PDA

Zobacz pełną wersję : RULE BRITANNIA (RB)



Abaddon
31-03-2012, 12:27
http://www.twcenter.net/forums/picture.php?albumid=4887&pictureid=59881____________________http://i44.tinypic.com/240yjrd.png

Bardzo interesujący mod zespołu pod kierownictwem A.J. Stoner'a, który przebudowuje kampanię "Britannia" z dodatku Kingodms, wprowadzając mnóstwo zmian
i nowych ciekawych skryptów.

Do dyspozycji zostaje nam oddanych 7 narodów: Anglia, Szkocja, Irlandia, Walia, Liga Baronów oraz dwie frakcje skandynawskie - Norwegia i Dania.
Pojawiają się także niegrywalne : Francja oraz Państwo Papieskie. Mod jest bardzo zrównoważony, gra każdą frakcją jest interesująca.
Kampania toczy się na mapie podzielonej na ok. 80 prowincji, dodano mnóstwo nowych eventów, nowy system osad (forty jako zamki) i wiele więcej różnych urozmaiceń.

Prezentacja wprowadzonych do moda zmian wraz z obrazami z gry:
[spoiler:1hjlpeey]http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=467632[/spoiler:1hjlpeey]

Linki do pobrania (obecna wersja 1.7) i historia zmian:
[spoiler:1hjlpeey]http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=476215[/spoiler:1hjlpeey]

inquisitor
01-04-2012, 11:21
Właśnie zasysam także zobaczymy co to będzie ;)


EDIT

Narazie to co mi się bardzo rzuca w oczy to niewiele dodatkowych jednostek a te które zostały dodane, są fatalnie zrobione, do tego mapa tylko z drobnymi poprawkami i rzecz która jest dla mnie wielce chybiona, a mianowicie dodanie kawałka kontynentu z jednym miastem Francuskim i masą surowców i kupców.

PlanB
17-04-2012, 19:28
Moda sobie pobrałem i trochę pograłem Danią,nawet całkiem fajne
Ale nie o to chodzi,kiedy chciałem odpalić kampanie hot-seat,wybrałem wszystkie frakcje,kliknąłem start,pasek ładuje się do końca i nagle gra wychodzi do windowsa,a błąd brzmi:
"Medieval 2 :Total War encoutered an unspecified error and will now exit."

Jestem ciekaw dlaczego nie działa,ktoś może mi pomóc?

PlanB
18-04-2012, 15:00
Nikt nie wie o co może chodzić?


PS.Może ktoś wrzucić moda na jakiś inny serwis bo chce pobrać jeszcze raz(może coś się źle pobrało)a te linki z twcenter...jeden nie działa a z drugiego się ściąga 1,5h...:)

Araven
18-04-2012, 20:10
Próbuj, odpalić kilka razy. Jak nie odpali, dopiero ew. zrób reinstall moda.

PlanB
18-04-2012, 20:17
To już zrobiłem,niestety nic to nie dało,dalej to samo :(

Araven
18-04-2012, 20:19
A masz najnowszą wersję? Chyba 1.7 ?

PlanB
19-04-2012, 12:53
Tak mam 1.7

PlanB
20-04-2012, 18:00
Odpaliłem plik CFG owego moda,może coś przeszkadzać?W każdym razie wstawię to tu:

[spoiler:c4pr7hkn][features]
## relative mod path
mod = mods/rule_britannia

[io]
file_first = true
disable_file_cache = true

[misc]
show_hud_date = true
;bypass_sprite_script = 1

[log]
to = logs/RB.system.log.txt
level = * error
;level = * trace
;level=*script* trace

[game]
allusers = 1
auto_save = 1
unlimited_men_on_battlefield = 0
event_cutscenes = 0

[video]
windowed = false ## used for modding
;movies = false

[features]
editor = 0

[multiplayer]
playable = true
## faction mask for setting default starting factions in hotseat campaign
factions = 1 #1 = england, 2 = france, 4 = hre, 3 = england+france, etc

[hotseat]
scroll = false ## disable start turn scroll in hotseat campaign
turns = false ## disable forced separate human faction turns (including diplomacy) in hotseat campaign
disable_console = false ## enable cheat console in hotseat campaign.
admin_password = password ## specify password for administrator access to the dev console when console disabled. Change 'password' to a suitable password
update_ai_camera = true ## enable camera updates during ai turn in hotseat campaign
disable_papal_elections = false ## enable voting in papal elections in hotseat campaign (only first valid human faction votes)
autoresolve_battles = false ## disable forced autoresolve all battles in hotseat campaign
validate_diplomacy = false ## disable diplomacy validation for incoming propositions
save_prefs = true ## disable forced relevant hotseat options to be saved with game.
autosave = true ## autosave hotseat game at start of players turn
save_config = true ## save config file in save dir containing information about next players turn
close_after_save = false ## close medieval II directly after a hotseat autosave
gamename = hotseat_gamename ## sub directory name for hotseat save games
validate_data = true ## ensure game data files used in previous save match current campaign data files.
allow_validation_failures = false ## prevent game to load if savegame or data validations fail[/spoiler:c4pr7hkn]

Nie mam pojęcia czy to wgl ma jakiś wpływ na owy tryb multiplayer(czyt.że wywala)
Ale ponieważ zależy mi na tym żeby to zadziałało łapie się różnych "chwytów" :lol:

Araven
21-04-2012, 15:08
ACN nie wiem czy to cos da ale usuń to zmień w cfg multiplayer i disable_file_cache na false skoro czytaleś, że niby wywala.

io]
file_first = true
disable_file_cache = false

[multiplayer]
playable = false

PlanB
21-04-2012, 17:02
Nie czytałem,liczyłem ;)

No i niestety nic nie dało :?

PlanB
23-04-2012, 14:41
Ktoś może jakoś mi pomóc?

Araven
23-04-2012, 15:04
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=360880 poczytaj tu. To porady Germanicu5 na różne problemy z modami, niby do Visty i Win7 ale na XP część porad się przyda.

ordenus22
03-03-2013, 12:15
Zasysam teraz tego moda, co on taki malutki, tylko 376 Mb? Jest on bardziej rozbudowany niż w podstawce (królestwa)?
Nie będzie mi się gryzł z Bellum Crucis?

03-03-2013, 12:38
Nie powinien, instaluje się gdzie indziej, czasami małe jest piękne ;)

ordenus22
03-03-2013, 14:00
Kurcze, na pierwszy rzut oka to ja różnicy żadnej nie widzę w stosunku do kampanii Britania :(

03-03-2013, 14:05
Hmmm w zapowiedziach brzmi pięknie, na przykład a coś takiego nie widać? :cry:

REGIONS: 38 new playable regions have been added to the game

Ituriel32
04-03-2013, 11:59
Nie wie ktoś czy do Francuzów jest jakiś event inwazyjny?
Pytam czy można ich od razu podbić, i skrócić tą żałosną egzystencje. Czy później ma zrobić się ciekawie?

Hehe Spróbowałem wykończyć Francuzów i zonk :shock:
Dookoła miasta (położone) są tereny nie do przejścia. Tak więc są nie do ruszenia ani armią, ani zabójcami :(

Pan Toranaga
01-11-2013, 22:14
Witam

Czy jest mozliwosc, zeby do tego moda dołożyc jakieś bardziej agresywniejsze ai, bo gram na najwyzszych poziomach trudnosci i ai kompa jest jakies bierne. Druga sprawa gram Irlandia i w 34 turze ciagle mnie wywala, mial moze ktos cos takiego?

Araven
02-11-2013, 09:10
Wstaw tu descr_strat to zobaczę czy da radę zmienić ai.

Pan Toranaga
03-11-2013, 17:37
probowałem wstawiac, ale cos mi nie wyszlo, cos robie chyba nie tak
mod calkiem ciekawy, jedynie tylko jakos ta agresywnosc ai taka sobie, jak wspomnialem gram Irlandczykami i Anglicy w Irlandii są jacys bierni i rzadko cos atakują

Araven
03-11-2013, 19:22
Wstaw na sendspace.pl a na Forum podaj link.

Pan Toranaga
04-11-2013, 23:02
http://www.sendspace.pl/

http://www.sendspace.pl/file/217d8dce1a69f1f8f393356

Araven
05-11-2013, 10:00
http://www.sendspace.pl/file/89539c2d92444185c4daa2f
Pobierz wypakuj.
Zrób kopię dsecr_strat
Potem wrzuć mój descr_strat do moda i nadpisz orygibalny.
Wrzuc oba pliki z data do data moda i nadpisz. Też zrób ich kopie.
Usuń map.rwm z base.
Ai powinno być ostrzejsze. Daj znać.
Graj na H albo VH kampanii, bitwa jak tam chcesz.

Pan Toranaga
05-11-2013, 13:28
Wielkie dzieki za pomoc przy tym modzie i przy WoN.

Araven
05-11-2013, 14:45
Daj znać, czy ai lepsze.

Pan Toranaga
05-11-2013, 21:01
Witaj. Ai zdecydowanie lepsze i agresywniejsze. Komp bardziej mnie atakuje niż jak bylo wczesniej. Dzięki jeszcze raz.

Araven
06-11-2013, 18:07
Ave Toranaga.
Tu masz jeszcze nowszą wersję tamtego ai. Wrzuć do data i usuń map.rwm. Ale dopiero jak zakończysz kampanię. http://www.sendspace.pl/file/65877f59ea123de95b37a8d

Pan Toranaga
06-11-2013, 21:52
Wielkie dzieki, sprawdze w jakiejs nastepnej kampanii.

Posprawdzalem sobie znowu tego moda z tym Twoim ai i dzięki Twoim zmianom w ai, mod ten wg mnie zyskał nową i lepszą jakoś rozgrywki. Teraz na prawdę ciężko mi się walczy z frakcjami zarządzanymi przez kompa, który gra agresywnie i chce mnie zniszczyć. Również też na mapie bitewnej jakos lepiej sobie radzi. Gram aktualnie Duńczykami i muszę sporo się nagimnastykować, zeby coś nowego zdobyć i nie stracić tego , co zyskałem. Mod ma też ciekawe różne eventy, które ciekawie się wpisują w klimat rozgrywki, szkoda ze nie sa one spolszczone. Podsumowując jeszcze raz wielkie dzięki za Twoje poprawki.

Pan Toranaga
24-11-2013, 13:00
Gram dalej i robi się jeszcze ciekawiej. Komp ciekawie i agresywnie zachowuje sie na mapie kampanii i stwarza mi zagrożenie. Na mapie bitewnej nawet jak jest starcie armia na armie i po obu stronach są wyrownane jednostki, to i tak jest ciezko. Jezeli na bitewnej komp ma lepsze jakosciowo jednostki niż moje, albo atakuje 2 armiami na 1 moją, to najczęsciej kończy się to moja porażką. Moje ciagłe walki z Walią doprowadzily do tego, że jestem na minus ok.90tys. florenów, do tego doszła jeszcze zaraza, a pewnie niedługo Anglicy albo Sojusz Baronów wypowie mi wojnę.

Piter
24-11-2013, 13:02
Dzięki za reklame, bo widzę, że to moje AI ;)

Araven
24-11-2013, 18:51
Tak to Twoje AI Piter, dałem Toranadze link.

Pan Toranaga
25-12-2013, 11:25
Czy przez to ai Pitera komp może tworzyć jakaś wielka liczbę armii?? Mam taka sytuację, że Irlandia ma taka wielka liczbe jednostek wojskowych i nie wiem, czy jest to spowodowane przez ai Pitera, czy moze przez to, że Irlandia ma pod swoja kontrolą dużą liczbę prowincji . Ogolnie dzięki temu ai Pitera mod ten mocno mnie wciągnął i toczę wielką wojnę totalną. :)

Piter
25-12-2013, 12:40
Czy przez to ai Pitera komp może tworzyć jakaś wielka liczbę armii?? Mam taka sytuację, że Irlandia ma taka wielka liczbe jednostek wojskowych i nie wiem, czy jest to spowodowane przez ai Pitera, czy moze przez to, że Irlandia ma pod swoja kontrolą dużą liczbę prowincji . Ogolnie dzięki temu ai Pitera mod ten mocno mnie wciągnął i toczę wielką wojnę totalną. :)


Jeśli komp ma spore imperium to i bez bonusów potrafi co pare tur posyłać silną armię do oblężenie twojej prowincji. Komp jest nastawiony na rozbudowę budynków handlowych i wojskowych lekceważąc te dające bonusy do porządku i zwiększania populacji, więc jeśli tu masz dużo portów, bo to w końcu wyspy to komp bez żadnych bonusów może mieć kolosalne dochody i wielkie armie (porty handlowe w medku potrafią dawać kilka tysięcy dochodu w najlepszych przypadkach).

Pan Toranaga
28-12-2013, 13:45
Chyba jest tak, jak mówisz. Zaczęłem pirackie rajdy po wybrzeżu Irlandii, gdzie zdobywałem wrogie miasta i niszczyłem wszystko co w nich było(oprocz kościołów) i tak jakby ilość armii irlandzkich zaczeła sie zmniejszac. Wczesniej też zdobyłem dominacje na morzu, bo Irlandczycy potrafili w kilku roznych miejscach wysadzac desanty, ktore mnie irytowały.

Pan Toranaga
13-01-2014, 08:52
Witam. Skonczylem kampanie Dunczykami,w trakcie calej kampanii nie mialem prawie wogole wywalen do windowsa. Aktualnie gram Norwegami i prawie zawsze, jak chce zaatakowac Szkotow i wydac im bitwe, to mam wywalenie do windowsa. Czy moze to miec zwiazek z tym, ze gram na maksymalna ilosc żolnierzy w jednostce?

Araven
13-01-2014, 09:43
Ciężko powiedzieć. Zmień ilość żołnierzy i sprawdź w custom battle kilka bitew.
Może być, ze jakaś jednostka Szkotów powoduje ctd. Albo teren danej bitwy spowodował ctd.
Masz jakiś log w katalogu logs ?

Pan Toranaga
13-01-2014, 10:35
W katalogu logs mam cos takiego : RB.system.log. Ogolnie to jak atakuje Szkotow to mam wywalenie.

Araven
13-01-2014, 11:47
Tylko tyle jest w logs? Zajrzyj do moda może w nim też jest logs i tam będzie coś więcej.

Pan Toranaga
14-01-2014, 09:51
Tylko tyle. Tak mysle, ze to chyba jednak nie chodzi o liczbe jednostek. Zauwazylem, ze te wywalania jak chce stoczyc bitwę pojawiaja sie zazwyczaj po tym, jak w grze pojawia sie event ,,Przybycie króla Haakona''(przybywaja dla Norwegow posilki, nie pamietam czy dobra nazwe krola napisałem).

Piter
14-01-2014, 09:55
Też mam ten problem, widać mod jest niedopracowany.

Pan Toranaga
14-01-2014, 10:03
W mojej poprzedniej kampanii Dunczykami (gralem bardzo dlugo, az podbilem wszystko) nie mialem prawie wogole wywalen. Byc moze ci Norwegowie sa niedopracowani.

Piter
14-01-2014, 10:07
W mojej poprzedniej kampanii Dunczykami (gralem bardzo dlugo, az podbilem wszystko) nie mialem prawie wogole wywalen. Byc moze ci Norwegowie sa niedopracowani.
Czyli mod jest niedopracowany.

Araven
14-01-2014, 15:33
Możliwe, że są jakieś jednostki jakich w modzie nie ma albo jest błąd w nazwie jakiejś jednostki z wojsk króla Hakona, czy jak on tam się zwie. Grając inną nacją nie miało to może wpływu na stabilność.