PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] Wystąpił problem z aplikacją shogun2.exe...



Tomcionix The Knight
22-02-2012, 09:08
Witam, od pewnego czasu mam problem z Total War Shogun 2. :(
Zacznę od tego że kiedyś grałem dużo w Shoguna, ale brakowało mi miejsca na dysku, dlatego go usunąłem.
Wtedy nie miałem żadnych problemów z grą. :D
Ale niedawno zainstalowałem sobie go na nowo. Mam oryginalną edycję kolekcjonerską.
Ok, instalacja przebiegła bez problemów, ale gra miała tylko 15GB (tyle było na płycie) a resztę musiała dociągnąć sama, tzn. ok 21GB.
Ściągnęło się, włączam grę, ściąga się aktualizacja. I odpala się tytułowe okienko Shogun 2. Myszka zmienia się na grot.
I pojawia się czarny ekran a na nim błąd:
Wystąpił problem z aplikacją shogun2.exe i zostanie ona zamknięta... (dobrze znany błąd)
:evil: Oto screen: [spoiler:1kyqprf3]http://img217.imageshack.us/img217/7294/29345056.png[/spoiler:1kyqprf3]
Próbowałem sprawdzania spójności plików, ale to nic nie dało.
POMOCY ! :(

Mój komp to:
Windows XP 32bit.
Procek : AMD Athlom(tm) Dual Core Processor 4400 +
Karta graf: Geforce GTX 460 SE
RAM: 2GB

Pzdr.

Rue
22-02-2012, 20:46
Odinstaluj przez Panel Sterowania -> Dodaj lub Usuń programy (Windows XP) lub Panel Sterowania -> Programy i Funkcje (Windows Vista i Windows 7) pakiety Microsoft Visual C++ 2005 oraz 2008, a następnie zainstaluj je ponownie w wersjach dołączonych do gry. Insalatory pakietów (pliki o nazwach vcredist_x86) znajdziesz w folderze C:\Program Files\Steam\SteamApps\common\total war shogun 2\redist.

Mosca
10-03-2012, 10:37
zrobiłem tak jak pisałeś i nie pomogło :( Może dlatego że usunołem też redist 2010 jeśli tak to skąd go wziąć ponownie????

kirlan
12-03-2012, 15:07
A jak standardy typu:
skanowanie FIZYCZNE twardziela? Defragmentacja? Prawa dostępu do plików folderów?
Wyłączenie na chwilę antywirusa?
...............................
Zabrzmi absurdalnie, ale nawet odkurzania kompa wewnątrz bym spróbował .

Mosca
13-03-2012, 21:36
no robiłem i nic format kompa dopiero pomógł :)

Tomcionix The Knight
11-04-2012, 22:35
Ok mam rozwiązanie ! :D
Należy usunąć plik preferences.script z:

Windows XP: C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Dane aplikacji\The Creative Assembly\Shogun 2\scripts

Windows Vista i Windows 7: C:\Użytkownicy\nazwa_użytkownika\AppData\Roaming \The Creative Assembly\Shogun2\scripts

I powinno śmigać ;) (przynajmniej u mnie działa ! :) )

1) Wybacz - pozwoliłem sobie zmienić tytuł posta - będzie łatwiej się do niego odwoływać w przyszłości
2) Dzięki za rozwiązanie

-- kirlan --