PDA

Zobacz pełną wersję : Kto WYGRA Euro 2012



kirlan
10-06-2012, 22:12
Dobra!
Sentymenty na bok!
Jak oceniacie kto ma największe szanse wygrać?
Wskażcie max do 4 drużyn.
Jak zwykle argumentacja wysoce wskazana
==================
Edycja: no to zamykam ankietę fazy grupowej
zapraszam do nowego wątku z nową ankietą
Eeend ... zwycięzcą Euro będzie.... (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=469&t=10728)

10-06-2012, 22:16
Oczywiście , że Niemcy lub Ruskie.

Dlaczego Ruskie? Rosyjski niedźwiedź się przebudził! Nawet sprowadzają do Polski flaszki wódki dla ozdoby d:

Dlaczego Niemcy? Piłka nożna to sport dla prawdziwych mężczyzn , a nie dla osób , które się wywalają ciągle :P

Regulus
11-06-2012, 09:53
Seriously? Nikt nie stawia na Polskę? :D
Liczę na zwycięstwo Włochów, w ich lidze znowu wybuchła afera, a jak wiadomo w takich sytuacjach zawsze zdobywają puchar ;)
Nie należy sugerować się klęską z 2010 roku bo to była zupełnie inna kadra (stara i drewniana) Teraz Włochom nie brakuje wirtuozów, którzy w pojedynkę potrafią wygrać mecz - jest świetny Cassano (który jak dla mnie jest kolejną z włoskich "10" po Baggio, Del Piero i Tottim), nieprzewidywalny Balotelli, ale i Giovinco, w którym niektórzy widzą nowego Del Piero. Na pewno wielkim atutem Italii będą piłkarze Juventusu, mający za sobą doskonały sezon (mistrzostwo i zero porażek w lidze!) - nie jest przypadkiem, że Prandelli w meczu z Hiszpanią wystawił w pierwszym składzie aż sześciu juventinich (a gdy wróci Barzagli może być ich nawet siedmiu) i postanowił zagrać systemem 3-5-2 (Conte w Juve najczęściej gra tym systemem)
Buffon powrócił do formy, obronę będzie trzymał Chiellini (jeden z chyba najlepszych, ale i najbardziej niedocenianych obrońców na świecie), a w pomocy dzielił i rządził będzie Pirlo. Pomagać mu będą Marchisio i w późniejszej fazie turnieju zapewne De Rossi (nieźle grający na stoperze, ale środek pomocy to jego domena) Słabe punkty Italii to przede wszystkim Bonucci, lubiący popełniać głupie babole i lewe skrzydło, gdzie z konieczności gra Giaccherini (solidny, ale rezerwowy w Juve) Poza tym, nie przekonuje mnie na pozycji trequartisty Thiago Motta, ale fakt faktem, że jest dużo lepszy od przereklamowanego Montolivo.

McAbra
11-06-2012, 10:46
Stawiam na Niemców - grają dobrze i równo.

PlanB
11-06-2012, 14:40
Zaznaczyłem 4 drużyny Francja,Włochy,Rosja,Chorwacja
Czyli 2 faworytów i 2 drużyny które mogą zostać czarnym koniem turnieju
A gdzieś w głębi duszy myśle o Polske :D

odi.profanum
11-06-2012, 20:54
Dlaczego Niemcy? Piłka nożna to sport dla prawdziwych mężczyzn , a nie dla osób , które się wywalają ciągle

Stawiam na Niemców - grają dobrze i równo.
http://images41.fotosik.pl/1582/fe7532b835c9f328.jpg (http://www.fotosik.pl)
Fajni Niemcy :lol: :mrgreen:
Francja może co nieco ugrac, a tak to tradycyjnie, Hiszpania i Holandia. 8-)

11-06-2012, 21:52
Zmieniłeś mój światopogląd ... Od teraz co 3 Niemca będę uważał za Polaka D:
Chodzi o reprezentację NIEMIEC , a nie ich członków :)

odi.profanum
11-06-2012, 22:50
No ale ktos w tej reprezentacji gra. No a w reprezentacji Niemiec nie grają Niemcy i nigdy Ozila za Niemca nie będę uważał. Bardzo nie podoba mi się cała ta naturalizacja, ok 1,2 można ale cała repre sklecić z takich przybłęd? Puchę mam z tej reprezentacji Niemiec, gdzie Niemców jest 5 ( Lahm, Schweinsteiger, Neuer, Hummels i Badstuber ), mimo, że ładnie grają ;)

Marat
12-06-2012, 04:31
Po pierwszej kolejce, najlepsi do wygrania tego typu imprezy, wydają się Niemcy i Włosi. Zawiodła Holandia, choć jeszcze bym się wstrzymał z oceną tej reprezentacji. Hiszpania? Jak Del Bosque przestanie kombinować, to może coś z tego wyjdzie. Pozytywnie zaskoczyła mnie Portugalia. Wyglądali lepiej niż na ostatnim mundialu i trochę pechowo przegrali pierwszy mecz.
Przed samym turniejem Francja wydawała się mocnym zespołem, odświeżonym przez świetnego Blanca po blamażu w RPA. No ale z Anglią nie zachwycili, choć potencjał mają. Sama Anglia? Wydaje się słaba, z problemami, ale kto wie, czy paradoksalnie to im nie pomoże? Może pójdą śladem Chelsea i z awaryjnym trenerem zrobią coś wielkiego? :mrgreen:
No nic, na dzień dzisiejszy obstawiam kogoś z trójki Włochy, Niemcy, Hiszpania.

McAbra
12-06-2012, 07:26
:evil: :evil: :evil: Szlag mnie trafia jak słyszę o tym, że "Niemcy to nie Niemcy".
Podolski od 2. roku życia mieszka w Niemczech, a jakby grał w Polsce to byście mówili że szkop :x
Z innymi piłkarzami sytuacja bardzo podobna

kirlan
12-06-2012, 08:48
A ja wam powiadam / skryptuję , sądząc po wczorajszym ze Szwecją ,że jeszcze nie jedną niespodziankę mogą Ukraińscy Kozacy sprawić ... 8-)
Kto wie kto wie ... Jak dla mnie mają szansę dotrzeć do półfinału ... a półfinał to będzie już ładnych parę meczy za każdą drużyną ... kto będzie bardziej zmęczony, kto wytrzymalszy, kto więcej kartek na koncie ... więcej meczy przeciw Niemcom i Rosjanom czy innym ... i kto bedzie miał pomysł na przejście obrony przeciwnej drużyny... albo kozacką fantazję...

McAbra
12-06-2012, 09:49
Cóż, jeśli Szewa utrzyma poziom, inni poprawią skuteczność to dość prawdopodobne. Tylko będzie wstyd dla polaków że Ukraińcy są od nich duuuuuużo lepsi :oops: . Nikt przed Euro o tym nie mówił ;) Osobiście życzę im finału :D

kirlan
12-06-2012, 14:00
Nie chcę wprowadzać militarnej atmosfery do sportu , ale pewien Brytyjczyk będący wówczas przełożonym dywizjonu 303 (nie bezpośrednim) nie dowierzał w sukcesy polskich pilotów.. Poleciał z nimi w bitwę... Po powrocie podobno powiedział:
Mój Boże! Ale oni (Polacy) im (skopom) dają łupnia!!
Ten cytat moim zdaniem idealnie pasuje do opisu wczorajszej postawy Ukrainy! :D :D 8-)
Mój Boże ! Ale Ukraińcy dają łupnia przeciwnikom!
I o nie tylko Szewczenko!! Oczywiście wszelkie słowa uznania zasłużone, ale nie tylko dla niego - cała drużyna grała świetnie - no właśnie DRUŻYNA!! - byli jak 1 organizm!! Mają w sobie ducha footbalu i zadatki na mistrzów!!
------------
(Dumka na dwie nogi)
Jakże ograć
mam Kozaka
skoro w nim
fantazja taka,

odi.profanum
12-06-2012, 18:07
Szlag mnie trafia jak słyszę o tym, że "Niemcy to nie Niemcy". Ozil i Khedira - fajni Niemcy z ryja. O czarnych to już nie wspominam. Ciekawe ilu z tych zajebistych Niemców śpiewa hymn 8-) ? Bo wspomniany przez Ciebie Podolski, nie śpiewa, Klose chyba też nie, ??EDYCJA?? i muzułmanie - śmiem wątpić.
Po prostu grają chłopaki dla Niemiec i nic więcej. Ja z reprezentacją Polski jako tako się utożsamiam i traktuję ich jako "naszych"; mimo dziwactw Smudy z Ojganami Polanskimi i Perkizami. Na reprezentacje Niemiec jako środkowo-europejskiego kraju po prostu nie da się patrzyć. Brakuje w niej tylko Azjatów :roll: Reprezentacja to chyba coś więcej niż koszulki, w które można włożyć kogokolwiek, byleby grał dla tego kraju, bo jest dobry...


Cóż, jeśli Szewa utrzyma poziom, inni poprawią skuteczność to dość prawdopodobne. Tylko będzie wstyd dla polaków że Ukraińcy są od nich duuuuuużo lepsi . Nikt przed Euro o tym nie mówił Osobiście życzę im finału Spoko, tylko teraz Ukraina ma 2 mecze przed sobą o z zdecydowanie mocniejszymi rywalami. Życzę im jak najlepiej ale o sile tej reprezentacji to stanowił Sheva 8 lat temu, teraz po prostu skończył to co miał - wykazując się nosem snajperskim. Nie sądzę by taki otwarty futbol zagrali z Anglikami albo Francją - bo zostaną wypunktowani. Chociaż może znowu mu coś dorzucą na główkę ;)

Odi!! Miarkuj sie!! Kultura i poszanowanie dla ludzi obowiązuje, Ciebie też!!
-- kirlan --

Wielki Mistrz Malborka
12-06-2012, 19:27
Nie chcę wprowadzać militarnej atmosfery do sportu , ale pewien Brytyjczyk będący wówczas przełożonym dywizjonu 303 (nie bezpośrednim) nie dowierzał w sukcesy polskich pilotów.. Poleciał z nimi w bitwę... Po powrocie podobno powiedział:
Mój Boże! Ale oni (Polacy) im (skopom) dają łupnia!!

To chyba było: "Oni na prawdę to robią!"

Hiszpania - Obecny mistrz świata i europy, nie mają kilku najlepszych zawodników ale mimo to i tak kokszą, gdyby murawa tak nie zwalniała piłki to hiszpański styl gry by działał jak zawsze.
Niemcy - Są po prostu dobrzy.
Francja - W meczu z Anglią pokazali na prawdę ładny poziom i mimo remisu to uważam że zagrali o wiele lepiej.
Włosi - Remis z Hiszpanią, moim zdaniem przegrany ale może dlatego że kibicuję Espanie :) Mają dobrą drużynę i zagrali mecz na wysokim poziomie.

McAbra
14-06-2012, 07:37
Ciekawe ilu z tych zajebistych Niemców śpiewa hymn 8-) ? Bo wspomniany przez Ciebie Podolski, nie śpiewa, Klose chyba też nie

Jakoś jak sobie przypomnę, to wczoraj 6 holendrów śpiewało hymn - 6! A czy to znaczy że reszta nie zna? Ronaldo też rzadko śpiewa.

Lena
14-06-2012, 10:06
Niewielu zawodników śpiewa hymn.

Bo wspomniany przez Ciebie Podolski, nie śpiewa, Klose chyba też nie
Klose zawsze śpiewa hymn Niemiec.
Patrząc na problem "nierodowitych" obywateli w reprezentacjach, warto zauważyć, iż w dzisiejszych czasach mamy naprawdę mieszane drużyny. Nie kojarzę żadnej, która w 100% składałaby się z osób urodzonych i mieszkających w danym kraju.
Pamiętacie jaka była historia z Emmanuelem Olisadebe? To jest dopiero przesada ;)

PlanB
14-06-2012, 11:27
Lewandowski chyba ostatnio nie śpiewał,a ci "przyszywani" Polacy śpiewali,wszyscy,więc chyba nie jest tak źle ?

McAbra
14-06-2012, 11:34
No, a jak dali zbliżenie na Eugena Polanskiego po nieudanej akcji, można było z ruchu warg wyczytać K***a mać! :lol: :lol: :lol:

kizi
14-06-2012, 14:21
Ozil, Khedira, Gomez, wszyscy ci Niemcy mówią po niemiecku i wychowywali się tam od małego, czemu więc mają nie reprezentować swojego kraju? Wg mnie gorzej na ich tle wypadają nasi, których praprababka była Polką.

voitek
14-06-2012, 14:44
Niewielu zawodników śpiewa hymn.

Bo wspomniany przez Ciebie Podolski, nie śpiewa, Klose chyba też nie
Klose zawsze śpiewa hymn Niemiec.
Patrząc na problem "nierodowitych" obywateli w reprezentacjach, warto zauważyć, iż w dzisiejszych czasach mamy naprawdę mieszane drużyny. Nie kojarzę żadnej, która w 100% składałaby się z osób urodzonych i mieszkających w danym kraju.
Pamiętacie jaka była historia z Emmanuelem Olisadebe? To jest dopiero przesada ;)
http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/eur ... tory.shtml (http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/euro-2012/2012/rosja-bez-obcokrajowcow_sto3311724/story.shtml)

McAbra
18-06-2012, 07:37
Fajny artykuł :twisted:

A ankietę chyba można już zamknąć lub zaktualizować :P

kirlan
20-06-2012, 12:08
Racja!
Sory miałem egzaminy.
Zamknąłem ankietę , ale ...

Nadal mozna komentować tamte sytuacje, wyniki ankiety itp. Zwłaszcza DLACZEGO drużyna x odpadła - w sensie układu rozgrywek, punktów, wyników meczy

Sam przebieg meczy, poczynania trenerów i grę poszczególnych zawodników i drużyn komentujcie tak jak dotąd: w wątku Mecze / rozgrywki - wasze komentarze, opinie, analizy, itp (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=469&t=10676)

============================================
:!: W celu dalszego głosowania i komentowania aktualnej sytuacji w tabeli... :!:
zapraszam do nowego wątku z nową ankietą: Eeend ... zwycięzcą Euro będzie.... (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=469&t=10728)

odi.profanum
27-06-2012, 15:22
Francja (13): Patrice Evra (Senegal/Wyspy Zielonego Przylądka), Karim Benzema, Samir Nasri (obaj Algieria), Steve Mandana (Demokratyczna Republika Kongo), Yann M'Vila (Republika Kongo), Adil Rami (Maroko), Mathieu Valbuena (Hiszpania), Blaise Matuidi (Angola), Florent Malouda (Gujana Francuska), Alou Diarra (Mali), Hatem Ben Arfa (Tunezja), Laurent Koscielny (Polska), Gael Clichy (Martynika) :? jednak dobrze, że odpadli. Dziwne gdyby Euro wygrała drużyna afrykańska


Patrząc na problem "nierodowitych" obywateli w reprezentacjach, warto zauważyć, iż w dzisiejszych czasach mamy naprawdę mieszane drużyny. Nie kojarzę żadnej, która w 100% składałaby się z osób urodzonych i mieszkających w danym kraju. Dobrze,ze są takie reprezentacje jak Hiszpania, które nie potrzebują najemników by grać i wygrywać.

Witia
27-06-2012, 17:09
odi, a odprawiasz voodoo nad tymi zawodnikami z Afryki ?

Rafi
27-06-2012, 17:26
Najemników? Co z tego, że mają afrykanskie korzenie, skoro w większości ci zawodnicy urodzili się we Francji, mówią po francusku i czują się Francuzami?

Arrim
27-06-2012, 18:05
Karim Benzema -> urodził się w Lyonie, ma korzenie algierskie owszem, ale czy Algieria nie była kolonią francuską? Z tego mi wiadomo, to tak. Ma więcej wspólnego z Francją, niż Algierią. To zdecydowanie nie najemnik.

Samir Nasri -> Jak wyżej. Urodzony w Marsylii, tak samo jak Benzema grał w juniorskim Olympique Lyon.

Yann M'Vila -> Urodził się w Amiens (Francja). Ze swoją ojczystym krajem ma tyle wspólnego, że ma korzenie zw. z Republiką Kongo.

Mathieu Valbuena -> Urodzony w Gironde (Francja). Gra w klubie francuskim. Z twarzy może Hiszpan, ale ur. się we Francji, tam mieszka, tam gra.

Blaise Matuidi -> Urodzony w Tuluzie (Francja). Tam mieszkał, tam grał - tam obecnie mieszka i gra.

Florent Malouda -> Kajenna, Gujana Francuska (czyli Francja, bo Gujana do Francji należy i tym językiem się tam posługują). Pierwszym jego klubem był Chateauroux w ekstraklasie francuskiej, później Guingamp (francuski klub), a następnie Lyon.

Alou Diarra -> Villepinte, Francja. Wszystkie kluby francuskie, tylko w latach 2000-2002 grał w Bayernie Monachium.

Hatem Ben Arfa -> Clamart, Francja. Początkowo kluby francuskie (Lyon, Marsylia), później Newcastle.

Laurent Koscielny -> Tulle, Francja. Starał się o obywatelstwo polskie, żeby grać w naszej reprezentacji, ale ostatecznie zrezygnował albo mu odmówili (raczej to pierwsze). Grał w klubach francuskich, potem przerzucił się na angielskie.

Gael Clichy -> Tuluza, Francja. Grał już w wieku 15 lat w młodzieżowej reprezentacji Francji. Jego pierwszym juniorskim klubem był klub francuski.

I co? Czy któryś z wyżej wymienionych nie miał prawa ubiegać się o grę w rep. Francji, jeśli każdy z nich był Francuzem od urodzenia? Warto się zapoznać z historią Francji, głównie w kwestii kolonii francuskich. Nie ma co się dziwić na widok czarnego Francuza, bo to jak najbardziej normalne. W końcu musieli sprowadzać z kolonii niewolników, później pewnie, w XX w., z tych kolonii wielu ludzi wyemigrowało do Francji.
Nie wymieniłem wszystkich piłkarzy, pominąłem tych, którzy nie urodzili się we Francji.

Patrice Evra -> ur. w Dakarze (Senegal). Jeśli chodzi o karierę juniorską, wszystkie kluby francuskie. W rep. Francji grał już w U-21.
Senegal - dawna kolonia francuska (już od XVII w. Senegal był stopniowo podbijany przez Francuzów). W 1960 r. Senegal uzyskał niepodległość. Tak więc kolonią był od XVII do II poł. XX w. - czyli przez ponad 3,5 wieku.

Steve Mandanda -> Ur. w Kinszasie, stolicy Rep. Konga. Grał w rep. Francji U-21. Jego macierzystym klubem jest klub francuski, ponadto nie grał w żadnym klubie spoza Francji.
Rep. Dem. Konga - Tu niestety z Francją ma tyle wspólnego, że na 77 mln ludzi, jest tam 66 tys. Francuzów. Kongo było kolonią belgijską.

Adil Rami -> Urodzony w Bastii (Maroko). Od początku kariery piłkarskiej aż do 2011 roku grał w lidze francuskiej. Od 2008 roku gra w rep. Francji (na początku w drugim składzie - "Francja B".)
Maroko - W XIX w. był obiektem starć Niemiec, W. Bryt i Francji. Od 1912 znalazło się pod protektoratem Francji, w 1956 r. uzyskało niepodległość.

Jak widać każdy piłkarz należący do reprezentacji Francji jest głęboko zakorzeniony z tym krajem. Dziękuję, dobranoc.

Witia
27-06-2012, 18:27
Arrim, spokojnie. Próbujesz przekonać człowieka który w domu maluje ściany jedynie na biało. Oszczędź sobie. Głupoty i prostactwa nie zbijesz poważną rozmową.

Więcej pożytku zrobisz jak zamówisz mu prenumeratę jakiegoś aryjskiego miesięcznika.

odi.profanum
27-06-2012, 23:03
Próbujesz przekonać człowieka który w domu maluje ściany jedynie na biało. Oszczędź sobie. Głupoty i prostactwa nie zbijesz poważną rozmową. Na ścianie wisi taka wielka swastyka. Dodałem na nią fosforu, by się świeciła w nocy, abym zawsze pamietał o swojej nienawiści do świata.

Więcej pożytku zrobisz jak zamówisz mu prenumeratę jakiegoś aryjskiego miesięcznika.
Witia, opowiedz mi jak bardzo jestem złym człowiekiem, tak bardzo chcę to usłyszeć.

[spoiler:3go7xc4r]Może dla ciebie jest normalne, że w reprezentacji Francji - państwa w środkowej Europie gra ( był okres, że tak było, teraz już nie ) 9 czarnych z tego ogólnie 10 muzułmanów ). W mojej ograniczonej głowie się to nie mieści. I nie uważam, że to jest normalne, uważam, że Francja idzie w zła stronę i taka polityka emigracyjna zakończy byt narodu francuskiego - i są ku temu podstawy.
Nie chcę spamowac w temacie o piłce tymi pierdołami. Niestety pewne kwestie musiałem wyjaśnić.
Kiedyś to faktycznie miało się frajde ogladania Hiszpanów, Anglików, Włochów, Niemców, którzy faktycznie wyglądali jak Niemcy i byli Niemcami. Była jakaś rywalizacja "narodowa" ala Polska Rosja czy mecze z NRD. Gdzieś ten klimat ulatuje. 15 lat i reprezentanci Rzeszy będą wszyscy wyglądać jak Mesut Ozil.[/spoiler:3go7xc4r]
Szkoda Portugalii, zacząłem im kibicowąc po tym jak już nie mogłem patrzeć na tą grę Hiszpanii. No ale Hiszpanie jednak są silni. Jutro jeszcze Włosi pykną tych przebierańców im będzie git.

Witia
28-06-2012, 10:08
Może dla ciebie jest normalne, że w reprezentacji Francji - państwa w środkowej Europie gra ( był okres, że tak było, teraz już nie ) 9 czarnych z tego ogólnie 10 muzułmanów ). W mojej ograniczonej głowie się to nie mieści. I nie uważam, że to jest normalne, uważam, że Francja idzie w zła stronę i taka polityka emigracyjna zakończy byt narodu francuskiego - i są ku temu podstawy.
No właśnie widać jakim poziom prezentujesz. Jakie znaczenie ma, czy ktoś jest czary, żółty, czy zielony? Urodził się we Francji, wychował się tam, płaci podatki, rozwija tamtejszą kulturę i tradycję. Jest Francuzem i Twoje rasistowskie poglądy tego nie zmienią.


Na ścianie wisi taka wielka swastyka. Dodałem na nią fosforu, by się świeciła w nocy, abym zawsze pamietał o swojej nienawiści do świata.
Nie wątpię. Chociaż czekaj. Swastyka pewnie jest czarna, tak więc ten kolor definitywnie odpada. Brudzi świetlistą biel.


Skończ mnie przekonywać o swojej normalności. Jak ktoś nie wychyla głowy z poza swojej wsi i prezentuje poglądy rodem z jaskini, to jego sprawa. Oszczędź sobie tych narodowych teorii, ewentualnie idź na forum jakiegoś AH18, tam z pewnością spotkasz ludzi o podobnych poglądach i będziecie mogli stworzyć niezłe kółko wzajemnej adoracji. Tragiczne jest ocenianie człowieka po tym jaki ma kolor skóry i odbieranie mu prawa do poczuwania przynależności narodowej. To świadczy o chamstwie jedynie z Twojej strony.

odi.profanum
28-06-2012, 10:28
Dobra, nie chce mi się przepychać: i tak wyjdzie, że jestem złym nazistą ( choć nic z tym wspólnego nie mam ).

Skończ mnie przekonywać o swojej normalności. Jak ktoś nie wychyla głowy z poza swojej wsi i prezentuje poglądy rodem z jaskini, to jego sprawa Idę więc coś upolować na obiad.

Tragiczne jest ocenianie człowieka po tym jaki ma kolor skóry i odbieranie mu prawa do poczuwania przynależności narodowej.Nigdzie tego nie napisałem; nie ważnie i tak wiadomo,że i tak chciałem to napisać. Po prostu bawi mnie reprezentacja Francji złożona w 3/4 z byłych kolonistów 8-)

28-06-2012, 10:34
A tobie co Witia? Nie rozumiem twojego tonu wypowiedzi, dziwi ciebie że nie wszystkim podoba się że reprezentacje narodowe zaczynają, a raczej funkcjonują co niektórych krajów jak kluby piłkarskie? zadam ci zagadkę, najlepsi swego czasu holenderscy piłkarze z jakiego kraju pochodzili? dziwnie brzmi, ale warto poszukać :)
--
Witia sugeruję byś w ramach wakacji, nie wiem ile masz lat, może być nietrafiony pomysł- pojechał, czy poleciał do Francji, czy też Niemiec i poobserwował, porozmawiał z ludźmi, mi dobrze zrobiło i podchodzę do tzw. poprawności politycznej i tzw. wielokulturowości z dystansem...

kirlan
28-06-2012, 10:52
Hekh Hmm Hmm!!!
Uprasza się Waszmościów o trzymanie klawiatur na wodzy!
Tak serio: dajcie se na luz chłopaki, nie mąćcie, odprężcie się!

Czeka nas kolejny mecz i szykuje się ze będzie równie zacięty jak ten wczoraj. Oby tylko bramek było więcej ..tak ze 2 dla Niemców i ze 4 dla Włochów.

odi.profanum
28-06-2012, 11:25
No właśnie. 4 dla Włochów. Na pohybel multi-kulti!

McAbra
28-06-2012, 12:05
Na pohybel multi-kulti!

Błagam, nie dość o tym było??!! :evil:

odi.profanum
28-06-2012, 12:42
Jak dziś reprezentanci Niemiec odpadną to się zamknę i będę szczęśliwy

kizi
28-06-2012, 18:19
Skoro Portugalia odpadła, mam nadzieję, że ktoś pojedzie Hiszpanów. Już w RPA fartownie wygrali, do tego prezentują najnudniejszy styl gry w historii...

odi.profanum
28-06-2012, 19:10
Czemu fartownie wygrali w RPA? Wygrali zasłużenie.

McAbra
29-06-2012, 07:08
Skoro Portugalia odpadła, mam nadzieję, że ktoś pojedzie Hiszpanów. Już w RPA fartownie wygrali, do tego prezentują najnudniejszy styl gry w historii...


Podpisuje się obiema rękami.Trzy razy.

Witia
29-06-2012, 11:50
Nigdzie tego nie napisałem; nie ważnie i tak wiadomo,że i tak chciałem to napisać. Po prostu bawi mnie reprezentacja Francji złożona w 3/4 z byłych kolonistów 8-)
Nie wątpię. Jak ktoś murzyna widzi jedynie w telewizji i to przypadkiem ( bo filtr 'anti-black' nie zadziała ), to potem takie reakcje ;)

Rozumiem w pełni.

kirlan
29-06-2012, 13:19
Forza Italia!! :D :D :D
Czas wziąć byka za rogi!!
2:1 dla Włoch!!
(odpukać, splunąć przez lewe ramię, kciuki zaciśnięte)

odi.profanum
29-06-2012, 13:49
Nie wątpię. Jak ktoś murzyna widzi jedynie w telewizji i to przypadkiem ( bo filtr 'anti-black' nie zadziała ), to potem takie reakcje Suche. Akurat czarnych erasmusów to nie problem spotkać w moim przypadku.

Forza Italia!! 8-)

kizi
29-06-2012, 14:49
Czemu fartownie wygrali w RPA? Wygrali zasłużenie.

wymęczone zwycięstwa 1:0, coś jak mecz z Portugalią

odi.profanum
01-07-2012, 22:16
wymęczone zwycięstwa 1:0, coś jak mecz z Portugalią ;) ;)

kizi
01-07-2012, 22:24
A co, w RPA tak nie było?

Marat
02-07-2012, 00:43
To byla deklasacja, co tu duzo mowic. No i w koncu Hiszpanie nie zanudzali, tylko zagrali swietne zawody. 3 tytuly mistrzowskie w 6 lat, tego jeszcze nie bylo. Ktos sie im przeciwstawi za 2 lata? Szkoda mi Wlochow, bo dostali sroga lekcje. No ale z drugiej strony nikt na nich nie stawial przed turniejem, stereotypowe catenaccio i typowe włoskie cwaniactwo, tak sie postrzega Italie, co juz dawno nie jest prawda. Wyeliminowanie faworyzowanych Niemcow i awans do finalu, to jednak wielkie osiagniecie. Takze gratulacje dla obu zespolow, dzis wygral lepszy.

kirlan
02-07-2012, 17:48
No cóż ! Włosi grali dobrze , bardzo dobrze nawet , ale zabrakło im szczęścia... :(
... i wytrzymałości Hiszpanów.
Hiszpanie znowu grali gorący piękny football .
Piękny mecz. Jeśli nie liczyć bramek, tylko akcje, jakość gry - w sumie dość wyrównany.

E' viva Espania!! :D 8-)