PDA

Zobacz pełną wersję : Box office dla gier



Carlos
26-03-2012, 23:18
Powiedzcie mi dobrzy ludzie, istnieje coś takiego jak box office dla gier komputerowych?
box office to zestawienie przychodów z filmów, zastanawiam się czy znajdę coś podobnego dla gier ;-)

Anyone? ;D

Andzia
27-03-2012, 08:57
a wyniki finansowe danych wydawców nie starczy :D ?

glaca
27-03-2012, 13:56
ja tam patrzę po seedach i peerach ;)

Baal-Melkart
27-03-2012, 20:59
ja tam patrzę po seedach i peerach ;)

[spoiler:1c8ufdgg]http://img252.imageshack.us/img252/5137/accz.jpg[/spoiler:1c8ufdgg]

Andzia
27-03-2012, 21:30
ja tam patrzę po seedach i peerach ;)

W ten sposób niektóre koorporacje "anty-pirackie" liczą straty swoj....producentów

glaca
27-03-2012, 21:39
ale dzisiejsze gry niestety krótko goszczą na twardych dyskach :D
parenascie godzin zabawy i koniec.
dobry produkt powinien dostarczać nieco więcej - jak dawniej medieval1 na przykład xD
to co najlepsze mam kupione :)

Andzia
27-03-2012, 22:22
No cóż, komercjalizacja rynku multimedialnego idzie w najlepsze tylko że dla klientów ale dla wielkich korporacji (czytaj CoD)

Carlos
28-03-2012, 01:09
Szukałem raczej wyników gier niż wydawców, ale w sumie to też jakiś sposób ;-)


No cóż, komercjalizacja rynku multimedialnego idzie w najlepsze tylko że dla klientów ale dla wielkich korporacji (czytaj CoD)

Nie ma się co dziwić, skoro w ciągu paru lat koszty produkcji zwiększyły się 2-krotnie natomiast sprzedaż - ledwo o 10% ;)
Teraz to multiplayer gra pierwsze skrzypce, dlatego single jest spłycany. Powód wiadomy :P

Andzia
28-03-2012, 08:06
Koszty produkcji x2 ? To już nieaktualne od dobrych paru lat, na niektóre gry są wydawane setki milionów dolarów na samą produkcję, więc x2 tyczy się gier sprzed 10 lat.
A sama sprzedaż stała się uzależniona od tylu nowych czynników jak np. genialny soundtrack, grafika,dbałość o szczegóły, marketingu itd.

W dzisiejszych czasach najwięcej zarobią ci co stworzyli grę w gronie bardzo małego studia bez jakiejkolwiek ingerencji wydawnictw przez co cały zysk idzie do nich (Minecraft, Bastion)

Carlos
28-03-2012, 10:26
Koszty produkcji x2 ? To już nieaktualne od dobrych paru lat, na niektóre gry są wydawane setki milionów dolarów na samą produkcję, więc x2 tyczy się gier sprzed 10 lat.

W sumie fakt ;D Miałem na myśli wypowiedź członka z Pivotal Gamesu z 2005 roku bodaj. Cholera wie kiedy te 7 lat zleciało :P


W dzisiejszych czasach najwięcej zarobią ci co stworzyli grę w gronie bardzo małego studia bez jakiejkolwiek ingerencji wydawnictw przez co cały zysk idzie do nich (Minecraft, Bastion)

Niestety wyjątki ;)

Największą kasę to można zgarnąć na znanych kontynuacjach jak Skyrim, czy najnowsze Call of Duty - 2 lata temu mld zielonych, rok temu to samo. No i jak wyżej MMORPG, Blizzard za wpływy abonenckie z WOWa dostał w zeszłym roku 0,5 mld dolców, a narzekali jeszcze, że zyski zmalały ;)

Studia developerskie przez horrendalnie wysokie koszty produkcji (choćby takich gier jak GTA4 ca 100 mln, jak COD MW2 na którego samą produkcję poszło 45 mln, a gdzie tam marketing!) idą pod skrzydła wielkich wydawnictw, bo gdyby studio średniej wielkości samo włożyło parędziesiąt milionów zielonych, a gra by się nie zwróciła no to... baju baju ;D

Maximus XI
04-04-2012, 23:36
http://www.vgchartz.com/

Polecam, dobra strona :). Trzeba tylko brać poprawkę na wyniki x-boxa, lubią zawyżać.