PDA

Zobacz pełną wersję : Shogun 2 Problem ze ścinkami



Cornek
30-05-2012, 22:15
Witam, mam pewien problem z shogunem 2. Gdy włączam grę strasznie długo się wczytuje, nie chodzi mi o wczytywanie lvli tylko same "Reklamy". Gdy wejdą do Menu, jest oczywiście animacja, zmieniają się co chwilę. Lecz mam gdzieś 140 fpsów i spada ciągle gdzieś do 120 niby nic, ale strasznie to widać, taka zacinka na sekundę jakbym screen'a robił. Dałem synchronizację pionową lecz nic to nie dało bo z 60 fps robiło się 40 i wyglądało wszystko tak samo. Bardzo proszę o pomoc : )

Nie ma mowy o za słabym kompie czy coś, BF3 chodzi na full, może i spadki są ale bez przesady. 60 się raczej stale utrzymuje a tutaj te ściny doprowadzają do gorączki : ). Pozdrawiam

EDIT: Dopiszę, iż drop fps robi się co jakieś 8-10 sek... grać się nie da dla mnie.
EDIT2: Są postępy, zauważyłem, że gdy internet nie działa nie ma spadków fps... W Shogunie jest multi więc granie bez neta nie wchodzi raczej w grę ; d

kirlan
31-05-2012, 13:24
Odrobacz/ odwirusuj / zderootkituj i ogólnie odwszaw kompa (bo przypuszczam że ma sz pełno plugastwa, a może i masz kompa -Zombie) , powstrzymaj automatyczne aktualizacje systemu, zapanuj nad pakietem bezpieczeństwa - wybierz niech przechodzi w "tryb gier" po wykryciu aplikacji pełnoekranowej,

A jak nie masz pakietu bezpieczeństwa to zainstaluj chociażby na próbę ESET-A , zaktualizuj z 5 razy - az nie znajdzie nowych aktualizacji, i zrób PEŁNY GRUNTOWNY skan antywirusowy, a potem odinstaluj pakiet i zainstaluj inny - znowu go zaktualizuj i wykonaj pełny skan, wywal zbędne programy z menu "autostartu" (najlepiej wszystko) - jak trzeba to odpalaj te programy ręcznie, ale nie wgrywaj ich z automatu przy starcie.

Cornek
31-05-2012, 14:06
Wirusów na 99% nie mam
Parametry kompa:

HIS Radeon 6950 1 gb
8 gb ram. 1,333 (chyba)
Intel I7 3.4 or 4.0 ghz I don't know.
Płyta główna: ASRock P67 EXTREME4
Dysk: 1.5 TB

Z innymi grami problemu nie ma (no może z Wiedźminem 2 ale tam jest problem z synchronizacją i klatki latają. A tutaj 140... i 120 i ścinka, niby tak strasznie by komuś to nie przeszkadzało ale mnie to dołuje, użyłem dxtory to stałych klatek 30 i o dziwo nie spadało. W sumie, przyzwyczajony jestem do problemów z grami. Plants vs zombies, karta dźwiękowa, itp : D Dzięki za odpowiedź jbc.

Na dodatek, z tego co widzę w zagrajmy w... Niektórzy mają "Nie ruchomą" animacje menu, a moja to jakby cut scenki ;d. Ale w sumie to pewnie nowy patch jakiś. Lewy dolny róg, ładują się jakieś "nowiny" i coś załadować się nie mogą. Kurde, na prawdę proszę o pomoc.

PS: Wiecie co, wydaje mi się, że problem tkwi w samym shogunie. A więc tak, wyłączyłem neta, włączyłem shoguna i znowu włączyłem neta, czyli steam all działa no oprócz okienka społecznościowego ale jego już wyłączałem nie raz. I teraz tak, na staemie działa net, a w samym shogunie nie, więc gdy internet działa, to sam shogun mi szaleje.

pS2: Nie wyszukuje serverów w mutli...

PS3: Tylko mi nie mówcie, że naprawiam coś czego się naprawić nie da bo ma to większość. Przed sekundą rozmawiałem z typem i twierdzi, że również ma spadeczki fps. Ja mam tak, że ze 140 do 120 na sekundę a z 60 do 40 : D. Pozdrawiam