PDA

Zobacz pełną wersję : Cofnięcie w rozwoju !



MajkelloKróllo
11-02-2012, 13:11
Czy jest możliwość cofniecia w rozwoju wszystkich frakcji ?
Np.
1) Wszystkie frakcje maja tylko 1 teren i a mista które były (DOSYĆ WIELKIE) żeby były na zerowym rozwoju. ( albo gorzej:P)
2) Chciałbym też zrobić rozwój wsi maxymalnie do dużego miasteczka ( coś w tym stylu :cry: )

PROSZE O POMOC :!: :cry: :!:

ManUtd
11-02-2012, 20:13
Co do pierwszego to wystarczy chyba pogrzebać w pliku descr_strat gdzie masz startowe pozycje frakcji i dane miast i pozamieniać to wszystko tak jak ci się podoba. A 2 nie wiem.

MajkelloKróllo
12-02-2012, 08:14
Jednak mi to nie wyszło :P
( TRUDNE SPRAWY )

ManUtd
12-02-2012, 17:19
Z ciekawości zacząłem się tym bawić i wszystko jest ok. Znajdź sobie plik descr_strat, masz go tu: folder romka>data>world>maps>campaign>imperial campaign
Tam masz pozycje startowe frakcji, startowe parametry armii i miast itp. Bierzesz pierwszą z brzegu frakcję juliuszy, pierwsze miasto wygląda tak:
[spoiler:3mw1kzuw]settlement
{
level large_town
region Etruria

year_founded 0
population 4000
plan_set default_set
faction_creator romans_julii
building
{
type barracks militia_barracks
}
building
{
type core_building governors_villa
}
building
{
type port_buildings port
}
building
{
type defenses wooden_pallisade
}
building
{
type hinterland_farms farms
}
building
{
type hinterland_roads roads
}
}[/spoiler:3mw1kzuw]
Ustawiasz sobie na coś takiego:
[spoiler:3mw1kzuw]settlement
{
level village
region Etruria

year_founded 0
population 400
plan_set default_set
faction_creator romans_julii
}[/spoiler:3mw1kzuw]
i już masz wioske bez żadnych budynków. Teraz trzeba tak zrobić z każdą inną prowincją, jeśli chcesz każdej frakcji zostawić tylko jedną prowincję to musisz pamiętać żeby te odjęte przypisać rebeliantom.
Przy czym osobiście wolę tego użyć żeby nadać trochę więcej historyczności granicom i miastom a nie ustawiać same wiochy ale co kto lubi.

MajkelloKróllo
13-02-2012, 05:51
Zrobiłem jakoś tak:
[spoiler:2bm56blw]settlement
{
level village
region Sicilia_Romanus

year_founded 0
population 400
plan_set default_set
faction_creator romans_julii
}
}[/spoiler:2bm56blw]
Ale nie pyka :P

Jedwabisty
13-02-2012, 10:54
Zanim odpowie ktoś, kto się lepiej orientuje: problemem może być podwójny nawias zamykający na końcu - raczej powinien być jeden.
Ewentualnie można spróbować dopisać w każdej miejscowości info o braku budynków (wtedy zostają 2 nawiasy):
building
{
}

MajkelloKróllo
13-02-2012, 13:05
Już mi wychodzi idealinie wiec tera rozmawiajmy o 2) :(
Podziękował ManUtd i Jedwabisty za 1) :P

Araven
13-02-2012, 16:31
Da się ograniczyć rozwój do dużego maisteczka large_town, ale nie polecam bo będą straszne bunty i niepokoje z powodu przeludnienia.

Jak musisz spróbować to w pliku export_buildings w miejsce takich wpisów:
proconsuls_palace requires factions { carthaginian, eastern, parthia, egyptian, greek, roman, } - tak w oryginale Rome
imperial_palace requires factions { carthaginian, eastern, parthia, egyptian, greek, roman, } - tak w oryginale Rome

Daj tak:
proconsuls_palace requires factions { slave, } - tak ustaw
imperial_palace requires factions { slave, } - tak ustaw

Nie testowalem w praktyce, ale powinno zadziałać i ograniczyć rozwój osad do dużego miasteczka. Raczej nowa kampania konieczna będzie. Daj znac czy działa. W zasadzei powinno wystarczyć zablokowanie proconsuls_palace jak podałem wyżej ale cyknij też imperial i uwazaj liczy się każda spacja i przecinek oraz nawias. Pozdrawiam.

MajkelloKróllo
13-02-2012, 21:09
Dobra dziękuje będe próbować :P
I jeszcze jedno pytanko czy moze to by pomogło w przeludnieniach miast? Zwiekszyć bariery do nastepnego poziomu miasta?
np. z wsi do małego miasteczka potrzeba normalnie 2000 populacji a gdyby zwiększyć do 5000 pomogło by to coś i czy w ogóle możliwe?

Araven
13-02-2012, 21:15
Nie wiem czy by to pomogło. Nie wiem gdzie w Rome się ustawia wielkośc populacji, w Medku to plik descr_settlements_mechanics. Obczaj czy to co napisałem działa i jak się będzie grało. Potem ew. sie pokombinuje jak zmniejszyć przyrost ludności. Pozdrawiam.

MajkelloKróllo
14-02-2012, 10:45
Dobra wszystko się w środe okaże bo tera mało czasu mam i tylko z tableta odpisuje :P

Dziękuje i pozdrawiam :D

MajkelloKróllo
16-02-2012, 17:03
Robie chyba coś żle :(

Araven
20-02-2012, 14:20
MajkelloKróllo Ty sobie pobierz jakiegoś fajnego moda. W modach o wiele łatwiej robić zmiany w plikach niż w czystym Rome. O modach do Rome poczytaj sobie w Zbrojowni a dokładnie to w Kuźni. Pozdrawiam.

MajkelloKróllo
22-03-2012, 05:55
A czy da się zrobić swoją frakcje? :P

gpr
29-10-2012, 15:38
Na pewno. Tylko ile w tym będzie grzebania i czy się będzie komuś chciało. Bo to nie jeden plik będzie trzeba zmienić.
Dobrze mi się wydaje że myślisz o zamianie victus gothi i marcomanni na frakcje Polan?