PDA

Zobacz pełną wersję : Bellum Crucis 6.3- indywidualne kompilacje skryptowe :)



06-03-2012, 10:09
Temat by odciążyć i nie wprowadzać w błąd potencjalnych graczy odnośnie tego miodnego moda. Tutaj, bardzo proszę się dzielić skryptologią, odchudzaniem kolejnym tego moda ze skryptów, swoimi uwagami i przebiegiem kampanii na takowych, uczynionych zmianach przez Szlachetnych Graczy.
serdecznie pozdrawiam :mrgreen:

Arthas990
06-03-2012, 12:02
Odchudziłem skrypt light jakby ktoś chciał na mniej więcej maximum ile można :0 To taki news jakby ktoś chciał to prosze. Fajnie na starszych kompach chodzi ale jak ktoś nie musi wrzucać niech tego nie robi bo ogranicza moda :)
(ASSENTE- brak skryptu ;)

http://hotfile.com/dl/149002537/8f31450 ... t.txt.html (http://hotfile.com/dl/149002537/8f31450/campaign_script.txt.html)

Dunkel
06-03-2012, 12:21
bardzo dobry pomysł by rozdzielić temat ogólny i wyszczególnić grzebania w plikach.

Arthas990
06-03-2012, 21:31
Dobry, dobry bo tamten już się tym zaśmiecal ;)

Może ktoś by się wypowiedział jak pogrywa w Bellum i jak mu tury chodzą bo jestem Ciekaw opinii najlepiej z opisem kompa ogolnym ;)

Wilk
10-03-2012, 00:04
Chyba już wiem, dlaczego zapisane stany gier, nie są kompatybilne z nowo dodanymi zmianami w plikach typu EDB, EDU itp.

Władowałem do campain_script coś co gra potraktowała, jako błąd logiczny, zdarza się. :-P
[spoiler:1dxm5nw7]monitor_event PreFactionTurnStart
and not FactionIsLocal
set_event_counter is_the_ai 1
set_event_counter freeze_recr_pool 1
end_monitor[/spoiler:1dxm5nw7]

Chyba wyłączyło mi w odpowiedzi wszelkie działające na kampanię skrypty, ale stary save, stał się kompatybilny z nowymi zmianami. :-P

Abaddon
14-03-2012, 20:04
Witam,
zmodyfikowałem plik skryptu kampanii pełnej(głównie w celu przyspieszenia tury, ale także pozbycia się niechcianych skryptów jak np. External Invasion) i wygląda on następująco:

[spoiler:y6x5b77z];;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;0- Prologo;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;1- Garrison Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;2- Money Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;3- Balance Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;4- Warcost Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;5- Bank Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;6- Rise of Heroes;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;7- Bulgar Revolt;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;8- Newking Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;9- Mongol Invasion;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;10- Timurid Invasion;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;11- Interactive Script;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;12- Decime Papali;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;13- Udienza papale;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;14- Esilio;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;15- Lega dei Baroni;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;16- Unione degli Emiri;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;17- Flotte mercantili;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;18- Aiuti militari;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;19- Diserzioni;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;20- AOR;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;21- Nuovi agenti;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;22- Conversioni;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;23- Ordini;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;24- Incoronazioni;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;25- Eretici, streghe e rabbini;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;26- Disastri;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;27- Dote;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;28- Tecnologie;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;29- Reliquiario;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;30- Video;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;31- Confische;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;32- Sobillatori e Untori;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;33- White Flag Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;34- Campagna feudale;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;35- Cambio nomi;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;36- Tesori generali nemici;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;37- Ransom Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;38- CBM Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;39- Reliquie Conquistabili;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;40- External Invasion;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;41- Crusades' Limits Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;[/spoiler:y6x5b77z]

Zawartość każdego skryptu oznaczonego ASSENTE (a więc nieaktywnego) została usunięta, pozostawiając tylko nazwę skryptu, np.:

[spoiler:y6x5b77z];;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;15- lega dei baroni;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;16- unione degli emiri;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;17- flotte mercantili;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;[/spoiler:y6x5b77z]

I tu pojawia się problem, bo rozpocząłem nową kampanię Norwegią i efekt mojego "skryptowania" jest taki, jakby żaden ze skryptów nie działał. (plik map.rwm został usunięty)

Nie jestem dobry w tym całym skryptowaniu i w Bellum gram od kilku dni, więc mam ogromną prośbę do graczy bardziej doświadczonych o pomoc i jakąś poradę jak to naprawić/zmienić.

Poniżej załączam wspomniany plik skryptu dla szerszego podglądu:
http://speedy.sh/WNgbf/campaign-script.txt

Araven
15-03-2012, 07:08
Nie mam w tej chwili mozliwości na dokładną analizę skryptu, ale ma nieprawidłową nazwę powinno być campaign_script a jest campaign-script. . Pozdrawiam.

Abaddon
15-03-2012, 10:53
Nazwa jest prawidłowa, tylko w adresie do pliku jest nie wiedzieć czemu zmieniona.

Araven
15-03-2012, 11:09
Abaddon. Wykosiłeś tyle skryptów, że Twoja kampania Pełna jest mniejsza niż Kampania Light w oryginale. Pewnie wywaliłes jakieś skrypty, które sa konieczne w pełnej. Radzę Ci zagrać w firmową Light, jest bogatsza niż Twoja wersja Pełnej kampanii. Jak znajdę chwilę zobaczę ten skrypt od Ciebie, może znajdę w nim błąd. Pozdrawiam.

Edit: ew. mogę Ci podesłać kampanię pełną na jakiej gram ja (bez skryptu garnizonowego, bez money script i inwazji buntowników - reszta jest). Ale wrócę do wszystkich skryptów raczej. Teraz i tak nie gram bo czasu nie mam.

Abaddon
19-03-2012, 14:42
Przerobiłem skrypt pełnej jeszcze raz, tylko w mniejszym stopniu (podobnym do tego, który proponujesz) i jest git. Tura śmiga w ok. minute i jest przyjemność z gry :) Także dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;)

Wilk
20-03-2012, 11:18
vh / h. Mam na myśli że 40 ledwo tura, każde miasto, moje czy frakcji AI, ma już duży jak nie w trakcie budowy wielki kamienny mur, a zero wojen, zero oblężeń, ja z nudów podchodzę właśnie armią pod Wilno, gdyż nikt nie zdobywa osad rebelii. Dosłownie nic się nie dzieje, praktycznie zerowa aktywność ze strony komputera. To z tymi miastami i przyrostem ludności to jeszcze muszę po testować. Gdy zapisane stany gier nie są kompatybilne ze zmianami w plikach gry, dobranie odpowiednich parametrów przyrostu ludności w descr_settlement_mechanics, to jest droga przez mękę.

Piter
20-03-2012, 12:20
Wilku musiałeś coś po prostu zepsuć, czy jakimś cudem źle zrobić przy instalacji mojego AI albo to przez jakieś twoje zmiany w plikach ;)

Araven
20-03-2012, 16:11
Wilku, napewno cos namieszałeś, ani na ai oryginalnym ani Pitera nie ma mowy o pasywności

Wilk
20-03-2012, 21:29
Ta "instalacja" to przecież nic innego jak podmiana plików, oryginalnego descr_campaign_ai_db w modzie na zmodyfikowany. więc w tym kroku, za dużo to mówiąc kolokwialnie, spieprzyć się nie da. :-P Jak wywalę natomiast ten skrypt na masowanie armii, to znowu będą się walały dziesiątki chorągwi po całej mapie i tura będzie trwać nie kilkanaście sekund a 5 minut albo dłużej. :-P
W jakich innych modach, były ciekawe AI na mapie kampanii ? Pamięta ktoś z was nazwy tych modów ?

Piter
21-03-2012, 07:58
Po to daje 2 pliki w temacie o AI do podmiany, żebyś Ty jeden podmieniał. Moje AI nie było pasywne (przynajmniej w ten sposób o którym Ty mówisz), jeśli ono nie działa to inne też będą się psuć. ;)


***
Moderatorzy czuwają, bez wojen nam tu, dobrze? :)
Samick

Wilk
21-03-2012, 20:13
Wojna ? Coś mnie ominęło ? :-P
Psuć to się raczej nie popsuje, jak stary budzik z minionej epoki, mechanicznych przedmiotów martwych. Najwyżej będzie działało inaczej od poprzedniego. :-P Sam przetestuję i ci powiem... Ewentualnie. :D

descr_sm_factions. Kosmetyka ? Zmieniałeś kolorki rgb flag ? :-P

22-03-2012, 07:56
Ta "instalacja" to przecież nic innego jak podmiana plików, oryginalnego descr_campaign_ai_db w modzie na zmodyfikowany. więc w tym kroku, za dużo to mówiąc kolokwialnie, spieprzyć się nie da. :-P Jak wywalę natomiast ten skrypt na masowanie armii, to znowu będą się walały dziesiątki chorągwi po całej mapie i tura będzie trwać nie kilkanaście sekund a 5 minut albo dłużej. :-P
W jakich innych modach, były ciekawe AI na mapie kampanii ? Pamięta ktoś z was nazwy tych modów ?
Tak, pamięta. Ale i tak wiesz przecież najlepiej, to po co ci to info? :lol: Z drugiej strony czytam to co wypisujesz i cieszę się że w czasach Shoguna 1 i Medka 1 nie spotkałem ciebie w necie. :D Każdy ma prawo mieć własne zdanie, więc je wyraziłem... Jednakże tutaj jest temat o BC 6.3, tak tylko wspomnę...

Piter
22-03-2012, 10:50
Po to daje 2 pliki w temacie o AI do podmiany, żebyś Ty jeden podmieniał. Moje AI nie było pasywne (przynajmniej w ten sposób o którym Ty mówisz), jeśli ono nie działa to inne też będą się psuć. ;)


***
Moderatorzy czuwają, bez wojen nam tu, dobrze? :)
Samick
Jaka wojna w tym poście, o co chodzi ? :mrgreen:


Wilku ja z chęcią poznam opinie na temat tego co poprawić w moim AI, ale to o czym piszesz po prostu u mnie działa i u innych też działa, więc ta pasywność to już wynik twoich zabaw z plikami :)

Wilk
23-03-2012, 18:48
Tak, pamięta. Ale i tak wiesz przecież najlepiej, to po co ci to info? :lol: Z drugiej strony czytam to co wypisujesz i cieszę się że w czasach Shoguna 1 i Medka 1 nie spotkałem ciebie w necie. :D Każdy ma prawo mieć własne zdanie, więc je wyraziłem... Jednakże tutaj jest temat o BC 6.3, tak tylko wspomnę...

No właśnie nie za dobrze, minął już rok z ogonkiem, odkąd ostatnim razem bawiłem się w szukanie i "testowanie" różnych AI z modów do modów. Na forum również pojawiło się wiele nowych tematów, odnalezienie tego jednego konkretnego, było by co najmniej mało wygodne. :-P

BC 6.3 dyskusje ogólne na temat modu i wszelkich spraw, np. spostrzeżeń, związanych z modem. Nie mówimy w tym momencie, konkretnie, o indywidualnych kompilacjach skryptowych. :D

Mam aż tak złą reputację ? Ktoś się skarżył ? :-P



Wilku ja z chęcią poznam opinie na temat tego co poprawić w moim AI, ale to o czym piszesz po prostu u mnie działa i u innych też działa, więc ta pasywność to już wynik twoich zabaw z plikami :)

Gra mi jednak nie akceptuje tego skryptu na nie masowanie armii, więc odpaliłem kampanię bez blokady na masowanie armii. Za parę dni powiem więcej. Na dzień dzisiejszy, jedna rzecz jest pewna. wyłącz blokadę na atakowanie przez AI miast rebelii. Widziałem sytuację że 2 chorągwie stoją pod murami i nic nie robią, czekają na godota. Jeżeli żadna frakcja AI, nie zaatakuje innej frakcji AI, przez co najmniej 20 tur, to jest czas na masowe zdobywanie zbuntowanych prowincji. "Wyścig szczurów".

Piter
23-03-2012, 19:12
Wilku ja z chęcią poznam opinie na temat tego co poprawić w moim AI, ale to o czym piszesz po prostu u mnie działa i u innych też działa, więc ta pasywność to już wynik twoich zabaw z plikami :)

Gra mi jednak nie akceptuje tego skryptu na nie masowanie armii, więc odpaliłem kampanię bez blokady na masowanie armii. Za parę dni powiem więcej. Na dzień dzisiejszy, jedna rzecz jest pewna. wyłącz blokadę na atakowanie przez AI miast rebelii. Widziałem sytuację że 2 chorągwie stoją pod murami i nic nie robią, czekają na godota. Jeżeli żadna frakcja AI, nie zaatakuje innej frakcji AI, przez co najmniej 20 tur, to jest czas na masowe zdobywanie zbuntowanych prowincji. "Wyścig szczurów".
"godota"? Stoją i oblegają czy tylko stoją? Czasami czekają pare tur aż dojdą do nich jeszcze posiłki i dopiero atakują. Z nieagresją tak samo jest na oryginalnym AI z bellum- problem w tym, że jeszcze nie wiem co zrobić żeby komp najpierw podbijał rebelie, potem atakował sąsiadów, a znowu bezsensu żeby atakował inne frakcje i w ogóle wtedy nie podbijał rebelii (bo jeśli ma wojnę z inną frakcję ignoruje rebelie, bo one nie są poważnym zagrożeniem w przeciwieństwie do normalnej frakcji) :) Masz jakiś inny pomysł? W sumie to z pomysłami problemów nie ma, problem z tym jak wprowadzić je w życie. Kiedy zmniejszyłem czas nieagresji to też mnie niektórzy krytykowali więc upodobania są różne. Ja chcę żeby był on jak najkrótszy. Nawet w podstawce było 6, czy 7 tur nieagresji.

Wilk
23-03-2012, 22:55
"godota"? Stoją i oblegają czy tylko stoją? Czasami czekają pare tur aż dojdą do nich jeszcze posiłki i dopiero atakują. Z nieagresją tak samo jest na oryginalnym AI z bellum- problem w tym, że jeszcze nie wiem co zrobić żeby komp najpierw podbijał rebelie, potem atakował sąsiadów, a znowu bezsensu żeby atakował inne frakcje i w ogóle wtedy nie podbijał rebelii (bo jeśli ma wojnę z inną frakcję ignoruje rebelie, bo one nie są poważnym zagrożeniem w przeciwieństwie do normalnej frakcji) :) Masz jakiś inny pomysł? W sumie to z pomysłami problemów nie ma, problem z tym jak wprowadzić je w życie. Kiedy zmniejszyłem czas nieagresji to też mnie niektórzy krytykowali więc upodobania są różne. Ja chcę żeby był on jak najkrótszy. Nawet w podstawce było 6, czy 7 tur nieagresji.

Nie, tańczą Kankana, zabawiają się z dziewicami i popijają wino, pobliski surowiec handlowy...
W ten sposób już 3 miasta wyhaczyłem Danii i Polsce tuż sprzed nosa. Dwie tury minęły, a oni dalej stoją i czekają, nie wiadomo na co. :-P . Więc nie rób jednej wersji z ustawieniami pod każdego, tylko wrzuć Ai na 20 tur, 25 tur i 30 tur spokoju. Ludzie wybiorą to, które im najlepiej będzie pasowało.

Inny pomysł, zamiast w AI, spróbuj pokombinować w campain_script z zamrożeniem slotów rekrutacyjnych na odpowiednia ilość tur.
[spoiler:3owtrfer];;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;
monitor_event PreFactionTurnStart FactionType england
and not FactionIsLocal
and Treasury < -5000

add_money england 10000
end_monitor

monitor_event PreFactionTurnStart FactionType england
and not FactionIsLocal
and Treasury > 500000
and not I_FactionBesieged england

add_money england -40000
end_monitor

monitor_event PreFactionTurnStart FactionType england
and not FactionIsLocal
and Treasury < 20000

set_event_counter freeze_recr_pool 1
end_monitor
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;[/spoiler:3owtrfer]
Taki przykład. Jak to było ? console_command add_money england 1000
wait 1
console_command add_money england -1000
:?:

Gdyby pokombinować w analogiczny sposób z freeze_recr_pool ?

Piter
24-03-2012, 09:49
"godota"? Stoją i oblegają czy tylko stoją? Czasami czekają pare tur aż dojdą do nich jeszcze posiłki i dopiero atakują. Z nieagresją tak samo jest na oryginalnym AI z bellum- problem w tym, że jeszcze nie wiem co zrobić żeby komp najpierw podbijał rebelie, potem atakował sąsiadów, a znowu bezsensu żeby atakował inne frakcje i w ogóle wtedy nie podbijał rebelii (bo jeśli ma wojnę z inną frakcję ignoruje rebelie, bo one nie są poważnym zagrożeniem w przeciwieństwie do normalnej frakcji) :) Masz jakiś inny pomysł? W sumie to z pomysłami problemów nie ma, problem z tym jak wprowadzić je w życie. Kiedy zmniejszyłem czas nieagresji to też mnie niektórzy krytykowali więc upodobania są różne. Ja chcę żeby był on jak najkrótszy. Nawet w podstawce było 6, czy 7 tur nieagresji.

Nie, tańczą Kankana, zabawiają się z dziewicami i popijają wino, pobliski surowiec handlowy...
W ten sposób już 3 miasta wyhaczyłem Danii i Polsce tuż sprzed nosa. Dwie tury minęły, a oni dalej stoją i czekają, nie wiadomo na co. :-P . Więc nie rób jednej wersji z ustawieniami pod każdego, tylko wrzuć Ai na 20 tur, 25 tur i 30 tur spokoju. Ludzie wybiorą to, które im najlepiej będzie pasowało.

No nie, co za genialny pomysł- olśniłeś mnie :lol: , tylko po co? 25, a 30 tur nieagresji to naprawdę minimalna zmiana, która nie wpływa zbyt mocno na grę Co do nie-masowania armii to niestety nie dane jest mi Cię pojąć? Czy ja pisałem, że specjalnie coś w moim AI ustawiałem, żeby komp nie masował armii ? :shock:

"Inny pomysł, zamiast w AI, spróbuj pokombinować w campain_script z zamrożeniem slotów rekrutacyjnych na odpowiednia ilość tur."

Ja po prostu napisałem, że komp na moim AI lepiej zbiera siły i atakuje jak największą ilością wojsk, gdy się je rozbije również dłużej musi więc zbierać nowe i efekt masowania armii nie jest tak widoczny, a i gra nie jest łatwiejsza więc nie mów mi tu, żebym zamiast wprowadać skrypty na niemasowanie armii w piku od AI wprowadził go do pliku capmaing script. Blokowanie możliwości rekrutacji kompowi spowoduje tylko, że będzie zachowywał się idiotycznie, nie chce mi się w tej chwili rozpisywać dlaczego. Chyba mnie po prostu źle zrozumiałeś.

Ja przecież sam sprawdzałem jak komp podbija rebelie i wiem, że po nieudanym szturmie czekają nieraz kilka tur aż się im armia zbierze. Nie wziąłeś tylko pod uwagę, że komp tymi siłami które czekają nie zdobędzie rebelii, tylko dostanie po dupie, a Ty za to świetnie sobie poradzisz z mniejszą od kompa armią ;)

Wilk
24-03-2012, 20:19
No dobrze, jednakże dalej pozostawia to, tę kwestie otwartą. Dlaczego pod murami, a nie na granicy ?
Czyli komp, który ładuje 100% dochodów w armię, u którego rozbudowa osad, leży jak rozjechany kot na autostradzie, zachowuje się rozsądnie czyż tak ? Komp który nie ma nawet wybudowanych farm w osadach, przynoszących dochody, kopalń, sensownie rozbudowanych portów a posiada 4 - 5 armii na miasto, złożonych z czego popadnie, utrzymujących się ze skryptu na dodatkową kasę, zachowuje się rozsądnie ?
Czy to chciałeś powiedzieć ? czy tym razem dobrze cię zrozumiałem ? :lol:

Tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Czy ta gra to jest debilna na***rda***ka czy gra strategiczno ekonomiczna ? Czy AI ma wspierać ślepe nap*****lanie się frakcji, czy ma wspierać rozwój osad, rozwój ekonomiczny i przy okazji wojna o ekspansję. Co jest inteligentnego w tym, że frakcja Pisa sterowana przez AI, wypowiada mi wojnę, blokując porty, skoro 25% ich dochodów, (jak nie więcej), pochodzi z handlu morskiego z moja frakcją ? Nawet nie byli wystarczając rozbudowani aby szkolić odpowiedniki wojska feudalnego. :-P

Piter
24-03-2012, 20:31
No dobrze, jednakże dalej pozostawia to, tę kwestie otwartą. Dlaczego pod murami, a nie na granicy ?
Czyli komp, który ładuje 100% dochodów w armię, u którego rozbudowa osad, leży jak rozjechany kot na autostradzie, zachowuje się rozsądnie czyż tak ? Komp który nie ma nawet wybudowanych farm w osadach, przynoszących dochody, kopalń, sensownie rozbudowanych portów a posiada 4 - 5 armii na miasto, złożonych z czego popadnie, utrzymujących się ze skryptu na dodatkową kasę, zachowuje się rozsądnie ?
Czy to chciałeś powiedzieć ? czy tym razem dobrze cię zrozumiałem ? :lol:

Tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Czy ta gra to jest debilna na***rda***ka czy gra strategiczno ekonomiczna ? Czy AI ma wspierać ślepe nap*****lanie się frakcji, czy ma wspierać rozwój osad, rozwój ekonomiczny i przy okazji wojna o ekspansję. Co jest inteligentnego w tym, że frakcja Pisa sterowana przez AI, wypowiada mi wojnę, blokując porty, skoro 25% ich dochodów, (jak nie więcej), pochodzi z handlu morskiego z moja frakcją ? Nawet nie byli wystarczając rozbudowani aby szkolić odpowiedniki wojska feudalnego. :-P

Dlaczego pod murem nie na granicy.... To jest dobre pytanie ;) Niestety ja mogę tylko dobierać optymalnie stworzone już strategie wykonywania inwazji, a nie tworzyć nowe :( Nie da sie przy ataku uwzględnić tych parametrów o których mówisz, czyli komp nie zaatakuje, bo nie chce tracić na handlu... Co do armii złożonych z czego popadnie- grając swego czasu w bellum nie odczuwałem tego aż tak mocno- armie kompa były złożone w większości z dobrych jednostek, miał najwyżej po kilka oddziałów milicji, ale masz rację dobrze by było i tak to dopracować. Ale nie można blokować możliwości rekrutacji, bo komp do końca zdebilnieje przy ruchach wojsk na mapie.

Z drugiej strony, komp ma się sprzymierzać przeciwko graczu jeśli ten stanie się silny i sama Piza może być słaba, ale może nie tylko ona zaatakuje? Inaczej gra byłaby nudna, bo właśnie przez kiepskie sterowanie gospodarką, budowę budynków gracz jest zawsze na tyle rozwinięty, że komputerowi szybko nie opłacałoby się go atakować ;) Nie wiem jak się w tej grze wpływa na to co komp ma budować. Największą wadą medka jest właśnie inteligencja kompa, problem w tym, że możliwości modowanie w tym względzie są mimo wszystko dość ograniczone. Wiesz mi też bym chciał żeby było tak pięknie jak Ty, ale na to to chyba będzie trzeba poczekać do medka III , albo XIII znając zdolności twórców w tworzeniu sztucznej inteligencji :lol: Póki co staram się zrobić tak żeby gra była Ciekawa, a jak ktoś chce grać z dobrym AI to pozostają kampanie online, lepszego AI od drugiego gracza jeszcze nikt nie wymyślił ;) Problem to jedynie długość czekania na turę (od kilku dni do paru tygodni w zależność od ilości frakcji)

inquisitor
24-03-2012, 20:44
Wie ktoś z Was jak zmienić kursor na ten obecny w 6.2 ?

Piter
24-03-2012, 20:54
Ps: Kom pod murami w moim AI stoi, ale tylko rebelii (Nawet gdy jest słabszy), gdy jest dużo słabszy w walce z inną frakcją, to wycofuje się zazwyczaj na jakąś fortyfikację (most, las, górę), albo wycofuje do prowincji, czasem to jeszcze nie działa jak powinno ale pracuje nad tym :)


Wie ktoś z Was jak zmienić kursor na ten obecny w 6.2 ?

Poszukaj w pliku data folderu od tych kursorów (łatwo znaleźć, bo widać obrazki kursorów w ikonkach od razu) i podmienić na dowolny inny, np. z podstawowej wersji gry :) chyba w data... ;)

Araven
25-03-2012, 07:52
Wie ktoś z Was jak zmienić kursor na ten obecny w 6.2 ?
W data jest katalog cursors - skopiuj go z 6.2 albo z innego moda i wklej do data BC 6.3 wszystko nadpisując. Pozdrawiam. Można sobie zmienić część tylko kursorów albo wszystkie. Ja co nieco zostawiłem z oryginalnych.

inquisitor
25-03-2012, 13:48
Moglibyście mi podesłać na email gustlik5@vp.pl folder cursors z 6.2 ?

Araven
25-03-2012, 16:30
Wysłałem Ci kursory na jakich gram ja.

Wilk
25-03-2012, 17:26
...
Hardcodded ? Fakt tego nie ruszysz. :-P Jeśli tak, to trudno, będzie trzeba o tym zapomnieć albo męczyć się i dalej ignorować.
Ewentualnie spróbować obejść za pomocą innych ustawień recuit_priority w EDU, na zasadzie wyższe dla opancerzonej piechoty i niższe dla wszelkich milicji.
Z początku myślałem że priorytet budynków jest stworzony na podstawie ceny budowli, nawet pododawałem wpisy do budynków szkolących kupców typu income_bonus bonus 100 - 1000 dla ostatniego. Nic dalej to samo. Kopalniom zmniejszyłem cenę z 5000 do 500. nic dalej AI, nie chce ich budować. AI nawet portów, którym zwiększyłem ilość flot handlowych, nie buduje. Ciekawe jak chłopcy rozwiązali to, w innych modach ?
Piter, skoro pracujesz nad nową wersją AI, prośba taka mała. Wrzucaj do pliku pod komentarz listę zmian. No wiesz, linijka wpis, parametr ;komentarz, opis, zmiana etc. W miarę możliwości naturalnie. A i zmień na wyższy parametr dotyczący zatopień statków przy bitwach morskich. Nie rozumiem tego. Dlaczego gdy atakuję moimi holkami jedną kogę, zawsze ucieka, Gdy tą samą flotą zaatakuję kilka statków, tonie 100% :?: Admirał miał w obu przypadkach 5 gwiazdek. W drugim przypadku na pokładzie było wojsko.
Medek III ? Fajnie było by, ale raczej marzenia ściętej głowy, patrząc co robi CA i w jaki sposób, jaką obrało politykę od serii Empire.

Piter
25-03-2012, 18:57
...
Hardcodded ? Fakt tego nie ruszysz. :-P Jeśli tak, to trudno, będzie trzeba o tym zapomnieć albo męczyć się i dalej ignorować.
Ewentualnie spróbować obejść za pomocą innych ustawień recuit_priority w EDU, na zasadzie wyższe dla opancerzonej piechoty i niższe dla wszelkich milicji.
Z początku myślałem że priorytet budynków jest stworzony na podstawie ceny budowli, nawet pododawałem wpisy do budynków szkolących kupców typu income_bonus bonus 100 - 1000 dla ostatniego. Nic dalej to samo. Kopalniom zmniejszyłem cenę z 5000 do 500. nic dalej AI, nie chce ich budować. AI nawet portów, którym zwiększyłem ilość flot handlowych, nie buduje. Ciekawe jak chłopcy rozwiązali to, w innych modach ?
Piter, skoro pracujesz nad nową wersją AI, prośba taka mała. Wrzucaj do pliku pod komentarz listę zmian. No wiesz, linijka wpis, parametr ;komentarz, opis, zmiana etc. W miarę możliwości naturalnie. A i zmień na wyższy parametr dotyczący zatopień statków przy bitwach morskich. Nie rozumiem tego. Dlaczego gdy atakuję moimi holkami jedną kogę, zawsze ucieka, Gdy tą samą flotą zaatakuję kilka statków, tonie 100% :?: Admirał miał w obu przypadkach 5 gwiazdek. W drugim przypadku na pokładzie było wojsko.
Medek III ? Fajnie było by, ale raczej marzenia ściętej głowy, patrząc co robi CA i w jaki sposób, jaką obrało politykę od serii Empire.



Próbuj, próbuj, może się coś uda, ja może pobawię się w te priorytety w wwmwe. Jeśli chodzi o flotę to masz na myśli to, że raz nie zniszczysz jej całkowicie i ucieknie, a raz zniszczysz? To jest mechanika, a nie AI. Nie muszę wprowadzać zapisków, bo i tak jak popatrzę na skrypt to mi się przypomina co on miał dawać, nie mam z tym problemów, a zwyczajnie mi się nie chce tego pisać ;)

jezier
07-04-2012, 00:00
Mam pytanie bo zmieniłem timescale na 0,5 ale królowie i inni agenci starzeją mi się co turę i wychodzi na to, że w ciągu 1 roku są o 2 lata starsi :D Gdzie mogę to zmieć?

Araven
07-04-2012, 08:37
Gdybym to wiedział to bym zrobił submoda na 4 tury, ale nie wiem. ( Kolega Marduq montuje submoda na 4 tury do BC 6.3 na wzór tego z 6.2 ale nie wiem czy mu się udało rozpracować to starzenie się postaci). Pozdrawiam

ArsMoriendi
09-04-2012, 09:17
Gram w kampanię Full. Jakie zabiegi mogę zrobić, aby przyspieszyć turę? Zrobiłem defragmentację, ale niewiele pomogła.

PlanB
09-04-2012, 09:33
Usunąć jakieś skrypty albo grać kampanie Light :D

Araven
09-04-2012, 10:02
Gram w kampanię Full. Jakie zabiegi mogę zrobić, aby przyspieszyć turę? Zrobiłem defragmentację, ale niewiele pomogła.
Proponuje usunac garrisson script, ew. sobiilatori i untori, external invasion i money script w money zostaw tylko to
;;;;;;;;;;;;;;pannello costi suppletivi

;declare_counter costi_suppletivi
;set_counter costi_suppletivi 0

monitor_event ButtonPressed ButtonPressed finances_button
;and I_CompareCounter costi_suppletivi = 0
add_events
event historic costi_suppletivi
date 0
end_add_events
;set_counter costi_suppletivi 1
terminate_monitor
end_monitor

Wilk
09-04-2012, 19:33
Bardziej już się już tego nie połata. Cały skrypt się nie zmieści, ograniczenia forum. Wkleję tylko podstawę, przykład dla dwóch frakcji. Kto będzie chciał używać skryptu, rozszerzy sobie dla reszty istniejących w grze.
[spoiler:1banm2hz];;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;
monitor_event PreFactionTurnStart FactionType england
and not FactionIsLocal
and Treasury < -20000

console_command add_money england 10000
end_monitor

monitor_event FactionTurnStart FactionType england
and not FactionIsLocal
and Treasury > 500000
and not I_FactionBesieged england

console_command add_money england -40000
end_monitor

monitor_event FactionTurnStart FactionType england
and not FactionIsLocal
and SupportCostsPercentage > 50
and not I_FactionBesieged england

console_command add_money england -5000
end_monitor

monitor_event FactionTurnStart FactionType england
and not FactionIsLocal
and SupportCostsPercentage > 60
and not I_FactionBesieged england

console_command add_money england -10000
end_monitor

monitor_event FactionTurnStart FactionType england
and not FactionIsLocal
and SupportCostsPercentage > 70
and not I_FactionBesieged england

console_command add_money england -40000
end_monitor

monitor_event FactionTurnStart FactionType england
and not FactionIsLocal
and SupportCostsPercentage > 80
and not I_FactionBesieged england

console_command add_money england -40000
console_command add_money england -40000
console_command add_money england -20000
set_event_counter freeze_recr_pool 1
end_monitor
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;
monitor_event PreFactionTurnStart FactionType france
and not FactionIsLocal
and Treasury < -20000

console_command add_money france 10000
end_monitor

monitor_event FactionTurnStart FactionType france
and not FactionIsLocal
and Treasury > 500000
and not I_FactionBesieged france

console_command add_money france -40000
end_monitor

monitor_event FactionTurnStart FactionType france
and not FactionIsLocal
and SupportCostsPercentage > 50
and not I_FactionBesieged france

console_command add_money france -5000
end_monitor

monitor_event FactionTurnStart FactionType france
and not FactionIsLocal
and SupportCostsPercentage > 60
and not I_FactionBesieged france

console_command add_money france -10000
end_monitor

monitor_event FactionTurnStart FactionType france
and not FactionIsLocal
and SupportCostsPercentage > 70
and not I_FactionBesieged france

console_command add_money france -40000
end_monitor

monitor_event FactionTurnStart FactionType france
and not FactionIsLocal
and SupportCostsPercentage > 80
and not I_FactionBesieged france

console_command add_money france -40000
console_command add_money france -40000
console_command add_money france -20000
set_event_counter freeze_recr_pool 1
end_monitor
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;[/spoiler:1banm2hz]

oraz

[spoiler:1banm2hz]monitor_event CharacterTurnEnd FactionType england
and not EndedInSettlement
and not IsBesieging
and not AgentType = admiral
and not AgentType = spy
and not AgentType = diplomat
and not AgentType = assassin
and not AgentType = priest
and not AgentType = princess
and not AgentType = merchant
and not AgentType = inquisitor

console_command add_money england -1000

end_monitor

monitor_event CharacterTurnEnd FactionType england
and not EndedInSettlement
and not IsBesieging
and not AgentType = admiral
and not AgentType = spy
and not AgentType = diplomat
and not AgentType = assassin
and not AgentType = priest
and not AgentType = princess
and not AgentType = merchant
and not AgentType = inquisitor
and InEnemyLands

console_command add_money england -2000

end_monitor

monitor_event CharacterTurnEnd FactionType england
and not EndedInSettlement
and IsBesieging
and not AgentType = admiral
and not AgentType = spy
and not AgentType = diplomat
and not AgentType = assassin
and not AgentType = priest
and not AgentType = princess
and not AgentType = merchant
and not AgentType = inquisitor
and InEnemyLands

console_command add_money england -4000

end_monitor
;;;;
monitor_event CharacterTurnEnd FactionType france
and not EndedInSettlement
and not IsBesieging
and not AgentType = admiral
and not AgentType = spy
and not AgentType = diplomat
and not AgentType = assassin
and not AgentType = priest
and not AgentType = princess
and not AgentType = merchant
and not AgentType = inquisitor
and InEnemyLands

console_command add_money france -2000

end_monitor

monitor_event CharacterTurnEnd FactionType france
and not EndedInSettlement
and not IsBesieging
and not AgentType = admiral
and not AgentType = spy
and not AgentType = diplomat
and not AgentType = assassin
and not AgentType = priest
and not AgentType = princess
and not AgentType = merchant
and not AgentType = inquisitor

console_command add_money france -1000

end_monitor

monitor_event CharacterTurnEnd FactionType france
and not EndedInSettlement
and IsBesieging
and not AgentType = admiral
and not AgentType = spy
and not AgentType = diplomat
and not AgentType = assassin
and not AgentType = priest
and not AgentType = princess
and not AgentType = merchant
and not AgentType = inquisitor
and InEnemyLands

console_command add_money france -4000

end_monitor
;;;;[/spoiler:1banm2hz]

Założenie było, aby uniemożliwić albo chociaż utrudnić frakcjom AI masowania armii. Działać działa, jednakże w oryginalnym EDU, jednostki są tak tanie w rekrutacji jak i utrzymaniu, że nie widać praktycznie różnicy. Dalej nie ma sensu łatać tego modu, prościej było by chyba stworzyć go od początku.
Moja rada, zmienić nazwę pliku campain_script ze ściezki "SEGA\Medieval II Total War\mods\BellumCrucis6\data\world\maps\campaign\im perial_campaign" Aby nie mieszało w rozgrywce.

Araven
09-04-2012, 20:24
Wilku, wstaw cały skrypt dla wszystkich frakcji. Na sendpace np. czyli to zamiast money script proponujesz?

Wilk
11-04-2012, 12:08
Za moich czasów, wystarczyło mieć unpacker, wypakowane pliki i napisany krok po kroku poradnik "zrób to sam" plus jakiś przykład kombinacji, bądź skryptu... :-P Czasy jeszcze zanim forum przeżyło crash serwera. :-P
Czasem dopytać się ludzi. Na tym polega problem. Pytam się jakiegoś skryptera jak to działa, żeby zrozumieć i napisać swój własny odpowiednik do danej sytuacji lub zmodyfikować już istniejący. Otrzymuję odpowiedź, "po co ci to, masz tu i tu gotowca, używaj go". Tylko że przez takie myślenie, jest mniej stabilnych modów w które można później zagrać i mniej ludzi którym chce się w to bawić. Pomijając kwestie ideologiczne, forum jest bardziej stabilnym miejscem, pod różnymi względami, od serwerów hostujących pliki.

Chyba każdy potrafi używać kombinacji kopiuj/wklej w notatniku txt, lista wszystkich istniejących frakcji w modzie, znajduje się w pliku descr_strat. Kto wie, może komuś będzie się chciało to ulepszyć pod konkretne sytuacje w modzie.

Araven
11-04-2012, 12:36
Ja potrafię, ale większości się nie będzie chciało wklejać i wbrew pozorom łatwo o pomyłkę. Jak masz cały skrypt swojej roboty dla wszystkich nacji to go daj do pobrania ok? I wytłumacz dokładniej jak to działa. :mrgreen:

Wilk
12-04-2012, 00:50
Z innej beczki. Pewnie tylko Ja zmieniłem frakcji "normans" tj. Jerozolimie, kulturę z southern na northern european ? Oczekiwać jakichś innych błędów w EDU i EDB prócz braku statków "war galley" oraz "carrack" poprzez zbyt ogólne wpisy w zakładce owner ? "Owner: southern european, zamiast wyliczanka wszystkich frakcji", takie to troszkę naiwne z ich strony. Dlaczego mam nieodparte wrażenie, że ten post pozostanie bez odpowiedzi, albo znów zostanę zjechany za robienie rzeczy, jakie innym do głowy by nawet nie przyszły ? :-P

Dunkel
12-04-2012, 01:41
W moim mniemaniu bardzo dobrze uczyniłeś. :D
Król. Jerozolimskie to w przewadze Francuzi, mnóstwo Niemczurków i Angoli, Włosi ich jedynie transportowali. A i tak nie wysadzali ich na miejsce :lol:

12-04-2012, 09:00
Z innej beczki. Pewnie tylko Ja zmieniłem frakcji "normans" tj. Jerozolimie, kulturę z southern na northern european ? Oczekiwać jakichś innych błędów w EDU i EDB prócz braku statków "war galley" oraz "carrack" poprzez zbyt ogólne wpisy w zakładce owner ? "Owner: southern european, zamiast wyliczanka wszystkich frakcji", takie to troszkę naiwne z ich strony. Dlaczego mam nieodparte wrażenie, że ten post pozostanie bez odpowiedzi, albo znów zostanę zjechany za robienie rzeczy, jakie innym do głowy by nawet nie przyszły ? :-P
Na razie ja widzę to tak...Piszesz że wprowadzasz zmiany, które mają ulepszyć rozgrywkę, krytykujesz, ale w przeciwieństwie do niektórych osób, na tym się kończy. Nie widzę żadnego linka z wrzuconymi zmianami, może ktoś by chciał zagrać w innym balansie rozgrywki? Ciekawi mnie, czy twoje zmiany w ogóle działają na tym silniku gry, czy tak piszesz, dla swojej wewnętrznej potrzeby krytykowania kolejnej gry, czy tez modyfikacji...
Czekam na odpowiedź i to nie w formie żartobliwego filozoficznego wywodu, co się dzieje z forum, ale co z tobą? Rozumiem komuś coś się nie podoba, obnosi się z tym, wprowadza zmiany- ale dla mnie cały czas tak postępując piszesz nieprawdę na temat tej modyfikacji i innych, nie mówiąc o zastrzeżeniach w stosunku do gier, ale to też jest ciekawe... :?:

Wilk
12-04-2012, 11:11
O różnicach w moim podejściu jak również i twoim, rzekł bym, bardzo osobistym podejściu, w tym wypadku, możemy pogadać na privie, aby nie spamować off topem wątku. Admini i moderatorzy tego chyba nie lubią... Przy okazji wskażesz mi, w którym to miejscu skłamałem.
Inne gry ? A co w tym takiego niezwykłego że zabrakło partnerów do dyskusji, na odpowiednim poziomie.

Więc sam się przekonaj. Zmień sobie kulturę frakcji Normans (Jerozolima) w pliku descr_sm_factions i kontynuuj zapisany stan gry, bez wprowadzania zmian do EDB i EDU. Zauważysz coś ciekawego :roll:
W plikach, wszystko jest dobrze, Tylko że zbytnie uproszczenie i uogólnienie powoduje błąd.

ArsMoriendi
12-04-2012, 14:13
Dobra Panowie koniec tych dywagacji :)
Lepiej powiedzcie mi co zrobić z tą plątaniną , którą wysłał mi Aravern i która ma sprawić, iż tury w kampanii full będą szybciej się przewijały.
Rada brzmiała tak:
"Proponuje usunac garrisson script, ew. sobiilatori i untori, external invasion i money script w money zostaw tylko to
;;;;;;;;;;;;;;Pannello costi suppletivi

:Declare_counter costi_suppletivi
;set_counter costi_suppletivi 0

monitor_event ButtonPressed ButtonPressed finances_button
;and I_CompareCounter costi_suppletivi = 0
add_events
event historic costi_suppletivi
date 0
end_add_events
;set_counter costi_suppletivi 1
terminate_monitor
end_monitor "

Tylko nic mi to nie mówi :/ i nie wiem co mam z tym zrobić.

Araven
12-04-2012, 15:02
Masz z campaign_script z kampanii Full usunąć wymienione skrypty. A w money script zostawić początek jaki Ci wysłałem. Jak nie wiesz jak sie usuwa skrypty to wyślę Ci mój skrypt wieczorem (mam i oryginalny i nieco odchudzony). Dostaniesz taki nieco odchudzony i szybszy. :mrgreen:

ArsMoriendi
12-04-2012, 15:03
byłbym bardzo wdzięczny ;) Wolałbym sam nie ruszać, bo doświadczony w modowaniu nie jestem.

Araven
12-04-2012, 16:14
Wilk - nie rozumiem Twojego podejścia. Fajnie, że wymyślasz nowe skrypty, ale jak napisał Eutyches, trzeba zapodać cały campaign_script, który będzie zawierała Twój jeden lub kilka zmodyfikowanych skryptów i napisać co zmieniłeś. Ja bym chętnie przetestował. Ale jak dajesz 2 frakcje a ja mam sobie dorobic wpisy dla pozostałych to dziękuję, nie skorzystam. Najpierw się naprzeklejam bez żadnych gwarancji, że to mi sie spodoba. Zsada wymyślasz modyfikacje - daj je do pobrania w wersji przetestowanej i grywalnej, inaczej raczej Nikt ich nie uzyje. Pozdrawiam.

Edit: Jak zmieniasz w modzie rózne rzeczy, jak np. w descr_sm_facton to się nie dziwię, że mod Ci szwankuje.

Wilk
12-04-2012, 17:07
Dobra Panowie koniec tych dywagacji :)
Lepiej powiedzcie mi co zrobić z tą plątaniną , którą wysłał mi Aravern i która ma sprawić, iż tury w kampanii full będą szybciej się przewijały.
Rada brzmiała tak:
"Proponuje usunac garrisson script, ew. sobiilatori i untori, external invasion i money script w money zostaw tylko to
;;;;;;;;;;;;;;Pannello costi suppletivi

:Declare_counter costi_suppletivi
;set_counter costi_suppletivi 0

monitor_event ButtonPressed ButtonPressed finances_button
;and I_CompareCounter costi_suppletivi = 0
add_events
event historic costi_suppletivi
date 0
end_add_events
;set_counter costi_suppletivi 1
terminate_monitor
end_monitor "

Tylko nic mi to nie mówi :/ i nie wiem co mam z tym zrobić.

To co wkleiłeś, to jest wyskakujące okienko z informacją o opłatach, gdy za pierwszym razem w nowej grze, klikniesz ikonkę skarbca.

Jeżeli na prawdę bardzo topornie zmienia ci się tura, w pierwszej kolejności, pomyśl nad wywaleniem skryptów z następująca budową:
console_command add_money "nazwa frakcji" liczba
wait_1
console_command add_money "nazwa frakcji" -liczba

Oczywiście zrób kopie zapasową. :) W razie wątpliwości, nie krępuj się, pytaj. Od tego jest forum. :)

Inna sprawa, nadmiar pałętających się spamowych armii, mocno spowalnia zmianę tury, stąd między innymi, moje kombinację z War costs script. Tutaj niestety trzeba by przerobić cały export_descr_unit zwany EDU, podwoić koszty rekrutacji i utrzymania jednostek. Żmudna perspektywa. :-P

Piter
12-04-2012, 17:42
Dlaczego mam nieodparte wrażenie, że ten post pozostanie bez odpowiedzi, albo znów zostanę zjechany za robienie rzeczy, jakie innym do głowy by nawet nie przyszły


Panie psychologu- jak Pan myśli :) Co o Panu pomyślą ludzie, którzy przeczytają taki wyniosły tekst uwielbiający własną inteligencję i kreatywność ( :lol: ) - nasuwa się na myśl powiedzenie "szewc bez butów chodzi" ;)

Wilk
12-04-2012, 18:20
Myśleć mogą co tylko chcą, w końcu są rozumnymi istotami z założenia i nazewnictwa. :D Rozumiem aluzję. Przesadziłem w tym konkretnym poście z sarkazmem ?

Herod
12-04-2012, 18:35
Mniej sarkazmu, mniej docinek, więcej konkretów, misiożelek i miłości wobec bliźnich u wszystkich.
To nie będę musiał przeprowadzać pacyfikacji kolejnego (zgubiłem rachubę) tematu i nikt z was nie zginie. Amen.

Araven
12-04-2012, 19:03
ArsMoriendi http://www.sendspace.pl/file/e4d55af6a45466f07251449 wypakuj wrzuć do Bellum do data/world/maps/campaign/custom i potem do Full i nadpisz. Usuń plik map.rwm z kampanii Full potem i zacznij nową kampanię. To odchudzona o kilka skryptów kampani Full jak chcialeś. Zrób kopię oryginalnego campaign_script. Pozdrawiam

jezier
12-04-2012, 22:18
Jeszcze takie pytanie. Dlaczego komputer zabiera mi pieniądze ze skarbca 2 razy. Pierwszy w momencie kliknięcia na zmianę tury a potem na sam koniec zmiany tury :?: . Rozumiem, że kasa zabierana jest w zależności od liczby posiadanych prowincji, ewentualnych oblężeń albo przebywania naszej armii w innej prowincji ale dlaczego 2 razy?
I jeszcze jedno. W jakim pliku znajdę podane wyżej czynniki powodujące zabieranie kasy ze skarbca tj. a. oblężenia bo wg. mnie 2500 to troche za dużo b. armia w innej prowincji c. od liczby prowincji

Wilk
12-04-2012, 22:45
Jeszcze takie pytanie. Dlaczego komputer zabiera mi pieniądze ze skarbca 2 razy. Pierwszy w momencie kliknięcia na zmianę tury a potem na sam koniec zmiany tury :?: . Rozumiem, że kasa zabierana jest w zależności od liczby posiadanych prowincji, ewentualnych oblężeń albo przebywania naszej armii w innej prowincji ale dlaczego 2 razy?
I jeszcze jedno. W jakim pliku znajdę podane wyżej czynniki powodujące zabieranie kasy ze skarbca tj. a. oblężenia bo wg. mnie 2500 to troche za dużo b. armia w innej prowincji c. od liczby prowincji

Ponieważ tak Włosi napisali skrypt na koszty prowincji. Zabiera ci pod koniec tury i na początku rozpoczynającej się nowej tury.

SEGA\Medieval II Total War\mods\BellumCrucis6\data\world\maps\campaign\cu stom\Full\campaign_script.txt

2- Money Script oraz 4- Warcost Script

Nie napiszę tu nic bardziej szczegółowo, ponieważ znów będę mieć nieprzyjemności.

Herod
13-04-2012, 06:28
Nie napiszę tu nic bardziej szczegółowo, ponieważ znów będę mieć nieprzyjemności.

Jeżeli boisz się napisać w temacie to napisz mu na PW (zakładam iż już to zrobiłeś).

Araven
13-04-2012, 08:38
Wilk, tu właśnie bardzo fajnie by było jakbyś wytłumaczył jak ten skrypt dokładnie działa. Pozdrawiam. Nikt Cię nie szykanuje, ale jak proponujesz zmiany to zamieszczaj je w grywalnej wersji do pobrania z wytłumaczeniem co to zmienia. :P
Jezier - na ile ja rozumiem, to koszty za dodatkowe prowincje jakie zdobywasz są odejmowane na końcu tury w momencie jej przewijania, i są traktowane tak jak koszty ukryte - czyli za oblężenia 2000 na turę i każda armię w polu 600. Jak armia Twoja oblega to płacisz 2000 (a nie 2600). Koszty za obleżenia i pobyt armii w polu są w skrypcie nr 4 Balance script. koszty za dodatkowe prowincje jakie zdobywasz - ponad te jakie masz na starcie są w skrypcie nr 2 czyli Money script, jak to Wilk napisał. Pozdrawiam.

matmat2000
29-04-2012, 17:18
Witam, wcześniej była mowa o jakimś ulepszonym AI do BC 6.3. Mógłby ktoś podać linka i powiedzieć gdzie mam to przekopiować? Denerwuje mnie AI z BC 6.3 Gram Polską i nawet przy daninie dla Cesarstwa niemieckiego spadają mi stosunki i po jakiś40 turach jako sojusznik zaczyna mnie atakować ;o

PlanB
29-04-2012, 17:22
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=10087

3 post ;)

matmat2000
29-04-2012, 17:57
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=10087

3 post ;)

Dziękuje :)

erkade
05-06-2012, 18:20
Araven - mógłbyś mi na maila podesłać te skrypty, co do ArsMorendi? byłbym wdzięczny, bo zwyczajnie nie chce mi się wgryzać w zabawę ze skryptami, a pograć w bellum to bym chciał - a niestety money script po pewnym czasie robi się bardzo upierdliwy:P

Araven
05-06-2012, 18:28
Mógłbym podaj mi na PW swojego maila. I napisz jakie chcesz kampanie. Nie pamiętam co wysłałem do Ars Moriendi.

chaladziatko
22-06-2012, 21:58
Hej,

Ma ktoś może pomysły, jak efektywnie zmniejszyć liczbę tur na rok? Fajnie by było tak 4 turki na rok. Zwykłe zmniejszenie timescale w descr_strat zwiększa ilość tur, ale rok dalej trwa dwie tury...

Araven
22-06-2012, 21:59
Z tego co wiem nie ma submoda na 4 tury do 6.3 był taki do 6.2. Dla mnie 2 tury to w sam raz jednak.

chaladziatko
22-06-2012, 23:57
Chyba mi się udało, posiliłem się tym http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?p=11521288#post11521288, żeby nie było, że sam do tego doszedłem, o dziwo okazało się to prostsze niż wielu z nas myślało.

Jest tylko jedna wada - daty obok "słoneczka" mijają się z czasem z tymi na zwoju (Araven mówiłem Ci o tym przy okazji SS 6.4), mimo to w 5 turze wyświetla się wiadomość rok pański 1156, itd., więc może nie wpłynie to na eventy. Sub mod do kampanii Light. Jak ktoś wie albo dojdzie do tego jak zrobić żeby było tip top niech się odzywa :)

kawa_czy_kawa
26-07-2012, 17:04
pytanie do specjalistów od modernizacji i edytowania plików.Czy jest możliwość aby jednostce po uzyskaniu doświadczenia poprawiała się umiejętność obrony jak i ataku z każym dodanym paskiem, bym zapomniał, jak dodawać skrypty do kampani light

Araven
26-07-2012, 19:08
pytanie do specjalistów od modernizacji i edytowania plików.Czy jest możliwość aby jednostce po uzyskaniu doświadczenia poprawiała się umiejętność obrony jak i ataku z każym dodanym paskiem, bym zapomniał, jak dodawać skrypty do kampani light

Nie jestem żadnym specjalistą. Wchodzisz do moda potem do data/world/maps/campaign/custom i masz 4 kampanie, wchodzisz np. do Full otwierasz campaign script i kopiujesz cała treśc skryptu jaka następnie wkleisz pod daną nazwą do kampanii Light. Przykład praktyczny, w swoim submodzie Mietek77 poza zmianami dla polski dodał także rewoltę Bułgarów. Teraz podam jak każdy może ją sobie wkleic, także do kampanii Full, bo w oryginalnym BellumCrucis 6.3 nie ma rewolty Bułgarów. Pod Bulgar Revolt wklejcie to co pogrubiem.

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;; 7- Bulgar Revolt;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

monitor_conditions I_TurnNumber > 59
and I_TurnNumber < 71
and I_SettlementOwner Tarnovo = byzantium
and I_NumberOfSettlements byzantium > 12
historic_event asen
spawn_army
faction slave
character Pietro_asen, named character, age 30, x 224, y 150, family
traits GoodCommander 4 , BattleChivalry 2 , StrategyChivalry 2 , PublicFaith 1 , Loyal 2 , ContentGeneral 3 , ReligionStarter 1 , LoyaltyStarter 1 , GoodCavalryGeneral
unit Greek Bodyguard exp 7 armour 0 weapon_lvl 0
unit Bulgarian Brigands exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Bulgarian Brigands exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Bulgarian Brigands exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Bulgarian Brigands exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Balkan Archers exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Balkan Archers exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Trapezitoi exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Trapezitoi exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Cuman Horse Archers exp 2 armour 0 weapon_lvl 0
unit Cuman Horse Archers exp 2 armour 0 weapon_lvl 0
unit Cuman Horse Archers exp 2 armour 0 weapon_lvl 0
unit Cuman Horse Archers exp 2 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
end
siege_settlement Pietro_asen, Tarnovo, mantein
terminate_monitor
end_monitor

monitor_conditions I_TurnNumber > 59
and I_TurnNumber < 71
and I_SettlementOwner Tarnovo = byzantium
and I_SettlementOwner Costanza = byzantium
and I_NumberOfSettlements byzantium > 12
spawn_army
faction slave
character Asen, named character, age 30, x 239, y 157, family
traits GoodCommander 4 , BattleChivalry 2 , StrategyChivalry 2 , PublicFaith 1 , Loyal 2 , ContentGeneral 3 , ReligionStarter 1 , LoyaltyStarter 1 , GoodCavalryGeneral
unit Greek Bodyguard exp 7 armour 0 weapon_lvl 0
unit Bulgarian Brigands exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Bulgarian Brigands exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Bulgarian Brigands exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Bulgarian Brigands exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Balkan Archers exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Balkan Archers exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Cuman Horse Archers exp 2 armour 0 weapon_lvl 0
unit Cuman Horse Archers exp 2 armour 0 weapon_lvl 0
unit Cuman Horse Archers exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit Cuman Horse Archers exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit Trapezitoi exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Trapezitoi exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
end
siege_settlement Asen, Costanza, mantein
terminate_monitor
end_monitor

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;; 8- Newking Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

kawa_czy_kawa
26-07-2012, 19:38
na drugie pytanie znasz może odpowiedź, wiesz jak ustawić aby przy każdym wzroscie doświadczenia dodawany był pumkt do obrony i do ataku, bo pierwotnie punkty są dodawane tylko do ataku i nie wiem dlaczego jak łucznicy zyskują doświadczenie, dodawany jest tylko punkt do walki w zwarciu

kawa_czy_kawa
27-07-2012, 14:15
chciałbym pusuwać niepotzrebne skrypty z kampani full, ale nie wiem który skrypt odpowiada za rade możnych i jakie jeszcze skrypty waszym zdaniem są najbardziej zbędne, będe wdzięczny za odpowiedź

Piter
27-07-2012, 14:33
Z radą możnych jest powiązane wiele skryptów, które pozornie z nią związane być nie powinny, ale po ich wywaleniu ona nie działa. Najwięcej czasu zżera skrypt nr. 2 odpowiedzialny za zabieranie Ci kasy gdy masz wiele prowincji, nie dość, że jest beznadziejny, bo od tego w grze jest korupcja itp, to nie można z tym zabieraniem kasy walczyć i utrzymanie prowincji kosztuje więcej niż zarobki z niej- radzę go wywalić ;)

Araven
27-07-2012, 15:06
Do kawa_czy_kawa:

viewtopic.php?f=367&t=10068 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=10068) poczytaj ten temat. I nie zakładaj nowego wątku na pojedyńcze pytania ok? Co Twoje pytanie to nowy watek, a mogłes spytac o to w temacie ogólnym, albo w tym co teraz link podałem. Granie w kampanię Full bez Rady Możnych to jakieś nieporozumienie. Zagraj w Light na początek. Poczytaj tez temat ogólny o Bellum Crucis 6.3, bylo co nieco o skryptach.

kawa_czy_kawa
27-07-2012, 15:08
widze ze masz pewne pojęcie o modzie, czy mógłbyś wkleić początek listy twoich skryptów

kawa_czy_kawa
27-07-2012, 15:18
w kampanie light grałem ostatnie 3 tygodnie a tak w temacie czy ta rada możnych ma jakieś zalety , czy urozmaica gre w jakiś sposób

Araven
27-07-2012, 15:24
Edytuj posty nie pisz jednego po drugim. Obecnie gram na wszystkich skryptach oryginalnych plus Rewolat Bułgarów mam zmieniony money script na taki z submoda, reszta jak zrobili Twórcy. Pozdrawiam.

kawa_czy_kawa
27-07-2012, 15:26
sorry mój błąd a tak w temacie, mógłbyś wymienić zalety tej RADY MOŻNYCH I więcej nie zawracam głowy(przynajmniej narazie)

Araven
27-07-2012, 15:34
Oto Money script na jakim gram ja. pochodzi z włoskiej strony, dużo mniejsze kary za prowincje i turki szybciej smigają, bo jest o wiele mniejszy od oryginalnego. Można jego treść skopiować ze spoilera i wkleić do camapign_scriptu.

[spoiler:3gvvceel][spoiler]
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;; 2- Money Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

;;;;;;;;;;;;;;pannello costi suppletivi

;declare_counter costi_suppletivi
;set_counter costi_suppletivi 0

monitor_event ButtonPressed ButtonPressed finances_button
;and I_CompareCounter costi_suppletivi = 0
add_events
event historic costi_suppletivi
date 0
end_add_events
;set_counter costi_suppletivi 1
terminate_monitor
end_monitor

;monitor_event FactionTurnEnd FactionIsLocal
;set_counter costi_suppletivi 0
;end_monitor

;;;;;;;;;;;;;;mantenimento insediamenti

;conteggio regioni



declare_counter numero_regioni

set_counter numero_regioni 0



monitor_event SettlementTurnEnd SettlementIsLocal

inc_counter numero_regioni 1

end_monitor



;trick pannello



monitor_event FactionTurnStart FactionIsLocal

if I_CompareCounter numero_regioni = 1

console_command add_money 30

wait 1

console_command add_money -30

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 2

console_command add_money 60

wait 1

console_command add_money -60

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 3

console_command add_money 90

wait 1

console_command add_money -90

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 4

console_command add_money 120

wait 1

console_command add_money -120

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 5

console_command add_money 150

wait 1

console_command add_money -150

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 6

console_command add_money 180

wait 1

console_command add_money -180

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 7

console_command add_money 210

wait 1

console_command add_money -210

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 8

console_command add_money 240

wait 1

console_command add_money -240

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 9

console_command add_money 270

wait 1

console_command add_money -270

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 10

console_command add_money 300

wait 1

console_command add_money -300

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 11

console_command add_money 330

wait 1

console_command add_money -330

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 12

console_command add_money 360

wait 1

console_command add_money -360

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 13

console_command add_money 390

wait 1

console_command add_money -390

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 14

console_command add_money 420

wait 1

console_command add_money -420

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 15

console_command add_money 450

wait 1

console_command add_money -450

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 16

console_command add_money 480

wait 1

console_command add_money -480

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 17

console_command add_money 500

wait 1

console_command add_money -500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 18

console_command add_money 1000

wait 1

console_command add_money -1000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 19

console_command add_money 1500

wait 1

console_command add_money -1500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 20

console_command add_money 2000

wait 1

console_command add_money -2000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 21

console_command add_money 2500

wait 1

console_command add_money -2500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 22

console_command add_money 3000

wait 1

console_command add_money -3000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 23

console_command add_money 3500

wait 1

console_command add_money -3500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 24

console_command add_money 4000

wait 1

console_command add_money -4000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 25

console_command add_money 4500

wait 1

console_command add_money -4500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 26

console_command add_money 5000

wait 1

console_command add_money -5000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 27

console_command add_money 6000

wait 1

console_command add_money -6000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 28

console_command add_money 7000

wait 1

console_command add_money -7000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 29

console_command add_money 8000

wait 1

console_command add_money -8000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 30

console_command add_money 9000

wait 1

console_command add_money -9000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 31

console_command add_money 10000

wait 1

console_command add_money -10000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 32

console_command add_money 11000

wait 1

console_command add_money -11000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 33

console_command add_money 12000

wait 1

console_command add_money -12000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 34

console_command add_money 13000

wait 1

console_command add_money -13000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 35

console_command add_money 14000

wait 1

console_command add_money -14000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 36

console_command add_money 15000

wait 1

console_command add_money -15000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 37

console_command add_money 16500

wait 1

console_command add_money -16500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 38

console_command add_money 18000

wait 1

console_command add_money -18000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 39

console_command add_money 19500

wait 1

console_command add_money -19500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 40

console_command add_money 21000

wait 1

console_command add_money -21000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 41

console_command add_money 22500

wait 1

console_command add_money -22500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 42

console_command add_money 24000

wait 1

console_command add_money -24000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 43

console_command add_money 25500

wait 1

console_command add_money -25500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 44

console_command add_money 27000

wait 1

console_command add_money -27000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 45

console_command add_money 28500

wait 1

console_command add_money -28500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 46

console_command add_money 30000

wait 1

console_command add_money -30000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 47

console_command add_money 32000

wait 1

console_command add_money -32000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 48

console_command add_money 34000

wait 1

console_command add_money -34000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 49

console_command add_money 36000

wait 1

console_command add_money -36000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 50

console_command add_money 38000

wait 1

console_command add_money -38000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 51

console_command add_money 40000

wait 1

console_command add_money -40000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 52

console_command add_money 40000

console_command add_money 2000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -2000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 53

console_command add_money 40000

console_command add_money 4000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -4000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 54

console_command add_money 40000

console_command add_money 6000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -6000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 55

console_command add_money 40000

console_command add_money 8000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -8000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 56

console_command add_money 40000

console_command add_money 10000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -10000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 57

console_command add_money 40000

console_command add_money 12500

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -12500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 58

console_command add_money 40000

console_command add_money 15000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -15000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 59

console_command add_money 40000

console_command add_money 17500

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -17500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni >= 60

console_command add_money 40000

console_command add_money 20000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -20000

end_if

end_monitor



;malus effettivi



monitor_event FactionTurnEnd FactionIsLocal

if I_CompareCounter numero_regioni = 1

console_command add_money -30

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 2

console_command add_money -60

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 3

console_command add_money -90

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 4

console_command add_money -120

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 5

console_command add_money -150

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 6

console_command add_money -180

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 7

console_command add_money -210

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 8

console_command add_money -240

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 9

console_command add_money -270

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 10

console_command add_money -300

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 11

console_command add_money -330

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 12

console_command add_money -360

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 13

console_command add_money -390

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 14

console_command add_money -420

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 15

console_command add_money -450

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 16

console_command add_money -480

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 17

console_command add_money -500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 18

console_command add_money -1000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 19

console_command add_money -1500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 20

console_command add_money -2000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 21

console_command add_money -2500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 22

console_command add_money -3000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 23

console_command add_money -3500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 24

console_command add_money -4000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 25

console_command add_money -4500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 26

console_command add_money -5000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 27

console_command add_money -6000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 28

console_command add_money -7000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 29

console_command add_money -8000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 30

console_command add_money -9000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 31

console_command add_money -10000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 32

console_command add_money -11000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 33

console_command add_money -12000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 34

console_command add_money -13000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 35

console_command add_money -14000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 36

console_command add_money -15000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 37

console_command add_money -16500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 38

console_command add_money -18000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 39

console_command add_money -19500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 40

console_command add_money -21000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 41

console_command add_money -22500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 42

console_command add_money -24000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 43

console_command add_money -25500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 44

console_command add_money -27000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 45

console_command add_money -28500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 46

console_command add_money -30000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 47

console_command add_money -32000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 48

console_command add_money -34000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 49

console_command add_money -36000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 50

console_command add_money -38000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 51

console_command add_money -40000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 52

console_command add_money -40000

console_command add_money -2000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 53

console_command add_money -40000

console_command add_money -4000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 54

console_command add_money -40000

console_command add_money -6000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 55

console_command add_money -40000

console_command add_money -8000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 56

console_command add_money -40000

console_command add_money -10000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 57

console_command add_money -40000

console_command add_money -12500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 58

console_command add_money -40000

console_command add_money -15000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 59

console_command add_money -40000

console_command add_money -17500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni >= 60

console_command add_money -40000

console_command add_money -20000

end_if

set_counter numero_regioni 0

end_monitor

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;; 3- Balance Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;[/spoiler:3gvvceel]

Araven
27-07-2012, 15:41
viewtopic.php?f=367&t=8785 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=8785) tu masz link do poradników do Bellum o Radzie Możnych też tam jest.

Blood_187
30-07-2012, 16:09
A ten money script jest odpowiedzialny tylko za kary za prowincje? Ja go usunąłem żeby tury szybciej latały, mam 45 turę, 11 regionów, 4 pełne garnizony, jedną pełną armię kawalerii, 100 000 w skarbcu, wojnę z Niemcami którzy przepuścili dwa szturmy na moje zamki i dali sobie spokój. A Nowogród i Ruś nawet nie podchodzą pod granicę, chociaż jak grałem ostatnio to bez przerwy mnie atakowali. I ogólnie jest spokój na mapie, nikt się z nikim nie bije, jakieś tam lokalne konflikty ale nie ma "Total War" :evil: Ogólnie nuda, nie wiem czy jest sens dalej grać, chyba zmienię poziom trudności albo przetestuję inne AI.

Araven
31-07-2012, 08:16
Blood, na jakim grasz poziomie? czy na oryginalnym ai i descr_factions_standings? Jeśli grasz na descr_faction_standings z submodów to VH proponuję. Albo zagraj na oryginalnych plikach na hard albo VH jak masz za spokojnie. Money script za kary za regiony odpowiada głównie.

Piter
31-07-2012, 08:38
Pewno usunąłeś jakiś inny skrypt, ten money jest strasznie krótki, a skrypt odpowiadający za bonusy dla kompa jest króciutki i jest zaraz pod nim, może go usunąłeś ;) Faction standing odpowiada za relacje między frakcjami, a nie za ruchy kompa w trakcie działań wojennych Araven.

Araven
31-07-2012, 08:52
Piter ja dobrze wiem za co odpowiada faction_standings, ale komp wykonuje zupelnie inne ruchy na faction_standings z Bellum oryginalnego i inne na tym z submoda. Jest albo mniej, albo bardziej agresywny zależnie od faction_standings gralem kilkusterundowe kampanie na oryginalnym ai i faction standings i ostatnio Polska grałem na faction-standings z submodów jakie tam wstawilem i oryginalnym ai z bellum i inna gra była. Mimo, że teoretycznie faction_standings nie wpływa na ruchy kompa a na relacje. Ale od relacji zależy decyzja o ataku, to powiązane wszystko jest.

Piter
31-07-2012, 08:55
Piter ja dobrze wiem za co odpowiada faction_standings, ale komp wykonuje zupelnie inne ruchy na faction_standings z Bellum oryginalnego i inne na tym z submoda. Jest albo mniej, albo bardziej agresywny zależnie od faction_standings gralem kilkusterundowe kampanie na oryginalnym ai i faction standings i ostatnio Polska grałem na faction-standings z submodów jakie tam wstawilem i oryginalnym ai z bellum i inna gra była. Mimo, że teoretycznie faction_standingas nie wpływa na ruchy kompa a na relacje. ale od relacji zalezy decyzja o ataku, to powiazane wszystko jest.
Ten plik wpływa na to czy komp Cię zaatakuje, ale nie jakie ruchy będzie wykonywał w trakcie wojny i teoretycznie, i praktycznie to czy Cię zaatakuje zależy od tego pliku ;)

Blood_187
31-07-2012, 10:39
Pewno usunąłeś jakiś inny skrypt, ten money jest strasznie krótki, a skrypt odpowiadający za bonusy dla kompa jest króciutki i jest zaraz pod nim, może go usunąłeś ;) Faction standing odpowiada za relacje między frakcjami, a nie za ruchy kompa w trakcie działań wojennych Araven.

Oryginalny money nie jest taki krótki, dla każdej frakcji 3-4 linijkowa wyliczanka do 60 + jeszcze inne linijki ;) A Balance script pozostał na swoim miejscu ;)


Blood, na jakim grasz poziomie? czy na oryginalnym ai i descr_factions_standings? Jeśli grasz na descr_faction_standings z submodów to VH proponuję. Albo zagraj na oryginalnych plikach na hard albo VH jak masz za spokojnie. Money script za kary za regiony odpowiada głównie.
AI oryginalne, descr_factions_standings jak się okazało także (a mógłbym przysiąc że wgrywałem, no ale teraz już wiem czemu relacje nie rosły same :P ).

Generalnie to Niemcy się ruszyli, 4 chorągwie wysłałi, na mapie też kilka wojen się rozpoczęło (nareszcie ktoś Krzyżowców zaatakował). Po prostu mnie to zdziwiło, bo poprzedni raz jak grałem na tych samych ustawieniach to z 3 stron ataki niemal od razu od 30 tury, a tu po wywaleniu Money scriptu tylko Niemcy oblegają. No ale może to przez to że mam dużo kasy, pełne garnizony i Ruscy najzwyczajniej się boją :) w poprzedniej kampanii nawet połowy tego wojska nie miałem i może to stąd bo AI chyba nie atakuje silniejszego ;)

Araven
31-07-2012, 10:52
Cały czas piszę, że oryginalne AI z Bellum atakuje słabych. Silnych dużo mniej ochoczo,a jak jesteś najsilniejszy to raczej nikt Cię nie zaatakuje, poza jihadami, krucjatami i Mongołami. Silny kraj, duzo sojuszy i na VH na oryginalnym Ai wygrac można. Na medium komp atakuje koło 34-35 tury zwykle.

Piter
31-07-2012, 13:48
ehh, no wiem, że nie jest krótki, zgubiłem tam "nie" jest taki krótki :D :oops:

Araven
04-08-2012, 10:10
Z jednostek jakie można dodać do Polski aby miała kolejną jazdę są poniższe, ja bym wybrał Mordwinów, proszę o wypowiedzi to dodam wybrana jednostke dla Polski, :

recruit_pool "Hobilars" 1 0.25 3 0 requires factions { northern_european, mesoamerican, eastern_european, greek, middle_eastern, nativeindian, southern_european, } and hidden_resource inghilterra
recruit_pool "Alan Light Cavalry" 1 0.25 3 0 requires factions { northern_european, mesoamerican, eastern_european, greek, middle_eastern, nativeindian, southern_european, } and hidden_resource alania
recruit_pool "Kazaks" 1 0.25 3 0 requires factions { northern_european, mesoamerican, eastern_european, greek, middle_eastern, nativeindian, southern_european, } and hidden_resource russiacentro
recruit_pool "Cuman Horse Archers" 1 0.25 3 0 requires factions { northern_european, mesoamerican, eastern_european, greek, middle_eastern, nativeindian, southern_european, } and hidden_resource alania or hidden_resource georgia
recruit_pool "Turkish Horse Archers" 1 0.25 3 0 requires factions { northern_european, mesoamerican, eastern_european, greek, middle_eastern, nativeindian, southern_european, } and hidden_resource turchia
recruit_pool "Horseboys" 1 0.25 3 0 requires factions { northern_european, mesoamerican, eastern_european, greek, middle_eastern, nativeindian, southern_european, } and hidden_resource irlanda
recruit_pool "Mordvini" 1 0.25 3 0 requires factions { northern_european, mesoamerican, eastern_european, greek, middle_eastern, nativeindian, southern_european, } and hidden_resource bulgaria
recruit_pool "Trapezitoi" 1 0.25 3 0 requires factions { northern_european, mesoamerican, eastern_european, greek, middle_eastern, nativeindian, southern_european, } and hidden_resource bizantinia
recruit_pool "Monapire" 1 0.25 3 0 requires factions { northern_european, mesoamerican, eastern_european, greek, middle_eastern, nativeindian, southern_european, } and hidden_resource georgia
recruit_pool "Bardaneri" 1 0.25 3 0 requires factions { northern_european, mesoamerican, eastern_european, greek, middle_eastern, nativeindian, southern_european, } and hidden_resource sardegna

Blood_187
04-08-2012, 12:01
Mi to zbytnio te jednostki nic nie mówią bo z tego co widzę to AORy a ja, poza Jazdą Mazowiecką, niewiele z AORów korzystam, no i nie mam teraz możliwości sprawdzić tych jednostek ;)

Tak jak mówiłem wcześniej, Jazda Słowiańska byłaby najlepsza ale oprócz edycji EDB trzeba by dodać w battlemodels linijki dotyczące tekstur dla Polski (w sumie można skopiować od Rusi albo Węgrów, barw narodowych chyba na tarczach nie mają :)) i dodać do export_descr_buildings Polskę jako kraj rekrutujący ;)

Araven
04-08-2012, 12:16
Nie będę się męczył. wiem że to AOR, ale jedną z nich mozna zrobic powszechnie dostepną. Z jazda slowiańska za duzo roboty. osobiście to dla mnie niepotrzebne w ogóle by dodawać cokolwiek Polsce. Ale niektórzy chcieli. Nie zamierzam się męczyc z jazda słowiańską. Jak umiesz to zrobic Blood to ją dodaj Polsce. Kiedyś się bawiłem, ale nie pamietam dokładnie.

Blood_187
04-08-2012, 14:30
Spoko, ja także uważam że nie trzeba Polsce nowych jednostek (chyba że nowe tekstury bo ten Orzeł z naszego godła to yhm). A co do jazdy słowiańskiej mogę zamieścić opis jak to zrobić krok po kroku :) zresztą niech ludzie w ogóle się wypowiedzą czy jest popyt na to dalej ;) zresztą jakby ktoś bardzo chciał to na forum są poradniki (bardzo dobre) np. jak przenieść jednostki z Kingdoms do Podstawki itp. to analogicznie się robi ;) no a submoda raczej nie zrobię bo już namotałem tak w swoich plikach gry że raczej nikomu by to nie odpaliło :) a kopie zapasowe zniknęły :?

Araven
04-08-2012, 14:41
Jak coś to mam kopię czystej instalki BC 6.3. Ci mogę parę plików podesłać.

kawa_czy_kawa
09-08-2012, 09:37
wiecie może co trzeba usunąć z money script aby nie było kar za dodatkowe prowincje z góry dzięki

Araven
09-08-2012, 10:04
wiecie może co trzeba usunąć z money script aby nie było kar za dodatkowe prowincje z góry dzięki
Zostaw tylko to co tu wklejam reszte usuń.

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;; 2- Money Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

;;;;;;;;;;;;;;pannello costi suppletivi

;declare_counter costi_suppletivi
;set_counter costi_suppletivi 0

monitor_event ButtonPressed ButtonPressed finances_button
;and I_CompareCounter costi_suppletivi = 0
add_events
event historic costi_suppletivi
date 0
end_add_events
;set_counter costi_suppletivi 1
terminate_monitor
end_monitor

EDIT: Ty jesteś chyba, niereformowalny, pisałem Ci niedawno byś nie zakładał nowych tematów na pojedynńcze pytania. A dalej to robisz. Niedługo będzie tu 20 tematów i połowa Twoich z pojedyńczymi zagadnieniami.
Poprzednie Twe pytania w osobnych wątkach przenioslem do indywidualnych kompilacji skryptowych, gdzie powinieneś je zadać od razu.

kawa_czy_kawa
09-08-2012, 10:29
dzięki mistrzu, następnym razem zrobie jak mówisz

kawa_czy_kawa
13-08-2012, 17:50
jest może opisane w jakimś temacie jakie są technologie w Bellum Crusis 6.3 i jakie korzyści płyną ze zdobywania ich

Araven
15-08-2012, 08:02
jest może opisane w jakimś temacie jakie są technologie w Bellum Crusis 6.3 i jakie korzyści płyną ze zdobywania ich

Z grubsza są takie technologie jak niżej. Technologie to skrypt nr 28, występuje tylko w Pełnych kampaniach, chyba, ze Ktoś sobie wkleji go sam do Lekkich. :mrgreen: Generalnie każdy je zdobywa wtedy, kiedy sie pojawiły historycznie i byly powszechnie znane. Można je wynaleźc naszym Uczonym albo wykraść innej nacji naszym Złodziejem, wtedy mamy je nieco wcześniej.

Technologie w BC 6.3:



;;;;;;;;;;polvere pirica (Wynalezienie prochu) stopniowo jednostki prochowe, od 1270 ręczni strzelcy i różne armaty. Budowa dodatkowych stoczni produkujących okręty z działami.

;;;;;;;;;;fuoco Greco (Ogień grecki) okręty bizantyjskie i niektóre jednostki Bizancjum jakie go używają

;;;;;;;;;;mulini a vento (młyny oraz wiatraki) Dodatkowe dochody I potrzebne do wyższych poziomów płatnerza oraz kopalń (wiatraki konieczne by mieć III-ci poziom kopalń). 40 tura

;;;;;;;;;;giogo imbottito (Uprząż dla zwierząt do prac polowych) Wyższy poziom farm jest możliwy. 20 tura

;;;;;;;;;;monetazione battuta (Bite monety) Budowa mennicy w stolicy

----------- lettera_cambio (Produkcja papieru) 150 tura (specjalne budynki w prowincjach z pergaminem)

;;;;;;;;;;altoforno (Piece hutnicze i górnicze) koło 350 tury, trzeci poziom kopalń kompleksy górnicze

;;;;;;;;;;nuove navi (Nowe oceaniczne okręty) 500 tura

;;;;;;;;;;carta_stampa (Wynalezienie druku) specjalne budynki II gi poziom drukarni

kawa_czy_kawa
15-08-2012, 21:55
dzięki Araven, widze że jeśli chodzi o tego moda to jesteś chodzącom encyklopedią ale miałbym jeszcze jedno pytanko, jak werbować nafciarzy, są to jednostki miotające dostępne w krajach arabskich, zagrałem maurami ponad 100 tur i nie moge załapać jak ich rekrutować

Araven
16-08-2012, 09:10
kawa_czy_kawa Jakoś nie widzę takiej jednostki do rekrutacji. Jak ona się nazywa? Sa miotacze ognia greckiego ale to w Bizancjum. Miotacze nafty byli historycznie, ale coś ich nie widze w plikiu od najemników. Poszukaj mercenary_unit w oliku export_descr_unit, jak znajdziesz jednostkę o jaką Ci chodzi sprawdze dokładniej czy i gdzie jest ona do rekrutacji jako najemnicy. Pozdrawiam.

kawa_czy_kawa
16-08-2012, 09:51
chodzi o miotaczy nafty, w trybie własna bitwa są oni dostępni dla każdego arabskiego kraju, zacząłem grać kampanie full Egiptem i chciałem rozbudować budynki które prowadzą do rekrutacji tych jednostek, tylko nie mam pojęcia od czego zacząć

Araven
16-08-2012, 13:00
Oni mogą być jako najemnicy tylko i nie da się ich normalnie szkolić, a tylko werbować w polu. Ja gram na zmienionym unit z submoda, zobacze jeszcze może ich przeoczylem rano.

kawa_czy_kawa
16-08-2012, 13:48
a wiesz w którym miejscu się pojawiają jako najemnicy i w której turze mniej więcej, ten submod którego użuwasz jest lepszy od oryginalnego jeśli tak to mógłbyś podać link z góry dzięki

Araven
16-08-2012, 17:18
Nowe statystyki jednostek, czyli nowy plik unit. link jest już ze 3 miesiące tu: viewtopic.php?f=367&t=10087 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=10087)

Tu piszemy o zmainach skryptów itp. Pisz w odpowiednich działach, pytanie ogólne o najemnikow i podobne powinny byc w temacie głownym o BC 6.3.
Ta jednostka jest dośtępna w strzelnicach. Po wynalezieniu ognia greckiego, co pisalem w technologiach, odpowiadając na inne Twe pytanie. Generalnie Turcja, Bliski Wschód i Egipt tak na oko.

recruit_pool "Naffatun" 2 0.12 2 0 requires factions { middle_eastern, mongols, } and hidden_resource turchia and event_counter fuoco_greco_discovered 1 and not event_counter ai_player 1
recruit_pool "Naffatun" 2 0.12 2 0 requires factions { middle_eastern, mongols, } and hidden_resource est and event_counter fuoco_greco_discovered 1 and not event_counter ai_player 1
recruit_pool "Naffatun" 2 0.12 2 0 requires factions { middle_eastern, mongols, } and hidden_resource africaest and event_counter fuoco_greco_discovered 1 and not event_counter ai_player 1

ordenus22
13-09-2012, 13:24
Chcę usunąć money script, bo się nie da grać, mam prawie pół mapy podbite, a ciągle jestem na minusie albo co najwyżej parę tys. na plusie. Czy mogę usunąć ten skrypt i kontynuować grę, czy niestety trzeba będzie od początku rozpocząć kampanię?
Ps gram na kampanii full czyli tylko z full usunąć money script?

Araven
13-09-2012, 13:40
Trzeba od początku grac. Jak grasz tylko w Full to usuń z Full i map.rwm potem też.

nocny
27-09-2012, 15:04
a wiesz w którym miejscu się pojawiają jako najemnicy i w której turze mniej więcej,

Grając Maurami miałem miotaczy nafty w okolicach Tunisu oraz trzech nadmorskich prowincji dalej w kierunku Egiptu. Grając Abbasydami mam ich w okolicach Bagdadu. Nie jestem pewien czy wybudowanie laboratorium alchemicznego w mieście jest konieczne by pojawili się jako najemnicy w danej prowincji.

stefanbs3
19-01-2013, 12:56
ArsMoriendi http://www.sendspace.pl/file/e4d55af6a45466f07251449 wypakuj wrzuć do Bellum do data/world/maps/campaign/custom i potem do Full i nadpisz. Usuń plik map.rwm z kampanii Full potem i zacznij nową kampanię. To odchudzona o kilka skryptów kampani Full jak chcialeś. Zrób kopię oryginalnego campaign_script. Pozdrawiam

Czy te modyfikacj skryptów są dalej aktualne? Oraz czy jest tu zmieniony money script zeby gra chodziła szybciej i nie było kar za prowincje?

marek7210
19-01-2013, 18:36
Miotacze nafty pojawiają się w 60 turze , o ile dobrze pamiętam to wybudowanie laboratorium alchemicznego nie jest potrzebne.

COMEE
19-01-2013, 19:47
Nie mogę rozgryźć money scriptu, jak on dokładnie działa. Bo chyba głównie on odpowiada za to, że komp ma dużo więcej gotówki niż gracz? Jest jeszcze sakiewka, ale to raptem 4k więcej niż gracz na H/VH. Więc chyba tylko money_script. Jak dobrze myślę to komp nie ponosi kosztów utrzymania prowincji w przeciwieństwie do gracza? Nie chcę go usuwać bo gra bez skryptu jest wg mnie za łatwa, a znów w obecnej postaci jest dla mnie nie do przyjęcia. Po pierwsze chciałbym obciążyć karami również komputer i ew.pozmniejszać ich wartości, szczególnie przy dużej liczbie prowincji.

No to lecim :)

[spoiler:382jt6o5]

wstęp:
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;; 2- Money Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

;;;;;;;;;;;;;;pannello costi suppletivi

;declare_counter costi_suppletivi
;set_counter costi_suppletivi 0

monitor_event ButtonPressed ButtonPressed finances_button
;and I_CompareCounter costi_suppletivi = 0
add_events
event historic costi_suppletivi
date 0
end_add_events
;set_counter costi_suppletivi 1 <== (1)
terminate_monitor
end_monitor



;monitor_event FactionTurnEnd FactionIsLocal
;set_counter costi_suppletivi 0 <== (2)
;end_monitor

;;;;;;;;;;;;;;mantenimento insediamenti

;trick per visualizzazione su pannello finanziario (nessun effetto sul bilanciamento)
monitor_event FactionTurnStart FactionIsLocal
and FactionType england
if I_NumberOfSettlements england = 1
console_command add_money 10
wait 1
console_command add_money -10
end_if
wyliczenie dla kolejnych liczb prow.
if I_NumberOfSettlements england >= 60
console_command add_money 40000
console_command add_money 37500
wait 1
console_command add_money -40000
console_command add_money -37500
end_if
end_monitor
[to samo dla każdej frakcji]

;bilanciamento [ma to znaczenie???]

monitor_event FactionTurnEnd FactionIsLocal
and FactionType england
if I_NumberOfSettlements england = 1
console_command add_money -10
end_if

...
if I_NumberOfSettlements england >= 60
console_command add_money -40000
console_command add_money -37500
end_if
end_monitor
[/spoiler:382jt6o5]

Czyli tak, skrypt jest podzielony na 2 części, FactionTurnStart i FactionTurnEnd. Czyli na 100% nie jest to rozdzielenia na gracz/komputer. W pierwszej części jest to jakoś dziwnie zrobione bo najpierw jest komenda add_money, a później ta sama suma jest odejmowana i jeszcze jest to rozdzielone wait 1, rozumiem, że to 1 jest w [s] co by było jednym z powodów dlaczego ten skrypt tak tury wydłuża. W części drugiej są tylko odejmowane pieniądze, wiec moje pytanie numer 1, po co część pierwsza, skoro druga odejmuje odpowiednią kasę z konta ??? A Drugie pytanie to czy czasem wartość oznaczona u mnie przez (2) nie decyduje o tym czym będzie utrata kasy będzie wyrównywana, czy nie?

Co oznacza FactionIsLocal - gracz czy komputer?

Araven
20-01-2013, 13:13
viewtopic.php?f=367&t=10087 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=10087) Comee skorzystaj z gotowego money scriptu, patrz mój post poniżej w spoilerze.
stefanb3 tak aktualne sa tam skrypty, money script jest wycięty o ile pamiętam, albo jest tam jego łagodniejsza wersja.

stefanbs3
20-01-2013, 16:49
Poda ktoś dobrze zbilansowany money script bo ten od Aravena to przy 20 turze juz na minusie . Nie wiem co Araven z niego wyciąłeś jak dla mnie jest lipa z kasą ?

Araven
20-01-2013, 16:51
Map.rwm usunąłeś po wgraniu odchudzonego camapign_script? zacząłeś nową kampanię? Poczytaj poradniki do Bellum. Brak money script nie zapewnia nieograniczonych funduszy................... Grać w Bellum to się trzeba nauczyć. Ja mam tyle kasy, że nie wiem na co wydawać niekiedy. ;)

Money_script na jakim gram ja w spoilerze poniżej.

[spoiler:2nlurl1v];;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;; 2- Money Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

;;;;;;;;;;;;;;pannello costi suppletivi

;declare_counter costi_suppletivi
;set_counter costi_suppletivi 0

monitor_event ButtonPressed ButtonPressed finances_button
;and I_CompareCounter costi_suppletivi = 0
add_events
event historic costi_suppletivi
date 0
end_add_events
;set_counter costi_suppletivi 1
terminate_monitor
end_monitor

;monitor_event FactionTurnEnd FactionIsLocal
;set_counter costi_suppletivi 0
;end_monitor

;;;;;;;;;;;;;;mantenimento insediamenti

;conteggio regioni



declare_counter numero_regioni

set_counter numero_regioni 0



monitor_event SettlementTurnEnd SettlementIsLocal

inc_counter numero_regioni 1

end_monitor



;trick pannello



monitor_event FactionTurnStart FactionIsLocal

if I_CompareCounter numero_regioni = 1

console_command add_money 30

wait 1

console_command add_money -30

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 2

console_command add_money 60

wait 1

console_command add_money -60

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 3

console_command add_money 90

wait 1

console_command add_money -90

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 4

console_command add_money 120

wait 1

console_command add_money -120

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 5

console_command add_money 150

wait 1

console_command add_money -150

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 6

console_command add_money 180

wait 1

console_command add_money -180

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 7

console_command add_money 210

wait 1

console_command add_money -210

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 8

console_command add_money 240

wait 1

console_command add_money -240

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 9

console_command add_money 270

wait 1

console_command add_money -270

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 10

console_command add_money 300

wait 1

console_command add_money -300

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 11

console_command add_money 330

wait 1

console_command add_money -330

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 12

console_command add_money 360

wait 1

console_command add_money -360

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 13

console_command add_money 390

wait 1

console_command add_money -390

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 14

console_command add_money 420

wait 1

console_command add_money -420

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 15

console_command add_money 450

wait 1

console_command add_money -450

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 16

console_command add_money 480

wait 1

console_command add_money -480

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 17

console_command add_money 500

wait 1

console_command add_money -500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 18

console_command add_money 1000

wait 1

console_command add_money -1000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 19

console_command add_money 1500

wait 1

console_command add_money -1500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 20

console_command add_money 2000

wait 1

console_command add_money -2000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 21

console_command add_money 2500

wait 1

console_command add_money -2500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 22

console_command add_money 3000

wait 1

console_command add_money -3000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 23

console_command add_money 3500

wait 1

console_command add_money -3500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 24

console_command add_money 4000

wait 1

console_command add_money -4000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 25

console_command add_money 4500

wait 1

console_command add_money -4500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 26

console_command add_money 5000

wait 1

console_command add_money -5000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 27

console_command add_money 6000

wait 1

console_command add_money -6000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 28

console_command add_money 7000

wait 1

console_command add_money -7000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 29

console_command add_money 8000

wait 1

console_command add_money -8000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 30

console_command add_money 9000

wait 1

console_command add_money -9000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 31

console_command add_money 10000

wait 1

console_command add_money -10000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 32

console_command add_money 11000

wait 1

console_command add_money -11000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 33

console_command add_money 12000

wait 1

console_command add_money -12000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 34

console_command add_money 13000

wait 1

console_command add_money -13000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 35

console_command add_money 14000

wait 1

console_command add_money -14000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 36

console_command add_money 15000

wait 1

console_command add_money -15000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 37

console_command add_money 16500

wait 1

console_command add_money -16500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 38

console_command add_money 18000

wait 1

console_command add_money -18000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 39

console_command add_money 19500

wait 1

console_command add_money -19500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 40

console_command add_money 21000

wait 1

console_command add_money -21000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 41

console_command add_money 22500

wait 1

console_command add_money -22500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 42

console_command add_money 24000

wait 1

console_command add_money -24000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 43

console_command add_money 25500

wait 1

console_command add_money -25500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 44

console_command add_money 27000

wait 1

console_command add_money -27000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 45

console_command add_money 28500

wait 1

console_command add_money -28500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 46

console_command add_money 30000

wait 1

console_command add_money -30000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 47

console_command add_money 32000

wait 1

console_command add_money -32000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 48

console_command add_money 34000

wait 1

console_command add_money -34000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 49

console_command add_money 36000

wait 1

console_command add_money -36000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 50

console_command add_money 38000

wait 1

console_command add_money -38000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 51

console_command add_money 40000

wait 1

console_command add_money -40000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 52

console_command add_money 40000

console_command add_money 2000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -2000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 53

console_command add_money 40000

console_command add_money 4000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -4000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 54

console_command add_money 40000

console_command add_money 6000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -6000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 55

console_command add_money 40000

console_command add_money 8000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -8000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 56

console_command add_money 40000

console_command add_money 10000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -10000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 57

console_command add_money 40000

console_command add_money 12500

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -12500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 58

console_command add_money 40000

console_command add_money 15000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -15000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 59

console_command add_money 40000

console_command add_money 17500

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -17500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni >= 60

console_command add_money 40000

console_command add_money 20000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -20000

end_if

end_monitor



;malus effettivi



monitor_event FactionTurnEnd FactionIsLocal

if I_CompareCounter numero_regioni = 1

console_command add_money -30

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 2

console_command add_money -60

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 3

console_command add_money -90

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 4

console_command add_money -120

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 5

console_command add_money -150

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 6

console_command add_money -180

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 7

console_command add_money -210

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 8

console_command add_money -240

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 9

console_command add_money -270

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 10

console_command add_money -300

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 11

console_command add_money -330

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 12

console_command add_money -360

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 13

console_command add_money -390

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 14

console_command add_money -420

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 15

console_command add_money -450

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 16

console_command add_money -480

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 17

console_command add_money -500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 18

console_command add_money -1000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 19

console_command add_money -1500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 20

console_command add_money -2000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 21

console_command add_money -2500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 22

console_command add_money -3000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 23

console_command add_money -3500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 24

console_command add_money -4000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 25

console_command add_money -4500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 26

console_command add_money -5000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 27

console_command add_money -6000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 28

console_command add_money -7000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 29

console_command add_money -8000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 30

console_command add_money -9000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 31

console_command add_money -10000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 32

console_command add_money -11000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 33

console_command add_money -12000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 34

console_command add_money -13000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 35

console_command add_money -14000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 36

console_command add_money -15000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 37

console_command add_money -16500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 38

console_command add_money -18000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 39

console_command add_money -19500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 40

console_command add_money -21000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 41

console_command add_money -22500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 42

console_command add_money -24000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 43

console_command add_money -25500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 44

console_command add_money -27000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 45

console_command add_money -28500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 46

console_command add_money -30000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 47

console_command add_money -32000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 48

console_command add_money -34000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 49

console_command add_money -36000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 50

console_command add_money -38000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 51

console_command add_money -40000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 52

console_command add_money -40000

console_command add_money -2000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 53

console_command add_money -40000

console_command add_money -4000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 54

console_command add_money -40000

console_command add_money -6000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 55

console_command add_money -40000

console_command add_money -8000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 56

console_command add_money -40000

console_command add_money -10000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 57

console_command add_money -40000

console_command add_money -12500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 58

console_command add_money -40000

console_command add_money -15000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 59

console_command add_money -40000

console_command add_money -17500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni >= 60

console_command add_money -40000

console_command add_money -20000

end_if

set_counter numero_regioni 0

end_monitor[/spoiler:2nlurl1v]

ac3...
20-02-2013, 16:07
Chciałbym zacząć kampanię od nowa bez dodatkowych kosztów za utrzymanie podbitych prowincji oraz bez ataków rebelii na słabo bronione prowincje.Dosyć często się to zdarza, pojawia się flaga znikąd i przejmuje miasto. Może mi ktoś pomóc co gdzie wpisać / wykasować?

David67
20-02-2013, 18:12
Co do rebelii musisz wykasować "External Invasion", a za koszty odpowiada Money Script, w którym możesz wykasować wszystko oprócz tego :
[spoiler:mw34b3mq];;;;;;;;;;;;;;pannello costi suppletivi

;declare_counter costi_suppletivi
;set_counter costi_suppletivi 0

monitor_event ButtonPressed ButtonPressed finances_button
;and I_CompareCounter costi_suppletivi = 0
add_events
event historic costi_suppletivi
date 0
end_add_events
;set_counter costi_suppletivi 1
terminate_monitor
end_monitor

;monitor_event FactionTurnEnd FactionIsLocal
;set_counter costi_suppletivi 0
;end_monitor

;;;;;;;;;;;;;;mantenimento insediamenti[/spoiler:mw34b3mq]

Tą ostatnią linijkę w spoilerze chyba też można skasować, ale nie jestem pewien ;)

ac3...
20-02-2013, 19:11
Ok, ale gdzie tego szukać? Chcę wykasować tylko te koszty za prowincje, wszytkie inne mają zostać po staremu :D

Araven
20-02-2013, 19:45
Skrypty są w campaign_script. Każda z 4 kampanii ma swój. Data/world/maps/campaign/custom i jedna z 4 kampanii, tam jest campaign_script. Rób jego kopię nim cokolwiek wytniesz.

Wonsz
11-03-2013, 15:36
Witam.
Mam pytanie:Jak usunąć te wiadomości o upływu roku?

Araven
11-03-2013, 15:42
Jakie wiadomości o upływie roku?

Wonsz
11-03-2013, 15:47
Chodzi mi o te które wyskakują co 2 turę eventy które informują jaki jest aktualnie rok.

Araven
11-03-2013, 15:58
Lepiej je zostawić bo mogą być ctd, bez nich. Ale masz problemy. Poczytaj, większość jest po angielsku coś się dowiesz z historii.

Profesor
29-03-2013, 15:09
Map.rwm usunąłeś po wgraniu odchudzonego camapign_script? zacząłeś nową kampanię? Poczytaj poradniki do Bellum. Brak money script nie zapewnia nieograniczonych funduszy................... Grać w Bellum to się trzeba nauczyć. Ja mam tyle kasy, że nie wiem na co wydawać niekiedy. ;)

Money_script na jakim gram ja w spoilerze poniżej.

[spoiler:17g991hu];;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;; 2- Money Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

;;;;;;;;;;;;;;pannello costi suppletivi

;declare_counter costi_suppletivi
;set_counter costi_suppletivi 0

monitor_event ButtonPressed ButtonPressed finances_button
;and I_CompareCounter costi_suppletivi = 0
add_events
event historic costi_suppletivi
date 0
end_add_events
;set_counter costi_suppletivi 1
terminate_monitor
end_monitor

;monitor_event FactionTurnEnd FactionIsLocal
;set_counter costi_suppletivi 0
;end_monitor

;;;;;;;;;;;;;;mantenimento insediamenti

;conteggio regioni



declare_counter numero_regioni

set_counter numero_regioni 0



monitor_event SettlementTurnEnd SettlementIsLocal

inc_counter numero_regioni 1

end_monitor



;trick pannello



monitor_event FactionTurnStart FactionIsLocal

if I_CompareCounter numero_regioni = 1

console_command add_money 30

wait 1

console_command add_money -30

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 2

console_command add_money 60

wait 1

console_command add_money -60

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 3

console_command add_money 90

wait 1

console_command add_money -90

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 4

console_command add_money 120

wait 1

console_command add_money -120

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 5

console_command add_money 150

wait 1

console_command add_money -150

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 6

console_command add_money 180

wait 1

console_command add_money -180

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 7

console_command add_money 210

wait 1

console_command add_money -210

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 8

console_command add_money 240

wait 1

console_command add_money -240

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 9

console_command add_money 270

wait 1

console_command add_money -270

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 10

console_command add_money 300

wait 1

console_command add_money -300

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 11

console_command add_money 330

wait 1

console_command add_money -330

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 12

console_command add_money 360

wait 1

console_command add_money -360

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 13

console_command add_money 390

wait 1

console_command add_money -390

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 14

console_command add_money 420

wait 1

console_command add_money -420

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 15

console_command add_money 450

wait 1

console_command add_money -450

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 16

console_command add_money 480

wait 1

console_command add_money -480

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 17

console_command add_money 500

wait 1

console_command add_money -500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 18

console_command add_money 1000

wait 1

console_command add_money -1000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 19

console_command add_money 1500

wait 1

console_command add_money -1500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 20

console_command add_money 2000

wait 1

console_command add_money -2000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 21

console_command add_money 2500

wait 1

console_command add_money -2500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 22

console_command add_money 3000

wait 1

console_command add_money -3000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 23

console_command add_money 3500

wait 1

console_command add_money -3500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 24

console_command add_money 4000

wait 1

console_command add_money -4000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 25

console_command add_money 4500

wait 1

console_command add_money -4500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 26

console_command add_money 5000

wait 1

console_command add_money -5000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 27

console_command add_money 6000

wait 1

console_command add_money -6000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 28

console_command add_money 7000

wait 1

console_command add_money -7000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 29

console_command add_money 8000

wait 1

console_command add_money -8000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 30

console_command add_money 9000

wait 1

console_command add_money -9000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 31

console_command add_money 10000

wait 1

console_command add_money -10000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 32

console_command add_money 11000

wait 1

console_command add_money -11000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 33

console_command add_money 12000

wait 1

console_command add_money -12000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 34

console_command add_money 13000

wait 1

console_command add_money -13000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 35

console_command add_money 14000

wait 1

console_command add_money -14000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 36

console_command add_money 15000

wait 1

console_command add_money -15000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 37

console_command add_money 16500

wait 1

console_command add_money -16500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 38

console_command add_money 18000

wait 1

console_command add_money -18000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 39

console_command add_money 19500

wait 1

console_command add_money -19500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 40

console_command add_money 21000

wait 1

console_command add_money -21000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 41

console_command add_money 22500

wait 1

console_command add_money -22500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 42

console_command add_money 24000

wait 1

console_command add_money -24000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 43

console_command add_money 25500

wait 1

console_command add_money -25500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 44

console_command add_money 27000

wait 1

console_command add_money -27000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 45

console_command add_money 28500

wait 1

console_command add_money -28500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 46

console_command add_money 30000

wait 1

console_command add_money -30000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 47

console_command add_money 32000

wait 1

console_command add_money -32000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 48

console_command add_money 34000

wait 1

console_command add_money -34000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 49

console_command add_money 36000

wait 1

console_command add_money -36000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 50

console_command add_money 38000

wait 1

console_command add_money -38000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 51

console_command add_money 40000

wait 1

console_command add_money -40000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 52

console_command add_money 40000

console_command add_money 2000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -2000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 53

console_command add_money 40000

console_command add_money 4000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -4000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 54

console_command add_money 40000

console_command add_money 6000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -6000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 55

console_command add_money 40000

console_command add_money 8000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -8000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 56

console_command add_money 40000

console_command add_money 10000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -10000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 57

console_command add_money 40000

console_command add_money 12500

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -12500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 58

console_command add_money 40000

console_command add_money 15000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -15000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 59

console_command add_money 40000

console_command add_money 17500

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -17500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni >= 60

console_command add_money 40000

console_command add_money 20000

wait 1

console_command add_money -40000

console_command add_money -20000

end_if

end_monitor



;malus effettivi



monitor_event FactionTurnEnd FactionIsLocal

if I_CompareCounter numero_regioni = 1

console_command add_money -30

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 2

console_command add_money -60

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 3

console_command add_money -90

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 4

console_command add_money -120

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 5

console_command add_money -150

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 6

console_command add_money -180

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 7

console_command add_money -210

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 8

console_command add_money -240

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 9

console_command add_money -270

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 10

console_command add_money -300

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 11

console_command add_money -330

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 12

console_command add_money -360

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 13

console_command add_money -390

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 14

console_command add_money -420

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 15

console_command add_money -450

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 16

console_command add_money -480

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 17

console_command add_money -500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 18

console_command add_money -1000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 19

console_command add_money -1500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 20

console_command add_money -2000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 21

console_command add_money -2500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 22

console_command add_money -3000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 23

console_command add_money -3500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 24

console_command add_money -4000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 25

console_command add_money -4500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 26

console_command add_money -5000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 27

console_command add_money -6000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 28

console_command add_money -7000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 29

console_command add_money -8000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 30

console_command add_money -9000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 31

console_command add_money -10000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 32

console_command add_money -11000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 33

console_command add_money -12000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 34

console_command add_money -13000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 35

console_command add_money -14000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 36

console_command add_money -15000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 37

console_command add_money -16500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 38

console_command add_money -18000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 39

console_command add_money -19500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 40

console_command add_money -21000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 41

console_command add_money -22500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 42

console_command add_money -24000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 43

console_command add_money -25500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 44

console_command add_money -27000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 45

console_command add_money -28500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 46

console_command add_money -30000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 47

console_command add_money -32000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 48

console_command add_money -34000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 49

console_command add_money -36000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 50

console_command add_money -38000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 51

console_command add_money -40000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 52

console_command add_money -40000

console_command add_money -2000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 53

console_command add_money -40000

console_command add_money -4000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 54

console_command add_money -40000

console_command add_money -6000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 55

console_command add_money -40000

console_command add_money -8000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 56

console_command add_money -40000

console_command add_money -10000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 57

console_command add_money -40000

console_command add_money -12500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 58

console_command add_money -40000

console_command add_money -15000

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni = 59

console_command add_money -40000

console_command add_money -17500

end_if

if I_CompareCounter numero_regioni >= 60

console_command add_money -40000

console_command add_money -20000

end_if

set_counter numero_regioni 0

end_monitor[/spoiler:17g991hu]

Rozumiem, że wszystko co jest pod spodem oryginalnego money script zastąpić tym w spoilerze? Pytam, bo tego oryginalnego jest dużo więcej, a nie wiem na jakiej zasadzie to działa :)

Araven
29-03-2013, 17:04
Tak wszystko co jest w spoilerze wklejasz do campaign_scriptu kampanii w jaką grasz w miejsce obecnego, dłuższego money scriptu. Potem usuwasz map.rwm z tej kampanii w jakiej zmieniłeś skrypt. Na tym nowym się gra łatwiej, kary są mniejsze i komp rzadziej się myli w obliczeniach, tury zaś są szybsze bo skrypt mniejszy. Ja obecnie gram na wszystkich skryptach z ostatniego Megasubmoda. Ale długo grałem na powyższym money_scripcie i ok było.

szymczak69
09-02-2014, 20:25
Mam pytanie w którym pliku można zmienić gildie startowe przypisane do sady? w export_descr buildings?

Araven
09-02-2014, 20:26
W descr_strat danej kampanii.

Wonsz
10-04-2014, 16:28
Czy wrzuciłby ktoś campaign script do kampanii light? Zapomniałem zrobić kopii zapasowej gdy chciałem usunąć money script i na skutek tego nikt się nie atakuje i nie mogę budować świątyń a co za tym idzie nie mogę rekrutować braci dobrzyńskich.Najlepiej bez money scriptu choć może być bez :).Jestem za cienki na te skrypty ,chcę sobie po prostu pograć ,a nie zpinać poślady ;).

Piter
10-04-2014, 17:01
http://www.sendspace.pl/file/06443931798e8c6e487487b

Araven
10-04-2014, 17:33
I map.rwm usuń z kampanii Light, po zmianie skryptu, nowa kampania konieczna. Nie zadziała na savy.

Wonsz
10-04-2014, 18:32
Wiem ,dzięki wam ,no to teraz pora rzucić na kolana niemców :twisted: !

Araven
14-09-2014, 10:42
Uwaga w tym temacie jest do pobrania nowe ai Pitera 3.8 do Megasubmoda i Bellum z 14.09.2014, poprawione sojusze i inne ulepszenia.
Link: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?5621-Bellum-Crucis-6-0-6-3-PiterAI-3-7-(sztuczna-inteligencja)/page26

Wonsz
28-02-2015, 12:03
Czy ma ktoś lekko odchudzoną wersję Campaign script full z wersji 6.3? Jak sam próbowałem go zmniejszać to zabiłem kilkanaście frakcji (były jak buntownicy nie atakowały, nie broniły się, nie rekrutowały, zupełnie nic). Chodzi mi przede wszystkim o mniejszy money script i warcost script.