PDA

Zobacz pełną wersję : Psucie wizerunku Polski na Zachodzie



Pampa
07-06-2012, 15:03
Pewnie już każdy wie o tym http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kontrow ... omosc.html (http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kontrowersyjne-slowa-o-polsce-niecodzienna-reakcja,1,5154270,wiadomosc.html) ale ciekaw jestem co sądzicie na ten temat ;)

Amrod
07-06-2012, 15:17
Cóż, kobieta która ma swój prywatny pogląd oparty na tym co słyszała, w dodatku z możliwością szerokiego wygłaszania bzdur. Takim osobom nie przetłumaczysz. Dobrze, że Niemcy, Francuzi, Węgrzy, Czesi, Holendrzy i inne nacje tak heroicznie i skutecznie przeciwstawiali się wpychaniu Żydów do transportów.

adriankowaty
07-06-2012, 15:26
W ogóle to Amerykanie za bardzo pozwalają sobie szkalować Polaków. Owszem, jakiś tam procent naszych wspierał nazizm, ale i inny go zwalczał. Mało tego, w Stanach jest opinia, że to dzięki US Army Żydzi przetrwali wojnę. Choć tak naprawdę to dopiero po Pearl Harbor USA zainteresowało się konfliktem. W czasie wojny też nas szkalowali. W Hollywood ciągle pokazywano filmy, wedle których Polak to pijak, bandzior, prymityw i rasista. Wg tegoż kraju Monte Cassino zajęli Amerykanie. A co do dzisiaj - to powtórka z rozrywki.

glaca
07-06-2012, 15:48
Buahaha Amerykanie znów obrażają biednych Polaków...
Polecam poczytać więc wpisy naszych rodaków na fanpage'u tej kobity.
wpisy w rodzaju
''BURN BITCH LIKE JEWS'' +kilkanaście lajków :D
'' za mało żydów zginęło i takie są teraz skutki''
i inne wyraźnie antysemickie teksty, które o zgrozo! mają świadczyć o naszej otwartości, tolerancji :D
nie potrzebujemy aby ktokolwiek szkalował naszego dobrego imienia- sami jesteśmy w tym świetni.

adriankowaty
07-06-2012, 15:54
Rozumiem, że chwalisz USA ze wszystkich stron, więc zdziwi cię to, że ten kraj ma pociąg do szkalowania innych, nie tylko nas. Obrażali (lub obrażają) Anglików, Niemców, Francuzów, Żydów, Holendrów...

glaca
07-06-2012, 16:07
Nie chwalę USA (no poza XIX wiekiem). Uważam jedynie, że cała ta akcja jest przesadzona i fajnie ukazuje naszą polską naturę.
Wcale nie jesteśmy lepsi od innych. Może nawet mamy jakiś kompleks, który nie pozwala nam ignorować podobne głupoty i aż musimy się jednoczyć do walki z podobnymi bzdurami.
Czy my też nie mamy krzywdzących stereotypów dotyczących tych narodów?

Dagorad
07-06-2012, 16:10
Po drugiej stronie świata ktoś napisał o nas coś niedobrego, ktoś mało istotny, ktoś kto nic nie może, moje życie niewątpliwie legnie w gruzach.

Od zajmowania się takimi sprawami są odpowiedni ludzie.

Swoją drogą to jest Polska Żydówka, zapewne rodzice naopowiadali jej czegoś o Polakach, być może nawet prawdy. Teraz więc to uogólnia i robi z tego aferę, w końcu ma taki zawód.

To co sobie myślą Amerykanie jakoś mnie nie obchodzi, w dodatku przecież istnieje stereotyp że z zasady to oni nie myślą.

Ludzie robią wokół tego aferę, gdyby nie ich głupia reakcja przeszło by to bez echa a tak to tylko potwierdzają że jesteśmy antysemitami, co w sumie też mnie mało obchodzi bo jeżeli ktoś ocenia naród według tego co robi kilku/kilkunastu internautów to nie ma co się przejmować jego opinią.


Rozumiem, że chwalisz USA ze wszystkich stron, więc zdziwi cię to, że ten kraj ma pociąg do szkalowania innych, nie tylko nas. Obrażali (lub obrażają) Anglików, Niemców, Francuzów, Żydów, Holendrów...

Jak kraj? Co najwyżej ludzie, zresztą i to jest przesada, zwłaszcza że Amerykanie to jest właśnie mieszanka Anglików, Niemców, Francuzów, Żydów, Holendrów itd.

Elrond
07-06-2012, 16:56
Problemem nie są Amerykanie czy SZA. Problemem jest "holocaust industry". Choć już samo mówienie o nim publicznie już naraża na oskarżanie o "antysemityzm", tak silny jest terror intelektualny w naszych czasach. Przypomnieć możemy sobie cytat tego pana:
http://pl.wikiquote.org/wiki/Izrael_Singer
Pomijając już charakterystyczny dla dzikusów trybalistyczny punkt widzenia facet powiedział wprost o co chodzi. To co się dzieje teraz to tylko prosta konsekwencja. Skoro udało się bezczelnie wydusić kasę m.in. ze Szwajcarów i Niemców, to tylko głupiec udawałby, że problemu dla nas nie ma i na tym się skończą roszczenia, a kolejny cel do wydojenia, czyli Polska, zostanie oszczędzony. Obama to ignorant i kolejny prezydent po Clintonie i Bushu mówiąc dyplomatycznie niezbyt rozgarnięty, więc sam nawet by pewnie nie potrafił pokazać na mapie gdzie leży Polska. Tylko ktoś mu to przemówienie napisał, ktoś je zatwierdził. I ten ktoś już był lepiej poinformowany ;)
Ostra reakcja Polski jest niestety jedyną możliwą odpowiedzią. Gdyby jeszcze nasza polonia była w SZA lepiej zorganizowana, to powinna profilaktycznie, grupowo i demonstracyjnie nie głosować na Obamę(o ile w ogóle wśród naszej polonii są takie łosie, co głosują na Demokratów) w nadchodzących wyborach. To by była dobra dźwignia na kolejnego amerykańskiego polityka, który zechce gadać bzdury ;) Teraz odchodzi ostatnie pokolenie ludzi, którzy osobiście przeżyli II WŚ i mogą świadczyć jako żywi świadkowie tamtych czasów - wśród nich jest też wielu przyzwoitych Żydów, którzy pamiętają i doceniają, kto im kiedyś uratował życie. Tylko ich niebawem zabraknie. I jeśli teraz nie będziemy reagować odpowiednio i będziemy pokornie znosić kolejne kopy, to za jedną/dwie dekady oficjalna wersja historii będzie taka, że to naziści z nazilandii dogadali się z Polakami i wymordowali kilka milionów Żydów. Oczywiście w Polsce, gdzie Polacy sami przygotowali odpowiednie do tego miejsca.


Swoją drogą to jest Polska Żydówka, zapewne rodzice naopowiadali jej czegoś o Polakach, być może nawet prawdy. Teraz więc to uogólnia i robi z tego aferę, w końcu ma taki zawód.

Właśnie to jest najciekawsze. Skoro jej przodkowie byli Żydami mieszkającymi na terytorium Polski, to byłoby niezwykle interesujące jak przetrwali II WŚ ;)



Nie chwalę USA (no poza XIX wiekiem). Uważam jedynie, że cała ta akcja jest przesadzona i fajnie ukazuje naszą polską naturę.
Wcale nie jesteśmy lepsi od innych. Może nawet mamy jakiś kompleks, który nie pozwala nam ignorować podobne głupoty i aż musimy się jednoczyć do walki z podobnymi bzdurami.
Czy my też nie mamy krzywdzących stereotypów dotyczących tych narodów?

Prostego człowieka takie akcje właśnie uczą antysemityzmu ;) Właśnie "przedsiębiorstwo holokaust" o ironio losu sprawia, że tzw. "szary człowiek" stwierdza, że jednak walka z Hitlerem czy narażanie życia dla ratowania obywateli własnego kraju(pochodzenia żydowskiego) to był błąd i trzeba było olać temat, z Hitlerem się dogadać i byłby git, a teraz mniej problemów ;) Czy ktoś mówi, że jesteśmy lepsi(akurat w kwestii ratowania Żydów podczas II WŚ jesteśmy o ironio losu najlepsi) :?: Tu chodzi o obronę własnego dobrego imienia. Choć osobiście gardzę "piarem" i nie przejmuję się dbaniem o wizerunek, to niestety tutaj odpuszczenie będzie miało całkiem wymierne skutki. Materialne i polityczne.

PlanB
07-06-2012, 17:21
Mi się spodobała reakcja polskiego rządu,ponieważ ona wgl była,a spodziewałem się że tylko cicho coś tam przebąkniemy i tyle
I w 100% zgadzam się z Elrondem

Pampa
07-06-2012, 17:34
Ja uważam że w każdym wypadku należy bronić wizerunku Polski, nawet jeśli mówią coś idioci. Proste ;)

kirlan
07-06-2012, 17:50
Starzy Żydzi (ci co przeżyli obozy) wstydzą się za młodszych: wstydzą się tendencji do "dojenia" kogo popadnie metodą na "wnuczka holokaustu" któremu się od każdego za wszystko nalezy odszkodowanie - nawet od niewinnych, nawet od ofiar żydów (moja babcia trochę mi opowiedziała ), a już jasny szlag ich trafia jak źle się mówi o Polakach - no ale modzi maja to w d. - chciwość ważniejsza niż prawda i honor.
==========
Oczywiście nie wszyscy młodzi żydzi to kłamcy - po prostu pośród młodszych chciwość łatwiej bierze górę nad uczciwością - wystarczy że 5 % młodego społeczeństwa jest chora na pazerność - to już dość psuje obraz narodu Izraelskiego. No i stanowi idealną pożywkę dla ksenofobów których można znaleźć wszędzie. Wzrost ksenofobów sprzyja metodzie dojenia "na wnuczka holokaustu" .. i tak kółko się zamyka
========
Chciwcy, swinie i kanalie sprzedający ludzkie życie za grosze byli , są i niestety będą, byli też w II w siatowej .. w KAŻDYM narodzie (także w tych nie biorących udziału w wojnie) , tyle że chciwcy z narodów na obszarach wojennych mieli więcej okazjii do wydawania słabszych na śmierć - za srebrniki (kto kogo to - w sensie narodów to juz mnie miało znaczenia: bywało że Polacy sprzedawali Żydów Niemcom, Żydzi sprzedawali Polaków ruskim, jedni i drudzy siebie nawzajem Ukraińcom z lasu, Ukraińcy z wiosek tamtych sprzedawali na gestapo albo czerwonym ... Świnie zdarzają się w każdym narodzie, a każda świnia wykorzysta każda okazję
=========
Skąd to wiem? Oglądam czasem filmy dokumentalne , z wypowiedziami tych co doświadczyli obozów i pamiętają kto kim był w tych obozach... No i miałem szczęście usłyszeć od babci jak to było naprawdę: "ZACHOWANIE zależy od charakteru i sumienia człowieka, nie od narodowości czy religii"
==============
==============
Fakty historyczne i ich przekręcanie to inna kwestia (mam na myśli czyje generalnie te obozy były, jaką generalnie rolę mieli Polacy ). Warto by przy okazji pamiętać że te obozy nie były tak naprawdę nawet "niemieckie" - one były faszystowskie / nazistowskie / hitlerowskie. Trzeba to odróżniać ze względu na pamięć pierwszych ofiar obozów : elity intelektualnej Niemiec / opozycji NSDAP - jedynej siły jaka mogła powstrzymać faszystów już na starcie.
==========
Tępić bzdury trzeba - dlaczego ? To już Elrond wyjaśnił dokładnie.
Ja bym tej pani co dzień wklejał link edukacyjny: do instytutu Jad Waszem, do listy "sprawiedliwych pośród narodów" - niech sobie poczyta ilu tam Polaków , a ilu Amerykanów itp

glaca
07-06-2012, 18:17
Obrona dobrego imienia poprzez antysemickie i pełne nienawiści wpisy? Powodzenia.

Pampa
07-06-2012, 18:26
Oko za oko ;)

Aquila
07-06-2012, 19:20
A potem zdziwienie, że żydków nikt nie lubi, sami sobie winni, widocznie nie wyciągają wniosków.

Regulus
07-06-2012, 20:49
Doprawdy zadziwiające jest, jak zagraniczne media są konsekwentnie niedbałe w stosowaniu określeń "polskie obozy zagłady", a rygorystyczne w unikaniu jakichkolwiek odniesień do Niemiec.

https://fbcdn_sphotos_a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/179175_437609749591696_563280135_n.jpg

PlanB
08-06-2012, 07:10
Obrona dobrego imienia poprzez antysemickie i pełne nienawiści wpisy? Powodzenia.

A co napisał Kirlan post wyżej?Że w każdym narodzie są świnie,tak samo w każdym narodzie są też idioci myślący (albo raczej nie)że jak powpisują parę obraźliwych postów(bo zapewne nie wszystkie były antysemickie)to będą patriotami bo przecież oni bronią "dobrego imienia Polski".Nie powinniśmy generalizować narodów przez pryzmat małego odsetka ludzi.

adriankowaty
08-06-2012, 07:20
I tu się zgodzę.

Gaius Julius
08-06-2012, 10:00
Pewnie już każdy wie o tym http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kontrow ... omosc.html (http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kontrowersyjne-slowa-o-polsce-niecodzienna-reakcja,1,5154270,wiadomosc.html) ale ciekaw jestem co sądzicie na ten temat ;)

typowa jankeska ignorancja, najbardziej nie lubię przeświadczenia, że skoro są takim krajem to wiedzą wszystko.
Potem się tylko dziwić, że jest grupa ludzi mówiąca tak a nie inaczej o nas. Z resztą co tu komentować, wystarczy nawet skwitować to 1 słowem, KRETYNKA! A każdy kto nie ma pojęcia o Polsce, Polakach, historii toczącej się na ziemiach Polski, a się wypowiada ten debil nie warty wysłuchania jego pomyj(mówię to o dziennikarzach ignorantach zza granicy)...inaczej nie da się tego określić

Asuryan
08-06-2012, 17:56
Pewnie już każdy wie o tym http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kontrow ... omosc.html (http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kontrowersyjne-slowa-o-polsce-niecodzienna-reakcja,1,5154270,wiadomosc.html) ale ciekaw jestem co sądzicie na ten temat ;)
Brawo! Owa amerykańska Żydówka zrobiła w parę dni więcej dla rozwoju antysemityzmu w Polsce niż ugrupowania neonazistowskie robią od 20 lat...

Pampa
09-06-2012, 09:24
Pięknie powiedziane, i jakże prawdziwe :mrgreen:

kirlan
09-06-2012, 11:28
Obrona dobrego imienia poprzez antysemickie i pełne nienawiści wpisy? Powodzenia.

A co napisał Kirlan post wyżej?Że w każdym narodzie są świnie,tak samo w każdym narodzie są też idioci myślący (albo raczej nie)że jak powpisują parę obraźliwych postów(bo zapewne nie wszystkie były antysemickie)to będą patriotami bo przecież oni bronią "dobrego imienia Polski".Nie powinniśmy generalizować narodów przez pryzmat małego odsetka ludzi.

ACN - dokładnie !!!


(...)
Brawo! Owa amerykańska Żydówka zrobiła w parę dni więcej dla rozwoju antysemityzmu w Polsce niż ugrupowania neonazistowskie robią od 20 lat...
Właśnie!!
Mechanizm już wyżej opisałem.

glaca
09-06-2012, 11:51
aha. czyli usprawiedliwiamy antysemityzm..?
jak ktoś jest debilem to może i rzeczywiście daje się tak strollować jak te kilkadziesiąt tysiecy Polaków piszących na jej profilu obraźliwe posty. Jak dla mnie to wcale nie jest mały odsetek ludzi.

Piter
09-06-2012, 12:57
Ironią losu jest to że na zachodzie prawie żaden Żyd nie uniknął zagłady, a zachodnie nacje jawnie i b. mocno wspierały likiwdacje Żydów, w Polsce też pomagano zabijać Żydów, ale w naszym kraju znalazło się i najwięcej ludzi ratujących tych Żydów więc teraz żyje najwięcej Żydów którzy mają "wonty" do Polski:) To prawda, że ta babka mocniej nakręca antysemityzm niż akcje neonazistów itp, bo wielu ludzi może pomyśleć, że gdyby nie pomagać Żydom to dziś nie byłoby problemów. Najdziwniejsze jest to, że najwięcej mówią Żydzi którzy nie pamiętają tych czasów. Jak już ktoś obsługiwał obozy śmierci jeśli nie Niemcy to byli to tutaj w Polsce Ukraińcy, a tak swoją drogą, to Auschwitz należał wtedy do Niemiec więc mówienie, że polski obóz jest słuszny pod względem geograficznym nie jest słuszne.


Jak to mówili święci Żydzi przed wojną: "Nasze kamienice, a wasze ulice"

Asuryan
09-06-2012, 13:30
aha. czyli usprawiedliwiamy antysemityzm..?
jak ktoś jest debilem to może i rzeczywiście daje się tak strollować jak te kilkadziesiąt tysiecy Polaków piszących na jej profilu obraźliwe posty. Jak dla mnie to wcale nie jest mały odsetek ludzi.
Przede wszystkim wskazujemy, że największym debilizmem jest taki sposób walki z nim, który tylko powoduje jego rozwój. A to, że antysemityzm byłby o wiele mniejszy, gdyby nie postawa niektórych Żydów, to fakt. A swoją drogą nie ma najmniejszej potrzeby usprawiedliwiać naturalnej i sprawiedliwej (poza generalizacją) reakcji na ich postawę...

kirlan
09-06-2012, 14:12
aha. czyli usprawiedliwiamy antysemityzm..?
jak ktoś jest debilem to może i rzeczywiście daje się tak strollować jak te kilkadziesiąt tysiecy Polaków piszących na jej profilu obraźliwe posty. Jak dla mnie to wcale nie jest mały odsetek ludzi.
PRIMO: nie usprawiedliwiam tylko wyjaśniam
SECUNDO: poczytaj powyższy post Asuryana - nie wszystko wymaga usprawiedliwiania lub potępienia
TERTIO:
"odsetek ludzi" albo praca 2 "żywych spambotów", że o zwykłym dublowaniu nie wspomnę
=============
Przejrzyjcie wreszcie na oczy:
zawsze!!! w KAŻDYM narodzie!!! byli są i niestety będą !!!
"egzemplarze" lubiące bawić się w "złoczyńców i ofiary"
dla kasy, władzy lub z powodu "konstrukcji psychicznej"
rasizm , antysemityzm, nierówność płci , wojny religijne itp sa potrzebne zarówno:
- tym co chcą się wywyższać albo mieć "ideologiczny "pretekst / usprawiedliwienie dla zwykłego lana kogoś pałą, poniżania, wyzyskiwania
- tym co chcą pławić się we współczuciu , albo łupić odszkodowania metodą na uciemiężonego
;;; jest nawet w psychologii takie określenie: współuzależnienie - ofiara woli grać znaną rolę - ofiary niż wyrwać się na wolność która jest niepewna, kat woli proste znane metody i złudę "szacunku" "miłości" czy "siły" niż prawdziwe życie w wolności i równości z innymi - ale z ryzykiem niepowodzeń i koniecznością większego wysiłku.

Wyjaśnienie dla Galacy: akapit powyżej to nie jest psychologiczne "wybielenie" kata, ani oczrnianie ofiar, to prawdziwy, udowodniony naukowo i szeroko opisany mechanizm wyjaśniający między innymi czemu kobiety katowane przez mężów latami nie odchodzą.

(zboczenia oprawców, ich choroby psychiczne, prymitywizm, źródła agresji, to już inne, moim zdaniem nawet jak na agorę zbyt ciężkie tematy - zadanie dla najtwardszych psychologów, w ostateczności dla plutonu egzekucyjnego, a nie na forum "rozrywkowe" bądź co bądź )

Pampa
22-06-2012, 18:30
Kolejny artykuł wielce pokrzywdzonej żydówki http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kolejne ... omosc.html (http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kolejne-kontrowersyjne-slowa-amerykanskiej-dzienni,1,5168672,wiadomosc.html)

Tom_P
22-06-2012, 23:02
Kolejny artykuł wielce pokrzywdzonej żydówki http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kolejne ... omosc.html (http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kolejne-kontrowersyjne-slowa-amerykanskiej-dzienni,1,5168672,wiadomosc.html)

Dajcie odreagować lewaczce to że po słowach jej prezia większość legalnych Polaków w USA zmądrzeje i przestanie głosować na Demokratów. Wczujcie się w tą amerykańską podróbę Olejnik - stracili już Kongres, prawdopodobnie niedługo doczekamy historycznej chwili kiedy biały człowiek zostanie prezydentem, ma okres i td. Musi jakoś kobieta odreagować :twisted:

Najzupełniej serio - dziwię się że idzie ona w zaparte - przecież dla Republikanów to idealny prezent w walce o polonijny elektorat. Inna sprawa że może ona naprawdę żyje ona w swoim wyimaginowanym świecie a ci różni troglodyccy endecy którzy piszą te swoje antysemickie brednie na jej blogach zamiast zamieszczać merytoryczne komentarze tylko dolewają oliwy do ognia.

Asuryan
23-06-2012, 12:39
Przecież to Republikanka... prezent więc daje raczej Demokratom, a nie na odwrót.

Ronin
24-06-2012, 15:56
Kolejny artykuł wielce pokrzywdzonej żydówki http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kolejne ... omosc.html (http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kolejne-kontrowersyjne-slowa-amerykanskiej-dzienni,1,5168672,wiadomosc.html)


Czytając takie informacje to człowiek naprawdę zaczyna żałować tych setek jak nie tysięcy polskich rodzin które za ukrywanie Żydów w swoich domach zostało za to rostrzelanych a taka p..... która guzik wie o Holokauście będzie teraz durnym Amerykańcom wmawiać że to Polacy mordowali biednych Żydów a Hitler to pewnie wg niej jedynie kozioł ofiarny całej sprawy.

Nie dziwię się frustracji Polonii w USA ale przez rasistowskie wpisy na jej koncie raczej nie zmieni się pogląd tej kobiety.

glaca
27-06-2012, 13:13
http://lewica.pl/?id=26705&tytul=Ambasa ... kim-liceum (http://lewica.pl/?id=26705&tytul=Ambasador-Izraela-interweniuje-w-tarnowskim-liceum)
hehe ;]
to tak jakby na dyskusję o II wojnie światowej nie zaprosić przedstawiciela Niemiec...

kirlan
27-06-2012, 13:36
@ Ronin
podpisuję się pod twoim powyższym postem , powaga i dosłownie: napisałeś prawie litera w literę to co ja chciałem.
-------------
Poza tym:
Myślę że ci Polacy co ratowali Żydów, a przeżyli ,nie żałują ryzyka ... nawet czytając takie brednie. Choć może im być przykro ... nie że ona to pisze, tylko że sprzeciw społeczności Żydowskiej jest tak mikry, jeśli w ogóle jest, bo ja jakoś nie słyszę... Nie widzę .. może ślepy jestem??
Jest jakiś?
Dajcie linka!
==========================
Tak sobie n-ty raz czytam:


W przeszłości nazwała Pakistańczyków obraźliwym zwrotem "Pakis", a o ofiarach Andersa Breivika na wyspie Utoya w Norwegii miała powiedzieć, że to "zwolennicy Hamasu, którzy nienawidzą Żydów".

...i myślę sobie że...
To wskazuje że raczej lekarz jest potrzebny niż nauczyciel. Cytując kalsyka "Haters Gonna hate". Chodzi tylko o to żeby szacowne media , wielkie gazety i właściciele portali nie byli tubą tych majaków. Więc myślę że Facebook to powinien Polaków i ŻYDÓW (tak tak! ZYDÓW bo im przynosi najwięcej szkody! ) przeprosić a profil tej pani na zawsze skasować, przynajmniej do czasu wyleczenia.
Tyle że póki co liczba wejść/odczytów/sprzedanych egzemplarzy chyba ważniejsza od dobrego imienia firmy / portalu / gazety :evil: :evil:

Zakapior-san
05-07-2012, 08:29
to tak jakby na dyskusję o II wojnie światowej nie zaprosić przedstawiciela Niemiec...
Najlepiej praktykujacego narodowy socjalizm :mrgreen:

Samick
05-07-2012, 15:38
http://lewica.pl/?id=26705&tytul=Ambasador-Izraela-interweniuje-w-tarnowskim-liceum
hehe ;]
to tak jakby na dyskusję o II wojnie światowej nie zaprosić przedstawiciela Niemiec...

Gdyby polskie służby dyplomatyczne tak interweniowały w naszej sprawie jak te izraelskie, to bym się cieszył, a po kilku godzinach byłoby mi głupio.

KLAssurbanipal
09-07-2012, 21:41
Buahaha Amerykanie znów obrażają biednych Polaków...
Polecam poczytać więc wpisy naszych rodaków na fanpage'u tej kobity.
wpisy w rodzaju
''BURN BITCH LIKE JEWS'' +kilkanaście lajków :D
'' za mało żydów zginęło i takie są teraz skutki''
i inne wyraźnie antysemickie teksty, które o zgrozo! mają świadczyć o naszej otwartości, tolerancji :D
nie potrzebujemy aby ktokolwiek szkalował naszego dobrego imienia- sami jesteśmy w tym świetni.


W ogóle to Amerykanie za bardzo pozwalają sobie szkalować Polaków. Owszem, jakiś tam procent naszych wspierał nazizm, ale i inny go zwalczał. Mało tego, w Stanach jest opinia, że to dzięki US Army Żydzi przetrwali wojnę. Choć tak naprawdę to dopiero po Pearl Harbor USA zainteresowało się konfliktem. W czasie wojny też nas szkalowali. W Hollywood ciągle pokazywano filmy, wedle których Polak to pijak, bandzior, prymityw i rasista. Wg tegoż kraju Monte Cassino zajęli Amerykanie. A co do dzisiaj - to powtórka z rozrywki.

To Żydówka, przez którą przemawia osobista zawiść. Nie ma co brać jej na poważnie. Mówiła, że ludzie których zabił Breivik należeli do Hamasu. Chora kobieta i tyle. Kto słyszał o tej postaci wcześniej nie przejmie się tym, ponieważ wielu Amerykanów się z niej śmieje.




Pewnie już każdy wie o tym http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kontrow ... omosc.html (http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kontrowersyjne-slowa-o-polsce-niecodzienna-reakcja,1,5154270,wiadomosc.html) ale ciekaw jestem co sądzicie na ten temat ;)

typowa jankeska ignorancja, najbardziej nie lubię przeświadczenia, że skoro są takim krajem to wiedzą wszystko.
Potem się tylko dziwić, że jest grupa ludzi mówiąca tak a nie inaczej o nas. Z resztą co tu komentować, wystarczy nawet skwitować to 1 słowem, KRETYNKA! A każdy kto nie ma pojęcia o Polsce, Polakach, historii toczącej się na ziemiach Polski, a się wypowiada ten debil nie warty wysłuchania jego pomyj(mówię to o dziennikarzach ignorantach zza granicy)...inaczej nie da się tego określić

Żydzi nigdy nie byli postrzegani jako jankesi, więc to błędne myślenie. Wielu Amerykanów nie nazwałoby jej tak. ;)


Wracając do tematu, ta baba niewiele może i jest wyśmiewana tak samo przez Amerykanów. Większym problemem okazało się BBC, które rzeczywiście zepsuło wizerunek Polski. Całe szczęście Angole wyjechali po ćwierćfinale i ta stacja przestała obsmarowywać Polskę. Podobno Angole mieli nawet koszulki "Byłem na Euro i przeżyłem" co tylko pogłębia stereotypy o Polakach.

Dagorad
09-07-2012, 22:06
Podobno Angole mieli nawet koszulki "Byłem na Euro i przeżyłem" co tylko pogłębia stereotypy o Polakach.

Chyba raczej odwrotnie, bardziej to mi pasuje na drwinę z BBC.

KLAssurbanipal
09-07-2012, 22:30
Podobno Angole mieli nawet koszulki "Byłem na Euro i przeżyłem" co tylko pogłębia stereotypy o Polakach.

Chyba raczej odwrotnie, bardziej to mi pasuje na drwinę z BBC.

W sumie chyba masz rację. W TV mówili o tym tak jak o tych kleszczach i domach publicznych więc czysta manipulacja.