno było. Nie miałem zdrowia zdobywać Rzymu, Paryża i wielu innych by odbudować Imperium Rzymskie. Ale sava mam. Może spróbuję za jakiś czas. Nie widziałem jak wygląda ikonka Imperatora Omnium Romanorum. :mrgreen:

Exar: Zablokowanie rekruatcji machin to moment, jak sam wiesz.

exar
04-02-2014, 21:53
Exar: Zablokowanie rekruatcji machin to moment, jak sam wiesz.

I tak zrobię, jednak kampanię po tej zmianie trzeba będzie zacząć od nowa, więc muszę się zastanowić co by tu jeszcze namieszać :) .
Na pewno miejsce rekrutacji ormian z cylicji przeniosę ze strzelnic do baraków. I jeszcze mam taki pomysł np grając Bizancjum móc rekrutować bizantyjskie jednostki poza rodzimymi prowincjami ale z bardzo niskim repleniszem, po prostu spróbować zaadaptować system rekrutacji z SS. Bo logiczne ze po podbiciu obcych ziem i długim ich okupowaniu nasza ludność będzie na nie emigrować i zasiedlać. Jenak widząc te setki linijek kodu jaki musiałbym zmieniać to mi się odechciewa :lol: .

Wald
04-02-2014, 21:55
Mam takie pytanie:
Gram HRE jakaś 70 tura i umarł Barbarossa i miał w swoim profilu Cesarz czy Król rzymski,i były bonusy i notka, że koronacja w Rzymie.Jak umarł następcą został jego syn czy ktoś tam i on tego nie ma a pisze, że jest gotów do koronacji w Koloni. No i dałem go do tej Koloni jest i kardynał ale nic po 2 turach, żeby jakiś event koronacji był a tu nic, a więc jak to jest z tą koronacją?

Araven
04-02-2014, 23:41
W Kolonii powinien zostać Królem Niemiec. Sprawdź czy ma 8 członków świty, jak ma tylu wywal ze dwóch i powinien dostać króla.
Król niemiecki po koronacji może się udać do Rzymu do prowincji, wystarczy wejść, zostanie koronowany na cesarza przez papieża. Chyba, ze jesteś wyklęty albo masz wojnę z papieżem to z korony cesarskiej nici.

Exar, łatwiej by było to uzależnić od poziomu prawosławia, ale i tak dużo wpisów do zmiany. Ja już nie mam na to zdrowia.
Ale Bizancjum w rękach gracza to masakra. Ai różnie sobie radzi. Mogą zostać w strzelnicach Ormianie.

Darson
05-02-2014, 15:00
Mam takie pytanie co do moda, czy poprawia on grafikę w grze?

Araven
05-02-2014, 15:33
Tak nawet bardzo.

Piter
05-02-2014, 15:34
Mam takie pytanie co do moda, czy poprawia on grafikę w grze?
Nie ma ani jednej jednostki z podstawki, wszystkie są zrobione od zera jak w każdym większym modzie :)

Darson
05-02-2014, 15:36
Nie no bez przesady, rycerze feudalni są podobni :P
A jak bym pobierał wielkiego submoda, to jego też wklejam do folderu "mods" i będzie mi działało w bellum crusis'ie?

Wald
05-02-2014, 16:00
W Kolonii powinien zostać Królem Niemiec. Sprawdź czy ma 8 członków świty, jak ma tylu wywal ze dwóch i powinien dostać króla.
Król niemiecki po koronacji może się udać do Rzymu do prowincji, wystarczy wejść, zostanie koronowany na cesarza przez papieża. Chyba, ze jesteś wyklęty albo masz wojnę z papieżem to z korony cesarskiej nici.

Exar, łatwiej by było to uzależnić od poziomu prawosławia, ale i tak dużo wpisów do zmiany. Ja już nie mam na to zdrowia.
Ale Bizancjum w rękach gracza to masakra. Ai różnie sobie radzi. Mogą zostać w strzelnicach Ormianie.
Eeee....Świta czyli to co ma przy profilu, inni lordowie czy rada? Od niedawna zacząłem tak na poważnie grać, więc nie wiem wszystkiego :mrgreen:

szymczak69
05-02-2014, 16:31
Eeee....Świta czyli to co ma przy profilu, inni lordowie czy rada? Od niedawna zacząłem tak na poważnie grać, więc nie wiem wszystkiego
Tak to są te ikonki które ma w profilu. Poczekajcie jeszcze troche bo robię tłumaczenie Pełnego poradnika BC, niedlugo skończe
Jedna rzecz moderzy... Jak nazwaliście tą Agro-technolgie po polsku dostępną dla frakcji słowiańskich zaraz na początku. Chodziło o radło , jarzmo? prosze o odpowiedź.

Araven
05-02-2014, 18:26
Uprząż bodajże. (Na potrzeby rolnictwa). Pełny poradnik tłumaczysz? No zaszalałeś.

Darson: Link, opis Instalowania Megasubmoda V. viewtopic.php?f=367&t=12871 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=12871)

Darson
05-02-2014, 19:56
Dzięki za informacje.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy w tym modzie zmieniona jest animacja walki? Bo szczerze mówiąc, w medievalu słabe były animacje walczących żołnierzy, czy może jest jakiś mod co poprawia ten defekt i współpracuje z Bellum Crucis?

Lwie Serce
05-02-2014, 20:05
Tak jest parę nowych, fajnych animacji. Walki wyglądają dużo lepiej.

Darson
05-02-2014, 20:10
To bardzo dobrze, bo zawsze lubiłem oglądać walkę z bliska.

Paweł-K
07-02-2014, 14:09
Witajcie :) Czy w modzie tym łucznicy komputerowego wroga przed bitwą ustawiają drewniane zaostrzone pale do osłony przed kawalerią, jak Anglicy pod Azincourt ??

Araven
07-02-2014, 14:15
Ci lepsi ustawiają.

Paweł-K
07-02-2014, 15:02
Dzięki, ale czy to jest w Ai Pitera ? Bo w custom battle nie miałem takiej sytuacji. Komputer całą armią podbiega bliżej mojej. Może w kampaniach jest lepiej ? :D

Araven
07-02-2014, 15:12
Kolego w czystym Bewllum Crucis 6.3 jest ai Twórców moda, tak strategiczne, jak i bitewne.

Ai Pitera jest strategiczne, nie bitewne. Można je pobrać osobno i wrzucić do moda. Link jest w temacie.
Ai Pitera jest też w Mwgasubmodzie V.

Piter
07-02-2014, 16:17
Dzięki, ale czy to jest w Ai Pitera ? Bo w custom battle nie miałem takiej sytuacji. Komputer całą armią podbiega bliżej mojej. Może w kampaniach jest lepiej ? :D
Nigdy nie widziałem pali, moje Ai w małym stopniu wpływa na inteligencję w bitwie, prawie tylko na mapie kampanii, w bitwie- gdy przeciwnik ma dużą przewagę komputer stara się ustawić na wzgórzu itp i czekać na atak, albo gdy komp jest atakowany na mapie kampanii, a nie on atakuje to też często się broni, w oryginalnym bellum chyba niemal zawsze atakuje.

Paweł-K
07-02-2014, 16:24
Nie mam czystego Bellum 6.3 ale z Megasubmodem V i z Ai Pitera ! :P

Araven
07-02-2014, 16:29
Megasubmod ma swój temat. Ai bitewne sobie zmień ew. na Germanicus5.7, jest w modach uzupełniających.

Paweł-K
07-02-2014, 17:14
Oki :) A można zainstalować ReallyBadAI 5.7 Battle System ? Czy Germanicusa 5.7 jest lepsze ? Nie mogę znaleźć linka do tego drugiego.
O przepraszam :oops: zdaje mi się że oba mody bitewne to jest to samo.
Jak to zainstalować ?

Araven
07-02-2014, 20:14
Najpierw zainstaluj samo ai w mods, a potem poszukaj jak to zainstalować na Bellum.

W temacie o ai bitewnym Germanicusa kilka razy opisałem jak to zainstalować na Bellum. Przejrzyj kilka ostatnich stron. I nie pisz posta pod postem, jest opcja edytuj.

Zedytuj więc 3 swoje posty w jeden ok? W ramach ćwiczenia.

Paweł-K
07-02-2014, 21:39
Jak to zainstalować ? Ok, wybacz, jestem tu nowy na forum. chyba teraz edytuję. :) W modzie jest trochę błędów dotyczących naszych władców. Np najważniejszy syn Krzywoustego Władysław II Wygnaniec jest w modzie jego bratem.

Araven
08-02-2014, 00:08
Zacytowałeś sam siebie, a miałeś zedytować poprzednie posty. Sam to zrobię.
Tak Władysław Wygnaniec był synem Krzywoustego ale z innej żony niż pozostali. W Medku się nie da mieć 2 małżonek, nawet jak poprzednia umrze.
Może się też pomylili w tym wypadku. Ale mod jest najbardziej wierny historii ze wszystkich o średniowieczu. Nigdzie nie ma tylu rodów i lokalnych historycznych dynastii. nawet u nas dali kilka dynastii Piastów, szok.

A opcja edytuj, jest po prawej u góry, jak piszesz posta.

Paweł-K
09-02-2014, 15:35
Proponuję wstawić niesamowicie klimatyczne utwory bitewne z pierwszego dobrego starego Medka, tak jak to zrobili w Stainless Steel :D

https://www.youtube.com/watch?v=D8QR-3L ... F1B983C52C (https://www.youtube.com/watch?v=D8QR-3LCh8E&list=PLDE59F0F1B983C52C)

https://www.youtube.com/watch?v=P_2Zdh2 ... F1B983C52C (https://www.youtube.com/watch?v=P_2Zdh2f7Yo&list=PLDE59F0F1B983C52C)

https://www.youtube.com/watch?v=HnNSEY_ ... F1B983C52C (https://www.youtube.com/watch?v=HnNSEY_Qblk&list=PLDE59F0F1B983C52C)

wino
09-02-2014, 22:21
Pierwszy albo drugi jest.

Paweł-K
10-02-2014, 07:47
Pewnie mogę je samemu umieścić, tylko trzeba nadać odpowiednie nazwy plików ?

wino
10-02-2014, 09:22
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=11135&p=344343#p344343 :)

Paweł-K
10-02-2014, 12:09
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=11135&p=344343#p344343 :)

Dzięękiii !! :D

Paweł-K
10-02-2014, 12:11
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=11135&p=344343#p344343 :)

"O gdybym miał taką jazdę; z moją piechotą obozowałbym tego roku w Konstantynopolu!" - Król Szwecji Karol Gustaw o husarii.

Poliorketes
11-02-2014, 18:26
Nie wiem gdzie zapytać, więc zapytam tutaj. Jak osiągnąć taki efekt mapy jak na tym obrazku:
[spoiler:2ix7thtg]http://img571.imageshack.us/img571/2879/kingdoms201304211621347.jpg[/spoiler:2ix7thtg]

BC z Megasubmodem V jest świetne, ale denerwują mnie te granice prowincji, tworzą się dziwne przebarwienia, najbardziej jest to widoczne na Polsce i Abbasydach. Chciałbym mieć taką mapę w grze, jak powyżej.

Araven
11-02-2014, 18:46
Lepsze nie będą, a Mietek77 zaginął w akcji chyba, a on z mapką działał.
Mnie to ctd denerwują w modach, a takie drobiazgi jak minimapka to pomijam.
Mało na nią patrzę generalnie. :mrgreen:
Edit: Minimapa w Megasubmodzie V, jest raczej jak w oryginale.

ziolo9712
12-02-2014, 12:28
Wypadło mi, są w tym modzie jakieś reformy wojskowe albo coś w tym stylu? Jak tak to kiedy, bo w Polsce widzę w custom battle straż berdyszową, a nie mogę jej werbować mimo najlepszych koszar.
I gdzie mogę werbować najemne słonie?

Araven
12-02-2014, 14:22
Wypadło mi, są w tym modzie jakieś reformy wojskowe albo coś w tym stylu? Jak tak to kiedy, bo w Polsce widzę w custom battle straż berdyszową, a nie mogę jej werbować mimo najlepszych koszar.
I gdzie mogę werbować najemne słonie?

Słonie to w Azji, II poziom karawan bodajże i chyba tylko muzułmanie mogą je rekrutować. W średniowieczu nie było reform armii na wzór reformy Mariusza w starożytnym Rzymie.
Pojawiają się jednostki historycznie. W export_descr_buildings sprawdź sobie, są często daty od kiedy dana jednostka jest dostępna np. 1270 Polska dostaje kilka, 1280 różnie.

ziolo9712
12-02-2014, 15:03
Aha, dzięki, nie chodziło mi o typowe reformy, źle to ująłem .

nocer
13-02-2014, 18:09
Witam,

Mam problem z BC 6.3, ponieważ podczas przejścia z 148 do 149 tury wywala mi grę do pulpitu. Jedyna informacja jaka jest podana to taka, że program napotkał błąd. Grę wywala podczas przejścia gdy gra wczytuje ruchy Niepodległych frakcji. Gram szkocją.

Nie wgrywałem żadnych submodów. Posiadam wgranego BC 6.3 na podstawową wersję Kingdom 1.5 (posiadam bugfixera) zgodnie z instrukcją na pierwszej stronie.

Gra jest wgrana na osobnej partycji (nie systemowej).

Jeśli ktoś wie co może być przyczyną tego, że wywala mi grę albo co mogę zrobić by temu zapobiec to proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Araven
13-02-2014, 18:14
Mody mają bugi czasami.
Utwórz katalog logs w katalogu Bellum i podaj treść logs jaki tam powstanie.
Zmień tekst na włoski zapisz i spróbuj przepchnąć turę, ew. cofnij się kilka tur i próbuj minąć tą turę.

nocer
13-02-2014, 18:22
Oto treść mojego loga


19:18:34.033 [system.rpt] [always] CPU: SSE2
19:18:34.033 [system.rpt] [always] ==== system log start, build date: Feb 25 2008 version development ===
19:18:34.033 [system.io] [always] mounted pack packs/data_0.pack
19:18:34.033 [system.io] [always] mounted pack packs/data_1.pack
19:18:34.033 [system.io] [always] mounted pack packs/data_2.pack
19:18:34.033 [system.io] [always] mounted pack packs/data_3.pack
19:18:34.033 [system.io] [always] mounted pack packs/data_4.pack
19:18:34.033 [system.io] [always] mounted pack packs/localized.pack
19:18:36.689 [script.err] [error] Script Error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_character_traits.txt, at line 15379, column 11
Could'n find level name description string for trait(Disciplinarian) level(Harsh_Taskmaster).
19:18:36.719 [game.script] [error] Condition parsing error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_character_traits.txt, at line 31888, column 49
trigger not found
19:18:36.879 [script.err] [error] Script Error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 1904, column 11
Could'n find ancillary name string <lacongunale>.
19:18:36.879 [script.err] [error] Script Error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 1908, column 17
Could'n find ancillary description string <lacongunale_desc>.
19:18:36.879 [script.err] [error] Script Error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 1909, column 24
Could'n find ancillary effect description string <lacongunale_effects_desc>.
19:18:36.889 [script.err] [error] Script Error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 4567, column 17
Could'n find ancillary description string <ZH_fall_guym_desc>.
19:18:36.909 [script.err] [error] Script Error in mods\BellumCrucis6/data/export_descr_ancillaries.txt, at line 15867, column 11
Could'n find ancillary name string <dancerm>.
19:19:23.828 [game.script] [error] Trigger processing error in <devastation_cav_living_on_land>
: PercentageUnitCategory needs a living character with an army.

when testing <PercentageUnitCategory> condition
19:19:24.529 [system.rpt] [error] Medieval 2: Total War napotka

Araven
13-02-2014, 18:25
To jeden z bugów jakie się pojawiają niekiedy. Nie da rady tego naprawić.
Zrób co napisałem wyżej.
Ew. tu jest temat o ctd: viewtopic.php?f=367&t=13366 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=13366)
Poczytaj i pokombinuj.

nocer
13-02-2014, 18:52
Mody mają bugi czasami.
Utwórz katalog logs w katalogu Bellum i podaj treść logs jaki tam powstanie.
Zmień tekst na włoski zapisz i spróbuj przepchnąć turę, ew. cofnij się kilka tur i próbuj minąć tą turę.

Jak narazie nic nie pomaga, chciałbym jeszcze spróbować zmienić język na włoski, ale nie mam pojęcia jak. Proszę o radę.

Araven
13-02-2014, 19:02
Bardzo prosto.
Wytnij obecny katalog text ze spolszczeniem i wstaw tam text włoski.
Zapisz grę na włoskim text i próbuj przepchnąć turę
Przy spolszczeniu było napisane, by zrobić kopię włoskiego katalogu text.
Rób zawsze klika savów często, co kilka tur pod różnymi nazwami.
jak tura przejdzie, wytnij włoski katalog text i wstaw spolszczony.

Skeletoon
14-02-2014, 15:44
Witam! Wie ktoś jak zmienić wiarę Danią i Norwegią na pogańską tzn. wiarę w Odyna, Thora itp.?

Araven
14-02-2014, 15:57
Tylko Norwegią można. Musisz być wyklęty i powinien być event czy chcesz wrócić do pogaństwa.
W poradnikach do Bellum jest to napisane.

Skeletoon
15-02-2014, 11:53
A gdzie znajdę te poradniki?

Lwie Serce
15-02-2014, 12:29
Żartujesz teraz prawda? :lol:
viewtopic.php?f=367&t=8785 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=8785)

Skeletoon
15-02-2014, 14:36
Te poradniki to ja czytałem ale o zmianie religii przez Norwegów nie było tam mowy, no ale mniejsza...

T&D TWC
15-02-2014, 20:52
Małe info dodane 9 lutego:
http://www.twcenter.net/forums/showthre ... 09-02-2014 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?635614-Bellum-Crucis-Next-Version-info-wip-and-preview-NEWS-09-02-2014)

szymczak69
16-02-2014, 19:24
Dla uzyskania tytuły Wielkiego Księcia Litewskiego potrzebne są miasta Wilno i Ryga, czy coś jeszcze?Grodno może? Potrzebne do tłumaczenia, bo tu mam nie jasno zapisane Galic.. wtf? A w export descr ancillaries miasto Alghero ale to przecież port we włoszech i nie ma go w grze. Kto grał Polską np. i miał ten tytuł niech pisze.

olek77
16-02-2014, 19:41
potrzebne jest Wilno i Ryga.

Jest zapisane Alghero,ponieważ w podstawowej wersji Bellum jest miasto Alghero na Sardynii podajże,ale Mietek tworząc submoda zamienił je na Grodno.

Araven
17-02-2014, 13:51
szymczak69 w Poradnikach do Bellum o Tytułach masz napisane co potrzeba.

JPRambo
18-02-2014, 15:12
A gdzie trzeba wejść żeby usunąć money script?

szymczak69
18-02-2014, 15:14
Ano faktycznie. Widzisz wole dopytać się ze względu na różnice między submodem a "czystym" Bellum.

Money script jest w campaign_script.txt ścieżka BellumCrucis6/data/world/maps/campaign/custom/Full/... Jeżeli grasz full
Temat ten już tu pojawiał się wcześcniej. Bodajże w konfiguracjach skryptowych

Raser1991
18-02-2014, 21:52
Witam mam takie pytanie dzis zreinstalowalem medieval 2 chcialbym jutro sciagnac ten mod bellum crucis mam do was pytanie pierwsze takie czy aktualne linki do downloadu sa aktualne , a drugie to jakie proponujecie sub mody do bellum crucis mam nadzieje ze w dobrym temacie napisalem z gory dziekuje spokojnej nocy :D i dziekuje kazdemu za pomoc i chec przeczytania tego posta

Lwie Serce
18-02-2014, 22:05
Oczywiście że są aktualne. A w kwestii submodów polecam Polskiego Megasubmoda który wprowadza nową jakość rozgrywki, zawiera między innymi świetne statystyki jednostek, nową muzę, AI i wiele innych fajnych rzeczy ;)
Polecam też przeczytać poradniki Aravena, które objaśnią Ci wiele nowości tej zacnej modyfikacji.
Pozdrawiam.

Skeletoon
18-02-2014, 22:45
Gdy pobuduje siedzibę jakiegoś zakonu przez jakiś czas mogę rekrutować jednostki zakonne, jednak po kilku turach one znikają, dlaczego?

K A M 2150
19-02-2014, 00:58
Jednostki zakonne poza Palestyną i Hiszpanią można rekrutować tylko w trakcie krucjaty.

Skeletoon
19-02-2014, 12:34
Dzięki wielkie za info:D

JPRambo
20-02-2014, 22:05
A usuniecie money script wplynie na savy?

Araven
20-02-2014, 23:19
Tak wpłynie nowa kampania i usunięcie map.rwm konieczne.

szymczak69
21-02-2014, 21:40
Jak najlepiej dostać dobre cechy z budynków administracyjnych i komercyjnych dla generała? na ostatnią ture wprowadzić go do miasta i pozostawić podatki na niskim czy wysokim i bardzo wysokim? Druga sprawa dlaczego AI podczas krucjaty stoi pod miastem docelowym i nie atakuje naewt jesli garnizon jest dużo słabszy? Takie krucjaty trwają nieraz okolo 40 tur

Araven
22-02-2014, 08:02
Ai używa krucjat by mieć darmowe wojsko często. Ja podatki daję na niskie. Cechy są częściowo losowo nabywane, ale im wyższe poziomy budynków tym większa szansa na dobre cechy. Zwłaszcza w stolicy historycznej buduj mennice wszelkie i inne. I pamiętaj o wysyłaniu generałów do klasztoru na minimum 3 tury, zawsze kilka ciekawych cech dostanie. Ja czekam aż generał skończy edukację (ma cechę absolwent) i wysyłam go do klasztoru wtedy.

Darson
22-02-2014, 14:34
Jak konkretnie wgrać Fix nr. 1 do megasubmoda.
Fix zawiera poprawiony export_descr_unit , jest napisane, że trzeba usunąć map.rwm, znajduje 2 takie pliki w kampanii normal prologue i imperial, czyli musze usunąć obydwa?
Zgaduje, że jeszcze muszę podmienić ten pobrany plik z takim samym w bellum, tylko gdzie taki jest?

sadam86
22-02-2014, 14:44
Darson o tym powinieneś napisać w temacie magesubmoda, a nie o czystym Bellum, plik export_descr_unit jest w folderze data a plik map.rwm usuwasz z maps/campaign/custom/full i light

Darson
22-02-2014, 16:25
Mam pewien problem, mianowicie wywala mnie podczas każdego oblężenia, przyjde z katapultą i jak zaatakuje od razu to wywala, jak poczekam 1 ture to samo, zaczyna być to irytujace macie sposób?

Darson
16-03-2014, 05:23
Odpowie ktoś?

qtango
16-03-2014, 07:55
Miałem to samo , w moim przypadku zawinila zla instalacja dodatku kingdoms , a bellum zainstalowane dkbrze.Oczywiscie u cb problemem moze byc cos zupelnie innego ale ja odinstalowalem kingdomsy prawidlowo i moglem prowadzic juz oblezenia.Nie napisales kiedy wywala , czy z automata czy z recznej bitwy , mnie wywalalo z recznej.

Darson
16-03-2014, 08:53
Automata to nie ma co brac, bo nawet jak masz przewagę to i tak przegrasz, żałosna jest ta autowalka.
Ale przecież napisałem, że z walki ręcznej, również z ataku z marszu oraz po przeczekaniu tury.
Konkretnie wywala mnie jak juz mam ekran gry i klikam ustawienie wojska.
Ale wcześniej mi się tak nie działo, wydaje mi się, że to musi być jakaś skopana tekstura, wojska albo budynku dostepna powyzej 70-80 tury.
Dzis przeinstalowałem bellum i submoda i jest to samo.

Darson
19-03-2014, 21:48
Jakaś rada?

Taka rada, żebyś nie pisał posta pod postem w tak krótkim odstępie czasu, jak to poprzednio uczyniłeś to ok, bo minęło kilka tygodni ale nie po dwóch czy tam trzech dniach... Ktoś będzie wiedział to odpowie - Lwie Serce

Barbarian&amp;Tiran
26-03-2014, 14:52
Witam
Czy mógłby mi ktoś dać poradę jak nazywa się w pliku campaign_script skrypt SYSTEMU ZAPASÓW dla armii bym mógł go usunąć?
Czy wgl jest możliwosc jego usunięcia. Zależy mi na tym ponieważ z tego co zauważyłem to tylko armie gracza muszą uważać na poziom zapasów a nie AI (??) co dla mnie jest bez sensu.
Z góry dzięki za pomoc

Araven
26-03-2014, 14:57
Raczej nie da rady tego usunąć.
Wysyłaj generałów do klasztorów na kilka tur, aż dostaną cechę Wulkan energii o końskim zdrowiu, będą znacznie dłużej walczyć bez zapasów.
Kupcy szkoleni w zamkach, dostawcy mogą dostarczyć zapasy. Poczytaj poradniki do moda i Instrukcję od Szymczak69.

BKA
27-03-2014, 10:23
Witam

Moja przygoda z tym modem dopiero się zaczyna, poczytałem o dyplomacji, finansach i wystartowałem Turcją. Gram na vh/vh. Chciałbym się dowiedzieć od osób grających Turcją, czy fajnie się grało ? Będę też wdzięczny za jakieś drobne porady ;)

Piter
27-03-2014, 12:09
Witam

Moja przygoda z tym modem dopiero się zaczyna, poczytałem o dyplomacji, finansach i wystartowałem Turcją. Gram na vh/vh. Chciałbym się dowiedzieć od osób grających Turcją, czy fajnie się grało ? Będę też wdzięczny za jakieś drobne porady ;)

Jak z megasubmodem to będzie ciężko, jak bez to podbij jak najwięcej Bizancjum atakując od pierwszych tur (zaczekaj tylko chwile aż pójdą na rebelie i zostawią puste miasta), masz 30 tur nieagresji, przez ten czas podbijesz większość cesarstwa i potem będzie z górki :)

ordenus22
30-03-2014, 11:53
Coś wiadomo o BC 7?

Wonsz
30-03-2014, 16:14
Wiadomo ,że będzie ;) .

Araven
30-03-2014, 17:55
Tu masz link: viewtopic.php?f=367&t=15013 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=15013)
Do połowy 2014 ponoć ma być, ostatnie info jest z 09.02.2014.

BKA
04-04-2014, 17:52
Mod jest naprawdę dobry. Gra się bardzo fajnie. Mam jeszcze jedno pytanie, stworzyłem flotę handlową i co w przypadku gdy stolica nie posiada portu ? Gdzie te statki mają wrócić, do najbliższego portu od stolicy ? Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Araven
04-04-2014, 18:14
Przeczytaj Poradniki do moda, oraz Instrukcję jaką przetłumaczył Szymczak69: viewtopic.php?f=367&t=8785 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=8785)
Musisz przenieść stolicę blisko morza i tam podpływać, port nie jest konieczny, w Polsce można przenieść do Poznania (Gniezna w czystym Bellum).

BKA
05-04-2014, 11:19
Rozumiem, czyli jest podobnie jak ze zdobytym przez generała skarbem wroga, wystarczy podejść w pobliże stolicy, w tym przypadku podpłynąć. Dzięki ;)

Coolecka
23-04-2014, 20:47
Świetna modyfikacja, jak dla mnie najlepsza dotycząca średniowiecza, bardzo podobają mi się zwiększone koszty utrzymania naszych wielkich włości. Polacy wreszcie swoim wyglądem zaczęli przypominać wschodnioeuropejskie wojsko. :D

Araven
23-04-2014, 20:59
Fajnie, że się zainteresowałeś Bellum.
Polecam Megasubmoda V z submodem Exara i submodem HellVarda. Oba submody zmieniają wiele tekstur.

Paweł-K
23-04-2014, 21:35
To taki średniowieczny Europa Barbarorum :D Ale na twcenter jakby niedoceniany bo nie jest na liście głównych modów. :(

Paweł-K
24-04-2014, 21:49
Cześć :) A czy mogę takie ogólne pytanie zadać do Aravena najlepiej ? Pewnie to już dawno było omawiane, ale dlaczego we wszystkich Total Warach i modach do nich, w bitwach nie można ukryć naczelnego dowódcy armii jak pozostałe oddziały np w lesie ? Czy to ze względu na AI ? Że komputerowy wróg by się motał ?

Araven
24-04-2014, 22:00
A tego to ja nie wiem. W sumie ja nie ukrywam żadnych oddziałów. Pewnie tak jest w silniku gry.
Ew. może zmiana atrybutu w export_descr_units by pomogła, sporo jednostek ma atrybut, oznaczający, że nie mogą się ukrywać, nie pamiętam jak się nazywa, jakby go usunąć, wodzowi, to kto wie, może by się dało go ukryć.

Paweł-K
24-04-2014, 22:30
Dzięki. :) No właśnie, aby organizować zasadzki, no ale czasami musi być ktoś widoczny jako przynęta. :D Niech żyje Sun Tzu ! :D

Coolecka
25-04-2014, 10:03
Jednostki z submodów pierwsza klasa, ale mam jedno pytanie. Czy Megasubmod V zawiera submody Exara i HellVarda? Czy trzeba dokonać minimalnej korekty jakiś plików? Bo wgrałem je wszystkie po kolei i niby działa. :D

HellVard
26-04-2014, 13:58
Nie, w MSV nie ma submoda ani exara, ani mojego ;)

Coolecka
26-04-2014, 15:38
Właśnie to mnie ciekawi czy plik jednostek polskich i gruzińskich nie będzie się gryzł ze sobą. Pewnie Araven będzie wiedział :D

HellVard
26-04-2014, 16:19
Nie będzie. Submod exara jest konieczny do zainstalowania mojego :)

Coolecka
26-04-2014, 23:50
Czyli wszystko dobrze zrobiłem :D

Westecz
27-04-2014, 11:53
Czym różni się granie papiestwem od innych frakcji? Chciałbym wiedzieć jak wygląda sprawa ekskomuniki (czy sam też mogę ją dostać xD) itp.

Bandaro
27-04-2014, 12:52
Witam, nie pisałem chyba jeszcze na forum, na razie tylko obserwowałem posty, ale mam parę pytań.

1. Jak to jest z odnośnikami na forum? Gdy wchodzę w jakikolwiek podany w poście mam error. Wiąże się to ze zmianami na forum?
2. Mam błąd z 51 turą ''medieval napotka''. Gram Bizancjum. Usunąłem map.rvm, patrzyłem czy jakaś księżniczka ma przecinek zamiast imienia, ale z nimi jest w porządku. Gram na kampanii feudalnej light, poziom normal/normal. Prócz podstawowej wersji BC i spolszczenie nie instalowałem nic. Innego sava nie mam niestety, bo po instalacji moda nie patrzyłem na tematy tylko zacząłem sobie po prostu grać. Tematy na forum patrzyłem, ale nie widzę w nich żadnego rozwiązania.

http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?8107-Bellum-Crucis-6-3-b%C5%82%C4%85d-z-51-tur%C4%85 - Araven tutaj podał odnośnik do tematu gdzie podobno jest rozwiązanie mojego problemu, ale gdy w niego wejdę mam.


Not Found


The requested URL /viewtopic.php was not found on this server.

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za pomoc.

Wonsz
27-04-2014, 18:19
T0 dziwne , bo ja wchodzę tam bez problemu.

Bandaro
27-04-2014, 18:55
Gdy kliknę na ten odnośnik wyświetla mi się link http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=11921, który dla mnie jest błędny. Pytałem kolegi by wszedł, on też miał błąd. Nie rozumiem :/

Wonsz
27-04-2014, 19:55
O ,to to mi też wyświetla ten błąd.Dziwne.

Paweł-K
27-04-2014, 21:13
Cześć :) Czy niektórzy z Was też zauważyli jak w całym Medku II i modach lekceważone państwo Szwajcarów ? Czy tylko tak mi się wydaje ? A szkoda bo Konfederacja Szwajcarska była słynna przecież ze znakomitych pikinierów i była małym ale silnym organizmem politycznym :) Wiem, że można rekrutować szwajcarską piechotę jako najemników, ale gdyby tak cała frakcja wystąpiła w grze... :) A była w pierwszym Medievalu, ale to dobry pomysł aby w trzecim ją umieścić. :D

Araven
06-05-2014, 12:46
Po niedawnych przenosinach Forum, wiele linków nie działa.
Usuń map.rwm z kampanii w jaką grasz.
Załóż katalog logs w katalogu Bellum.
Rób kilka savów.
Poczytaj tematy podobne, jest ich kilka w dziale Bellum.
Na czystym też się zdarzają ctd, ale rzadziej.
Zainstalowałeś bugfixer przy instalacji czystego Bellum?
Poczytaj temat poprawa wydajności kompa do Bellum i innych gier http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?6973-POPRAWA-wydajno%C5%9Bci-kompa-do-Bellum-i-innych-gier

sadam86
13-05-2014, 15:30
Czy ktoś ma oryginalny campaign_script z czystego Bellum i może go gdzieś wrzucić? Chodzi mi głównie o money script.

Araven
13-05-2014, 15:47
Proszę, z kampanii Full oryginał: http://www.sendspace.pl/file/50110649d809704d6332f2f

exar
20-06-2014, 16:12
Jak sobie poradzić z cechą u władcy "obraża szlachtę"? Mam 10 turę czyli początek rozgrywki Bizancjum, cesarz cały czas ten sam, zdobyłem tylko jedno miasto a podatki na średnim poziomie i skarbiec na plusie. Dziwi mnie, że dostał ją tak szybko. Może zaszkodził mu sojusz bo wojen nie prowadzę jeszcze.

Araven
20-06-2014, 18:49
Wypełniaj misje rady, wzrost prestiżu czasami usuwa tą cechę. Jest chyba nieco losowa.

Dunkel
22-06-2014, 12:37
Co tu taka cisza?

Lwie Serce
22-06-2014, 12:38
Wielu się na Romana 2 przerzuciło, kiedyś aktywność tu była duża... ;)

Wonsz
22-06-2014, 12:40
Roman 2 jest o wiele słąbszy niż nawet podstawka Medievala 2 , nie mówiąc o Bellum Crucis :).

Dunkel
22-06-2014, 12:41
Ja to czasu nie mam na Bellum Crucis, a co dopiero na Romka 2. Aczkolwiek planuję zagranie w R2, tylko nie wiem jeszcze kiedy. :D

ordenus22
22-06-2014, 15:24
Jak wyjdzie BC 7.0 to większość wróci do BC ;)

Paweł-K
22-06-2014, 20:47
No ale jest jeszcze nowy submod na Polaków Hellvarda. Czekam jak go jeszcze rozwinie co zapowiadał :) No a Romek II jest średni i ma przesadzone wymagania, a grafika taka jak w Shogunie 2 albo gorsza nawet. A tak hucznie zapowiadali, że będzie najlepszą częścią serii a wyszło na odwrót. :devil:

Artem.pl
22-06-2014, 22:06
Cóż mam nadzieję że Romana uratują przynajmniej mody, z tego co wiem to powstają już nawet dwa o Śródziemiu. Co do modów do Medievala, to będzie pewnie tak jak pisze ordenus- wyjdzie Europa Barbarorum II i Bellum Crucis 7.0 i od razu aktywność wzrośnie.

Paweł-K
26-06-2014, 11:04
Czemu nie ma w modzie BC jako frakcji grywalnej Mongołów lub Konfederacji Szwajcarskiej ? Szkoda. Może pojawią się w nowej wersji. :)

Lwie Serce
26-06-2014, 11:21
Po prostu jest limit frakcji, którego przekroczyć nie można.

PanzerKampfWagen
26-06-2014, 11:46
Niedługo będzie można owe limity znieść - http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?9967-MODY-Prze%C5%82om-w-modowaniu-Rome-i-Medieval-II

marengo
19-07-2014, 13:34
Dla tych, którzy chcieliby zagrać w Bellum Crucis a mają problem ze zdobyciem kolekcji Medieval 2, jest ratunek. Już jakiś czas temu sygnalizowałem swoją chęć powrotu do gry w tego wspaniałego moda. Rzeczywistość prędko ugasiła mój zapał, bowiem okazało się że jedna kopia jest u kolegi (a niech ją ma), druga natomiast przestała działać (walnięta płytka powodowała cały czas błąd transferu danych). Dzięki Grostowi (oby jego potomstwo było liczne jak ziarnka piasku na pustyni), który zjawił się na forum z informacją o promocji na Gamersgate zakupiłem wersję angielską. Ściągnąłem, zainstalowałem, wgrałem czyste Bellum i spolszczenie. Wszystko bezproblemowo funkcjonuje, tak że nie ma obaw, można śmiało kupować w sytuacji gdy wersja pudełkowa nie jest dostępna w sklepach, a na allegro są horrendalne ceny. Ja zapłaciłem w przeliczeniu na nasze około 20 zł.

Wonsz
19-07-2014, 14:11
Ja kupiłem nowy M2, łącznie z Kingdoms jako GameBooka za 25zł :). Bo stara płyta, już nie dawała rady ;).

marengo
19-07-2014, 21:16
No to miałeś EliminatorzeT szczęście.

U mnie na mieście Gamebooka już nie było ( w tamtym roku, w okresie wakacji walał się po półkach w Empiku czy Media Markt). Wysłałem zapytanie do sklepów internetowych i okazało się, że w magazynach gry już nie ma (Komputronik, Muve, tak samo w Trzech Kropkach czy Taniej Książce). Jeden sklep posiadał ją, ale cena równała się wartości przesłania.

Dla jasności, wersja Gamersgate nie jest tożsama z wersją steam, ponieważ nie wymaga Steam'a do instalacji. Wpierw ściągamy 12 GB instalatora i zaraz po zakończeniu tej procedury przystępujemy do instalacji i pierwszego uruchomienia, kiedy otrzymujemy dwa razy zapytanie o klucz otrzymany na Gamersgate. Wersja ta posiada własny launcher, pozwalający przełączać się pomiędzy różnymi kampaniami kolekcji Medieval 2 (Główna, Krzyżowców itd.). Sądziłem, iż będzie to problem determinujący skorzystanie z porad zamieszczonych tutaj:

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?397756-Solving-problems-with-Steam-Vista-or-Windows-7

Okazało się że nie. Co zrobiłem? Skopiowałem cały folder Medieval II Total War z Plików Programów x86 dla Win7 (dysk C) na dysk D z grami. Wyłączyłem Kontrolę Konta Użytkownika (po angielsku UAC) i zainstalowałem na kopii kolejno: Part 1 i 2 BC, Bugfixer'a - wszystko do Medieval II Total War/mods, łatkę poprawiającą dyplomację i spolszczenie (foldery text i world) do mods/BellumCrucis6/data. Jak pisałem, działa bez problemu.

Po zakończeniu ściągania kolekcji Mediaval 2 i instalacji, pojawia się komunikat sugerujący usunięcie instalatora lub zachowanie go dla ponowienia tej procedury w przyszłości.

Wonsz
21-07-2014, 13:56
Wpisałem po prostu Medieval 2 Total War + Królestwa w wujaszku google ;).

marengo
21-07-2014, 19:04
W wigilię zakupu na Gamersgate znalazłem w ten sposób ofertę za 23 zł ze zbyt wysokim kosztem wysyłki. Biłem się z myślami czy warto i kiedy już miałem przespać się z tym problemem, wszedłem po północy na forum i znalazłem post Grosta. Miałem natchnienie:) Do świtu zrobiłem całkiem udane zakupy i nie muszę martwić się o płytkę.

Na kolejną kopię wgrałem bezproblemowo Stainless Steel 6.4, a na instalację czekają inne ulubione mody: 1648, Rise of Three Kingdoms, Orient und Okzident, Broken Crescent oraz Eras Total Conquest.

szymczak69
31-07-2014, 11:24
Ktoś zna przyczynę dlaczego pozostałe nacje kierowane przez komputer, nie używają flot handlowych? Werbują tylko okręty wojenne.

Araven
31-07-2014, 11:29
Floty handlowe są tylko dla ludzkiego Gracza.
Widocznie nie dali ich ai bo nie umiałoby ich używać. Należy je osobno rekrutować, i pojedyńczo. Inaczej okręty handlowe są traktowane przez ai jak wojenne. To trudno zapisać w skrypcie, więc ich nie dali kompowi w ogóle.

ordenus22
01-08-2014, 17:10
Araven to pytanie w zasadzie do Ciebie, chyba, że ktoś inny zna odpowiedz, a mianowicie wiesz może czy cechy - zapasy pełne, brak itd dla generała dowodzącego armią poza granicami są jakoś warunkowane jakimś skryptem? Próbujemy podobny mechanizm zastosować do moda Potop, ale nie wychodzi. Wiadomo, że te cechy znajdują się w pliku export descr characters trait i w tekstowym export vnvs, może jeszcze gdzieś coś trzeba dodać?

Araven
01-08-2014, 17:24
Wydaje mi się, że tego nie ma w skrypcie (campaign_script). Ale zabić się nie dam. Może ten kupiec z zamku, dostawca na coś Cię naprowadzi, on uzupełnia zapasy dowódcy armii.

marengo
01-08-2014, 18:09
Araven to pytanie w zasadzie do Ciebie, chyba, że ktoś inny zna odpowiedz, a mianowicie wiesz może czy cechy - zapasy pełne, brak itd dla generała dowodzącego armią poza granicami są jakoś warunkowane jakimś skryptem? Próbujemy podobny mechanizm zastosować do moda Potop, ale nie wychodzi. Wiadomo, że te cechy znajdują się w pliku export descr characters trait i w tekstowym export vnvs, może jeszcze gdzieś coś trzeba dodać?

System o którym mówisz jest też właściwością Stainless Steel i prawdopodobnie został utworzony przez twórcę submoda Byg's Grim Reality - Supply and Command (Zapasy i Dowództwo).

W pierwszym załączniku pierwszego posta jest wersja II z plikami o których piszesz:

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?108335-Byg-s-Grim-Reality-Supply-and-Command-%28BGRIII-BGR-IV-amp-BGRIV-Enhanced%29

Najnowsza wersja submoda:

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?106060-BGR-V-120719-Byg-s-Grim-Reality-%28Supply-amp-Command-Series%29-Guides-Updates-amp-Optional-Extras

Gdzieś czytałem, ze ten system był rozważany jako dodatek do EB II.

Omówienie jego działania:



*Byg's Supply System


*Supplies are carried with armies, which decrease with time spent in the field.
Supplies decrease in 1/4 chunks.

*Resupply via settlements and Supply Ships. Marching along the coast being supplied from ships is now a reality.
Resupply is at a rate of 1/2 per turn.

* Conquered settlements will only provide supplies once their population is at least 50% supportive of your religion.

A newly conquered settlement only supplies an initial resupply of 25 to 50% which you steal from the population.

Send in your priests, ideally in advance and build churches fast.

Meanwhile your army can sustain itself by remaining in the city, it just can't get enough supplies to replenish its stores.

*Foraging. Before you need to consume a portion of your armies supplies you may live off the land - foraging for 2 turns in foreign region and 4 turns in one of your own regions.

Each region has a limit to how much pillaging (foraging being the polite word) it can sustain. You may for example forage for 1 turn in a foreign region then move to another indefinitely and thereby avoid consuming your own supplies.

A region will replenish its foraging capability either by the general leaving it for 1 turn or by consuming his own supplies for 1 turn (automatic)

Sieging and long marches in the same region will cost you the most in supply terms.

*Capture enemy armies' supplies to sustain yourself longer in the field.
Simply win a battle against an army of at least half your army's size and steal their supplies to top your own up.

*Realistic penalties for running out of supplies
No one likes to go hungry. Your generals will get the blame if they run out of supplies. Your troops will become weaker, less loyal and undisciplined as they desperately forage for scraps to survive on.

*The enemy can prevent you foraging, causing you to use up your supplies.
The enemy can do this on first contact with you. i.e. when he holds up your movement for a turn.
If the enemy or any army prevents your movement, foraging will be prevented for a turn.

*Lose supplies to the enemy when you lose a battle- this is designed so that if you quit the battle in time then you may retreat with supplies intact. Some random factor is used here for how much you lose.

*Plan your supplies in advance. An enemy region with a vast hinterland could become your toughest target as was so often the case in history. Will you or can you use supply ships? Will your supply train last the distance?


*Byg's Command System

New additions:

*Poor Logistician. A general will gain this trait if he does not take care of his supplies.

Read on for the details of the rest of the traits.

Luminus
04-08-2014, 22:01
Czy jest jakiś sposób wyłączenia opcji dodatkowego płacenia za ilość prowincji? Szczerze jak tylko o tym przeczytałem to się przeraziłem gdyż naturalnie mam w planach podbicie całego świata, a już teraz wiem, że w połowie tego procesu zbankrutuje.

Araven
04-08-2014, 22:12
A masz czyste Bellum czy Megasubmoda, bo od tego trzeba zacząć. Piszesz w temacie Bellum, ale zamierzałeś instalować Megasubmoda. Tam tego skryptu niema, raczej jest ale bardzo łagodna wersja, nawet nie poczujesz.
Z czystego Bellum trzeba usunąć ręcznie i nowa kampania konieczna.

Luminus
05-08-2014, 11:12
Przepraszam za możliwy spam ale nie jestem pewien czy to dobry temat do. Link do polskiego megasubmoda nie działa. Tzn pobieranie się odpala i przez jakiś czas ciągnie ale potem zatrzymuje w okolicach 300mb . Próbowałem na 3 przeglądarkach, 2 download managerach i 2 komputerach i ciągle to samo. Istnieje możliwość umieszczenia tego na innym serwerze?

Araven
05-08-2014, 11:23
Temat zły, Megasubmod ma inny temat do dyskusji. Próbuj aż się uda, ja Google Chrome pobrałem, też nie za pierwszym razem. Nie ma innej opcji uploadu, plik jest za duży, by go wstawić za darmo na inny serwer.

Il Duce
12-08-2014, 15:50
Właśnie pobrałem BC i tu moje pytanie jako totalnego noobka w tym modzie. Czy warto najpierw zacząć rozgrywkę z kampanią uproszczoną czy od razu pójść na "głęboką wodę"?

Araven
12-08-2014, 16:16
Poczytaj poradniki do moda wszelkie i walcz z kampanią pełną. A jak nieco pograsz to Megasubmod V polecam + Romanoi 3.0 Exara i HellVarda.

Il Duce
12-08-2014, 16:27
Ok, a jaką frakcją najłatwiej się "oswoić z grą"?

Araven
12-08-2014, 17:15
Graj na Medium, inaczej się gra na ai oryginalnym, a inaczej na ai z Megasubmoda.
Egipt proponuję, albo Maurów.