PDA

Zobacz pełną wersję : Honor, Autorytet, Postrach



26-09-2009, 15:19
Witam,

Mam pytanie odnośnie wyżej wymienionych cech dowódcy. Czy są one całkowicie losowe i nie da się ich u żadnego dowódcy zmienić? I czy jeśli nie ma tej umiejętności a w cechach ma okrutny władca, to mimo, że postrachu nie widać, działa on tak jak powinien? Czy da się coś zrobić by Dowódca Frakcji z autorytetu miał postrach?

Kosma
26-09-2009, 18:18
Dopiero zaczynam swoją przygodę z Medieval'em, ale zauważyłem, że parametry się zmieniają. Np. postrach się zmienił gdy wyrżnąłem ludność całego miasta, które zająłem.

26-09-2009, 18:24
No tak, to wiem to oczywiste, ale czy zauważyłeś, że jedne postaci mają postrach a inne w ogóle go nie mają, a w zamian np. autorytet. O to mi chodziło.

vlad77
26-09-2009, 21:22
Postrach dostajesz wtedy kiedy wybijasz ludzkość miasta, kontynuujesz bitwę w celu wyłapania jeńców lub wybijasz wyżej wymienionych. Honor wtedy gdy wypuścisz jeńców kończysz bitwę kiedy wróg zaczyna uciekać, lub po prostu siedzisz w mieście i dobrze rządzisz :D . Autorytet mają tylko królowie, zależy od atrybutów przed objęciem władzy i tym jakim królem jest postać. Generałowie mają zamiast autorytetu lojalność, tj. im większa lojalność tym mniejsza szansa na to, że go kupią, ucieknie z księżniczką lub po prostu zwieje z armią. Lojalność wzrasta po zwycięskich bitwach.

Soul of Night
26-09-2009, 21:26
No tak, to wiem to oczywiste, ale czy zauważyłeś, że jedne postaci mają postrach a inne w ogóle go nie mają, a w zamian np. autorytet. O to mi chodziło.

Omfg. Autorytet:
Kto go ma? TYLKO i wyłącznie przywódca frakcji! JEST tylko jedna postać z autorytetem na frakcję. I ten autorytet wpływa np: na lojalność oddziałów. Żaden inny charakter nie ma możliwości posiadania cechy: autorytet.
Co do strachu i rycerskości, bo chyba o to Ci chodzi. Mordujesz, zabijasz ludzi (używanie agentów) , plądrujesz miasta, niszczysz jeńców - wpływa to na strach.
Rycerskość - uwalniasz więźniów, zajmujesz miasta tylko przez okupację, bierzesz udział w krucjatach, dużo używasz dyplomatów, nie zdradzasz innych frakcji, itp. Dotrzymujesz także umów. Wtedy masz rycerskość.
Osobiście bardziej polecam strach - jest go łatwiej utrzymać no i daje większy bonus moim zdaniem. I jest taki mądry cytat w grze o nim ;)
A autorytet dostajesz za wszelakie rzeczy, ale TYLKO u Przywódcy frakcji.

27-09-2009, 07:53
Dziękuje za odpowiedzi. To jak zdobywać cechy i na co wpływają wiedziałem. Również uważam, że postrach jest najprzydatniejszy. Ale czy np. Przywódca frakcji dostanie premię od postrachu, gdy ma cechę Okrutny Władca, a postrachu nie widać na tej karteczce obok? To samo do generałów. A np. zwykli komturzy dostają losowo rycerskość/postrach? I czy nawet gdy spadnie rycerskość do zera a ma on cechy dodające postrach, te premie nie zostaną uwzględnione? Bo nadal widać rycerskość tylko, na 0 a postrachu nie.

Poza tym zdarzyło mi się mieć niejednego mistrza z postrachem/lojalnością a nie autorytetem.

vlad77
27-09-2009, 08:31
Jak rozumiem grasz w Teutonic. Jeżeli masz w premii np. +3 do rycerskości i dostaniesz +3 do strachu to przecież +3-(+3)=0.

27-09-2009, 08:43
Jak rozumiem grasz w Teutonic. Jeżeli masz w premii np. +3 do rycerskości i dostaniesz +3 do strachu to przecież +3-(+3)=0.

Ale premia ze strachu nie będzie się liczyć? Tylko ujemna premia z braku rycerskości?

vlad77
27-09-2009, 09:15
Nie ma czegoś takiego jak rycerskość -2 jest tylko albo postrach +2 albo rycerskość +2, a że są to przeciwieństwa to się niwelują i jak masz 0 to jesteś gość neutralny, ani straszny, ani szlachetny. Jak masz tylko postrach to jesteś straszny, jak tylko rycerskość to szlachetny. Nie liczą sie tu atrybuty pisane z dołu, tylko te ikonki przy bohaterze. Atrybuty wpływają na nie.

27-09-2009, 09:59
Czyli jeśli mam więcej postrachu to ikonka rycerskości (hełm) zamieni się w ikonę postrachu (czaszka) i będzie naliczać punkty strachu?

vlad77
27-09-2009, 10:13
Tak. Czyli jak masz np. 1 ikonę z hełmem i dostaniesz atrybut dający +2 postrachu to będziesz miał jedną czaszkę.

27-09-2009, 11:04
Już rozumiem i wszystko wiem, dzięki. Ale mam jeszcze jedno pytanie chodzi o władce czy on też może mieć zamiast autorytetu postrach?

vlad77
27-09-2009, 13:45
AUTORYTET jest zamiast LOJALNOŚCI. POSTRACH jest zamiast RYCERSKOŚCI. Te cechy o których piszesz w ogóle się nie przeplatają ze sobą.

27-09-2009, 14:56
Aha już rozumiem. A czy istnieje taka zależność z autorytetem i lojalnością, jak z postrachem i rycerskością (czyli zamiast rycerskość strach się robi)? Wydaje mi się, że nie ale zapytać zawsze warto.

vlad77
27-09-2009, 15:54
Autorytet nie zależy od lojalności jaką miał książe, zdobywa się go w określonych atrybutach, nie ma on wpływu na zwykłego generała/członka rodziny, ale gdy ten staje się królem te punkty się sumują i wychodzi autorytet np.3 (w tym przypadku można dostać punkty minusowe np. za używanie zabójców).

27-09-2009, 15:57
Dzięki teraz już wszystko zrozumiałem. Temat można zamknąć.

Soul of Night
27-09-2009, 21:25
Autorytet nie zależy od lojalności jaką miał książe, zdobywa się go w określonych atrybutach, nie ma on wpływu na zwykłego generała/członka rodziny, ale gdy ten staje się królem te punkty się sumują i wychodzi autorytet np.3 (w tym przypadku można dostać punkty minusowe np. za używanie zabójców).

Za używanie zabójców są dodatnie punkty autorytetu - np: po pewnym czasie mam +3 do strachu i +5 do autorytetu...

Arn_de_Gothia
16-05-2012, 21:58
czy te atrybuty mają wpływ na walkę postaci ? A jeśli tak to który jest lepszy w czasie walki rycerski czy okrutny ? A jesli tak to jaki ?