PDA

Zobacz pełną wersję : SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3



Araven
09-03-2012, 17:56
10.03.2013 WIELKI Polski SUBMOD (Mietek77 + Aramegil + Araven w jednym) oto link: Wkurzyłem sie i zrobiłem megasubmoda Mietek77 + Aramegi + Araven w jednym oto link: viewtopic.php?f=367&t=12791&p=279927#p279927 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=12791&p=279927#p279927) jeśli decydujecie się na Wielkiego submoda wtedy ew. tylko ai sobie zmieniacie nie wgrywacie żadnych submodów innych. Jak komuś nie pasuje skład Wielkiego submoda zapraszam do zabawy z submodami indywidualnie, kolejność instalacji poniżej.



Witam. Oto submod na nowe statystyki jednostek do BC 6.3 plik export_descr_unit z włoskiego submoda, wg mnie bardzo dobrze zbalansowaney ten nowy unit. Gram na tym pliku teraz, pobrać wypakować i wgrac do data Bellum, zrobić kopię podmienianego pliku. Oto link do pliku unit: http://www.sendspace.pl/file/aebd0773dfe8201ba94b799 nowa kampania raczej konieczna.


Witam. SUBMOD na Wyznaczanie Dziedzica Frakcji do BC 6.3. Link: http://www.sendspace.pl/file/4b7dd98fbbd43b4111d543e
Wypakować pobrany plik. INSTALACJA: Zrobić kopię pliku oryginalnego o tej samej nazwie, jest w data Bellum. Do dzialania submoda konieczne jest spolszczenie do BC 6.3 oraz rozpoczęcie nowej kampanii.

Jak to działa? Jak odpalicie kampanię przy następcy tronu, macie nowego towarzysza świty postaci o nazwie Dziedzic Korony, można go przekazywać innym członkom rodu. Pierwszy książe się nie zmieni w Polsce to Kazimierz ale już następcę Kazimierza można wybierać dając mu Dziedzica Korony. U mnie to działa. jak zginie książę to następnym księciem powinien zostać generał jaki ma w świcie postaci w/w dziedzica korony. To pozwala decydować o polityce dynastycznej Waszej frakcji.

Edit: Proszę o uwagi czy w Bellum 6.3 submod na dziedzica frakcji działa prawidłowo. U mnie na razie tak. Autorem submoda jest Amaranth z TWC, on go zrobił do SS, ja go tylko dostosowałem do Bellum.
Edit2: Zamieszczam opis Olka77, wyjaśniający jak działa submod na Dziedzica frakcji: Olek77 napisał: "Mi się wydaje,że nie wszyscy rozumieją zasade na jakiej działa submod na wybór dziedzica frakcji. Ja też na początku nie wiedziałem. Otóż nie da się zmienić księcia który już nim został! Można zmienić następce następcy ;p. Kiedy w Polsce książe Kazimierz(na początku) ma cechę dziedzic korony to należy ją oddać komuś innemu(np Mieszko) jeszcze przed śmiercią króla Bolesława Kędzierzawego. Nie po jego śmierci bo wtedy królem zostanie Kazimierz(który nadal będzie miał cechę dziedzica,jeśli jej wcześniej nie oddamy) a następcą zostanie losowo kto inny. Tutaj wybieramy następcę Księcia! Jak ktoś już będzie księciem to tego zmienić się nie da, można tylko ustalić następcę księcia. Mam nadzieję że trochę co nie którym coś objaśniłem." - Olek wyjaśnił to prosto i wyczerpująco.
EDIT 3 - Wydawaje się oczywiste, że aby przekazać Dziedzica Korony dwóch generałów musi być razem na jednym polu, i wtedy przeciągamy Dziedzica Korony z jednego generała, na drugiego i nie trzeba tego pisać.

Pisałem już nie raz i nie dwa, że są wyjątki i Dziedzic Korony nie zawsze działa, czasami gra wybiera na Księcia nie tego co ma Dziedzica Korony a np. tego jaki dostał cechę Następca tronu, albo cechę Regent. Nie należy "panikować", tylko próbować dalej wyznaczyć następcę, po raz kolejny za pomocą Dziedzica Korony.

SUBMOD ARAVENA na DARMOWE JEDNOSTKI w Garnizonach do BC 6.3 http://www.sendspace.pl/file/9ede13afe3a8a7049fa55e7 Niniejszy submod powstał dzięki pracy Olka 77, który na moja prośbę dodał atrybut free_upkeep jednostkom by submod działał. Instalacja: Najpierw proszę zrobić kopie oryginalnych plików z data moda tj. export_descr_unit i export_descr_buildings, dopiero potem wypakować folder data z submodem i wrzucić go do głównego katalogu Bellum i wszystko nadpisać. Submod daje po kolka jednostek darmowych w miastach i zamkach od 3 w wiekszym miasteczku i zamku do 5 w cytadeli i 6 w metropolii. Wymaga nowej kampanii.

POPRAWIONE GŁOSY i nowa muzyka do Bellum Crucis 6.3 - po d tym linkiem jest link do submoda autorstwa Wino viewtopic.php?f=367&t=11135 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=11135) - Submod poprawia głosy, agentów i jednostek i na mapie strategicznej i w bitwach. W oryginalnym Bellum wszyscy gadają jakby byli Anglikami, Wino to poprawił. Polska ma akcent wschodnioeuropejski.. Koniecznie zrobić kopię podmienianych plików.





Kolejność instalacji submodów wg Aravena:
1-Instalujemy 1 i 2 part
2-Instalujemy Bugfixer 1.2
3-Instalujemy submody w kolejności:
a) SUBMOD na Wyznaczanie Dziedzica Frakcji do BC 6.3
b) Spolszczenie do 6.3
c) POPRAWIONE GŁOSY do Bellum Crucis 6.3 - Submod dźwiękowy Wino, on zawiera Unit z nowymi statystykami, jak Ktoś chce grać na statystykach z oryginalnego Bellum, nie może wgrać submoda dźwiękowego autorstwa Wino..
d) SUBMOD ARAVENA na DARMOWE JEDNOSTKI w Garnizonach do BC 6.3
e) Submod na nowe statystyki jednostek do BC 6.3 (jak nie chcemy nowych statystyk a standardowe, to pomijamy ten punkt), plik jest identyczny jak w submodzie Wino.
f) SUBMOD MIETKA77 zmiany dla POLSKI, po instalacji tego submoda ew. usuwamy niektóre skrypty, jakich nie chcemy, potem plik map.rwm jeśli wycięliśmy jakieś skrypty. link: viewtopic.php?f=367&t=10655 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=10655)
g) AI tu mamy dwie opcje, albo zachowujemy oryginalne AI, ale zmieniamy tylko plik descr_faction_standings jaki dałem w submodach, albo opcja druga AI Pitera 3.2, dla podstawowego Bellum i submoda Mietka77. Ja obecnie gram na oryginalnym AI ze zmienionym descr_factions_standings - relacje nam rosną z sojusznikami. Fajniej dyplomację się prowadzi. AI Pitera w wersji 3.2 to najnowsze, można instalować i na oryginalne Bellum i łączyć ze zmienionym plikiem descr_factions_standings. Ai w wersji 3.2 można zainstalować w dowolnym momencie.
i) Na końcu wszelkie poprawki do spolszczenia dla grających w mody, są kompatybilne i z oryginalnym modem i submodami. Obecnie testuję nowe zmiany, ale jak pogram to napisze co i jak. Można nie instalować, wszystkiego co wyżej, ale w podanej przeze mnie kolejności, najlepiej. Pozdrawiam. Poprawki do spolszczenia na końcu. Uwaga: Po najnowszym submodzie Mietka77, nie wgrywamy poprawek żadnych do spolszczenia.
j) na samym końcu wgrywamy submod Aramegila na polskie jednostki link: viewtopic.php?f=367&t=12610 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=12610)

Arthas990
10-03-2012, 14:14
Potwierdzam Aravenie, działa ;)

Araven
17-03-2012, 19:04
Witam. To plik dla ew. chętnych, do wgrania do data Bellum, po wcześniejszym wypakowaniu. (Nowa kampania konieczna). Powoduje, że relacje z sojusznikami nie tylko nie obniżają się tak jak w oryginale, a nawet rosną jak mamy dobrą reputację. Tym samym sojusze są trwalsze i pewniejsze. Proszę zrobić kopię podmienianego pliku by mieć do czego wrócić. (Czyli pliku descr_faction_standings). Na ruchy i zachowania AI też to wpływa. Krzyżowcy nie stracili żadnej prowincji do 55 tury, ai robi więcej desantów. Jak Ktoś pogra na załączonym pliku niech da znać co i jak. Przetestowałem ten plik dla eksperymentu, gram na oryginalnym AI z Bellum. Ale na tym zagram na VH i zobaczę, ale opinie bardzo mile widziane.

Link alternatywny do tego pliku: http://www.sendspace.pl/file/be5d6ccd7836eb597fc35f8

Arthas990
17-03-2012, 23:02
Ja zagram ale dopiero za tydzien bo na kursach jestem i czasu zbytnio nie mam ;> Jak go odnajde troche to Ci dam znac chyba ze sie ktos wczesniej wypowie :>

PlanB
18-03-2012, 09:39
Zagrałem rano chwile,25 tur Szkocją
Faktycznie relacje z sojusznikami rosną same,przez jakieś 20 tur relacje z 6/10 skoczyły na 8/10,więc całkiem dobrze :D
Co do zachowania Al,to ciężko ocenić po 25 turach,ale dziś będę grał dalej tą kampanie to się okaże ;)

Araven
23-03-2012, 19:34
No i jak się Wam gra na submodzie na wybór dziedzica i na tym descr_faction_standings? Nikt się nie wypowiada, znaczy zainteresowanie marne, to nie ma co robić kolejnych submodów chyba :mrgreen:

Arthas990
23-03-2012, 22:09
Ja mam obydwa, ale obecnie brak jakiegokolwiek wolnego czasu na spokojna kampanie :/ Wiec narazie sie nie wypowiadam :p Wgl to tylko nieraz na forum zerkam :( Niebawem powróce z Kursów to co nieco pogram ale już pewnie ktos to ogarnie :>

dargar
24-03-2012, 09:55
Witam. A może tak jeszcze submod na 4 tury/rok. W 6.2 bardzo dobrze się na nim gra. Pozdrawiam

Araven
24-03-2012, 17:56
Witam. A może tak jeszcze submod na 4 tury/rok. W 6.2 bardzo dobrze się na nim gra. Pozdrawiam
Pomyślę nad tym, ale nie wiem czy wystarczy sama zmiana timescale w plikach descr_strat, z obecnej 0.5 na 0.25. Może Ktoś to sprawdzi w jakiejś kampanii? Trzeba zacząć nową i usunąć map.rwm jak zwykła zmiana timescale wystarczy i postacie oraz agenci będą się wolniej starzec to super. Ale ja będę grał tak jak jest znaczy 2 tury na rok. trzeba by podwoić też ilość tur po jakich się pojawiają Historyczni Władcy oraz jednostki. Czyli by porządnie tego submoda na 4 tury zrobić trzeba zmienić descr_strat, campaign_script i export descr buildings (i plik od traits i anicillaries). Chwilowo raczej nie zrobię takiego submoda.

olek77
28-03-2012, 22:52
Pobrałem, Spać nie mogę,więc wypróbuję :D

Araven
29-03-2012, 21:33
No i jak się Wam gra na alternatywnym AI ? Bo mnie bardzo ciekawie. Na tym AI powinno się grać na VH wg zaleceń jego autora czyli Soulsona.

olek77
30-03-2012, 16:20
nie jest żle, choć denerwuje mnie że np Sycylia już w 12 turze wypowiedziała wojnę Papie...mam stosunki 10/10 z genuą (gram Pizą) i wysyłają do mnie swoje wojska...Chyba wrócę do oryginału.

Araven
31-03-2012, 12:00
Nowa wersja ALTERNATYWNEGO AI Soulsona do BC 6.3 z 31.03.2012. Ta wersja ma dodane 30 tur nieagresji, jak w Bellum, nieatakowanie Gracza przy relacjach 8/10 i wyżej oraz nieatakowanie Papieża przez katolików jak w Bellum. Poprawki dodał zacny Piter. Osoby jakie pobrały czystego Soulsona - niech pobiorą ten plik. Wymaga nowej kampanii. Przed podmianą pliku, robimy kopię oryginału czyli descr_campaign_ai_db z data Bellum. Po zrobieniu kopii, wypakować w/w alternatywne AI, i wgrać do data moda nadpisując. To AI dla Osób, które już rozpracowały AI oryginalne, albo chcą zagrać na VH a na oryginalnym im się nie udaje. Ja to AI uważam za bardzo dobre, zwłaszcza z ostatnimi poprawkami Pitera, które je dostosowały do BC 6.3. Pozdrawiam.

Edit: Zalecany przez twórców moda poziom rozgrywki w BC 6.3 to Medium, ale na w/w AI powinno się grać na VH ale niżej też można.

Araven
03-04-2012, 17:10
Szczerze to Bellum Crucis 6.3 jest bardzo dobrze zbalansowany. Nie wiem czy jest sens submoda robić. Może bym ew. wprowadził free_upkeep i np. podwoił dochody z handlu flotami handlowymi? Co o tym myślicie? Jakieś pomysły?

olek77
03-04-2012, 20:29
ja z flot ie lubię korzystać ale mógłbyś podwoić koszty utrzymania jednostek tak jak w 6.2

Wilk
04-04-2012, 20:41
Nowa wersja ALTERNATYWNEGO AI Soulsona do BC 6.3 z 31.03.2012. Ta wersja ma dodane 30 tur nieagresji, jak w Bellum....

Tym razem, prosił bym o więcej konkretów. Konkretną listę zmian dodanych przez Pitera. :-P

Araven
05-04-2012, 07:11
Nowa wersja ALTERNATYWNEGO AI Soulsona do BC 6.3 z 31.03.2012. Ta wersja ma dodane 30 tur nieagresji, jak w Bellum....

Tym razem, prosił bym o więcej konkretów. Konkretną listę zmian dodanych przez Pitera. :-P
Jak więcej konkretów ? już podałem wszystkie zmiany, jakie Piter zrobił: o samym AI Soulsona wersja 1.7 o nim można poczytać tutaj: http://www.twcenter.net/forums/showthre ... Soulson+AI (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=423641&highlight=Soulson+AI) a zacny Piter na moją prośbę dodał w tym AI Soulsona 30 tur nieagresji, nieatakowanie gracza przy relacjach 8/10 i zachowanie wobec Papieża jak w Bellum - tego akurat pewien nie jestem. Nieagresja działała - inne kwestie też powinny działać. Nie grałem ostatnio na AI Soulsona po poprawkach Pitera. Muszę zagrać na tym AI ponownie w weekend, na ile grałem wcześniej to zachowanie AI było obiecujące. Gram mało a ostatnio pykam na oryginalnym AI na VH Polską. Pozdrawiam.

Edit: Do Bellum Crucis pobieramy ai jakie załączyłem w moim poście kilka postów wyżej. :mrgreen:

Piter
05-04-2012, 09:48
Nie robiłem żadnego nieatakowania papy jak w bellum, bo jak w bellum 6.2 papę atakowały inne frakcje to na moim AI już czegoś takiego nie było więc proszę mi to nie sugerować przekopiowywania :P

Zmiany są małe dodane na prośbę Aravena i tyle, więcej nie ma.

Edit: przez Araven - to w/w AI jest autorstwa Soulsona z TWC. Piter na moją prośbę dodał niektóre zmiany by je upodobnić do AI z Bellum 6.3. Sądziłem Piter, że zachowanie wobec Papy też ustawiłes w Soulsonie tak jak w Bellum (o co na PW Cię prosiłem). No nic jak tego nie ma to wyżyję. Ważne że jest 30 tur nieagresji i nieatakowanie sojuszników przy relacjach 8/10. Dzięki Piter za poprawki w Soulsonie. Nikt Ci nie sugeruje żadnego przekopiowywania w Twoim AI. Bo jego tu nie ma a jest Soulson z Twoimi poprawkami.

Piter
05-04-2012, 11:46
... !!

Ustawiłem tak żeby nie atakowali papy, nie wiem jak jest w bellum, wiem, że gdy na moim AI katolicy nie atakowali papy to w bellum mieli z tym kłopoty- nie wprowadzałem nic w bellum- nic nie przekopiowywałem, wprowadziłem własne zapisy o nie atakowaniu od tych relacji i tyle... ! Chyba przecież zauważyłeś jak grałeś, że nie atakują papy... :) Boziu ... :)

Araven
05-04-2012, 11:50
... !!

Ustawiłem tak żeby nie atakowali papy, nie wiem jak jest w bellum, wiem, że gdy na moim AI katolicy nie atakowali papy to w bellum mieli z tym kłopoty- nie wprowadzałem nic w bellum- nic nie przekopiowywałem, wprowadziłem własne zapisy o nie atakowaniu od tych relacji i tyle... ! Chyba przecież zauważyłeś jak grałeś, że nie atakują papy... :) Boziu ... :)
Piter nie rób zamieszania - tu piszemy o AI Soulsona z Twoimi zmianami a Ty nawiązujesz do swojego AI. Nie nie zauważyłem tego, że nie atakują Papy bo nie grałem ostatnio na w/w AI Soulsona z Twoim zmianami. Jeśli jednak wprowadziłeś nieatakowanie Papy to super, tylko, że dwa posty wyżej sam napisałeś - Nie robiłem żadnego nieatakowania papy jak w bellum - stąd już sam nie wiedziałem czy je wprowadziłeś do AI Soulsona, czy też nie. I nie wzywaj imienia Boskiego nadaremno. Ok? Dzięki za wszystkie zmiany w Soulsonie koniec offtopu.

Ostrzwtlumie
05-04-2012, 15:11
Czy ktoś może podać link do muzyki i tury 4/rok pod wersje 6.3?

Araven
05-04-2012, 16:54
Czy ktoś może podać link do muzyki i tury 4/rok pod wersje 6.3?
Nic mi nie wiadomo o istnieniu tych submodów do wersji Bellum Crucis 6.3.

Ostrzwtlumie
05-04-2012, 18:30
Czy ktoś może podać link do muzyki i tury 4/rok pod wersje 6.3?
Nic mi nie wiadomo o istnieniu tych submodów do wersji Bellum Crucis 6.3.
Szkoda, myślałem że jak są pod 6.2. to pod 6.3. też będą :?

woz_z_weglem
07-04-2012, 20:47
Witam serdecznie.

U mnie z nieznanych mi przyczyn mod na dziedzica frakcji niestety nie dziala. Gra nic sobie nie robi z tego kto ma dziedzica korony w inventory i sama przydziela nowego ksiecia wedlug wlasnego widzimisie ;-)

Araven
07-04-2012, 21:01
Spolszczenie masz, bo jest konieczne? Submod działa tak: Na początku dziedzic korony jest przy księciu. Dajesz go innemu generałowi niż pierwszy książe, przeciagasz z księcia na innego gienka. Jak umrze lub zginie Król wtedy Książe Kaziemierz Sprawiedliwy zostaje królem w Polsce, a księciem zostaje ten generał jakiemu dałeś do swity dziedzica frakcji. Pierwszego księcia zmienić sie nie da. Kolejnych już tak. Submod działa, nie tylko u mnie ;) . Ja w Polsce tylko Piastów na książąt wyznaczam. Pozdrawiam

woz_z_weglem
07-04-2012, 21:22
Kurde, skad wiedziales ze gram Polska? ;-)

Tak, mam najnowsze spolszczenie do 6.3 i postepowalem wg. powyzszego schematu. Pierwszego dziedzica po Kazimierzu Sprawiedliwym przegapilem i zostal mi narzucony z automatu, jednak nastepnego juz chcialem desygnowac na to zaszczytne stanowisko ;-) Niestety, pomimo przerzucenia dziedzica frakcji do wyznaczonego generala, po smierci Kazimierza Sprawiedliwego ksieciem zostaje ktos inny...
Czy moze miec to zwiazek z tym, ze krol, mimo sedziwego wieku 61 lat w tym okolo 20 na tronie wciaz posiada 'umiejetnosc' gotowy na uroczysta koronacje w krakowie?
A moze dziedzic frakcji przeskakuje prawidlowo tylko podczas naturalnej smierci, a nie smierci w bitwie? (jak bylo w moim przypadku. Swoja droga... Wrog rozbity, wojsko cale poszlo w rozsypce, szalenczy poscig za jencami a tu nagle... smierc od katapulty :D)

Pozdrawiam ;-)

Araven
07-04-2012, 22:01
To może mieć znaczenie, bo króla trzeba wysłać do historycznej stolicy na uroczystą koronację czyli w Polsce do Krakowa. No u mnie królowie raczej naturalną śmiercią umierają bo ich pilnuję. Więc albo ta uroczysta koronacja albo i uroczysta koronacja i naturalna śmierć władcy. Ja tak robię i nie mam problemu z wyznaczanie następców. :mrgreen:

Edit: Jak roztrzaskasz to, to daj znać czy zadziałało u Ciebie.

Edit2: Czasami postać dostaje cechę Wyznaczony spadkobierca, wtedy postać z tą cechą zostaje księciem a nie postać mająca dziedzica korony. Wtedy zabijamy np. w walce tego generała z cechą wyznaczony spadkobierca i submod na wyznaczane dziedzica frakcji działa znowu. :mrgreen:

woz_z_weglem
07-04-2012, 22:08
To przy okazji zapytam o te koronacje, bo krol siedzial w krakowie ze cztery tury, a to dalej nie zniknelo. Jak go 'koronowac' raz a porzadnie?

Araven
07-04-2012, 22:18
To przy okazji zapytam o te koronacje, bo krol siedzial w krakowie ze cztery tury, a to dalej nie zniknelo. Jak go 'koronowac' raz a porzadnie?
Wystarczy na jedną turę wejść do Krakowa. Wtedy król dostaje + 1 do autorytetu i oficjalny tytuł Władcy Polski, po uroczystej koronacji. Może i cecha nie znika, ale w świcie ma tytuł Władcy Polski, to oznacza, że jest po uroczystej koronacji. Chyba, że byłeś ekskomunikowany? Albo nie miałeś kapłana żadnego? Koronacja przebiega raczej automatycznie.

Araven
08-04-2012, 09:21
W poście nr 1 w tym temacie dałem Submoda na Darmowe jednostki w garnizonach miast i zamków do BC 6.2 (free_upkeep).

Mietek77
10-04-2012, 11:21
Witam serdecznie.

U mnie z nieznanych mi przyczyn mod na dziedzica frakcji niestety nie dziala. Gra nic sobie nie robi z tego kto ma dziedzica korony w inventory i sama przydziela nowego ksiecia wedlug wlasnego widzimisie ;-)

Dokładnie mam to samo. Hmm -Według mnie to w ogóle nie działa. Sprawdziłem to na modzie "Baron Samedi's Gameplay Enhancing Submods Compilation for TATW 3.1" uśmiercając w bitwach niezliczona ilość generałów. Byłem przekonany, że tam to działa i chciałem zerknąć czym się różnią pliki,a tu taka przykra niespodzianka. Sprawdźcie to proszę u siebie. Widziałem że ktoś pisał, że u niego to działa - może przypadkowo? Spróbujcie zrobić dziedzicem kogoś innego i zobaczycie że nie działa. Ktoś ma jakieś pomysły?

I dlaczego AI wysyła armie złożone w 50% z wypasionych rycerzy. Grając w inne mody stanowili oni góra 15-20% całej armii. Czy ktoś coś zauważył i ma pomysły jak to zmienić? ;)

Araven
10-04-2012, 11:41
Mietek77 - submod jest do BC 6.3 na wybór dziedzica frakcji i działa. Cztery posty wyżej opisałem kiedy może nie działać. Ja jeden raz miałem przypadek, że submod nie zadziałał. Jeden z adoptowanych generałów dostał cechę Wyznaczony spadkobierca i on został księciem a nie ten co miał dziedzica korony. Ale zabiłem adoptowanego w szarży na duże siły wroga i księciem został generał mający w świcie dziedzica Korony. Rzadko gra daje też cechę Następca tronu, rodzonemu synowi aktualnego króla. Wtedy też submod nie działa, bo ta cecha wyłacza działanie submoda. Czyli te 2 w/w cechy mają wyższy priorytet, niż dziedzic frakcji. Król u mnie zazwyczaj umiera śmiercią naturalną. Każdego kolejnego króla wysyłam do stolicy na uroczystą koronację i submod działa, w ponad 95%. Wiele Osób pisało do mnie na PW, że submod działa. Spolszczenie masz, bo jest konieczne do jego działania?
Edit: Coś o Baronie pisałeś?, tam jest to inaczej rozwiązane, a jak tam wrzuciłeś tego submoda to Baron powinien Ci przestać działać. Pozdrawiam.

Mietek77
10-04-2012, 11:59
Hmm, skoro tak to super. Skrypt export_descr_ancillaries odnośnie następcy tronu jest identyczny jak u Barona -
Ancillary heir_crown
Type inherit
Transferable 1
Image tokus_kingmaker.tga
Description heir_crown_desc
EffectsDescription heir_crown_effects_desc
Effect Loyalty 2
Effect Authority 8
Effect LocalPopularity 2
Effect TroopMorale 1
http://www.twcenter.net/forums/showthre ... st10553371 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?p=10553371#post10553371)
U Barona przy zmianie dziedzica wyraźnie widzę wzrost lojalności u generała. Tu nic się nie dzieje. Zauważyłeś to może? Skoro lojalność nie wzrasta to podejrzewam, że pozostałe cechy również nie wzrastają. Stąd pomyślałem, że jednak to nie działa.

Araven
10-04-2012, 12:14
Dzięki Dziedzicowi korony - wzrasta lojalność o 2 oczka, morale wojsk o 1, lokalna popularność o 1 i autorytet o 8. Ale autorytet ma tylko król, więc jak damy królowi dziedzica korony np. to dostanie wszystkie inne bonusy i + 8 do autorytetu. Do działania submoda konieczne są też zmiany w jednym z plików katalogu text. Dlatego trzeba mieć spolszczenie. Nie próbowałem zwiększać tych bonusów.

Edit: Z innej bajki, widzę, że submod na free_upkeep czyli darmowe jednostki w garnizonach nie cieszy się zbytnia popularnością, tylko 4 pobrania (link w poscie nr 1 w tym temacie). BC 6.3 jest dobrze zbalansowane, to jak pisałem wcześniej taki submod nie jest konieczny, ale kilka Osób chciało by powstał, to powstał - głównie dzieki pracy Olka77. :P

Mietek77
10-04-2012, 12:27
Dzięki za odpowiedź. ;)
Wiesz może dlaczego AI wysyła armie złożone w 50% z wypasionych rycerzy? Grając w inne mody stanowili oni góra 15-20% całej armii. Dlaczego frakcje kontrolowane prze AI są niemal cały czas bankrutami?
A co do "free_upkeep" to mam zamiar przetestować :)

Araven
10-04-2012, 12:33
Z tymi armiami AI i ich składem to róznie bywa. Sporo zależy od poziomu trudności i tury. Niektórzy narzekają, że AI ma śmieciowe armie... Na początku może i tak. Ale ja koło 60 tury walczę moją Gruzją z urozmaiconymi i raczej elitarnymi armiami Abbasydów. Turcy też dobre armie podsyłają. Kipczacy różnie. W pliku export_descr_units ai ma wpisane priorytety rekrutacji i wg nich rekrutuje armie. Ale to częściowo losowe chyba jest i zalezy od ilości kasy u AI. Bo często ma eltarne armie ale często słabsze lub śmieciowe.

Edit: Ostatnio testuję alternatywne AI bitewne Germanicu5 do pobrania z modów uzupełniających w Zbrojowni. Wersja 5.6 całkiem dobre AI bitewne to jest. Ktos na nim gra?

olek77
10-04-2012, 12:36
Mi się wydaje,że nie wszyscy rozumieją zasade na jakiej działa submod na wybór dziedzica frakcji. Ja też na początku nie wiedziałem ;p.
Otóż nie da się zmienić księcia który już nim został! Można zmienić następce następcy ;p. Kiedy w Polsce książe Kazimierz(na początku) ma cechę dziedzic korony to należy ją oddać komuś innemu(np Mieszko) jeszcze przed śmiercią króla Bolesława Kędzierzawego. Nie po jego śmierci bo wtedy królem zostanie Kazimierz(który nadal będzie miał cechę dziedzica,jeśli jej wcześniej nie oddamy) a następcą zostanie losowo kto inny. Tutaj wybieramy następcę Księcia! Jak ktoś już będzie księciem to tego zmienić się nie da, można tylko ustalić następcę księcia. Mam nadzieję że trochę co nie którym coś objaśniłem. :D

Mietek77
10-04-2012, 20:09
Edit: Ostatnio testuję alternatywne AI bitewne Germanicu5 do pobrania z modów uzupełniających w Zbrojowni. Wersja 5.6 całkiem dobre AI bitewne to jest. Ktos na nim gra?

A jak go zainstalować? Skopiować to co jest w folderze "Manual_Integration" i nadpisać moda Bellum Crucis 6.3?

Araven
10-04-2012, 20:16
Zrób jak napisałeś wszystko z Manual Integration z wersji 5.6 wrzuć do głównego Bellum. Ale wg mnie oryginalne AI bitewne z Bellum w bitwach polowych jest lepsze od Germanicu5. Ale Germanicu5 lepiej miasta atakuje. Ja wróciłem do oryginalnego AI z BC 6.3

[IG] Misiak
11-04-2012, 12:29
a ja poproszę o coś zupełnie innego..... Otóż dopiero wczoraj znalazłem czas by zainstalować nowe BC......i .....na Litość Boską co to za kursor? Jest możliwość zmiany tej łapki na cokolwiek innego?

Araven
11-04-2012, 12:34
Fakt kursor tragiczny. Włosi i Anglicy też narzekają. Ja sobie wstawiłem kursory z tureckiego submoda do Broken Crescent 2.3 z katalogu cursors. Zostawiłem tylko kilka z BC 6.3. Ew. z SS sobie wstaw. Jak nie masz innych modów z kursorami to podaj mi maila na PW Ci wieczorem moje wyślę.

Mietek77
11-04-2012, 22:05
Jak mi ktoś powie co jest nie tak w tym pliku to ozłocę. :D Chcę dodać generała buntowników -Bogislaw_I von_Pommern wraz ze Szczecinem do Polski. Dodając sam Szczecin wszystko jest ok. Gdy dodaje Szczecin + Generała gra nie wczytuje się. Próbowałem już wszystkiego co wiem:
Dodałem go na sucho -samego generała bez powiązań dynastycznych. Oczywiście imię jego i nazwisko dodałem w pliku descr_names do Polski. ( wcześniej był w hre ) Gdy to nie zadziałało postanowiłem dodać go do dynastii piastów przez jego małżeństwo bądź z córką Bolesława Krzywoustego bądź Mieszka Starego. Oczywiście dodałem też córkę. Kiedyś bawiłem się w takie rzeczy w rome, potem także medku i działało. Nie mam pojęcia co jest nie tak :shock:
To link do pliku descr_strat z kampanii full. Jeśli ktoś coś może poradzić.... :)
http://turbobit.pl/duast6nqy1rw.html

Araven
12-04-2012, 08:40
Mietek odbierz PW ode mnie w sprawie tego Szczecina. Pozdrawiam.

Markusaxe
14-04-2012, 01:59
Jednostka łuczników węgierskich - czy można zmienić coś w plikach, żeby można było ją rekrutować we wszystkich prowincjach ?

Araven
14-04-2012, 08:13
Można ale napisz dokładnie którzy to łucznicy - konni czy piesi, jakie staty mają bym na 100% wiedział co to za jednostka, to łatwe dośc powinno być. :mrgreen:

Markusaxe
14-04-2012, 11:12
type Magyar Archers
dictionary Magyar_Archers ; Archer Militia
type Magyar Archers
dictionary Magyar_Archers ; Archer Militia
category infantry
class missile
voice_type Light

Dzięki o takich mi chodzi.

Czy da jakieś zmiany, zmiana - z Light na Heavy

Araven
14-04-2012, 13:23
W pliku export descr_buidings musisz zmienić wszystkie wpisy o magyar archers i usunąć z nich to co na zielono. Ale to przegięcie jest, węgierscy łucznicy są jednostką lokalną do werbunku na Wegrzech. Na heavy nie zmieniaj. I takie pytania to w indywidualnych kompilacjach skryptowych proszę zadawać, czyli tu viewtopic.php?f=367&t=10068 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=10068)
recruit_pool "Magyar Archers" 1 0.25 2 0 requires factions { hungary, } and hidden_resource ungheria and event_counter ai_player 1 and event_counter ai_active 1

Markusaxe
15-04-2012, 08:33
Zrozumiałem. Dzięki

Mietek77
17-04-2012, 22:33
Właśnie dodałem Bogusława Gryfite wraz z Szczecinem do Polski :D :D :D Poprawiłem też kształt prowincji Węgierskich i Karpat, które uniemożliwiały połączenie między Słowacja, a Morawami - Jest wyraźna Słowacja,Pecz jest twierdzą ( był miastem ), Szeged został przesunięty mocno na północ i nosi nazwe Nagyvarad - "Wielki Waradyn" ( jest miatem, a był twierdzą )ciut zmienione dobra handlowe w obrębie Czech, Moraw i Słowacji. Ożeniłem Bogusława Gryfite z córką Mieszka Starego tak że jest w drzewie genealogicznym. Jutro zamieszczam tu wszystko jako submoda dla wszystkich chętnych.

PS. Wszelkie sugestje mile widziane ( oczywiście w ramach rozsądku ) :D

17-04-2012, 23:54
Bardzo ciekawe, czekam na linka, jak znajdę chwilę to spróbuję :)

Araven
18-04-2012, 07:23
Też pobiorę i czekam na link, zwłaszcza, że nieco gram ostatnio Węgrami. Pozdrawiam. :mrgreen:

Edit: Ew. Dodaj proszę też Gildię Łuczników i Kuszników we Wrocławiu dla Polski ok?. Miło by było, bo jesteśmy jako frakcja jej pozbawieni. Ja sobie dodałem u siebie, ale fajnie jakbyś ją wstawił do swego planowanego submoda. :P

Mietek77
18-04-2012, 17:22
SUBMOD MIETKA77 do kampanii FULL. - edit przez Araven.

A gdzie są te gildie? Bo co nie mogę ich znaleźć :D

Oto link do moich wyżej wspomnianych zmian.
http://www.sendspace.pl/file/264af71e88ce691adef7ff2
Z "Bulgar Revolt"
22.04.2012
PS. W wcześniejszej wersji z dzisiejszego dnia był błąd. :oops:
Z dodaną gildią :D

Dodam, że zmieniłem Polskie imiona żeńskie, bo te które były wołały o pomstę do nieba. :twisted:
Zmieniłem również następcę tronu w Polsce na Mieszka Startego. Był on młodszy od Bolesława Kędzierzawego rok lub dwa i w zasadzie razem z nim sprawował władzę w Polsce. Po nim został też seniorem. Poprawiłem również wiek książąt Polskich.
Na Słowacji umieściłem złoto i miedź. ( Według wybitnego polskiego mediwalisty prof. Małowista na Węgry- w tym większości Słowacje - przypadało w średniowieczu około 1/3 światowej produkcji złota )
Czechy maja podwójne srebro - jak wyżej ( słynne praskie grosze )
Na Morawach nie ma srebra a jest wino.

Mod jest do kampanii "Full", dlatego proszę skopiować pliki które mod nadpisuje.
Zapewne większość wie jak zainstalować moda, ale... :) nadpisujemy Bellum Crucis 6.3 - To co umieściłem rozpakowujemy i wrzucamy do folderu "mods" tam gdzie mamy zainstalowanego medka. Gdyby coś nie działało proszę skasować plik "map.rwm" który jest -podaje oryginalną ścieżkę - C:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\mods\BellumCrucis6\data\world\maps\campaign\cu stom\Full

Gdyby to nie pomogło proszę o kontakt.

Araven
18-04-2012, 19:59
Ave. Poniżej wpis z Wrocławiem i Gildia Łuczników na zielono ta gildia. W descr_strat należy wstawić mój opis Wrocławia w miejsce istniejącego, zacząć nową kampanie i usunąć map.rwm

settlement castle
{
level large_town
region Breslavia_Province

year_founded 0
population 2400
plan_set default_set
faction_creator poland
building
{
type core_castle_building castle
}
building
{
type equestrian stables
}
building
{
type castle_barracks garrison_quarters
}
building
{
type missiles bowyer
}
building
{
type smith leather_tanner
}
building
{
type guild_woodsmens_guild woodsmens_guild
}
building
{
type hinterland_roads roads
}
}

Edit: Mietek77: A te Imiona to zmieniłeś w descr_strat tylko czy w names w katalogu text także? (Polskie księżniczki itp.?).

Mietek77
18-04-2012, 20:24
Co do imion to i tu i tu.

olek77
19-04-2012, 12:56
Bardzo dobra robota :D . zagrałem kilka tur i fajnie to zrobiłeś :) . Szkoda tylko że to full jest,będę musiał usunąć parę skryptów bo trochę długo mi idzie tura heh

Araven
19-04-2012, 20:08
Też uważam, że ten Twój submod to świetna robota Mietek. Gram sobie Polską teraz. Wydaje mi się, że zmiany jakie porobiłeś nie wpłyną na inne kampanie. Super, że dodałeś tych Gryfitów do Polski wraz ze Szczecinem oczywiście. Zmiany na Węgrzech też są bardzo sensowne. :mrgreen:

ordenus22
19-04-2012, 20:33
Teraz troszkę sobie po bajam :D , a więc fajnie byłoby jakby ktoś spróbował dodać coś na wzór buntu Bułgarów, ale żeby byli to Litwini np. żeby pojawiły się w Wilnie i w Rydze w połowie XIII w. silne oddziały Litwinów pod dowództwem Mendoga, które byłyby w stanie opanować te 2 prowincje. Wiadomo, że utworzenie nowej frakcji jest za trudne, ale chociaż stworzenie czegoś na wzór buntu Bułgarów jest chyba osiągalne?

Araven
19-04-2012, 21:56
Mietek77 dałby radę :P . W submodach Aravena do wersji 6.2 jest Rewolta Bułgarów. Może Mietek byś spróbował zrobić taką litewską inwazję jak sugeruje Ordenus ? Pozdrawiam.

olek77
19-04-2012, 23:10
Tylko zobaczyli że chłopak sporo potrafi i od razu go wykorzystują :P . Widać że znasz się na tym i polecam twój submod.
Araven wyślesz mi swój campaign script do full jakiś odchudzony?

Araven
20-04-2012, 07:30
E tam od razu wykorzystują. To prośba taka do Mietka77, coby pomyślał nad tymi Litwinami.

Edit: Olek wyślę Ci po południu ten skrypt do Full.

PlanB
20-04-2012, 12:24
Może by tak zrobić jeden większy polski submod do Bellum Crucis,który zawierał by najlepsze modyfikacje z naszego forum :D

Mietek77
20-04-2012, 12:49
Teraz troszkę sobie po bajam :D , a więc fajnie byłoby jakby ktoś spróbował dodać coś na wzór buntu Bułgarów, ale żeby byli to Litwini np. żeby pojawiły się w Wilnie i w Rydze w połowie XIII w. silne oddziały Litwinów pod dowództwem Mendoga, które byłyby w stanie opanować te 2 prowincje. Wiadomo, że utworzenie nowej frakcji jest za trudne, ale chociaż stworzenie czegoś na wzór buntu Bułgarów jest chyba osiągalne?

Dziękuje wszystkim za dobre słowa :)
Co do buntu Litwinów to popieram go całkowicie. Mogę spróbować trochę zawalczyć, ale niczego nie obiecuje. Bardzo ułatwiło by mi prace gdybym coś więcej wiedział o buncie Bułgarów.
Szczególnie czy są to silne armie, czy są dowodzone przez zwykłych kapitanów czy generałów? A jeśli generałów to może ktoś zauważył imię i nazwisko generała.

Do submoda będę musiał wrzucić jeszcze dwa pliki "event " i "skrypt" co uczynię wieczorem. Nie powinno mieć to wpływu na zapisane gry.
Jeśli ktoś z was widzi jakieś błędy w grze, jakieś absurdy to dajcie znać. Ja grałem do tej pory sporo Polską i trochę Węgrami dlatego w tych obszarach zacząłem zmiany.



Może by tak zrobić jeden większy polski submod do Bellum Crucis,który zawierał by najlepsze modyfikacje z naszego forum :D
Czemu nie, w grupie zawsze raźniej, a co wiele głów to nie jedna. :D

arturex8
20-04-2012, 15:18
szkoda, że do tak zacnego moda nasi "supermoderzy" nie zrobili paka polskich jednostek lub chociaż reskin tych jednostek co są, bo orły na tarczach, wzór 1998 to maksymalne przegięcie ja nie mogę poprostu na nie patrzeć

ordenus22
20-04-2012, 15:49
Mietek77, jeśli dobrze pamiętam to były 2 pełne armie buntowników jedna armia w Konstanti druga w prowincji na zachód od Konstanti, stolica tej prowincji zaczyna się na literę "T" i chyba był jeden generał, jak się nazywał nie pamiętam, poprawcie mnie jeśli się mylę. Dobrze też byłoby zwiększyć im agresywność, żeby atakowali też inne prowincje np. Połock, Turów i Kijów.

Jeszcze nie sprawdzałem twojego submoda, bo gram w kampanię i chcę ją jeszcze kontynuować, ale jak przeczytałem, że udało Ci się to bardzo się ucieszyłem i na pewno zagram w niego. Co do poprawek to mógłbyś, jeśli oczywiście potrafisz, podmienić herb u Piastów Wielkopolskich.

Araven
20-04-2012, 16:07
Arturex8 jak tam mogę na nie patrzeć. Dobrze, że na wielu sztandarach są Piastowskie orły. Bellum Crucis 6.3 jest tak zajebiste, że wybaczam im te orły, przynajmniej mamy sensowne jednostki i skuteczne. :mrgreen:

Olek - skrypt Ci na maila posłałem. ;)

Mietek 77 Oto Submod na Revoltę Bułgarów do 6.2:

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;; 7- Bulgar Revolt;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

monitor_conditions I_TurnNumber > 121
and I_TurnNumber < 124
and I_SettlementOwner Tarnovo = byzantium
and I_NumberOfSettlements byzantium > 12
historic_event asen
spawn_army
faction slave
character Pietro_asen, named character, age 30, x 224, y 150, family
traits GoodCommander 4 , BattleChivalry 2 , StrategyChivalry 2 , PublicFaith 1 , Loyal 2 , ContentGeneral 3 , ReligionStarter 1 , LoyaltyStarter 1 , GoodCavalryGeneral
unit Greek Bodyguard exp 9 armour 0 weapon_lvl 0
unit Bulgarian Brigands exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Bulgarian Brigands exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Bulgarian Brigands exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Bulgarian Brigands exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Balkan Archers exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Balkan Archers exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Trapezitoi exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Trapezitoi exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Cuman Horse Archers exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit Cuman Horse Archers exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit Cuman Horse Archers exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit Cuman Horse Archers exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
end
siege_settlement Pietro_asen, Tarnovo, mantein
terminate_monitor
end_monitor

monitor_conditions I_TurnNumber > 121
and I_TurnNumber < 124
and I_SettlementOwner Tarnovo = byzantium
and I_SettlementOwner Costanza = byzantium
and I_NumberOfSettlements byzantium > 12
spawn_army
faction slave
character Asen, named character, age 30, x 239, y 157, family
traits GoodCommander 4 , BattleChivalry 2 , StrategyChivalry 2 , PublicFaith 1 , Loyal 2 , ContentGeneral 3 , ReligionStarter 1 , LoyaltyStarter 1 , GoodCavalryGeneral
unit Greek Bodyguard exp 9 armour 0 weapon_lvl 0
unit Bulgarian Brigands exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Bulgarian Brigands exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Bulgarian Brigands exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Bulgarian Brigands exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Balkan Archers exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Balkan Archers exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Cuman Horse Archers exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit Cuman Horse Archers exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit Cuman Horse Archers exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit Cuman Horse Archers exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit Trapezitoi exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Trapezitoi exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
end
siege_settlement Asen, Costanza, mantein
terminate_monitor
end_monitor

Co do większego polskiego submoda jestem zdecydowanie za. Trzeba ustalić jego zakres, dodalbym free_upkeep w miastach i zamkach + 1 darmową jednostkę w forcie i alternatywnie podwojone koszty żołdu i rekrutacji. I zmiany Mietka77 do wszystkich kampanii. Co myślicie?

olek77
20-04-2012, 16:32
jestem również za i mogę pomóc w miarę możliwości.

edit: Dzięki Araven za skrypt.

Mietek77
20-04-2012, 17:46
Hmm

:?: Zastanawia mnie tylko dlaczego "Bulgar Revolt" była w Bellum Crucis 6.2, a nie ma jej w Bellum Crucis 6.3?
Może skrypt nie działała jak należy?

Araven
20-04-2012, 18:07
Myślę, że skrypt spoko zadziałałby także w 6.3, po prostu tego jeszcze nie sprawdzałem. W 6.2 jest event o buncie Bułgarów w 6.3 chyba też. A skrypt wystarczy wkleić do campaign_sript w miejsce Bulgarian Revolt. W 6.2 skrypt dzialał. Ale wprowadzał go submod w czystym 6.2 go nie było.

Araven
21-04-2012, 19:18
Podwoiłem koszty żołdu i rekrutacji jednostek w BC 6.3. gram teraz na nich + submod Mietka77 + free_upkeep i zmieniłem miesce pojawienia się pierwszej fali Mongołów, rzuciłem ich na Wegry i Rus w okolicach Kijowa, jeden czy dwa czambuły pod Halicz, tak jak było to historycznie... Zobaczę co Mongolcy zrobią. :mrgreen:

Edit:
No czad jest. Mongołowie uderzyli na moją Polskę, Węgry, potem Ruś Kijowską i Kumanów. Tak jakby bardziej historycznie jest.

Mietek77
22-04-2012, 11:04
Myślę, że skrypt spoko zadziałałby także w 6.3, po prostu tego jeszcze nie sprawdzałem. W 6.2 jest event o buncie Bułgarów w 6.3 chyba też. A skrypt wystarczy wkleić do campaign_sript w miejsce Bulgarian Revolt. W 6.2 skrypt dzialał. Ale wprowadzał go submod w czystym 6.2 go nie było.

Po pewnych zmianach - imiona, zakres czasowy buntu ( orginalny skrypt jest zrobiony na cztery tury w roku ) skrypt działa.

Co do buntu Litwinów to coś jest nie tak. Jest zrobiony analogicznie do buntu Bułgarów. Tak jakby grze było "za dużo". Gra się ładuje ale jakby w ogóle bez skryptu.

monitor_conditions I_TurnNumber > 141
and I_TurnNumber < 145
and I_SettlementOwner Vilnius = poland
and I_NumberOfSettlements poland > 8
historic_event mindaugas
spawn_army
faction slave
character Mindaugas, named character, age 30, x 204, y 229, family
traits GoodCommander 4 , BattleChivalry 2 , StrategyChivalry 2 , PublicFaith 1 , Loyal 2 , ContentGeneral 3 , ReligionStarter 1 , LoyaltyStarter 1 , GoodCavalryGeneral
unit NE Bodyguard exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Warriors exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Warriors exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Warriors exp 4 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Warriors exp 4 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Archers exp 2 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Archers exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Archers exp 2 armour 0 weapon_lvl 0
unit Woodsmen exp 4 armour 0 weapon_lvl 0
unit Woodsmen exp 4 armour 0 weapon_lvl 0
unit Woodsmen exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 4 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 4 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Cavalry exp 2 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Cavalry exp 2 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Cavalry exp 2 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Cavalry exp 2 armour 0 weapon_lvl 0
unit Woodsmen exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Archers exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
end
siege_settlement Mindaugas, Vilnius, mantein
terminate_monitor
end_monitor

monitor_conditions I_TurnNumber > 141
and I_TurnNumber < 145
and I_SettlementOwner Vilnius = poland
and I_SettlementOwner Riga = poland
and I_NumberOfSettlements poland > 8
spawn_army
faction slave
character Dausprungs, named character, age 30, x 191, y 248, family
traits GoodCommander 2 , BattleChivalry 2 , StrategyChivalry 2 , PublicFaith 1 , Loyal 2 , ContentGeneral 3 , ReligionStarter 1 , LoyaltyStarter 1 , GoodCavalryGeneral
uunit NE Bodyguard exp 6 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Warriors exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Warriors exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Warriors exp 4 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Warriors exp 4 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Archers exp 2 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Archers exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Archers exp 2 armour 0 weapon_lvl 0
unit Woodsmen exp 4 armour 0 weapon_lvl 0
unit Woodsmen exp 4 armour 0 weapon_lvl 0
unit Woodsmen exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 4 armour 0 weapon_lvl 0
unit Slav Mercenaries exp 4 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Cavalry exp 2 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Cavalry exp 2 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Cavalry exp 2 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Cavalry exp 2 armour 0 weapon_lvl 0
unit Woodsmen exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
unit Lithuanian Archers exp 3 armour 0 weapon_lvl 0
end
siege_settlement Dausprungs, Riga, mantein
terminate_monitor
end_monitor

Jak ktoś wie co jest nie tak to dajcie znak.
PS. W nowej wersji submoda -są imiona "Mindaugas" i "Dausprungs" Jest też zrobiony eventpics "mindaugas"
src=http://www.sendspace.pl/file/pic/7d941026bad6393fe595fee/3 (http://www.sendspace.pl/file/pic/7d941026bad6393fe595fee/view)

Skryptu buntu nie ma z wyżej wymienionych powodów.

Araven
22-04-2012, 12:26
Mietek czyli zrobiłeś działający bunt Bułgarów pod 6.3?, zaraz pobiorę nową wersję Twego submoda (submoda Mietka można pobrać ze strony 3). Dodałeś skrypt z Bułgarami ? czy zmiany w Twoim submodzie są większe w stosunku do wersji poprzedniej wersji? Dokończę aktualna kampanię Polską to wrzucę nową wersję.

Co do Litwinów, to może daj Polsce testowo i tylko chwilowo Rygę i Wilno na dzień dobry ustaw limit prowincji np. na 5, przyspiesz bunt Litwy np. na 15 ture i zobaczymy, może da radę z ich pojawieniem. Wtedy ustawisz ich jak Ordenus sugerował.
Ew. zrobic ich jak w skrypcie nr 40 w External Invasion:
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;,40- External Invasion ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

;;;;;;;;;;;;;;;;external invasion

;Cork

monitor_event SettlementTurnEnd SettlementIsLocal
and SettlementName Cork
and not I_SettlementOwner Cork = slave
;and SettlementTaxLevel > tax_low
;and not GovernorInResidence
and RandomPercent < 1
;and Treasury > 30000
spawn_army
faction slave, sub_faction saxons
character Jon, named character, age 26, x 43, y 224
traits GoodRiskyAttacker 1, GoodCommander 1, BattleDread 2, StrategyDread 2, LoyaltyStarter 5, Energetic 1, ReligionStarter 1, GoodAttacker 1, GoodAmbusher 1, norse_pirates 1, Extra_Level_Slave_4 1
unit NE Bodyguard exp 3 armour 2 weapon_lvl 1
unit Isles Infantry exp 3 armour 2 weapon_lvl 1
unit Isles Infantry exp 3 armour 2 weapon_lvl 1
unit Viking Raiders exp 3 armour 2 weapon_lvl 1
unit Viking Raiders exp 3 armour 2 weapon_lvl 1
unit Catapult exp 3 armour 2 weapon_lvl 1
unit Catapult exp 3 armour 2 weapon_lvl 1
end
siege_settlement Jon, Cork, maintain
siege_settlement Jon, Cork, attack
end_monitor

Tylko dodać Wilno i Rygę (o ile jej nie ma).

Mietek 77 Co myślisz o dużym polskim submodzie? Pewne propozycje dałem powyżej we wczesniejszych moich postach. Pozdrawiam. Napisz do mnie albo na PW albo maila ok?
Edit: W przyszłym tygodniu powinienem mieć spolszczony plik anicillaries ze świtą postaci, wyślę Ci go jak tylko będę go miał byś go dostosował do swego submoda.

Mietek77
22-04-2012, 18:32
Mietek czyli zrobiłeś działający bunt Bułgarów pod 6.3?, zaraz pobiorę nową wersję Twego submoda (submoda Mietka można pobrać ze strony 3). Dodałeś skrypt z Bułgarami ? czy zmiany w Twoim submodzie są większe w stosunku do wersji poprzedniej wersji? Dokończę aktualna kampanię Polską to wrzucę nową wersję.

Co do Litwinów, to może daj Polsce testowo i tylko chwilowo Rygę i Wilno na dzień dobry ustaw limit prowincji np. na 5, przyspiesz bunt Litwy np. na 15 ture i zobaczymy, może da radę z ich pojawieniem. Wtedy ustawisz ich jak Ordenus sugerował.
By wypróbować czy działa skrypt zrobiłem go na Kraków i Gniezno i własnie na kilka tur. I nic. Tak właśnie testowałem bunt Bułgarów. Dlatego byłem pewny że działa.


Ew. zrobic ich jak w skrypcie nr 40 w External Invasion:
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;,40- External Invasion ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

;;;;;;;;;;;;;;;;external invasion

;Cork

monitor_event SettlementTurnEnd SettlementIsLocal
and SettlementName Cork
and not I_SettlementOwner Cork = slave
;and SettlementTaxLevel > tax_low
;and not GovernorInResidence
and RandomPercent < 1
;and Treasury > 30000
spawn_army
faction slave, sub_faction saxons
character Jon, named character, age 26, x 43, y 224
traits GoodRiskyAttacker 1, GoodCommander 1, BattleDread 2, StrategyDread 2, LoyaltyStarter 5, Energetic 1, ReligionStarter 1, GoodAttacker 1, GoodAmbusher 1, norse_pirates 1, Extra_Level_Slave_4 1
unit NE Bodyguard exp 3 armour 2 weapon_lvl 1
unit Isles Infantry exp 3 armour 2 weapon_lvl 1
unit Isles Infantry exp 3 armour 2 weapon_lvl 1
unit Viking Raiders exp 3 armour 2 weapon_lvl 1
unit Viking Raiders exp 3 armour 2 weapon_lvl 1
unit Catapult exp 3 armour 2 weapon_lvl 1
unit Catapult exp 3 armour 2 weapon_lvl 1
end
siege_settlement Jon, Cork, maintain
siege_settlement Jon, Cork, attack
end_monitor

Tylko dodać Wilno i Rygę (o ile jej nie ma).


Hmm.
Tylko za bardzo nie wiem jakie są przesłanki buntu w tym skrypcie. "Cudzysłowy" zaznaczone na czerwono na początku linijek powodują, że te warunki nie działają. Jedyne aktywny warunek to: and RandomPercent < 1 czyli szansa na wystąpienie buntu jest większa niż 1%. Wrzuciłem ten bunt do Krakowa, minęło kilkadziesiąt tur i nic. Obawiam się, że można czekać na wybuch tego buntu kilka set lat :) W skrypcie "Bulgar Revolt" podoba mi się że można określić mniej więcej czas buntu, ale nie na tyle dokładnie by wiedzieć w 100% kiedy wybuchnie. Powalczę jeszcze z tymi buntami.


Mietek 77 Co myślisz o dużym polskim submodzie? Pewne propozycje dałem powyżej we wczesniejszych moich postach. Pozdrawiam. Napisz do mnie albo na PW albo maila ok?
Edit: W przyszłym tygodniu powinienem mieć spolszczony plik anicillaries ze świtą postaci, wyślę Ci go jak tylko będę go miał byś go dostosował do swego submoda.

Jestem jak najbardziej za :)

retsjam
11-05-2012, 17:15
SUBMOD na Wyznaczanie Dziedzica Frakcji działa mi w kampanii FEUDAL LIHT , a nie działa w FEUDAL FULL ma ktoś może jakieś spostrzenia w tym temacie.

Araven
11-05-2012, 20:41
Poczytaj w tym temacie, pisałem kiedy wyjątkowo submod może nie zadziałać. Czasami jakiś generał dostaje np. cechę następca tronu i ona ma pierwszeństwo przed dziedzicem tronu. Za jakiś czas submod na wybór dziedzica zadziała znowu.

Araven
31-05-2012, 11:12
W poście nr 1 na końcu dałem link do poprawionych głosów do Bellum Crucis 6.3 - w oryginale kilka frakcji w tym Polska wypowiada sie niekiedy jakby była Anglią. Chyba to poprawiłem - na TWC wyczytalem jak to zrobić. U mnie działa i nie powoduje żadnych problemów.

EDIT: Kilka dni temu PITER dał wrsję 2.0 swego AI do Bellum Crucis 6.3 - grałem na tym AI PITERA naprawde porządne Ai, CI co rozpracowali juz oryginalne AI z moda, moga zagrac na AI Pitera oto link : viewtopic.php?f=367&t=9822 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=9822) AI jest w poście nr 1. I glosujcie w ankiecie dotyczącej tego AI. Pozdrawiam.

Piter
31-05-2012, 15:44
W poście nr 1 na końcu dałem link do poprawionych głosów do Bellum Crucis 6.3 - w oryginale kilka frakcji w tym Polska wypowiada sie niekiedy jakby była Anglią. Chyba to poprawiłem - na TWC wyczytalem jak to zrobić. U mnie działa i nie powoduje żadnych problemów.

EDIT: Kilka dni temu PITER dał wrsję 2.0 swego AI do Bellum Crucis 6.3 - grałem na tym AI PITERA naprawde porządne Ai, CI co rozpracowali juz oryginalne AI z moda, moga zagrac na AI Pitera oto link : viewtopic.php?f=367&t=9822 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=9822) AI jest w poście nr 1. I glosujcie w ankiecie dotyczącej tego AI. Pozdrawiam.


Ja za to polecam to ai tym których denerwuje to, że : dyplomacja ai opiera się na: atakuj gracza jeśli nie masz innych wrogów i nie masz z nim relacji 10/10, dla tych, których denerwuje to, że rozbity komp nie poprosi o pokój, dla tych których denerwuje to, że ataki kompa opierają sie na bezmyślnym wysyłaniu po jednej pełnej fladze na miasto ze słabym garnizonym, dla tych których denerwuje brak desantów, dla tych których denerwuje to że komp ma problemy z tworzeniem dużych garnizonów w zagrożonych miastach i wiele innych :P

ordenus22
31-05-2012, 15:51
Trzeba zacząć od nowa kampanię, żeby działało nowe Ai Pitera?

Piter
31-05-2012, 15:57
Trzeba zacząć od nowa kampanię, żeby działało nowe Ai Pitera?
tak, musisz zacząć od nowa.

Hades
04-06-2012, 12:48
Wiecie co trzeba pozmieniać w skryptach, aby z kampanii full przenieść poddanie zamku, gdy jest oblężony przez dłuższy czas, do kampanii feudal-light ?

Araven
04-06-2012, 13:13
33- White Flag Script skopiuj ten skrypt np. z campaign_script z feudall Full do campaign script Feudall Light i powiino wystarczyć. Dorzuć sobie jeszce Interactive script ten od doszkalania agentów np. Pozdrawiam. Nowa kampania konieczna.

Hades
04-06-2012, 15:01
Coś robię źle.
Wchodzę do ;data/world/maps/campaign/custom. Biorę ze skryptu full-feudal wszystko od 33 White Flag Script do kolejnego punktu 34. Kopiuje to i wklejam do Feudal light, pod pustym polem 33 White Flag Scrip. Zapisuję, ale skrypt nie działa. W czym tkwi błąd ?

Araven
04-06-2012, 15:23
Nie wiem w czym tkwi błąd bo nie widzę skryptu. Wstaw ten skrypt jaki zrobiłeś na sendspace to zobaczę.

Hades
04-06-2012, 15:31
Proszę:
http://www.sendspace.com/file/b366h9

Araven
04-06-2012, 15:55
http://www.sendspace.pl/file/9f89b50d3dbc25c845066c5 ten powinien zadziałac. Twój też wyglądał ok. Ale jak pisałem wcześniej to nie działa na savy od nowa trzeba zagrać. W razie problemów usuń map.rwm z katalogu feudal_light

Hades
04-06-2012, 16:31
Niestety nadal nie mogę zaproponować poddania zamku. Wkleiłem Twój skrypt, potem usunąłem map.rwm i nadal nic. Grę oczywiście zaczynam od nowa.

Araven
04-06-2012, 17:09
A budujesz 10 sztuk sprzętu oblężniczego? Jak tak to może trzeba jeszcze innego skryptu. Ew. spróbuj inaczej wytnij ze skryptu z kampanii Feudall full kilka skryptów i wrzuć campaign_script do feudal light.

Ja tak zrobiłem z Full, wyciąłem kilka skryptów i grałem na nim w light - skrypt od oblężeń działał mi w Light. Powalcz jeszcze.

Hades
04-06-2012, 17:39
Spróbuję coś pokombinować, chyba że nie byłoby dla Ciebie problemem podesłać ten Twój skrypt o którym piszesz.

E: Zamiast do Feudal-Light, wrzuciłem do Light i teraz działa.

Xavart
07-06-2012, 13:48
I co z tym polskim wielkim submodem? Mógłbym pomóc jak coś.

Araven
07-06-2012, 13:54
Z polskim submodem to na razie zastój. Ale może coś się ruszy wkrótce. Na razie muszę dokończyć spolszczenie do BC 6.3 potem się zobaczy. Liczę na pomoc Kruka84.

Co rozumiesz przez to, że mógłbyś pomóc ? Co masz na myśli. Sprecyzuj ok? :D

Xavart
07-06-2012, 16:57
No na każdy sposób :) Znam się trochę na moddowaniu :P

Araven
07-06-2012, 17:25
Ok. Fajnie. Czekam na odpowiedź Mietka77 coś pomyślimy, teraz jestem kilka dni na wyjeździe. Co byś widział w takim polskim submodzie do BC 6.3?

Xavart
07-06-2012, 18:37
Historyczne jednostki głównie dla Polski (za pozwoleniem autora, można by je zaczerpnąć z Polish Kingdom Mod), więcej prowincji np. aby Małopolska mogła się dzielić na Ziemię Krakowską, Sandomierską itp., frakcja Krzyżacka, która pojawia się np. w 1226 powstaje frakcja Zakonu, a w 1228 ma ziemię Chełmińską. Podobnie z Litwinami, nad czym pracował Mietek77. A zmiany mniej ważniejsze:
Obramowanie lub coś podobnego dla roku nad minimapą (coś jak w SS)[/*:m:3udx1m5w]
Więcej bitew historycznych (Warna 1444, Kałka 1223, Jerozolima 1099, Jezioro Pejpus 1242, Dunbar 1296, Koronowo 1410, lepszy Grunwald 1410..., Bitwa pod Wiłkomierzem)[/*:m:3udx1m5w]
Pospolite ruszenie (może, że już takie jest) - mianowicie, gdy osada jest oblężona do wojsk broniących przyłączają się mieszkańcy i chłopi, im więcej z ich strony zadowolenia i wiary, tym jest ich więcej.[/*:m:3udx1m5w]
I wiele więcej[/*:m:3udx1m5w]

Dagorad
07-06-2012, 20:17
Pospolite ruszenie (może, że już takie jest) - mianowicie, gdy osada jest oblężona do wojsk broniących przyłączają się mieszkańcy i chłopi, im więcej z ich strony zadowolenia i wiary, tym jest ich więcej.

To chyba nie jest możliwe, przynajmniej z tego co widziałem w skryptach ilość pojawiającego się wsparcia zawsze jest taka sama, w dodatku jest to wsparcie jednorazowe.

Xavart
07-06-2012, 20:26
Ale np. w Empire jest coś takiego, im więcej wierzących tym więcej pospolitego ruszenia (może to się na czymś innym opiera, ale nie wiem)

PlanB
08-06-2012, 07:12
Empire to nie Medieval,trzeba pamiętać że poczciwy Medek ma pewne ograniczenia

chaladziatko
22-06-2012, 20:52
Hej, Araven czy ten mod na wybieralnego dziedzica jest kompatybilny z polskim submodem Mietka, gdzie pierwszym dziedzicem, wg historii zresztą, jest Mieszko Stary?

Araven
22-06-2012, 21:12
Jest kompatybilny ja gram na nich obu plus submod na free_upkeep.

Ale wgraj najpierw submoda na dziedzica frakcji a potem ponownie submoda Mietka77 odwrotnie może nie działać.

chaladziatko
22-06-2012, 21:25
Dzięki, powyłączałem jeszcze parę skryptów z full, ściągam Twoje mody i zaczynam. I tak nastawiam się na granie na "piecu", na razie jednak testuje na laptopie, a ten jest dość słaby. Na jakim AI grasz?

Araven
22-06-2012, 21:29
Ja gram ponownie na oryginalnym bo AI Pitera nie działa z submodem Mietka77. Na AI bitewnym też gram na tym z Bellum bo uważam, je za bardzo dobre

Obecnie nie gram wcale. Przeczytaj moją uwagę o instalacji dziedzica frakcji jaką napisałem post wyżej. Jak będę miał chwilę spróbuję przystosować AI Pitera do submoda mietka ale to po niedzieli.

Araven
25-06-2012, 16:56
http://mtwitalia.freeforumzone.leonardo ... idc=660148 (http://mtwitalia.freeforumzone.leonardo.it/cartella.aspx?idc=660148) link do submodów do BC 6.3 z włoskiej strony moda. Nie rozpracowałem ich jeszcze...

Edit: Dopadłem tez alternatywny money_script bardziej zbalansowany i dużo mniejszy potestuję go. Kary za zdobyte prowincje dla Gracza są niższe a dla kompa tez bonusy obnizone. Pogram zobaczę jak będzie.

Araven
29-06-2012, 11:07
Na stronie pierwszej w poście nr 1, jest link do submoda na nowe statystyki jednostek do BC 6.3, pochodzi z włoskiej strony http://mtwitalia.freeforumzone.leonardo ... idc=660148 (http://mtwitalia.freeforumzone.leonardo.it/cartella.aspx?idc=660148) ja dodałem free_upkeep. Mnie ten plik sie bardzo podoba, jak Wodz jest zajebisty i armia elitarna, np. złożona z wojsk zakonów rycerskich to taka armia masakruje słabe armie wroga i tak powinno być. :mrgreen:

Piter
05-07-2012, 11:17
Nie ma jakiegoś moda naprawiającego błąd z kaplanami, w Polsce po 50 turach miałem połowę kardynałów, a komp kompletnie zaniedbuje tą sprawę. W wersji 6.3 opisy niektórych budynków nie pasują do rzeczywstości, pisze podnosi przyrost ludności o 0,5% a podnosi tylko zyski z handlu. W 6.2 to chyba działało.

Araven
05-07-2012, 11:29
Submoda nie ma na kapłanów. Co do budynków, to muszę to sprawdzić bo spolszczenie bazuje na wersji 6.2 a w wersji 6.3 rzeczywiscie usunięto niektóre bonusy do pzryrostu ludności. Ale najszybciej po weekendzie sprawdzę to bo wyjeżdżam w piątek. Ja tam nie mam, zadnych problemów z rozwojem osad. na Twoim AI Piter komp w miarę werbuje kapłanów. :twisted:

Araven
05-07-2012, 20:38
Gram obecnie na kampanii Orientalnej z submoda http://mtwitalia.freeforumzone.leonardo ... d=10271772 (http://mtwitalia.freeforumzone.leonardo.it/discussione.aspx?idd=10271772), wrzuciłem go na czyste bellum z ciekawości. No super to taka kampania Krzyzowa dla bellum, i można grac w pozostałe. Dużo wiecej prowincji i mamy Gruzję, Bizancjum, Krzyzowców, Syrię, Turcję i Egipt. Ale turki szybko lecą, bo jest 5 frakcji. Pogram na niej nieco.

Blood_187
29-07-2012, 19:18
Działa komuś w ogóle ten submod na zmianę akcentu frakcji? U mnie wciąż frakcje gadają z Angielskim mimo podmiany pliku :evil:

Araven
29-07-2012, 21:02
No jakby nie działa w 100%, a teoretycznie powinno. :mrgreen: Innych pomysłów już nie mam.

wino
14-08-2012, 22:44
...
Kolejność instalacji submodów wg Aravena:
1-Instalujemy 1 i 2 part
2-Instalujemy Bugfixer 1.2
3-Instalujemy submody w kolejności:
a) SUBMOD na Wyznaczanie Dziedzica Frakcji do BC 6.3
b) POPRAWIONE GŁOSY do Bellum Crucis 6.3
c) SUBMOD MIETKA77 zmiany dla POLSKI, po instalacji tego submoda ew. usuwamy niektóre skrypty, jakich nie chcemy, potem plik map.rwm jeśli wycięlismy jakieś skrypty.
d) SUBMOD ARAVENA na DARMOWE JEDNOSTKI w Garnizonach do BC 6.3
e) Submod na nowe statystyki jednostek do BC 6.3
f) AI tu mamy dwie opcje, albo oryginalne AI, ale zmieniamy tylko plik descr_faction_standings jaki dałem w submodach, albo opcja druga AI Pitera, albo dla podstawowego Bellum, jak nie mamy Submoda Mietka77, albo wersję Pitera dla submoda Mietka77. Ja obecnie gram na oryginalnym AI ze zmienionym descr_factions_standings - relacje nam rosna z sojusznikami. Fajniej dyplomację się prowadzi.
g) Spolszczenie na końcu + wszelkie poprawki do niego, sa kompatybilne i z oryginalnym modem i submodami. Obecnie testuje nowe zmiany, ale jak pogram to napisze co i jak. Dzieki Gerdhard, przynajmniej, co nieco się uporzadkowało. Można nie instalować, wszystkiego co wyżej, ale w podanej przeze mnie kolejności, najlepiej. Pozdrawiam.
Uwaga: jak Ktoś zainstalował spolszczenie przed submodami, to ok. Wazne by je walnącć też na końcu z poprawkami wszystkimi.

niestety coś nie bangla :/

Zainstalowałem świerzynkę oryginał złotej edycji Medka -dzisiaj zakupiony, jeszcze ciepły ;). Potem BC + bugfixer. Na to po kolei mody: dziedzic, głosy, Mietka (usunąłem po instalacji pliki map.rwm), darmowe jednostki, nowe statystyki, zostawiłem oryginalne AI ze zmienionym descr_faction_standings i na koniec dałem spolszczenie z obiema poprawkami.

Odpalam kampanię light*, oczywiście Polska i już 2 rzeczy widzę że coś nie tak:
- głosy angielskie
- we Wrocku i obok niego jest 2 gienków, obaj mają herb Piastów Śląskich, więc częściowo ok, ale nie mają nazw (imion) tylko puste miejsca.
Zrobiłem kopię niektórych plików przed instalacją modów (tych gdzie podmieniało się jeden lub kilka plików) i widzę, że np. plik z głosami jest ok, czyli polska jest w sekcji Eastern Europe (w oryginalnym Anglia). Czyli niby ok, a jednak nie ok :/

P.S. tak czy siak niezła robota Panowie :) Co z projektem polskiego submoda all in one? Będzie? Byłoby super.

* to samo na kampanii full.

Araven
15-08-2012, 08:12
Te poprawione głosy, nie do końca działają i tak komp gada jakby wiekszość frakcji była Anglią - w submodzie jest ok niby. U mnie jest wszystko ok z submodem Mietka. Ponownie usuń map.rwm, może coś pomoże na tych Piastów koło Wroclawia. Raczej nie myślalem o submodzie wszystko w jednym. Bo każdy może sobie wybierać, co chce mieć a co nie.

wino
15-08-2012, 16:55
Znalazłem przyczynę angielskich głosów w Polsce - po prosu makaroniarze skopali tą kwestię. Pliki dźwiękowe zawierają w większości angielskie akcenty, a w niektórych są błędy (np. w export_descr_sounds_units_voice.txt wiele jednostek jest w sekcji z akcentem Ang i drugi raz w EE, albo tylko w Ang jednostki wschodnioeuropejskie). Chłopaki dali d... jeśli chodzi o akcenty. Trochę pogrzebałem i udało mi się ustawić, żeby polskie jednostki mówiły po wschodnioeuropejsku (chyba wszystkie polskie jednostki ustawiłem), ale nie wiem gdzie ustawić, żeby agenci mówili poprawnie - oni niestety dalej po Ang. Jakby ktoś też chciał się pobawić to tu jest opis: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=515640.

Natomiast co do tych Piastów Śląskich - do momentu wgrywania modów zgodnie z kolejnością wszystko jest ok, mają imiona. Jak tylko dorzucę spolszczenie z obiema poprawkami już niestety nie mają :/

Araven
15-08-2012, 17:06
To wgraj do katalogu text plik names.txt i names.txt.string.bin jak to nie pomoże to jeszcze do data plik tetstowy z submoda Mietka77 z names w nazwie.

A jak w/w nie pomogło to spróbuj takiej kolejności:

Kolejność instalacji submodów wg Aravena:
1-Instalujemy 1 i 2 part
2-Instalujemy Bugfixer 1.2
3-Instalujemy submody w kolejności:
a) SUBMOD na Wyznaczanie Dziedzica Frakcji do BC 6.3
b) POPRAWIONE GŁOSY do Bellum Crucis 6.3
c) Spolszczenie do 6.3
d) SUBMOD MIETKA77 zmiany dla POLSKI, po instalacji tego submoda ew. usuwamy niektóre skrypty, jakich nie chcemy, potem plik map.rwm jeśli wycięlismy jakieś skrypty.
e) SUBMOD ARAVENA na DARMOWE JEDNOSTKI w Garnizonach do BC 6.3
f) Submod na nowe statystyki jednostek do BC 6.3 (jak nie chcemy nowych statystyk a standardowe, to pomijamy ten punkt).
f) AI tu mamy dwie opcje, albo oryginalne AI, ale zmieniamy tylko plik descr_faction_standings jaki dałem w submodach, albo opcja druga AI Pitera, albo dla podstawowego Bellum, jak nie mamy Submoda Mietka77, albo wersję Pitera dla submoda Mietka77. Ja obecnie gram na oryginalnym AI ze zmienionym descr_factions_standings - relacje nam rosna z sojusznikami. Fajniej dyplomację się prowadzi.
g) Na końcu wszelkie poprawki do spolszczenia, są kompatybilne i z oryginalnym modem i submodami. Obecnie testuje nowe zmiany, ale jak pogram to napisze co i jak. Dzieki Gerdhard, przynajmniej, co nieco się uporzadkowało. Można nie instalować, wszystkiego co wyżej, ale w podanej przeze mnie kolejności, najlepiej. Pozdrawiam. Poprawki do spolszczenia na końcu. Mam nadzieję, że będzie ok.

wino
15-08-2012, 17:39
Pomogło :) Przyczyną tego jest to, że plik names.txt z submoda Mietka ma poprawione i dodane nazwy, a ten plik w spolszczeniu ma braki. Dlatego takiej kolejności należy używać - spolszczenie przed Mietkiem. No ale widzę, że już pierwszy post uaktualniony ;) Dzięki!

Araven
15-08-2012, 21:40
Racja, zamotałem się plik names robiłem przed submodem Mietka77, teraz poprawił go Takedown, i ten jest kompatybilny z submodem, ale jeszcze go nie dałem w poprawkach. Dobra, ważne, że działa i zmienilem kolejność w instalacji, teraz będzie ok.

Edit: Plik names.txt ze spolszczenia, nie ma braków, Mietek77 dodal kilku książąt i dlatego jego names.txt jest ciut większy. :mrgreen:

wino
15-08-2012, 22:00
Porównując names.txt ze spolszczenia do moda Mietka77 jest 55 różnic w tym kilka brakujących księciulków, no i przede wszystkim nie ma tych 2 gienków, których mamy na starcie grając Polską, więc imho są to spore braki ;)

P.S. działają mi już akcenty poprawnie! :) Jakby ktoś chciał mogę wrzucić poprawione (kilka godzin mi to zajęło) na jakiś serwer. Zabawy jest więcej niż tylko skopiowanie jednego pliku. Do poprawy były 3 pliki po czym trzeba usunąć 3 inne pliki z katalogu sounds żeby gra sobie dźwięki odbudowała przy starcie. Ba, zastanawiam się nad połączeniem tych submodów z pierwszego posta, moich poprawek, dzięki którym działają akcenty poprawnie, oraz kursorów z kingdoms (bo te z BC mnie drażnią) i wrzucenia tego jako jeden wielki polski submod (oczywiście napiszę, że to praca innych, a ja tylko to połączyłem to do kupy, żeby nie było że przypisuję sobie te zasługi;). A jeszcze wczoraj byłem zielony z modowania ;)))

P.S. generalnie co do tych akcentów (głosów) - poprawiłem sporo, przede wszystkim Eastern Europe, trochę Mongołów i ciut Szkotów, ale jest jeszcze sporo do poprawy. Jednak jest i tak dużo lepiej, no i działają też poprawnie agenci. Fajnie słychać lokalne akcenty na naszych ziemiach a nie te Angielskie.

Araven
15-08-2012, 22:05
Może i tak, bo Mietek sporo imion dla Polski i Slowian poprawił. Jak coś to zrób takiego submoda połączonego. Dasz radę. Od razu daj z text i git. A te akcenty dźwiękowe to poprawiłeś dla Polski czy ogólnie dla wszystkich?

wino
15-08-2012, 22:18
Głównie dla frakcji wschodnioeuropejskich, ale też Szkockie i Mongolskie. Generalnie w bitwach było porobione, że sporo się dublowało w sekcji angielskiej, więc prawdopodobnie w bitwach byłyby angielskie (pierwsze z góry, choć tu nie jestem pewien, być może gadam głupoty, nie znam się na modowaniu, dopiero mam za sobą pierwsze poprawki), ale np. na mapie strategicznej były pominięte całkowicie wschodnia Europa, Scottish i Mongolian i tu popoprawiałem

Araven
16-08-2012, 08:33
Mam prośbę, jak możesz dopracuj te głosy, za jakis czasi dasz tojako osobny submod. Glosy mozna instalowac raczej na końcu i nie wpływaja na savy. A nad jednym zbiorczym submodem pomyśl też. Ja trochę czasu ostatnio nie mam. Pozdrawiam.

wino
16-08-2012, 10:36
Jak znajdę czas, żeby dopracować wszystkie jednostki :) Trochę tego jest, większość jednostek z moda jest pewnie ok, ale sprawdzić trzeba, więc tak na dobrą sprawę każdą jednostkę musiałbym sprawdzić.

Co do plików - teraz nie pamiętam ich nazw bo jestem w pracy, ale zmiany robi się w trzech plikach. Jakoś tak mniej więcej te nazwy szły: descr_sounds_accents.txt - ten jest gotowy w pierwszym poście do ściągnięcia i jest ok, potem głosy w export_descr_sound_unit_voice.txt i trzeci to ten sam co odpowiada za statystyki jednostek, a więc export_descr_unit. Te 2 pierwsze chyba nie powinny mieć wpływu na pozostałe submody, ale niestety ten trzeci to trzeba modować gotowego submoda na nowe statystyki jednostek. Więc ten trzeci to gorzej, bo jak ktoś znowu coś poprawi w statystykach to będzie trzeba go znowu przerabiać. Poza tym po zmianach trzeba (podobnie jak z map.rwm przy zmianach na mapie) wywalić kilka plików z katalogu sound, żeby gra sobie to wgrała od nowa. No ale zobaczę jak z czasem i postaram się porobić, a jak mi się uda to potem zrobię taką mini kompilację jako jeden submodek made by wino, w którym będzie całość jako jakiś prosty, darmowy instalator z możliwością wyboru niektórych opcji (np. AI oryginalny/ze zmienionym descr_faction_standings/Pitera; free upkeep itp.). Wszystko zależy od czasu, bo chęci póki co mam ;)

Araven
16-08-2012, 13:03
Ok. Mnie by zależało na tym submodzie poprawiającym głosy, nawet za miesiąc :mrgreen: . Instalator byłby super, ale może być na zasadzie kopiuj/wklej. Pozdrawiam.

Edit: Jak rozkminisz lepiej kwestie dźwiekową, to może za jakiś czas dorzucisz nieco do ścieżki dźwiękowej, do wersji 6.2 był np. submod muzyczny. Ale to nie jest priorytet.

wino
16-08-2012, 17:17
Dobra, dam znać jak się wezmę za kompletną poprawkę tych akcentów.

Instalator - zobaczę, jak dam radę zmontować coś takiego co będzie miało w sobie komplet submodów, będzie robić backup zmienianych plików i będzie miał wybór co do instalowancyh submodów to jest sens się tym bawić. Jak nie dam rady takiego cuda stworzyć to zrobię tylko na zasadzie copy/paste.

Ścieżka dźwiękowa? Hmmm, no nie wiem :) Ta zabawa w plikach tekstowych odnośnie akcentów to jest pikuś, trzeba mieć tylko czas, bo poziom skomplikowania jest zerowy, a z muzyką już trzeba coś więcej kumać. No ale tu ponownie ta sama kwestia - jak znajdę czas to może coś poczytam i może się tym zajmę. Z grubsza przejrzałem forum totalwar.org.pl o modowaniu, ale tu są raczej poruszane kwestie wszelkie inne poza dźwiękiem. Pożyjemy, zobaczymy.

P.S. a póki co wrzucam to co zrobiłem z akcentami - można się spokojnie już bawić, strzelam że jakieś 80% roboty jest ok, a na pewno w Polsce będzie chyba all ok :) Jednostki i agenci gadają po "naszemu" :)
http://hostuje.net/file.php?id=af4872b1 ... 74ef06f42a (http://hostuje.net/file.php?id=af4872b1ba963a9d5aed7674ef06f42a)
Opis instalacji: rozpakowujemy i nakładamy wszystkie 3 pliki. Następnie usuwamy z katalogu sounds 6 plików: events, voice i sfx z rozszerzeniami .dat oraz .idx. Gra po uruchomieniu kampanii na podstawie 39 plików dotyczących dźwięków odbudowuje sobie te pliki (podobnie jak map.rwm przy zmianach na mapie).
UWAGA: Jeden z nich to export_descr_unit.txt - jest to plik z submoda na nowe statystykami jednostek! Także jak ktoś chce używać statystyk jednostek z podstawowego BC 6.3 to niestety tego pliku nie powinien wgrywać. No i pamiętać należy o backupie przed instalacją :)

Araven
17-08-2012, 14:14
Potwierdzam submod Wino działa, jednostki i agenci gadają po naszemu (znaczy z akcentem wschodnioeuropejskim).

Edit: Dziś dostałem od Pitera nowe AI do Bellum do testów, nio w morę jeża zajebiste to AI. Ale pogram więcej i zobaczę dalej, jak bedzie tak super później to odlot.

wino
17-08-2012, 19:03
Biorę się za te akcenty, tylko mam dylemat. Dania i Norwegia mają (wg tego pliku co wrzuciłeś do submodów) szkockie akcenty. Zostawić tak? Trochę mi to nie pasuje. Bardziej by mi pasowały niemieckie, jak uważasz?

Araven
17-08-2012, 19:27
Rób jak uważasz. Wolałem szkockie niż niemieckie, ale to tylko taki odruch był. Skandynawskich nie ma niestety.

Azwrait
27-08-2012, 10:05
Witam.
Mam następujący problem- w 50 turze za każdym razem pojawia mi się ''medieval 2 napotka'' gram Polską crash następuje w trakcie ruchu niepodległych królestw ''buntowników''. Za pierwszym razem instalacja moda była dość chaotyczna ( nie zainstalowałem bugfixera itp) ofc przeczytałem całe forum próbowałem sposobu z '' toggle_fow '' defragmentacja ,różnymi saveami itp. koniec końców zrobiłem reinstal całego moda.
Za drugim razem zainstalowałem wszystko zgodnie z instrukcją Aravena krok po kroku nie pominąłem żadnego punktu.
Gram na konfiguracji :
-bellum 6.3
-bugfixer 1.2
-SUBMOD na Wyznaczanie Dziedzica Frakcji do BC 6.3
-POPRAWIONE GŁOSY do Bellum Crucis 6.3
-SUBMOD MIETKA77
-Usunięte pare scriptów
-SUBMOD ARAVENA na DARMOWE JEDNOSTKI w Garnizonach
-Submod na nowe statystyki jednostek
-AI Pitera 2.0
-zmieniona dyplomacja descr_factions_standings
Tak więc grę zacząłem od nowa ale problem się powtórzył znowu w 50 turze nastąpił crash. Tak jak za pierwszym razem próbowałem odpalić grę na innym save czy tez toggle_fow nic nie działa.
Tu pojawia się moja prośba : Czy ktoś byłby na tyle wspaniałomyślny aby przejść tą turę na swoim kompie ??????? :oops:
Ewentualnym chętnym oczywiście wyślę save i konfigurację campaign_script.
Byłbym niezmiernie wdzięczny.
Pozdrawiam.

Arthas990
27-08-2012, 11:32
Wrzuć loga z gry może się coś poradzi, choc bellum ma to do siebie ze nieraz juz poprostu pada przez to gra i trzeba nowa kampanie robic.W 6.2 takich probolemów nie było.

Azwrait
27-08-2012, 14:17
Chodzi o system.log z folderu głównego gry? jeśli tak to :[spoiler:40bfah9y]10:19:40.484 [system.rpt] [always] CPU: SSE2
10:19:40.515 [system.rpt] [always] ==== system log start, build date: Feb 25 2008 version development ===
10:19:40.562 [system.io] [always] mounted pack packs/data_0.pack
10:19:40.578 [system.io] [always] mounted pack packs/data_1.pack
10:19:40.640 [system.io] [always] mounted pack packs/data_2.pack
10:19:40.703 [system.io] [always] mounted pack packs/data_3.pack
10:19:40.750 [system.io] [always] mounted pack packs/data_4.pack
10:19:40.765 [system.io] [always] mounted pack packs/localized.pack
10:19:40.828 [system.io] [always] mounted pack mods/crusades/packs/data.pack
10:19:40.828 [system.io] [always] mounted pack mods/crusades/packs/localized.pack
10:19:40.906 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/diplomacy_speech.txt.strings.bin is missing
10:19:40.906 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/diplomacy_speech.txt is missing
10:19:40.937 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/shortcut.txt.strings.bin is missing
10:19:40.953 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/shortcut.txt is missing
10:19:50.156 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for ANISELECT
10:19:50.203 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_SABOTAGE
10:19:50.250 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_TRADE
10:19:50.312 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for DRAGGABLE
10:19:50.312 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for DRAGGING
10:19:50.328 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_MULTIPLE_SELECT
10:19:50.328 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_ATTACK
10:19:50.328 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_PLACE_CHARACTER
10:19:50.328 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_PLACE_RESOURCE
10:19:50.328 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_PLACE_FORT
10:19:50.328 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_MOVE_OBJECT
10:19:50.328 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_PLACE_WATCHTOWER
10:19:50.328 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_DEPLOYMENT_AREA
10:19:50.328 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_PLACE_TILE
10:19:50.328 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_PLACE_SPECIAL_PIECE
10:19:50.328 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_PAINT
10:19:50.328 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_ADJUST_HEIGHTS
10:19:50.328 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_ADD_UNIT
10:19:50.328 [data.missing] [warning] missing/invalid cursor for MODIFIER_PLACE_SETTLEMENT
10:19:51.359 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/religions.txt.strings.bin is missing
10:19:51.359 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/religions.txt is missing
10:19:51.375 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/climates.txt.strings.bin is missing
10:19:51.390 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/climates.txt is missing
10:19:56.718 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/rebel_faction_descr.txt.strings.bin is missing
10:19:56.750 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/rebel_faction_descr.txt is missing
10:19:57.687 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/mesoamerican/portraits/portraits/young/civilians/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.703 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/mesoamerican/portraits/portraits/young/civilians/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.703 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/mesoamerican/portraits/portraits/young/rogues/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.703 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/mesoamerican/portraits/portraits/young/rogues/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.703 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/mesoamerican/portraits/portraits/young/princesses/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.718 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/mesoamerican/portraits/portraits/young/princesses/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.718 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/mesoamerican/portraits/portraits/young/merchants/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.718 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/mesoamerican/portraits/portraits/young/merchants/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.718 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/mesoamerican/portraits/portraits/young/priests/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.718 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/mesoamerican/portraits/portraits/young/priests/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.734 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/mesoamerican/portraits/portraits/young/heretics/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.734 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/mesoamerican/portraits/portraits/young/heretics/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.734 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/mesoamerican/portraits/portraits/young/witches/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.734 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/mesoamerican/portraits/portraits/young/witches/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.734 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/mesoamerican/portraits/portraits/young/inquisitors/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.734 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/mesoamerican/portraits/portraits/young/inquisitors/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.781 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/civilians/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.781 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/civilians/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.796 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/rogues/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.796 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/rogues/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.796 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/princesses/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.796 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/princesses/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.796 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/merchants/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.812 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/merchants/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.812 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/priests/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.812 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/priests/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.812 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/heretics/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.812 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/heretics/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.828 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/witches/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.828 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/witches/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.828 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/inquisitors/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.828 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/eastern_european/portraits/portraits/young/inquisitors/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.843 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/middle_eastern/portraits/portraits/young/princesses/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.859 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/middle_eastern/portraits/portraits/young/princesses/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.875 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/middle_eastern/portraits/portraits/young/heretics/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.875 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/middle_eastern/portraits/portraits/young/heretics/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.875 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/middle_eastern/portraits/portraits/young/witches/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.875 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/middle_eastern/portraits/portraits/young/witches/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.875 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/middle_eastern/portraits/portraits/young/inquisitors/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.875 [data.missing] [warning] Cannot find the portrait path: data/ui/middle_eastern/portraits/portraits/young/inquisitors/000.tga, using the default culture path if it exists
10:19:57.937 [script.err] [warning] Trigger parsing warning in mods/crusades/data/export_descr_character_traits.txt, at line 10742, column 23 :
we should only have trait(Berserker) additional affects for triggers(Battle_Losing_Berserker)
10:19:57.937 [script.err] [warning] Trigger parsing warning in mods/crusades/data/export_descr_character_traits.txt, at line 10860, column 28 :
we should only have trait(BattleChivalry) additional affects for triggers(battle3Chivalry_Dread_Not_fighting)
10:19:57.937 [script.err] [warning] Trigger parsing warning in mods/crusades/data/export_descr_character_traits.txt, at line 10861, column 25 :
we should only have trait(BattleDread) additional affects for triggers(battle3Chivalry_Dread_Not_fighting)
10:19:57.937 [script.err] [warning] Trigger parsing warning in mods/crusades/data/export_descr_character_traits.txt, at line 10871, column 28 :
we should only have trait(BattleChivalry) additional affects for triggers(battle3Chivalry_Dread_Routing)
10:19:57.937 [script.err] [warning] Trigger parsing warning in mods/crusades/data/export_descr_character_traits.txt, at line 10872, column 25 :
we should only have trait(BattleDread) additional affects for triggers(battle3Chivalry_Dread_Routing)
10:19:57.937 [script.err] [warning] Trigger parsing warning in mods/crusades/data/export_descr_character_traits.txt, at line 10884, column 28 :
we should only have trait(BattleChivalry) additional affects for triggers(battle3Chivalry_Dread_Routing2)
10:19:57.937 [script.err] [warning] Trigger parsing warning in mods/crusades/data/export_descr_character_traits.txt, at line 10885, column 25 :
we should only have trait(BattleDread) additional affects for triggers(battle3Chivalry_Dread_Routing2)
10:19:57.937 [script.err] [warning] Trigger parsing warning in mods/crusades/data/export_descr_character_traits.txt, at line 10926, column 25 :
we should only have trait(BattleDread) additional affects for triggers(battle3Dread_Let_Them_Go)
10:19:57.968 [script.err] [warning] Trigger parsing warning in mods/crusades/data/export_descr_character_traits.txt, at line 16823, column 27 :
we should only have trait(GoodDenouncer) additional affects for triggers(hereticinit1_denouncerclear)
10:19:57.968 [script.err] [warning] Trigger parsing warning in mods/crusades/data/export_descr_character_traits.txt, at line 16831, column 26 :
we should only have trait(BadDenouncer) additional affects for triggers(hereticinit1_denouncerclear_bad)
10:19:57.968 [script.err] [warning] Trigger parsing warning in mods/crusades/data/export_descr_character_traits.txt, at line 16839, column 25 :
we should only have trait(StrongFaith) additional affects for triggers(hereticinit1_faithclear)
10:19:57.968 [script.err] [warning] Trigger parsing warning in mods/crusades/data/export_descr_character_traits.txt, at line 16847, column 22 :
we should only have trait(Purifier) additional affects for triggers(hereticinit1_purifierclear)
10:19:57.984 [script.err] [warning] Trigger parsing warning in mods/crusades/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17772, column 29 :
we should only have trait(CrusaderHistory) additional affects for triggers(crusades_6)
10:19:57.984 [script.err] [warning] Trigger parsing warning in mods/crusades/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17773, column 30 :
we should only have trait(StrategyChivalry) additional affects for triggers(crusades_6)
10:19:57.984 [script.err] [warning] Trigger parsing warning in mods/crusades/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17782, column 29 :
we should only have trait(CrusaderHistory) additional affects for triggers(crusades_7)
10:19:57.984 [script.err] [warning] Trigger parsing warning in mods/crusades/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17825, column 26 :
we should only have trait(JihadHistory) additional affects for triggers(jihads_7)
10:19:57.984 [script.err] [warning] Trigger parsing warning in mods/crusades/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17826, column 30 :
we should only have trait(StrategyChivalry) additional affects for triggers(jihads_7)
10:19:57.984 [script.err] [warning] Trigger parsing warning in mods/crusades/data/export_descr_character_traits.txt, at line 17835, column 26 :
we should only have trait(JihadHistory) additional affects for triggers(jihads_8)
10:19:58.000 [data.missing] [warning] Failed to find ancillary image data/ui/ancillaries/scribe_ancillary.tga
10:19:58.000 [data.missing] [warning] Failed to find ancillary image data/ui/ancillaries/security_religious.tga
10:19:58.000 [data.missing] [warning] Failed to find ancillary image data/ui/ancillaries/security_religious.tga
10:19:58.046 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/export_advice.txt.strings.bin is missing
10:19:58.109 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/export_advice.txt is missing
10:19:58.296 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/export_prologue.txt.strings.bin is missing
10:19:58.312 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/export_prologue.txt is missing
10:20:00.562 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/cursor_action_tooltips.txt.strings.bin is missing
10:20:00.609 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/cursor_action_tooltips.txt is missing
10:20:07.734 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/FactionIntroSubTitles.txt.strings.bin is missing
10:21:33.765 [system.io] [warning] open: data/loading_screen/loading_bar.tga.dds is missing
10:21:33.796 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/loading_screen/loading_logo.tga.dds is missing
10:21:35.484 [system.io] [warning] open: data/loading_screen/loading_bar.tga.dds is missing
10:21:36.250 [system.io] [warning] open: data/menu/symbols/FE_symbols_80/normans.tga is missing
10:21:36.250 [system.io] [warning] open: data/menu/symbols/FE_faction_units/normans.tga is missing
10:21:36.250 [system.io] [warning] open: data/menu/symbols/FE_symbols_80/saxons.tga is missing
10:21:36.250 [system.io] [warning] open: data/menu/symbols/FE_faction_units/saxons.tga is missing
10:21:36.250 [system.io] [warning] open: data/menu/symbols/FE_symbols_80/slave.tga is missing
10:21:36.250 [system.io] [warning] open: data/menu/symbols/FE_faction_units/slave.tga is missing
10:21:36.359 [system.io] [warning] open: data/menu/_M2_MP_HISTORICAL_BATTLE_CHOOSE_TEAMS.TGA is missing
10:21:36.390 [system.io] [warning] open: data/menu/TEXTURES/_M2_MAIN_MENU.TGA is missing
10:21:37.656 [system.io] [warning] open: data/menu/buttons_composite2.tga.dds is missing
10:21:37.656 [system.io] [warning] open: data/menu/slider_composite.tga.dds is missing
10:21:37.656 [system.io] [warning] open: data/menu/slider_composite2.tga.dds is missing
10:21:37.671 [system.io] [warning] open: data/menu/border_4pix_black_gold2.tga.dds is missing
10:21:37.671 [system.io] [warning] open: data/menu/text_border.tga.dds is missing
10:21:37.671 [system.io] [warning] open: data/menu/yellow_highlight.tga.dds is missing
10:21:37.671 [system.io] [warning] open: data/menu/border_4pix_black_gold_selected.tga.dds is missing
10:21:37.671 [system.io] [warning] open: data/menu/border_4pix_black_gold_black.tga.dds is missing
10:21:37.671 [system.io] [warning] open: data/menu/_M2_Selection_Glow.tga.dds is missing
10:21:37.687 [system.io] [warning] open: data/menu/unit_card.tga.dds is missing
10:21:37.687 [system.io] [warning] open: data/menu/icons.tga.dds is missing
10:22:03.718 [data.missing] [warning] Missing unit card data/ui/units/jerusalem/#Richard_the_Lionheart.tga
10:22:27.484 [data.missing] [warning] Missing unit card data/ui/units/byzantium/#Emperor_Manuel.tga
10:22:50.093 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/map.rwm is missing
10:22:51.656 [system.io] [warning] open: data/loading_screen/loading_bar.tga.dds is missing
10:22:51.656 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/loading_screen/loading_logo.tga.dds is missing
10:22:54.093 [system.io] [warning] open: data/models_effects/building_fire_glow.cas is missing
10:22:54.109 [system.io] [warning] open: data/models_engine/heavy_onager_torches.cas is missing
10:22:54.812 [system.io] [warning] open: data/loading_screen/loading_bar.tga.dds is missing
10:23:02.828 [system.io] [warning] open: data/descr_oil_effect.txt is missing
10:23:02.828 [system.io] [warning] open: data/descr_fire_texture_list.txt is missing
10:23:04.312 [system.io] [warning] open: data/textures/#al_outline.tga.dds is missing
10:23:04.343 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/prebattle_speeches_subtitles.txt.strings.bin is missing
10:23:04.468 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/prebattle_speeches_subtitles.txt is missing
10:23:04.500 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/battle_event_subtitles.txt.strings.bin is missing
10:23:04.593 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/battle_event_subtitles.txt is missing
10:23:04.625 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/historic_battles_subtitles.txt.strings.bin is missing
10:23:04.640 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/text/historic_battles_subtitles.txt is missing
10:23:13.718 [system.io] [warning] open: data/textures/#green_circle.tga.dds is missing
10:23:13.734 [system.io] [warning] open: data/textures/#arrow.tga.dds is missing
10:23:13.750 [system.io] [warning] open: data/textures/#arrow_distance.tga.dds is missing
10:23:13.750 [system.io] [warning] open: data/textures/#outline.tga.dds is missing
10:23:13.765 [system.io] [warning] open: data/textures/#unit_indicator_arrow.tga.dds is missing
10:23:13.765 [system.io] [warning] open: data/battlefield/cloud_sprite.tga.dds is missing
10:23:14.390 [system.io] [warning] open: data/models/textures/weapon_phalanx_spear.tga.dds is missing
10:23:14.875 [system.io] [warning] open: data/models/textures/arrow_red.tga.dds is missing
10:23:14.890 [system.io] [warning] open: data/models/textures/vertex_pointer.tga.dds is missing
10:23:14.890 [system.io] [warning] open: data/models/textures/waypoint_marker.tga.dds is missing
10:23:14.906 [system.io] [warning] open: data/textures/battlefield_border.tga.dds is missing
10:23:14.921 [system.io] [warning] open: data/textures/deployment_area_border.tga.dds is missing
10:23:14.921 [system.io] [warning] open: data/textures/#splash_ring.tga.dds is missing
10:23:14.921 [system.io] [warning] open: data/textures/#water_drop.tga.dds is missing
10:23:14.921 [system.io] [warning] open: data/textures/#weather.tga.dds is missing
10:31:20.890 [system.io] [warning] open: data/loading_screen/loading_bar.tga.dds is missing
10:31:20.890 [system.io] [warning] open: mods/crusades/data/loading_screen/loading_logo.tga.dds is missing
10:31:22.609 [system.io] [warning] open: data/loading_screen/loading_bar.tga.dds is missing
10:31:22.750 [system.io] [warning] open: data/menu/symbols/FE_symbols_80/normans.tga is missing
10:31:22.750 [system.io] [warning] open: data/menu/symbols/FE_faction_units/normans.tga is missing
10:31:22.750 [system.io] [warning] open: data/menu/symbols/FE_symbols_80/saxons.tga is missing
10:31:22.750 [system.io] [warning] open: data/menu/symbols/FE_faction_units/saxons.tga is missing
10:31:22.750 [system.io] [warning] open: data/menu/symbols/FE_symbols_80/slave.tga is missing
10:31:22.750 [system.io] [warning] open: data/menu/symbols/FE_faction_units/slave.tga is missing
10:31:22.765 [system.io] [warning] open: data/menu/_M2_MP_HISTORICAL_BATTLE_CHOOSE_TEAMS.TGA is missing
10:31:22.781 [system.io] [warning] open: data/menu/TEXTURES/_M2_MAIN_MENU.TGA is missing
10:31:23.937 [system.io] [warning] open: data/menu/buttons_composite2.tga.dds is missing
10:31:23.953 [system.io] [warning] open: data/menu/slider_composite.tga.dds is missing
10:31:23.953 [system.io] [warning] open: data/menu/slider_composite2.tga.dds is missing
10:31:23.953 [system.io] [warning] open: data/menu/border_4pix_black_gold2.tga.dds is missing
10:31:23.953 [system.io] [warning] open: data/menu/text_border.tga.dds is missing
10:31:23.953 [system.io] [warning] open: data/menu/yellow_highlight.tga.dds is missing
10:31:23.953 [system.io] [warning] open: data/menu/border_4pix_black_gold_selected.tga.dds is missing
10:31:23.953 [system.io] [warning] open: data/menu/border_4pix_black_gold_black.tga.dds is missing
10:31:23.953 [system.io] [warning] open: data/menu/_M2_Selection_Glow.tga.dds is missing
10:31:23.953 [system.io] [warning] open: data/menu/unit_card.tga.dds is missing
10:31:23.953 [system.io] [warning] open: data/menu/icons.tga.dds is missing[/spoiler:40bfah9y]

Araven
27-08-2012, 20:00
Taka jest kolejność instalacji submodów:
1-Instalujemy 1 i 2 part
2-Instalujemy Bugfixer 1.2
3-Instalujemy submody w kolejności:
a) SUBMOD na Wyznaczanie Dziedzica Frakcji do BC 6.3
b) Spolszczenie do 6.3
c) SUBMOD MIETKA77 zmiany dla POLSKI, po instalacji tego submoda ew. usuwamy niektóre skrypty, jakich nie chcemy, potem plik map.rwm jeśli wycięlismy jakieś skrypty.
d) SUBMOD ARAVENA na DARMOWE JEDNOSTKI w Garnizonach do BC 6.3
e) Submod na nowe statystyki jednostek do BC 6.3 (jak nie chcemy nowych statystyk a standardowe, to pomijamy ten punkt).
f) POPRAWIONE GŁOSY do Bellum Crucis 6.3 - Submod dźwiękowy Wino, on zawiera Unit z nowymi statystykami, jak Ktoś chce grac na statystykach z oryginalnego Bellum, nie może wgrać submoda dźwiękowego autorstwa Wino.
g) AI tu mamy dwie opcje, albo zachowujemy oryginalne AI, ale zmieniamy tylko plik descr_faction_standings jaki dałem w submodach, albo opcja druga AI Pitera 2.0, dla podstawowego Bellum, jak nie mamy Submoda Mietka77, albo wersję Pitera 2.0 dla submoda Mietka77. Ja obecnie gram na oryginalnym AI ze zmienionym descr_factions_standings - relacje nam rosną z sojusznikami. Fajniej dyplomację się prowadzi. AI Pitera w wersji 3.0 to najnowsze, można instalować i na oryginalne Bellum i łączyć ze zmienionym plikiem descr_factions_standings. Ai w wersji 3.0 mozna zainstalować w dowolnym momencie.
i) Na końcu wszelkie poprawki do spolszczenia, są kompatybilne i z oryginalnym modem i submodami. Obecnie testuje nowe zmiany, ale jak pogram to napisze co i jak. Można nie instalować, wszystkiego co wyżej, ale w podanej przeze mnie kolejności, najlepiej. Pozdrawiam. Poprawki do spolszczenia na końcu.

Ten log wygląda niepokojąco. Są uszkodzone kursory sporo plików graficznych.

Wejdź tutaj
TWOJA LOKACJA GRY i moda np.:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\mods\BellumCrucis6\data\ui\
tam zlikwiduj takie pliki
strategy.sd
shared.sd
battle.sd
Zlikwiduj sławetne map.rwm plik też w tym modzie
I zacznij grę od początku, napisz czy pomogło, czy też nie. Dziwne, że wywala w 50 turze. Ew. jak to nic nie pomoże, to zainstaluj moda ponownie i submody w powyższej kolejności.

Araven
31-08-2012, 09:25
Pod tym linkiem jest submod autorstwa Wino - poprawia głosy i agentów i jednostek - viewtopic.php?f=367&t=11135 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=11135) w oryginalnym Bellum wszyscy mówili jakby byli Anglikami, zwłaszcza dyplomaci. Wino to poprawił. Także śmiało pobierajcie submoda i grajcie.

wino
31-08-2012, 09:31
Ale musisz poprawić kolejność - mój submod podmienia plik na nowe statystyki jednostek, więc powinien być wgrywano PO submodzie na nowe statystyki. No i zaznacz, że jak ktoś chce stare statystyki jednostek to nie może wgrywać mojego submoda.

Araven
31-08-2012, 10:13
Poprawiłem kolejność instalacji submodów.

Azwrait
03-09-2012, 17:47
Trochę to trwało ale po kompletnej reinstalacji na razie wszystko działa. Szkocja 51 tura i nadal gram brak ''medieval 2 napotka'' :D

Araven
03-09-2012, 18:05
No patrz, byle tak dalej. A tutaj piszemy o submodach, temat ogólny o bellum jest tutaj: viewtopic.php?f=367&t=9828 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=9828)

Mietek77
07-09-2012, 08:37
Był mały submod zmieniający kursor myszki w grze na "zwyczajny". Nie mogę go nigdzie znaleźć. Proszę o lina lub informacje

Araven
07-09-2012, 09:30
Nie pamiętam takiego submoda. Wejdź do katalogu cursors w data innego moda i wybierz sobie kursory jakie Ci się podobają i wklej je (nadpisując) do cursors w data BellumCrucis, ja mam miks, część z Bellum częśc z innego moda.

Fifiew
07-09-2012, 20:37
Mam pytanie czy dało by się zmienić to że np. francja ma sojusz z danią, a ja mam z danią wojnę i jak zniszczę danie to nie mogę podpisać sojuszu z francją. Czy da się tak zrobić bym mógł go podpisać?

Araven
07-09-2012, 21:38
Nie rozumiem Twojego pytania. By zawrzeć sojusz trzeba miec relacje na minimum 5, jak są niższe nie da rady.

Fifiew
07-09-2012, 21:53
Relacjie mam na 7. A nie mogę. Chodzi mi o to że ja jestem państwem A i mam wojnę z państwem B, a wtedy państwo B ma sojusz z państwem C. I gdy zniszczę państwo B to nie mogę podpisać soja z państwem C, Choć nie ma sojuszy kolidujących.

Araven
08-09-2012, 07:27
Relacjie mam na 7. A nie mogę. Chodzi mi o to że ja jestem państwem A i mam wojnę z państwem B, a wtedy państwo B ma sojusz z państwem C. I gdy zniszczę państwo B to nie mogę podpisać soja z państwem C, Choć nie ma sojuszy kolidujących.

Ai nie zawsze się zgodzi na sojusz, to że masz relacje na 7, nie znaczy że musi ten sojusz zawrzec bo tak chcesz. AI może chcieć zaatakować Ciebie, albo jakiegoś twego aktualnego sojusznika i nie chce sojuszu, albo niedługo zawrze sojusz z jakimś Twym wrogiem. :mrgreen:

Fifiew
08-09-2012, 12:18
Tylko ja nie mam nawet opcji wysłania im propozycji sojuszu

Araven
09-09-2012, 09:32
A nie są czyimś lennikiem? Może masz wojnę z ich Suzerenem?

Araven
14-09-2012, 21:39
Brancaleone jeden z autorów Bellum zrobił nowy descr_faction_standings do moda, czyli plik odpowiedzialny za zachowanie Ai w dużym stopniu, to znaczna korekta dyplomacji. Jest lepiej zbalansowany, wzrosły kary za zdrady i łamanie traktatów. Zagrałem na nim na oryginalnym ai i jest bardzo ciekawie. Wypakować i wgrać do data, plik polecany jest zwłaszcza grającym na oryginalnym AI z Bellum. na Ai Pitera też można grac na tym pliku :mrgreen: Wymaga nowej kampanii.

Alternatywny link, bo ten z załacznika nie działa. Link: http://www.sendspace.pl/file/20f176a40a1cbf13dbfcce3

Arthas990
08-10-2012, 11:45
Aravenie jeżeli mógłbym Cie prosić to weź wszystkie te submody pozbieraj do kupy i wsadź do posta na pierwszej stronie bo się robi zamieszanie ;) Na każdej stronie jest co innego. Pozdrawiam :)

Araven
08-10-2012, 12:16
Podstawowe submody są na pierwszej stronie osobne wątki ma submod Mietka77 i Submod dźwiękowy od Wino. Jest ok na razie nie będę nic przenosił.

nocny
09-10-2012, 14:00
Przydałby się jeden instalator na te wszystkie submody, bo o czymś takim jak submod menager to chyba można pomarzyć. Sporo trzeba mieszać z kopiami przy częstym zmienianiu submodów. Czy trudno jest zrobić taki instalator, ktoś się zna?

Arthas990
31-10-2012, 12:16
Zamieszczam link do włoskiej strony z Submodami do BC 6.3 dla zainteresowanych :http://mtwitalia.freeforumzone.leonardo.it/discussione.aspx?idd=10138890 radze poczytać i tłumaczyć bo niektóre nie będą kompatybilne ze spolszczeniem.

ordenus22
03-11-2012, 06:16
Aravenie chyba pobiorę ten plik dsf tylko potrzebuję jeszcze jednej odpowiedzi, gdzieś czytałem, że któryś z submodów, nie wiem czy chodziło właśnie o ten nowy dsf czy może ai pitera, powoduję, że przy relacjach 8,9,10 z innymi państwami możemy być mimo to przez nich zaatakowani (na oryginale przy takich dobrych relacjach inne państwo prawie w 100% nie atakuję)? Gdyby ten dsf powodował te zmiany to się wstrzymam.

Araven
03-11-2012, 07:52
Ten plik czyli nowy poprawiony dfs z oryginalnym ai gwarantuje, że przy relacjach 8,9 i 10 komp Cie nie zaatakuje. Przy innych ai niż oryginalne, to nie działa bo np. o nietakowaniu gracza przy danych relacjach decyduje plik descr_campaign_ai_db czyli plik ai a nie dfs (a kazde nowe ai zmienia ten plik descr_campaign_ai_db na swój i nieagresja od 8 wzwyż wtedy nie działa). Nowy dfs zmienia zachowanie kompa jak pisałem na bardziej racjonalne polecam go zwłaszcza z nowym ai bitewny Germanicu5 wersja 5.7. Ale spokojnie mozna grac nasamym nowym dfs. Nowa kampania konieczna. Przed każdą nową kampanią usuwajcie plik map.rwm z data/world.maps.campaign/custom i jedna z 4 kampanii, ta w jaka zamierzacie zagrać. To poprawia stabilnośc i zmniejsza ryzyko ctd czy uszkadzania savów. Należy p[oczytac tez o poprawie wydajności kompa np. tu: viewtopic.php?f=367&t=11404 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=11404) Poza tym nowy dfs usuwa pewne bugi jakie ma stray oryginalny dfs. Niekiedy przy ralacjach ponad 10 zaczynały one spadac do zera w wyniku buga właśnie, nowy to eliminuje i poprawia kilka innych waznych dla zachowania ai kwestii, polecam.

Plik dfs jest na stronie 7 tego tematu a ai Germanicusa wersja 5.7 z 17 października 2012 tu: viewtopic.php?f=32&t=8859 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=32&t=8859) instalujemy je do mods potem wejdźcie do katalogu g5 jest w mods i skopiujcie zawartośc katalogu Manual integration, będą dwa pliki data i preferences oba należy wrzucić do głównego Bellum i wszystko nadpisać. I macie ai bitewne Germanicusa, komp lepiej walczy. Przed podmiana zróbcie kopię oryginalnych plików by miec do cego wrócić.

ordenus22
03-11-2012, 07:54
Dzięki, ściągam.

Strunin
06-12-2012, 10:19
Brancaleone jeden z autorów Bellum zrobił nowy descr_faction_standings do moda, czyli plik odpowiedzialny za zachowanie Ai w dużym stopniu, to znaczna korekta dyplomacji. Jest lepiej zbalansowany, wzrosły kary za zdrady i łamanie traktatów. Zagrałem na nim na oryginalnym ai i jest bardzo ciekawie. Wypakować i wgrać do data, plik polecany jest zwłaszcza grającym na oryginalnym AI z Bellum. na Ai Pitera też można grac na tym pliku :mrgreen: Wymaga nowej kampanii.

Araven, wgrać po prostu do data, czy do któregoś z folderów które w nim się znajdują?

Araven
06-12-2012, 10:47
Nowy dfs wgrywasz do data moda i nadpisujesz. Potem nim zaczniesz nową kampanię usuń map.rwm z data/world/maps/campaign/custom i jedna z czterech kampanii, ta w jaka chcesz zagrać. Polecam grę na tym pliku, znaczy nowym dfs. Relacje na nim spadają nieco wolniej jak na pierwotnym z moda. Ale ten ma wiele innych poprawek, to taki nieoficjalny patch. :mrgreen:

Strunin
06-12-2012, 10:54
Nowy dfs wgrywasz do data moda i nadpisujesz. Potem nim zaczniesz nową kampanię usuń map.rwm z data/world/maps/campaign/custom i jedna z czterech kampanii, ta w jaka chcesz zagrać. Polecam grę na tym pliku, znaczy nowym dfs. Relacje na nim spadają nieco wolniej jak na pierwotnym z moda. Ale ten ma wiele innych poprawek, to taki nieoficjalny patch. :mrgreen:

To znaczy instaluję plik do data w BC. To mam. Później w custom mam 4 foldery Feudal_full , Feudal_ligth , Full , Light . Zamierzam grać oczywiście w Feudal_full. Czyli wejść w folder Feudal_full i usunąć plik map.rwm ?
Sorry za moją dociekliwość ale nie chcę czegoś spaprać:p

Araven
06-12-2012, 11:17
Tak.

Strunin
09-12-2012, 01:44
Przydałby się jeden instalator na te wszystkie submody, bo o czymś takim jak submod menager to chyba można pomarzyć. Sporo trzeba mieszać z kopiami przy częstym zmienianiu submodów. Czy trudno jest zrobić taki instalator, ktoś się zna?

Podpinam się.
Reinstaluję BC już trzeci raz. Straszne zamieszanie z tym wszystkim jest.

// edit. 4 raz instalowałem wszystko, tak jak napisane w 1. poście. Po rozpoczęciu kampanii full feudal wczytuje się i wyskakuje błąd medieval 2 napotka ;/

Araven
09-12-2012, 08:02
Map.rwm pousuwałeś z poszczególnych kampanii? Jakiego ai używasz? Pomyślę nad tym instalatorem.

Strunin
09-12-2012, 08:16
Pousuwałem z wszystkich czterech. Ai było podstawowe, wgrałem Mietka.

Araven
09-12-2012, 09:34
Wszystkim działało w takiej kolejności? Ty masz win7 ? Chyba instalujesz grę na systemowym dysku? To niedobrze. UAC wyłączony?

Strunin
09-12-2012, 09:58
Tak, mam win7. I instaluje na systemowym, bo tylko taki mam (C). UAC?

Araven
09-12-2012, 10:17
Co to UAC i jak je wyłączyć poczytaj w necie. W Win7 można zrobic partycje inne niż systemowa w każdym czasie. Też poszukaj w necie, nie pamiętam jak to robiłem. Samo Bellum bez submodów Ci działa? Bo problem może być w niewyłączonym UAC i tym, że na dysku systemowym moda instalujesz. Przy Win7 może to mieć znaczenie.

Strunin
09-12-2012, 10:43
Tzn teraz mam tak:
-spolszczenie wgrane - chodzi.
- alternatywne AI - chodzi
- dziedzic frakcji - chodzi
- nowe statystyki - chodzi
- lepsze relacje - chodzi
- darmowe jednostki w garnizonach - chodzi
*teraz wgrywam submod mietka - > po wgraniu plików pojawia się błąd "medieval 2 napotka" . Wracam do oryginalnych plików sprzed tego submoda.

Z lepszymi relacjami nie wiem jak będzie, napiszę jak zagram kilka tur. Darmowe jednostki w garnizonach sądzę, że nie działa bo w fortach jak dam oddział to nie pisze, że darmowy koszt utrzymania, w miastach i zamkach liczba oddziałów o darmowym koszcie utrzymania się nie zmieniła.

Zostaje właśnie ten submod mietka i submod muzyczny od wino, z którym chyba nie dam sobie rady.

Araven
09-12-2012, 10:50
Po instalacji muzycznego uruchom exctract.sounds wtedy w sounds moda pojawi się data, wejdź do niego skopiuj zawartość wróć do sounds moda i wgraj wszystko. Potem usuń te 4 pliki o jakich pisze Wino w opisie instalacji i powinno działać.

Strunin
09-12-2012, 21:52
Przecież tego submoda muzycznego się nie instaluje tylko wypakowuje - chyba, że coś źle robię ;| Najgorsze jest to, że po uruchomieniu exctract.sounds nie pojawia się w sounds żaden nowy folder data ;/

wino
09-12-2012, 22:05
Spróbuj na czystym bellum. Nie jest możliwe żeby nie tworzył Ci się nowy katalog, skoro masz info, że "succesfully extracted music".

Strunin
09-12-2012, 23:23
A jednak. Robię tak jak piszecie i się po prostu nie pojawia. Nie jest ukryty, sprawdzałem. A to okno po włączeniu extract_sounds to Ci wysłałem i sam widzisz. Klikam dowolny klawisz i w sounds nie pojawia się żaden folder data. Może kiedyś jak będzie jeden submod, który będzie zawierał w sobie wszystkie te, co są dotychczas to coś wypali. Na razie jest jak jest a ja już nową kampanię mam - P.S. submod na dziedzica działa, z relacjami z innymi frakcjami jest to samo (wreszcie normalnie da się grać), to samo jest z resztą którą pisałem wcześniej, tyle że submod mietka dalej nie pasuje bo się pojawia ten błąd podczas uruchamiania kampanii, a wszystko robię tak, jak w instrukcji.
Pozdrawiam.

wino
10-12-2012, 08:33
Robisz coś źle, bo innym działa. Na czystej kopii bellum nie ma możliwości, żeby nie pojawiał się Ci nowy katalog w \data\sounds, skoro masz info że plik music się rozpakował. Więc albo masz coś z dyskiem, albo w pliku music masz jakiś błąd. Dlatego spróbuj od nowa zainstalować Medka, potem Kingdoms, potem Bellum part 1, Bellum part 2, potem bugfixer 1.2 i potem submody. Poza tym chyba obierasz złą kolejność submodów. Mietka nie daje się na końcu. Na dodatek po Mietku należy wgrać poprawki do spolszczenia. Także nie robisz wg instrukcji więc się nie dziw że nie działa.

Jak odpalisz extract_sounds to sprawdź, czy przy wypakowywaniu pliku music licznik liczy od 0 do chyba 54 (rozpakowuje kolejne kawałki muzyczne). Jak nie to masz skopany plik music, jak zlicza to nie ma takiej możliwości, żeby nie tworzył Ci się nowy katalog z wypakowaną muzą.

EDIT: @all:

generalnie próbowałem podjąć się zrobienia instalatora submodów, ale nie znalazłem takiego instalatora, który by porobił kopie zmienianych plików i instalował wybrane przez nas submody. Albo i znalazłem, ale nie umiałem tego obsłużyć :) Jak znacie takowy to proszę o info, spróbuję znowu, bo sporo się pozmieniało i opis z pierwszego posta jest nieaktualny. Poza tym jak ktoś wgrywa Mietka i mój, to nie musi wgrywać dziedzica i nowe statystyki jednostek, bo te submody są w naszych.

Araven
11-12-2012, 14:19
To jaka jest obecnie kolejność instalacji submodów? Na moment jak ją robiłem jakiś czas temu to była ok. Coś się zmieniło w wyniku niedawnego powstania Twego submoda muzycznego? To jak powinna być aktualna kolejność instalowania submodów wg Ciebie, uwzględniając ostatnie zmiany z submoda muzycznego?

Edit: Co do Instalatora submodów to wystarczyłby taki, który by instalował wszystkie submody bez robienia kopii podmienianych plików. Np. na zasadzie kopiuj, wklej. Dałbyś radę zmontować takie coś? Jakie submody byś widział w tym jednym zbiorczym submodzie?

wino
11-12-2012, 15:18
Twoja kolejność jest ok, ale kolejność wg której robi Strunin jest zła.

Instalator bez robienia kopii to trochę ryzykowne. Próbowałem coś robić w tym temacie, ale nie ogarnąłem tematu dokładnie, bo szukałem takiego co robi kopie. Jakie submody? Bo ja wiem - wszystkie a każdy sobie będzie wybierał co chce, po to on ma być m. in. :)

Strunin
11-12-2012, 16:26
Twoja kolejność jest ok, ale kolejność wg której robi Strunin jest zła.

Robię wg kolejności Aravena... :lol:

I tak na marginesie, wracając do submoda Aravena z dziedzicem frakcji. Na razie jeszcze król mi nie umarł więc nie wiem, czy na 100% działa ale myślę, że tak. Miałem taki przypadek, a mianowicie - (przedstawie to w uproszczeniu, szkoda się rozpisywać) jest sobie król A. Jest dziedzic (jego brat) książę B. Jest postać C, która aktualnie ma w swojej świcie dziedzica korony [dalej jest syn króla A - postać D]. Czyli wychodzi na to, że jak umrze król A, królem będzie książę B, a dziedzicem postać C. W porządku, lecz u mnie wystąpiła taka sytuacja, że książę B, zginął w bitwie i nowym księciem został syn obecnego króla (postać D). Szkoda, że submod nie ma w sobie tego co odnosiłoby się do tej sytuacji. Skoro dziedzicem po śmierci króla zostanie postać C, dlaczego nagle tytuł miałby przejść na postać D?
...tylko taka mała dygresja, bo i tak ten malutki submodzik jest w porządku, długo czekałem na coś takiego.
I moje pytanko na koniec - co się stanie z tym tytułem w świcie "dziedzic korony", jeżeli postać która go posiada zginie/umrze? Czy pojawi się on w świcie obecnego księcia? Dobrze myślę?

Araven
11-12-2012, 17:05
Ludzie, pisałem już kilka razy. Nie zawsze submod dziala, Bellum to bardzo rozbudowany mod. Są wyjątki, że submod na Dziedzica Frakcji nie zadziała, np. cecha wyznaczony spadkobierca i kilka innych powoduje, że generał z taką cechą zostaje księciem a nie ten z dziedzicem Korony. Submod na Dziedzica Frakcji zrobiono do SS 6.3, ja go zaadaptowale do Bellum. Jak nie zadziała raz, czy dwa, to zadziała za trzecim razem. Działa w dziewiedziesięciu kilku procentach przypadków.

Tak Strunin - w razie śmierci aktualnego posiadacza tytułu, nowy książe ma w świcie Dziedzica Korony.

wino
11-12-2012, 18:49
Twoja kolejność jest ok, ale kolejność wg której robi Strunin jest zła.

Robię wg kolejności Aravena... :lol:


no coż, brak słów na kogoś takiego jak Ty. Z tego co widzę, to Araven pisze:
a) SUBMOD na Wyznaczanie Dziedzica Frakcji do BC 6.3
b) Spolszczenie do 6.3
c) SUBMOD MIETKA77
...
i) Na końcu wszelkie poprawki do spolszczenia

a Ty piszesz:
-spolszczenie wgrane - chodzi.
- alternatywne AI - chodzi
- dziedzic frakcji - chodzi
- nowe statystyki - chodzi
- lepsze relacje - chodzi
- darmowe jednostki w garnizonach - chodzi
*teraz wgrywam submod mietka - > po wgraniu plików pojawia się błąd "medieval 2 napotka"

więc śmiej się dalej, śmiech to zdrowie. Z resztą ja Ci radzę, na priv, Ty nie odpisujesz, albo szukasz zamiast pliku to teksu w środku pliku... Szkoda czasu...

Strunin
11-12-2012, 19:35
Wcześniej pisałem, że trzeci raz od nowa instaluję Bellum. Dwa razy instalowałem tak jak Araven napisał, za każdym razem błąd: Medieval 2 napotka. Pomyślałem, że może to przez submod mietka - najbardziej ingeruje w pliki gry (tak sądzę) więc - za trzecim razem zainstalowałem tak jak zacytowałeś mnie wyżej, submod mietka na końcu. Po wgraniu wszystkiego, czyli :
-spolszczenie wgrane - chodzi.
- alternatywne AI - chodzi
- dziedzic frakcji - chodzi
- nowe statystyki - chodzi
- lepsze relacje - chodzi
- darmowe jednostki w garnizonach - chodzi
, zainstalowałem submod. Gra napotkała błąd. Wywaliłem tego submoda i zostawiłem to co napisałem od pauz, bo z tym wszystko śmiga elegancko.
Brak słów... Jestem zdania i tak robię, że instaluję te submody, patche, dodatki i chcę po prostu grać spokojnie, bo mod faktycznie jest znakomity. To, że z submodem mietka gra mi nie działa, to nie moja wina, nie mam cierpliwości do siedzenia nad plikami, o których szczerze mówiąc nie mam większego pojęcia, chcę po prostu grać sobie spokojnie w kampanie.
Osobiście dziękuję za porady na pw ale jak pisze, że katalog mi się nie tworzy, to się nie tworzy... Po co miałbym kłamać? Nie jest ukryty, niewidoczny, nie ma go w innym folderze gry bo je przeglądałem. Co mam zrobić? Przecież go nie stworzę. Pliku, który mi podałeś szukałem i nie znajduje mi go nigdzie - "żadne elementy nie pasują do wyszukania". Był to poli 13Guerriero.mp3
I na koniec - tak, zależy mi bardzo na Twoim submodzie muzycznym ale po prostu nie umiem, nie wiem gdzie i nie wiem jak go zainstalować, bo jak robię to, jak pisze jak go zainstalować to po prostu nie działa. Tyle.

wino
11-12-2012, 20:03
Osobiście dziękuję za porady na pw ale jak pisze, że katalog mi się nie tworzy, to się nie tworzy...

no i git, próbuję ustalić dlaczego więc dalej zadałem Ci pytanie, czy po odpaleniu extract sounds widać zliczanie plików od 0 do 54 i też nie odpisałeś. Skoro chcę pomóc, a Ty olewasz to nie oczekuj że ja będę błagał o Twoje odpisywanie, to nie ja potrzebuję pomocy.


Pliku, który mi podałeś szukałem i nie znajduje mi go nigdzie - "żadne elementy nie pasują do wyszukania"

to czemu dopiero teraz to piszesz?

Strunin
11-12-2012, 20:07
1. Tak, widać zliczanie.
2. Bo nie miałem cierpliwości dłużej masakrować tego moda, bo nie lubię czekać po raz enty, żeby gra się instalowała jak pomieszam pliki.
Poza tym, mod zmienia muzykę, tak? To gdzie w ogóle są pliki z muzyką w tym modzie? Bo takowych nie znalazłem. Na mój rozum, to zamienić tamte na te z moda i tyle. Tylko to moje myślenie, pewnie błędne. Nie znam się na modach.

wino
11-12-2012, 20:24
1. Jak widać zliczanie i jest info, że succesfully extracted music to ja nie mam pomysłu w czym tkwi błąd że nie masz nowego katalogu. Właśnie w tym katalogu tworzą się pliki z muzą.
2. Submod muzyczny nie zmienia, a tylko dodaje nowe kawałki.

Strunin
11-12-2012, 20:34
Też nie wiem. Po prostu nic się nie tworzy. We właściwościach to samo - pisze że tylko 9. folderów jest, jakby stworzył się nowy, byłoby 10 ;/
Szkoda.
Słyszałem, że robisz jakiś submod w święta, może on wypali, trzymam kciuki.

JanHetman
10-01-2013, 22:09
I po co te jaskrawe kolory? Możesz dać inny dla podkreślenia, ale taki jaksrawy aż piecze w oczy i odechciawa się czytać.

Araven
11-01-2013, 07:33
Kwestia gustu, poprawiłem, a kolory jednym odpowiadają, innym nie. Myślałem, że to jakiś post merytoryczny, taką uwagę mogłeś dać na PW.

11-01-2013, 15:48
I po co te jaskrawe kolory? Możesz dać inny dla podkreślenia, ale taki jaksrawy aż piecze w oczy i odechciawa się czytać.
To nie czytaj, ktoś napracował się by innym lepiej i przyjemniej grało, a tutaj taki tekst...Na drugi raz weź sobie wejdź w panel starowania monitora, ciekawe co byś powiedział na mój dawny podpis. Skąd ty człowieku jesteś? Mi akurat brakuje tych kolorów :D

JanHetman
11-01-2013, 18:21
I po co te jaskrawe kolory? Możesz dać inny dla podkreślenia, ale taki jaksrawy aż piecze w oczy i odechciawa się czytać.
To nie czytaj, ktoś napracował się by innym lepiej i przyjemniej grało, a tutaj taki tekst...Na drugi raz weź sobie wejdź w panel starowania monitora, ciekawe co byś powiedział na mój dawny podpis. Skąd ty człowieku jesteś? Mi akurat brakuje tych kolorów :D
Szanuję jego pracę, jednak chciałem mu zwrócić uwagę na coś, co mi przeszkadzało. A tak już jest, że jak coś przeszkadza jednemu, może przeszkadzać i innemu. :D Faktycznie mogłem wysłać to na prywatnych, wybacz. :roll:
Pozdrawiam

Riekann
07-02-2013, 12:17
Hej,

po długim okresie przerwy od medievala postanowiłem wrócić doń, i spróbować owego sławetnego "najlepszego moda o średniowieczu" ;)

tym niemniej zupełnie mi się nie podoba.



NIE NO ŻART, stwierdzam że istotnie - jest to najlepsza modyfikacja jaką znalazłem dla Medievala, imho bijąca na głowę stainless steel ;D Tym niemniej, postanowiłem naprawić kilka drobnych wad z pomocą submodów. Jako że jednak nie mam bladego pojęcia o grzebaniu w plikac,h gry, potrzebuję drobnej pomocy w konfiguracji swojej gry ;)

1) Czytałem o pliku descr_strat cośtamcośtam, sprawiającym, że sojusze z AI są bardziej wartościowe (bodajże powoduje on poprawę relacji z kompem), bardzo mnie on interesuje, ale niestety jedyne źródło descr_strat jakie znalazłem - na tym forum, na 7 stronie tematu o submodach - nie działa, i nie mogę pobrać tego cudeńka :/ Jest tu jakaś dobra dusza, która podrzuciłaby ów plik?... Za diabła nie mogłem go znaleźć poza tym forum, wprawdzie google wykrywało jego obecność na stronie twórców BC, która działa w magicznym języku Italii, którego ni hu hu nie umiem rozszyfrować :D
O ile się orientuje, jest on tylko w pakietach wprowadzających alternatywne AI, ale mnie interesuje wyłącznie kwestia większej trwałości sojuszy...
2) Bardzo chciałbym zresztą pozbyć się money_script, ale... cóż... nie mogę go znaleźć w plikach gry :P Jest tu jakaś dobra dusza, która by mi łopatologicznie wskazała, jak pozbyć się opłat za podbój prowincji, tak aby wszystko działało? :f
3) Obiło mi się także o uszy, że jest możliwość ograniczenia bonusów ekonomicznych dla kompa. Jak mogę to zrobić? Nie chodzi mi o to, że nie radzę sobie z AI spamującym armie znikąd, ale drażni mnie to, że moja Polska mieli ogromne ilości żołnierzy Cesarstwa, co nie odbija się w żaden sposób na kondycji wroga :/
To mi psuje immersję i realizm gry, do szału mnie doprowadzało w SS 6.1 podbijanie maluśkiej Irlandii która z d... miała 3x większą armię niż moja wielka Anglia - w BC problem pozostał :/ Da się zmniejszyć/ wykopać bonusy AI do złota, tak by dało się Strategicznie położyć kompa na łopatki poprzez wojnę na wyczerpanie?
4) Czy Bellum Crucis z submodami będzie mógł funkcjonować równolegle z Third Age i submodem Baron Samedi?
5) Nie do końca rozumiem mechanizm dziedziczenia frakcji - należy doprowadzić do tego, by jedyny ocalały członek rodziny danego państwa był ożeniony z moją księżniczką?...


Z góry dzięki za pomoc ;)

Araven
07-02-2013, 12:21
viewtopic.php?f=367&t=10068 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=10068) tu masz temat o skryptach, i ich usuwaniu, powinno pomóc.
Pliki na poprawione relacje powstawiam. Widocznie aktualizacja Forum je skosiła.
Edit: Riekann: Oto plik z poprawionym descr_faction_standings zrobiony przez Autora Bellum, jako nieoficjalny patch, ten co był na stronie 7 submodów: http://www.sendspace.pl/file/20f176a40a1cbf13dbfcce3

Riekann
07-02-2013, 20:41
Dzięki wielkie ;)

Wszystkie submody zainstalowałem, co prawda na początku miałem solidne WTF gdy mod Mietka umieścił Podlasie (ze stolicą w Grodnie ofc) na Sardynii :D okazało się jednak, że to tylko wina niewyczyszczenia maps.rvm (czy czegoś w tym stylu)

Bardziej mnie zajmuje obecnie inna kwestia: dlaczego, u diabła, mimo usunięcia money_script ze wszystkich kampanii, moja Dania wciąż dostaje kary za kolejne prowince? Nie mówię tu o jakichś losowych wahaniach skarbca (to normalka chyba w tym modzie ;p) ale znienawidzonym przeze mnie "ujemnym dochodzie z dyplomacji" w wysokości -10, potem - 500 itd. Przy czym jak mówię, usunąłem cały money_script (dla wszystkich frakcji i wszystkich kampanii)...

Poza tym: gdzie są pliki odpowiedzialne za bonusy w złocie dla AI, i jak mógłbym owe bonusy przystopować, w imię egalitaryzmu? ;)

Araven
07-02-2013, 21:51
Bonusy do sakiewki dla ai są w Balance script (skrypt nr 3). Radzę go zostawić, za łatwo będzie. Poradniki do Bellum czytałeś? Jak nie to poczytaj. I usuwaj zawsze map.rwm po zmianach i nowa kampania konieczna.

krzych
08-02-2013, 20:49
Jakby mógł ktoś pomóc gdyż instaluje na nowo BC i nie wiem czy nie pomieszałem kolejności:
1. bellum part 1 i 2
2. bugfix
3. dziedzic frakcji
4. spolszczenie z 15.11.2012
i teraz mam dylemat czy od razu najnowszy submod Mietka czy najpierw wczesniejsze jego wersje i potem submod Aravena na darmowe jednostki (czy już submoda na darmowe jednostki sie nie wgrywa, wątpliwości mam gdyż pliki na darmowe jednostki są starsze niż Mietka i nie wiem czy nalezy zastępować, czy nie popsuje moda)
konsekwencją powyższego te same wątpliwości mam czy pozniej sie wgrywa submod Aravena na nowe statystyki jednostek, tym bardziej że z tego co do czytałem to submod muzyczny Wino ma również nowe statystki jednostek.
Później wspomniany submod na poprawione głosy i dzwieki,
i na końcu poprawki do spolszczenia czyli rozumiem ze chodzi o te z 15.11.2012 które sa dla tych co wgrali submody ?

Proszę o info. THX

Araven
08-02-2013, 21:10
Na pierwszej stronie tego tematu masz kolejność instalacji submodów podaną. Mietka tylko najnowszy.
Co do instalacji samego Bellum: viewtopic.php?f=367&t=9828 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=9828) także pierwsza strona.

wino
08-02-2013, 22:10
Tylko że po najnowszym Mietku nie wolno wgrywać poprawek do spolszczenia! Mógłbyś to napisać Aravenie w pierwszym poście.

Araven
08-02-2013, 22:31
Napisalem, ja mam do pilnowania całą Zbrojownię. ;)

wino
08-02-2013, 22:59
No to się ciesz, wojny się nie boisz :)

Profesor
09-02-2013, 00:26
Kolejność instalacji submodów wg Aravena:
1-Instalujemy 1 i 2 part
2-Instalujemy Bugfixer 1.2
3-Instalujemy submody w kolejności:
a) SUBMOD na Wyznaczanie Dziedzica Frakcji do BC 6.3
b) Spolszczenie do 6.3
c) SUBMOD MIETKA77 zmiany dla POLSKI, po instalacji tego submoda ew. usuwamy niektóre skrypty, jakich nie chcemy, potem plik map.rwm jeśli wycięlismy jakieś skrypty.
d) SUBMOD ARAVENA na DARMOWE JEDNOSTKI w Garnizonach do BC 6.3
e) Submod na nowe statystyki jednostek do BC 6.3 (jak nie chcemy nowych statystyk a standardowe, to pomijamy ten punkt).
f) POPRAWIONE GŁOSY do Bellum Crucis 6.3 - Submod dźwiękowy Wino, on zawiera Unit z nowymi statystykami, jak Ktoś chce grac na statystykach z oryginalnego Bellum, nie może wgrać submoda dźwiękowego autorstwa Wino.
g) AI tu mamy dwie opcje, albo zachowujemy oryginalne AI, ale zmieniamy tylko plik descr_faction_standings jaki dałem w submodach, albo opcja druga AI Pitera 2.0, dla podstawowego Bellum, jak nie mamy Submoda Mietka77, albo wersję Pitera 2.0 dla submoda Mietka77. Ja obecnie gram na oryginalnym AI ze zmienionym descr_factions_standings - relacje nam rosną z sojusznikami. Fajniej dyplomację się prowadzi. AI Pitera w wersji 3.0 to najnowsze, można instalować i na oryginalne Bellum i łączyć ze zmienionym plikiem descr_factions_standings. Ai w wersji 3.0 mozna zainstalować w dowolnym momencie.
i) Na końcu wszelkie poprawki do spolszczenia, są kompatybilne i z oryginalnym modem i submodami. Obecnie testuje nowe zmiany, ale jak pogram to napisze co i jak. Można nie instalować, wszystkiego co wyżej, ale w podanej przeze mnie kolejności, najlepiej. Pozdrawiam. Poprawki do spolszczenia na końcu. Uwaga: Po najnowszym submodzie Mietka77, nie wgrywamy poprawek do spolszczenia.

Jak dokładnie jest z tym AI? Które najlepiej wybrać? Bo np. tego pliku descr_faction_standings już nie ma w tym temacie (załącznik nie istnieje). Nie znam się na tym kompletnie :D Czy podstawowe AI w Bellum Crucis jest w miarę przyzwoite, tak abym nie musiał montować dodatkowych skryptów?

Araven
09-02-2013, 08:32
Ai w Bellum Crucis jest całkiem dobre. Jak się zaczyna grać w nowego moda, to wg mnie należy grać na czystym modzie. Jak go poznam i rozpracuję moda, to dopiero bawię się w submody. Pograj kilka kampanii po kilkaset tur na oryginalnym ai, potem ew. sobie sprawdzisz inne. Ja gram głównie na oryginalnym, ostatnio na Pitera 3.2 spróbowałem, ale nie mam czasu to go nie potestowałem dobrze.

Na stronie 7 submodów, czyli w tym temacie odnowiłem link do descr_factions_standings na jakim gram ja.

inquisitor
09-02-2013, 10:52
Panowie, mam pytanie czy ktoś z Was ma dostęp do submodu na 4 tury na rok do BC 6.3 a jeśli nie to czy ktoś potrafi to zrobić, bardzo mi na tym zależy ;)

krzych
09-02-2013, 18:56
Tylko że po najnowszym Mietku nie wolno wgrywać poprawek do spolszczenia! Mógłbyś to napisać Aravenie w pierwszym poście.

No to zonk, wczoraj wgrywalem na nowo BC i oczywiscie wgralem poprawki do spolszczenia mimo ze miałem najnowszy submod Mietka, nie było zaaktualizowanego pierwszego posta, ale cóż nie mam pretensji trudno. Tylko powiedzcie mi jeżeli te poprawki spolszczenia zmieniały kilka plików tekstowych w katalogu text, to jeżeli bym teraz wypakował gdzies samego submoda Mietka i wgrał tylko te pliki tekstowe Mietka zamiast tych co zostały wgrane przez poprawki do spolszczenia to chyba problemu nie będzie bo de facto wróce do stanu plików tekstowych takich jakie winny być po submodzie Mietka. Oczywiście kampanie bym rozpocząl od nowa. Proszę o info, thx.

Araven
09-02-2013, 20:41
Wrzuć tylko ponownie pliki tekstowe z submoda Mietka77 z jego text do text moda i będzie ok.

Profesor
10-02-2013, 13:23
Panowie, mam pytanie czy ktoś z Was ma dostęp do submodu na 4 tury na rok do BC 6.3 a jeśli nie to czy ktoś potrafi to zrobić, bardzo mi na tym zależy ;)

Ja również chciałbym o to zapytać, czy pod 6.3 istnieje takie submod. Bo te 2 tury na rok, to wydaj się takie... wszystkie zdarzenia w grze, ruchy armii itp. są nierealnie długie.

Araven
21-02-2013, 08:59
W poście nr 1 nastąpiła zmiana kolejności instalowania submodów. Jest także nowy submod Aramegila do BC 6.3 poprawiający herby u Polskich jednostek, oto link: viewtopic.php?f=367&t=12610 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=12610)

misiek1205
03-03-2013, 20:28
Coś tu nie gra instalowalem wg. instrukcji i nie dziala mi submod na darmowe garnizony, bo w dalszej kolejności nadpisujemy export_descr_unit (nowe statystyki ) i export_descr_buildings (Submod MIETKA 77 ) Które sa podmieniane.

Araven
03-03-2013, 20:34
Misiek1205 wrzuć ponownie plik export_descr_unit z submoda na darmowe jednostki i pousuwaj map.rwm. Mietek ma plik ten co ja, znaczy unit, ale bez darmowego utrzymania, więc zrób jak mówię. :mrgreen: Ja tak zawsze robię by mieć free_upkeep.

Araven
08-03-2013, 10:11
viewtopic.php?f=367&t=12610 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=12610) to link do tematu o Nowym submodzie Aramegila dla Polski z 07.03.2013, mamy trzy nowe jednostki, w tym Braci Dobrzyńskich.

Luqass[PL]
08-03-2013, 15:49
Araven możesz dodać do głównej strony mody co napisałeś w kolejności ich instalacji?

Araven
08-03-2013, 16:17
Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Linki są na pierwszej stronie submodów.

Luqass[PL]
08-03-2013, 16:52
Ojć sry :) nie zauważyłem linku do tematu :P ciężko nawet zauważyć... może dasz jakąś pogrubioną czcionkę do nich? wtedy łatwiej będzie wyłapać :P

a i czy mógł byś mi tutaj podesłać pliki z podpunktu g??

Araven
08-03-2013, 17:55
viewtopic.php?f=367&t=9822 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=9822) przecież jest w temacie. Ty człowieku jak się nowego moda pobiera to się gra w czystą wersję, a nie od razu w submody, potem nie będziesz nawet wiedział czym się czyste BC od BC z submodami rózni.

Luqass[PL]
08-03-2013, 17:56
Chwile pograłem czystą :P i brakuje mi jednostek z ss :<

edit: ok... zrobiłem wszystko jak było napisane... i podczas zatwierdzenia gry kampanii Polską wyskakuje błąd napotka... zauważyłem że pod muzyczny ma trochę mniej mb niż powinien mieć ;_; może to właśnie wina tego?

Araven
08-03-2013, 18:09
Poczytaj kolejność instalacji submodów, map.rwm usunałeś? Nie pasuje, to graj w SS, gusta są różne. Chwilę pograłeś to o kilkanaście godzin za krótko, by cokolwiek o modzie powiedzieć. Wszyscy co coś źle zainstalowali twierdzą, że instalowali zgodnie z instrukcją, ale 99 na 100 z nich jednak zrobiło coś źle.

Luqass[PL]
08-03-2013, 18:11
Zapomniałem to usunąć ale i po usunięciu wyskakuje napotka ;< w ss mi się tylko jednostki podobają nic więcej :P no... i może że jest więcej frakcji :P a co do submodów.... to wolę grać od razu w pełni bo zaraz mi znów medek się znudzi na miesiąc :<

edit: i tak jak napisałem wiem że coś zknociłem bo podczas instalacji moda muzycznego folder jest o jakieś 20 mb chudszy niż powinien ;/

Araven
08-03-2013, 18:14
To spytaj w temacie submoda muzycznego.

Luqass[PL]
08-03-2013, 18:16
No dobziu :P mod zapowiada się fajnie... ale jak na razie same problemy.......

Araven
08-03-2013, 18:44
Zamiast pograć jak Bóg przykazał na czystym modzie to zacząłeś 7 submodów na raz instalować i masz za swoje. :lol:

Luqass[PL]
08-03-2013, 18:52
No widzisz? wszystkie kary na mnie idą! http://www.youtube.com/watch?v=D4E4DMgXriY :D :D :D

edit: ok... kampania działa... ale na razie sprawdzałem tylko light... ta wymaksowana nie działa nadal :< o co b?

Araven
10-03-2013, 14:02
Wkurzyłem się i zrobiłem megasubmoda Mietek77 + Aramegil + Araven w jednym oto link: viewtopic.php?f=367&t=12791&p=279927#p279927 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=12791&p=279927#p279927)

JPRambo
01-02-2015, 11:15
Prosilbym o instrukcje instalacji muzycznego od wina bo chyba mi nie zadzialal :o

wino
01-02-2015, 11:23
Najnowszy muzyczny jest do BC 7, jak chcesz starszą wersję działającą z BC 6.3 to masz instalkę megasubmoda V.

JPRambo
05-02-2015, 14:36
No dobra niech bedzie :P