PDA

Zobacz pełną wersję : Imperium Niemieckie



maryniasz
02-06-2012, 00:16
Po przejeciu tronu nowy Władca bedzie starał się dalej kontunuować politykę swojego porzednika....

Sojusze;
Dania

Wojny:

Litwa
Kijów

PON:
Francja - stalowy do 42 tury


Wasal:
Węgry
Anglia

Jeśli coś pominąłem proszę się zgłaszac.

Andzia
02-06-2012, 09:41
Kaiser zapomniał o sojuszu z Mediolanem i Wenecją

blackhand
02-06-2012, 11:47
I stalowy pon z Francją do 42 tury.

No i chyba Anglia też jest wasalem HRE.

Mefisto7
02-06-2012, 17:58
Przecież mówiłem. Jednym uchem wpada, drugim wypada.

Andzia
11-06-2012, 10:19
Księstwo Mediolanu rezygnuje z sojuszu z Cesarstwem Niemieckim jako że nie widzi już najmniejszych korzyści płynących z tego powiązania.

maryniasz
11-06-2012, 21:19
Jakiekolwiek działania wojenne ze strony Milanu są dozwolone w 32 turze, jednak rozsnące w siłę HRE informuje, że na jakiekolwiek przejawy agresji ze strony Milanu, Niemcy w odpowiedzi zareagują wojskową interwencją nie zatrzymując się na jednym zamku lecz niszcząc całą dynastie Diuka i burząc jego stolice.

GRUHA
12-07-2012, 11:34
My Węgrzy nie chcemy już być pod wami ! Zrywamy sojusz!

maryniasz
16-07-2012, 23:53
Niechże będzie... Jakiekolwiek dzialania wojenne ze strony Węgier są dozwolone dopiero w 33 turze a co idzie za waszymi poczynaniami dajecie nam tylko pretekst zeby atakowac Węgierskie Państwo.

Domen
03-08-2012, 23:01
Blah.

maryniasz
08-08-2012, 23:07
Dlatego właśnie napisalem ze w 33... a Gruha po tym jak sam robil czy miał zamiar zrobić napisał co mial napisać... Domen, powiem szczerze, że to iż nie jesteś do końca w temacie a zaśmiecasz mi ambasade zaczyna mnie powoli denerwować... GRUHA wiedzial co i jak, Ja również, więc po co się niepotrzebnie wtrącasz i robisz za jakiegoś pośrednika?

Zajmij się proszę swoim Państwem...

Domen
08-08-2012, 23:11
Ok, czyli w 33 turze możecie się nawzajem, ewentualnie, atakować :?:, a za zaśmiecanie amby przepraszam. Zaraz sprzątnę. :P

Jestem ciekawski po prostu. A z moim państwem też ma to troszkę wspólnego - co już wiesz od jakiegoś czasu. :P

Domen
27-09-2012, 09:49
Salam alejkum,

Szkoda, że barbarzyńcy germańscy zamiast cywilizowanej wojny stosują taktykę spalonej ziemi, siejąc zniszczenie wśród własnych cywilów.

Gdyby barbarzyńcy ci nie burzyli za sobą całych miast i zamków, łatwiej byłoby nam dojść do ewentualnego porozumienia w razie gdyby korzystniejszym dla obu stron okazało się zakończyć tę wojnę. Co prawda z powodu tych okrutnych praktyk korzyści odnoszone z wojny przez kalifa są mniejsze, ale z drugiej strony nie walczymy na swoim terenie i to nie nasz kraj jest bezwzględnie niszczony, tylko wasz. Nawet jeśli odeprzecie inwazję mauryjską na wasze ziemie, to co wam przyjdzie z odzyskania samych ruin - popadniecie w jeszcze większy kryzys gospodarczy niż ten, w którym już się znajdujecie z powodu germańskiej niegospodarności. Zresztą wasze okrutne palenie za sobą całego dobytku ludności powoduje, że ludność traktuje Maurów jak wyzwolicieli. Ale nie żal będzie kalifowi oddawać pustych miast, gdyby było trzeba. I tak niewiele są warte po zburzeniu przez wasze cofające się w panice hordy.

Maasalama.

maryniasz
27-09-2012, 21:57
Taktyka mój Mauryjski wrogu.. taktyka... Zobaczymy jak dużo takich miast będziemy musieli wam odstąpić zanim to wy będziecie uciekać w popłochu a swojego sojusznika zostawicie samego sobie... Widzimy że chyba widmo porażki na zachodzie Niemiec zaczyna Wam zaglądać w oczy skoro już mówicie o odparciu waszego natarcia... Wasze dwie armie nie są w stanie skutecznie zagrozić Naszemu Państwu.. nie tylko Wy macie sojuszników... My również, a każdy z nich po stokroć bardziej oddany i waleczny niż którykolwiek z waszych... Widząc jak podstępem próbujecie zajmować nie pilnowane wcześniej prowincje sami wyciągają pomocne dłonie..

maryniasz
30-09-2012, 11:08
Roześmiał się głęboko władca Niemiec... rzekł na zebraniu ze swymi sojusznikami....
- Panowie... jest tak jak mówiłem.. Mediolan zostaje sam sobie... Maurowie chyba usłyszeli nasze prośby i zamiast mobilizować się razem ze swoimi sojusznikiem na zachodzie, ruszyli w głąb naszego Państwa... cieszcie się i radujcie.. wkrótce Naszymi zachodnimi granicami dojdziemy po sam Mediolan i Rzym.

Domen
30-09-2012, 11:28
Chyba władca Niemiec nie orientuje się w sytuacji. :mrgreen:

maryniasz
30-09-2012, 11:46
Okaże się Mauryjski władco. o takie cudne posunięcia jak atak na Jedno miasto a wysłanie wojsk w drugą stronę Was nie podejrzewamy.

Mnil
20-02-2013, 18:55
Zawieszenie broni i sojusz wojskowy od Węgier ;)

maryniasz
20-02-2013, 19:26
Niemcy są jak najbardziej zawieszeniem broni. przyjmujemy.

Domen
20-02-2013, 22:04
To teraz, Panie Maryniasz, Pana sojusznicy ze sobą walczą (Węgry z Egiptem).

Wobec tego proszę się opowiedzieć po jednej ze stron - czy zrywacie (lub zamieniacie na 5 tur pona) sojusz z Węgrami, czy z Egiptem.

maryniasz
23-02-2013, 01:09
A zatem opowiadamy się po Stronie Egiptu, oni jako pierwsi wyciągnęli do Nas ręke. Węgrom proponujemy pokój.

Mnil
15-07-2013, 19:53
cofamy prawa przemarszu, gdyz staliscie sie przyjaciolmi naszych wrogow.

Andzia
20-07-2013, 22:16
Diuk Mediolanu z radością wita decyzję Króla Węgierskiego.

Propozycja dla Cesarza Niemieckiego; wasz skarbiec jest zadłużony, wasza siła militarna nie odnawia się, przekażcie nam Kolonie, Frankfurt i Hamburg oraz podpiszcie 15-turowy pakt o nieagresji a zawrzemy pokój