PDA

Zobacz pełną wersję : Fall of Samuraj-Total War Poland (wspólny ród Steam?)



Zawisza
13-02-2012, 19:37
Panowie mimo wielu nieporozumień , przepychanek , niedopowiedzeń między Polakami grającymi aktualnie w Shoguna mam propozycję tym razem jeszcze przed premierą nowego dodatku "Zmierzch Samurajów" dotyczącą konsolidacji polskiej sceny Total War na nowej odsłonie na mapie podboju.

W związku z faktem ,że można rozwijać dwa awatary/ na jednym można grać w swoim klanie, na drugim dla wspólnego narodowego rodu z tego co można wyczytać o nowej odsłonie mam propozycję dotyczącą stworzenia polskiego rodu zrzeszającego klany/ rody/ w jeden duży profesjonalnie zarządzany team.

Propozycja wygląda następująco:

Każdy aktywny klan /Na ten czas SB , Hoe, RoN , Hatamoto, nie szukałem na razie dalej , ale pewnie są jacyś aktywni gracze w rodzie Poland , HiO , nie wiem czy zaprosimy Zdzisława ???/ daje 2 graczy do rady rodu , która zarządza całością działań, zachowuje oczywiście suwerenność.

Na mapie można przydzielić regiony do zdobycia i utrzymania przez konkretny klan.

Z tego co widać aktualnie Hoe posiada ponad 40 graczy , SB ok.30 , ROn ok 20 , kilkunastu ludzi z mniejszych oraz wolni strzelcy , a są też tacy dałoby ok 100-110 ludzi od razu.
Hoe i my wygrywaliśmy ligę mają w składzie po 30-kilka osób, więc maja 3-krotnie liczebniejszy ród możemy panować ciągle.

Oczywiście do rodu włączamy tylko przez zaproszenie ustalone przez radę.
Tworzymy nowe forum pod ta zabawę, lub otrzymujemy wydzielona działkę tutaj , oczywiście działania rodu znają tylko zainteresowani czyli członkowie , pewnie da się tak zablokować.

To tylko propozycja , prosiłbym o ustosunkowanie się do tego przez zainteresowanych , aktywnych graczy STW2.

Może po raz pierwszy udałoby się coś takiego zrobić, może w końcu bez zbędnej rywalizacji o ranking gralibyśmy dla zabawy i wspólnej sprawy.

Od razu mówię , wyszedłem przed szereg ,nie ustalałem tego z moimi chłopakami , nie wiem jak zareagują, ale może będzie ok.

Zapraszam do dyskusji , wiele lat już Polacy są ważną częścią światowego TW , może teraz czas na jakąś wspólna akcję

Pozdrawiam.

Wielki Mistrz Malborka
13-02-2012, 20:19
Skomentuję to krótko:

Jestem za :) SUNTZU też się pewnie przyłączy jednak super elitą nie jesteśmy więc jakichś większych zadań raczej nie podejmiemy ale i tak damy z siebie ile kto będzie chciał ;)

Jurand
13-02-2012, 21:01
Jestem za tym aby walczyć razem.

Aro137
13-02-2012, 21:51
Jako członek SUNTZU też jestem za tym żeby walczyć razem ;) Dobrze by było gdybyśmy razem walczyli pod jednym sztandarem :P Bardzo dobra inicjatywa :)

Wielki Mistrz Malborka
13-02-2012, 22:00
Pokażemy ruskim, włochom, angolom i amerykańcom że to Polacy zjednoczeni są najlepsi :)

Polakko
13-02-2012, 22:17
Podpisuje się jak moi koledzy z SUNTZU wyżej ;) Sława!

Belizariusz
13-02-2012, 22:35
Popieram bardzo dobra inicjatywa :) gdyby była potrzebna pomoc szachistów to jesteśmy do dyspozycji :)

Wielki Mistrz Malborka
13-02-2012, 22:38
Można by zrobić subforum tutaj w Polach bitew jak Nagrody mulitplayer.
Administracja mogłaby też zrobić kolejną grupę ale uważam że to już by było lekkie przegięcie

Aro137
15-02-2012, 09:58
Niech członkowie innych klanów się wypowiedzą, to dopiero wtedy można działać dalej.

william/kaszanka
15-02-2012, 14:45
W IPL STW2 nie jest raczej popularne ale jeżeli ktoś będzie posiadał Fall of the samuraj to prawie jestem pewien że dołączy :mrgreen:

Życzę powodzenia!

Wielki Mistrz Malborka
15-02-2012, 15:13
Grupa będzie publiczna czy nie?

Amrod
15-02-2012, 15:34
Raczej zamknięta. Patrząc po przykładzie Włochów (odseparowanie od Total War Italia wyszło im na plus) czy Ruskich (zjednoczenie pod Russian Union wyszło im na minus, podzielili się).

Wielki Mistrz Malborka
15-02-2012, 15:59
na to liczyłem :)

Scooter
15-02-2012, 17:52
Cieszy fakt iż właśnie Pan Zawisza SB wyszedł z taką propozycją i mam nadzieję że również Pan Alek z HoE nie będzie temu obojętny - dlaczego akurat oni?! bo po prostu SB i HoE to najlepsze obecnie klany na SH2 mające w swoich szeregach wielu świetnych graczy.
Super by było gdyby udało się utworzyć taki sam ród też w SH2 .
Osobiście nazwał bym je "Polish Elite Total War" i aby się w nim znaleźć minimalny próg % zwycięstw powinien wynosić 65-70% ;)
Widok gemb Ruskich , żabojadów , i Włochów gdzie w polskim rodzie jest 15 graczy z top 100 , 15 z top 200 i z 20 w top 300 bezcenny :D

alek pl
15-02-2012, 17:55
Jak wiesz Zawi pomysl ten staralem sie przeprowadzic kilka miesiecy temu. Usilowalem skasolidowac Polska scene multi w jeden potezny rod, z zachowaniem przynaleznosci klanowej. Mozna powiedziec ze polowicznie sie udalo, dzieki akceptacji Ziag mielismy ponad 200 graczy zrzeszonych w HiO. Doswiadczenie pokazalo ze tak wielki rod nic nie wnosi, bo i tak sila napedowa jest garstka, ktorej na widok takiej sytuacji opada morale. Z uwagi na ten fakt HoE bedzie za takim pomyslem tylko i wylacznie!!!, jesli rod ten bedzie mial rygorystyczne zasady rekrutacji graczy, takie jak juz posiada klan HoE oraz SB. Na mysli mam duza aktywnosc w bitwach dobieranych (nie kampani czy liscie bitew), oraz dobry wspolczynnik zwyciestw. Zatem reasumujac, jestesmy za stworzeniem ELITARNEGO POLSKIEGO RODU w ktorym zaszczytem bedzie byc. Taka oto formula mam nadzieje pozwoli na kasolidacje Polskich graczy rozsianych po dobrych zagranicznych klanach, co niewatpliwie powaznie wzmocnilo by te zaiste ciekawa inicjatywe.

Nie wykluczam powstania treningowego rodu gdzie aktywni gracze chcacy podnosic swe umiejetnosci mieli by okazje wziecia udzialu w treningach, otrzymali by informacje o testach jednostek, oraz mieli okazje poznac ciekawe taktyki, co pozwolilo by im podniesc poziom wspolczynnika zwyciestw przekladajacy sie na zaproszenie to tegoz ELITARNEGO rodu.

Co do forum to z uwagi na me doswiadczenia co do wolnosci slowa obstaje na zalozeniu nowego specjalnie pod ten rod.

Alek PL Hussars of Eternity

Scooter
15-02-2012, 18:05
pomysl ten staralem sie przeprowadzic ...................
Wiemy , ale Ty też powinieneś wiedzieć "że tylko krowa nie zmienia poglądów "
Czytając to co napisałeś obstaje że zgadzasz się z moim postem powyżej w 100% :idea:

Wielki Mistrz Malborka
15-02-2012, 18:09
No to robimy dwie grupy jedną zamkniętą drugą publiczną i obie będą funkcjonować jako rody (mam nadzieję pierwszoligowe) publiczna robi za treningowy ród a zamknięta dla elity i wspólne forum na fora.pl ew. gdzieś indziej

alek pl
15-02-2012, 18:16
TAK SCOOTER niemal w 100% lecz wspolczynnik 60 % byl by sadze dolna granica majac na mysli nie tylko ranking 1v1. A zdanie mam takie same bo pisalismy je jednoczesnie nie wiedzac o swoich wpisach.

Zawisza
15-02-2012, 18:47
Witam ponownie.

Poczekajmy zatem czy odezwie się RON , jak koledzy już napisali i wstępnie rozmawialiśmy z Alkiem , będziemy optować za stworzeniem rodu składającego się z graczy doświadczonych. Mamy czas do premiery, następnie trzeba ograć się przez 2-3 tygodnie i wybrać najlepszą możliwą specjalizację dla wspólnego rodu.

Może rodacy grający w TWR np? będą zainteresowani , w każdym bądź razie w tym momencie na 100% podstawową siłę tegoż sojusz będą stanowiły klany Hoe i SB.
Panowie żeby nie wyszło na to ,że kogoś pomijamy , nie chcemy itd.
Poczekamy na wypowiedzi ludzi do końca tygodnia i ustalimy wieczór , na którym przedstawiciele zainteresowanych klanów spotkają się na ts i omówią wstępne warunki.

Oczywiście potrzebować będziemy forum , bo pisanie wszystkiego na steam profilu grupy nie jest rozwiązaniem dobrym , będziemy potrzebować logo dla grupy, będziemy musieli ustalić jak będzie wyglądać zarządzanie /ja jestem za nieparzystą ilością członków w radzie tego rodu/.
Będziemy musieli opracować statut w którym jasno wyrazimy wszystko czego trzeba będzie przestrzegać w ramach bycia członkiem tegoż polskiego rodu.
Mamy czas , potrzebujemy dyskusji , każdy pomysł będzie musiał być rozpatrzony, wzięty pod dyskusję.
Kiedyś polskie klany tworzyły wspólne reprezentacje na mistrzostwa świata /też nie było łatwo, sukces rodził się w bólach/ , w RTW mieliśmy 2 miejsce , a w Medka II Polska została mistrzem, niech te czasy powrócą , niech ranking nie przysłania nam już więcej zabawy , którą ma dawać seria gier , która jest dla nas konikiem i odskocznią od normalnej szarej rzeczywistości.

Scooter
15-02-2012, 20:01
Zgadzam się z Tobą Zawi że trzeba będzie odczekać kilka tygodni by ograć się troche z grą bo niestety specyfikacji rodu nie da się zmienić (choć to bezsensu)

ManUtd
15-02-2012, 21:10
Ja chętnie dołączę skoro jest taka możliwość grać osono dla klanu narodowego, i myślę że inni koledzy z TWR którzy będą mieli fotsa również.

Rafi
15-02-2012, 22:43
Forum trzeba będzie założyć nowe, dotyczące tylko tego nowego rodu.
A co do administracji rodu to proponowałbym, aby największe klany do "rady" wystawiły po 2/3 członków, mniejsze klany np. po 1. Wskazana byłaby również nieparzysta liczba radnych, aby uniknąc sytuacji 50% do 50% głosów.

krezus
16-02-2012, 15:16
Propozycja wydaje się śmieszna, niby po co mamy się złączyć? Co mamy na tym zyskać? Panowanie nad mapą? Przecierz to nic nie warte? Jak zechcemy sami sobie szabla wygrana wywalczymy bez niczyjej pomocy. Zresztą po co łączyć się z oszustami?
Ja nie widzę żadnych korzyści dla HoE w tej inicjatywie.
Niby jak mają razem funkcjonować Ateny i Persja? Aleksander pokazał ,że to niemożliwe..........
Pókim towarzyszem w braci szlacheckiej a i oficjerem nigdy zgody mojej na to NIE BĘDZIE!!!!!!!!!!!

OPOZYCJA HoE !!!!!!!!!!!!!!!!!

Scooter
16-02-2012, 15:34
Dziękujemy Krezus za wyrażenie swojej opinii , choć nie jest ona dla mnie obca . Z tymi oszustami to troszku przesadziłeś , ale nie będę akurat ja tu z Toba na ten temat offtopował. Z reszta nie wiem czy czytałeś ale to ma być elitarny ród zrzeszający najlepszych graczy poszczególnych klanów ze średnią zwycięstw co najmniej 65-70% więc i tak byś się nie za łapał :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

krezus
16-02-2012, 15:37
To super)))))))) ,że ktokolwiek od Twojej elity się załapie))))))))) Bo u nas tylko oszuści grają;)

piterus
16-02-2012, 16:24
Spokój mnie tu 8-)

Wielki Mistrz Malborka
16-02-2012, 17:56
Weźcie już się nie kłóćcie bo to robi się powoli denerwujące. Wszyscy jesteśmy Polakami i to wstyd że sami sobie skaczemy do gardeł zamiast wspólnie się bawić. Jeśli HoE nie chce w tym być to niech nie będzie. Będzie nas kilkunastu/kilkudziesięciu mniej.

ShadowAir
16-02-2012, 19:35
Dla mnie pomysł nie jest zły, jestem jak najbardziej za. Zapewne nie lada czeka nas wyzwanie ale trzymam kciuki oby się udało. Co do współczynniku zwycięstw to moim zdaniem 60% zwycięstw jest wystarczającą granicą. Powodzenia.

Aro137
16-02-2012, 21:53
Propozycja wydaje się śmieszna, niby po co mamy się złączyć? Co mamy na tym zyskać? Panowanie nad mapą?


Wspólną walkę Polaków -.- Bardzo dobrze byłoby gdyby ten pomysł nam wyszedł. W końcu po co walczyć ze sobą, gdy możemy ramie w ramie walczyć z innymi? Mam nadzieję że oprócz wspólnych walk, spory klanów pójdą w niepamięć.

Rafi
16-02-2012, 22:26
@krezus
Oczywiście nikt Cię do niczego nie zmusi, nie chcesz dołączyć - Twoja wola. płakać nie będziemy

alek pl
17-02-2012, 00:00
Czegos nie rozumiem? Po co te przepychanki slowne, Krezus moze sie nie zgadzac taka jego wola, ale nikt go do niczego nie zmusza!!! Ale wy koledzy z SB nie potraficie uszanowac odrebnego od waszego czyjegos zdania???? Po co te slowne zaczepki? Jak widzisz Zawi nie bedzie to taki latwe bo jak @krezus? ma sie przekonac jak i u was jest @rafi ????????

Proponuje wam koledzy ze swiata multi troche wiecej szacunku do siebie nawzajem albo zawsze bedzie jedna wielka awantura coraz bardziej nas porozniajaca !!!!

Zawisza
17-02-2012, 06:06
Nikt nie mówił ,że będzie łatwo , nie trzeba jednak od razu skazywać na porażkę czegoś co jeszcze nawet się nie zaczęło.
Pewnie i tak będzie trzeba sporządzić listę zainteresowanych tym sojuszem graczy, nie wszyscy z klanów przecież będą chętni.
Moim zdaniem spróbować nie zawadzi , prowadzenie nawet wspólnego pod ten cel forum pozwoli poznać się lepiej.
Proszę wszystkich o wpisywanie konstruktywnych uwag bez zbędnych emocji.
Jak się nie uda to każdy będzie grał swoje jak mu najlepiej pasuje, poczekamy zobaczymy.

Rue
17-02-2012, 08:45
Czegos nie rozumiem? Po co te przepychanki slowne, Krezus moze sie nie zgadzac taka jego wola, ale nikt go do niczego nie zmusza!!! Ale wy koledzy z SB nie potraficie uszanowac odrebnego od waszego czyjegos zdania???? Po co te slowne zaczepki? Jak widzisz Zawi nie bedzie to taki latwe bo jak @krezus? ma sie przekonac jak i u was jest @rafi ????????

Proponuje wam koledzy ze swiata multi troche wiecej szacunku do siebie nawzajem albo zawsze bedzie jedna wielka awantura coraz bardziej nas porozniajaca !!!!

Zastanów się alku co ty piszesz.Napisałeś że SB nie może uszanować odmiennego zdania Krezusa.
Wnioskujesz to po wypowiedzi Rafiego?

@krezus
Oczywiście nikt Cię do niczego nie zmusi, nie chcesz dołączyć - Twoja wola. płakać nie będziemy

Druga sprawa to to chyba Krezus zaczyna słowne zaczepki w tym temacie.

Zresztą po co łączyć się z oszustami?


Wracając do tematu dyskusji uważam że pomysł jest bardzo dobry.Pozwoli to na jakąś konsolidację na polskiej scenie multi której nie ma już od długiego czasu.Jak są jakieś mistrzostwa TW pomiędzy krajami to nie ma prawdziwej polskiej reprezentacji tylko jakaś "łapanka". Administracja takiego silnego rodu oprócz zajmowania się mapą mogłaby typować skład do takiej reprezentacji.

Aro137
17-02-2012, 11:45
Wracając do tematu dyskusji uważam że pomysł jest bardzo dobry.Pozwoli to na jakąś konsolidację na polskiej scenie multi której nie ma już od długiego czasu.Jak są jakieś mistrzostwa TW pomiędzy krajami to nie ma prawdziwej polskiej reprezentacji tylko jakaś "łapanka". Administracja takiego silnego rodu oprócz zajmowania się mapą mogłaby typować skład do takiej reprezentacji.

Dokładnie, można będzie się lepiej poznać jak Zawisza napisał i na tym wszyscy skorzystamy. Gdyby wszystkie polskie klany/rody się połączyły, dałoby to nam bardzo silną ekipę. Tylko żeby nam to wyszło.

krezus
17-02-2012, 17:21
I tutaj dochodzimy do sedna- sojusz jest bezsensowny bo do niczego konstruktywnego nie doprowadzi.................nawet może nas jeszcze bardziej poróżnić i podzielić już bezpowrotnie...........powtórzę nie mogą razem funkcjonować w jednym państwie
Ateny i Persja lub Ateny i Sparta
ale gdyby tak połączyć oba klany.............
wtedy taką inicjatywę będę wspierał

jakem Jarema ;)))

ps. ale czy jesteście przygotowani na zniknięcie nazw HoE i SB........oto jest pytanie.

Po drugie Alek ma racje, jak chcecie przekonać nieprzekonanych z HoE wypowiedziami Scootera i Rafiego. Pewnie nie będziecie płakać za krezusem ale może kilku chłopaków z HoE lubi wieczorkiem poczytać wypociny ''swojego Jaremy''. Jak mamy z Wami razem grać skoro nie jesteście wstanie uszanować odmiennego zdania na forum. Co będzie się działo w wspólnym rodzie? Łatwo przewidzieć.
Zmieńcie podejście do kilku spraw, zmieńcie nastawienie do nas......... wtedy to ma sens.

Amrod
17-02-2012, 17:38
Włosi widać mogą, Polacy i Ruscy nie. Normalna kolej rzeczy.

gribol
17-02-2012, 17:57
Jakieś 1000 lat temu pewien kronikarz napisał o polakach: "Mogliby rządzić światem, gdyby tylko potrafili się zjednoczyć". Jak widać ten stan jest niezmienny. A szkoda.


I tutaj dochodzimy do sedna- sojusz jest bezsensowny bo do niczego konstruktywnego nie doprowadzi.................nawet może nas jeszcze bardziej poróżnić i podzielić już bezpowrotnie...........powtórzę nie mogą razem funkcjonować w jednym państwie
Ateny i Persja lub Ateny i Sparta

A powyższy cytat jest bzdurą, bo zawsze można albo się między sobą dogadać, albo ktoś trzeci weźmie nas pod buta (Ateny i Sparta istniały zgodnie w jednym państwie - Imperium Rzymskim, które odegrało rolę "buta")

Scooter
17-02-2012, 18:06
jak chcecie przekonać nieprzekonanych z HoE wypowiedziami Scootera.

:shock: , czy napisałem coś co uraziło HoE lub Ciebie? Czytasz ze zrozumieniem czy jesteś uprzedzony?

Rafi
17-02-2012, 18:23
Nie potrafisz zrozumieć prostej rzeczy Krezusie - tutaj nikt nie ma zamiaru kogokolwiek przekonywać ani namawiać, sprawa jest nieskomplikowana, chcesz dołączyć to witamy, nie chcesz to nie. Więc nie mów tutaj nic o szanowaniu Twojego odmiennego zdania, bo to są kompletne BZDURY, kto jak kto ale ja właśnie je uszanowałem. Mówisz "nie" to nie i ja to w stu procentach akceptuje i szanuje

alek pl
17-02-2012, 18:45
Dzieki koledzy z multi :shock: Taka dyskujsa jest znacznie lepszym wstepem do porozumienia i budowania czegos ponad klanowego. Oby pozostal taki TON WYPOWIEDZI bo latwiej budowac kastruktywna dyskusje.

Co do oszustow to mial NAS na mysli bo przeciez tak nas obi nazwal. Jak wglebil bys sie w temat to ponizej jest kolejna wypowiedz ktora jednoznacznie wyjasnia kogo mial na mysli.

Pozdrawiam

DonVega
17-02-2012, 20:24
Ehhhh - dobrze że nie obowiązuje tu "Liberum Veto" bo mielibyśmy wypisz wymaluj czasy gdzie szlachta polska sobie skakała do oczu. Mamy XXI wiek ale pozostałości mentalne pozostały :). A tu chyba zasada będzie prosta - powstanie ród skupiający najlepszych polskich graczy grających w Shoguna2. Każdy gracz będzie występował pod swoim tagiem klanowym i tyle. Jak mu nie będzie pasować przecież może bez problemów wrócić do swojego macierzystego rodu i tyle.
Do dogadania jest tylko sposób zarządzania rodem i rekrutacja do niego.
Ja to tak widzę
Dziękuję :)

Polakko
17-02-2012, 22:26
Powiem szczerze że kompletnie nic się niezmieniło w NAS Polakach od rozbiorów Polski (w zasadzie to zawsze tak było), bo jak tak czytam ten wątek to normalnie jak na Sejmiku szlacheckim, przynajmniej nikt szabli nie wyciągnął ;) Panowie (i Panie? niewiem może jakieś są) na bok smęty, żale, niepatrzcie na to co NAS dzieli, na to czy ktoś jest z klanu XXX czy YYY czy ktoś jest miły lub niekoniecznie, czy ktoś chce 1 klanu czy Federacji kilku klanów.... Poprostu niech każdy przedstawi swoją wizje TWP (Total War Poland) i niech każdy powie co o tym myśli. I git. Wystarczy chcieć :D :D :D

Marcin I Szlachetny
18-02-2012, 00:02
Witam

Kilka osob, lacznie ze mna rozmysla nad tym tematem od paru tygodnii, zalozylem nawet forum do tego, niektorzy, jak Zawisza, Alek i pewnie jeszcze pare innych osob mysli nad tym od paru miesiecy, to wedlug mnie dobrze rokuje.Panowie jesli rozmowy zajma nam miesiac albo dluzej to nic, grajac i spedzajac duzo godzin w grze, niektorzy graja w TW pare lat, czy nie warto poswiecic temu pomyslowi tyle czasu ile bedzie potrzeb, by zrobic cos co bedzie moglo dzialac 10-20 lat moze dluzej? Przeciez mozna przekazac klan w rece naszych nastepcow.Kazdy ma mnostwo obowiazkow, rodzine, prace, nauke, Powoli przychodzi czas gdzie zaczniemy zakladac rodziny, ale mam nadzieje ze nadal bede gral w TW i za 10 20 lat, to jedno z moich hobby, hobby ktore powoduje ze sie rozwijam, myslenie, kombinowanie, pracowanie nad szybkoscia podejmowania decyzji, dobrych decyzji, taktyka, rozpiski, ustalenia, analizy, to wszsytko sprawia ze czlowiek staje sie madrzejszy i inteligentniejszy poniewaz poswieca czas na myslenie, wiec nie jeet to czas w calosci zmarnowany na zabawe.

Skoro wszsycy jestesmy zainteresowani tym pomyslem to zastanowmy sie co mialby reprezentowac ten klan? jakimi zasadami mialby sie kierowac? jakie wartosci reprezentowac? Osobiscie nie intersuje mnie anglojezyczna nazwa klanu, rozumiem dlaczego w tym jezyku, ale jednak nie po to nasi przodkowie przelewali krew by teraz z wlasnej woli porzucac swoj ojczysty jezyk, po to by sie podporzadkowac modzie. Wybierajac nazwe na klan, zalozeniem byla nazwa i jezyk polski, nazwa ktora mialaby wzbudzac ducha patriotycznego, podnosic dume narodowa, pare razy dyskutowalismy nad historia, o dziwo mlodsi gracze wiedli w tym temacie prym co bylo dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczenieim. Czy istotniejsza rzecza jest podporzadkowanie sie ogolnoswiatowej modzie, ktora zaczyna blednac, czy wzmacnianie wartosci, wiezi i przywiazania wlasnych rodakow?
Wiadomo ze nikt nie przejdzie pod ktorys z naszych klanow, wymyslmy wiec cos razem i walczmy pod 1 wspolnym klanem i tagiem, a nie dzielmy sie na 10 roznych z czego zaden nie bedzie nic znaczyl, a zwiekszy tylko prawdopodobienstwo rozbicia i rozpadu, jednak nasz klan jest nowy na scenie, moze latwiej u mnie o takie slowa.

Moja propozycja na nazwe jest prosta:
-Rzeczpospolita Polska-
Rzeczpospolita Polska
-=Rzeczpospolita Polska=-
?Rzeczpospolita Polska?

tag klanowy:
-RP-
-=RP=-
?RP?

Co do avatarow, Czyz nie wygladalby pieknie klanowy avatar:
Flaga Polski z orlem w koronie na srodku?
A avatary garczy czy ustalamy, glosujemy, obowiazek 1 wspolnego czy mozliwe alternwatywy, w postaci, wkomponowania w swojego avatara w rogu, dobrze widzocznego orla albo flagi polskiej? tak by bylo janso i klarowne dla przeciwnika ze ma do czynienia z Polakiem, wiedzial co go czeka i juz od poczatku sie pocil, zeby jego slaba psychika wysylala maila do nadciagajacej kupy ze spotkanie jest w spodniach:)

Jak mialyby wygladac decyzje podejmowane w klanie? jesli wspolnie zarzadzac beda nim 5-10-15 osob? to rozdzelamy obowiazki? a jak bedzie chetny na administratora strony klanowej, ktory bedzie spedzal duzo czasu, na aktualizacje, zarzadzanie, moze i filmiki, moze filmiki z komentarzem bedzie robila jeszc inna osoba? to czy takie osoby wkladajac duzy udzial w klan tez nie pownnym byc adminami? Jak mialby wygladac podzial sily, majac na uwadze ze HoE ma najwiecej graczy w 1000 , SB jest na 2 miejscu, RON na 3 ale tylko w shogunie, a sa jeszcze klany jak IP, SUNTZU, HiO, Polska i inne, nie wiem jaka jest ich sila w innych czesciach. czy rownowaga nie zacznie byc juz zachwiana od samego poczzatku i zrobimy z siebie sami posmiewisko na zasadzie sejmu? SB bedzie mialo 3 adminow, HoE 4 , RON 2, inni po 1? czy nie lepeij pomyslec nad tym czym mialyby sie zajmowac osoby odpowiedzialne za klan? Jakie obowiazki mialyby do nich nalezec?
Czy musza to byc tylko te same osoby i odpowiedzialen dozywotnie za dane rzeczy, czy mozemy je zmieniac, rotowac skladem, odpowiedzialenoscia za dane elementy? czy poza planowaniem podboju na mapie, gdzie i kiedy jest cos jeszcze? Za co maja byc odpowiedzialne? wiem natomiast ze glosowania administratorow gdzie bedzie ich 10-20 moga byc niebezpieczne.
Wprowadzilismy u nas zasade, kto awansuje do 500 1vs1 lub 100 2vs2 zostaje adminem, mialo to na celu zmobilizowac do grania, do wziecia odpowiedzialnosci za klan, za rekrutacje, za szkolenie za dawanie czegos od siebie poza gra, ma to zmierzac do tego zeby bylo tylu adminow co klanowiczow, ale zauwazylem ze moze doprowadzic to do haosu, jesli sie jasno nie sprecyzuje co kto robi, od czego jest i za co odpowiada. Gdy rozdzielimy obowiazki na poszczegolne osoby powinno byc dobrze, jednak poza trzymaniem wszystkiego w ryzach i pilnowania porzadku, nadal nie widze czym jeszcze admini maja sie zajmowac?

Rod w Shogunie
Uwazam, ze nawet po ostatnim patchu, wlocznie nadal sa najsilniejsze, przewaga po ich stronie zostala zachowana przez bardzo prosty fakt, jest wiele map na ktorych kavaleria jest zbyteczna do wygranej, na innych jest nawet bledem, pomimo jej najlepszego uzycia i nadal mozliwosci wygrania, to jednak przewaga sily jaka niesie uzycie utrzymaj pozycje w jednostce juz od 892k jest ogromna, dodajac do tego samurajow z naginatami i mnichow ktorym mozna dodac banzaii. Zreszta moze tak moje zdanie jest za rodem wloczni, inni moze niech sami sie wypowiedza za czym obstaja, poniewaz to tez jest wazna rzecz do ustalenia.

Co do podzailu klanu na lepszych i gorszych
Mamy obecnie klany ktore sa z kazdego rodu, ktory jest cos warty, konie, miecze, wlocznie, wiec moze nowi gracze niech tam sie ogrywaja, szkola, dzialaja i w ciagu tygodnia-dwoch, gdy sie podszkola, dolaczaja do glownego klanu, niz robis podzialy na lepszych-gorszych, mamy przyklad Longow, LONG ELITE i nie-elite.
Ale jednak cos nasz klan ma znaczyc, ma reprezentowac ustalone warotosci, zasady, jakies wymogi powinny byc, ale ja nie mam tyle doswiadczenia w prowadzeniu klanu jak inni, wiec moze niech przedstawia argumenty za lub przeciw. Wiem natomiast ze kazde podzialy, tajemne komnaty, skrywanie wiedzy dla siebie lub wybrancow itp prowadza do zguby i szybkiego rozpadu.
Co z graczami ktorym w shoguna nei idzie za dobrze, ale sa swietni w Empire, Napolenoa, Medeivala 2 albo nawet Roma? co z tymi ktorzy nie mieli od kogo sie uczyc i czerpac wiedzy i zaczeli przygode od bilansu 20-100 a w ciagu tygodnia czasu stali sie dobrymi graczami, albo juz sa dobrzy a bilans na to nie wskazuje? Czy nie wystarczy zagrac z graczem i wtedy sie przekonac na jakim poziomie obecnie jest? 5-10 gier z roznymi graczmi powinno mowic wszsytko o graczu, jak gra, jakie dyczje podejmuje, co wie na temat taktyki, Dodatkowo uwazam ze z kazdego mozna zrobic dobrego gracza, jesli ktos gra slabo w klanie, tz. za malo czasu mu poswiecilismy na szkolenie, nie przekazalismy wystarczajaco wiele by zaczal grac lepeij, wiec jest to nasza porazka i wina a nie jego, bo on do tego dojdzie sam, wydedukuje o co chodzi, ale majac wsparcie klanowiczow, ktorzy graja pareset godzin dluzej i powinni podzielic sie spostrzezeniami, ktore w tym czasie wypracowali, zajmie mu too wiele krocej.

Co do wielkosic klanu to rowniez uwazam ze liczba w okolicach 200-300-500 osob jest prawdopodobna, uwazam ze kazdego mozna wyszkoilc do poziomu dobrego gracza, posiwecajac czas na nauke i szkolenie nowych graczy, dzielenie sie wiedza, mysla, tajnikami gry, ktore zdobywa sie grajac i grajac i grajac, mozna im tego szaoszczedzic mowiac o tym uwazam ze tygodniowo 1 osoba moze wyszkolic nawet i 5 osob do poziomu gracza konkurujacego, granie 1 vs 1 , 2vs2 , itd z 5 graczmi w tygodniu, w tym rankingowe gry, wystarczy by w kolejnym, sami szlifowali umiejetnosci i dopytywali o reszte gdy zajdzie potrzeba. nei wszyscy bede swietnymi graczami, z pierwszej 100, ale z do poziomu 500 nie jest ciezko dotrzec. Gdy bedzie pare osob chetnych do szkolenia, opieki, grania druzynowego z nowymi klanowiczami, mozna wyszkolic setki osob, a czy dzielac ich na elite i innych jest nie tylko szkodliwe i zle, ale zatruwa umysl zlymi emocjami, prowadzi do podzialow i pychy, co z kolei powoduje oglupienie. W kazdym z klanow sa osoby ktore sie tym zajmuja, razem bez problemow mozemy podszkolic sie nawzajem a dodajac do tego nowych klamnowiczow, stworzymy baze i sile ktorej bedzie mozna przekazac klan we wladanie gdy nasz czas na gre sie skonczy i nie bedziemy mogli grac lub poswiecac czas na cos innego niz gre.

Marcin I Szlachetny
18-02-2012, 00:03
Zasady?
Kultura, brak wyzwisk, wdawania sie w wyzwiska, brak prowokacji, ublizania, przeklinania
Osoby przeklinajace beda krecic nosme, ale neich sie zastanowia, czy doroslemu mezczyznie wypada przeklinac, czy wypada przklinac przy mlodszych osobach? jaki sygnal to za soba niesie, jaki przyklad daje?
Czy wlasna slabosc, ma byc przekazywana na innych, bo przeklinanie nie jest wartoscia ktora sie pielegnuje, szanuje, tylko eliminuje.
Mi rowimniez zdarza sie nadal przeklnac, przeklinac, ale albo robie to pod nosem, albo w zyciu, a nie przekazujac to w swwiat przez ts, steama czy inny komunikator, nie zmuszam innych do wysluchiwania tego, gdy sie zdarzy zapomniec to przepraszam i staram sie pracowac by to sie wiecej nei powtorzylo, lub zdarzalo sie rzadziej, dzeki takiej "pracy" czlowiek staje sie lepszy, doskonalszy, pracuje nad soba. Wiele razy kazdy z nas byl prowokowany, wyzywany itd. czy w takiej sytuacji mozna miec wymowke ze to nie ja zaczalem? czy znizanie sie do poziomu takiej osoby dziala jakos na nasza korzysc, obrone?
Ostatnio byla u nas sytuacja z graczem z HoE-Krezus , ktory mocno wyzywajac, przeklinajac napisal ze 1 z naszych graczy zrobil mu dropa i go nawyzywal, po paru dniach stwierdzil jednak ze nei ma sprawy i jset ok, bo to on kiedys we wczesniejszej grze zle sie zachowal, nie wiem jeszcze dokladnie jak, bo nie rozmawialem jeszcze na ten temat. Dropa nie bylo, wyzwiaska od naszego gracz byly raczej zniewazajace(parowa), niz te ktore napisal do mnie Krezus, skurw... jeb... itp.... itd...ale nie ma tlumaczenia z naszej strony, nasi klanowicze wiedza o tym by w takie dysputy sie nie wdawac. Kolega Krezus zakwestionowal ucziwosc naszego klanu, gry i zasady jakimi sie kierujemy. Sytuacja nadal nei jest rozwiazana, i jest w trakcie wyjasniania
Wiec jak mam, mamy rozmawiac i wspolpracowac z taka osoba, a jest to juz 2 taka sytuacje, wyzywajac i oskarzajac innego gracza z SB-Inferno o cos podobnego po czy wycofujac sie ze stwierdzeniem ze to jednak nie on? To jest dorosla osoba?
Czy w naszym klanie o ktorym rozmawiamy takie zachowania maja racje bytu, maja pozostawac niewyjasniane, przemilczywane, odpuszczane? U nas w klanie RON taka osoba nie ma miejsca i podziekowalibysmy takiej osobie bez wzgeldu czy bylaby najlepsza czy nie, ja rozumiem i wiem ze wystarczy 1-2 takie osoby by zepsuc atmosfere, by zszargac reputacje. Moge pojsc na kompromis i zaakceptowac takie osoby, ale co jesli nadal beda sie tak zachowywac? Jakie konsekwencje maja ponosic takie osoby, ktore wyzywaja, szkaluja nasze wspolne imie, prowokuja, robia dropy, oszukuja? Jak mamy rozwiazywac problemy ktore powstana miedzy nami? wiadomo ze nie wszyzscy bedzeimy i musimy sie lubic, ale musismy sie szanowac. wiec jak postapimy w sytuacji gdzie 1 klanowicz nawyzywa innego klanowicza? co sie stanie gdy administrator nie zapanuje nad soba?czy kazdy jest w stanie isc na jakies ustepstwa, kompromisy? a bedzie ich wiele.

Nie wiem co sklonilo niektore osoby do oszukiwania, do ustawek? Moge od razu napisac ze nie mam zamiaru miec do czynienia z takimi rzeczami,to jest dla mnei podstawa od ktorej mozemy zaczac dyskusje. Brak jakichkolwiek oszustw itp rzeczy to chyba nie jest wiele? Czy godzic sie bedziemy oszukiwac zeby wygrac bo inne klany oszujkuja wiec wtedy czy my rowneiz mamy sie do tego znizac?
Wedlug mnie stanowczo nie, w tym temacie nie widze szasny pojscia na kompromis. JEst to podstawowa zasada, ktora kieruje sie nie tylko w grze. Zawisza napsial o klanie Hatamoto-PL , zalozyciel tego klanu Abrams-Pawel z ktorym sie znam i przez pewien czas bylismy razem w klanie RON, twierdzi ze nalzey wtedy oszukiwac, jak inni oszukuja to my rowniez mamy oszukiwac, pewnie w momncie pisania tego posta, nadal testuje i probuje mieszac w plikach, edytuje kod gry, aby miec 1000 weteranow i pewnie jeszcze inne 1000 rzeczy jakie bedzie mogl zrobic, czy taka osoba moze miec miejsce w naszym wspolnym klanie, ktora szuka i poswieca czas na oszukiwanie zeby byc najlepszym? We wszstykim co robie staram sie byc najlepszy, jesli nei jestem to zakasam rekway i biore sie do roboty, a nei szukam skrotow i znizam sie do oszukiwania lub naginania swoich zasad jakimi sie kieruje w zyciu aby za wszelka cene osiagnac swoj cel.Niektorzy pomysla ale to tylko gra, jednak wszsytko ma przelozenie na nasze zycie, bo to my te decyzje podejmujemy. Osoba ktora jest administratorem musi starac sie najlepeij jak umie zeby dawac przyklad, jesli ustalimy jakeis zasady to czy administrator nie powinien tym bardziej ich przestrzegac i nie probowac ich zmienic?
Jesli administratorzy nie przestrzegaja zasad to jak sklonic graczy do ich przestrzegania?

Co robic z graczmi ktorzy nie moga grac w tym momencie? czy zamieszczenie posta na naszej stronie klanowej, ze ktos bedzei tyle i tyle nieobecny nei wystarczy? czy trzeba ganiac graczy do grania? czy mamy miec zaufanie do siebei i wiare w to ze kazdy sie stara na ile moze? Przeciez klamstwo ma krotnie nogi, widac kto ile i w co gra. Nastawiamy sie na serie TW, na gry multiplayer czy strategie ogolnie? Ja jestem za tym zeby nastawic sie na serie TW, ale nie zabronimy graczom grac w inne gry, Jesli ktos jest u nas w kanie i gra przez miesiac czy dwa w TW przez 5h ,a 105 w inne gry to co w takiej sytuacji robic? Czy pomimo tego ze ten gracz jest dobry to moze miec miesjce u nas skoro prawie nie gra w TW?


W pelni zdaje sobie sprawe z tego ze to jest tyko gra, klan lub gra nie jest i nie bedzie jakims osiagnieciem w zyciu, celem, wpisem w zyciorysie:) ale czy spedzajac tyle czasu w grze nie warto poswiecic pare-parenascie godzin na myslenie, na zrobienie czegos najlepszego, wyjatkowego, przykladnego dla innych,Z zazdroscia i strachem w oczach w naszych przeciwnikach, ale przede wszsytkim z szacunkiem? Gdzie poziom i zachowanie naszych graczy bedzie przykladem dla wszystkich innych?
Sens gry, sens zwyciestwa intelektualnego, zwyciestwa swojej mysli, swojej strategii, swojej taktyki nad przeciwnikiem jest wyzwaniem. Zwyciestwo z Niemcem czy Rosjaninem daje jeszcze wieszka satysfakcje, do tej pory nie potrafie sie nadziwic jakze wspaniala jest ta gra, ile dostarcza emocji, nerwow, jakie wyzwanie niesie, bo grajac w turnieju gdzie takowy zrobimy, bedziee najwiekszym i najlepszym w calym TW, firmy zajmujace sie multigamingiem, sponsorzy, nagrody to jest tylko kwestia chwili kiedy Tw bedzie wiodaca strategia w grach mp, walki trwaja krotko, nawet bardzo krotko co wplywa na korzysc i atrakcyjnosc rozgrywaki, firmy zajmujace sie sprztem, grami itp pare lat temu fundowaly jakies nagrody, a co do piero teraz sie dzieje, mistrzostwa swiata, transmisje telewizyjne i 100 innnych rzeczy. Czy nawet zwykly turniej gdzie wygrana daje jedynie jakies uznanie na scenie Tw nie daje satysfakcji? gdy sa do tego jeszcze nagraody czyz nei daje wiekszej?
Ja juz w tym moemcnie moge sie zadeklarowac ze przeznacze jakeis pieniadze na ten projekt, mozemy sie zastanowic co bedzie potrzebne? strna klanowa bez problemu sami damy rade
Ts czy inny komunikator , czy wynajmujemy server czy damy rade bezplatnie sobie cos zorganizowac, mysle ze bez problemu,
nagrody? majac wielu graczy w klanie, mysle ze znajdzie sie pare osob co da cos od siebei, przeciez to moze byc mnostwo rzeczy, od gry, filmu, ksiazki, czy tysiecy innych rzeczy po pieniadze. jesli stworzy sie scena, mocna scena, ktora mysle ze jest i to bardzo duza od czasow shoguna , a teraz przeksztalca sie od paru lat na multiplayer, to bedzie jeszcze lepiej. Skoro ja w multiplayera w shogunie zagralem ponad 3 miesiace temu, to jest mnostwo graczy ktorzy nadal graja tylko kampanie, w napoleonie zgodze sie ze multiplayer jest juz calkiem fajny, logicznie to juz zaczyna dzialac, ale dopiero od tej czesci multiplayer stal sie niesamowice atrakcyjny.
Mozna przedyskutowac z innymi klanami czy po prostu, zamiesic post na totalwar.com pomysl by zrobic lige wylaczeni na zaporoszenie, na walke dobierna tylko miedzy tymi klanami, by turnieje, ligi oddzielnie byly liczone, to jest gwestia tylko interfejsu, a przelicznik osobnych statystyck w kazdej z takich rzeczy nei jest ciezki do dodania, uatrakcyjnic ja jeszcze bardziej. By nie trzeba bylo tracic mnostwo czasu na zakladanie i administrowaniem nad turniejem.
Gdy zainteresowanie wzrosnie, gdy liczba graczy mp wzrosnie, mysel ze jest liczona w milonach, ale nie kazdy gra w multiplayera bo nie sprawdzil, wiec to jest wina CA albo po prostu tylko moje przeoczenie i blad, ale patrzac ze w rankingu jest 200-300tys graczy? to daje to chyba tylko namiastke aktywnych graczy mp. Przyjda wtedy firmy ktore bardzo chetnei zaczna dawac nagrody, moze i sponsoring, nie wiadomo, wedlug mnei tak. Tutajj nie mozna byc idiota i byc swietnym w tej grze, czesc bitew wygrywa sie przed jej rozpoczeceim, gdy gorzej lub lepeij dobrales armie, gdy gorzej lub lepeij ustaiwles swoje oddzialy, zajales pozycje, spozniles sie, itp. co sprawia ze graja w nia osoby ktore cos w glowie musza miec, wiec warto nawet zachecac do grania w takie gry.

Nasz nowy klanowicz ostatnio napiasl do mnie, ze musi jeszcze troche pograc, juz zaczyna lapac o co chodzi, pali go ostro do gry i wspomnial ze niedlugo bedzei chcial grac z orlem
ja mu odpowiedzialem zeby wiedzial ze kazdy kto chce moze z nim walczyc, bo w koncu jest to nasze wspolne godlo narodowe, z kotrego jestesmy i powinnismy byc dumni, na co on stwierdzil ze wie, ale najpierw chce byc dobry zanim bedzie pod nim walczyl, pnoewaz trzeba go szanowac, i zasluzyc sobie by z nim grac, dokopujac ruskowi czy niemcowi sprawi mu to jeszcze wieksza satysfakce ze juz sie nie moze doczekac, patrzac ze pisal to 14 letni chlopak, poczulem wiare i pewnosc ze nadal nasz kraj jest i bedzie, mocny i dumny, skoro mlody czlowiek potrafi to zrozumiec, na ktorego tak sie narzeka, to mozemy spac spokojnie, w kraju z tak wspaniala historia, bez poczucia wstydu czy hanby za grzechy naszych przodzkow, a niewiele jest krajow ktore moga to szczerze o sobie powiedziec.

Takze rodacy biezmy dupy w troki i mobilizujmy sily:)

Marcin I Szlachetny
18-02-2012, 00:08
Odnosnie forum o ktorym wspominalem

https://www.wspolnyprojektklanu.fora.pl/

mozna tam przeniesc dyskusje lub gdzies indziej bo niedlugo mozemy sie tutaj zagubic


Pomysly argumenty panowie, nie spierajmy sie o bzdury i dyskutujmy nie na temat bo stoimy w miejscu.

Pozdrawiam

Wielki Mistrz Malborka
18-02-2012, 00:32
O tej godzinie oczy mnie za bardzo bolą i poddałem się w 1/3 :shock:
Jak już wcześniej pisałem proponuję dwie grupy jedną niepubliczną dla elity drugą publiczną gdzie może wstąpić każdy polak i jak mu się tam będzie dobrze wieść to wtedy do tego głównego przeskoczy.
Dwie duże mocne Polskie grupy w 1 lidze to też jest coś :)
Co do nazwy może być albo po prostu Polska. Najlepiej na forum przedstawić kilka propozycji i zrobić głosowanie. Sprawiedliwie i demokratycznie :)
Po sporej drzemce przeczytam ewentualnie mi Marcinie opowiesz na ts :P

Jurand
18-02-2012, 08:22
Marcinie I Szlachetny,

w tym temacie jest mowa o wspólnym RODZIE na szhogun 2,nie klanie.Nazwa rodu ma byc jedna a tagi klanowe zostają z poszczególnych klanów.Chodzi nam o zjednoczenie wszystkich klanów pod jedną banderę z zachowaniem autonomi poszczególnych nacji (Długa tradycja, osiągnięcia i tap ) Każdy klan wyrobił juz jakąś markę i na pewno nie chciał by zniknąć z nazwy.Z drugiej strony inne nacje widziały by że scena polska połączyła sie ........................... :D :D

polakko,

zmienia sie zmienia,tylko nie liczne jednostki sie jeszcze opieraja,no......... ale tak juz jest, na szczęście to mniejszość.

Polakko
18-02-2012, 10:36
Pewnie masz racje, ale już jakiś powolny postęp co do utworzenia tego 1 rodu widać jest.

gribol
18-02-2012, 11:42
A może będziemy walczyć w grupie, do której sporo z nas już należy, czyli społeczność_totalwar.org.pl ??
Można jedynie się zastanowić jakie drzewko rozwoju wybrać, bo w dodatku na pewno będą nowe możliwości. Proponował bym wybranie ścieżki nowoczesności, jeżeli taka będzie, dlatego, że wprowadzi to na pewno trochę urozmaicenia do nudnego szoguna.

Obi Wan
18-02-2012, 12:12
Popieram Gribol. ;) Myślę,że mógłbym zorganizować na to jakiś budżet.

Zawisza
18-02-2012, 12:13
Niestety gribol, to jest grupa publiczna, nie ma takiej opcji. W naszych założeniach grupa steam dla rodu tylko i wyłącznie zamknięta.

Aro137
18-02-2012, 12:54
No to założymy grupę prywatną (nazwa Polska już jest zajęta na steam). Możemy teraz zrobić listę kto jest chętny do rodu, po premierze tak ze 3/4 tygodnie czasu na zapoznanie się z grą i zaczynamy. A co do forum; nie lepiej byłoby tutaj założyć osobny dział(za zgodą administracji)? Już ktoś o tym wspominał wcześniej.

gribol
18-02-2012, 13:00
Niestety gribol, to jest grupa publiczna, nie ma takiej opcji. W naszych założeniach grupa steam dla rodu tylko i wyłącznie zamknięta.

Wiedziałem, że o czymś zapomniałem....proponuję grupę publiczną. Im nas więcej, tym weselej.

Wielki Mistrz Malborka
18-02-2012, 16:08
To może Polska - Poland bedzie i po naszemu i angole będą wiedzieć kogo się bać ;)

Zawisza
18-02-2012, 17:04
Panowie bez urazy , rozmowa schodzi na inne tory, polski ród publiczny Honor i ojczyzna istnieje nadal i tam można grać sobie w dużej grupie dla zabawy i wesołości. Założony temat ma na celu zebranie najlepszych polskich graczy , znających dyscyplinę taktyczną na mapie , którzy wykorzystując zabawę zdominują "shogunowy" światek na nowym dodatku.

Proponuję ,żeby do końca przyszłego tygodnia zainteresowane klany/rody/ podały po prostu listę graczy , którzy chcą uczestniczyć w tym sojuszu i oczywiście legitymują się 65% współczynnikiem wygranych na morzu lub lądzie.

Proszę pamiętać też o drużynach, są pewnie gracze , którzy mało grają 1vs1 , ale dobrze idzie im w teamach 2vs2 i 3vs3, są zgrani i dzięki temu mogą stanowić istotne wsparcie.
Pozdrawiam.

Wielki Mistrz Malborka
18-02-2012, 20:45
[SUNTZU] Akademia Sztuk Walki

Mistrzu
http://images47.fotosik.pl/1376/a71935c4404b2cfa.png
Polakko
A_R_O
jak będą chciały kolejne osoby od nas to edytuję post

Zawisza
18-02-2012, 21:58
Mistrzu najlepiej lista graczy z klanu , nie pojedynczo bo postów byłoby bardzo dużo , przygotuj na spokojnie i podasz w przyszłym tygodniu.

Wielki Mistrz Malborka
18-02-2012, 22:00
to napisałem że edytuję :roll:

Zawisza
18-02-2012, 23:24
Fakt. :D :D

Obi Wan
19-02-2012, 10:39
Tutaj możemy Wam założyć osobny dział,jak będziecie chcieli może być z dostępem tylko dla członków rodu. Nie ma problemu,miejsce na forum jest. Administratorzy dostaliby uprawnienia,mogliby dodawać nowych członków i usuwać nieaktywnych bądź chuliganów ;)

Wielki Mistrz Malborka
19-02-2012, 13:28
Skoro to nie stanowi problemu to popieram :D

][G][ illusionist
02-03-2012, 14:03
Włosi widać mogą, Polacy i Ruscy nie. Normalna kolej rzeczy.

Tylko widzisz Amrod, nie wiem na ile jesteś zorientowany w polityce prowadzenie wspólnego rodu przez Włochów, ale oni mają kogoś takiego jak "ojca ojców', który ma głos ostateczny. I owszem, spierają się praktycznie w każdej sprawie (jeśli się nie mylę jest tam ponad 6 kultowych klanów), nie są wstanie dojść do porozumienia, ale zawsze na koniec pojawia się ten 50 letni gościu, który ostatecznie zamyka sprawę, a członkowie rodu jego decyzje szanują (nawet Ci, którzy są formalnie z innego klanu)


.....powtórzę nie mogą razem funkcjonować w jednym państwie
Ateny i Persja lub Ateny i Sparta
Jak mamy z Wami razem grać skoro nie jesteście wstanie uszanować odmiennego zdania na forum. Co będzie się działo w wspólnym rodzie? Łatwo przewidzieć.
Zmieńcie podejście do kilku spraw, zmieńcie nastawienie do nas......... wtedy to ma sens.

W tym projekcie to nie wypali i to jest to czego obawia się Krezus. Nie widzę, by na Polskiej scenie mógł figurować, ktoś o takim pogłosie, by każdy uważał jego decyzję za ostateczną.

Scooter
02-03-2012, 14:28
[G][ illusionist]. Nie widzę, by na Polskiej scenie mógł figurować, ktoś o takim pogłosie, by każdy uważał jego decyzję za ostateczną.

Jak to , a Ja! :D

Amrod
02-03-2012, 14:30
A widzisz, tego nie wiedziałem, ale to bardzo włoskie. U nas Don Corleone by nie wypalił. U nas każdy głos można podważyć, dwóch Polaków, trzy zdania, a nawet cztery, gdzie w efekcie wychodzi jeszcze piąte. Kiedyś u nas było z 10 klanów jednocześnie i pewnie przez myśl nikomu nie przyszło takie "zjednoczenie", tylko, że wtedy nie było czegoś takiego jak grupy steam i rody wprowadzone w Shogunie 2. Wydaje mi się, że można ustalić pewne założenia przed założeniem wspólnego rodu, jakiś system głosowania, ale z systemem głosowania jest tak, że jak komuś nie spodoba się wynik to robi liberum veto i nie pozwalam i wracamy do początku.

I tutaj dochodzę do wniosku, że monarchia, ewentualnie monarchia konstytucyjna, jest jedynym słusznym ustrojem :D

Wielki Mistrz Malborka
02-03-2012, 15:09
A nie po prostu demokracja bez liberum veto?

Amrod
02-03-2012, 15:15
Nie, bo jak się komuś nie spodoba demokracja to mu nie zabronisz wyjść z pomysłu, bo ich jest więcej, bo spisek, bo zmowa, bo tak.

][G][ illusionist
02-03-2012, 18:10
Demokracja to mit. przynajmniej e-demokracja. Zawsze się znajdzie ktoś kto będzie coś sabotował.
Chcecie organizować coś takiego to znajdzie jak Włosi takiego "ojca chrzestnego"
albo po prostu na luźnych zasadach grupa, która gra pod jedną banderą, a sprawy wewnętrzne załatwia klasycznie wewnątrz klanu i nikt nikomu nie powie, że mu butami w biznes wchodzi. To powinno bardziej przypominać reprezentacje, w której łączy się ludzi tylko w kwestiach najwyższej rangi/narodowych - jako Polacy, niż jakąś unię ze sformalizowanymi zasadami, gdzie niezależnie jakie byłyby zasady zawsze ktoś będzie czuł się lepszy i ważniejszy od kogoś innego ze względu na np. lepsze osiągnięcia, zaangażowanie, wiek bądź współczynnik zwycięstw. Takie coś nie wypali po takich zatargach między klanami - i między ludźmi.

Amrod
02-03-2012, 18:38
E tam, gadanie. Zatargi były zawsze, i to nie takie.
U nas osoby z ogólnym autorytetem nie ma, tak jak mają Włosi. Dla jednych będzie to taka a taka osoba, a dla drugich zupełnie inna.
Imho, jak ktoś się nie zaprze i nie stworzy na swoją rękę tak z grubsza silną ręką rządzony ród Steam to tego po prostu nie będzie. Albo siłą rzeczy przyjmie się, albo zostanie odrzucony przez ten lub inny klan, bo mu się nie podoba (co najbardziej prawdopodobne).
Fajnie byłoby zobaczyć polski ród niepodzielnie zwyciężający w tych steamowych ligach, ale to zwykłe marzenie zobaczenia czegoś takiego, mrzonka. Póki co jesteśmy w miejscu, czyli nigdzie.

Wielki Mistrz Malborka
02-03-2012, 21:14
Wyjdzie gra, poczeka się trochę, założy się ród i się zobaczy czy wypali. Żeby wypaliło trzeba jednej rzeczy: Chęci

gribol
02-03-2012, 21:30
[G][ illusionist]... na luźnych zasadach grupa, która gra pod jedną banderą, a sprawy wewnętrzne załatwia klasycznie wewnątrz klanu i nikt nikomu nie powie, że mu butami w biznes wchodzi. To powinno bardziej przypominać reprezentacje, w której łączy się ludzi tylko w kwestiach najwyższej rangi/narodowych - jako Polacy, niż jakąś unię ze sformalizowanymi zasadami, gdzie niezależnie jakie byłyby zasady zawsze ktoś będzie czuł się lepszy i ważniejszy od kogoś innego ze względu na np. lepsze osiągnięcia, zaangażowanie, wiek bądź współczynnik zwycięstw. Takie coś nie wypali po takich zatargach między klanami - i między ludźmi.

Popieram, i właśnie dlatego grupę otwartą/publiczną uważam za najbardziej właściwą, o czym już wcześniej pisałem.

][G][ illusionist
02-03-2012, 21:46
Popieram, i właśnie dlatego grupę otwartą/publiczną uważam za najbardziej właściwą, o czym już wcześniej pisałem.

Kolega najwyraźniej nie wie w jak niechybny sposób publiczny status grupy był wykorzystywany przez nie-klanowiczów w shogunie. Akurat to nie jest dobrym pomysłem troszeczkę nad interpretowałeś moje przesłanie. Grupa publiczna to ryzyko przekrętów, aktów sabotarzu, anonimowego trollowania i innych syfów, które niestety mają miejsce w grze, w której masz coś jak system rywalizacji rodów.
Ród musi być kontrolowany, owszem kontrola prowadzi do nadużyć, ale również zapobiega chaosowi co wydaje się dosyć istotne jeżeli masz w jednej klatce trzymać tygryska jak Krezus z tygryskiem jak Zawisza czy Rafi.
Już pomijam fakt, że wykluczenie kogoś niewygodnego z publika jest trudne.

Zawisza
02-03-2012, 22:04
Z tego co można przeczytać to szans na wspólny ród nie widać, trudno, zmuszać Panów nie zamierzam , przepraszam ,że zawróciłem głowę.
Może jako forum reaktywować należy społeczność, ród jest trzeba go tylko przeorganizować.


Pozdrawiam.

Dziękuję

gribol
02-03-2012, 22:06
[G][ illusionist]


Popieram, i właśnie dlatego grupę otwartą/publiczną uważam za najbardziej właściwą, o czym już wcześniej pisałem.

Kolega najwyraźniej nie wie w jak niechybny sposób publiczny status grupy był wykorzystywany przez nie-klanowiczów w shogunie. Akurat to nie jest dobrym pomysłem troszeczkę nad interpretowałeś moje przesłanie. Grupa publiczna to ryzyko przekrętów, aktów sabotarzu, anonimowego trollowania i innych syfów, które niestety mają miejsce w grze, w której masz coś jak system rywalizacji rodów.
Ród musi być kontrolowany, owszem kontrola prowadzi do nadużyć, ale również zapobiega chaosowi co wydaje się dosyć istotne jeżeli masz w jednej klatce trzymać tygryska jak Krezus z tygryskiem jak Zawisza czy Rafi.
Już pomijam fakt, że wykluczenie kogoś niewygodnego z publika jest trudne.

Sam takich rzeczy nie robię i dla mnie to straszna dziecinada więc faktycznie nie brałem tego pod uwagę.

Wielki Mistrz Malborka
02-03-2012, 22:07
Jak nie ma jak są. Można nawet zrobić dwa rody jeden ściśle elitarny drugi trochę mniej z którego najlepsi pójdą do elity

alek pl
08-03-2012, 20:16
Z mojego punktu widzenia cala te dyskusje warto odlozyc na 2-3 tygodnie po premieze poniewaz nawet nie mamy pojecia ile graczy kupi gre, a poza tym na ile bedzie grywalna, oraz czy przyjmie sie jak Empire czy Shogun2, bo jak juz wczesniej zauwazylem Napoleon mial swe tylko kilka tygodni po czym astronomicznie spadaly statystyki co do ilosci graczy w grze!!! Zatem sadze ze miesiac pokaze ilu jest rzeczywiscie tym dodatkiem zainteresowanych? Ze wstepnych wypowiedzi na forach mozna wnioskowac ze szalu nie bedzie i moze okazac sie po miesiacu ze wiecej graczy bedzie wciaz w Shogun 2 a nie w dodatku. Jesli bede mial racje to wspolny rod bedzie koniecznoscia a nie widzi mi sie jesli bedziemy chcieli jako POLSKA pokazac sie na mapie!!!!

Memnon[pl]
09-03-2012, 11:16
Calkiem fajny z NAS narod...Zamiast sie zjednoczyc i grac dla czystej przyjemnosci i zabawy to My wolimy jak zwykle miec we wszystkim problemy-widac taka natora.Stworzenie takiego jednego rodu rozwiazywalo by jeden duzy problem-przestalibysmy sie wreszcie klócic...Co chwila to ktos ma problemy-to ten obrazil tego/to tamten tamtego :roll: ...Ja pier*****.Szkoda slów...