PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mozna zerwac w grze pakt podpisany na forum?



Joopiter
30-04-2012, 11:10
Sprawa z WK 30, ale ktora moze dotyczyc tez innych wiec warto to raz na zawsze ustalic

viewtopic.php?f=337&t=7666&start=60 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=337&t=7666&start=60) (od polowy strony mniej wiecej)

Ja jestem zdecydowanie za tym, zeby obowiazywaly pakty z forum, ale by byl obowiazek odzwierciedlic je na mapie. W przeciwnym wypadku doprowadzi to do zbyt wielu naduzyc.

Avasil
30-04-2012, 12:18
Sam nie wiem. I w ten sposób i w ten prowadzi do nadużyć, kwestia które zło jest mniejsze :P

W podanej sytuacji Maurowie są bez wyjścia, dając swobodny dostęp Egiptowi narażają na straty obecnych sojuszników, no i na jego panoszenie się po własnych ziemiach, a zrywając sojusz na forum na utraty ważnych prowincji.

Jednak w ogólnej sytuacji moim zdaniem już lepiej, aby te pakty na forum były odzwierciedlane w grze, by już nie było wątpliwości i było wiadome z czym wiąże się podpisanie sojuszu, pewne zobowiązanie.

Abu Yusuf
30-04-2012, 13:22
Tak, muszą mieć odzwierciedlenie w grze, są dyplomacji na wysepce więc nie ma problemu.

Amrod
30-04-2012, 16:47
Ale czasem jest tak, że za nic nie da się zawrzeć sojuszu w grze.

Joopiter
01-05-2012, 14:37
Ale czasem jest tak, że za nic nie da się zawrzeć sojuszu w grze.
No ale to sa wyjatki. I to takie, nie prowadzace raczej do naduzyc, a po prostu utrudniajace sprawe sojusznikom.

Zachar
01-05-2012, 15:26
Trzy osoby wypowiedziały się już za więc decyzja chyba zapadła. Ja nie wprowadzałbym tego obowiązku. Występują często sytuacje gdzie gracz zabiega o przychylność drugiego do czasu podpisania sojuszu potem ma już często relacje w poważaniu..takie dodatkowe narzędzie jakim jest dostęp militarny w grze weryfikuje kto jest sojusznikiem prawdziwym a kto sojusznikiem z przymusu..oczywiście nikt nie zabrania wchodzić takiemu przyszywanemu przyjacielowi na ziemie..ale kiedy relacje spadają miło mieć dodatkową kontrolę nad wykorzystującym sytuacje zuchwalcem
swoją drogą faktem jest że same sojusze są nadużywane..rozdaje się je na lewo i prawo , celem często zabezpieczenia niż faktycznej współpracy. przydałoby się zwiększenie wagi sojuszy poprzez ich ograniczenie ( np.formalnie można byłoby ich mieć 3..no ale to tylko moje pobożne marzenia :)