PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuje książek/opracowań o taktyce



Stachu
21-09-2009, 15:47
Witam
Poszukuje dość nietypowych książek bo o tematyce taktycznej. Chodzi mi o książki gdzie znajdę wykorzystanie dzisiejszego sprzętu itp. na nowoczesnym polu bitew. Coś jak "Achtung ! Panzer !" (jeśli wiecie o co chodzi). Poszukuje też książek/opracowania gdzie znajdę analizy bitew historycznych (tych najważniejszych) - plany generałów, sposób użycia danego typu wojsk itp.
Co do pierwszej części to coś typu mamy dany teren, znamy cel i analiza jak można najszybciej/najefektywniej dojść do danego celu (na przykładzie obrazków, ruchy na mapie/szkicu, opisanie ruchów itp.)

Wiem , że trochę nietypowe książki ale zależy mi na pozytywnych odpowiedziach.
Proszę nie odsyłać mnie do książek historycznych.

Pozdrawiam

tomsn
21-09-2009, 19:58
jeśli chodzi o analizy bitew historycznych:
John Macdonald Wielkie Bitwy Historii

http://www.lideria.pl/sklep/opis?nr=8562 tyle wiem w tym temacie...

Brutus
21-09-2009, 21:06
Niemieckie wojska pancerne na froncie wschodnim Peter G. Tsouras

Książka jest naprawdę interesująca. Można z niej się dużo "nauczyć", jak na wykładzie u generała Erhard Rausa który czyta się jak dobre wspomnienia.

Belizariusz
22-09-2009, 12:48
Co do analizy bitew historycznych to moge polecić:
Carey- Wojny starożytnego świata. Techniki walki
Carey- Wojny średniowiecznego świata. Techniki walki
Dupuy- Historia wojskowości : starożytność - średniowiecze : zarys encyklopedyczny
a co do bardziej dokładnych analiz to odsyłam do książek Bellony z serii Historyczne Bitwy.

Wiktor_Lechki
01-10-2009, 13:56
Co do analizy bitew historycznych to moge polecić:
Carey- Wojny starożytnego świata. Techniki walki

Książka raczej średnia ;)

a co do bardziej dokładnych analiz to odsyłam do książek Bellony z serii Historyczne Bitwy.

To polecam też jak najbardziej, aczkolwiek opis samej bitwy zajmuje zazwyczaj nie więcej niż 50-80 stron :)