PDA

Zobacz pełną wersję : Niedziałający save rozwiązywanie problemów



bart945
05-04-2012, 21:48
Witam,
Mam problem z savem po reinstalacji BC i calego medka. Mianowicie save normalnie dzialal nawet po formacie a tu nagle po kolejnej reinstalce sie rozkracza przy wczytywaniu z menu i wyskakuje "Medieval II total war napotka". Da sie cos z tym zrobic czy juz moge sobie pomarzyc o tym savie ?

Araven
06-04-2012, 08:43
Jak nie masz wcześniejszego to raczej marne szanse, ew. na innym kompie spróbuj go wczytać. Ja robie savy pod różnymi nazwami co kilka lub kilkanaście tur i mam ustawiony autosave.

bart945
06-04-2012, 11:05
Tak myslalem. No nic mam save tyle ze 2 lata wczesniej, no nic. A gdzie sie ten autosave ustawia ? W stracie ?

Samick
06-04-2012, 11:16
Wchodzisz do głównego folderu BC, wyszukujesz plik BellumCrucis6.cfg

Następnie w linii:
[game]
auto_save = 0

Zmieniasz 0 na 1.

Warto zrobić kopię zapasową tego pliku przed dokonaniem zmian. :)

bart945
06-04-2012, 14:54
Ok dzięki.

Araven
18-08-2012, 08:38
Rozwiązywanie problemów z savami wg. Aravena.

W razie problemów z savem, cofamy sie do ostatniego zapisu, ruszamy np. agenta zapisujemy ponownie i próbujemy pchnąc turę. Próbujemy kilka razy. Jak to nie działa, właczamy toggle_fow z konsoli i wtedy próbujemy pchnąć turę. Jak żaden z powyższych sposobów nie działa, wchodzimy do data moda wycinamy katalog text cały, potem wrzucamy go na pulpit. Do katalogu data wgrywamy na moment oryginalny włoski text z linku jaki jest poniżej. Wczytujemy grę z włoskim text, robimy ponowny zapis gry z włoskim text i puszczamy turę. Jak przejdzie wycinamy cały włoski text, nagrywamy gdzieś na przyszłość a do data moda wrzucamy ponownie text ze spolszczeniem. W 6.1 i 6.2 na ciężkie problemy to pomagało. Proszę nie nadpisywać jednego folderu drugim a robić jak opisałem wyżej. Pozdrawiam. Link do włoskiego katalogu text do BC 6.3 http://www.sendspace.pl/file/20c229b111df56483ba4fbf

Edit:
Może nie działac z submodem Mietka. Znaczy ten sposób na niedziałające ctd. Ale mozna spróbowac.

misiek1205
20-08-2012, 18:01
U mnie po wrzuceniu włoskiego folderu text gra przy uruchomianiu wywala do pulpitu.

Araven
20-08-2012, 19:41
Niesamowite. Włoski text, jeszcze nikomu nie zaszkodził. Chyba, ze masz submoda Mietka, wtedy może być ctd.

misiek1205
20-08-2012, 23:15
Zrobiłem reinstalkę gry, wgrałem włoską wersję moda (bez żadnych submodów) zrobiłem zapis ale niestety i tak wywala do pulpitu przy ruchu rebeliantów.Fajny mod ale po raz trzeci nie chce zaczynać kampani bo boje się że znowu przy kórejs turze wywali do pulpitu jak poprzednio :(

Araven
21-08-2012, 07:18
Zrób defragmentację np. programem Defragler, obniż wymagania graficzne gry. Grę masz mam nadzieję na innym dysku niż system? Grasz na Pełnych kampaniach czy lekkich? Każdy mod czasem wywali, ustaw sobie autosave i oprócz tego rób co kilka tur dwa równorzedne zapisy pod tą samą nazwą.

misiek1205
21-08-2012, 11:33
Gry nie mam na dysku systemowym, gram w kampanie full z fortami na mapie.Defragmentacje robiłem to nic nie dało, miałem formata dysku i nowy system wgrywałem.Od nowa zainstalowałem Medka + BC 6.3 i wrzuciłem feralnego savea, niestety w dalszym ciągu wywala przy zmianie tury z 92 na 93.Na włoskiej wersji to samo.Wczytywanie savea np. 10 tur przed feralną turą to też nic nie daje, bo przy dojściu do 92 tury też wywala mimo że ruchy na mapie kampani całkiem inne wykonuje.Jedynie nie próbowałem odpalić savea na innym kompie, bo niestety nikt z moich znajomych nie gra w Medka.Jeżeli ktoś mógłby sprawdzić u siebie tego savea czy przejdzie do następnej tury byłbym bardzo wdzięczny http://www.sendspace.pl/file/cef37fc411 ... ybki-zapis (http://www.sendspace.pl/file/cef37fc411c62f064119e4e/szybki-zapis) -save jest z czystej wersji BC 6.3 (bez żadnych submodów).

Araven
21-08-2012, 16:48
Nie mogę wypakować tego sava, archiwum jest uszkodzone. Zamieść ponownie.

misiek1205
21-08-2012, 19:34
To nie jest archiwum, tylko czysty plik save.Ściągnij go i wklej do folderu save.

Araven
21-08-2012, 20:12
Mnie wywaliło podczas wczytywania. Wrzuciłem tego sava na czystą włoską wersję i nieznany błąd, spróbuję ponownie ale save jest raczej uszkodzony.

misiek1205
21-08-2012, 21:04
Nieważne, dałem sobie spokój z tym savem.Rozpocząłem kampanie od nowa, mam nadzieje że tym razem coś podobnego się nie zdarzy.

[IG] Misiak
22-08-2012, 22:33
Czytając ten temacik przypomniało mi się, że sam miałem taką sytuację, w której nawet wklejenie włoskiego folderu "text" nic nie pomagało. Najwidoczniej w bardzo rzadkich przypadkach ten mod tak ma i koniec. Osobiście uważam, iż jest to chyba jedyny.....ale w moim odczuciu piekielnie wnerwiający problem w bellum, który mnie osobiście odtrącił od tego moda. Najgorsze jest to, że mimo tego, iż chciałbym wrócić do grania w MTW II to nie za bardzo jest alternatywa dla Bellum Crucis :?

Araven
23-08-2012, 08:00
W przypadku moich gier, nie zdarzyl mi się save jakiego bym nie odpalił, tym czy innym sposobem. Dostałem kilka takich savow od innych. Ale jest to tak rzadkie, że nie ma znaczenia. Należy robic dwa, trzy savy pod różnymi nazwami co kola tur i ok. Ja robię jeden i mi się jak na razie zawsze wczytuje. Dokładnie co jakiś czas gram w innego moda dla odmiany, ale alternatywy dla Bellum nie widzę i do niego wracam.

Araven
12-10-2012, 10:37
Ja przed każdą kampanią usuwam map.rwm z kampanii w jaką chcę grać, to podobno pomaga na stabilność. I robię po kilka savów, co jakiś czas. Pliki map.rwm są w modzie w data/world/maps/campaign/custom i mamy 4 kampanie. Z tej w jaka chcemy grać, przed nową rozgrywka nie zaszkodzi usunąć map.rwm. Plik sie odtworzy a to poprawia stabilność. ja tak robuię i nie mam problemów z savami. Ani stabilnością.

Pomaga też używanie programów typu Game Booster czy równolegle deffragler. Poprawia szybkość i wydajność kompa przez co tury sa szybsze a ctd rzadsze.

Generalnie moda należy instalować nie na dysku systemowym, a na innej partycji niż system.

Thorin Dębowa Tarcza
14-11-2012, 12:40
To i ja podzielę się błędem ,który uniemożliwił mi dalszą grę ... Byłem na 143 turze grając Jerozolimą ,w końcu sytuacja zaczęła się klarować (zniszczony Egipt,Abbasydzi,Turcy oraz Syria) i gdy zastanawiałem się nad dalszym kierunkiem ekspansji to dopadł mnie bug i za nic nie moglem dokończyć tury :| Wcześniejsze sejwy sprzed kilku tur także nie przyniosły pomocy bo gra się wyłącza tuż po zakończeniu tury .

Przechodząc do sedna doszedłem w końcu gdzie leżał problem , kilka tur wcześniej ochajtałem moją księżniczkę z generałem Turków ,który wraz z armią stał w polu . Po zaślubinach dołączył on do mnie + drugi generał i polowa flagi ,którą prowadził :?: No i wtedy rozpoczęły się problemy czyli wyrzucanie na pulpit . Dodam że wystarczyło tylko przemieścić tego generała i gra od razu także wyrzucała na pulpit .

Nie wiem czy ktoś miał podobny problem ,zaczynam teraz kampanię Anglią i dla świętego spokoju moje księżniczki pozostaną starymi pannami :D

Araven
14-11-2012, 15:36
Zamiast starymi pannami je robić, wydawaj je za członków dynastii. Nie miałem takiego buga, czasem wydaje moje księżniczki za obcych generałów i jest ok.