PDA

Zobacz pełną wersję : Niepoprawna weryfikacja plików gry



Osgiliath
05-02-2012, 12:24
Witam

Mam problem z poprawnym odpaleniem Napoleona - ostatni raz grałem w Napoleona około września 2011 i wszystko śmigało cacy. Dziś postanowiłem sobie znowu trochę pograć (gra była cały czas na dysku). Włączam steama, włączam napka i gra się uruchamia, jednak nie rusza się dalej poza ekran z napisem Napoleon i warunkami licencji. Musze wejść przez menadżera zadań i tak wyłączyć grę, bo inaczej nie da rady.

Przeglądnąłem podobne posty w tym dziale i:
- mam zainstalowane najnowsze stery do grafiki
- stery do karty dźwiękowej mam aktualne, choć dźwięk w napku był bez zarzutu
- zrobiłem defragmentację plików i jest ok
- wszystkie aktualizacje jakie były zostały ściągnięte
- odinstalowałem lokalne pliki, zainstalowałem jeszcze raz, ściągnąłem aktualizacje - dalej nic.
- zmieniłem język na angielski, steam zrobił update napka i znów nic
- chciałem zrobić update steama, ale pisze, iż jest aktualny.

- sprawdziłem spójność plików i tu pisze mi:
Weryfikacja plików cache Steam (0 z 1)
Weryfikacja plików Napoleon: Total War (1 z 1),
po czym dochodzi do 100 % i pisze: "niepomyślna weryfikacja 1 plików, pliki te zostaną ponownie pobrane" - tyle, że nic się nie ściąga dodatkowo, steam nie pobiera żadnych nowych danych i generalnie porażka.

Jest jakiś sposób na ostateczne odpalenie tej gry??

Z Shogunem 2 nie mam żadnych problemów - czekam minute, gra odpala i działa normalnie i bez żadnych problemów.

Pomóżcie ludki, bo zaczyna mnie trafiać, zaś za jakąkolwiek pomoc z góry dzięki!

miskor
05-02-2012, 14:14
Spróbuj uruchomić steam w "wersji beta" (steam/ustawienia/udzial w testach beta/beta update)

Osgiliath
05-02-2012, 15:18
Generalnie tak:
odpalam steama w trybie offline i napek działa bez żadnego żmudnego czekania. W trybie online dalej nico, nawet, gdy ustawiłem, że chcę brać udział w beta testach, jak poradziłeś.

"Pocieszam się", iż przeglądając fora TW co do napka, to widzę, iż masa ludzi tak ma i nikt nie wskazuje na konkretny błąd w ich kompach, tylko kwestie związane ze steamem, więc chyba nic u mnie nie jest źle. Ech, ważne że działa ;)

wiktorg5
10-12-2016, 16:50
mnie wyrzuca po wejściu do kampanii i jest napisane że program przestał działać .Co robić?
ps.u mnie tak samo jest niepomyślna weryfikacja jednego z plików

Xeir
10-12-2016, 18:49
Pisze cos ciekawego w podgladzie zdarzen ?

http://www.reviversoft.com/pl/blog/2013/12/how-to-use-windows-event-viewer-to-troubleshoot-problems/

wiktorg5
11-12-2016, 13:18
kiedy sprawdzam napoleona napisane jest "krytyczny błąd!"
i teraz nie mogę nawet wejść do gry bo wyrzuca mnie przy ekranie ładowania

Asuryan
11-12-2016, 14:04
Oczywiście przed weryfikacją spójności wywaliliście folder Napolen Total War z AppData w Użytkownikach na partycji C?

wiktorg5
11-12-2016, 14:20
nie a myśllisz że to pomoże?
wywalić cały folder appdata?
bo ja w folderze appdata nie mam napoleona

Xeir
11-12-2016, 15:42
Jak chcesz sobie popsuć wszystkie programy i gry na komputerze możesz wywalić... W innym wypadku bym nie próbował.
Po za tym pytanie brzmi czy widzisz ukryte foldery na komputerze.

Asuryan
11-12-2016, 19:54
Wywal tylko folder Napoleona z partycji C. Nie wiem gdzie dokładnie jest w 10-tce

Sulejman I
08-02-2018, 19:21
Temat pasuje choć tu problem był inny ;)
Podczas kampanii wywalało mnie w pewnym momencie. Uznałem, że trzeba sprawdzić spójność plików. Jeden nie pasował, więc myślałem, że się ściągnie i gitara. Nic takiego nie nastąpiło. Odinstalowałem, usunąłem NTF, zainstalowałem, sprawdzanie spójności... znowu jeden plik. Wyskakuje komunikat, że zostanie on pobrany, ale nic się nie pobiera. Nie chcę znowu bawić się z kampanią w której nagle mi coś padnie. Pomoże ktoś? :)

zbyvc15
28-03-2018, 06:18
Ale w jakich sytuacjach tak jest z tą weryfikacją

Sulejman I
15-04-2018, 12:03
Za każdym razem ;)