PDA

Zobacz pełną wersję : [PRZED PREMIERĄ] Screeny i artworki TW:R2 - dyskusja



Strony : [1] 2 3 4 5

Riko
02-07-2012, 14:53
W tym temacie publikujemy i dyskutujemy o screenach z gry Total War: Rome II .

Oficjalny facebook
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/392911_335546639853876_673488056_n.jpg
CVG.CO.UK
http://cdn.medialib.computerandvideogames.com/screens/screenshot_285931_thumb_wide940.jpg
http://cdn.medialib.computerandvideogames.com/screens/screenshot_285932_thumb_wide940.jpg
http://cdn.medialib.computerandvideogames.com/screens/screenshot_285934_thumb_wide940.jpg
http://cdn.medialib.computerandvideogames.com/screens/screenshot_285933_thumb_wide940.jpg
http://cdn.medialib.computerandvideogames.com/screens/screenshot_285935_thumb_wide940.jpg
http://cdn.medialib.computerandvideogames.com/screens/screenshot_285942_thumb_wide940.jpg

voitek
02-07-2012, 15:08
http://2.bp.blogspot.com/-GimdrK6_CS8/T4BxVYqFAVI/AAAAAAAAARY/Un5leEfJ3Y0/s320/fap-l.png

Pampa
02-07-2012, 15:12
Lepiej bym tego nie ujął. Jaram się. I nie mogę się doczekać, jestem w stanie wybulić nawet 160 zł :D

Kot
02-07-2012, 15:16
Ładne zdjęcia,ciekawe jak gra będzie sie prezentować:D

Poliorketes
02-07-2012, 15:18
Pierwszy obrazek kojarzy mi się ze zdobyciem Kartaginy, drugi z oblężeniem Syrakuz. Nie spodziewałem się, że ta wiadomość przyspieszy u mnie bicie serca, ale cóż stara miłość nie rdzewieje ;)

Herod
02-07-2012, 15:24
Ja tylko chce normalne wymagania sprzętowe...

Marcin 1984
02-07-2012, 15:30
http://www.gram.pl/news_8ATkGum6_Total_ ... teraz.html (http://www.gram.pl/news_8ATkGum6_Total_War_Rome_2_juz_oficjalnie_Prem iera_w_przyszlym_roku_trailer_z_udzialem_aktorow_j uz_teraz.html)

KLAssurbanipal
02-07-2012, 22:43
Nie wiem jak Wy ale widzę duży postęp graficzny, nie jeśli chodzi o morze i okręty, ale miasta. Jeśli to są rzeczywiste screeny z gry to miasta będą najbardziej rozbudowane w historii TW i mogą być w końcu oblężenia z prawdziwego zdarzenia. 8-)

Lukas_warrior
03-07-2012, 08:22
Ja mam nadzieje, że będą oblężenia miast z portami. Nie tak ja w poprzednich grach z serii, że port jest osobnym miasteczkiem, a my atakujemy tylko największe miasto znajdujące się w głębi lądu.

KLAssurbanipal
03-07-2012, 08:47
Ja mam nadzieje, że będą oblężenia miast z portami. Nie tak ja w poprzednich grach z serii, że port jest osobnym miasteczkiem, a my atakujemy tylko największe miasto znajdujące się w głębi lądu.

Jest napisane, że tak będzie, co widać też na screenie. ;)

voitek
03-07-2012, 12:24
Okładka


http://vader.joemonster.org/upload/qvz/512_83216999c4ae7etotalwarrome2okladka.jpg

kuroi
03-07-2012, 12:30
Nie podoba mi się to. Odnoszę wrażenie, że za dużą uwagę przykładają do Rzymu. Obawiam się, że inne frakcje będą robione trochę po łepkach. :/

KLAssurbanipal
03-07-2012, 12:47
Okładka słaba. Na szczęście napisane, że to nie finalna wersja. Raczej nadaje się na edycję specjalną jak było w przypadku NTW.

Okładka powinna mieć postać jakiegoś wojownika lub władcy co było od początku praktykowane w każdym tytule.

3 screeny to za mało by sądzić że frakcje poza Rzymem będą zrobione po łebkach. Od czasów NTW widać znacznie wyższy poziom jeśli chodzi o odwzorowanie jednostek, więc czuję że frakcje hellenistyczne, barbarzyńskie, wschodnie będą się od siebie mocno różnić. Np. Iberowie i Kartagińczycy nie będą na jednym reskinie jak w RTW1, a Macedonia będzie różnić się od Seleucydów. Mam nadzieję że nie będzie wtopy i otrzymamy hellenistyczny Egipt Ptolemeuszy, a nie gwardię Sumerów jak ostatnio... ;)

Herod
03-07-2012, 13:47
A mi się okładka bardzo podoba w tej postaci jak jest. Dobrze dobrany kolor, senatu symbol. Takie pudło aż miło ustawić na szafce, nie razi tandetą jak poprzednie pudełka TW.
Ja bym sobie nie robił nadziei w kwestiach historycznych. Napoleon, Szogun, a Starożytność to niebo, a piekło pod względem ilości szczegółów. Obstawiam powtórkę z RTW (i tak lud kupi).

voitek
03-07-2012, 13:53
Dokładnie, to właśnie poprzednie TW miały tandetne okładki. Wyjątek to Medieval II - ta była niezła.

KLAssurbanipal
03-07-2012, 14:15
Herod, wg mnie nawet nie ma najmniejszych szans na powtórkę z RTW... Tam raziły w oczy błędy w jednostkach, zarówno jednostki fantasy (kobiety, rogaci Hiszpanie itp.), jak i te z innych czasów (cała armia Egiptu, hełmy korynckie itp.) a wiele realnych źle wyglądało (Kartagińskie jednostki wyglądały jak Iberowie, Rzymianie nosili spodnie).

To, że starożytność to więcej szczegółów nie zmienia faktu, że coś będą robić poprawnie wizualnie. Pewnie nie będzie tak dużo szczegółów jak w modach, ale takich głupot jak w RTW1 nie będzie. W STW2 było coś rażąco źle wyglądającego lub zmyślonego? Wszystko w miarę OK. Z kolei Napoleon obfitował w szczegóły, nie w 100% ale duży postęp w stosunku do poprzednich gier. Wczesne mundury (kampania włoska) różniły się od późnych (kampania w Europie), a każda frakcja różniła się np. czako brytyjskie, czako francuskie, austriackie i rosyjskie, detale mundurów charakterystyczne tylko dla danych państw, każdy kirasjer, grenadier, muszkieter różnił się u każdej frakcji.

Dlatego wystarczy, że porobią historyczne jednostki - dla Rzymu, dla barbarzyńców, wschodu i hellenistycznych. Iberowie powinni się różnić od Galów, ale już Brytów można zrobić na modelach Galów, ale dać inną kratę na spodnie i inne wzory tarcz, co nie będzie razić jak w poprzedniej części. Podobnie frakcje hellenistyczne, można zrobić Seleucydów, Ptolemeuszy na tych samych modelach, z innymi wzorami linotraxów i tarcz plus kilka specyficznych jednostek. Hetajrowie mogą wszędzie wyglądać tak samo, różnić się kolorem. Ważne, żeby wewnątrz jednostki były różnice np. jedni w hełmach beockich, inni attyckich czy frygijskich. I będzie git. :)

Poliorketes
03-07-2012, 15:13
W prostocie siła. Jak dla mnie okładka jak ładna. Skoro to Rome 2 Total War a nie Ancient Total War to odwołanie do SPQR jak najbardziej do zaakceptowania. Ładne komponuje się złoty napis z tłem. A sam wygląd okładki jeszcze nie musi świadczyć o tym, że Rzym będzie w grze faworyzowany kosztem innych frakcji.

Herod
03-07-2012, 15:38
Herod, wg mnie nawet nie ma najmniejszych szans na powtórkę z RTW... Tam raziły w oczy błędy w jednostkach, zarówno jednostki fantasy (kobiety, rogaci Hiszpanie itp.), jak i te z innych czasów (cała armia Egiptu, hełmy korynckie itp.) a wiele realnych źle wyglądało (Kartagińskie jednostki wyglądały jak Iberowie, Rzymianie nosili spodnie).

Szogun 2 to plejada kilkudziesięciu-set takich samych jednostek w barwach kilkunastu klanów, więc tego nie ma co brać pod uwagę. Napoleon... prawie te same mundury, ja pomijam iż np. takich Szwedów wykonali tragicznie (zadbali porządnie o frakcje sztandarowe, czyli o te 5. Nieco smaczków w kampaniach regionalnych - kilkanaście innych oddziałów. I tyle) CA nie udźwignie czegoś takiego jak starożytność, z należytą historycznością (czyli nie pseudo-historyczność pokroju tacy sami towarzysze dla wszystkich. To już było w Rome). Ps, którzy Rzymianie nosili spodnie? Nie pamiętam już.
Ludzie i tak to kupią - bo to jest Rome. Będą legioniści w lorica segmentata (czyli symbolu) naparzać z jakimiś mutantami lub katafraktami partyjskimi z II n.e (w II p.n.e). Syryjscy katafrakci to będzie partyjska parodia... ja się po CA historyczności od dawna nie spodziewam. Ale jak wyjdą dokładniejsze screeny to coś orzeknę.

nazgool
03-07-2012, 16:59
Zgadzam się z Herodem, CA nie podoła z taką ilością jednostek. Będą mody, to będzie historycznie, chociaż w artykule w pcgamer już wspominali, że z narzędziami moderskimi będzie ciężko.
Gra na pewno będzie super i wniesie nową jakość do świata TW , ale mam nieodparte przeczucie, że zmierza to bardziej w kierunku zręcznościowych kolorowych fajerwerków. Już wspominają o ułatwieniach w zarządzaniu prowincjami, co dla mnie nie jest zbyt dobrą wiadomością. Tak czy siak, poczekam na więcej info :)

Pampa
03-07-2012, 17:49
Okładka fajna, stylowa. Nie jest narąbane na niej niewiadomo co tlyko tak skromnie - fajnie ;)

Co do modów... oby dali narzędzia

KLAssurbanipal
03-07-2012, 21:47
Herod, wg mnie nawet nie ma najmniejszych szans na powtórkę z RTW... Tam raziły w oczy błędy w jednostkach, zarówno jednostki fantasy (kobiety, rogaci Hiszpanie itp.), jak i te z innych czasów (cała armia Egiptu, hełmy korynckie itp.) a wiele realnych źle wyglądało (Kartagińskie jednostki wyglądały jak Iberowie, Rzymianie nosili spodnie).

Szogun 2 to plejada kilkudziesięciu-set takich samych jednostek w barwach kilkunastu klanów, więc tego nie ma co brać pod uwagę.



Tak i jaki to ma wpływ czy będzie powtórka z RTW? Żaden. Przedstawiałem fakt, że w STW2 nie było rażących błędów i głupot więc dlaczego mają być w nowszej części?



Napoleon... prawie te same mundury, ja pomijam iż np. takich Szwedów wykonali tragicznie (zadbali porządnie o frakcje sztandarowe, czyli o te 5. Nieco smaczków w kampaniach regionalnych - kilkanaście innych oddziałów. I tyle)

Panie daj pan spokój... Jeśli uważasz że te same mundury to nie mamy o czym gadać. Ja widzę kolosalne różnice między Francją, Prusami a Rosją i w zasadzie wygląda to w miarę jak powinno. W 100 % nigdy nie będzie, a jestem pewien że nawet w NTW było mniejsze odwzorowanie realizmu niż będzie w RTW. Z prostego względu. W NTW trzeba by odwzorować identycznie mundury, które miały ścisły regulamin. W RTW mimo braku jednolitej uniformizacji jak będzie oddział ekwitów w hełmach beockich, tunikach, sandałach, pancerzu linotrax z tarczą płaską, okrągłą i włócznią to już będzie OK, bo chyba nie zaprzeczysz że tak wyglądali? Wtedy omyłka w postaci innego koloru tuniki nie ma takiego znacznie jak w przypadku innego czako z czasów napoleońskich bo wtedy nie było jednolitej uniformizacji.
W NTW błędów rażących nie było (Szwecja to nie jest RAŻĄCY błąd, a szczególiki, które się poprawia w modach - mnie już bardziej rażą Prusy od Szwecji), w STW2 tak samo. Widać taktyka CA się zmieniła i nie mam najmniejszych podstaw by uważać że popełniono błędy RTW1 tyle, że w lepszej grafice. Wystarczy na bieżąco śledzić serię by to widzieć. Jak nie to zakładamy się o piwo.



ja się po CA historyczności od dawna nie spodziewam. Ale jak wyjdą dokładniejsze screeny to coś orzeknę.

Nie rozumiem takiego gdybania, skoro od Napoleona masz w miarę wierne odwzorowanie. Z każdą częścią jest lepiej, a piszesz jakby stali w miejscu.



Ps, którzy Rzymianie nosili spodnie? Nie pamiętam już.

Co masz na myśli? W jednym okresie wszyscy, w innym żaden. To wszystko zależało od zmieniającej się mody.

voitek
03-07-2012, 21:56
Widać, że CA się bardzo przykłada do gier od czasów Napoleona. Sami przyznali, że Empire było wypadkiem przy pracy, bo nie mieli czasu, gdyż SEGA wymogła na nich szybsze wydanie gry.

KLAssurbanipal
03-07-2012, 22:09
Widać, że CA się bardzo przykłada do gier od czasów Napoleona. Sami przyznali, że Empire było wypadkiem przy pracy, bo nie mieli czasu, gdyż SEGA wymogła na nich szybsze wydanie gry.

Dokładnie, dlatego uważam, że coś takiego jak wściekłe świnie z RTW1 nie będzie miało miejsca w RTW2. ;) Pomimo małych błędów w NTW i STW2 nie było nic idiotycznego jak w RTW1.

Herod
03-07-2012, 22:46
Dokładnie, dlatego uważam, że coś takiego jak wściekłe świnie z RTW1 nie będzie miało miejsca w RTW2.

Tylko, że wściekłe płonące świnie to fakt historyczny, nie idiotyzm. Podobnie wyjące kobiety.



Tak i jaki to ma wpływ czy będzie powtórka z RTW? Żaden. Przedstawiałem fakt, że w STW2 nie było rażących błędów i głupot więc dlaczego mają być w nowszej części?

Po prawdzie nie mam zielonego pojęcia czy w S2 były głupoty czy nie. Podobnie jak dla większości zachodniej populacji tematyka samurajów jest mi obca, więc nie jestem wstanie stwierdzić czy "nie popełnili rażących błędów' po samym braku np Godzilli.



Panie daj pan spokój... Jeśli uważasz że te same mundury to nie mamy o czym gadać.

"Te kolosalne różnice" to niewielkie zmiany w danym modelu, dodanie kilku szczegółów i walnięcie nowej teksturki. Ile tak naprawdę mamy różnych modeli jednostek dla tych głównych frakcji, jakie zróżnicowanie w obrębie danej jednostki? A teraz wyobraź sobie oddział celtyckich wojowników.


bo chyba nie zaprzeczysz że tak wyglądali?

Zaprzeczę. Linothorax na wyposażeniu rzymskiego jeźdźca? (Nie Linotrahx) To ja już wolę to co było w RI.



Jak nie to zakładamy się o piwo.
1. "Religia mi zabrania"
2. Jestem niepijący.

Oczywiście wierzę iż Ramzes XII znów nie będzie biegał po pustyni za Antiochami, do takiego absurdu się chyba nie posuną,,,

KLAssurbanipal
03-07-2012, 23:27
Tylko, że wściekłe płonące świnie to fakt historyczny, nie idiotyzm. Podobnie wyjące kobiety.

Nie ma to żadnego uzasadnienia w rosterze jednostek.




Po prawdzie nie mam zielonego pojęcia czy w S2 były głupoty czy nie. Podobnie jak dla większości zachodniej populacji tematyka samurajów jest mi obca, więc nie jestem wstanie stwierdzić czy "nie popełnili rażących błędów' po samym braku np Godzilli.

Ja siedzę w tym i w tym i widzę, że zdecydowanie większe błędy popełniali przed wydaniem Napoleona. Po jego wydaniu widać kolosalną różnicę.





"Te kolosalne różnice" to niewielkie zmiany w danym modelu, dodanie kilku szczegółów i walnięcie nowej teksturki. Ile tak naprawdę mamy różnych modeli jednostek dla tych głównych frakcji, jakie zróżnicowanie w obrębie danej jednostki? A teraz wyobraź sobie oddział celtyckich wojowników.



Każde czako trzeba było modelować od nowa - rosyjskie, francuskie, austriackie, brytyjskie - nie różnią się jedynie teksturą lecz kształtem. Podobnie hełmy, kaszkiety, bermyce i mitry - sporo tego w NTW. Modelowanie ich by się różniły i były bliskie historii jest na takiej samej zasadzie jak zrobienie hełmów - attyckieco, attycko-chalkidyckiego czy chalkidyckiego. Nie widzę problemu, by dla doświadczonego skinnera (a tacy są w CA) stworzenie kilku wojowników celtyckich, kartagińskich i germańskich stanowiło większy problem (czasowo i detalowo) niż kirasjera, grenadiera czy huzara.




Zaprzeczę. Linothorax na wyposażeniu rzymskiego jeźdźca? (Nie Linotrahx) To ja już wolę to co było w RI.


To widzę, że słabo się orientujesz w tym okresie. Republika to rozległy okres więc nie myśl że armia przez ten czas wyglądała jak to się utrwaliło na najczęśtszych ilustracjach. Rzymianie jeszcze w okresie klasycznym używali hełmów korynckich, hoplonów itp. Z czasem zaczęli używać wyrobów italskich i celtyckich. W III p.n.e. piechota nabrała już indywidualnych kształtów charakterystycznych dla Rzymu, jednak kawaleria wyglądała podobnie do ludów hellenistycznych. Jazda rzymska sprzed reform nosiła pancerze i hełmy greckie, a czasem już kolczugi. Ekwici w czasie tej gry powinni mieć hełmy attyckie, beockie, italskie, a jako pancerz kirysy, linotoraxy lub kolczugi.
P.S. To literówka, zdaję sobie sprawę z tego co piszę. ;)




1. "Religia mi zabrania"
2. Jestem niepijący.

To raczej był z mojej strony żart, którego nie trzeba brać dosłownie. Chodziło o samo przekonanie. ;) każdy wierzy w co chce i w to nie wnikam. ;)




Oczywiście wierzę iż Ramzes XII znów nie będzie biegał po pustyni za Antiochami, do takiego absurdu się chyba nie posuną,,,

Więc sam stwierdziłeś to co pisałem, że takich głupot jak w RTW1 nie uświadczymy, ponieważ w pierwszej części Ramzes przewodził falandze ustawionej jak macedońska, w perskim odzieniu a na głowach w hełmach z sumeryjskiego grobowca w Ur. ;)

Dunkel
04-07-2012, 03:01
Tylko, że wściekłe płonące świnie to fakt historyczny, nie idiotyzm. Podobnie wyjące kobiety.

Nie ma to żadnego uzasadnienia w rosterze jednostek.

ej, to było najfantastyczniejsze w moim odczuciu w Romku - psy, świnie, słonie, te wszystkie rzeczy powinny być. Jak ja się cieszyłem jak spuszczałem pieski ze smyczy... :lol:

maxcezar5
04-07-2012, 07:27
świnki powinny być , bo jak Ca samo powiedziało"będą się skupiać na ważnych postaciach tamtego okresu". Więc jak Pyrrus wpadnie ze słoniami na obiad to jak go nie poczęstować taką świnką :D

Herod
04-07-2012, 08:43
Nie ma to żadnego uzasadnienia w rosterze jednostek.

Ponieważ?


To widzę, że słabo się orientujesz w tym okresie. Republika to rozległy okres więc nie myśl że armia przez ten czas wyglądała jak to się utrwaliło na najczęśtszych ilustracjach. Rzymianie jeszcze w okresie klasycznym używali hełmów korynckich, hoplonów itp. Z czasem zaczęli używać wyrobów italskich i celtyckich. W III p.n.e. piechota nabrała już indywidualnych kształtów charakterystycznych dla Rzymu, jednak kawaleria wyglądała podobnie do ludów hellenistycznych. Jazda rzymska sprzed reform nosiła pancerze i hełmy greckie, a czasem już kolczugi. Ekwici w czasie tej gry powinni mieć hełmy attyckie, beockie, italskie, a jako pancerz kirysy, linotoraxy lub kolczugi.

Zapewniam cię iż dobrze orientuję się w okresie. Ty mi nie pisz dobrze znanych ogółów o armii z okresu rzeki Ali tylko podaj źródło konkretne tego - numizmatyka być może, rzeźba, dowody archeologiczne na linothoraxy w uzbrojeniu ekwitów).



To raczej był z mojej strony żart, którego nie trzeba brać dosłownie.

Na żart odpowiedziałem żartem. ;)

KLAssurbanipal
04-07-2012, 09:43
Nie ma to żadnego uzasadnienia w rosterze jednostek.

Ponieważ?


Uważam że to jest jedynie ciekawostka, bo nie miało żadnego większego znaczenie i nie było powszechnym zjawiskiem w armii. Wg mnie to trochę zaśmieca roster, w którym powinny być jednostki regularnie używane, należące do armii (włącznie z najemnikami). W RTW1 napchali co się da, żeby było "ciekawie" np. gladiatorzy - fakt, że byli w Cesarstwie Rzymskim i nawet ich uzbrojenie w grze nie raziło w oczy, ale czy kiedykolwiek tacy gladiatorzy walczyli w armii? :) Nie powinno być kobiet germańskich, piesków, świń, gladiatorów itp. Bitwy nie będą przypominać historycznych antycznych a laik pomyśli, że w czasie oblężenia Jerozolimy zelotów szczuto psami i świniami, a gladiatorzy zdobyli mury. :P




Zapewniam cię iż dobrze orientuję się w okresie. Ty mi nie pisz dobrze znanych ogółów o armii z okresu rzeki Ali tylko podaj źródło konkretne tego - numizmatyka być może, rzeźba, dowody archeologiczne na linothoraxy w uzbrojeniu ekwitów).


Poszukam to znajdę. To archeologia i płaskorzeźba, które w większości przypadków stanowią rekonstrukcję armii rzymskiej. Wszystko to jest w miarę nowszych zagranicznych książkach, gdzie autorzy opierają się na na konkretnych znaleziskach.

Na razie wkleję uzbrojenie ekwitów, jakie zrobił team EB2:

http://a.imagehost.org/0948/78452158wip.jpg
http://a.imagehost.org/0122/30689175.jpg

To team bardzo rzetelny historycznie i na każdy element mają uzasadnienie w źródłach. Nie robią nic niesprawdzonego.
Poszukam konkretnych źródeł z epoki t wkleję. :)

Herod
04-07-2012, 10:29
Ja bardzo szanuję tą ekipę, jest jedną z lepszych (na równi z ekipą od IBFD) - ale zrobili w EB I uber opancerzonych Seleukidzkich katafraktów (nie wiadomo skąd), a teraz thureophoroi w linothoraxah popitalają po pagórkach (nie znam ani jednej rekonstrukcji w tym pancerzu, ani płaskorzeźb, malowideł, fresków, co więcej - jako iż od kilku miesięcy w tym siedzę, bo tworzę Syryjską armię - nie ma ani jednej figurki, ani jednego wzoru, ubranego w linothorax. Czy to 10, 15, 20 czy 28mm, w ofertach kilkunastu producentów.

Jak znajdziesz mi te źródła i dasz je na forum, albo na pw, to ja będę wdzięczny. ;) Interesuje mnie linothorax na uzbrojeniu ekwitów, którzy wszelako byli zamożni - chociażby na tyle, aby nabyć i używać pancerzy podnoszących ich prestiż, świadczących o ich pozycji społecznej. A takim jest kirys bogato rzeźbiony, za taki może uchodzić kolczuga. Ale coś takiego jak linothorax (który dodatkowo nie lubi cięć np. galijskich mieczy)? (ale nie powiem nie - Aleksander Wielki przecież coś takiego nosił)



Uważam że to jest jedynie ciekawostka, bo nie miało żadnego większego znaczenie i nie było powszechnym zjawiskiem w armii. Wg mnie to trochę zaśmieca roster, w którym powinny być jednostki regularnie używane, należące do armii (włącznie z najemnikami). W RTW1 napchali co się da np. gladiatorzy - fakt, że byli w Cesarstwie Rzymskim i nawet ich uzbrojenie nie kuło w oczy, ale czy kiedykolwiek tacy gladiatorzy walczyli w armii? Nie powinno być kobiet germańskich, piesków, świń, gladiatorów itp. Bitwy nie będą przypominać historycznych antycznych a laik pomyśli, że w czasie oblężenia Jerozolimy zelotów szczuto psami i świniami, a gladiatorzy zdobyli mury.

Przecież tych świń i tak mało kto używał (teraz o graczach i AI mówię, ja wolałem dobry oszczep), grunt jednak iż były. Teraz będą mogli to wpakować w DLC i trzepać kasę. :D Historii najlepiej uczy się właśnie przez ciekawostki, a to był bardzo miły ukłon od twórców iż Megarę kojarzą, iż Pliniusza opowieść o kwiczole pod Benewentem znali. Ale pszczelego omenu już nie dali...
O powszechnym użyciu trudno coś powiedzieć, ale Gonates po Megarze kazał słonie przyzwyczajać do świń, zatem liczył się z powtórką z rozgrywki (aczkolwiek nic o niej nie wiemy).
Co do Gladiatorów, jest kilka świadectw o walce tychże w armii rzymskiej - chociażby za Marka Aureliusza utworzono dwa legiony gladiatorów. Aczkolwiek czy "tacy" (uzbrojenie) walczyli to nie mam pojęcia. Źródła poświadczają jednak iż byli odmiennie uzbrojeni niż legioniści, jednak jak nie powiem.
Kobiety germańskie to kolejny ukłon do źródeł (aczkolwiek ich wykonanie było masakryczne) - Rochala w swym opracowaniu o tym pisze, ale o wiele lepszym przykładem niech będzie Tacyt (dobra, to były bretońskie kobiety) i Powstanie Boudiki, gdzie kobiety siedzące w taborach (ustawionych w linii, niczym mur, za liniami swych wojsk) zagrzewały swych mężów do mordowania rzymian. Tą funkcję teoretycznie pełnią Romowe Babsztyle (jak druidzi u Celtów).
Pieski - Brytowie je stosowali (nie pamiętam tu źródła), podobnie niewolnicy (przyjmuje się chociażby iż powstańcy Spartakusa mogli takich używać, dzięki pasterzom, którzy się do nich przyłączyli).
Chociaż wykonanie tego przez CA jest jakie jest, to jednak fajnie było, że takie smaczki się znalazły w grze. Teraz zapewne wszystko trafi do DLC...

BlackWood
04-07-2012, 11:48
Witam, i że tak się wtrącę w dyskusje, drogi Herodzie moje pytanie do ciebie zasadniczo brzmi, czy wszystkie te małe epizody, miały jakiś wpływ na Wielkie bitwy, były przełomem w dziejach? A No Nie! Nie wiem po co sie upierasz przy jakiś kilkuset Gladiatorach "co niby" byli częścią legionu, kobiety dopingujące swoich mężów ! Dla każdego który choć trochę zajmuje sie historią starożytną to bzdura, słowa Kinga popieram w 100%.

Na co mi takie głupoty w grze historycznej, jeśli będą tylko zajmować miejsce jednostką z prawdziwego zdarzenia, które masowo wykorzystywano, powszechnie stosowano! Przykładem mogą być mody do RTW, jak RSII,EB, DTW i wiele wiele innych, gdzie mamy pełen wachlarz starożytnych wojsk i gra dopiero nabiera miodności.

Jeszcze taka mała szpila :) odnośnie rzymskich źródeł, nie zawsze możemy im ufać , gdyż często to oni ją zmieniali na swoje potrzeby, pisząc prościej tworzyli zwykła propagandę.Niby że ludy z północy, Celtowie to jakieś zacofane dzikusy, a fakty w postaci źródeł archeologicznych itd. Mówią inaczej. Byli to najlepsi kowale starożytnej Europy, ich kultura była wysoko rozwinięta, owszem zachowywali ustrój plemienny, jednak nie możemy ich oceniać tylko przez pryzmat rzymskich pisarzy!

Wiec nie wiem po co ta dyskusja? Jeśli takowe "epizodyczne" jednostki bedą dostępne w grze, to znając realia, od woli gracza będzie zależeć ile ich sobie stworzy, ale czy będzie to fajnie wyglądało.Jak w legionach rzymskich w większości bedą dominowali gladiatorzy( bo bedą w Dlc, czy innym badziewiu) gdyż ich statystyki zapewne przekroczą możliwości standardowych legionistów ! Czy zamiast lekkiej piechoty miotającej oszczepy przeciw słoniom, lepiej będzie użyć palącej sie świni :? ? Ja takich durnot nie zamierzam kolejny raz trawić.

Od nowego RTW wymagać będę poprawności i klimatu starożytności, nie kolejnego filmu gladiator! Pozdrawiam i mam nadzieję że mnie rozumiecie! ;)

Herod
04-07-2012, 12:21
Szpila? :lol:


Witam, i że tak się wtrącę w dyskusje, drogi Herodzie moje pytanie do ciebie zasadniczo brzmi, czy wszystkie te małe epizody, miały jakiś wpływ na Wielkie bitwy, były przełomem w dziejach? A No Nie! Nie wiem po co sie upierasz przy jakiś kilkuset Gladiatorach "co niby" byli częścią legionu, kobiety dopingujące swoich mężów ! Dla każdego który choć trochę zajmuje sie historią starożytną to bzdura, słowa Kinga popieram w 100%.


Mój drogi, ja studiuję historię starożytną. Nie zajmuję się nią amatorsko tak jak większość. To jest żadna bzdura, tylko fakty (które mogą być dla niektórych niewygodne, albo można je uważać za śmieszne fortele, ale są to fakty). Jeżeli to co zaszło pod takim Benewentem czy Watling Street (tutaj to chyba jej przebiegu nie znasz) nie jest dla ciebie niczym ważnym to nie mamy o czym gadać. ;)
Nie kilkuset tylko kilku tysiącom i Wojny Narkomańskie (kolejne, zapewne dla ciebie niezbyt przełomowe wydarzenie) to tylko jeden z przykładów użycia ich w boju (lub chęci użycia jak to było z kilkoma uzurpatorami).
Będą zajmować miejsce? A co to za sztuka dla programistów CA powiększyć limit w rosterze jednostek (którego i tak należycie nie zapchają, tak jak to było do tej pory)?


Jeszcze taka mała szpila odnośnie rzymskich źródeł, nie zawsze możemy im ufać , gdyż często to oni ją zmieniali na swoje potrzeby, pisząc prościej tworzyli zwykła propagandę.Niby że ludy z północy, Celtowie to jakieś zacofane dzikusy, a fakty w postaci źródeł archeologicznych itd. Mówią inaczej. Byli to najlepsi kowale starożytnej Europy, ich kultura była wysoko rozwinięta, owszem zachowywali ustrój plemienny, jednak nie możemy ich oceniać tylko przez pryzmat rzymskich pisarzy!
My większości źródeł pisanych ze starożytności nie możemy ufać, czy to Polibiusz czy Liwiusz. Ale zostało ich ledwie 5% z całości więc wybrzydzać też nie możemy, aczkolwiek musimy zachować zdrowy rozsądek.



Wiec nie wiem po co ta dyskusja? Jeśli takowe "epizodyczne" jednostki bedą dostępne w grze, to znając realia, od woli gracza będzie zależeć ile ich sobie stworzy, ale czy będzie to fajnie wyglądało.Jak w legionach rzymskich w większości bedą dominowali gladiatorzy( bo bedą w Dlc, czy innym badziewiu) gdyż ich statystyki zapewne przekroczą możliwości standardowych legionistów ! Czy zamiast lekkiej piechoty miotającej oszczepy przeciw słoniom, lepiej będzie użyć palącej sie świni ? Ja takich durnot nie zamierzam kolejny raz trawić.

Mój drogi, najważniejsze aby dać wybór graczowi. Im szerszy wachlarz, z takimi dziwactwami tym lepiej. Nie mnie jako na graczu np. wrażenia nie robi potężny roster jednostek regionalnych z takiego EB... z których i tak wykorzystuję kilka. Bo czy jest to cylicyjski rozbójnik czy kapadocki to nie robi różnicy wielkiej. Za to coś "dziwnego" może wprowadzić świeżość w grę (a nie kolejne klepanie wroga niemalże identyczną armią). Jak będzie wybór to np. będziesz mógł wybrać czy chcesz armię z tym, czy nie. To właśnie ten wybór - między innymi, przecież fantastyczny klimat też się liczy - przyciągnął do serii największą liczbę graczy, a w Rome grają ludzie do tej pory np. ty (aczkolwiek z modami). Ile ściągnęły Napoleon i Shogun?
Do tej pory jakoś jednostki z DLC były właśnie tylko takim "egzotykiem" dla urozmaicenia gry (bo były chociażby limity w ich rekrutacji).

BlackWood
04-07-2012, 13:32
Szpila?

Mój drogi, ja studiuję historię starożytną. Nie zajmuję się nią amatorsko tak jak większość. To jest żadna bzdura, tylko fakty (które mogą być dla niektórych niewygodne, albo można je uważać za śmieszne fortele, ale są to fakty). Jeżeli to co zaszło pod takim Benewentem czy Watling Street (tutaj to chyba jej przebiegu nie znasz) nie jest dla ciebie niczym ważnym to nie mamy o czym gadać. ;)



Wiesz przez internet to możesz być nawet profesorem sztuki antyku ;) , właściwie to po twoich słowach opartych o "nie wiesz" ,"nie znasz", "amator" .. nie mamy o czym konstruktywnie pisać ;)
Wspomniane przez ciebie bitwy znam, i to w moim odczuciu bardzo dobrze. Jednak ich opis nie daje odp. Dlaczego w grze mamy normalną skalą produkować, stada zwierząt i wrzeszczących bab :arrow: :|,moje odczucia opieram o RTW I.

Czy pod Alezją, która była decydującą bitwą w wojnie Galijskiej czy Magnezją, pod Akcjum,Kannami itd. itd. występowały waleczne,psy,koty,amazonki? Palące sie prosiaki? Mój drogi to że incydentalnie zastosowano któreś z forteli, doping żon,kilka walecznych córek, nie powinno mieć zastosowania w regularnym okienku rekrutacji i wcale nie miałem na myśli że takowych rzeczy nie uwzględnia historia! Tylko do diaska znając CA wszystko jest możliwe i ten historyczny balans łatwo będzie można nagiąć w tą żenującą stronę.

Wracając do twojej wypowiedzi odnośnie EB, to nie zgodzę sie z tobą do końca, gdyż wachlarz jednostek owszem jest szeroki, jednak mamy tam widoczny wpływ kultur i walcząc np. w Grecji rekrutujemy typowo hellenistyczne jednostki, i to daje nam w miarę rzeczywisty obraz starożytnego świata(do twojej wiadomości, nad EB też pracowali historycy i podobno już po niejednych studiach). ;) Wiec o klepaniu tymi samymi jednostkami chyba nie ma mowy, TYM BARDZIEJ W EB!!
Nie narzucam ci swojej opinii, według ciebie nowy RTW, powinien być tak "historyczny" jak stary, przepraszam , tak odwzorowany jednostkowo, nie mam nic do tego. Ale umówmy się, z zachowaniem odpowiedniego balansu!Gdyż dopiero modyfikacje(jak zawsze chyba) uwzględnią to o czym zapomniano lub ominięto,gdy lepiej zrobić pieska czy gladiatora niż wojownika realnie występującego w danej epoce.

Pozdrawiam i nie musisz sie tak puszyć, ja tylko wyrażam swoje zdanie.. Nawet jako amator czy jak wolisz laik w stosunku do ciebie :|

glaca
04-07-2012, 13:40
panie student... dwója!

Wojny Narkomańskie
chyba Markomańskie ^^

przypominają mi się stare, dobre czasy i wielostronicowe rozkminy z KLA nad wyglądem kalesonów jakiegoś tam hoplity...
a biorąc pod uwagę rekordowy budżet tej produkcji to możemy oczekiwać, że w pogoni za zwrotem tych pieniędzy niejedna płonąca świnia zostanie nam podłożona ;)

Herod
04-07-2012, 14:00
Wspomniane przez ciebie bitwy znam, i to w moim odczuciu bardzo dobrze. Jednak ich opis nie daje odp.

Skoro znasz ich opis bardzo dobrze to zapewne wiesz iż np. pod (na) Watling Street uciekający przed ostrzami Rzymian Brytowie wpadli na te "wrzeszczące baby" i ich wozy, a dzięki temu iż to była zwarta linia skończyło się to masakrą, powstańcza armia została unicestwiona, a Brytowie z tej części zniewoleni na długi, długi czas.



Nawet jako amator czy jak wolisz laik w stosunku do ciebie

No nie przesadzajmy w drugą stronę. :| No i ja się staram nie napinać, ale po co piszesz mi tu takie zwroty jak "szpila"?


Czy pod Alezją, która była decydującą bitwą w wojnie Galijskiej czy Magnezją, pod Akcjum,Kannami itd. itd.

To, że w takich wielkich bitwach, wizytówkach epoki, nie było takich oddziałów nie oznacza iż nie powinno ich być w ogóle, skoro takie dziwne oddziały lub fortele zdarzały się gdzie indziej. Ale powinna być możliwość ich zastosowania. Nie chciałbyś np. jak pod Tapsus dziwnym dźwiękiem rozpędzić słoni przeciwnika?



chyba Markomańskie ^^

Zwane inaczej Wojnami Opiumowymi. :P
Moja wina, paskudna literówka.


nie powinno mieć zastosowania w regularnym okienku rekrutacji !

Więc będzie zapewne w DLC! (którego nie kupisz). :P


Wracając do twojej wypowiedzi odnośnie EB, to nie zgodzę sie z tobą do końca, gdyż wachlarz jednostek owszem jest szeroki, jednak mamy tam widoczny wpływ kultur i walcząc np. w Grecji rekrutujemy typowo hellenistyczne jednostki, i to daje nam w miarę rzeczywisty obraz starożytnego świata( do twojej wiadomości, nad EB też pracowali historycy i podobno już po niejednych studiach ).

Ten obraz jest ważny, ale dla historyka raczej (celowo napisałem wcześniej "gracza"), człowiek który bardziej szuka radości z gry poprzez samą grę i bitwy nie będzie zwracał na to uwagi. Co do prac tych historyków - ja byłbym wdzięczny gdyby w EB II dali w opisach jednostek trochę więcej informacji o źródłach z jakich korzystali przy tworzeniu tychże oddziałów. Mała rzecz, a pomocna i ucząca.

BlackWood
04-07-2012, 14:54
Ten obraz jest ważny, ale dla historyka raczej (celowo napisałem wcześniej "gracza"), człowiek który bardziej szuka radości z gry poprzez samą grę i bitwy nie będzie zwracał na to uwagi. Co do prac tych historyków - ja byłbym wdzięczny gdyby w EB II dali w opisach jednostek trochę więcej informacji o źródłach z jakich korzystali przy tworzeniu tychże oddziałów. Mała rzecz, a pomocna i ucząca.

To mam rozumieć że w twoim mniemaniu, gracze szukający radości z gry nie docenią tych historycznych aspektów? wiec lepiej im takiej EB w nowym RTW nie serwować? Może gramy jednak w inne EB, ale tą którą mam ja, gra też tysiące fanów i to całego świata, ba! Nawet znam ludzi którzy specjalnie kupują stare RTW aby pograć w tego moda!Wiec chyba nie tylko historycy chcą takiej odsłony gry, ale normalni chłonni wiedzy i klimatu ludzie. Którzy właśnie przez takie produkcje czegoś mogą się dowiedzieć o starożytności. Ja swoje zdanie przedstawiłem i je nie zmienię, masz inne, twoja sprawa, twoje prawo.
Oczywiście nie zamierzam dalej klepać ci tego samego :) , w typowej stereotypowej, wymianie sprzecznych argumentów w myśl "że moje słowo musi w tej dyskusji być tym ostatnim". Pozdrawiam

PS. Nie wiem kto tworzy EBII, ale z tego co na tą chwilę się orientuję, to już w większości inni ludzie, wiec jakieś uwagi odnośnie jednostek kieruj na ich forum.

kuroi
04-07-2012, 14:59
Głos absolutnego laika: Uważam, że oboje macie trochę racji.
Skoro te fortele było (niejednokrotnie?) używane w historii, to powinny znaleźć się i w grze. Z drugiej strony, powinny być mocno ograniczone, by nie było możliwości sformowania pełnego sztandaru płonących świń.
Balans panowie, balans.

Poliorketes
04-07-2012, 16:00
Kłócicie się panowie trochę na zapas ;) Jeszcze nie wiadomo co będzie,a już spieracie się czy to potrzebne czy nie. To czy będą świnie, psy i wrzeszczące kobiety to najmniejszy kłopot. Gorzej jak Germanie będą znów mieć falangę a'la macedońska, a armia egipska będzie przypominać tą z czasów Ramzesa Wielkiego. Co do historyczności tych wynalazków, to fakt, że ktoś dwa razy wystraszył słonie bojowe za pomocą świni to jeszcze nie powód żeby robić taką jednostkę. Rzymianie w trakcje wojen punickich wielokrotnie musieli stawić czoła słoniom i jakoś świni na pole bitwy ze sobą nie brali. Czemu, skoro były takie skuteczne ?

Salvo
04-07-2012, 16:16
Niech robią co chcą z jednostkami, byle w DLC, których kijem nie tknę.
Grunt żeby takie płonące świnie, czy inne wrzeszczące baby nie zajeły miejsca jakiejś istotnej jednostce, z tego co np. kojarzę Francja nie ma huzarów w N:TW (tylko jeden oddział w DLC) - takiej sytuacji być nie może!

Polakko
04-07-2012, 16:23
Ja tam w Rome I nie grałem, ale na Rome II już niemoge się doczekać ^^. Jakość produkjci CA od Napoleona się poprawia także gra będzie z pewnością dobra i jakieś tam innowacje też będą. W np. TWS2 był to system awatara, w FOTS był to np. ostrzał morski. w R2 to może będze połączenie bitew morskich z lądowymi ( tak przynajmniej wnioskuje z krótkiego newsa na gry-online) czy zażądzanie dużymi Regionami (to pewnie będzie to uproszczenie zarzadzania), w których będzie kilka mniejszych prowincji (wszystkie do podbicia, jak zwykłe miasta z Napa czy Shoguna). Pożyjemy zobaczymy, oby była jakaś beta cyz chociaż demko

KLAssurbanipal
05-07-2012, 22:28
Jarajta się :P

Ja Wam powiem, że wygląda to... Jak RTW robiony w super realizmie NTW. Powiem tylko tyle, że na to właśnie liczyłem :D

http://img651.imageshack.us/img651/2860/epicguy.png (http://imageshack.us/photo/my-images/651/epicguy.png/)

http://img51.imageshack.us/img51/3292/newphotou.png (http://imageshack.us/photo/my-images/51/newphotou.png/)

http://img72.imageshack.us/img72/792/newphoto1q.png (http://imageshack.us/photo/my-images/72/newphoto1q.png/)

8-)

Andzia
05-07-2012, 22:43
Może stwórzmy osobny temat wyłącznie gdzie są screeny bo wnerwia mnie jak jest nowy post w tym temacie ale nie ma nowego screena z TW:R2

KLAssurbanipal
05-07-2012, 22:47
To można zrobić jeszcze inaczej i bardziej praktycznie. To będzie temat o screenach, gdzie jak ktoś znajdzie screeny, to je zamieści i ich komentowanie. Będzie jeden temat o screenach, zamknięty i edytowany przez stałego moderatora, który te screeny będzie wklejał do jednego tematu z jednym postem. Musi też być dyskuja o screenach bo przed premierą to jedno z główniejszych źródeł jak wygląda gra. :)

------------------------------------------------

Zrobiłem temat:

viewtopic.php?f=471&t=10808 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=471&t=10808)

Jak chcecie usuńcie, jak nie użyjcie wg wyżej opisanego wzoru. ;)


Zrobiłem tak jak chciałeś

voitek

KLAssurbanipal
05-07-2012, 22:58
Ten temat można nazwać - 'Screeny - wyszukiwanie i dyskusje' albo coś w tym stylu i będzie przejrzyście. :)

voitek
05-07-2012, 23:03
Niech mi jakiś znawca powie, czy uzbrojenie i pancerze się w miarę zgadzają z okresem, przynajmniej z tego co można wypatrzeć

KLAssurbanipal
05-07-2012, 23:07
Wg mnie mimo małych usterek wygląda to o niebo lepiej niż to co widzieliśmy w RTW i ETW a nawet MTW2.
Rzymianie - legioniści rewelka (wreszcie zrobili hełmy etrusko-korynckie, ale brak m.in. pasa, który na pewno nie zostanie pominięty świadczy raczej o tym że to nie są screeny finalne a na pierwszy pokaz), słabo widać ale porządnie wykonanych kreteńskich łuczników z małą tarczą i w hełmach (a nie w worze i kapeluszu jak w RTW1) i do tego pięknie odwzorowane hełmy frygijskie lekkiego typu. :) Albo sięgają do źródeł, albo uczą się z modów takich jak EB lub RS2... :D

voitek
05-07-2012, 23:09
Gdzieś przeczytałem, że zatrudnili część moderów. Nie wiem ile w tym prawdy

KLAssurbanipal
05-07-2012, 23:12
Ciężko to ocenić, różne plotki się pojawiają, ale część przecieków się potwierdza. W każdym bądź razie na pewno inspirowali się w jakimś zakresie modami, bo taki wygląd łuczników jest do znalezienia dla ekipy CA szybciej tam niż w skąpych źródłach. :)

Dunkel
05-07-2012, 23:15
Warto jednak byłoby dodać do tematu, że chodzi o ROME 2 TOTAL WAR. Dostaje maile z powiadomieniami o odpowiedziach i tak średnio to wygląda, de facto może to też być np. mtw. pozdr.

Teraz jest ok? Nie chcę, żeby nazwa tematu była za długa

voitek

KLAssurbanipal
05-07-2012, 23:30
Nie wiem, czy zauważyliście, ale kolory są bardzo realistyczne w przeciwieństwie do RTW1. Nie są bajkowo jaskrawe, a ciemne, stonowane.
Widać też że kolory tunik w oddziale się różnią od siebie - widać Rzymian w białych i ciemnych (trudno określić ze względu na słabą jakość screenóów).

Podsumowując moim zdaniem na +:
- historyczne uzbrojenie jednostek;
- stonowane, realistyczne kolory.

Minusem są szczegóły, które raczej zostaną poprawione.

Rostel123
05-07-2012, 23:33
Fajne te screen'y : ]

voitek
05-07-2012, 23:33
To skany z jakiejś gazety

Rostel123
05-07-2012, 23:35
Możliwe :D

KLAssurbanipal
05-07-2012, 23:37
Znalazłem kolejny skan z gazety. Jest bardzo słaba jakość, więc voitek zdecyduj czy dodać do galerii:

http://img337.imageshack.us/img337/8123/uvvfa.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/337/uvvfa.jpg/)

voitek
05-07-2012, 23:40
Będę wrzucał co tylko się da ;)

Herod
06-07-2012, 00:29
Ja mam nadzieję iż zrobią coś z tunikami bliżej nieznanej hellenistycznej piechoty. Czyt. zwiększą jej różnorodność kolorystyczną. Podobnie hełmy. Dziwią mnie pelta noszone na plecach.
To samo niech zrobią z tymi Kartagińczykami. Tak jak podejrzewałem po pierwszym screnie z oblężenia tak i teraz wszyscy są jednolicie biali.
Rzymska piechota, ładnie - uwzględniono różnorodność (grunt iż jakąkolwiek) kolorystyczną
Warto zwrócić uwagę na niektóre szczegóły jak np. słoń, który pochwycił Rzymianina swą trąbą.

voitek
06-07-2012, 00:36
Myślę, że po prostu starają się utrzymać jednostki jednej nacji w jednym kolorze, żeby uniknąć chaosu podczas bitwy i być w stanie rozróżniać swoje siły od sił przeciwnika rzutem oka

KLAssurbanipal
06-07-2012, 00:37
Herod, sądzę że o tych łuczników nie ma co się martwić. Zauważ, że to ten sam wojownik, poza tuniką i hełmem ma też jedną tarczę więc to wersja beta. Nie zostawią tak oddziału, bez różnorodności.

Herod
06-07-2012, 00:39
Mi to zawsze w czystych TW nie pasowało... wystarczy przecież unifikacja barw tarcz, powszechna w armiach bardziej "cywilizowanych" (np. Rzym, Macedonia).
Niektórzy nawet nie maja tarcz.
KLA, ja liczę iż oni to najpierw przeniosą tą tarczę w należyte miejsce, na przedramię.

KLAssurbanipal
06-07-2012, 00:41
Nie zostawią tego tak. U Rzymian widać 2 kolory tunik, i przynajmniej 2 rodzaje wzorów tarcza. Łucznicy mają wszystko takie same, a po ostatnich grach wiadomo że nie bedzie tak finalnie. Jeśli jednych kolorują to innych też.

Tarczę przeniosą na pewno bo widać że nawet układa się pod kątem jak ręka, więc na plecach w rej pozycji nie pasuje. Wstępna wersja byle zrobić screeny,

Herod
06-07-2012, 00:50
Grunt iż - póki co - na tych beta-łucznikach nie ma linothoraxów od samego początku.

Co do kolorów, widać iż screeny zostały przez coś przepuszczone (przypominają mi pewne betowe screeny z Empire), więc to nadal kwestia otwarta.

Poliorketes
06-07-2012, 11:34
A ja mam pewne wątpliwości co do rzymskich tarcz. Na tych screenach za wiele nie widać, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że scutum, które trzymają legioniści przypomina kształtem bardziej to używane przez Rzymian po reformach Mariusza, niż to z okresu armii obywatelskiej. ( zakładam że to są screeny z oblężenia Kartaginy )

odi.profanum
06-07-2012, 12:01
A ja mam pytanie; czy będzie dostępna możliwość kontrolowania w grze więcej oddziałów niż tylko 20? Ewentualnie jak rozwiązana będzie kwestia posiłków :geek:

voitek
06-07-2012, 12:02
Przecież już w FOTS można 40 jednostki kontrolować.
Gra została dopiero zapowiedziana, a niektórzy pytania zadają jakby miała zostać wydana za tydzień. Naprawdę nikt jeszcze nic nie wie

odi.profanum
06-07-2012, 12:03
Nie grałem ;)

Kuzyn
07-07-2012, 11:40
Ktoś tam u góry miał wątpliwości co do screenów. Nawet jeśli to było przepuszczone przez PS czy coś podobnego to jest to możliwe aby tak gra wyglądała. Jedne z łądniej wyglądających gier jakie miałem okazje spotkać czyli Battlefield 3, Wiedźmin 2 grafikę mają super więc tutaj to w przypadku Rome 2 wcale nie jest takie nierealne.

Nowe silniki mogą nałożyć niezłe efekty. Z resztą to wczesna wersja, podobno bitwa prezentacyjna dla mediów była odpalona na bardoz mocnej maszynie.

glaca
07-07-2012, 13:03
http://www.historum.pl/2012/rome-ii-tot ... kartaginy/ (http://www.historum.pl/2012/rome-ii-total-war-blizsze-spojrzenie-na-oblezenie-kartaginy/)
fajna analiza screenów z Kartaginy.

Witia
07-07-2012, 18:57
Rzymianie - legioniści rewelka (wreszcie zrobili hełmy etrusko-korynckie, ale brak m.in. pasa, który na pewno nie zostanie pominięty
Bez odpowiedniego pasa nie ma po co wystawiać gry. To świadczyło by o kompletnej niekompetencji.


Screny wyglądają fajnie ;) Oby tylko multi uciągnęło.

Rostel123
07-07-2012, 19:42
Z multi będzie pewnie ciężko ale chłopaki dadzą rade:]

Kot
07-07-2012, 20:34
Taa...czekajmy na mody po premierze:P

KLAssurbanipal
09-07-2012, 17:41
Jarajcie się. :D
Nowy screen, a raczej całość jednego który był wcześniej. Widzicie spychacza? :lol:

http://img835.imageshack.us/img835/9481/street1usqpo.png (http://imageshack.us/photo/my-images/835/street1usqpo.png/)

Rostel123
09-07-2012, 18:02
Fajny screen

maxcezar5
09-07-2012, 18:03
Widzę,widzę :D
Nie no ta gra będzie przebojem i przełomem :)
P.S.ciekawe jak rozwiążą problem wchodzenia na budynki-czy alpiniści powrócą?

KLAssurbanipal
09-07-2012, 18:17
Dla mnie ten screen to rewelacja, zepchnięty spada. Jeszcze ci żołnierze na dachach - od razu nasuwa mi się kamera w filmie Ben Hur, kiedy stał na dachu w Jerozolimie. :D

Hades
09-07-2012, 18:22
Ano właśnie. Mógłby ktoś ogarnięty w temacie napisać, jak w tamtych czasach zdobywano mury ? Nie chodzi mi o machiny oblężnicze. Jakieś drabiny, czy coś ?

Screen ciekawy, słonie, ogień, zniszczone budynki. To z gry czy jakiś render?

maxcezar5
09-07-2012, 18:24
To na pewno jest rewelacja.Widać że seria zmierza do realizmu.Ile razy w starożytności z dachów domu obrzucano/ostrzeliwano napastników.
A pamiętacie jak zginął Pyrrus w Argos?Szkoda Pyrrusa był świetnym dowódcą i leczę że w Rome 2 go niezabranie.

maxcezar5
09-07-2012, 18:36
Ano właśnie. Mógłby ktoś ogarnięty w temacie napisać, jak w tamtych czasach zdobywano mury ? Nie chodzi mi o machiny oblężnicze. Jakieś drabiny, czy coś ?
Na ten temat można by prace magisterską napisać ale tak w skrócie;
-drabiny,
-wieże oblężnicze,
-podkopy,
-nasypy(najsłynniejszy rzymski taki z drzewa,kamieni, piachu ale nazwy sobie nie mogę przypomnieć, na a się zaczynał...),
-tarany,
-nawet słonie,
-nie mogę sobie przypomnieć ale było coś jeszcze...

Il Duce
09-07-2012, 20:45
Super screen,już nie mogę się doczekać kiedy CA pokaże nam jakiś gameplay.

Rostel123
09-07-2012, 20:48
Kaj mocie podkopy bo tego nie widza

Dagorad
09-07-2012, 22:19
Na tym screenie mamy kilka "niestandardowych" zachowań. Mam nadzieję że będą one dobrze wyważone, głupio by było gdyby takie samo zachowanie odpalało się co kilka sekund.

Riko
09-07-2012, 22:32
Na tym screenie mamy kilka "niestandardowych" zachowań. Mam nadzieję że będą one dobrze wyważone, głupio by było gdyby takie samo zachowanie odpalało się co kilka sekund.
No tak, ale podczas bitwy panuje też czasem chaos, więc nie pasuje tym bardziej jak będzie wszystko chodzić cacy. :)

Scooter
10-07-2012, 07:58
Mam pytanie do moderatorów , dlaczego w dziale "screeny" który ma już 5 stron jest tylko 6-7 screenów ;) a reszta to .......... :idea:

Grogmir
10-07-2012, 08:33
Dlatego, że to temat do DYSKUSJI o screenach - ja tam się cieszę, że wzbudzają takie emocje. ;) Temat "czysty", tylko ze screenami, masz tutaj. (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=471&t=10808)

Riko
10-07-2012, 09:11
A ja mam taką propozycję, może zamknąć ten temat viewtopic.php?f=471&t=10808 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=471&t=10808)
i podlinkować go do naszej galerii na portalu? Staram się aktualizować ją na bieżąco.
http://totalwar.org.pl/?page_id=12599
Tylko miałbym prośbę, bo staram się na bieżąco też monitorować tematy z Rome 2, ale gdyby umknął mi jakiś screen a nie pojawił się w galerii to prosiłbym o jakiś kontakt, np. poprzez PW

KLAssurbanipal
10-07-2012, 09:35
A ja mam taką propozycję, może zamknąć ten temat viewtopic.php?f=471&t=10808 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=471&t=10808)
i podlinkować go do naszej galerii na portalu? Staram się aktualizować ją na bieżąco.
http://totalwar.org.pl/?page_id=12599
Tylko miałbym prośbę, bo staram się na bieżąco też monitorować tematy z Rome 2, ale gdyby umknął mi jakiś screen a nie pojawił się w galerii to prosiłbym o jakiś kontakt, np. poprzez PW

Ja myślę, że wiele osób do serwisu rzadziej wchodzi sprawdzać nowinki niż na forum. :) Ja mam forum na stałe włączone i tylko odświeżam jak wchodzę na kompa a na serwis wchodzę od czasu do czasu czy nic się nie pojawiło. Tu jest dyskusja i screeny porozrzucane, a tam wszystkie razem.

Mam małą uwagę co do serwisowej galerii. Możesz dodać jeszcze jeden dział? W screenach z gry są 3 artworki, więc mogą mylić i lepiej je dać w osobnym dziale z artworkami. :)

Mam nowy screen:

http://img580.imageshack.us/img580/9922/rome2.png (http://imageshack.us/photo/my-images/580/rome2.png/)

Wg mnie jest ulepszony Photoshopem, ale mogę się mylić, w końcu zapowiadają duże zmiany graficzne :)

Riko
10-07-2012, 10:37
Tak, tak miałem oddzielac artworki od screenów, ale wczoraj brakło czasu, zaraz się tym zajmę, co do tego screenu, to tło głownej strony, więc to jest raczej art, a nie screen z gry.

Rostel123
10-07-2012, 10:46
Facebook i Twitter po prawej na górze :D

Poliorketes
10-07-2012, 10:50
Fajnie to wygląda. Ten okrągły budynek to chyba port wojenny, widok jakby ktoś obserwował z Akropolu :D Widać że CA zatrudniła kogoś rozgarniętego. Dobrze to wróży na przyszłość. Ciekawe czy leniom z CA będzie się chciało robić z takim pietyzmem i wiernością co do topografii inne większe miasta?

KLAssurbanipal
10-07-2012, 11:01
Jack Lusted z CA pisał, że to z gry, na enginie budynki. Jednak te niebo i efekty pożaru muszą być dorabiane.

RAFALK2006
10-07-2012, 18:45
Ja tylko chce normalne wymagania sprzętowe...

hehe normalne to pewnie będzie:
win 7, proc 4 rdzenie, grafika co najmniej GF 580 i 8 GB ram :P

A tak na serio to podejrzewam że skończy się optymalizacja pod win XP i chyba żeby te wodotryski uruchomić będzie win 7 potrzebny, a ja już mam :)))))

kirlan
13-07-2012, 12:34
No i "twardziel" SSD - a właściwie spora macierz tychże
a żeby jakoś wyglądało toto i nie slajdowało to Quad SLI
i ze 3 dopuszczalne kombinacje jedynie słusznych kart graficznych,
oczywiście ful 64 bit i zero kompatybilności z 32 bit
------------
Jak chcecie grać przez net , jak nie chcecie tydzień zaciągać aktualizacji, to czas najwyższy zacząć prace nad światłowodowym netem pod biurko.
===========
W takim tempie (wykładniczo rosnącym) to za 3 lata będziemy mieli wszystkie '4" :lol: :evil:
... z dołączaną jedną jedynie słuszną kartą grafiki :evil:
Gry ... w które już nikt nie zagra. :cry:
--------
Chyba że kogoś w końcu oświeci i będzie wersja na notebooki
-----------
Fajnie że ten temat jest ... przynajmniej na moim zabytku mogę "screeny" i inne obrazki z Rome 2 pooglądać.
Stylistyka dość ładna. Ale ciekawe i ważniejsze moim zdaniem jak będą działać "fizyka" i "inteligencja".

Rostel123
14-07-2012, 11:21
Ja słyszalem że wymagania mają być "prawie" takie jak w Shogun 2 Total War :D

Hetman
15-07-2012, 09:07
Nowy Screen!!!!!

[spoiler:3qg18nnc]http://img225.imageshack.us/img225/48/rzym2.jpg[/spoiler:3qg18nnc]

seba225
15-07-2012, 09:28
O nie... ;/

voitek
15-07-2012, 10:28
To są historyczne gęsi, więc niech tu zostaną :P

Rostel123
15-07-2012, 10:57
ahahah :D

[TIN]_Cichy
18-07-2012, 11:51
http://www.youtube.com/watch?v=QVqb4eUB ... ature=plcp (http://www.youtube.com/watch?v=QVqb4eUBsgw&list=UUugJq15BiB-c1NDYPHiznWQ&index=1&feature=plcp)

dwa nowe screeny + omówienia:
3:05 i 4:22

Riko
18-07-2012, 12:21
O super! Oto te dwa nowe screeny, wyciąłem je z filmiku, trafią też zaraz do naszej galerii.
[ukryj:1blww90e][attachment=1:1blww90e]1.jpg[/attachment:1blww90e]
[attachment=0:1blww90e]2.jpg[/attachment:1blww90e][/ukryj:1blww90e]

voitek
18-07-2012, 12:23
Ja już je wrzuciłem
ps. dalej nie ma tego skryptu do zdjęć -.-

Riko
18-07-2012, 12:27
Wstaw może te moje, są lepszej jakości, jakiego skryptu?

Poliorketes
18-07-2012, 12:29
Może jestem zbyt surowy, ale największe wrażenie robi na mnie panorama miasta. Nadal uważam, że Rzymianie mają jakieś dziwne te tarcze...

voitek
18-07-2012, 12:29
Są takiej samej jakości, tylko mniejsze.

Miał być skrypt skalujący zdjęcia do miniatur i otwierający je w nowej karcie, na samym początku twojej działalności o tym mówiliśmy

maxcezar5
18-07-2012, 12:32
Te screeny są niesamowite.Bije tylko po o czach że np. legioniści są z tego samego modelU9wszyscy tacy sami).

voitek
18-07-2012, 12:33
Przecież nie są tacy sami

Poliorketes
18-07-2012, 12:37
Różnią się zdobieniami na scutum, ale na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo.

voitek
18-07-2012, 12:39
Boże, przecież mają różne hełmy, tarcze, tuniki i pancerze.

Riko
18-07-2012, 12:44
Nikt z Was nie bierze uwagi na to, że gra jest w wersji nawet nie alpha? Przecież graficy pewnie nie skończyli modelować postaci. :)

maxcezar5
18-07-2012, 13:11
faktycznie trochę malunkami na tarczach się różnią i paru ma hełmy w innym stylu(stylizowane na greckich hoplitów).

chudolf
18-07-2012, 14:00
Mi się tam podoba. Widać, że goście z CA mają dobre intencje, robią jednostki jak modderzy. Boże co ja powiem dziewczynie jak ta gra wyjdzie :C

maxcezar5
18-07-2012, 14:10
Chodzi Ci o kupno czy brak czasu dla niej?

Fallen
18-07-2012, 14:19
Ja myślę że o obie wyżej wymienione rzeczy :P.

K A M 2150
18-07-2012, 14:34
Jak można zwrócić uwagę, że niby legioniści wyglądają tak samo (a wcale nie są tacy sami, zresztą to legioniści, powinni być bardzo podobni), a nikt nie zwrócił uwagi na to, że rzymianie nie biegną ślepo przez trap, tylko przykucają, zasłaniają się tarczami oraz rzucają pilum w obrońców! Przecież to jest tak mega realistyczne i rewolucyjne, wcześniej oddziały były zbyt sztywne, a teraz widać, że żołnierze operują NIEZALEŻNIE w ramach oddziału.

Ja wiem, że ETW był kiepski, ale ludzie błagam, to było już dobre kilka lat temu! NTW był dobry, Shogun mnie zauroczył, a FOTS jest najgrywalniejszą częścią TW w jaka grałem bez modów (na modach dalej rządzi RTW i MTW).

Poliorketes
18-07-2012, 15:26
To prawda, że legioniści powinni być do siebie podobni. I chociaż jak widać na zamieszczonych screenach, różnią się elementami uzbrojenia, to w moim odczuciu zlewają się w jedną masę. Może to dlatego, że są utrzymani w zbyt ciemnej kolorystyce, nie wiem? Za wcześnie na wyciąganie jakichś wniosków. Rome 2 może być wielkim hitem, grą jakiej jeszcze nie było, a może być klapą. Znając życie skończy się gdzieś pośrodku. To, że począwszy od Napoleona znów robią całkiem niezłe gry, nie gwarantuje, że Rome 2 też będzie dobry. Do czasów Empire też było w miarę ok aż zrobili tego gniota i pozostał niesmak. Póki nie wydadzą jakiegoś Dema, będziemy mogli sobie tylko gdybać.
Fajnie wyglądają te strzały które utkwiły w tarczach legionistów na pomoście. :)

stypek
18-07-2012, 16:49
widze ze wkońcu oblężenia bedą ciekawe...:) barykady rozkładane przez obrońców, łączona bitwa morska i lądowa może byc naprawde ciekawie. Mam nadzieje tylko ze dotrzymają obietnic o dużych armiach bo historycznie kohorta to ok. 500 legionistów a legion to 10 kohort. Niestety ze screenow nie można wywnioskowac ile żołnierzy brało udzial w oblężeniu. chyba ze ktoś starał sie policzyc oddziały:D Mam również nadzieję ze urozmaicą ukształtowanie tereny bitwy w polu i że pola zmagań bedą teraz bardziej przypominać te z bitew historycznych:) I ciekawi mnie jeszcze fakt czy przywrócą forty do łask.

darius_d
18-07-2012, 20:52
Te zrzuty rzucają na kolana! Autentyzm bije po oczach. Rzymianie (oraz obrońcy) jak ktoś zauważył zachowują się bardzo racjonalnie - osłaniają się tarczami w przeróżny sposób - już tu widać ile pracy włożono w realistyczne animacje. Brawo, bo efekt jest wspaniały. Podoba mi się też to, że walczy każdy żołnierz, a nie tylko pierwszy szereg, a reszta tylko bezczynnie błyska bronią jak to było w RTW czy M2TW.
Jak tylu ludzi narzekało że np tarcze i wyposażenie wyglądały jak nowe - tu nie ma o tym mowy, jest jak na filmie. Te detale! Rzymskie sandały, miecze u Kartagińczyków, różne hełmy, fałdy na ubraniach, kolorystyka i cieniowanie (także ciał i twarzy) to klasa światowa. Chcę też zwrócić uwagę tych co narzekają na jednolitą kolorystykę, że Kartagińczycy mają dwie kolorystyki strojów - białą i ciemnobrązową (np. ci którzy wychodzą z jakiegoś pomieszczenia by włączyć się do walki). Dlatego myślę, że przedstawieni z najbliższej odległości łucznicy na drugim obrazku mogą być właśnie Kartagińczykami (sugeruję się hełmami).
Tylko do jednego można się przyczepić - że brakuje śladów krwi. Oczywiście zobaczymy jak to będzie wyglądać w grze, ale jak na zajawkę to rewelacja.

KLAssurbanipal
18-07-2012, 21:57
Wszystko bardzo ciekawie, ale jednak te tarcze mogliby poprawić bo razi w oczy taki byk. ;)
Mam jeszcze nadzieję, że to co widzimy to jedynie najemni Iberowie, bo obawiam się powtórki scenariusza, że poza Sacred Band Kartagińczycy znów będą wyglądać jak podstawce - czyli barbarzyńscy Iberowie

nazgool
19-07-2012, 15:32
A czy ktoś w ogóle czytał, że to co nam pokazało CA, to nie jest nawet wersja alfa i cala bitwa była mocno oskryptowana na potrzeby marketingowe , a co za tym idzie zachowanie żołnierzy w wersji finalnej może znacząco (w dół) odbiegać od tego co nam w tej chwili prezentują.

voitek
19-07-2012, 15:45
Przecież ci nie oskryptują zachowania każdego żołnierza oddzielnie, najwyżej odpowiednio pokierują oddziały. A na screenach widać fajne zachowania pojedynczych postaci.
Ale jak już było wspomniane, to jest pre-alpha.

KLAssurbanipal
19-07-2012, 16:54
Pamiętajcie że to jest screen. Nie widać jak te zachowania wyglądają w realu. Żeby powiedzieć coś o indywidualnych ruchach trzeba zobaczyć przynajmniej krótki film. Patrząc na triarii wychodzących po pomoście nie widzę tak dużo zachowań - 3 w tej samej pozycji widocznej z różnych stron stron, widać 3 sekwencje osłaniania się scutum (co akurat wygląda fajnie), niektórzy rzucają pilum - skąd wiadomo że każdy z nich to inna sekwencja animacji? Takie coś można zobaczyć na gameplayu. Patrząc na tych Iberów nie widzę nic czego byśmy nie widzieli wcześniej.

Dagorad
19-07-2012, 17:14
To osłanianie się przed strzałami ma też drugą stronę metalu, blokują ruch mimo iż mają gdzie się "zdesantować". Kto wie może właśnie widzimy coś co będzie nas później wkurzało ;) .

Czy tylko mi się wydaje czy na tych screenach jest tylko jedna facjata?

farin
19-07-2012, 19:27
Różnią się zdobieniami na scutum, ale na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo.
W dupie to mam za przeproszeniem. Najważniejsze, aby podczas szarży jak i później w bitwie jakoś to wyglądało, a nie że atakuje pierwszy szereg, po czym część się bije a część wychodzi gdzieś na kawę.

KLAssurbanipal
20-07-2012, 22:01
Ty masz, ale nie każdy. :) Ja osobiście też jestem zwolennikiem różnorodności. Wolałbym, żeby tarcze różniły się czymś więcej niż małym detalem i tuniki były zróżnicowane, gdyż to nie XVIII wiek. :)

Nowy screen z magazynu niemieckiego:

http://img841.imageshack.us/img841/1109/svz8wd7k.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/841/svz8wd7k.jpg/)

http://imageshack.us/f/841/svz8wd7k.jpg

Rostel123
21-07-2012, 09:05
Większość tych screenów to ino oblężenie : ]

Riko
21-07-2012, 09:26
Te screeny pochodzą z tego pokazu, które przygotowało CA, stąd takie a nie inne. Na całą resztę przyjdzie nam jeszcze pewnie poczekać, chociaż w sierpniu jest przecież Gamescom, a więc może dowiemy się czegoś tam.

KLAssurbanipal
21-07-2012, 10:09
Większość tych screenów to ino oblężenie : ]

Błąd. Wszystkie. :) Trochę mnie to denerwuje. Wszystkie screeny z oblężenia a kilka z nich pokazuje jedynie coś konkretnego. Niech pokażą wschód, państwa hellenistyczne (w tym Egipt), Galów, Partów itp.

COJATUROBIE
21-07-2012, 10:56
Obecnie mało pokarzą bo jeszcze mało mają, premiera gry jak wszystko na to wskazuje dopiero na jesień 2013. Trochę nam przyjdzie jeszcze poczekać na tą grę :(

Rostel123
21-07-2012, 12:34
Narazie nie obiecujmy sobie na wiele ;] ze screen'ami

K A M 2150
21-07-2012, 12:39
Z drugiej strony dając screeny z oblężenia chociaż częściowo rozwiano moje obawy co do nawrotu alpinistów ; ) Jak jeszcze zobaczę tarany i drabiny (a na bank zobaczę) to wtedy będę mógł spać spokojnie ;)

seba225
21-07-2012, 13:09
Chciałbym żeby była możliwosć zakładania własnych miast ;/ Ale to tylko marzenia.

darius_d
21-07-2012, 21:33
Chyba jeszcze nie był dodany, więc dodaję nowy zrzut:

http://s7.directupload.net/images/user/120720/uap36isl.jpg

voitek
21-07-2012, 21:34
Screen był dodany ale link chyba wygasł, podmienię

KLAssurbanipal
21-07-2012, 22:11
Stare screeny ale nowe ciekawoski:

http://img502.imageshack.us/img502/4715/19535103.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/502/19535103.jpg/)

http://img707.imageshack.us/img707/4466/32829701.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/707/32829701.jpg/)

http://img856.imageshack.us/img856/1289/21741435.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/856/21741435.jpg/)

http://img21.imageshack.us/img21/5937/44226082.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/21/44226082.jpg/)

Riko
21-07-2012, 22:12
Artykuł ten został przetłumaczony przez Joopitera juz jakis czas temu, brakuje w Twoich zdjęciach pierwszej strony:
http://totalwar.org.pl/?p=13392

KLAssurbanipal
21-07-2012, 22:37
Dlatego ja to zamieszczam pod względem screenów, a tego nie było. :)

darius_d
21-07-2012, 23:06
na tym drugim obrazku sprzed paru dni, gdzie kamera jest umiejscowiona przy oddziale łuczników stojących gdzieś na dachu budynku, więc na tym obrazku ci łucznicy to są najemni łucznicy kreteńscy (ang. mercenary Cretan archers) - potwierdził osobiście Jack Lusted:
klik (http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?142035-Rome-2-and-historical-units-my-view-at-the-untill-now-released-information-10)

KLAssurbanipal
22-07-2012, 14:26
Jeśli chodzi o szczegóły to poza tym co już wymienialiśmy rażą mnie dwie rzeczy:

- centurion ma zbroję ze skóry - widać to, ponieważ jest w ciemniejszym (brązowym wręcz) kolorze niż hełm i nagolenniki, które są w jednolitej barwie, a także widać że dziwnie się "fałduje" pod szarfą na zbroi (przy takich możliwościach graficznych widać że chcieli pokazać, że zbroja się zgina). Dodam, że nie ma żadnych dowodów na muskularne kirysy ze skóry, które znamy wyłącznie jako żelazne i z brązu;

- pteruges pod zbroją są jedynie z przodu - jak fartuch; często pojawia się określenie że jest to ''fartuch ochronny'', a Panowie z CA widać wzięli to zbyt dosłownie i nie przypatrzyli się rysunkom lub widzieli tylko z przodu wojowników i domniemali że to rzeczywiście fartuch. :P

Hetman
22-07-2012, 20:34
Widzę KLA, że już się zaczyna narzekanie na barchany :lol: spokojnie moderzy wszystko poprawią w jakiś zarąbistym modzie ala Roma Surrectum.

KLAssurbanipal
22-07-2012, 20:56
Widzę KLA, że już się zaczyna narzekanie na barchany :lol: spokojnie moderzy wszystko poprawią w jakiś zarąbistym modzie ala Roma Surrectum.

Po co poprawiać w modach coś co można zrobić dobrze przed? Na TWC wystarczy przejrzeć kilka tematów by mieć źródła jak robić. ;)
Wolałbym, żeby modderzy nie poprawiali jednostek a robili dodatkowe bazując na tych, które od początku miałyby właściwe elementy.

Wygląda na to, że mamy mapę :D (żeby potem narzekań nie było - to na górze to stara mapa, a co pod nią się skrywa - nowa):

http://img228.imageshack.us/img228/6415/nc6ddre6r.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/228/nc6ddre6r.jpg/)

Riko
22-07-2012, 21:20
A skąd pewność, że to nowa mapa?
Nowy screen:
http://s14.directupload.net/images/user/120722/n22lzd6k.jpg

voitek
22-07-2012, 21:26
Prawdę mówiąc to raczej mapka dołączona przez samą gazetkę tylko po to, żeby mieć obrazek przy jej opisywaniu

Arrim
22-07-2012, 22:13
Jeśli jednak taki właśnie będzie obszar kampanii, to będzie cud miód :D. Szczególnie podoba mi się dostęp do morza arabskiego. Już widzę te epickie bitwy morskie :). Oby tylko pół mapy nie zajmowała rebelia lub frakcje istniejące tylko po to, żeby je zniszczyć.

KLAssurbanipal
22-07-2012, 22:17
Możliwe że to nieoficjalny rysunek mapy, jednak zaznacza jakich mniej więcej granic się spodziewać.

Poliorketes
22-07-2012, 22:26
Scenka pokazana na nowym screenie jak z filmu Aleksander.

voitek
22-07-2012, 22:32
Pewnie Aleksandrem się wzorowali, kiedy robili screena :)

KLAssurbanipal
22-07-2012, 23:41
Szkoda tylko że znów zrobili screena z czasie tego oblężenia Kartaginy. Gdyby zrobili w realiach Aleksandra to od razu byśmy zobaczyli frakcje hellenistyczne i indyjskie. :D

Marcin 1984
23-07-2012, 06:46
Co do Rome 2: Panowie nie ma na razie snuć jakichkolwiek domysłów itp. To dopiero wersja Alpha. Po wersji beta można dopiero zobaczyć jaka będzie wersja finalna.
Tak naprawdę to niewiele można zobaczyć. Screeny zawierają tylko oblężenie. Mnie osobiście bardzo interesuje mapa kampanii i jakie frakcje będą, ile grywalnych i czy jednostki wielu z nich będą pod jedno kopyto.

Jak coś to wyciąłem fragment z polakma pytającym o spolszczenie

voitek

Riko
23-07-2012, 12:42
Prawdopodobnie nowy art.
http://s14.directupload.net/images/user/120723/7it2sbky.jpg

KLAssurbanipal
23-07-2012, 12:47
To na 100% art. Coś takiego jak to

http://totalwar.org.pl/wp-content/gallery/arty-rome-2-total-war/201207021553101.jpg

Wybacz, przez pomyłkę wcisnąłem 'Edytuj' zamiast Cytuj i zepsułem post, ale już naprawione :P

voitek

voitek
23-07-2012, 12:56
KLA, przecież wiadomo, że to nie screen ani render.

Chodzi raczej o to czy obrazek pochodzi od CA i ma związek z produkcją gry

Riko
23-07-2012, 13:01
Dokładnie, ale jest to już raczej potwierdzone z tego co czytam na twcenter.

Niesmiertelnik
02-08-2012, 09:47
Widzę KLA, że już się zaczyna narzekanie na barchany :lol: spokojnie moderzy wszystko poprawią w jakiś zarąbistym modzie ala Roma Surrectum.

Po co poprawiać w modach coś co można zrobić dobrze przed? Na TWC wystarczy przejrzeć kilka tematów by mieć źródła jak robić. ;)
Wolałbym, żeby modderzy nie poprawiali jednostek a robili dodatkowe bazując na tych, które od początku miałyby właściwe elementy.

Wygląda na to, że mamy mapę :D (żeby potem narzekań nie było - to na górze to stara mapa, a co pod nią się skrywa - nowa):

http://img228.imageshack.us/img228/6415/nc6ddre6r.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/228/nc6ddre6r.jpg/)

W opisie mapki jest napisane jedynie, że mapa będzie rozszerzona na wschód, ale gdy pytają Jamesa Russela jak bardzo ten odpowiada - się zobaczy, czyli "Nie potwierdzam i nie zaprzeczam", a później gracze otrzymują informację, że jeżeli ktoś jest zainteresowany większą mapą już teraz, to możne sobie zainstalować sobie zlinkowany w Gamestar mod Mundus Magnum pod RTW1.
Pojawia się wzmianka o 103 prowincjach.

Martini54
02-08-2012, 20:12
Nu nu nu :) Calutki półwysep arabski, morze czerwone i arabskie :D Zapowiada się ciekawie . Miejmy nadzieję, że to prawda :)

KLAssurbanipal
02-08-2012, 22:11
Ukazały się znane już nam screeny, jednak w rozszerzonej wersji. :)

http://img96.imageshack.us/img96/7982/rome2siegeofcarthage3.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/96/rome2siegeofcarthage3.jpg/)

http://img18.imageshack.us/img18/346/rome2siegeofcarthage5.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/18/rome2siegeofcarthage5.jpg/)

Salvo
03-08-2012, 07:45
Pojawia się wzmianka o 103 prowincjach.
Mało :/

Memnon[pl]
03-08-2012, 10:28
103 prowincje to wcale nie duzo.Liczylem raczej na wiecej.Nie lubie kiedy mozna zniszczyc jakas nacje w 2-3 bitwach...

Poliorketes
03-08-2012, 10:58
Jeśli faktycznie mapa będzie obejmowała teren aż do Indii, to 103 prowincje to bardzo mało :( W EB było bodajże 199 prowincji, a i tak niektóre regiony były słabo zapełnione miastami.

Salvo
03-08-2012, 13:42
Niestety od czasów E:TW spotykamy się z polityką małej ilości dużych prowincji...wybaczę im jeśli dadzą edytor mapy...

kuroi
03-08-2012, 15:22
Jeśli faktycznie mapa będzie obejmowała teren aż do Indii, to 103 prowincje to bardzo mało :( W EB było bodajże 199 prowincji, a i tak niektóre regiony były słabo zapełnione miastami.
Bo 199 to jest limit narzucony przez silnik. Gdyby nie to, to pewnie byłoby znacznie więcej.

Zaskroniec
04-08-2012, 19:56
Skoro będzię większa mapa to pewnie będzie więcej frakcji. A tak pozatym wie ktoś czy rome 2 będzie w tych samych latach co rome?

Asuryan
04-08-2012, 20:21
Zaczynać się będzie 28 lat później niż pierwsza część, a kiedy kończyć nie wiadomo. Kampania w pierwszym Rome kończyła się w lato 14 roku naszej ery.

KLAssurbanipal
05-08-2012, 11:21
http://img835.imageshack.us/img835/9652/totalwarrome2screenshot.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/835/totalwarrome2screenshot.jpg/)

Asuryan
05-08-2012, 14:57
Ładne, ciekawe tylko jak ciężko będzie tak staranować wrogi okręt w bitwie :mrgreen:

kuroi
05-08-2012, 14:59
Przypomniała mi się gra Rise and fall: Civilisations at war. :D
Gdyby zrobili to choć w połowie tak fajnie, jak tam, to byłoby już dobrze. :)

Hetman
06-08-2012, 12:47
Ładne, ciekawe tylko jak ciężko będzie tak staranować wrogi okręt w bitwie :mrgreen:

Wiesz to nie musi być direct hit w sam środek, w wielu takich bitwach sukcesem było wbicie się pod kątem w dziób okrętu lub poharatanie wioseł na jednej z burt.

radwanski
06-08-2012, 19:12
No wygląda całkiem nieźle. Ale jak będzie w rzeczywistości to pożyjemy-zobaczymy

Rzyminin
07-08-2012, 18:08
Widzę KLA, że już się zaczyna narzekanie na barchany :lol: spokojnie moderzy wszystko poprawią w jakiś zarąbistym modzie ala Roma Surrectum.

Po co poprawiać w modach coś co można zrobić dobrze przed? Na TWC wystarczy przejrzeć kilka tematów by mieć źródła jak robić. ;)
Wolałbym, żeby modderzy nie poprawiali jednostek a robili dodatkowe bazując na tych, które od początku miałyby właściwe elementy.

Wygląda na to, że mamy mapę :D (żeby potem narzekań nie było - to na górze to stara mapa, a co pod nią się skrywa - nowa):

http://img228.imageshack.us/img228/6415/nc6ddre6r.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/228/nc6ddre6r.jpg/)

W opisie mapki jest napisane jedynie, że mapa będzie rozszerzona na wschód, ale gdy pytają Jamesa Russela jak bardzo ten odpowiada - się zobaczy, czyli "Nie potwierdzam i nie zaprzeczam", a później gracze otrzymują informację, że jeżeli ktoś jest zainteresowany większą mapą już teraz, to możne sobie zainstalować sobie zlinkowany w Gamestar mod Mundus Magnum pod RTW1.
Pojawia się wzmianka o 103 prowincjach.
Fajnie to wygląda. Dobrze, że poszerzyli mapę na wschód, tego mi w 1 Rome brakowało ( zawsze lubiłem wschodnie klimaty)

Rzyminin
07-08-2012, 18:10
Ładne, ciekawe tylko jak ciężko będzie tak staranować wrogi okręt w bitwie :mrgreen:
Niech dodają abordaże - beadzo fajnie by to wyglądało, część okrętów się taratuje, a na niektórych trwają bitwy "lądowe" :mrgreen:

nowy2142
08-08-2012, 02:37
Abordaże na pewno będą. W ostatnie total warki nie grałeś?

Rzyminin
08-08-2012, 11:18
Abordaże na pewno będą. W ostatnie total warki nie grałeś?
Niestety, w Empire nie grałem , teraz zastanawiam się, czy kupować shoguna 2, czy czekać do Romka ;)

08-08-2012, 19:49
Abordaże na pewno będą. W ostatnie total warki nie grałeś?
Niestety, w Empire nie grałem , teraz zastanawiam się, czy kupować shoguna 2, czy czekać do Romka ;)

Rzyminin xd (Spoko nick)

A co do twojego postu to Romek wyjdzie najwczesniej po wakacjach 2013. A Shogun 2 jest swoja droga najzajebisciejszy z serii. No i teraz w dodatku tani! Kupuj Shoguna! :P

kuroi
08-08-2012, 21:32
Abordaże na pewno będą. W ostatnie total warki nie grałeś?
Niestety, w Empire nie grałem , teraz zastanawiam się, czy kupować shoguna 2, czy czekać do Romka ;)

Rzyminin xd (Spoko nick)

A co do twojego postu to Romek wyjdzie najwczesniej po wakacjach 2013. A Shogun 2 jest swoja droga najzajebisciejszy z serii. No i teraz w dodatku tani! Kupuj Shoguna! :P
Na pewno nie najlepszy z serii. Stary dobry Romek był znacznie lepszy, ale to już kwestia subiektywnych preferencji.

Salvo
09-08-2012, 10:28
Nie wiem czy było, ale na wszelki wypadek wrzucę...Trochę Fan Artu: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=549721

Rzyminin
09-08-2012, 17:08
Abordaże na pewno będą. W ostatnie total warki nie grałeś?
Niestety, w Empire nie grałem , teraz zastanawiam się, czy kupować shoguna 2, czy czekać do Romka ;)

Rzyminin xd (Spoko nick)

A co do twojego postu to Romek wyjdzie najwczesniej po wakacjach 2013. A Shogun 2 jest swoja droga najzajebisciejszy z serii. No i teraz w dodatku tani! Kupuj Shoguna! :P

Co do nicku to miało być Rzymianin, ale "a" się nie wpisało :(

radwanski
09-08-2012, 20:22
Czasami się zdarza

zbyszko z bogdańca
12-08-2012, 09:43
Mam nadzieje że kampania nie będzie wyglądała jak w cywilizacji jak to zostało zrobione w empire i napoleonie. Ale dobrze że jeszcze rok zdołam uzbierać na nowego kompa :D .

Caldern91
13-08-2012, 20:33
a ,o się wszystkie części podobają nie bacząc na błędy jakie są tylko na wczucie się jako Zdobywcy Świata nie tylko tego nowożytnego ale też starożytnego, a mnie ciekawi tylko jakie strasznie wygórowane wtedy będą wymagania techniczne naszych sprzętów grających bo coś podejrzewam, że przy niektórych egzemplarzach komputerów ta gra w ogóle nie ruszy, nie obrażając niektórych tu graczy

Lwie Serce
13-08-2012, 20:38
a ,o się wszystkie części podobają nie bacząc na błędy jakie są tylko na wczucie się jako Zdobywcy Świata nie tylko tego nowożytnego ale też starożytnego, a mnie ciekawi tylko jakie strasznie wygórowane wtedy będą wymagania techniczne naszych sprzętów grających bo coś podejrzewam, że przy niektórych egzemplarzach komputerów ta gra w ogóle nie ruszy, nie obrażając niektórych tu graczy
Wielu graczy nie może grać w Empire i Napoleon a nie sądzę żeby wymagania Rome 2 były niższe. Ja przykładowo z najnowszego Total Wara raczej nie skorzystam chyba że za parę lat jak będzie po 30zł :D A każda gra z 2012 roku ma wygórowane wymagania sprzętowe.

radwanski
13-08-2012, 21:23
To nie pozostaje nic innego tylko odłóżyć trochę kasy na nowego kompa.

Lwie Serce
13-08-2012, 21:29
Przed chwilą wyczytałem że wymagania będą bardzo przybliżone do Shoguna. Zaskoczyło mnie to.

voitek
13-08-2012, 21:31
Do dyskusji o wymaganiach sprzętowych jest oddzielny temat

Riko
15-08-2012, 21:25
Dziwie się, że nikt jeszcze nie trąbi o nowych screenach z Gamescom.

Il Duce
15-08-2012, 21:51
Mam coraz większą ochotę na tą grę :). Podali jakieś nowe informacje na gamescomie?

Riko
15-08-2012, 21:54
Chwilowo brak, jak cos bedzie od razu przetlumacze ja lub ktos inny z redakcji. :) Warto przeczytac artykul na gryonline, link tutaj http://totalwar.org.pl/?p=13446

eeerobert
16-08-2012, 12:12
Witam totalwarową wspólnotę po dłuższej nieobecności. Zauważyłem w screenach coś, co jest chyba błędem historycznym. Nie żebym się czepiał, ale Kartagińczycy używali chyba afrykańskich słoni leśnych, natomiast na screenach widzimy ewidentnie słonie indyjskie. Tzn. pewnie słonie indyjskie też im się trafiały, ale były to prawdopodobnie nieliczne przypadki i nie ma na to zbyt wielu dowodów historycznych. Jest tu wiele osób, które znają historię wojskowości lepiej ode mnie, więc liczę na to, że mi to wyjaśnią. Pozdrawiam :D

Hetman
16-08-2012, 13:40
Chill Out ;) to tylko gra, w ferworze walki mało kto zwraca na to uwagę.

Mamy Górolologa a teraz trafiła nam się kolejna perełka - słoniolololog :lol: bez obrazy ziom ;)

Poliorketes
16-08-2012, 13:56
Słoni to w ogóle być nie powinno z tego co pamiętam. Ani indyjskich, ani leśnych. Kartagina miała szlaban na wszelkie słonie po II wojnie punickiej. Słonia nie nazwałbym szczegółem, który nie rzuca się w oczy, jednak duże toto ;) Gry rządzą się własnymi prawami, ale takie ubarwianie na siłę i tak barwnych czasów jest niepotrzebne. Jednemu nie będzie pasować położenie góry, drugiemu słonie, wszystko zależy od wiedzy i stopnia w jakim będzie drażnił wychwycony błąd.

eeerobert
16-08-2012, 13:58
Skoro są ludzie którzy czepiają się kształtu hełmu, długości włóczni, to czepianie się gatunku słonia uważam za jak najbardziej słuszne :ugeek: , zwłaszcza że to: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ephant.jpg (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6a/African_Forest_Elephant.jpg) czyli afrykański słoń leśny, nijak nie przypomina tego co widzimy na screenach. Mało tego na jednym z artworków jest afrykański słoń sawannowy, co jest już zupełną fikcją. Ale spoko, nie obrażam się :D

voitek
16-08-2012, 14:00
Przecież gra ma się zaczynać w 242 pne, więc co ma do tego II wojna punicka?

Poliorketes
16-08-2012, 14:05
Przecież gra ma się zaczynać w 242 pne, więc co ma do tego II wojna punicka?

Słonie są pokazane na screenach z oblężenia Kartaginy w czasie III wojny punickiej i do tego okresu się odniosłem. Może nie precyzyjnie się wyraziłem, ale chodziło mi o to, że w trakcje walk z lat 149-146, Kartagińczycy nie używali już słoni.

voitek
16-08-2012, 14:09
Sądzę, że wybrali Kartaginę do prezentacji przedpremierowych z racji jej atrakcyjności ;) Nikt nie powiedział, że to jakaś historyczna bitwa

Arrim
16-08-2012, 14:11
Te screeny przypominają mi Rome 1, tylko w ładniejszej dla oka grafice i z hollywoodzkimi scenami.

E:
Ten zwierzak na tarczy w ostatnim screenie wygląda jak świnia :lol:. Taki ryjek podobny i podkręcony ogonek.

Elhior
16-08-2012, 14:15
Przecież gra ma się zaczynać w 242 pne, więc co ma do tego II wojna punicka?

Słonie są pokazane na screenach z oblężenia Kartaginy w czasie III wojny punickiej i do tego okresu się odniosłem. Może nie precyzyjnie się wyraziłem, ale chodziło mi o to, że w trakcje walk z lat 149-146, Kartagińczycy nie używali już słoni.

Nie zgadzam się z takim "podejściem".

Gracz zaczynając grę w roku X (tutaj 242 BC) tworzy ALTERNATYWNY świat. Innymi słowy historia w grze płynie inaczej. Więc dla mnie wszystko jest możliwe, jeżeli tylko zachowane są zasady logiki. Alternatywny świat = alternatywna historia.
Przecież nie wiemy z góry co zrobiliby kartagińczycy gdyby wygrali wojnę z Rzymem.

Poliorketes
16-08-2012, 14:26
Przecież gra ma się zaczynać w 242 pne, więc co ma do tego II wojna punicka?

Słonie są pokazane na screenach z oblężenia Kartaginy w czasie III wojny punickiej i do tego okresu się odniosłem. Może nie precyzyjnie się wyraziłem, ale chodziło mi o to, że w trakcje walk z lat 149-146, Kartagińczycy nie używali już słoni.

Nie zgadzam się z takim "podejściem".

Gracz zaczynając grę w roku X (tutaj 242 BC) tworzy ALTERNATYWNY świat. Innymi słowy historia w grze płynie inaczej. Więc dla mnie wszystko jest możliwe, jeżeli tylko zachowane są zasady logiki. Alternatywny świat = alternatywna historia.
Przecież nie wiemy z góry co zrobiliby kartagińczycy gdyby wygrali wojnę z Rzymem.

Gracz grając Kartaginą zniszczy Rzym już w roku 242 i zbuduje wielkie imperium punickie. Moje "podejście" wynika z założenia, że prezentowane screeny pochodzą z bitwy historycznej, więc CA powinno starać się oddać realia panujące akurat w tym momencie. Nie chodzi mi o to żeby gra nieuchronnie prowadziła do końcowego zwycięstwa Rzymu, tylko żeby dajmy na to wybierając bitwę historyczną ( o ile takie zrobią ) pod Alezją, legiony nie wyglądały jak te z czasów wojen punickich.

Marcin 1984
17-08-2012, 09:05
E:
Ten zwierzak na tarczy w ostatnim screenie wygląda jak świnia :lol:. Taki ryjek podobny i podkręcony ogonek.

Mi przypomina lisa. Nie wiem gdzie tam masz świnie ;)
Ogólnie czepiacie się zwierzaków jak nie słonie to świnie :D
Jak dla mnie screeny są zachwycające i nie wiedzę jakichś dużych nieprawidłowości.

manolito
20-08-2012, 21:34
pomarzyć można, podejrzewam, że to co widzimy na tych zdjęciach 90% z nas zobaczy za jakieś 3-4 lata po premierze jak zaopatrzymy się w jakieś "highendowe" komputery ;) :twisted:

Rzyminin
22-08-2012, 19:52
Narazie wszystko wygląda pięknie, ach ten stary romek...

KLAssurbanipal
24-09-2012, 11:46
Całkiem nowy screen:

http://imageshack.us/a/img826/395/romem.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/826/romem.jpg/)

Marcin 1984
24-09-2012, 13:09
Co to za kozaki (2 złonierzy) stoją za bramą? Czyżby to był rozbity oddział(nie wydaje mi się) czy jakiś typ herosów, bohaterów? :lol:

kuroi
24-09-2012, 14:42
To są słonie :lol:

Lwie Serce
24-09-2012, 14:47
Aaaa rzeczywiście, ja tak jak Marcin 1984 myślałem że to jacyś super hiper wojacy :lol:

Dunkel
24-09-2012, 14:56
Aaaa rzeczywiście, ja tak jak Marcin 1984 myślałem że to jacyś super hiper wojacy :lol:
this is sparta! ;) ;) :lol:

Marcin 1984
24-09-2012, 14:58
Słoń też żołnierz :oops: :lol:

KLAssurbanipal
24-09-2012, 20:30
Co prawda od razu widziałem słonie, ale jakby spojrzeć na ekran z oddali to wyglądają one, jak dwóch napakowanych gostków w pelerynach, z małymi łebkami, do których pasuje gruby tenor "urban cohort" z pierwszej części Romka. ;)

Lwie Serce
25-09-2012, 15:41
Tak ten głos był naprawdę doskonały. Naprawdę potrafił się drzeć bardzo klimatycznie (denerwuje mnie jak krzyczą za spokojnie albo co gorsza mówią :) ). Mam nadzieję że i w Rome 2 będzie coś na wzór tego.

chudolf
26-09-2012, 09:12
Zastanawiam się kiedy dadzą nam coś innego niż po jednym screenie na miesiąc z tej samej bitwy.

Marcin 1984
26-09-2012, 11:01
Zastanawiam się kiedy dadzą nam coś innego niż po jednym screenie na miesiąc z tej samej bitwy.
27 wrzesnia na targach Eurogamer będzie wiadomo coś wiecej.

Rostel123
26-09-2012, 14:00
Ja słyszałem że jakiś Trailer lub coś innego będzie puszczone właśnie na tych targach o Rome 2 Total War 8-)

morgoth
02-10-2012, 16:27
Kij z okladka, istotne co zawiera sama gra. Nie ukrywam, ze po nudzacych Empire oraz Napoleonie mam nadzieje niezle powalczyc podczas zmagan w Rome II.

voitek
04-10-2012, 20:24
http://i118.photobucket.com/albums/o88/stoferr/340284_367373360004537_154187957_o.jpg
http://i118.photobucket.com/albums/o88/stoferr/266499_367373390004534_489202818_o.jpg
http://i118.photobucket.com/albums/o88/stoferr/240010_367373433337863_1857271973_o.jpg
http://i118.photobucket.com/albums/o88/stoferr/201080_367373410004532_510038781_o.jpg

Riko
04-10-2012, 22:09
Na głównej już widniał nius ze screenami. Pochodzą z rosyjskich targów gier. :)

Poliorketes
04-10-2012, 22:30
Wszystko pięknie, dynamicznie, tylko że ci Kartagińczycy wyglądają identycznie! O ile Rzymian jako tako zrobili ( dalej noszą to nieszczęsne pilum na plecach ) to Kartagińczycy póki co wyglądają jak armia klonów. Modele koni też nie za ładne. Dużo do poprawy.

KLAssurbanipal
05-10-2012, 00:29
Powiem szczerze, że to nic nowego. Pięknie cacy i na tacy, ale w kółko screeny z tej samej bitwy z tymi samymi oddziałami. Ile można to wałkować przez 3,5 miesiąca???

nazgool
05-10-2012, 07:30
A czego się spodziewałeś ? Przecież oni nic nie mają, albo mają w takiej formie, że nie nadaje się do publikacji. Podejrzewam, że zanim podeślą coś nowego, to jeszcze uraczą nas jakimś filmikiem z tej bitwy.

KLAssurbanipal
05-10-2012, 09:21
Przecież oni nic nie mają, albo mają w takiej formie, że nie nadaje się do publikacji.

Przecież kilka miesięcy do premiery... Nigdy tak nie robili. Zawsze zaczynają robić kolejną grę przed premierą poprzedniej. Sami pisali, że Rome 2 zaczęli robić na długo przed premierą Fall of the Samurai, czyli już zostało im mniej czasu do premiery niż więcej od momentu kiedy zaczęli. W przypadku od zapowiedzi STW2 w ciągu 3,5 miesiąca mieliśmy różnorodne screeny, z różnych bitew, z kampanii. O NTW nie wspominając (tak, wiem to pełna wersja ETW więc silnik od razu był), gdzie po takim czasie poprawili wszystkie jednostki, które widzieliśmy na pierwszych screenach.
Mogliby pokazać coś z monarchii hellenistycznych, Galów lub jakiś mały zrzut z kampanii. Nie wierzę, że nic nie mają. Chcą bardziej zniecierpliwić fanów. :roll:

Dagorad
05-10-2012, 16:21
Może niebawem uznają że za mało czasu i mapa owszem będzie większa ale będzie obejmować tylko środkową i południową Italię, Sycylię, Tunezję i okolice, Sardynię. A może resztę będziemy mogli zobaczyć w DLC? Teraz zrobią Rzym i Kartaginę a później będą wychodziły kolejne nacje co jakiś miesiąc. Może mają jakieś informacje o końcu świata i uznali że więcej nie zrobią tylko będą pokazywali to co już mają?


Chcą bardziej zniecierpliwić fanów. :roll:

Albo sądzą że fani są zainteresowani jedynie Rzymem, w końcu nawet mimo iż jak widać Kartaginę zrobioną już mają pokazują grę tylko od strony Rzymian. Może Rzym i Kartaginę już tylko dopieszczają a resztę nadal robią. Albo zostawiają sobie resztę na później a teraz nas zasypują innymi ujęciami tego co już widzieliśmy.

Asuryan
05-10-2012, 20:05
Teraz po prostu pokazują jedną oskryptowaną historyczną bitwę, która nie daje najmniejszego pojęcia o tym, jak bitwy będą wyglądać w kampanii...

nowy2142
06-10-2012, 02:37
Słonie też do motion capture się załapały? :D

Salvo
08-10-2012, 14:15
http://imgur.com/a/LctX9#0
Fanowskie screeny z trailera.

Lwie Serce
08-10-2012, 14:24
Nic nowego w sumie, ciągle ta sama bitwa.

nefarinus
09-10-2012, 21:37
Staranowanie okrętu wygląda epicko. jeee :shock: Już nie mogę się doczekać bitw morskich w R2TW

seba225
12-10-2012, 16:31
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/557042_370310669710806_149851342_n.jpg

voitek
12-10-2012, 18:16
Po co wrzuciłeś tego screena jeszcze raz

seba225
13-10-2012, 09:48
Mój błąd ;)

Salvo
15-10-2012, 13:32
Z tego co wyczytałem na TWC to najprawdopodobniej jest pan Scypion:
[spoiler:189bbtxx]http://www.totalwar-game.de/images/stories/rome2/Carthage3.jpg[/spoiler:189bbtxx]

KLAssurbanipal
15-10-2012, 19:24
Dziwne, myślałem że to zwykły skin centuriona. Nie pasuje do Scypiona, ale mniejsza z tym. Bardziej niepokoi mnie fakt nie zamieszczania nic poza screenami, filmem z jednej bitwy przez prawie 4 miesiące... Mam obawy, że potem na szybkiego pokażą kampanię, inne frakcje, jednostki i jak będą błędy to powiedzą, że nie ma czasu na poprawianie bo niedługo premiera. W przypadku NTW i STW2 widzieliśmy po takim czasie już znacznie więcej.

K A M 2150
15-10-2012, 19:32
No nie wiem, Shogun czy NTW na rok przed premierą chyba nie posiadały już "tylu" materiałów promocyjnych. Oczywiście zakładam, że data październik 2013 jaka gdzieś mi się przewinęła jest prawdziwa.

Salvo
15-10-2012, 19:35
Nie jest to żadne oficjalne info, tylko mniemania userów. Piszą, że "za dobrze ubrany na zwykłego centuriona", a CA coś wspominało, że na tych screenach jest Scypion - więcej nie wiem, a chciałem zobaczyć co nasi rodzimi specjaliście powiedzą.

Bardziej niepokoi mnie fakt nie zamieszczania nic poza screenami, filmem z jednej bitwy przez prawie 4 miesiące... Mam obawy, że potem na szybkiego pokażą kampanię, inne frakcje, jednostki i jak będą błędy to powiedzą, że nie ma czasu na poprawianie bo niedługo premiera. W przypadku NTW i STW2 widzieliśmy po takim czasie już znacznie więcej.
Przecie Rome 2 na jesień 2013 ma wyjść (chyba, że mi się z 2012 pomyliło :D ), jeszcze będzie czas! Dlatego dla tej gry jest nadzieja, bo w końcu robią ją dłużej niż rok :)

No nie wiem, Shogun czy NTW na rok przed premierą chyba nie posiadały już "tylu" materiałów promocyjnych.
Nawet ogłoszone nie były 8-)

K A M 2150
15-10-2012, 19:37
Co do postaci to raczej na bank jest Scypion, bo co chwila przewija się przez przez filmik oraz screeny, a nawet jeden ze screenów z nim był podpisany w stylu "Scypion ogląda ruiny Kartaginy".

22-10-2012, 12:41
Jak ja wytrzymam premiery?Dopiero zajebiście będą wyglądać Legiony po reformie Mariusa :D

Salvo
23-10-2012, 13:47
Jakiś czas temu wrzuciłem tu linka do naprawdę świetnych fanartów, tutaj więcej (tapety, sygnaturki...):
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=549721

23-10-2012, 14:42
Jakiś czas temu wrzuciłem tu linka do naprawdę świetnych fanartów, tutaj więcej (tapety, sygnaturki...):
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=549721

Chyba jestem ślepy nie widze linku do sygnatur...podasz?

Hades
23-10-2012, 15:02
Rozwijaj pierwszy spojler.

E: skoro wiesz, to nie potrzebujesz żadnych linków.

23-10-2012, 20:39
Rozwijaj pierwszy spojler.
Tyle to wiem

Salvo
24-10-2012, 13:54
Klikasz prawym przyciskiem i wybierasz "koipuj adres". U nas na forum wchodzisz w opcje swojego profilu i wrzucasz pomiędzy


Tyle na temat gdzie to jest/jak to zrobić, każdy następny post w tej kwestii będędzie rozumiany jako spam, dziękuję ;)

24-10-2012, 15:06
Klikasz prawym przyciskiem i wybierasz "koipuj adres". U nas na forum wchodzisz w opcje swojego profilu i wrzucasz pomiędzy


Tyle na temat gdzie to jest/jak to zrobić, każdy następny post w tej kwestii będędzie rozumiany jako spam, dziękuję ;)

A przepraszam nie wiedziałem. :|

KLAssurbanipal
29-10-2012, 20:48
2 rendery zbliżenia na detale uzbrojenia:

http://tww-data.s3.amazonaws.com/4/4e/01.jpg

http://tww-data.s3.amazonaws.com/4/4d/Iberian_bascinet_helmet_screen_01.jpg

Lwie Serce
30-10-2012, 06:10
Wszytko nawet fajnie wygląda. Tylko ten kolor tuniki jakoś tak...nie pasuje? Nie wiem jak to ująć.

Hades
09-11-2012, 15:56
The biggest Total War screenshot ever
http://wiki.totalwar.com/w/Panorama

Wystarczy kliknąć fullscreen mode.

Memnon[pl]
09-11-2012, 23:22
Nawet ladna panorama...tylko jak dlugo jeszcze CA bedzie pokazywac jenda i ta sama bitwe.... :?

LEGION
10-11-2012, 19:35
No właśnie! Kartagina wygląda imponująco, ale sam zobaczyłbym panoramę Rzymu czy Aleksandrii. Jeśli sama Kartagina będzie tylko wypasiona a Rzym, Aleksandrię, Ateny, Pergamon, etc. oleją, to moje pieniądze im przejdą bokiem.

voitek
10-11-2012, 19:44
Widzę że wy nie rozumiecie pewnej rzeczy. Gra jest w fazie pre-alpha. To nawet nie jest grywalna wersja, są na etapie tworzenia mechanizmów bitwy z tego co widzę, animacji, dźwięków itd. A łatwiej jest takie rzeczy robić w "jednym miejscu", że tak to nazwę. Wybrali więc Kartaginę i tylko ją pokazują, bo najprawdopodobniej tylko ją zrobili w tej chwili na tyle, że można ją publicznie pokazać. Mapa kampanii jest pewnie dopiero projektowana, a inne miasta to pagórki z nieoteksturowanymi klockami.

Asuryan
10-11-2012, 19:44
Tak naprawdę, to wcale nie wiadomo jak będzie wyglądać ta Kartagina. Co innego bowiem oskryptowane bitwy historyczne, a zupełnie co innego bitwy w kampanii... A pokazują cały czas screeny z tej jednej historycznej bitwy.

Aron
11-11-2012, 11:34
ładnie to wygląda naprawde ..

KLAssurbanipal
21-11-2012, 23:22
Zbroja katafrakta:

http://wiki.totalwar.com/images/4/4a/Cataphract_armour_screen_01.jpg
http://wiki.totalwar.com/images/8/89/Cataphract_lamellar_armour_01_screen_01.jpg
http://wiki.totalwar.com/images/a/a7/Cataphract_Scale_Armour_screen_01.jpg

Poliorketes
21-11-2012, 23:36
Wreszcie coś nowego pokazali.

nazgool
22-11-2012, 06:18
Zaryzykowałbym stwierdzenie, że to u góry to jakiś skórzany kaftan z typem pasa, który widziałem u Scytów i Saków i ni jak mi nie pasuje to do katafrakta

Salvo
23-11-2012, 14:22
Przeglądałem TWC i znalazłem parę screenów z trailera, co ciekawsze zamieszczam.

Widać minimapkę i kawałek paska:
[spoiler:2blluyam]http://i4.minus.com/jhqjTmVh8EUxe.png[/spoiler:2blluyam]
Mapa taktyczna, Scypio jest zaznaczony gwiazdką:[spoiler:2blluyam]http://www.twcenter.net/forums/attachment.php?attachmentid=252274&d=1353582876[/spoiler:2blluyam]
A te dwa są po prostu fajne:
[spoiler:2blluyam]http://www.twcenter.net/forums/attachment.php?attachmentid=251633&stc=1&d=1353190003
http://www.twcenter.net/forums/attachment.php?attachmentid=251631&stc=1&d=1353190003[/spoiler:2blluyam]

MicCal
25-11-2012, 21:18
Zaryzykowałbym stwierdzenie, że to u góry to jakiś skórzany kaftan z typem pasa, który widziałem u Scytów i Saków i ni jak mi nie pasuje to do katafrakta

Idą po prostu wedle Osprey'ów, widać że te ciuchy to dokładna kopia tej planszy:

[spoiler:13gse5rt]http://www.cais-soas.com/CAIS/Images2/Military/Parthian_catapracts01.gif[/spoiler:13gse5rt]

KLAssurbanipal
25-11-2012, 23:26
Tak, też to zauważyłem. Ta kolczuga z płytami też jest z tego Ospreya. Dokładnie ta:

[spoiler:2veffg6u]http://img87.imageshack.us/img87/4734/senemiesparthianssassan.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/87/senemiesparthianssassan.jpg/)[/spoiler:2veffg6u]

Lusted to nie twórczy grafik. Mam nadzieję, że robi tam jeszcze ktoś poza nim. Jeśli nie to będzie problem z jednostkami, które nie mają odzwierciedleń w tablicach Ospreya, Concorda itp.

Salvo
01-12-2012, 18:55
[spoiler:3g16c2d7]http://www.thebitbag.com/wp-content/uploads/2012/11/dad-490x352.jpg[/spoiler:3g16c2d7]