PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązany] problem z ładowaniem się następnej tury



Yrpen999
19-06-2012, 19:52
Witam!

Mam irytujący problem z Shogunem, którego kupiłem wczoraj (wersja oryginalna, nowa) - w czasie kampanii, np. po 10 turze na jakimś z tych herbów rodowych gra się minimalizuje i wyskakuje mi okienko z napisem że problem (jaki?!) spowodował, że program przestał działać poprawnie, że Windows go zamknie i sprawdzi, czy rozwiązanie problemu jest możliwe. Zapisałem grę przed tym błędem i gdy wczytałem, dokładnie na tym samym herbie wyskoczyło to samo okienko... Sprawdzałem spójność plików gry, wszystko ok. spełniam wszystkie wymagania, gra chodzi mi na ultra ustawieniach graficznych. Aha, próbowałem rozpocząć kampanię na nowo kilka razy a i tak wyskakuje mi to okienko. Ma ktoś pomysł co można zrobić??? Proszę o pomoc.

19-06-2012, 20:07
Może przeciwnik się zablokował gdzieś? Spróbuj go zmusić do podjęcia jakichś działań .

Yrpen999
19-06-2012, 20:10
W kampanii dla poj. gracza? Ok, wydam mu bitwę czy coś, dzięki.

Yrpen999
19-06-2012, 20:48
Niestety, po bitwie z komputerem i zdobyciu miasta na tym samym herbie - Ito - gra się wyłączyła. Ale i tak dzięki za radę.

Jannek
01-07-2012, 08:47
Witam.
Rozwiązałeś może problem z wyskakiwaniem do windowsa, bo ja mam to samo zaczyna to być irytujące

kirlan
01-07-2012, 17:24
Próbowałeś zwiększyć RAM wirtualny, oczyścić twardziela ze śmieci i zwiększyć limit pamięci dla 1 programu?
patrz chociażby tu:

limit RAM dla aplikacji: http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=224831#p224831


Zrób też porządek ze zbędnymi plikami i programami (właściwie najlepiej od tego zacznij)
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=97535#p97535
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=98392#p98392

NA pulpicie maja być TYLKO skróty i ikony systemowe,
wszelkie inne pliki i foldery przesuń w jakieś inne miejsce na twardzielu!

Yrpen999
02-07-2012, 11:49
Witam.
Rozwiązałeś może problem z wyskakiwaniem do windowsa, bo ja mam to samo zaczyna to być irytujące

Wiesz co, pisałem do cd projektu z pomocy technicznej, ale wykorzystali że mam Windows 8 i uznali, iż gra nie jest wspierana do użycia w tym systemie. Jak dla mnie to zwykła wymówka, ale spróbuj do nich wysłać. Ja w każdym razie załatwiłem sprawę na chwilę obecną, to jest: zamiast grać w "Władzę nad światem" gram w kampanię "Długa kampania", bo jest taki sam limit, do 1600 r., ta druga nie ma tego błędu.

Yrpen999
02-07-2012, 11:51
Kirlan, to nowy komputer, z potężną pamięcią RAM, zresztą coś tam przy niej chyba robiłem. Twardziel jest czysty jak łza. W każdym razie dziękuję wszystkim za pomoc, bo, jak wyżej napisałem, mam chwilowe rozwiązanie.

kirlan
03-07-2012, 10:03
A co z limitem dla 1 aplikacji?

Poza tym NIE MA takiej pamięci RAM której duet "najnowszy windows + paranoiczny antywirus" nie są w stanie CAŁEJ zawalić!
paranoiczny antywirus - nie chodzi nawet o markę (choć wiadomo że niektóre są dużo bardziej obciążające jak np Norton, albo Panda) ale o USTAWIENIA antywirusa. No i przypominam że win 7 potrafi zjeść 2 GB na dzień dobry , a potem kolejne 2 jak go się nie przyhamuje.

Poza tym o dziwo to że komp jest nowy ... może być największym problemem : niekompatybilny z grą sprzęt - znaczy na tyle kompatybilny że działa, a jednocześnie na tyle niepasujący że muli.

No i co właściwie roiłeś z pamięcią :?:

No i jak ustawiony priorytet działania - zaawansowane opcje wydajności:
procesor - programy czy usługi w tle
pamięć - programy czy bufor systemowy
===============
Inna sprawa że w grach są bugi : jedne powodują wywalanie lub inny katastrofalny błąd, inne "tylko " spowalniają, jeszcze inne ... zawieszają i tyle.
A producent ma większość z tego głęboko w ...
:evil: :evil: :evil:
==============
Zmień jakoś konfigurację kompa - np odinstaluj jakiś zbędny składnik systemu ... to może zadziałać
[spoiler:2sz6k2oo]tłumaczyć tego nie będę, bo to dość długa i zawiła kwestia - sam ledwo jarzę, ale generalnie chodzi o to żeby zapamiętany w RAM system wyglądał inaczej - może coś gdzieś przestanie haczyć - miałem podobny problem z Medkiem 1 i właśnie po zmianach w systemie (kompletnie z grą niezwiązanych) przebrnąłem jakoś - przykrztusił się jak zawsze, ale po chwili o dziwo przeskoczył dalej i już później w dalszych turach nie świrował z tym "namyślaniem się"[/spoiler:2sz6k2oo]

Yrpen999
03-07-2012, 17:22
Z Medievalem wszystko inne Ci działało?

Yrpen999
04-07-2012, 16:19
Co usunąłeś/zmieniłeś?

Yrpen999
04-07-2012, 16:55
Hmm, nie wiem czy to ma jakiś związek lub sens, czy to zwykły przypadek, ale gdy zaczynam następną i następną kampanię to błąd się przesuwa i jest coraz później - za pierwszym razem po 2 lub 3 turze, za drugim po 8, za ostatnio po 23. Jak uważacie?

PS: Sorry, może to i brzmi głupio, tak po prostu zauważyłem.

Yrpen999
04-07-2012, 17:13
Nie, ostatnio 32 tura.

Jannek
19-07-2012, 14:09
Witam kupiłem zmierzch samurajów sformatowałem kompa zainstalowałem wszystko od nowa i znowu kupa, gra wywala, znalazł ktoś może rozwiązanie?

Yrpen999
26-07-2012, 21:29
Ja też kupiłem "Zmierzch", i też w nim był ten błąd! On bazuje na podstawowej wersji gry?! Podobno jest jest samodzielny, a jeśli tak, to nie rozumiem, w jaki sposób dochodzi do tego błędu. To irytujące, chociażby dlatego, że nie wiem dlaczego tak się dzieje. Ktoś wie??????

Gaius Julius
26-07-2012, 22:42
fajnie byłoby jakbyś podał konfigurację swojego sprzętu, bo jedynie co można polecić to sprawdzenie spójności gry, reinstall.

A czy masz w grze zainstalowaną najnowszą łatkę?

28-07-2012, 07:25
Ja też kupiłem "Zmierzch", i też w nim był ten błąd! On bazuje na podstawowej wersji gry?! Podobno jest jest samodzielny, a jeśli tak, to nie rozumiem, w jaki sposób dochodzi do tego błędu. To irytujące, chociażby dlatego, że nie wiem dlaczego tak się dzieje. Ktoś wie??????
ja miałem tak z Football Manager 2012, też steamowskie ścierwo, kombinowałem jak słoń pod górkę, w końcu zrobiłem najprostszą rzecz na świecie odinstalowałem steama ( on pamięta twoje gry itd...), steama zainstalowałem z płyty! Pozostałe gry też, plus aktualizacje steamowskie i chodzi ślicznie, jeżeli tak zrobiłeś to nie mam pomysłu...Odnośnie odinstalowania, warto zrobić programem zewnętrznym, bardzo dokładnie.
pozdrawiam

Jannek
08-08-2012, 07:06
Witam w moim przypadku jest rozwiązanie.Trzeba zapisać grę w tej turze w której wywala przesłać plik z save do kogoś on u siebie na kompie przechodzi do następnej tury przesyła plik z tom turom do mnie i gra idzie dalej beż problemów. Pomysł nie jest mój, napisałem do cd projekt, wykonałem kilka kombinacji z kompem które polecili i to zadziałało. Problem nie uważam za rozwiązany bo gra zawiesza się na innych rodach a cd projekt twierdzi że to wina kompa trudno mi w to uwierzyć skoro gra po wczytaniu następnej tury się nie zawiesza
Związku z tym że gra zawiesza się na tej samej tuże mam pytanie można gdzieś przestawić datę rozpoczynania gry (grę wywala na początku przestawiłbym o 1 rok i może nie było by problemu )

rogaty36
08-08-2012, 20:48
Mam ten sam problem. W Zmierzchu a teraz w podstawie. Mam XP więc do windowsa nie mogą sie przyczepić. Sprawdzałem spójność plików, najnowsze sterowniki. nawet zrobiłem reinstal.W każdym rodzaju kampanii, każdym rodem, choć po różnej ilości tur. Próbowałem zapisywać często i wracać na 3 albo i 5 tur przed crashem mając nadzieje że sie nie powtórzy. Czasem sie udaje ( 2 razy sie udało ) ale rzadko. Komputer również jest nowy i znacznie przewyższa min wymagania (nie mam do niego teraz dostepu, a nie pamiętam dokładnie jego parametrów )

Podsuńcie mi jakiś pomysł co jeszcze moge zrobić

Yrpen999
19-08-2012, 13:47
Sorki, że tak długo nie odpisywałem, ale wakacje są - nie było możliwości. W każdym razie dzięki za pomysł z savem, Jannek.
Ale coś nie rozumiem z tym steamem z płyty. Zainstalowałem go z płyty. Chodzi o to żebym zewnętrznym programem odinstalował i grę i steama?

Co do systemu to też może być problem, bo mam Windows8, ale wszystko inne chodzi, w tym Medieval 2 i wiele innych, starszych gier. Zastanawiałem się nad zmianą na W7, bo są bardzo podobne, ale na razie chciałbym spr innych rozwiązań, bo system jest wygodny.

Sory że nie powiedziałem wcześniej, bałem się że zrobicie jak CDProjekt, powiecie że to przez system i, za przeproszeniem, olejecie całą sprawę. :oops:

Co do wymagań, jak mówiłem, są spełnione z nadwyżką.

Jannek
20-08-2012, 06:27
Witam zainstaluj Service Pack 3 mi to pomogło jak na razie jest ok

Yrpen999
20-08-2012, 08:36
Poza tym nie tylko ja mam ten problem, więc to nie może być wina systemu - no, chyba że mamy pecha i każdemu wyskakuje to samo z innych przyczyn.

Yrpen999
20-08-2012, 08:37
Dzięki, Jannek.

Yrpen999
21-08-2012, 15:15
Z ServicePackiem to na razie poczekam, bo do każdego systemu jest inny, a W8 ma premierę jakoś w październiku

rogaty36
21-08-2012, 16:19
Wszystkich na łączy to że mamy nowe silne komputery. Ja servicepack'a spróbuje, choć dopiero w piątek będę miał taką możliwość.

Yrpen999
22-08-2012, 09:12
A ja mam nowy problem :(
Jak uruchamiam grę, to na chwilę pojawia się okienko z logo Shoguna i po chwili to:

Odinstalowałem Steama i zainstalowałem z oficjalnej strony, pobrałem shoguna i znowu to. Wcześniej było ok, sprawdzę dzisiaj czy mam wirusa. Wiecie może co jeszcze może być powodem?

22-08-2012, 10:08
A ja mam nowy problem :(
Jak uruchamiam grę, to na chwilę pojawia się okienko z logo Shoguna i po chwili to:

Odinstalowałem Steama i zainstalowałem z oficjalnej strony, pobrałem shoguna i znowu to. Wcześniej było ok, sprawdzę dzisiaj czy mam wirusa. Wiecie może co jeszcze może być powodem?
Nim rozp...wszystko- spróbuj najpierw to, znajdź plik w folderze steama ClientRegistry.blob, usuń go, oczywiście zrób jego kopię, powinno po przeładowaniu kompa zaktualizować steama, bez konieczności ponownej instalacji ( jakoby)

Yrpen999
22-08-2012, 17:18
Za późno, skanując kompa zamiast wirusa antywirus wykrył błąd w Steamie, zainstalowałem go z oficjalnej strony i gra działa.

Mam wrażenie, że w czasie ładowania tury zamiast tradycyjnego okienka gra po prostu się wyłącza.

Yrpen999
22-08-2012, 17:26
W Zmierzchu mam problem z dyplomacją - jak w czasie ładowania tury taki jeden ród chce pokoju, gra się wyłącza. Jak ja, chcąc uniknąć tego błędu składam taką samą ofertę w czasie trwania tury, gra również umiera. Dziwne, no nie?

Yrpen999
22-08-2012, 18:37
Wyminąłem to. Sorry, że zamieszczam tyle postów.

Yrpen999
22-08-2012, 21:54
Teraz, jak jest ten błąd, to nie wyświetla mi się powiadomienie. Chyba poczekam na ServicePacka, bo wszystko inne już zrobiłem. Tematu jeszcze nie skończę, jakbyście mieli pomysły, to piszcie, ok?

Dzięki wielkie za pomoc

Yrpen999
20-10-2012, 23:52
Zabawne, już jest service pack do Windows 8, przed premierą systemu :D
W każdym razie ściągnąłem i poszło, błąd znikł.

DZIĘKI WAM WSZYSTKIM ZA POMOC :) :) :)

Pozdrawiam!

maciekbeniak
23-09-2015, 15:43
Siema, wybaczcie mi że odgrzewam kotlety i pisze pod postem "rozwiązanym". Mam ten sam problem ale już nie wiem o chodzi z tym service pack na win 8. Czy tu chodzi o windows 8 update? Proszę, wytłumaczcie mi bo się już pogubiłem