PDA

Zobacz pełną wersję : Legia Cudzoziemska



Furiusz
21-09-2009, 11:46
Wasze opinię o tej formacji, jej historii, pozycje jakie czytaliście a zahaczające o nią, może macie jakiś znajomych którzy w Legii służyli. Zachęcam do dzielenia się informacjami ew namiarami na publikacje. :D

Belizariusz
21-09-2009, 12:36
Robert Bielecki- Polacy w Legii Cudzoziemskiej 1831-1879
Józef Białoskórski- 10 lat piekła w Legii Cudzoziemskiej
Andrzej Talaga- Nasi w Legii Cudzoziemskiej
Roman Marcinek- Legia Cudzoziemska wczoraj i dziś
Tony Sloane- Żołnierz Legii Cudzoziemskiej
Książki są dostępne w Bibliotece Jagiellońskiej i zapewne w każdej większej typu wojewódzkiej.
http://legia.cudzoziemska.free.fr/

Furiusz
21-09-2009, 12:38
Dodać można jeszcze ze trzy publikacje
Trzebiatowski - "Afrykańskie wędrówki z Legia Cudzoziemską"
Mantignon -"Historia Legii Cudzoziemskiej"
Konca - "Legia, byłem tam"

24-09-2009, 17:08
Heh, ja kiedyś sobie myślałem o wstąpieniu do legii :mrgreen:

Furiusz
24-09-2009, 17:52
Wielu tak miało, ja również, potem przerzuciłem się na USMC :D Zebrałeś może jakieś ciekawe informacje?

24-09-2009, 17:56
Hmm...czy coś zebrałem ? sporo czytałem. I wiem, że jakbym po tych pięciu latach zastanawiał się nad przedłużeniem kontraktu, to na pewno nie byłbym panienką ;)

Furiusz
24-09-2009, 18:00
ew po wybuchu miny, czy postrzale BYŁBYŚ :D panienką :D to się podziel informacjami jakie masz, może być bardzo fajnie, takie tematy interesują ludzi.

25-09-2009, 14:01
Dobry wybór dla tych, co nie płacą alimentów, zawsze można się zaciągnąć. :twisted:

Furiusz
25-09-2009, 15:50
chyba jednak nie zawsze, istnieją cąłkiem ostre kryteria selekcji nie tylko te fizyczne :D

Andzia
25-09-2009, 16:09
chyba jednak nie zawsze, istnieją cąłkiem ostre kryteria selekcji nie tylko te fizyczne :D

Kryteria są dosyć wysokie jeśli chodzi o przeszłość fizyczną tzn. rzadkością jest przyjęcie osoby która miała jakąś operacje, mocnych złamań itd., natomiast jeśli chodzi o wiedzę, to muszą tylko zrozumieć podstawowe rozkazy po francusku oraz muszę mieć jakąś dobrą odpowiedź kiedy psycholodzy przy rekrutacji pytają "czemu ty tu jesteś ?" bo jeśli ktoś powie "chcę uzyskać obywatelstwo francuskie" to natychmiastowo wylatuje.

Aha podczas rekrutacji nie patrzą zbytnio na kondycje człowieka bo to okazuje się w pierwszym miesiącu pobytu w legii

Furiusz
25-09-2009, 17:42
Kryteria są dosyć wysokie jeśli chodzi o przeszłość fizyczną tzn. rzadkością jest przyjęcie osoby która miała jakąś operacje, mocnych złamań itd., natomiast jeśli chodzi o wiedzę, to muszą tylko zrozumieć podstawowe rozkazy po francusku oraz muszę mieć jakąś dobrą odpowiedź kiedy psycholodzy przy rekrutacji pytają "czemu ty tu jesteś ?" bo jeśli ktoś powie "chcę uzyskać obywatelstwo francuskie" to natychmiastowo wylatuje.
Z tego co wiem, to początkowo prawie wcale nie muszą rozumieć po francusku, to wyrabiają potem, przez pierwszy okres "unitarki" są w grupach prawie, że narodowościowych, słyszałem, że jest też test na inteligencję choć ponoć banalnie prosty, a pytanie dlaczego tu jesteś ma zadawać Gestapo, czyli kontrwywiad.

Kamil
25-09-2009, 19:42
http://www.youtube.com/watch?v=zp45JidMWas

Tak, można jechać tam i na miejscu uczą języka. Wygląda to tak że zostaje do ciebie przydzielona osoba twojej narodowości która zna francuski.