PDA

Zobacz pełną wersję : Napoleon sie wyłącza.



husaria98
03-05-2012, 20:30
Gdy laduje sie napoleon ten zloty napis to komp sie wylącza.Prosze o pomoc!Jezeli jest podobny temat to prosze mnie tam skierowac

kirlan
04-05-2012, 16:09
Co dokładnie znaczy: "komp się wyłącza" - opisz kilkoma zdaniami co jak szybko i w jakiej kolejności się dzieje, to bardzo ważne informacje więc raczej się rozpisz.

-----------
Bez tych szczegółów gdybać nie będę - za dożo możliwych przyczyn i rozwiązań.

husaria98
04-05-2012, 20:16
No włączam grę i ładuję się i tu komp się wyłącza.Mój komp:procesor Quadcore amd phenom x4 9550,3gb ram,windows xp

kirlan
05-05-2012, 17:44
żebyśmy się zrosumieli: wyłącza się = gasną wiatraki i staje dysk twardy??? a nie tylko czernieje ekran??

:shock: :( UUU Łaaa! O żesz!!!

1) odkurzanie kompa wewnątrz - natychmiast albo jeszcze prędzej - pamiętaj - odkurz wszystko co się da!! ZWŁASZCZA mostek pólnocny (w dzisiejszych kompach ma zwykle radiator, czesto nawet z wiatrakiem i ciepłowodem) i mostek południowy oraz dysk twardy . - na całkowicie odłączonym od prądu oczywiście!!
2) wyciągnij i natychmiast włoż z powrotem kazda wtyczkę / kartę jaką znajdziesz wewnątrz.także RAM .- na kompletnie odłaczonym od prądu oczywiście (wyciągnij wtyczkę - pstryczek to nie jest pełne odłączenie!!!)
3) sprawdź czy między radiatorem a procesorem jest warstwa pasty yermoprewodącej - jak nie masz to za kilka zł kup w sklepie komputerowym najmnieszą tubkę / strzykaweczkę - posmaruj procka taką warstwą jakbyś średnio obficie nakładał krem na ręce -tyle starczy nie grubiej . potem przyłóż czysty radiator i zamontuj go.
4) Na wyłączonym kompie poświeć małą latarką do wnętrza zasilacza - zobaczysz jakeś"plamy" sól" albo śniedź, albo że jakaś cylindryczna częsć zrobiła się "pękata" - to zmieniaj zasilacz
5) Pełny fizyczny skan dysku twardego z opcją poszukiwania bełdów i autonaprawy oraz odzyskiwania utraconych sektorów. i skan RAM-u (MEMTESTem)
6) Jak to za mało to popraw chłodzenie

husaria98
29-06-2012, 19:49
dzięki problemy już niema

Ostrzwtlumie
06-07-2012, 19:56
Mam taki sam problem( o czym już pisałem) i mam pytanie jak się wziąć za przegląd laptopa(wewnątrz)? Przeczyścić go itd. Niedługo tez zrobię skan Ram-u i dysk.

PS: Miałem format i nic nie dało.

husaria98
18-12-2012, 06:50
Musialem wymienic zasilacz.Na mocniejszy.Dziekí za odpowiedziw:-)