PDA

Zobacz pełną wersję : Gra się zacina



pawelk198604
24-03-2012, 09:07
Odpaliłem kampanie przeszedłem jedną bitwę, ale gra się zaciela, akurat gdy wychodziłem z bitwy. Dobrze że chociaż powtórkę zapisałem będę mógł się lansować przed starszym bratem, który też jest od niedawna fanem serii Total War:-) , gra w ETW

Chciałbym wiedzieć czy to jakiś defekt gry, która bądź co bądź dopiero co wyszła i może mieć jakieś niedoróbki. Czy też znak że mam reinstalować Windowsa.

PS. Mam Procesor Intel Core Quad 2,66 Ghz Q8400, 4 GB RAM oraz kartę graficzną: GeForce GT 440 512 MB.
Grę odpalam w trybie DIrectX 11.

arturex8
24-03-2012, 12:23
Ja mam jeszcze gorzej,oprócz przycięć po kilku turach zalewa mi całą Japonię (mapa strategiczna)woda, tsunami to na pewno nie jest,ale poruszać się wojskiem po oceanie mnie cholernie irytuje.
Rozumiem moderatorów jeśli są bugi, bo chłopaki robią dla pasji i za darmo a przede wszystkim w wolnym cennym czasie , ale jeśli ktoś bierze kasę i puszcza takiego bubla to mnie ku....ca bierze, zresztą ta firma przyzwyczaiła się do tego ,że co nie wypuszczą i tak łykniemy... eh.

karus73
24-03-2012, 18:19
bez urazy, ale dlatego nie kupuję od razu tylko po czasie aż choroby wieku dziecięcego miną lub staną się znośne.

pawelk198604
24-03-2012, 20:10
Niby prawda ale, teraz ta gra w saturnie kosztowała 78 a gdybym czekał dłużej cena pewnie by wzrosła, obszukałem pół Wrocławia żeby kupić te grę, w żadnym Emiku jej nie było aż poszedłem do Saturna, ale cieszyłem się że wreszcie będę mógł w to pograć a tu Du... gra co chwilę mi wywala do pulpitu, zmieszałem szczegółowość detali ale niewiele to pomogło. Myślałem że może GeForce 440 GT 512 jest za słaba, powszednią kartę GeForce 9800 GT usmażył mi właśnie Shogun 2. Na dostałem nową kartę w ramach gwarancji, która kończyła się dwa tygodnie później.

P.S Oprócz Zmierzchu Samorajów, kupiłem też grę Mass Effect 2 za 30 Zł, planowałem kupić trójkę ale była za droga, potem zobaczyłem że w Empiku jest za 120, trochę żałowałem że jej nie kupiłem, ale było już za późno, nadal żałuje być może działał by lepiej niż ten cholerny "Zmierzch Samurajów" :-[

-HoE- VeRoN
26-03-2012, 13:22
Dlatego lepiej było poczekać sprawdzić co i jak a nie rzucać się na grę jak napalony dzieciak na zabawkę. Gra jest nie dopracowana nie dość że wypuścili jednego bubla to jeszcze popsuli rozgrywkę w podstawowej grze. Wielu graczom nie działają teraz awatary po zainstalowaniu dodatku a jeśli działają to po zagraniu jednej bitwy wywala shoguna 2 i tak w kółko jedna wielka tandeta !!! Szkoda nerwów i jak na razie pieniędzy.

kirlan
26-03-2012, 13:42
Panowie! na początek:
- PEŁNY SKAN FIZYCZNY twardziela
- oczyścić pulpit i system ze śmieci - szczegóły :arrow: >> tutaj << (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=220765#p220765) -to z wtyczkami tez można wypróbować , czasem czyni cuda!
- zwiększyć RAM wirtualny lub zrobić więcej wolnego miejsca na twardzielu - jeśli RAM wirtualny pod kontrolą systemu
- zdefragmentować dysk twardy
- odkurzanie kompa wewnąttrz - jak nie ma plomby gwarancyjnej na obudowie albo komp po gwarancji
=============
Wiem ze to nic odkrywczego , ale trzeba wyeliminować najpierw winę systemu. Często przy okazji problem się rozwiązuje.

PabloNorman
26-03-2012, 20:31
Miałem ten sam problem, napisałem do CDprojekt, odpowiedź zamieszczam poniżej, mi pomogło :)


Witam,

Dziękujemy za skontaktowanie się z działem pomocy technicznej firmy CD Projekt.

Problem może wynikać z wyczerpywania się zasobów przypisywanych przez system dla gry. Pomóc może w takiej sytuacji zwiększenie ilości pamięci, która może zostać przypisana do jednego procesu:

Zmiany takiej można dokonać stosując parametr IncreaseUserVA:

1) Proszę otworzyć menu "START" i przejść do "Wszystkie Programy", a następnie "Akcesoria"
2) Kliknąć prawym przyciskiem myszy na "Wiersz polecenia"
3) Z menu wybrać polecenie "Uruchom jako Administrator"
4) W okienko Wiersza Poleceń wpisać komendę: bcdedit /set IncreaseUserVA 3072
5) Komendę zatwierdzić klawiszem ENTER
6) Uruchomić ponownie komputer



Aby cofnąć zmiany, należy wykonać podane powyżej czynności, ale jako wartość parametru wpisać 2048. Całość polecenia powinna wyglądać następująco: bcdedit /set IncreaseUserVA 2048.

28-03-2012, 14:45
Wodzu fajnie żeś to napisał, ale dopisz do jakiego się to systemu odnosi, bo jak kto ma 64 bitowy, to może zejść na zawał że sobie ograniczył system...Systemy 32 bitowe maja mniejszą gębę i mniej przydzielają, stąd ta się wzięła cdprojektu sugestia. Jeżeli się mylę to proszę popraw mnie, człowiek uczy się całe życie :roll:
pozdrawiam

Asuryan
28-03-2012, 21:51
A jaka powinna być ta wartość w systemie 64 bitowym? Pytam, bo gdy zawiodły inne metody, to próbowałem sobie w ten sposób sposób naprawić APPCRASH w ETW i chyba przy okazji właśnie sobie ograniczyłem Windowsa 7... Dopiero później doczytałem na forum, że prawdopodobnie muszę inaczej rozegrać kilka ostatnich kolejek, bo wywala mnie do pulpitu podczas ruchu AI, a dokładniej zawsze podczas ruchu USA po rozwaleniu Wielkiej Brytanii w Europie...

EDIT:
Wielkie dzięki.

28-03-2012, 22:07
Nie wiem, ale na pewno większa niż zadane powyżej....U mnie obsługuje 8 GB Ramu, niby jest komenda do domyślnych taka, trzeba po jej użyciu zresetować kompa, czy pomoże? Nie wiem, ale powinno wyskoczyć po wpisaniu i zaakceptowaniu komendy, ze operacja przeprowadzona prawidłowo, czy coś w tym stylu :roll:

tu jest w razie czego komenda aby zmienic na domyslne :
bcdedit /deletevalue IncreaseUserVa

Z komendami ostrożnie, lepiej napisać do cdprojektu czy poszukać na Microsofcie, bo można sobie krzywdę zrobić, swego czasu tak mieszałem na XPeku :mrgreen:
pozdrawiam

Tomcionix The Knight
11-04-2012, 22:46
Siema ! Mam ten sam problem... :evil:
Mój komp to:
Windows 7 32bit.
Procek : AMD Athlom(tm) Dual Core Processor 4400 +
Karta graf: Geforce GTX 460 SE
RAM: 2GB

Napisałem do cdprojekt, a oni odpisali:

[spoiler:9zbj768m]Witam,
Dziękujemy za skontaktowanie się z działem pomocy technicznej firmy CD Projekt.
Proszę sprawdzić następujące rozwiązania:
1) Sprawdzenie spójności plików gry. W tym celu proszę przejść w programie Steam na zakładkę "Biblioteka", kliknąć prawym przyciskiem myszy na tytule gry i wybrać "Właściwości", a następnie kliknąć stosowny przycisk na zakładce "Pliki Lokalne".

2) Uruchomienie gry na komputerze działającym w trybie czystego bootowania: http://www.cdprojekt.pl/support/tutoria ... bootowanie (http://www.cdprojekt.pl/support/tutorial/3027/Czyste_bootowanie).

Przyczyną braku stabilności może być również wyczerpywanie się zasobów, jakie system może przeznaczyć dla gry (głównie chodzi o pamięć RAM). W takim przypadadku pomóc może zmniejszenie ustawień lub ustawienie na minimum ustawień grafiki i rozgrywki – np. wielkości jednostek, jakości tekstur, cieni, shaderów czy obniżenie rozdzielczości.
Pozdrawiam,[/spoiler:9zbj768m]

Niestety żaden sposób mi nie pomógł, zamierzam dokupić trochę RAMu, może to pomoże... Ale i tak proszę o pomoc.
Ale mam nadzieję że może to wam pomoże. :)
Pzdr.

kirlan
12-04-2012, 15:02
2 giga dla siódemki to faktycznie niezawiele, zwiększ do 4 jak masz możliwość ,

Ana początek wywal zbędne fajerwerki i zbędne składniki Windowsa, (który raz to piszę ?) patrz link który dałem kilka postów wyżej.

Defragmentacja twardziela (zwłaszcza partycji z wirtualnym RAM (czyli plikiem wymiany = plikiem stronicowania) też bywa pomocna.

Tomcionix The Knight
06-05-2012, 09:56
Ok powiększyłem RAM do 4gb, i shogun śmiga aż miło :D