PDA

Zobacz pełną wersję : [ROZWIĄZANE] Automatyczne bitwy...



Świętowit
22-09-2009, 11:26
Otoz mam pytanie... Co w tej grze jest z automatycznymi bitwami? Dobija mnie to juz na maxa ze kazda automatyczna bitwa to praktycznie pewna porazka u mnie chyba ze wrog ma 2k wojska mniej... Wezmy na przyklad jedna z ostatnich moich bitew... Gram szkotami armia calkiem niezla bo posiadalem w niej mixa wszystkich jednostek(Lucznikow, Kusznikow, Milicji Miejskiej, Ciezkiej Piechoty, Konnicy, Katapult) gienek oczywiscie tez byl... armia zapelniona na maxa liczy okolo 2400 zolnierzy i co sie dzieje? Trafiam na armie 900 zolnierzy przeciwnika bez jenerała i co? Dostaje sromotny wpier...dziel:P mi pada 1300 jednostek im pada 200... zdecydowalem sie wczytac gre ze stanu przed bitwa. Bitwe zawalczylem recznie i... Stracilem niecale 100 jednostek gdy im padly WSZYSTKIE. Zdarza mi sie to bardzo czesto... Dodam ze gram na vh/vh O co z tym do cholery chodzi? Bo chcialem grac w KO ale tam na systemie bitew automatycznych nie wygram nawet jednej;/

Amrod
22-09-2009, 11:36
Dlatego w KO gra sie na poziomie bitwy normal ewentualnie hard. Na very hard ten przelicznik na korzyśc komputera jest już znaczny. Imho, musisz mieć dużo jednostek ciężkiej piechoty, jak najmniej łuczników, generał to oczywistość. Dodatni przelicznik ma również prawdopodobnie posiadanie artylerii. A i może ciekawostka. Ułożenie jednostek też ma chyba jakiś wpływ na to, przynajmniej często widać że są inne wyniki rozstrzygnięcia. Przy automatycznych jest też dobrze wydzielić kilka jednostek jazdy, żeby również wzięły udział w bitwie ale z innego położenia niż główna armia.

ottoman
27-09-2009, 15:49
omg w takim razie wiem czemu turcja w automacie przegrywam prwie wszytkie bitwy -.- nie ma jkiegoś moda?