PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z 6.3 i 6.4



hestaroimon
15-06-2012, 23:51
Witam. Mam problem z modem SS 6.4 pod Kingdoms. Otóż jak tylko wejdę w menu kampanii, wybiorę nację i klikam start wyrzuca mnie z powrotem do głównego menu. To samo tyczy się zresztą pojedynczych bitew. W żaden sposób nie mogę zacząć gry. Działam na systemie Windows 7. Oprócz SS w wersji 6.4 mam zainstalowaną wersję 6.1 i ta działa bez zarzutu. Czy mam tą starszą odinstalować? Na stronie z której pobierałem wersję 6.4 było info że nie trzeba odinstalować poprzedniej wersji.
Z góry dzięki za podpowiedzi.

Samick
16-06-2012, 16:05
Spróbuj przeinstalować i wgrać wszystko, łącznie z bugfixami (o ile jakieś wyszły). Potem można myśleć o wywalaniu wersji 6.1.

hestaroimon
17-06-2012, 22:18
Dzięki i pozdrawiam.

Araven
18-06-2012, 07:06
Hestairomonie viewtopic.php?f=398&t=178 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=398&t=178) w tym temacie odpowiedziałem Arrimowi na stronie 42 w dniu 20 maja 2012 - prawdopodobnie nie wybrałeś języka oraz rodzaju kampanii po instalacji, musisz to zrobić. Znajdź wskazany post i powinieneś sobie poradzić. Ponowna instalacja SS niekonieczna, ja miałem i 6.1 i i 6.4 i ok było, maja inne nazwy katalogów.

hestaroimon
26-06-2012, 09:03
Zrobię tak jak mówisz. Dzięki i pozdro

rogal2098
22-02-2013, 23:47
Jak w temacie,pobrałem oraz zainstalowałem SS wersja 6.3 ale kiedy próbuje włączyć czy to Medievala czy SS to wyskakuje mi błąd że mam za wysokie ustawienia graficzne mimo że kilka godzin wcześniej grałem w Medievala. I Tutaj pojawia się pytanie,czy da się to jakoś naprawić? (ewentualnie zmienić ustawienia bez włączania gry). Oraz czy Stainless Steel mógł wpłynąć na ustawienia?

Araven
23-02-2013, 07:49
Spróbuj to ustawić w Kingdoms, jak nie da rady odpalić wejdź do tatalogu Medka i w pliku medieval2.preference pozmieniaj - pogrubiłem to co najwazniejsze do zmiany. Zrób kopie tego pliku nim zaczniesz zmiany.

[game]
advanced_stats_always = 0
advisor_verbosity = 0
ai_factions = skip
allusers = 1
auto_save = 1
blind_advisor = 1
campaign_map_game_speed = 99
campaign_map_speed_up = 1
campaign_num_time_play = 1570
chat_msg_duration = 10000
disable_arrow_markers = 0
disable_events = 0
english = 0
event_cutscenes = 0
fatigue = 1
first_time_play = 0
gamespy_save_passwrd = 1
label_characters = 0
label_settlements = 1
micromanage_all_settlements = 1
morale = 1
mute_advisor = 1
no_campaign_battle_time_limit = 0
pref_factions_played = 847904767
tutorial_battle_played = 0
tutorial_path = norman_prologue/battle_of_hastings
unit_size = huge na normal albo low
unlimited_men_on_battlefield = 1
use_quickchat = 0


[video]
anisotropic_level = 2
anti_alias_mode = off
antialiasing = 0
assassination_movies = 0
autodetect = 0
battle_resolution = 1920 1080 na niższą dostosowaną do Twego monitora
bloom = 0
building_detail = low
campaign_resolution = 1920 1080 na niższą dostosowaną do Twego monitora
depth_shadows = 2
depth_shadows_resolution = 1
effect_quality = low
event_movies = 1
gamma = 128
grass_distance = 20
ground_buffers_per_node = 4
ground_cover_buffers_per_node = 4
infiltration_movies = 0
model_buffers_per_node = 4
no_background_fmv = 1
reflection = 0
sabotage_movies = 1
shader = 2 na 1 albo na 0
show_banners = 0
show_package_litter = 0
skip_mip_levels = 0
splashes = 1
sprite_buffers_per_node = 4
stencil_shadows = 1
subtitles = 1
terrain_quality = custom
texture_filtering = 2
unit_detail = high na low albo na normal
vegetation = 1
vegetation_quality = low
vsync = 0
water_buffers_per_node = 4
widescreen = 1

rogal2098
23-02-2013, 11:07
Nie wiem czemu ale wszystko samo wróciło do normy, dzisiaj sprawdzałem czy może jednak działa a tu niespodzianka i Kingdoms i Medieval i Stainless Steel działają poprawnie wszytko da się włączyć kampanie działają jak należy bitwy też. Więc dzięki za pomoc jeśli znowu wystąpi ten problem kiedy będe pobierał wersje 6.4 i spolszczenie wiem z czego korzystać ;)

Simonwizard
30-12-2013, 11:02
Witam Państwa,

mam SS 6.4 z zainstalowanym fixem i spolszczeniem, ale nie chce mi działać kampania. Gdy wybieram państwa i opcję rozpocznij kampanię, powraca mnie do okna wyboru własnej bitwy, kampanii itd. Wie ktoś może, jak to naprawić?

Lwie Serce
30-12-2013, 11:17
Jaki masz system? Jaka jest ścieżka gry i moda? Bez takich informacji zazwyczaj nie można pomóc :)

Simonwizard
30-12-2013, 11:37
Windows 7, a ścieżka nie mam pojęcia co to jest i gdzie to sprawdzić :)

Lwie Serce
30-12-2013, 11:42
Wyłączałeś UAC? Może pomóc, w necie łatwo znajdziesz jak to zrobić, jeśli nie wiesz. A ścieżka, znaczy gdzie zainstalowana jest gra dokładnie, wraz z modem ;) Wrzuciłeś SS do mods czy do głównego folderu Medievala?

Simonwizard
30-12-2013, 12:34
Cóż to znowu UAC? Co do ścieżki, to mod jest zainstalowany w folderze mods. Może to istotne, ale po wgraniu patcha 6.4 nazwa folderu pozostała 6.3
Dodatkowo teraz gra nawet nie wchodzi do menu :D Czas jątrzy rany

Lwie Serce
31-12-2013, 09:47
UAC? Po prostu trzeba to wyłączyć :D Czasem ludziom to pomagało. Masz może grę na partycji systemowej, lub co gorsza w program files? Jeśli tak to radziłbym zainstalować gdzie indziej :)

Mod zainstalowany poprawnie, i w przypadku W7 z wyłączonym UAC, i znajdujący się poza partycją systemową nie ma prawa strzelać fochów żadnych ;)

Wald
02-01-2014, 11:03
Mam to samo, miałem :D

Wszystko tak jak pisze Lew, nie wiem co to jest ten uac xD :mrgreen: ale mam dwie ikony do uruchomienia moda, i ta druga która wybiera okres itp. jest w folderze z modem :)

Mumia
13-01-2014, 18:24
Mam ten sam problem i podejrzewam co może być jego przyczyną. Jakiś czas temu miałem Third Age + Divide & Conquer. Usunąłem Third Age ale pozostały pliki D&C, usunąłem je ręcznie bo nie miałem żadnego deinstalatora na dysku. Gdy powróciłem duża część modów wywala mnie do menu jak w opisanym problemie. Podejrzewam D&C dlatego, że gdy poprzednio odinstalowywałem czy ręcznie wyrzucałem mody nic się takiego nie działo i prawdopodobnie D&C podrzuca gdzieś jakiś plik. Pytanie jaki i gdzie? Na pewno nie w głównym folderze bo go czyściłem, rejestry to samo. Więc jakieś pomysły?

Araven
13-01-2014, 20:23
Zainstaluj moda ponownie, SS znaczy. jaki masz system Windows? Gdzie gra, na dysku z systemem czy nie?

Mumia
15-01-2014, 06:28
Mod jak i gra reinstalowane, a rejestry wyczyszczone. Windows 8, gra na dysku z Windowsem. Zauważyłem, że na 6.3 wszystko jest ok i psuje się dopiero po instalacji 6.4 co nie zmienia faktu, że inne mody mają ten sam problem.

Araven
15-01-2014, 09:01
Problemem może być zainstalowanie gry na dysku z Windowsem i to jeszcze pewnie w Program Files?
To najgorsza lokalizacja dla Wni7 i 8.
Wyłącz UAC w Win 8 i reinstaluj SS 6.4. Jeśli wyłaczone UAC nie pomoże. Radzę przeinstalować Medka i mody na inną partycję jak system albo wręcz na inny dysk.

diameqqq
26-02-2014, 19:31
Witam wszystkich, pierwszy pościk, niestety z problemem.
Gdy klikam na okienko frakcji ( ten obrazek z herbem), to wyskakuje mi błąd o następującej treści:
"Medieval 2:Total war has encountered an unspecifed error and will now exit" Po kliknięciu "ok" gra się wyłącza i wychodzi do pulpitu.
Spotkał się ktoś już z czymś takim?
http://zapodaj.net/902db64ace7d8.png.html <- link do ss

Araven
26-02-2014, 19:57
Witaj.
Co to za wersja SS ? Generalnie Ci działa tak?
Czasem się zdarzają takie komunikaty. Wczytaj poprzedni save rusz agenta, zapisz i próbuj grać dalej.

Angie
26-02-2014, 20:02
Gram w SS od dość dawna ponad 200 tur za mną, nigdy nie miałam problemu z takim błędem, ba! w ogólnie nigdy mi gra nie wykrzaczyła...
Może źle zainstalowałeś?
zrób tak jak pisze Araven, jeżeli nie pomoże przeinstaluj moda...
Edit: możliwe że to wina spolszczenia?
Ja osobiście gram na Angielskiej wersji

Paweł-K
27-02-2014, 08:16
Gram w SS od dość dawna ponad 200 tur za mną, nigdy nie miałam problemu z takim błędem, ba! w ogólnie nigdy mi gra nie wykrzaczyła...
Może źle zainstalowałeś?
zrób tak jak pisze Araven, jeżeli nie pomoże przeinstaluj moda...
Edit: możliwe że to wina spolszczenia?
Ja osobiście gram na Angielskiej wersji

Niech żyją dziewczyny grające, szczególnie w Total Wary i lubiące historię !! :D :mrgreen: ;)

Kobrax
27-02-2014, 10:14
Może to być wina spolszczenia. Ja jak miałem spolszczenie to mnie wywalało chyba z takim samym lub podobnym błędem jak się do Rzymu zbliżyłem.

NocnyTajemnik
10-04-2014, 10:29
Witam grając Królestwem Jerozolimy dostaje misje by pogadać z papiestwem i do tego dostałem obok Rzymu dyplomatę by móc to zrobić.problem polega na tym że gdy go klikam gra wywala do pulpit.Mam wesje 6.4 spolszczenie oraz ten teutonic patch.

Araven
10-04-2014, 11:12
Problem jest albo w modzie, albo spolszczeniu. Po prostu, nie wykonuj tej misji. Podaj ew. log błędu. Z katalogu logs w katalogu głównym moda. jak tam nie ma katalogu logs to go stwórz.

NocnyTajemnik
10-04-2014, 14:07
14:57:44.983 [system.io] [always] mounted pack packs/data_0.pack
14:57:44.983 [system.io] [always] mounted pack packs/data_1.pack
14:57:44.983 [system.io] [always] mounted pack packs/data_2.pack
14:57:44.983 [system.io] [always] mounted pack packs/data_3.pack
14:57:44.983 [system.io] [always] mounted pack packs/data_4.pack
14:57:44.983 [system.io] [always] mounted pack packs/localized.pack
14:58:47.542 [system.rpt] [error] Medieval 2: Total War encountered an unspecified error and will now exit.
Ech chyba trzeba to od nowa instalować co ?

Araven
10-04-2014, 15:00
Nie wygląda strasznie, w modach ctd się zdarzają.
Usuń map.rwm z katalogu base moda i próbuj grać dalej. W razie problemów przywróć na moment angielski text i zobacz czy pójdzie save na angielskim text.

NocnyTajemnik
10-04-2014, 17:42
Patrzyłem i myślę że to wina tego dyplomaty bo gdy go kliknę gra się wywala ,chyba po prostu nie będę go tykał i będzie ok.

I dzięki za zainteresowanie się Araven. :) temat jak dla mnie można zamknąć.

spixel4
27-04-2014, 14:32
Witam, kilka dni temu zainstalowałem modyfikację stailness steel 6.3 wszystko działało jak należy. Gdy zainstalowałem patch 6.4 gra po włączeniu i wyświetleniu ekranu ładowania z krzyżowcem wywala do pulpitu! Próbowałem reinstalacji i nie wiem już co robić? :sos:

Samick
27-04-2014, 15:22
Zacząłbym od zapoznania się ze strukturą forum, nim stworzyłbym temat. I bez żadnego wykolejającego temat przepraszania.

Araven
29-04-2014, 22:26
Na pewno masz kompletną instalkę?
Usuń map. rwm z katalogu base i spróbuj odpalić.

Raster123
04-05-2014, 11:53
Witam.
Wczoraj zainstalowałem SS 6.4 wybrałem wcześniejszą kampanie i zainstalowałem polszczenie po tym jak zacząłem grę francją. Mam 24 ture co prawda 4 razy mnie wywaliło ale po ponownym wykonaniu tej samej czynności gra ruszyła najpierw to były crashe w turach potem ctd gdy dyplomate wysadziłem z łodzi w pobliżu Rzymu. Teraz crashuje mnie gdy następuje ruch turcji i za cholerę nie chcę ruszyć dalej. Jest jakiś fix do tego moda bo jak ma mnie crashować co 6 tur to niezbyt daleko zajdę...

Araven
04-05-2014, 13:14
Fixów szukaj na TWC na stronie nr 1 jest Teutonic fix.
Część błędów może wynikać ze spolszczenia, ale pewności nie mam.
SS 6.4 ma dużo bugów i mocno wywala.
Spróbuj Broken Crescent 2.3.2.2 z patchem i fixami, wszystko masz w temacie o Broken.
Albo BellumCrucis 6.3

przewod
19-05-2014, 18:41
Witam,
grałem Polską, ale w 45 turze zaczęło mnie wywalać przy ruchu Jerozolimy. Żadne wczytywanie wcześniejszych zapisów nie działało, ciągle to samo, 45 tura, ruch Jerozolimy, błąd. Nic to, zacząłem od nowa, tym razem Egiptem- i tutaj podobna sytuacja, tylko przy zajmowaniu Jerozolimy- przeprowadzam oblężenie, wygrywam, a w momencie gdy mój generałek ma wjechać do miasta, bęc unspecifited error... nie mam pojęcia co z tym zrobić, a już się zdążyłem wciągnąć w tego moda ;) ma ktoś może jakieś pomysły/sztuczki?

Araven
20-05-2014, 17:07
Cóż mod niestety wywala. Nie zrobiono porządnych poprawek. Częste savy, by mieć do czego wrócić, ale za wiele to nie da.
Poszukaj na TWC jakichś submodów, albo zmień moda na stabilny.

Bakhuzbaruk
06-06-2014, 10:23
Nie wiem czy to ma jakiś związek z modem czy nie.Nie mam o tych sprawach zielonego pojęcia,więc jeżeli nie ma to proszę o przeniesienie do innej kategorii(nie chcę zaśmiecać forum).Nie wiem czy temat nie był już poruszany,więc jeżeli ktoś mógłby mi podać wątek to poproszę.Dzisiaj chcąc sobie odpalić swojego save'a kampanii mongołów(wykończyłem cały Egipt,Turcję,Ruś Kijowską i kończyłem z Republiką Nowogrodzką,nie chciałbym tego stracić)stała się dość dziwna rzecz,która mnie nie ukrywam zirytowała.Wywalało mnie cały czas do menu głównego.Próbowałem odpalić drugiego save'a z tej samej kampanii,ale teraz to mnie wywaliło do pulpitu i coś,że wystąpił błąd.Jeszcze jednego miałem save'a,ale nie z mongołów i wszystko się pięknie wczytało.Nie wiem...może mongołowie jako frakcja są zbugowani?Sprawdzałem też w folderze z save'ami i wszystkie tam się znajdują.Dodam,że medieval'a ii jak i kingdoms mam oryginalne,ale ze steam'a.SS też przez niego odpalam,ale to chyba względu na to nie ma.Proszę o pomoc.

Araven
06-06-2014, 10:40
Jaka wersja SS ? Bo jest chyba z 8 wersji.
Uzywasz jakichś submodów, spolszczenia?

Generalnie, błędy mogą być i w czystej grze, bez modów. W modach błędy są częstsze. Należy trzymać porządek na kompie, robić częste savy pod różnymi nazwami.
Ale to nie załatwia wszystkich problemów, zdarzają się błędy krytyczne, jakie uniemożliwiają dalszą grę na danym savie. Stabilność moda, zależy mocno od wersji, są wersję SS bardzo stabilne, ale np. 6.4 wywala dość często.
Próbuj wczytywać wcześniejsze zapisy. Czasem pomaga usuniecie pliku map.rwm z katalogu base. Lub włączenie na moment toggle_fow. Nikiedy wystarczy np. ruszyć jakiegoś agenta, zapisać ponownie i kolejnym razem save się wczyta.

Bakhuzbaruk
06-06-2014, 22:10
Wersję akurat mam 6.4...Submodów,spolszczenia;brak.Posiadam tylko dwa zapisy z danej kampanii.Wczytuję jeden;ładuje się w zaskakująco szybkim tempie i wywala do menu głównego.Wczytuję drugi;wywala do pulpitu i wyświetla się się komunikat,że wystąpił nieznany błąd i trzeba kliknąć ok,gra się wyłącza.Co do tego pliku,prawdopodobnie jestem siekiera,ale nawet tego katalogu nie mogę znaleźć....Przeszukałem wszystkie katalogi w Medievalu podstawie i jeszcze modzie.Jeżeli mógłbym to chciałbym znać dokładniejszą lokalizację.No i może znowu nie zabłysnę,ale gdzie ja mam to toggle_fow wpisać,bądź ruszyć jednostką?Na jakim savie?Przypomniałem sobie o jednej istotnej rzeczy.Kiedy ostatnim razem grałem,zapisałem grę.Zapis się dokonał podczas przeskakiwania tury.Niby wszystko ok,ale po prostu już nie miałem siły siedzieć przy tym badziewiu i zrobiłem jedną z gorszych rzeczy,czyli wyłączyłem go z gniazdka zamiast normalnie wyłączyć.Nie wiem czy to też mogło mieć wpływ,bo zapisałem wszystko normalnie i save'a raczej mi nie mogło uszkodzić.Szczególnie,że inne kampanie działają.

Araven
06-06-2014, 22:25
Katalog moda, potem data/world/maps/base i tam jest plik map.rwm

Wciskasz tyldę ` i pojawi się konsola kodów tam wpisujesz komendę toggle_fow i powinna się odsłonić mapa.
Poczytaj o konsoli kodów w Grodzie albo Podzamczu jest taki temat.
Savy mogły się uszkodzić, jak się nie chcą wczytać. Ale popróbuj jeszcze.
A najlepiej to zmień moda.

Ragnar Lodthbrok
16-06-2014, 22:55
Witam!

Zainstalowałem moda Stainless Steell 6.4. Gra na modzie uruchamia się normalnie, ale kiedy klikam na "Wielka kampania" ukazuje się komunikat "proszę wybrać element z listy" po czym po zatwierdzeniu nie dzieje się nic. Kiedy klikam którąś z kampanii w pliku SS_setup.exe i potem OK pokazuje się taki komunikat:
152

W folderze world/maps/campaign/imperial campaign nie ma rzeczywiście żadnych plików. Wygląda to tak jak gdyby pliki kampanii się nie zainstalowały. O co więc chodzi i co mam zrobić aby móc zagrać w tego niezwykłego moda??

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Ragnar Lodthbrok

Araven
17-06-2014, 07:42
Jaki masz system operacyjny, gdzie gra zainstalowana podaj pełną ścieżkę?
Przed SS 6.4 należy zainstalować SS 6.3, zrobiłeś to?
SS 6.4 jest dość niestabilny, ale jak Ci zależy to instaluj.

Ragnar Lodthbrok
17-06-2014, 09:22
Oczywiście, że zainstalowałem wcześniej 6.3. Grę mam zainstalowaną na dysku systemowym w Program Files, ale nie mam innej partycji. Mam Widnows 8.1/

Araven
17-06-2014, 09:34
W tym może być problem, wyłącz UAC w Win 8 i spróbuj zainstalować ponownie.
UAC chroni system szczególnie Program Files i instalacja mogła być niekompletna.
Czasem pomaga ponowne pobranie plików instalacyjnych.
Edit: Powinno dać się stworzyć inną partycję bez reinstalacji, w Win7 można.

Ragnar Lodthbrok
17-06-2014, 09:38
Last Kingdom na przykład chodzi na systemowej. Zobaczymy po reinstalce. ;)

Cirmius
05-07-2014, 15:27
Tak jak w temacie.

Mam najnowszego Stainless Steel 6.4 ze spolszczeniem. Reinstalowałem, to sobie pograłem tylko 10 tur dłużej. Błąd, który wyświetlił się przy Jerozolimie (taki suchar, ziemia święta, error już nie):
Thread: Medieval 2: Total war encoutered an unspecified error and will now exit.
Mam najnowsze sterowniki. Gieram na Windowsie 7.

Piter
05-07-2014, 18:49
Link do działu moda

http://forum.totalwar.org.pl/forumdisplay.php?247-Stainless-Steel

Cirmius
05-07-2014, 19:08
Oj sorki, ślepy jestem, prosiłbym o przeniesienie

Samick
06-07-2014, 03:26
Sam temat wałkowany tysiąc razy, radzę wybrać się do okulisty. Przyznaję upomnienie, temat zamykam i zalecam wizytę u okulisty.

Araven
06-07-2014, 09:08
Poinstaluj wszelkie fixy do SS 6.4 z TWC.
W Win7 gier nie powinno się instalować na Program Files a najlepiej to na innej partycji niż system Windows.

Generalnie SS 6.4 ma dużo błędów i często wywala. Jak instalacja fixów niewiele poprawi, zmień moda. Ew. rozejrzyj się za jakimś nowym submodem do SS 6.4.

Myślę o submodzie z tego tematu: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?9654-The-Stainless-Steel-Historical-Improvement-Project-v-0-8

zabujca100
23-09-2014, 14:49
Tak jak w temacie.Wersja Stainless Steel 6.4 ze spolszczeniem.Gra wywala do pulpitu podczas bitwy.W innych kampaniach tak się nie dzieje

Araven
23-09-2014, 14:56
Po pierwsze po co założyłeś nowy temat?
Na 1 pytanie jakie mogłeś i powinieneś zadać w Dyskusji ogólnej?

Po drugi każdy mod czasem wywali w bitwie czy kampanii, próbowałeś kilka razy? wywala w bitwie w polu, oblężeniu? Konkrety jakieś. Temat przeniosę za jakiś czas do dyskusji ogólnej.
Nowe tematy na 1 pytanie to doskonały sposób zaśmiecania działów.

Jestemgraczem
20-11-2014, 22:02
Witam!
Tak jak już zapewne większość z was przeczytała w temacie mam problem z bitwą w kampani. Za każdym razem, podczas proby włączenia bitwy prowadzonej przez nas - gra przechodz w ekran ładowania a następnia wyrzuca mnie z pulpitu. Posiadam S.S 6.4 i reinstalowałem moda jednak nic to nie daje, włączałem też bitwe jakąkolwiek z 10 razy i też nic więc takie rozwiązanie nie zadziała. Jakieś pomysły?
Z góry Dzieki

Araven
20-11-2014, 22:23
Witaj.
Po co założyłeś nowy temat na 1 pytanie? Jest dyskusja ogólna, tam należało zapytać.

Patrz dalej posty Marengo nr 1153 i nr 1154 strona 116 w tym linku: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?47-Dyskusja-og%C3%B3lna-i-download

Poinstaluj wszelkie fixy. Zmień ew. opcje grafiki na niższe.

GiMNiK
25-02-2015, 17:51
Posiadam problem z modyfikacją Stainless Stell 6.4 Po uruchomieniu launcher'a wyskakuje mi: żółty trójkąt z wykrzyknikiem i nic więcej, żadnego tekstu itd.. Proszę o pomoc :( W napędzie znajduje się płyta MTW2 Kingdoms-oryginalna. Nie wiem w czym tkwi problem :/

P.S. To mój pierwszy post tutaj, proszę o wyrozumiałość

Araven
26-02-2015, 11:51
Witaj.

Po co założyłeś nowy temat skoro jest już temat ogólny o modzie, tutaj pytaj: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?47-Dyskusja-og%C3%B3lna-i-download

Podaj jaki Windows lokalizacje moda, bo to co napisałeś nie pomaga w określeniu problemu. ten temat zamykam, na przyszłość się rozglądaj i sprawdź czy takie tematy są nim założysz kolejny niepotrzebny.

MARCINEQ
28-11-2015, 12:20
Witam. Zainstalowałem sobie Stainless Steela, wszystko śmiga w tym modzie i ogólnie jest luz, ale bodajże gdy kończę siedemnastą turę i komputer wykonuje swój ruch pojawia mi się o to taki komunikat: "encountered an unspecified error and will now exit". Wgrałem te wszystkie bugfixy i w ogóle. Ma ktoś jakiś pomysł?
Mam Windows 7 64-bit
Lokalizacja moda: Program Files (x86) > Sega > Medieval II Total War > mods

Automatyk
27-12-2015, 10:59
Witam,
Z okazji świąt zrobiłem sobie prezent i ściągnąłem moda SS6.4. Wszystko chodzi jak należy, nie mam crash'y ani niczego podobnego.
Problem polega natomiast na tym, że zacząłem kampanie Polską. Jeżdżąc po mapie, gra strasznie sie "ścina". Wgląda to jak by przez zelesiony teren ( w większości ) niemozliwa była płynna gra. Dodam, że na południu gdzie tereny w większości sa pustynne gra chodzi płynnie.
Sprawdzałem przy wszystkich ustawieniach graficznych ( low, med high ), wybierałem wczesną i późną ere i wciąż to samo. Miał juz ktoś taki problem? Lub wie ktoś jak sprawić aby gra działała płynnie?
Mam windows 7 64-bit

Przykład (https://www.youtube.com/watch?v=7YZ7PZyqL6M)

Radkovsky
01-04-2016, 14:01
Witam
Jestem nowy na forum dlatego się witam. Mam problem ze SS 6.4. Grałem Krzyżakami. Otóż nie moge rozbudowywać budynków i rekrutować armii bez generała. Tylko mój przywódca frakcji to potrafił to robić a dziedzic nie. Szukałem w opcjach, niby jest zaznaczone że moge budować ale w grze nie moge.


Ponieważ jesteś nowy na forum skończy się tylko na upomnieniu słownym. Prosiłbym o nie zakładanie specjalnie tematów jeżeli są podobne traktujące o problemach z daną wersją.
chochlik20

Piter
03-04-2016, 11:03
Witam
Jestem nowy na forum dlatego się witam. Mam problem ze SS 6.4. Grałem Krzyżakami. Otóż nie moge rozbudowywać budynków i rekrutować armii bez generała. Tylko mój przywódca frakcji to potrafił to robić a dziedzic nie. Szukałem w opcjach, niby jest zaznaczone że moge budować ale w grze nie moge.
Musisz przy starcie kampanii ustawić zarządzanie miastami.

Darayavahusz
27-04-2016, 23:04
Może ktoś mi wytłumaczyć opcje script handler w SS 6.4 (nie jestem biegły w angielskim) a przetłumaczenia tego chyba nie ma na internecie.

http://screenshot.sh/n8kg7U83Lmu2p

pierwsze 3 to wiem po prostu poziomy trudności

następne 2 już nie wiem

Disable Real ... to coś z szybkością rekrutacji za bardzo nie rozumiem opcji

pozostałych 4 jedna jest o ustawianiu wież ze jak przejmiesz prowincje to wieże zostają albo się kasują, reszty nie znam .

Araven
28-04-2016, 05:15
Radkovsky
Odznacz Byg Grim Reality oba, to któryś z nich powoduje brak opcji rozbudowy, patrz wyżej w linku Drayavahusza. Nie jestem pewien czy nowa kampania nie będzie konieczna po odznaczeniu Byg Grim Reality, ale może na save zadziała sprawdź.

Drayavahusz
Disable real recruitment to ograniczona rekrutacja, wolniejsza.
Pierwsze 3 to różne ai nie poziomy trudności Savage ai wybierz
Permanent arrorws to strzały w bitwach, obciąża to grafikę jak masz słaby komp to wyłącz to.
Oba Grim Reality wyłącz ew. poczytaj o Grim Reality radzę wyłączyć.

Darayavahusz
29-04-2016, 00:03
od paru tur mam maki komunikat i straty na koncie od 5 do 11 milionów na turę nie wiem co jest. ze takie coś się dzieje... grac się nie da dalej ...

http://screenshot.sh/mGSMGfC2q9a9L

Araven
29-04-2016, 05:14
To także efekt Byg Grim Reality, tam są różne eventy wpływające na grę to jeden z nich. Po wyłączeniu tych opcji zrób restart kompa i zacznij nowa kampanię.

Darayavahusz
01-05-2016, 13:46
zacząłem od nowa z nowiami ustawieniami na razie wygląda do dobrze, nawet nie zacina się
jest jeden błąd chodzi o heretyków ksiądz popadający w herezje ma max doświadczenia a każda próba go zlikwidowania kończy się drugim heretykiem z max doświadczeniem zamiast księdza, próbowałem kilka razy i zawsze to samo...

zauważyłem ze inkwizytor próbował zlikwidowania ale on chyba nie może się zmienić w heretyka, w innych państwach nie widzę tak heretyków..

Araven
02-05-2016, 06:53
Zabójcą spróbuj.

exar
02-05-2016, 13:25
ściągnij i zainstaluj tego bugfixa od Melooo182
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?640913-Bug-Fixes-for-SS6-4&p=13723098&viewfull=1#post13723098

Jest to kompilacja wielu poprawek, w śród nich jest także ta na słabszych heretyków.
Nowa kampania jednak będzie potrzebna.

Darayavahusz
09-05-2016, 09:49
no nic do 3 razy sztuka znów zacząłem na nowo :)

bugfix dał trochę poprawek tylko czasem wywala błąd przy przerzucaniu tury, zaraz gdy już wszyscy gracze zrobią swój ruch (po rebeliantach)
no i na początek miałem problem z spolszczeniem (częściowe) ale dodałem parę linijek w jednym txt. i już działa..




ps. haha przeglądam pliki spolszczenia a tam takie coś :D

{EMT_VICTORY_POLAND}Polacy rozjebali całą plansze nie oszczędzając nikogo bo są ZAJEBISCI :D GRATULACJE :)
i
{EMT_VICTORY_SLAVE}Rebelianci to cioty

Sacramento
10-07-2016, 14:29
Cześć, mam problem z wersją Stainless Steel 6.4. Gram Państwem Krzyżowym, mam 177 turę i gdy zmieniam na następną gra ładuje 2 kolejne herby i wyskakuje błąd: "Medieval 2: Total War encountered an unspecified error and will now exit".
Dodam że kilka tur prędzej miałem ten sam błąd ale po wczytaniu i ruszeniu kilku oddziałów i agentów błąd przestał wyskakiwać i dało się grać, ale teraz powrócił.
Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić?
załączam link ze screenem: https://zapodaj.net/images/d0f3ecc771fe2.png
Z góry dzięki za pomoc. :)

KrystianBorys
11-07-2016, 12:28
Odsłoń mapę kodem toggle_fow przed zakończeniem tury. Jeżeli z odsłoniętą mapą nic się nie stanie po zakończonej turze z powrotem zasłoń mapę i graj dalej. Gdy poruszy się np. jakiś generał, ksiądz, dyplomata i po chwili będzie błąd, to wyeliminuj tego gostka. Poczytaj sobie odnośnie kodów do Medievala II, powinny pomóc.

Sacramento
12-07-2016, 18:06
Dzięki! Udało mi się, musiałem teleportować moje wojsko żeby pokonało papieską armię podczas której ruchów wyskakiwał error. :D Tylko szkoda że teraz ekskomunika... Grunt że gra działa. :D

Meliamne
12-12-2016, 15:31
Nie umiałem znaleźć odpowiedzi na mój problem dlatego napiszę tutaj.
Mam problem z napisami w grze część jest po angielsku część po rusku a nie których wgl nie ma.
Przykładowo opis frakcji mam po angielsku, ale już wymagania do wygrania gry po rusku, opisy budynków większość po rusku dyplomacja po rusku no nie da się grać a pozycji w menu podczas gry wgl nie mam, nie wiem dlaczego tak się dzieję.
Posiadam wersje 6.4 bez żadnych submodów i bugfixów, przed uruchomieniem odpaliłem SS_setup i ustawiłem angielski mimo to dalej tak jest.
Bardzo proszę o pomoc.

gumil
26-02-2017, 16:16
Witam
Jestem nowy w Medievalu II i mam problem z modyfikacją Stainless Steel 6.4.
Mianowicie chodzi oto mam panel werbunku w fortecy i jednostkę którą chcę zwerbować a werbunek dostępny z 6 tur.
Czekam 6 tur i po 6 turach jednostka dostępna do werbunku za 6 tur. Wspomnę że w fortecy ma przyrost ludności 1%.
Czy zna ktoś rozwiązanie problemu?

Araven
01-03-2017, 06:32
Przyrost ludności w fortecy nie ma tu nic do rzeczy. Jak jednostkę widac w puli rekrutacji to po tych 6 turach powinna być dostępna. Popatrz na TWC na Forum moda odnośnie patchy jakiś, bo ten mod miał dużo błędów na początku.

Darayavahusz
26-05-2017, 21:37
Kończe z SS6.4 trapią mnie błędy 2186 jeden bohater gdy tylko przegrał pokazywał się błąd a teraz jakimś cudem gdy wczytuje grę pokazuje się ten błąd i koniec.

l3th0x
30-10-2017, 12:21
witam. Mam problem ze stainless steel 6.4. Gdy klikam na frakcję Litwy oraz Zakonu Krzyżackiego pojawia mi się komunikat "medieval 2 tw napotkał.." i gra crashuje. Ktoś wie może czym to jest spowodowane? Mam także zainstalowane poprawki v.1.27 oraz submody, czyli te pliki które są zamieszczone w pierwszym poście w zakładce download. I też ten błąd pojawia się kiedy chcę zacząć sobie kampanię jakimś krajem :/ Ktoś coś? :) z góry dzięki za pomoc.

Araven
08-11-2017, 14:26
Nie można za dużo śmigać po menu frakcji bo wywala. Moda nie mam z racji na bugi właśnie.

Pretorian1993
19-01-2020, 13:39
nie chce mi zapisać ustawień AI i gra się z patcha 6.4 nie odpala ? pomoże ktoś ?

Presidente
20-01-2020, 19:13
Klasycznie. Odinstalować wszystko - moda, grę, zainstalować ponownie. Przed instalacją modów zawsze warto zrobić kopię plików vanilli - przy modach to się przydaje bo niektóre nadpisują pliki gry.

Eutyches
21-01-2020, 15:07
nie chce mi zapisać ustawień AI i gra się z patcha 6.4 nie odpala ? pomoże ktoś ?

Jakich ustawień z AI? Niezbyt rozumiem. Co i gdzie zmieniałeś? Coś wgrałeś dodatkowo?

Araven
21-01-2020, 15:48
Spróbuj usunąć map.rwm z katalogu base moda. Dawno temu na TWC był duży submod do SS 6.4 który naprawiał większość bugów. Tam spróbuj poszukać. Reinstalacja gry dobra rzecz, ale sporo czasu zajmuje. To raczej ostatnia deska ratunku.

woocash
18-03-2020, 22:08
Witam, mam problem że Dyplomacja/Trybuty pokazuje mi około 75000 i przez to źle przelicza floreny. Stało się to gdy wziąłem za wasala Litwę. Gram polską. Jakieś rozwiązanie ?

papajkal
26-03-2022, 14:46
Hej, mam następujący problem. Zainstalowałem Medieval II plus Kingdoms, do tego moje ulubione mody - Stainless Steel i Bellum Crucis. Wszystko działa normalnie, sprawnie - jednak za każdym razem (w obu modach) gdy dochodzi do bitwy oblężeniowej w mieście - po chwilowym ekranie ładowania bitwy wywala mnie do pulpitu z tekstem: "medieval 2 encountered an unspecified error and will now exit".
Mam Windows 10, wcześniej na Windows 7 nigdy nie było żadnego problemu z tymi modami.
Prosze o pomoc, pozdrawiam.

Nezahualcoyotl
26-03-2022, 16:14
To dość częsta przypadłość w tych modach. Czasem pomaga zmniejszenie parametrów grafiki pomimo że ma się do dyspozycji mocnego kompa.