PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa edycja ligi morskiej



Barsa
21-09-2009, 16:33
Pierwsza edycja ligi morskiej na ukończeniu, jakie macie przemyslenia do do drugiej edycji(data rozpoczęcia, zmiany zasad itd)??

DonVega
21-09-2009, 16:41
Jedyna moja uwaga to raczej zaczekać do zmian które nastąpią po patchu 1.4 - który notabene wywróci walki morskie do góry nogami :)
Ale jakiś zarys można zrobić co do sposobu zorganizowania ligi bo co do zasad to chyba trza poczekać :)
Wiadomo Superliga jest ustalona - do ustalenia raczej tylko kto spada bezpośrednio a kto bierze udział w barażach z walczącymi o wejście z innych miejsc niż pierwsze w niższej lidze. ( przy założeniu że będzie więcej niż jedna grupa w lidze niżej ).
Ale powiedzmy że będzie tylko jedna liga niższa. Bo patrząc jak się ludzie powyruszali w trakcie trwania obecnej to raczej nie widzę szans na więcej. No chyba że zmiany w patchu 1.4 to zmienią na lepsze albo na gorsze. :).
W super lidze jest 12 zawodników.
Żeby było ciekawie można to rozwiązać w dwojaki sposób.
1: - Pojedynki każdy z każdym a później kolejność w lidze decyduje o jej wygranej. Z 4 ostatnich graczy dwóch spada automatycznie, pozostali dwaj walczą w barażach
2: - Trochę dłuższy - każdy z każdym a później podział na playoff i playout :
Play off - Pierwszych 8 graczy gra ze sobą systemem 1-8, 2-7,3-6, 4-5, i tak dalej aż do finału
Play out - ostatnich 4 walczy o miejsca 9-12. Ostatni spada automatycznie a gracze z pozycji 9-11 walczą w barażach o pozostanie w lidze z graczami z 1 ligi z miejsc 2-4.
To jest tylko przykład
Z wierszą ilością grup w 1 lidze można to inaczej zorganizować

Marcin 'Łysy'
21-09-2009, 18:21
Zgadzam się z przed mówcą jeżeli chodzi o zasady, że należy poczekać do patcha 1.4.
Ale jeżeli chodzi o możliwości awansu i spadku z superligi do pierwszej ligi to proponowałbym aby dwóch ostatnich graczy z superligi spadalo automatycznie (11,12 miejsce) a kolejnych czterech (od 7 do 10 miejsca) grało w barażach o utrzymanie w superlidze z graczami, którzy zajeli miejsca od 3 do 6 w pierwszej lidze. Oczywiście dwóch pierwszych z pierwszej ligi wchodzi automatycznie. A jeżeli chodzi o spadek z pierwszej ligi (przy założeniu 12 graczy w pierwszej lidze) dwóch automatycznie spada a dwóch kolejnych walczy o utrzymanie w barażach. Oczywiście jak będzie niższa liga, ale z moich obserwacji jest szansa aby takowa powstała. Wydaje mi się, że należy dać szansę dla nowych graczy, którzy nie załapali się na pierwszą edycję no i oczywiście będzie kim zasilać pierwszą ligę jak się ktoś wykruszy.
Moim zdaniem w ten sposób zmniejszymy ilość pojedynków o tzw. "pietruszkę" no i oczywiście możliwości korupcji :D Pozdrawiam GL & HF.

DonVega
25-09-2009, 11:36
Po patchu 1.4 - trzeba się zastanowić co zdobić ze statkami o zasięgu 500 na kulach łańcuchowych i z troszkę przegiętymi statystykami. Bo jakoś tak okręt 5 klasy deklasujący 2 klase to tak troszkę dziwnie wygląda. Bo moc łańcuchów jest powalająca - 4-5 salw i 2 klasa nie ma żagli..........

conrad
26-09-2009, 15:20
....aaaa, no i co za problem? można przecież użyć swojej fregaty, żeby odstrzeliła maszt fregacie przeciwnika.....

A poza tym można też zakazać używania wszystkiego mniejszego od 4 rangi, i po kłopocie.

Rue
26-09-2009, 15:31
Jestem za. Zakaz używania okrętów niższych klas. :evil:

Konrad III
09-10-2009, 16:09
Może teraz statki z okresu późnego??

09-10-2009, 23:13
Dostosuje sie do każdych zasad mi to tam obojętne :)


Ps: tylko prosze nie kombinujcie jak ruski z jakimiś modami "naval pro" itd ;)

Apacz
12-10-2009, 18:32
Może po prostu zrobić zakaz uzywania kul łańcuchowych... Strzelenie do okrętu z kul łancuchowych z 500 metrow powoduje zniszczenie kilku masztów nawet jeśli ten okręt posiada zwiniete żagle i stoi bokiem do okrętu oddawającego salwe z tejże amunicji. :?
Gdyby nie to, morskie bitwy dało by sie grać tak jak kiedyś, bo teraz to jest zwykla nawalanka po masztach...

Pozrdo

theo
16-10-2009, 08:42
no to ma sens. Bez łańcuchów można się bawić w bitwy. zasady mogły by zostać tak jak poprzednio z tym tylko jednym dodatkiem. Fregaty i galery jak nie mogą używać kul łańcuchowych nie są już tak przegięte.

Vesubio
24-10-2009, 23:42
Apacz ma rację. Jeśli już mamy grać w takich warunkach jakie nam stworzyli panowie z CA, to bez łańcuchów. Zakaz używania statków niższych klas raczej odpada, ponieważ i tak pozostają liniowce, które mają taki sam zasięg na łańcuchy i zwykłe kule. Jak się walnie z dużej odległości salwą całoburtową z łańcuchów w kadłub statku przeciwnika, to traci on sporą liczbę dział... :shock:
A to czy będzie jakiś mod czy też nie, niech leży w gestii organizatorów. Mnie osobiście jest to obojętne, byle żeby nie było tej szopki z łańcuchami i zasięgiem.
Po stworzeniu zasad trzeba będzie się zorientować ilu będzie chętnych (zarówno starych jak i nowych uczestników). Sposób organizacji poszczególnych lig (może będzie więcej niż jedna?) i superligi może być taki jak proponuje DonVega lub Marcin.
Co do daty rozpoczęcia sezonu, to najwcześniej jak się da :D

Duqq
07-12-2009, 00:00
No i co tam w temacie, bo cos ostatnio przycichlo? ;)

Vesubio
08-12-2009, 23:04
No właśnie :( . Czyżby kontynuacja ligi morskiej nie cieszyła się zainteresowaniem ze strony graczy :? .
Czy w ogóle jest planowana w najbliższym czasie inauguracja?

Duqq
11-12-2009, 16:29
Chyba juz nikomu sie nie chce ;)

Rue
14-12-2009, 18:30
Ja jestem gotów. ;).Najlepiej na modzie bo nie bawi nie walka żółwi.

DonVega
14-12-2009, 18:35
Mozna cos zorganizować - pytanie tylko czy opracowujemy rulsy pod podstawkę - czy raczej wykorzystamy mod3NavalPro od ruskich - który notabene nie jest zły i eleminuje troszke iracjonalne pomysły CA

Vesubio
14-12-2009, 19:23
Niektóre błędy jak choćby zbyt duży zasięg kul łańcuchowych nie nazwałbym "troszkę" irracjonalnym pomysłem 8-) .
Rzeczywiście mod jest w porządku i spokojnie można na nim grać. I jeśli gralibyśmy nadal na wczesnym okresie i średnich funduszach, to możnaby wtedy zostawić dotychczasowe zasady. Chociaż warto chyba wprowadzić coś nowego ;) .

W sumie to nie jestem pewien czy na podstawowy ETW da się wymyślić jakieś sensowne zasady :( .

Duqq
15-12-2009, 13:57
A moze gra 1 statek vs 1 ?

Apacz
15-12-2009, 15:20
Eeee, głupi pomysł. Nie ma w tym żadnej taktyki. Do tego nuda :roll:

Duqq
15-12-2009, 19:39
Prawdziwa taktyka to sie zaczyna na poznym okresie, kiedy mozna skorzystac z calego wachlarza dostepnych okretow. No ale to i tak pewnie bez znaczenia, bo cos mi mowi, ze szybko to ta liga znow nie wystartuje. :)

Vesubio
16-12-2009, 00:38
Możnaby grać zarówno na wczesnym jak i późnym okresie. To chyba najlepsze rozwiązanie ;) . I mam nadzieję że liga jednak się rozpocznie stosunko szybko.