PDA

Zobacz pełną wersję : Zabawa w plikach



Bonc
27-09-2009, 19:45
Zabawilem sie dzisiaj plikami, a dokladnie mowiac znacznie oslabilem Kartagine i Rody Rzymskie(zmniejszylem im kase i doswiadczenie jednostek). W tym samym czasie wzmocnilem Numidie(dalem kazdej jednostce z tej nacji 3 doswiadczenie, a na dodatek dodale jej 45 000 kasy), robiac ja najsilniejsza frakcja w grze. Zrobilem to dlatego ze Numidia jest bardzo slaba, co zobaczylem pare razy grajac w custom battle. Zamezam przygladac sie tej dziwnej kampanii gdzies z daleka, moze z Germanii albo Brytanii. Mam nadzieje ze Numidia zniszczy Kartagine a potem zdobedzie Italie ;)

Ma ktos podobne doswiadczenia? Bylbym bardzo ciekaw jak zachowuja sie takie beznadziejne nacje nagle podniesione do poziomu potencjalnego imperium.

kuroi
27-09-2009, 21:23
Mnie takie zabawy nie ciekawią. Dla mnie to jest strasznie głupie, że taki cienias tworzy imperium. Z resztą nawet jeśli będą mieli na początku duży hajs to mogą go szybko stracić jeśli nie będą mieli z kim handlować ;)
I wątpię, czy zdobędą Italię. Prędzej skierują się ku Egiptowi.

Bonc
27-09-2009, 21:34
Oj wlasnie, Egipt tez oslabilem :) Numidia dlugo nie bedzie miala problemow z pieniedzmi, znacznie zwiekszylem jej skarbiec, o czym juz pisalem. Na dodatek ja bede z nimi handlowal.

Rapsod
27-09-2009, 21:39
Większe znaczenia ma podwyższanie agresywności frakcji poprzez zmianę jej charakteru.

Bonc
27-09-2009, 21:42
Numidia startuje z balanced henry. Co powinienem im dac?

Furiusz
27-09-2009, 22:54
To i ja się zapytam, jak sprawić by reformy mariusza pojawiały się ciut wcześniej?

Bonc
27-09-2009, 22:56
Dodaj ludnosci do stolicy, by wczesniej zrobic imperial palace. Zrobisz to w descr_strat ;)

Furiusz
27-09-2009, 23:16
hmm a dałoby radę, zrobić tak by reformy pojawiały się przy niższym poziomie tegoz budynku?

Bonc
28-09-2009, 08:34
Wydaje mi sie ze nie, szukalem w paru plikach i chyba nie jest to mozliwe.

Bonc
05-10-2009, 14:51
Zagralem gdzies z 25 tur Pontem i przygladajac sie sztucznie napakowanej Numidii i oslabionym rodom rzymskim. Numidia szybko zajela prawie cala Afryke zachodnia, oprocz Thapsus(pod panowaniem Scypionow), prawdopodobie staci jednak miasto Kartagine, dlatego ze jest ono o oblezone przez wojska Scypionow ktore sa wieksze niz garnizon miasta. Numidia pewnie zostanie zniszczona, jednak potrwa to dosc dlugo, wiele krwi Rzymskiej(i nie tylko) przeleje sie przez zachodnia Afryke ;)

kuroi
05-10-2009, 16:52
mam pytanie. Jak w plikach gry zrobić, żeby dwie nacje miały sojusz, którego nie mogą zerwać? Coś na kształt rodów rzymskich.

Grand Admiral Thrawn
05-10-2009, 20:29
w desc_strat poszukaj na końcu pliku info o dyplomacji startowej. Przy rodach rzymskich jest na -10 więc wpisz taką samą liczbę u kogo tam chcesz.

Co do grzebania w plikach to pododawałem bonusy do prawa i zadowolenia do kilku budynków (coś na wzór M2) i teraz bardzo fajnie się gra (ostatnio wyczytałem na jednym z forów, że akademie miały dawać bonusy 5%, 10% i 15% do prawa ale coś patch 1.5 nie wyszedł za najlepiej dla CA i poinformowali, żeby to zrobić samemu :roll: )

kondradosss
13-01-2010, 13:07
siema
ja chciał bym pokombinować z jednostkami czy powiecie mi co trzeba zrobić , albo gdzie wejść itp

kuroi
13-01-2010, 13:36
siema
ja chciał bym pokombinować z jednostkami czy powiecie mi co trzeba zrobić , albo gdzie wejść itp
Folder: data
plik: export_descr_unit
Na początku pliku masz instrukcję i hulaj dusza! Ale pamiętam o zrobieniu kopii zapasowej pliku, uważaj na przecinki i spacje oraz... max wielkość oddziału to 60. NIGDY więcej tam nie wpisuj bo na bank nie będzie działać ;)

Rudi
15-01-2010, 14:24
a mógłby ktoś wrzucić wartości graniczne jakie można wstawiać do poszczególnych rodzajów jednostek: kawaleria, piechota itd..