PDA

Zobacz pełną wersję : [PRZED PREMIERĄ] Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Riko
02-07-2012, 14:54
Tutaj dyskutujemy ogólnie na temat Total War: Rome II .

===


Nie życzę sobie tutaj pytań w stylu "Pójdzie mi? + specyfikacja". Każdy taki post będzie usuwany.

Nagano
02-07-2012, 14:58
http://www.youtube.com/watch?v=oKglskMfyWA
Pierwszy hmm pre-trailer powiedzmy

seba225
02-07-2012, 14:59
Wiadomo już na kiedy jest premiera gry w Polsce?

Marcin 1984
02-07-2012, 15:03
Nie znana jest jeszcze data wydania wogóle. Nie wiadomo kiedy będą testy Beta.

Jedno co ciekawe to to, że nie zamierzają się skupiać na 1 kulturze.

Hades
02-07-2012, 15:05
Świetnie, tylko oby nie spieprzyli tego za bardzo. Mam nadzieję, że wymagania nie będą za bardzo wygórowane.

Bojaki
02-07-2012, 15:19
Znowu czekają nieprzespane noce
ROMA ETERNA

Kot
02-07-2012, 15:21
@Up
ja mam nadzieje że mój komputer nie zacznie błagać o litość przy pierwszej bitwie.
No i mam nadzieje że nie będzie te Rome 2 nudne jak jego poprzedniczka(podstawka,w dodatki nie grałem)

Belizariusz
02-07-2012, 15:39
Nareszcie coś na czekało wielu :) super nowina :)

nazgool
02-07-2012, 15:49
Artykuł z pcgamer'a. Kombinują coś z zarządzaniem prowincjami.
http://www.pcgamer.com/previews/total-w ... nd-mods/2/ (http://www.pcgamer.com/previews/total-war-rome-2-preview-every-detail-about-the-new-engine-naval-combat-multiplayer-and-mods/2/)

Rostel123
02-07-2012, 15:57
No to tylko pozostaje czekać na kolejne filmiki i screeny : )

Niko
02-07-2012, 16:05
Ja myślałem że pójdą raczej w kierunku XX wieku ( I WŚ) lub coś w tym stylu (wojna secesyjna). Ale i tak się ciesze że nie zrobili jakiegoś Fantasy: Total War :D

A skoro następny będzie Rome 2 Total War to po nim na 99,9% będzie Medieval 3 lub Empire 2 a to dopiero będą "epickie" gry :D

Wielki Mistrz Malborka
02-07-2012, 16:27
Wątpię by zrobili jakąkolwiek 3 zanim nie zrobią wszystkich 2, jeszcze fajniej by było gdyby zrobili 0 ;)
To, że to będzie Rome było już wiadome od dawna i w temacie w Dojo - co będzie po szogunie, zdecydowana większość mówiła, że rome.

Dla mnie najfajniejsza byłaby gra Senatem i możliwość dawania misji innym rodom.Bardzo bym się ucieszył z powiększonej mapy, nie chodzi tu o zasięg tylko o szczegółowość i tak jak w podstawce Rzym na pewnym terenie miał 7 miast to teraz chciałbym żeby na takim samym obszarze zmieściło się ich z 15 - to by była epickość! Mam nadzieję tylko, że nie przesłodzą tej gry tak jak szoguna - co za dużo to nie zdrowo i odbiera klimat, to tak jakby w Civilization dodać widok pierwszoosobowy lub zrobić z niej RTS.

No i oczywiście fajnie by było gdyby można było zaczynać w róznych okresach - dało się w Shogunie i Medku to da się i teraz :)

kidney22
02-07-2012, 16:33
Kilka informacji na temat gry pojawiło się też tutaj.

http://hol-games.pl/total-war-rome-2-zapowiedz.html

Wygląda na to, że gra będzie na prawdę wielka.

Rostel123
02-07-2012, 16:36
Ta wiadomość poprawiła mi humor na całe wakacje ! :D

Amrod
02-07-2012, 16:45
Mam nadzieję, że sprostają tej legendzie.

Herod
02-07-2012, 16:55
"Nacisk na fabułę i bohaterów", mam nadzieję iż to tylko w jakiś kampaniach pobocznych będzie... chociaż to dość prawdopodobne, te setki DLC będą musiały coś zawierać.
Byle wymagania sprzętowe nie były okrutne. Na screenach, zapewne podrasowanych PS, wszystko jest przerażająco śliczne... nowy silnik = nowe problemy z optymalizacją?

voitek
02-07-2012, 16:59
Silnik nie jest nowy, jest podrasowany

Herod
02-07-2012, 17:07
http://hol-games.pl/total-war-rome-2-zapowiedz.html


"Gra otrzymała zupełnie nowy silnik graficzny".

Jeżeli jest "tylko" podrasowany to ok, zagram w to. :)

voitek
02-07-2012, 17:10
Wcześniej gdzieś przeczytałem, że to nowa generacja tego z Shoguna 2

krzys6e
02-07-2012, 18:14
Co do silnika, to ja podejrzewam, że będzie zupełnie nowy, ponieważ:

Shogun 1, Medieval 1 - 1 ,,generacja"
Rome, Medieval 2 - 2 ,,generacja"
Empire, Napoleon - 3 ,generacja"
Shogun 2, FOTS - 4 ,,generacja"

Wychodzi na to, że Rome II bedzie MEGA :P

Maximus XI
02-07-2012, 18:26
Dobra wiadomość, już się nie mogę doczekać widoku falangi na nowym/ulepszonym silniku graficznym. :)

Teraz trzeba czekać na jakiś gameplay, bo zdjęcia najpewniej będą upiększane.

Wielki Mistrz Malborka
02-07-2012, 18:32
Co do silnika, to ja podejrzewam, że będzie zupełnie nowy, ponieważ:

Shogun 1, Medieval 1 - 1 ,,generacja"
Rome, Medieval 2 - 2 ,,generacja"
Empire, Napoleon - 3 ,generacja"
Shogun 2, FOTS - 4 ,,generacja"

Wychodzi na to, że Rome II bedzie MEGA :P

Empire, Napoleon i Shogun są na tym samym silniku graficznym "z którego wyciskają ostatnie soki" (cytat zapewne niedokładny) - różnice oczywiście są bo był on ulepszany - głupio by wyglądało gdyby 3 gry z rzędu wyglądały niemal identycznie. Rome II będzie najprawdopodobniej na nowym silniku graficznym.

Pampa
02-07-2012, 19:00
Shogun był na nowym silniku a nie na tym co Nap i Emp...

voitek
02-07-2012, 19:19
Poza tym, FOTS był dodatkiem, więc nie wiem czy można go liczyć jako pełnoprawną grę

seba225
02-07-2012, 20:04
Ja i tak specjalnie dla tej gry na nowego kompa zbieram ;D

Git by było jakby mapa obejmowała Europę, północną Afrykę i całą Azję. W końcu oprócz Rzymu istniały na wschodzie też plemiona Hinduskie,Chiny.Btw różne plemiona germańskie,galijskie i Brytyjskie.Do tego miasta państwa greckie a nie państwo Grecja. Mogło by być DLC takie jak hmm RTW II Hannibal,wojna persko-grecka czy chociażby coś z historii Chin.

Rostel123
02-07-2012, 20:12
No co ty Azja ??
Europa,Bliski Wschód,Afryka Pólnocna

seba225
02-07-2012, 20:15
Poważnie mówię... Poczytaj o histori chociażby Chin. W starozytności też były potęgą pod wzgledem technologicznym jak i militarnym.

Rostel123
02-07-2012, 20:22
Ale tu chodzi o Rzym czyli Europa,Bliski Wschód i Afryka.
Rzym tylko miał szlaki chandlowe do chin

Herod
02-07-2012, 20:26
Ja po Szogunie II i dodatkach mam dość wszelkich azjatyckich tematów. Niech po prostu zrobią region Morza Śródziemnego porządnie i wszyscy będą szczęśliwi.

Rostel123
02-07-2012, 20:31
Zgadzam się

Nezahualcoyotl
02-07-2012, 20:40
Mam nadzieje ze te wszystkie Napoleony,Szoguny,etc to byly tylko przystawki przed glownym daniem jakim bedzie RomeII ;) Bog jednak istnieje i po latach Assembly wraca do...macierzy :lol:
Chyba sie poplacze i odpale sobie RomeI :twisted:

LukeOne
02-07-2012, 21:21
Mam nadzieje ze te wszystkie Napoleony,Szoguny,etc to byly tylko przystawki przed glownym daniem jakim bedzie RomeII ;) Bog jednak istnieje i po latach Assembly wraca do...macierzy :lol:
Chyba sie poplacze i odpale sobie RomeI :twisted:

Stawiam że silnik będzie ten sam co w shogunie 2, sama gra nie będzie większą rewelacją niż shogun 2 (szczerze mam taką nadzieje). Swoją drogą czemu twierdzisz że Empire i Napoleon to "przystawki" ? bo nie było tych tytułów za czasów Medievala 1 i Rome 1 ? Przecież sam Empire jest o wiele bardziej rozbudowany niż Mediewal 2 nawet bez bitew morskich.

Rostel123
02-07-2012, 22:11
LukeOne
Przecież w filmiku mówili że to będzie nowy silnik graficzny !

[TIN]_Cichy
02-07-2012, 22:36
Również cieszy mnie powrót do Antyku. Patrząc na obrazki jaram sie jak Drezno w 1945. Ale Panowie - ostatnie trzy wielkie gry niczego Was nie nauczyły?
Z poczatku dużo huku, zapowiedzi rewolucji, upiększane screeny, a po premierze? No właśnie... Empire to rozczarowanie, Napoleon poprawne, Shogun2 pozostawił niesmak... To nie to samo, co Romek i Medek - gry w które gram do dziś.

Chcę rozmachu w bitwach i systemu zarządzania prowincjami jak w starszych częsciach serii. O nic innego nie proszę - AI poprawią moderzy.

KLAssurbanipal
02-07-2012, 22:36
Gdy wszedłem na TWC mało co zawału nie dostałem. Więcej nie trzeba tłumaczyć. 8-)

[TIN]_Cichy
02-07-2012, 22:42
1. Premiera gry będzie miała miejsce w drugiej połowie 2013 roku
- standard, nad betą popracują rok. Po łatkach i paru płatnych dodatkach przywrócą grywalność po dwóch latach.
2. Po raz pierwszy w serii bitwy lądowe i morskie będą toczyć się równocześnie. Podczas oblężenia Kartaginy statki musiały dopłynąć do brzegu i dopiero wtedy wybiegali z nich rzymscy legioniści.
- zamysł dobry, zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce
3. Aby zdobyć miasto nie wystarczy już zająć jednego centralnego placu - w Kartagninie jest kilka różnych punktów zwycięstwa, nad którymi trzeba uzyskać kontrolę
- duży plus
4. Główna mapa świata ma być większa od tej z pierwszego Rome i zawierać więcej terytoriów do podbicia
- na moje oko to po prostu większe prowincje o obszarze całego kraju...
5. Twórcy chcą, aby gracze zamiast myśleć o pojedynczych oddziałach "myśleli o całych legionach", co ma oznaczać mniej bitew, ale za to o większej skali.
- wtf ? co oni mieli na myśli?
6. Na przestrzeni kampanii legiony będą zdobywały doświadczenia, cechy i zdolności, w zależności od losów konkretnych bitew, podobnie jak ich dowódcy w poprzednich grach.
- duży plus.
7. Budżet gry jest największy w historii serii
- blablablah
8. Oprócz bitew istotne będą też działania i spiski toczone w rzymskim senacie
- nowa funkcjonalnośc + tradycyjnie spieprzone AI = .... ?
9. W grze ma się znaleźć nowy system zarządzania prowincjami, który ma ułatwić (uprościć?) proces ogarniania tego co się dzieje w rozległym imperium.
- niedługo zarządzanie prowincjami ograniczy się do jednego przycisku :"buduj cokolwiek" . Klikklik, klik, miasto zbudowane.
10. Silnik gry tworzony jest także z myślą o społeczności modderów skupionych wokół serii
- stara śpiewka
11. Na polu bitwy wyświetlane będą "tysiące walczących"
- może więcej oddziałów w bitwie? zamiast 20, tak do 30 ? dla mnie byłoby epicko

Rostel123
02-07-2012, 23:06
Czyli za rok premiera :/
Ale może sie pośpieszą i przesuną premiere wcześniej :D

KLAssurbanipal
02-07-2012, 23:18
Czyli za rok premiera :/
Ale może sie pośpieszą i przesuną premiere wcześniej :D

Lepiej żeby porządnie popracowali i wypuścili świetny towar, niż takie barachło jak Empire. ;)

Według mnie prace trwają już ok. roku. Dziwiliśmy się wszyscy że nie zapowiedzieli Rome 2 już pół roku temu jak to zawsze robili przed wyjściem dodatku. FotS wydłużył czas produkcji RTW. ;)

[TIN]_Cichy, więcej optymizmu... Miasta wreszcie zapowiadają się genialnie, a nie kilka domów na krzyż. Bitwy mogą być imponujące i tego oczekuję od kolosa TW. Tego brakowało w poprzednich częściach - bitew morskich i lądowych jednocześnie. FotS podniósł nieco poprzeczkę a RTW2 zapowiada się jako w pełni dopracowana gra pod tym względem.

Marzę o tym by państwa hellenistyczne były realistycznie odwzorowane, żeby ich frakcji było wiele a jednostki różnorodne i dopracowane. Jeśli nie to pozostaną mody, które pod RTW1 są wręcz kultowe. ;)

Wielki Mistrz Malborka
03-07-2012, 00:11
2. Po raz pierwszy w serii bitwy lądowe i morskie będą toczyć się równocześnie. Podczas oblężenia Kartaginy statki musiały dopłynąć do brzegu i dopiero wtedy wybiegali z nich rzymscy legioniści.
- zamysł dobry, zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce
Już w FOTSie była przymiarka - zrobili wsparcie artylerii okrętowej w bitwie

4. Główna mapa świata ma być większa od tej z pierwszego Rome i zawierać więcej terytoriów do podbicia
- na moje oko to po prostu większe prowincje o obszarze całego kraju...
Trochę większy zakres mapy i większa szczegółowość - najbardziej licze na to drugie

5. Twórcy chcą, aby gracze zamiast myśleć o pojedynczych oddziałach "myśleli o całych legionach", co ma oznaczać mniej bitew, ale za to o większej skali.
- wtf ? co oni mieli na myśli?
Zamiast wielu bitew po 10 jednotek, kilka wielkich po 80

6. Na przestrzeni kampanii legiony będą zdobywały doświadczenia, cechy i zdolności, w zależności od losów konkretnych bitew, podobnie jak ich dowódcy w poprzednich grach.
- duży plus.
System avatara przeniesiony do kampanii w jeszcze większym stopniu niż w S2

8. Oprócz bitew istotne będą też działania i spiski toczone w rzymskim senacie
- nowa funkcjonalnośc + tradycyjnie spieprzone AI = .... ?
W kampanii FOTS znacznie poprawili AI komputera na mapie i w dyplomacji

9. W grze ma się znaleźć nowy system zarządzania prowincjami, który ma ułatwić (uprościć?) proces ogarniania tego co się dzieje w rozległym imperium.
- niedługo zarządzanie prowincjami ograniczy się do jednego przycisku :"buduj cokolwiek" . Klikklik, klik, miasto zbudowane.

Może zrobią więcej opcji ale w dość łatwy sposób do ogarnięcia.


11. Na polu bitwy wyświetlane będą "tysiące walczących"
- może więcej oddziałów w bitwie? zamiast 20, tak do 30 ? dla mnie byłoby epicko
Już w FOTSie wprowadzili 40.

Podsumowując, tak jak już inni to zauważali wcześniej - FOTS to tylko przedsmak czegoś wielkiego.

nowy2142
03-07-2012, 05:06
Już gówniarz nie jestem i nie mam takich faz że się nakręcam na jakieś gry ale... zapowiedź drugiego romka sprawiła że jaram się!
Interesują mnie chyba najbardziej te wiadomości o lepszej polityce i przekrętach w rzymie. Coś ala EU:Rome/Crusader Kings?
I czy ta lepsza polityka państwa będzie również u innych nacji?

Co do tego że mają zrobić łatwiejsze zarządzanie prowincjami to uważam że po prostu dadzą więcej opcji by łatwo i szybko wydać nowe polecenia dla prowincji bez konieczności jeżdżenia kamerą po całej mapie. Np w sins of solar empire jest prosty system zarządzania. Szybko możemy połapać się w naszych zdobytych układach słonecznych i kilkoma kliknieciami wydać polecenia. Coś w ten deseń imo chcą zrobić w rome2. Skoro mapa ma być większa...

Rostel123
03-07-2012, 07:43
Lepiej późno niż wcale : ]

KLAssurbanipal
03-07-2012, 08:14
Wg mnie lepiej że dopiero teraz, a nie wcześniej. ;) Jest dużo więcej możliwości. 3 lata temu Rome 2 wyglądałby jak Empire.

reedeye
03-07-2012, 08:27
Zapowiada się świetnie.


6. Na przestrzeni kampanii legiony będą zdobywały doświadczenia, cechy i zdolności, w zależności od losów konkretnych bitew, podobnie jak ich dowódcy w poprzednich grach.

To mi się chyba najbardziej podoba;) Zakładam, że to będzie na takiej zasadzie, że jak jednym oddziałem będę miał epicką bitwę przeciw oddziałowi kawalerii, to dostaną bonus do walki z jazdą (a nie, że sam sobie będę wybierał z dostępnych perków). Można by naprawdę fajnie oddziały wyszkolić;)


Mam też nadzieję, że grając np. Grekami nie będę ograniczony do falangitów, a będzie możliwość rozwoju i zaadaptowania czegoś na kształt legionów.

Giving the player the power to pick the loadout of individual units of troops is something else that Creative Assembly are exploring. “There’s no reason that we can’t allow the player, maybe, to change the way those units are equipped” Ferguson says. “For example there’s the cavalry sword – the spatha. In reality that didn’t really become part of standard Roman equipment until very late, in the [Imperial] period – but there’s no reason that some general at some point might not have decided, ‘well lets do that earlier on’.” The idea of history as a sandbox is still at the forefront of Total War’s identity.
Chyba dobrze rozumiem sens tego zdania?:P

pawelk198604
03-07-2012, 10:44
Właśnie przypytałem na stronie Creative Assembly że będzie Rome 2 myślałem że to jakieś jaja ale to prawda.

Od Rome Total War rozpoczeła się moja przygoda z serią Total War:-)

Andzia
03-07-2012, 10:46
Nie tylko twoja dla mnie Rome to nie tylko pierwszy kontakt z serią TW ale także pierwszy raz wgłębienie się w strategię

marek7210
03-07-2012, 12:04
No prosze i znów zapowiada się tyle świetnej zabawy i nieprzespanych nocy :mrgreen:

Andzia
03-07-2012, 12:26
Nieprzespana noc ? Obawiam się że na 1 tydzień odetnę się od świata zewnętrznego z powodu tej produkcji jako że lubię grać każdą nacją w danym TW do samego końca :lol:

Rostel123
03-07-2012, 12:36
Ja myśle że wymagania sprzętowe będa dość wygórowane : // :x

legoras
03-07-2012, 14:17
"1. Is the game stil base on warscape or totally new engine ?
2. Will there be multiple roman factions or single one in the grand campaign ?

1. It is a very modified version of Warscape. Large parts of the code base have/are being changed.
2. Currently planned as one. " Kurde, już nie wiem czy to plus czy minus... jak były 3 frakcje było.. ciekawiej na mapie (choćby kolorystycznie :mrgreen: )
Ale było zarazem znacznieeee łatwiej, bo tak czy siak kartagina ZAWSZE została podbita przez "niebieskich", zieloni bardzo często też podbijali grecje niezależnie od działań gracza. A teraz gracz będzie musiał zająć się wszystkimi trzema frontami. Więc jednak jestem za jak to analizuje teraz :D

Byle gracz nie otrzymał odrazu "paczki" prowincji, 2 były by idealne. Tyle że czas gry ma być 210 p.n.e z tego co w jednym wywiadzie było udzielone, a więc Rzym 2 a nawet 4.. prowincji nie będzie miał, a pewnie więcej :(
btw. premiera ma być na "late spring", ale nadal wiosna a nie lato jak ktos pisał :D

poprawka - wypowiedz tej samej osoby "still over a year to release so not many I can answer now." czyli już jakaś zmiana? chyba że jedna z pierwszych gazet z shogunem miała złe dane :(

maxcezar5
03-07-2012, 16:10
No spotkała mnie na początku lipca/końcu czerwca ogromna radość:
1.Świadectwo ukończenia gimnazjum z śr. 5,27
2.Hiszpania obroniła tytuł.
3.Torres królem strzelców.
4 Iniesta zawodnikiem turnieju.
i zdecydowanie najważniejsze:
Kolejną grą z cyklu Total War jes ROME 2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Salvo
03-07-2012, 16:50
Jako, że od E:TW mój zapał do serii mocno spdał ten news mnie nie powala, zważywszy że ta opcja była najbardziej prawdopodoba ;) Ale i tak się cieszę, gra na pewno ma spory potencjał.

1.Duży plus (o ile wyjdzie) za te "wielkie, epickie, rozstrzygające bitwy". W każdym TW ich nadmiar połączony z ciągłym stosowaniem tej samej taktyki jest strasznie nużący...
Oby jednostek było więcej. Byłbym nawet za opcją do 80 oddziałów, gdyby np. flanki można było oddać pod komendę dwóm generałom i wydywać im komendy w stylu rozbudowanej opcji z Kingdoms.
Fajnie z tymi miastami, oby tylko nie sprowadziło się do tego, że komp bezsensownie rozprasza swoje siły i łatwiej go pobić, a najlepiej wszystko skupić w jednym miejscu.
2.Mam nadzieję, że większe obszary będą oznaczać więcej prowincji, choć pewnie jest to mało prawdopodobne :( Gra ma być dynamiczna,a podboje efektowne...bleee :oops:
Chin nie będzie i dobrze, po co, to gra o cywilizacjach skupionych wokół śródziemnego.
3.Oby nie zepsuli AI...i oby te nowe opcje tj. spiski itp. były użyteczne, a nie jak w wielu poprzednich komp zgadzał się tylko na prawa handlowe i sojusz...
4.Masa frakcji!!!
A tacy barbarzyńcy mają być podzieleni na kilkadziesiąt odrębnych plemion, a nie jedną frakcję!
5.Gra ma nie być wojną totalną i podbojem całego świata, ma być trochę realizmu (na pewno tak będzie :lol: )
6.Grafika może się w stosunku do Romka1 nie zmienić, serio najmniej to mnie interesuje 8-)

i tyle chyba...

voitek
03-07-2012, 23:05
Ciekawe czy dadzą możliwość grania w Kampanie Online więcej niż dwóm osobom. Mam nadzieję na chociaż cztery

Rostel123
04-07-2012, 00:14
Możliwe : ] Nawet fajne było by to rozwiązanie :D

Dunkel
04-07-2012, 02:51
Fajnie, choć dla mnie mocno to komercyjne działanie, ale niech zrobią wspaniałego ROMKA i później Renesans TW, moje marzenie.

maxcezar5
04-07-2012, 07:08
1."Epickie bitwy"-w starym romku denerwujące trochę było gdy np. co turę walczyło się 3 odziałami przeciw np.4 odziałą wroga.
Co do dowodzenia np. 80 odziałami w bitwie można to rozstrzygnąć w następujący sposób:mamy 3 generałów A,B,C.Kazdy dowodzi 20 odziałami.W trakcie bitwy na jakimś panelu można było by się przełączać i dowodzić nimi wszystkimi(przełączać między generałami).

Rostel123
04-07-2012, 08:03
Oj tak ,tak świetne było by te rozwiązanie : }]]

kuroi
04-07-2012, 08:06
Moim zdaniem mogliby zrobić rozgrywanie 3 bitew jednocześnie. Gdy ma się te 80 oddziałów, to linia frontu robi się naprawdę długa. Wtedy można by podzielić bitwę na centrum oraz skrzydła. Każda część miała by swojego dowódcę. Moim zdaniem byłoby to dość realistyczne, bo przecież wódz będący w centrum nie mógł sięgnąć okiem końca swojej linii, potrzebni byli przyboczni.

Marcin 1984
04-07-2012, 09:26
http://forums.totalwar.org/vb/content.p ... es-of-TWR2 (http://forums.totalwar.org/vb/content.php?422-Announced-Features-of-TWR2)

KLAssurbanipal
04-07-2012, 10:02
Rome begins as a Republic, and can theoretically become and Empire or a Kingdom. PCGamer
Multiple Roman factions. PCGamesN
Roman factions will have a 'Realm Divide' mechanic, similar to Shogun 2. PCGamesN
Gaul PCGamesN
Germanic TribesPCGamesN
Carthage PCGamesN
Egypt PCGamesN
Parthia PCGamesN
Dacia PCGamesN
Cappadocia PCGamesN

Liczę na to, że nie są to wszystkie główne frakcje grywalne w kampanii... Nie przeżyłbym braku hellenistycznych, poza Egiptem...

maxcezar5
04-07-2012, 10:34
Ja również choć najpierw i tak zagram Rzymem, to później chciało by się zagrać Macedonią i selucydami...

Emiliusz
04-07-2012, 11:28
Panowie, spokojnie :) Te informacje mają formę wyjętych z kontekstu różnych wypowiedzi twórców i według mnie nie jest to pełna lista frakcji.

Rostel123
04-07-2012, 11:57
jeszcze jest czasu niema co z góry zakładać : ]

Fallen
04-07-2012, 15:03
Królu daliby Dacja a nie dali by Greków ? No Way!!! :D

Salvo
04-07-2012, 16:07
AIs have unique personalities, ala Civilization.
To jest istotne. Mam nadzieję, że przełoży się na bitwy.

SKOBRA123
04-07-2012, 16:21
Nowy total war. Kurcze chyba już czas żeby w końcu kupić shoguna! Rome :D . Moja pierwsza gra z serii total war i gra taktyczna pamiętam jak ją kupiłem w poprzednie wakacje. Potem medieval 2, empire. 2 lata temu kupiłem napoleona ale miałem piekarnik a nie komputer.

kuroi
04-07-2012, 17:58
4 lata temu kupiłem napoleona ale miałem piekarnik a nie komputer.

Napoleon wyszedł 2 lata temu...

Dunkel
04-07-2012, 18:14
Widocznie nie ustawił sobie 2 tur na jeden rok...

Arrim
04-07-2012, 19:42
No nie! Jak zwykle będę musiał obejść się ze smakiem :x . To już trzecia gra w którą nie mogę sobie pograć przez mojego kompa. Jak wyjdzie RTW2, to odpalę sobie Rome 1 i będę sobie wyobrażał, że gram w dwójkę :D. Albo włączę sobie Let's Play na YT.

voitek
04-07-2012, 19:50
Ale czego ty się niby spodziewałeś po nowej grze? Że będzie miała niższe wymagania niż poprzednia?

Rostel123
04-07-2012, 20:13
Napewno będą wieksze wymagania ,tylko oby nie bardzoooo

BlackWood
04-07-2012, 22:38
Jaki by nie był nowy RTW, jak dziś wchodzę na forum i widzę te zmiany... :cry: Nareszcie! Tyle lat czekałem na powrót tej przełomowej gry o starożytności, gry strategicznej wszech czasów! :D

Arrim
05-07-2012, 08:40
Ale czego ty się niby spodziewałeś po nowej grze? Że będzie miała niższe wymagania niż poprzednia?

Niższe niż poprzednia to nie, ale chociaż takie, żeby można było jakoś grać. Pewnie nawet przy całkiem dobrej karcie graficznej i procesorze będą ścinki podczas dużych bitew. Zdaję sobie sprawę z tego, że teraz każda gra będzie miała duże wymagania, ale chciałem tylko dać wyraz mojemu ubolewaniu nad moim komputerem :D. Ciekawe czy tę część też spartolą czy może wyjdzie coś, co będzie miało wiele do zaoferowania poza grafiką.

voitek
05-07-2012, 10:35
Ciekawe czy tę część też spartolą czy może wyjdzie coś, co będzie miało wiele do zaoferowania poza grafiką.

A którą część poza Empire spartolili? Nie przypominam sobie

Dunkel
05-07-2012, 11:38
Ciekawe czy tę część też spartolą czy może wyjdzie coś, co będzie miało wiele do zaoferowania poza grafiką.

A którą część poza Empire spartolili? Nie przypominam sobie
Rome TW i Medek 2, w porównaniu do pierwszych dwóch części nie były to już takie trudne gry, zaczęły się mody, etc.
W MTW na podstawce się grało aż czasu brakowało na życie, w M2TW już bez modów się nie da grać za bardzo w podstawkę. Oczywiście to taki niższy stopień rozczarowania, ale jednak. Już nigdy potem nie wracały pobite nacje z hordami armii...

voitek
05-07-2012, 11:48
Ja się pytam, które części niby zostały spartolone, a nie komu jaka się bardziej podoba. Osobiście najdłużej grałem w podstawkę Medka 2.


Już nigdy potem nie wracały pobite nacje z hordami armii...
Ciekawe skąd się te hordy brały? Pewnie inwazja z Księżyca. W Shogunie2 jak nie upilnowałeś prowincji na wyższych poziomach to pojawiali się buntownicy, często z całkiem niezłym wojskiem.

Regulus
05-07-2012, 11:55
Wiadomo już w którym roku zacznie się gra? W tym samym co pierwszy Rome? Jeżeli tak, to liczę na dobre wykonanie państw hellenistycznych - przede wszystkim Monarchii Ptolemeuszy (a nie żadnego Egiptu rodem z czasów Ramzesa) Jedynka pod względem wierności realiom historycznym była chyba najsłabsza w całej serii, stąd uzasadnione obawy, że twórcy pójdą na łatwiznę i skopiują frakcje i jednostki, zmieniając jedynie szatę graficzną. Z drugiej strony, zwraca uwagę dbałość o detale i realizm ostatnich totalwarów (Napoleon i Shogun), co dobrze wróży.

voitek
05-07-2012, 11:56
Na pewno przed zniszczeniem Kartaginy

Dunkel
05-07-2012, 11:58
Ja się pytam, które części niby zostały spartolone, a nie komu jaka się bardziej podoba. Osobiście najdłużej grałem w podstawkę Medka 2.


Już nigdy potem nie wracały pobite nacje z hordami armii...
Ciekawe skąd się te hordy brały? Pewnie inwazja z Księżyca. W Shogunie2 jak nie upilnowałeś prowincji na wyższych poziomach to pojawiali się buntownicy, często z całkiem niezłym wojskiem.
nie grałeś najwyraźniej. Wystarczyło mieć mniejsza lojalność choćby, zależało to tez od trudności gry.
W Shoguna 2 jeszcze nie grałem, ale porównując MTW a M2TW stawiałbym MTW wyżej, a Rome TW, choć wysławiany to było tak naprawdę arcade.

Oczywiście i tak pykam, właściwie z braku czasu pykałem, w mody na M2TW a nie w MTW (tez w sumie mod XL, ale on to właściwie wprowadzał tylko więcej nacji), później się różne techniczne problemy na nowszych sprzętach pojawiły.

Także reasumując RTW i M2TW to były kroki milowe w kierunku komercjalizacji gry, odbioru przez szerokiego użytkownika, który nie chciał się zbytnio zmęczyć przy prowadzeniu swojego państwa, dopiero mody podnosiły poziom trudności, co można było porównywać ze skalą trudności w MTW.

Andreuse
05-07-2012, 11:58
Ciekawe czy tę część też spartolą czy może wyjdzie coś, co będzie miało wiele do zaoferowania poza grafiką.

A którą część poza Empire spartolili? Nie przypominam sobie
ETW NTW STW - wszystko przez ten zje... silnik,skupili się na fajerwerkach graficznych przy tym zapominając o grywalności i dobrym balansie czy też samym przemieszczaniu się jednostek w trakcie bitwy
Wystarczy odpalić starego RTW i wejść na MP i zobaczyć ile tam ludzi w to gra
Na ETW,NTW,STW nie ma tyle gier razem wziętych co na RTW
Spartolili to co było esencją tej gry :| czyli bitwy

Gaius Julius
05-07-2012, 12:01
mnie ramy czasowe Romka 1 odpowiadały, najbardziej to liczę na to, że będzie zbliżone do realiów historycznych jak najbardziej się da i oczywiście w końcu dopracowane AI, (o dziwo w Romku 1 problemem była kasa, bo jak się dodało trochę innym to od razu się zaczynało coś dziać, np Germanie zaczynali wysyłać coraz lepsze jednostki itp).

voitek
05-07-2012, 12:08
Ciekawe czy tę część też spartolą czy może wyjdzie coś, co będzie miało wiele do zaoferowania poza grafiką.

A którą część poza Empire spartolili? Nie przypominam sobie
ETW NTW STW - wszystko przez ten zje... silnik,skupili się na fajerwerkach graficznych przy tym zapominając o grywalności i dobrym balansie czy też samym przemieszczaniu się jednostek w trakcie bitwy
Wystarczy odpalić starego RTW i wejść na MP i zobaczyć ile tam ludzi w to gra
Na ETW,NTW,STW nie ma tyle gier razem wziętych co na RTW
Spartolili to co było esencją tej gry :| czyli bitwy


silnik? Mi grało się miodnie w NTW i STW. Ludzie dalej grają w Roma, bo ich kompy są w stanie go jeszcze uciągnąć. Ile to już na tym forum było tematów, że ktoś kupuje Romka, bo mu na antycznym kompie nie idzie nic nowszego.
W dodatku na Rome ciągle grają ci sami ludzie, rzeczywiście super scena
W Shogunie nie zauważyłem problemów z przemieszczaniem jednostek.


zapominając o grywalności

No naprawdę, kozacki argument. Jak zawsze. Mityczna 'grywalność'.
Prawda jest taka, że ludzie, którzy się zagrywali w Rome czy Meka, nie byli w stanie przestawić się na gry od nich nowsze. I wszystkie starsze 'doświadczone' klany dostawały od mojego i Hetmana K4Fun(założonego dla jaj) sromotnie w dupsko na Empire i NTW, bo o dziwo ci sentymentalni gracze nie umieli się dostosować.

Narzekacie, że seria się nie rozwija, ale jak już pojawia się coś nowego, to wielki lament, bo 'grywalność' spada. Niestety, ale spada tylko wam, przez takie sentymentalne podejście

Dunkel
05-07-2012, 12:14
Voitku Rome 2 dopiero będzie... ;)

- Oj tam, oj tam. Machnąłem się dwa razy :P

voitek

Andreuse
05-07-2012, 12:24
LoL
To wiesz co voitek :?: idz dalej wielbić swojego Hetmana

voitek
05-07-2012, 12:36
LoL
To wiesz co voitek :?: idz dalej wielbić swojego Hetmana

A to a propos czego?

Nie masz żadnych argumentów, więc wyskakujesz z takimi tekstami? Może jeszcze zacznij wrzucać na moją matkę?

e: nie będę tego kontynuował, bo robi się offtop, a teraz mi to nie wypada

legoras
05-07-2012, 15:16
Coś źle to widzę - na początku jeden z pierwszych/pierwszy serwis napisał że premiera gry będzie "spring 2013", wczoraj koleś z CA napisał że w lato (troszke ponad rok od teraz), a teraz czytam że pod koniec 2013 :(
Jakoś nie zdziwi mnie jak będzie za jakiś czas... początek 2014 :?


******************
Nie wiem co to ma wspólnego z wymaganiami, dlatego przenoszę.
Samick

Samick
05-07-2012, 15:42
Cieszę się razem z tymi, którzy liczą na przeceny starszych Totali. :) Mogę wydać maksymalnie dwie dyszki na Empire'a, trzy na Napka i kolejne trzy na drugiego Shoguna. O nowym Romku pomyślę, gdy znowu coś nowego wprowadzą, a ja w tym czasie zmienię części w blaszaku. :P

KLAssurbanipal
05-07-2012, 16:02
Jeśli będzie to wyglądało jak należy jestem w stanie wydać i 250 zł za nowego Romka. :)

Wpadłem na pewien pomysł odnośnie Egiptu Ptolemeuszy... Szczegóły podam gdy znajdę więcej czasu. :)

chochlik20
05-07-2012, 16:53
Hm, nikt nie zwrocił do tej pory uwagi, na 1 rzecz. Tytuł nowego TW nosi nazwę Rome II, boję się, że Twórcy za przeproszeniem spiepszą tą odsłonę. Według mnie powina być taka nazwa jak by co już: Antiquity. Total War. Mam obawy, że tytuł i trailer sugeruje znowu skupinie się na Rzymie i jego podbojach - mapa ograniczona do zasięgu podbojów Rzymian, podział znowu na rodziny, osłabienie pobocznych frakcji. Wiem, że to jest odslona nowego Romka ale tytuł mogli by zmienić. Jeśli cały system gry i frakcji ma być przeniesiony ze starszej wersji to ja dziękuję za takie badziewie. Podobno Shogun był bardzo dobry, dodatek olśniewał, więc liczę na większą realistyczność, historyczność, nowe frakcje i wiele nowych bajerów, które podniosą poprzeczkę w grze.

kuroi
05-07-2012, 17:31
Nazwa antiquity byłaby gorsza pod względem marketingowym...

chochlik20
05-07-2012, 17:41
Zapewne tak, ale mogli by dodać chociaż dopisek w postaci: Rome II. Antiquity Total War.

kuroi
05-07-2012, 17:54
Za długie. Rome, to rome. I już. Nie widzę powodu, by się rozdrabniać.

KLAssurbanipal
05-07-2012, 18:05
Zapewne tak, ale mogli by dodać chociaż dopisek w postaci: Rome II. Antiquity Total War.

To nie ma najmniejszego sensu. :D Albo jedno, albo drugie.

Nazywa się Rome 2 z pewnego ważnego względu - Rome 1 odniósł olbrzymi sukces (jeśli nie największy spośród całej serii) i taki tytuł przyciągnie więcej graczy. Wielu grało dawno w RTW i po zapowiedzi drugiej części odżyły wspomnienia. Ponadto wiele osób gra w mody pod RTW w momencie kiedy gra jest już bardzo przestarzała.
Do tego starożytność jest olbrzymia, więc ogólny tytuł mógłby sugerować np. epokę Asyryjczyków, lub Grecji klasycznej. Tytuł z Rzymem wskazuje że akcja toczy się w czasie jego podbojów. Nie zapominajmy, że to w owym czasie Rzym stawał się imperium kosztem Kartaginy i monarchii hellenistycznych, więc to wokół Rzymu kręcić się będzie główna akcja. Tak jak w NTW - cała Europa walczyła ale to Francja napoleońska była głównym graczem. Gdyby gra toczyła się w V p.n.e. nazywałaby się pewnie Greece Total War; Persian Wars itp. Toczy się jednak w III wieku p.n.e.
Jedno jest pewne. Rzym będzie najważniejszy, jednak mam nadzieję, że inne frakcje nie zostaną olane. Sądzę że jest brany pod uwagę RTW1 i następne części, więc innym frakcjom poświęcone zostanie sporo miejsca.

voitek
05-07-2012, 18:33
Zanim zaczniecie narzekać na niektóre rzeczy przedwcześnie radzę oglądać wypowiedzi twórców gry ;)

Dagorad
05-07-2012, 21:39
Narzekacie, że seria się nie rozwija, ale jak już pojawia się coś nowego, to wielki lament, bo 'grywalność' spada. Niestety, ale spada tylko wam, przez takie sentymentalne podejście

Skąd ta pewność? Poza tym to że grywalność spada jest oczywiste bo grywalność podtrzymują mody.

Moim największym powodem przez który od Empire jestem do serii sceptyczny to fakt iż Medievall II nie jest w postępie serii uwzględniony. A w końcu ta część porządnie Rome doszlifowała, później wyszły takie dziwactwa jak mniejsza różnorodność jednostek mimo iż już w Medku II była większa. Inną i nie zrozumiałą dla mnie kwestią jest sprawienie że sterowanie jednostkami jest "dziwniejsze" nawet niż w Rome, fakt w Rome też zasadniczo było trzeba sterować nimi pojedynczo bo inaczej wychodziły cyrki ale jednak wówczas było to bardziej intuicyjne.

Główne powody (ciężko je wyrazić) dla którego uważam w niektórych kwestiach kolejne części za krok w tył to:
- Wrażenie iż w Rome (i jeszcze bardziej w Medku II) jednostki w pełni pasowały do pola bitwy i były z nim integralne, z kolei nawet w Shogun II wydawało mi się jakby jednostki i pole bitwy nie były połączone/integralne.
- W Medku II miałem wrażenie że każdy członek jednostki był oddzielnym pomiotem, który mógł sam walczyć i funkcjonować, były co prawda z tym kłopoty np. podczas szarży ale jednak fajnie to funkcjonowało. W Empire i Shogunie II miałem wrażenie że te pojedyncze pomioty niemal wcale nie funkcjonują, co widać (w Empire) choćby po tym że jednostki potrafią stać przy przeciwniku i nic nie robić a mimo to umierać, w Medku II nie wchodzenie jednostek w interakcję z inną też się zdarza ale na dużo mniejszą skalę i jednostki nie padają jeżeli nie oberwą a jeżeli oberwą zaczynają walczyć (o ile wróg nie wykonuje szybko ataków jeden po drugim, podobny błąd był w Gothicu III z wilkami).
- W Medku II (w każdym razie w modach) grafika wydaje mi się ładniejsza.

No i osobiście nie przemawia do mnie możliwość większej zabawy z generałami, agentami, ich drzewka rozwoju są jak dla mnie sztuczne i pasują do RPG a nie strategii.

Także osobiście bym się ucieszył gdyby podstawą jeżeli chodzi o kierunek rozwoju i podobieństwo silnika graficznego dla Rome II był Medek II. Oczywiście plus bitwy morskie i inne dodatki jakie wprowadzono w międzyczasie.

KLAssurbanipal
05-07-2012, 22:19
Moim największym powodem przez który od Empire jestem do serii sceptyczny to fakt iż Medievall II nie jest w postępie serii uwzględniony. A w końcu ta część porządnie Rome doszlifowała, później wyszły takie dziwactwa jak mniejsza różnorodność jednostek mimo iż już w Medku II była większa. Inną i nie zrozumiałą dla mnie kwestią jest sprawienie że sterowanie jednostkami jest "dziwniejsze" nawet niż w Rome, fakt w Rome też zasadniczo było trzeba sterować nimi pojedynczo bo inaczej wychodziły cyrki ale jednak wówczas było to bardziej intuicyjne.
Główne powody (ciężko je wyrazić) dla którego uważam w niektórych kwestiach kolejne części za krok w tył to:
- Wrażenie iż w Rome (i jeszcze bardziej w Medku II) jednostki w pełni pasowały do pola bitwy i były z nim integralne, z kolei nawet w Shogun II wydawało mi się jakby jednostki i pole bitwy nie były połączone/integralne.
- W Medku II miałem wrażenie że każdy członek jednostki był oddzielnym pomiotem, który mógł sam walczyć i funkcjonować, były co prawda z tym kłopoty np. podczas szarży ale jednak fajnie to funkcjonowało. W Empire i Shogunie II miałem wrażenie że te pojedyncze pomioty niemal wcale nie funkcjonują, co widać (w Empire) choćby po tym że jednostki potrafią stać przy przeciwniku i nic nie robić a mimo to umierać, w Medku II nie wchodzenie jednostek w interakcję z inną też się zdarza ale na dużo mniejszą skalę i jednostki nie padają jeżeli nie oberwą a jeżeli oberwą zaczynają walczyć (o ile wróg nie wykonuje szybko ataków jeden po drugim, podobny błąd był w Gothicu III z wilkami).
- W Medku II (w każdym razie w modach) grafika wydaje mi się ładniejsza.
Także osobiście bym się ucieszył gdyby podstawą jeżeli chodzi o kierunek rozwoju i podobieństwo silnika graficznego dla Rome II był Medek II. Oczywiście plus bitwy morskie i inne dodatki jakie wprowadzono w międzyczasie.

Masz na myśli cofanie się w tył ze względów graficznych? Te punkty to raczej same rozwiązania graficzne i animacyjne. :) Pierwszego myślnika nie rozumiem. Chodzi o to, że nie pasują wizualnie? Wg mnie pasują tak samo jak w poprzednich częściach. Co do drugiego myślnika to wg mnie jest właśnie lepiej, widziałem że jednostki padają na skutek trafienia kulami, a nie same z siebie. Ponadto pojedynki, zachowania jednostek są bardzo ciekawie i realistycznie animowane.

http://imageshack.us/photo/my-images/40 ... n079t.jpg/ (http://imageshack.us/photo/my-images/406/screen079t.jpg/)

Ogółem ja widzę różnice graficzne w 2 poziomach po Rome 1.
1. MTW2, duży przeskok po RTW;
2. ETW/NTW/STW2, duży przeskok graficzny od czasu MTW2, jednak pomiędzy nimi małe różnice. NTW graficznie ma ten sam poziom jak ETW, ale wizualnie wygląda lepiej ze względu na bogatą różnorodność i realizm jednostek. :)

Niesmiertelnik
06-07-2012, 00:37
Wpadłem po dość długiej nieobecności i jak widzę nic się nie zmieniło, ale może nie do końca, bo pojawił się nowy sposób "globalnego moderowania" :lol: polegający na opryskliwym okazywaniu swoich błyskotliwych przemyśleń......

Ale czego ty się niby spodziewałeś po nowej grze? Że będzie miała niższe wymagania niż poprzednia?
LOL

A którą część poza Empire spartolili? Nie przypominam sobie
Dobrze, że przypomina to sobie co najmniej kilkadziesiąt tysięcy graczy wypisujących w setkach tematów skargi na rożne problemy w grze.

No naprawdę, kozacki argument. Jak zawsze. Mityczna 'grywalność'.
Prawda jest taka, że ludzie, którzy się zagrywali w Rome czy Meka, nie byli w stanie przestawić się na gry od nich nowsze. I wszystkie starsze 'doświadczone' klany dostawały od mojego i Hetmana K4Fun(założonego dla jaj) sromotnie w dupsko na Empire i NTW, bo o dziwo ci sentymentalni gracze nie umieli się dostosować.
Nie voitek.
Prawda jest tak, że pojawiłeś się z Hetmanem kiedy się pojawiłeś, ale generalnie było to wtedy, gdy wielu graczom "starym" się już nie chciało przyspawywać dupska do fotela przy kompie i grać w spieprzoną niemiłosiernie grę.
Teraz Ty jesteś "stary" i jeżeli tylko starczy Ci optymizmu i zacięcia do marnowania długich godzin w drodze do nikomu niepotrzebnej "cyberchwały", to zawsze możesz zerwać ze stereotypami :D

Nie masz żadnych argumentów, więc wyskakujesz z takimi tekstami? Może jeszcze zacznij wrzucać na moją matkę?
Gościu. Andreuse nie chciał być niegrzeczny, ale generalnie sprawa wyglądała tak, że na NTW, zanim Ty zobaczyłeś pudełko, to my byliśmy już po testach dla serwisu, serii pytań w bezpośredniej rozmowie z Kieranem etc., a to że później przestaliśmy grać w coś co było średnio grywalne - chyba logiczna sprawa i w sumie sam odpadłeś na czołgi na długi czas. Nawet twórcy najlepszego moda z czasów napoleońskich pod RTW nie byli w stanie wyciągnąć ze skopanego engine gry nic, co byłoby w stanie poprawić grywalność - słowo lekceważone przez Ciebie, lub wręcz Ci obce, ale stanowiące w szerszym ujęciu o jakości gry i opinii graczy.
Z grywalnością voitek jest jak z podejściem do np. telewizora. Tobie może wystarczy żeby były obrazki, a innym potrzebne jest jeszcze full HD, odpowiednie nasycenie kolorów itp, szczególnie że w poprzednich telewizorach już to mieli i spodziewali się, że w ich nowszych modelach naturalną koleją rzeczy też się znajdzie.
Poza tym, to Twój komentarz do jego opinii jest bezsensowny, bo sam flejmujesz dorzucając słowa niepotrzebnej krytyki i ukryte aluzje poparte sarkazmami, a później mieszasz w to jeszcze swoją Boga ducha winną rodzicielkę.... albo się nią zasłaniasz :lol:

W Shogunie nie zauważyłem problemów z przemieszczaniem jednostek.
No i jak tu rozmawiać o tej samej grze?

Wracając do meritum.

Czekam na RTW2, podobnie jak czekałem na STW2 i sam nie wiem co w tych wszystkich newsach przeraziło mnie bardziej. Czy to, że będzie całkiem nowy silnik, w którym znowu zapomną o kilku rzeczach podczas programowania, co sprawi, że interfejs gracza zacznie przypominać obróbkę otoczaka w erze ludzi pierwotnych?
Chyba bardziej martwi mnie Twoje twierdzenie, że to będzie poprawiony silnik ETW/NTW/STW2, bo to oznacza, że nie ma nadziei, bo hardkoded bugs pozostaną, a interfejs będzie taki, że gratuluję żelaznych nerwów fanatykom gry falangą.
Obyś się mylił.

EDIT:
Własnie uświadomiłe sobie, jak bardzo chciałbym zobaczyć bounsujący przez pół mapy kamień wystrzelony z katapulty :lol:

[TIN]_Cichy
06-07-2012, 08:47
Niesmiertelnik ma racje. gry od ETW wzwyż miały skopane silniki bitewne, pełno bugów z artylerią etc. Nieraz "katowałem" się grając dłużej w te steamowe gnioty, żeby udowodnić że moja niechęć nie wynika z braku "przestawienia się". W paru grach to zadziałało (tam tez starsze wersje były niby lepsze, ale po przyzwyczajeniu się udało mi się przełamywać stereotypy), jednak TW na pewno się do takich gier nie zalicza.
voitek - zarzucasz innym zacietrzewienie, sam kreujesz się jaki to jesteś "postępowy", zluzuj trochę bo niedobrze się robi czytając takie buńczuczne wypowiedzi.


Jeśli nowy silnik będzie powstawał od nowa, a nie poprzez "upgrade" tego obecnego, to wiążę z nim spore nadzieje.
Ciekawi mnie, jak będzie wyglądał atak na portowe miasta, jak przewieźć tarany i wieże oblężnicze? drabinki i liny kompletnie zabijają ducha gry oblężeń.

KLAssurbanipal
06-07-2012, 08:56
Nie będę pisał długo, ale jakby to były takie gnioty to nie miałyby milionów fanów wśród graczy i po MTW2 (lub ETW kiedy okazał się porażką) seria by się zakończyła. :P Jak coś jest słabe to nie robi się jego kontynuacji, a gry nie zdobywają wiernych fanów. To takie krótki podsumowanie ode mnie.

[TIN]_Cichy
06-07-2012, 08:59
Jak coś jest słabe to nie robi się jego kontynuacji, a gry nie zdobywają wiernych fanów.
powiedz to producentom filmowym i twórcom gier, co ich dzieła dawniej były kurami znoszącymi złote jaja. Wiesz co to znaczy odcinać kupony od sławy?

Niesmiertelnik
06-07-2012, 09:38
Wiesz KLA, to jest trochę tak, jak z uzależnieniami, bo w sumie i granie uzależnia.
Dostaliśmy dziesięć lat temu do ręki grę epokową. Dzisiaj to pikseloza, ale miodna. Po tej grze dostaliśmy grę, która Polakom zrobiła dziury w mózgu, bo można było mieć Polskę szeroką od morza do morza. Wprowadzenie RTW zostało na początku skrytykowane że engine jakiś dziwny, ale później, od patcha 1.5 gra była super grywalna i jest taką do dziś. Nie tylko dlatego, że można w nią grać na słabych kompach. Zresztą jest to najbardziej modowana gra, o czym wiesz pewnie najlepiej.
Potem nastały ciemne czasy SEGI i o ile jeszcze MTW2 dało dużo radości (MP umarło po odkryciu "raised lances bug"), to już kolejne odsłony były na równi pochyłej, choć błyszczały graficznie i wszyscy gracze przeżywali "chciejstwo" polegające na myśleniu "skoro zrobili takie dobre gry wcześniej, to ta była wypadkiem przy pracy i na pewno kolejna będzie już OK"........ ale nie była.
Dla przeciętnego gracza (a taki według wyników badań gra w grę ok 50h i idzie kupić coś nowego) wszystkie problemy o których rozmawialiśmy, rozmawiamy i będziemy rozmawiać po prostu nie istnieją. Jemu gra jawi się objawieniem. W 50 godzin nie znajdzie kaskady błędów idiotycznego AI, nie zdenerwuje go pathfinding i to że działo nie strzela póki się Józek zgubiony w trasie przemarszu na jednym z krzaków nie "wykasztani", nie zdąży sprawdzić że dyplomacja to farsa, a jednostki snują się po polu walki jak zombie blokując się na czym się tylko da.
Gdy my zaczynamy się frustrować on już siedzi przed następną grą i jara się jej instalowaniem oglądając okłądkę pudełka.
Polemizując z Twoją oceną najpierw się zgodzę z tym co napisałeś. Tak, jak coś jest słabe to nie robi się jego kontynuacji, a gry nie zdobywają wiernych fanów, ale to słabe dopiero się robi i kolejnego rimejku już raczej nie będzie, a na razie trwa odcinanie kuponów od epokowego tytułu.

Nocny Grabarz
06-07-2012, 10:17
Witam na forum jestem nowy ale kiedy tylko zobaczyłem wiadomość o Rome II zapragnąłem zdobyć dodatkowe informacje i tak trafiłem tutaj (nie po raz pierwszy tu jestem ale ekscytacja nową odsłony Rome sprawiła, że postanowiłem podzielić się moimi spostrzeżeniami). Grałem we wszystkie części tej kultowej serii i choć w każdej można było znaleźć masę błędów grałem w nie wytwale ponieważ dawały mi tą niespotykaną w żadnej grze moźliwość mordu na olbrzymią skalę. Eksterminacja całych narodów, wycinanie miast, łupienie, mordy, gwałty, rabunki... W Rome TW gram do tej pory głównie w BI (bo jest trudniejsza), więc bardzo wiele obiecuje sobie po tej części. Nigdy nie mogłem się przemóc do gry barbarzyńcami zawsze jedynie monarchie hellenistyczne lub Rzym. Mam nadzieje głównie na rozwój mapy kampanii (co jest przesądzone) i oczywiście jednostek (historyczność, uzbrojenie, taktyka) wielką przyjemność sprawiło by mi odwzorowanie faktycznej sytuacji politycznej świata: polis greckie, monarchie wschodnie i na Zeusa aby Ptolemeusze byli Grekami a nie jakąś nacją rodem z czasów imperium Hetyckiego + falanga. Podsumowując na czym mi zależy:
-Historyczność jednostek i nacji
-Nowa mapa kampanii z rozbudowaną gospodarką, kultami, narodowościami (możliwość romanizacji, hellenizacji czy barbaryzacji) Cichym marzeniem jest możliwość w ingerowanie w kształt prowincji, czy np. utworzenie wolnych miast: takie poleis - choć wiem, że to nierealne
-Prawdziwa dyplomacja, którą można by coś osiągną w myśl słów „Niektóre bitwy wygrywają miecze i włócznie, a inne gęsie pióra i kruki.” - Nawałnica mieczy
-Możliwość gry zarówno w czasach Republiki jak i upadku Cesarstwa (choć tradycyjnie będzie to zostawione dla dodatków - jak sądzę)
-Bunty jak te z Empire np. wyzwolone państwo żydowskie, aby generalnie po zbuntowaniu jakiejś osady ona dalej żyła a nie tylko czekała na podbicie przez sąsiada (każda prowincja)
tyle pokrótce.

cyborgowiec97
06-07-2012, 10:44
Moim zdaniem powinny być bardziej rozbudowane oblężenia. Więcej typów machin oblężniczych, a nie tylko 4 jak w romie. Dodatkowo balisty, skorpiony, onagery, ... powinny być skuteczniejsze niż w jedynce.

Hades
06-07-2012, 10:48
Ja też liczę na prawdziwe oblężenia. Bo od czasów po Medku 2 oblężenia były kpiną. W zapowiedziach ładnie to wygląda, tylko ciekawe jak to wyjdzie.

BlackWood
06-07-2012, 11:01
Witam na forum jestem nowy ale kiedy tylko zobaczyłem wiadomość o Rome II zapragnąłem zdobyć dodatkowe informacje i tak trafiłem tutaj (nie po raz pierwszy tu jestem ale ekscytacja nową odsłony Rome sprawiła, że postanowiłem podzielić się moimi spostrzeżeniami). Grałem we wszystkie części tej kultowej serii i choć w każdej można było znaleźć masę błędów grałem w nie wytwale ponieważ dawały mi tą niespotykaną w żadnej grze moźliwość mordu na olbrzymią skalę. Eksterminacja całych narodów, wycinanie miast, łupienie, mordy, gwałty, rabunki... W Rome TW gram do tej pory głównie w BI (bo jest trudniejsza), więc bardzo wiele obiecuje sobie po tej części. Nigdy nie mogłem się przemóc do gry barbarzyńcami zawsze jedynie monarchie hellenistyczne lub Rzym. Mam nadzieje głównie na rozwój mapy kampanii (co jest przesądzone) i oczywiście jednostek (historyczność, uzbrojenie, taktyka) wielką przyjemność sprawiło by mi odwzorowanie faktycznej sytuacji politycznej świata: polis greckie, monarchie wschodnie i na Zeusa aby Ptolemeusze byli Grekami a nie jakąś nacją rodem z czasów imperium Hetyckiego + falanga. Podsumowując na czym mi zależy:
-Historyczność jednostek i nacji
-Nowa mapa kampanii z rozbudowaną gospodarką, kultami, narodowościami (możliwość romanizacji, hellenizacji czy barbaryzacji) Cichym marzeniem jest możliwość w ingerowanie w kształt prowincji, czy np. utworzenie wolnych miast: takie poleis - choć wiem, że to nierealne
-Prawdziwa dyplomacja, którą można by coś osiągną w myśl słów „Niektóre bitwy wygrywają miecze i włócznie, a inne gęsie pióra i kruki.” - Nawałnica mieczy
-Możliwość gry zarówno w czasach Republiki jak i upadku Cesarstwa (choć tradycyjnie będzie to zostawione dla dodatków - jak sądzę)
-Bunty jak te z Empire np. wyzwolone państwo żydowskie, aby generalnie po zbuntowaniu jakiejś osady ona dalej żyła a nie tylko czekała na podbicie przez sąsiada (każda prowincja)
tyle pokrótce.

Wiesz wiele rzeczy o których piszesz, już stary RTW posiadał, tylko dopiero modyfikacje potrafiły to uwzględnić. Jeśli grałeś tylko w podstawkę, to tak naprawdę nigdy nie poczułeś prawdziwych wrażeń, jakie zawiera silnik gry!Gdyż modyfikacje pod RTW są jednymi z najlepszych( zasługa przypada dzięki fachowemu i ogromnemu community) jakie cała seria posiada i w wielu przypadkach są kompletnie zmienione aby pasowały do epoki.

Polecam zapoznać się z działem modyfikacje, i takimi modami jak Europa Barbarorum(gdzie nawet wprowadzono oryginalne języki na pole bitew, jak łacina, greka itd.) i kompletnie zmieniono zasadę gry na bardziej realistyczną,czy Roma Surrectum 2, DTW ,RTR VII. Pozdrawiam
Tam już wszystko jak na ograniczenia silnika, jest zrobione wzorowo i zgodnie z historiom!

EDIT: Aby nie być gołosłownym masz tu linki do obecnych rekinów pod RTW : http://www.youtube.com/watch?v=9q7UMwm4vmw
http://www.youtube.com/watch?v=hByyiUGq ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=hByyiUGq-kY&feature=related)
http://www.youtube.com/watch?v=wuQEykSo_VE
Pozdrawiam

Scorpi80
06-07-2012, 11:01
Dawno już nie jarałem się zapowiedzią żadnej gry, a tu długo wyczekiwany Rome 2:D
Wiąże wielkie nadzieje z tą grą. O grafikę się nie boję bo na pewno będzie ok. Chciałbym żeby dyplomacja stała na wyższym poziomie, już w Empire była lepsza(w nowsze nie grałem). Ostatnio grając w kilka modów polubiłem nacje barbarzyńskie. Moje marzenie żeby Germanie, Galowie, Brytowie,Iberowie byli podzieleni na mniejsze nacje a w czasie gry żeby była możliwość połączenia się w jedną silniejszą nację. Nie wiem czy to aż takie historyczne, ale wg mnie fajnie by było. Najbardziej wkurzał mnie w grze spam armii AI, takie sztuczne zwiększanie trudności. Oblężenia były nudne i schematyczne. To są moje główne wady jedynki, mimo wszystko dalej gram w mody bo wciągają niesamowicie:D
p.s. Kolega Blackwood mi przypomniał swoim postem, chciałbym żeby w końcu były oryginalne języki narodów jak w Europa Barbarorum.

Nocny Grabarz
06-07-2012, 11:25
Witam na forum jestem nowy ale kiedy tylko zobaczyłem wiadomość o Rome II zapragnąłem zdobyć dodatkowe informacje i tak trafiłem tutaj (nie po raz pierwszy tu jestem ale ekscytacja nową odsłony Rome sprawiła, że postanowiłem podzielić się moimi spostrzeżeniami). Grałem we wszystkie części tej kultowej serii i choć w każdej można było znaleźć masę błędów grałem w nie wytwale ponieważ dawały mi tą niespotykaną w żadnej grze moźliwość mordu na olbrzymią skalę. Eksterminacja całych narodów, wycinanie miast, łupienie, mordy, gwałty, rabunki... W Rome TW gram do tej pory głównie w BI (bo jest trudniejsza), więc bardzo wiele obiecuje sobie po tej części. Nigdy nie mogłem się przemóc do gry barbarzyńcami zawsze jedynie monarchie hellenistyczne lub Rzym. Mam nadzieje głównie na rozwój mapy kampanii (co jest przesądzone) i oczywiście jednostek (historyczność, uzbrojenie, taktyka) wielką przyjemność sprawiło by mi odwzorowanie faktycznej sytuacji politycznej świata: polis greckie, monarchie wschodnie i na Zeusa aby Ptolemeusze byli Grekami a nie jakąś nacją rodem z czasów imperium Hetyckiego + falanga. Podsumowując na czym mi zależy:
-Historyczność jednostek i nacji
-Nowa mapa kampanii z rozbudowaną gospodarką, kultami, narodowościami (możliwość romanizacji, hellenizacji czy barbaryzacji) Cichym marzeniem jest możliwość w ingerowanie w kształt prowincji, czy np. utworzenie wolnych miast: takie poleis - choć wiem, że to nierealne
-Prawdziwa dyplomacja, którą można by coś osiągną w myśl słów „Niektóre bitwy wygrywają miecze i włócznie, a inne gęsie pióra i kruki.” - Nawałnica mieczy
-Możliwość gry zarówno w czasach Republiki jak i upadku Cesarstwa (choć tradycyjnie będzie to zostawione dla dodatków - jak sądzę)
-Bunty jak te z Empire np. wyzwolone państwo żydowskie, aby generalnie po zbuntowaniu jakiejś osady ona dalej żyła a nie tylko czekała na podbicie przez sąsiada (każda prowincja)
tyle pokrótce.

Wiesz wiele rzeczy o których piszesz, już stary RTW posiadał, tylko dopiero modyfikacje potrafiły to uwzględnić. Jeśli grałeś tylko w podstawkę, to tak naprawdę nigdy nie poczułeś prawdziwych wrażeń jakie zawiera silnik gry!
Polecam zapoznać się z działem modyfikacje, i takimi modami jak Europa Barbarorum(gdzie nawet wprowadzono oryginalne języki na pole bitew, jak łacina, greka itd.) i kompletnie zmieniono zasadę gry na bardziej realistyczną,czy Roma Surrectum 2, DTW ,RTR VII. Pozdrawiam
Tam już wszystko jak na ograniczenia silnika, jest zrobione wzorowo i zgodnie z historią!

W domyśle miałem tylko i wyłącznie produkt CA, w mody grałem (przede wszystkim w Europa Barbarorum!), jednak to nie na kolejny mod czekam a na dzieło oryginalne. Po prawdzie gra wyszła w 2004 a o mody postarałem się dopiero w 2008/2009 (nadwyżka czasu w akademiku :D ) wiec 4 latka spędziłem jak to określiłeś nie czując prawdziwych wrażeń jakie zawiera silnik gry ;) Dlatego omawiam czego oczekuje od twórców, gdyby tak nie było cała dyskusja stała by się bezcelową ponieważ większość mankamentów będzie można poprawić w przyszłych modach(oby). Mam Nadzieję, że twórcy skorzystają z już gotowych pomysłów a te zmiany które wymieniłem wydają mi się po prostu najistotniejsze.

voitek
06-07-2012, 13:52
http://www.cdaction.pl/news-27534/total ... macji.html (http://www.cdaction.pl/news-27534/total-war-rome-ii---garsc-nowych-informacji.html)

Dyrektor studia Creative Assembly, Mike Simpson, udzielił ostatnio ciekawego wywiadu serwisowi Eurogamer. Zdradził w nim kilka informacji dotyczących zapowiedzianej niedawno gry Total War: Rome II.
Co nowego pojawi się w Rome II? Miłośnicy cyklu na pewno mogą – zgodnie ze swoimi prośbami – oczekiwać lepszego AI komputerowych przeciwników. Simpson obiecuje nawet, że w Rome II gracz będzie miał wrażenie, iż walczy z żywym człowiekiem, a nie maszyną – oznacza to, że zachowanie wrogów nie będzie przewidywalne.

Kolejnym ważnym punktem cyklu Total War jest wsparcie dla moderów. Do czasu Shoguna II brakowało oficjalnych narzędzi temu przeznaczonych. A nawet teraz gdy są, gracze chcą bardziej rozbudowanego edytora. Problem w tym, że – jak tłumaczy Simpson – moderzy oczekują, że dostaną do dyspozycji narzędzia, które możliwościami będą przewyższać programy, jakimi dysponują sami developerzy w trakcie produkcji kolejnych części Total Wara. A to jest przecież niemożliwe, choć developerzy starają się w jak największym stopniu spełnić prośby fanów. W tym celu wybrani moderzy zostaną zaproszeni na zjazd w siedzibie Creative Assembly, gdzie programiści pokażą graczom, w jaki sposób robią kolejne gry. Na razie nie potwierdzono, czy Rome II doczeka się edytora, ale Simpson nie wyobraża sobie innego scenariusza.

Nowy Total War powstaje od ponad roku i pracuje nad nim sto osób – około sześciu miesięcy temu większość ekipy została przeniesiona od prac nad dodatkiem Zmierzch Samurajów do Shoguna II właśnie do projektu Rome II. Sama gra oparta będzie na mocno zmodyfikowanym dotychczasowym silniku serii. Simpson zaznacza, że nie jest to nowa technologia, ale właśnie „drastycznie ulepszona” – zmieniono m.in. oświetlenie, co powoduje, że produkcja wygląda teraz znacznie lepiej. Developerzy postanowili też sobie za cel stworzenia pod względem wizualnym lepszej gry niż poprzednie dzieła Creative Assembly. Warto jednak podkreślić, że pomimo nowych bajerów graficznych minimalne wymagania Rome II mają pozostać na stałym poziomie znanym z poprzednich części Total War. Simpson wyjaśnia są one te same od kilku lat i nic się pod tym względem nie zmieni.

W Rome II pojawi się też tryb multiplayer. Na razie Simpson nie chce zdradzić na jego temat, ale obiecuje, że developerzy szykują "coś wielkiego".

Dagorad
06-07-2012, 14:56
Na tym samym silniku. Zatem zapewne najzwyklejsze odcinanie kuponów, to by nawet tłumaczyło filmowy trailer, muszą władować mniej kasy w grę więc ładują w reklamę. Choć może po prostu za bardzo tego silnika nie lubię i stąd moje negatywne podejście.

robik
06-07-2012, 17:42
W sumie to to samo pisali o Shogunie 2, obiło mi się o uszy że AI miało być wzorowane na "Sztuce Wojny" no i miało być najlepszą grą dotychczas z serii, a więc to samo co napisali tutaj.

nazgool
06-07-2012, 17:51
Marketingowy bełkot. Na tym etapie gadanie o AI to jakiś żart. Zawsze tak gadaja, a później wychodzi szydlo z worka. Jak kiedyś wyrzucą jakiś filmikow z bitwy, to dopiero zobaczymy mniej więcej jak zrobili AI.

Rostel123
06-07-2012, 17:53
Taka gadka dawajcie konkrety bo narazie to tylko spekulacje : ]

Rafi
06-07-2012, 18:40
W Rome II pojawi się też tryb multiplayer. Na razie Simpson nie chce zdradzić na jego temat, ale obiecuje, że developerzy szykują "coś wielkiego".
Nie jestem w stanie sobie wyobrazic co by jeszcze mogli dodac do tego multi co jest w STW II. Chyba ze coś z kampanią , sam po cichu licze na kampanie dla wielu graczy w sieci.

Niesmiertelnik
06-07-2012, 18:57
No to konkret jest taki, że przeczytałem właśnie wywiad z Mike Simpsonem sprzed NTW. Wtedy tez gadał co to się nie stanie w nowej odsłonie, jakie to będzie AI sprytne, że moderzy dostaną narzędzia i inne rewelacje......., a potem dostałem wersję devs do ręki i się okazało że tak.... gra jest lepsza niż Empire, ale AI jest na poziomie debila, kawaleria męczy się po 500 metrach kłusu, jednostki robią sobie co chcą, choć juz potrafią właściwie ustawić front do zadanego kierunku etc..
To jest skandal, że zrobią na tym samym, zoranym silniku czwartą grę i to grę w której 80% pojedynków na polu bitwy toczy się wręcz, a jednostki nie potrafią utrzymać formacji, na silniku, który będzie miał problemy z właściwym odwzorowaniem lotu pocisku katapulty, pathfindingiem, unit cohesion, zwalonym interfejsem, kodowaniem i przesyłaniem pakietów w grze wieloosobowej (powyżej 2v2), zmęczeniem, morale i do tego będzie sobie musiał dać radę z wielkimi miastami, wąskimi uliczkami, różnicą poziomów....

gribol
06-07-2012, 20:44
Nie chcę być czarnowidzem, ale po obejrzeniu trailera spodziewam się najgorszego....znowu zrobią zręcznościówkę dla dzieciarni, a nie strategię...

KLAssurbanipal
06-07-2012, 22:25
Wiem, ze teraz mamy większe zaufanie do CA i widać, że się poprawili. Sądzę, że Egipt będzie hellenistyczny, ale nie zaszkodzi im o tym wspomnieć na wszelki wypadek... ;) Kto ma konto niech zagłosuje:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=549018
:)

Herod
06-07-2012, 22:55
O Lagidów się nie martwiłbym już, po tym co widziałem na screenach z bety sądzę iż powstanie coś będącego przynajmniej "namiastką" historycznego odwzorowania tejże frakcji. Bardziej mnie ciekawi kwestia mniejszych państewek (czy nie zrobią ich tak samo na "odwal się" jak to było w Napoleonie).

voitek
06-07-2012, 23:27
http://www.cdaction.pl/news-27545/total ... acji.html0 (http://www.cdaction.pl/news-27545/total-war-rome-ii---kolejna-porcja-informacji.html0)

Na rozpoczętych dzisiaj brytyjskich targach Rezzed – imprezie poświęconej grom PC organizowanej przez portale Eurogamer i Rock Paper Shotgun – zaprezentowano Total War: Rome II. W trakcie pokazu twórcy gry ujawnili kilka nowych informacji, podkreślając, że produkcja pokaże „mroczną wizję wojny”.
W trakcie swojego wystąpienia na targach Rezzed Jamie Russell, główny projektant Total War: Rome II wyjawił, że gra przedstawi mroczniejszą stronę wojny. Na zbliżeniach starcia będą wyglądały znacznie brutalniej niż w poprzednich częściach cyklu – twórcy produkcji chcą odwzorować unikalny styl walki Rzymian, których legiony były niczym „maszynki do mielenia mięsa”. Same jednostki mają zachowywać się autentyczniej i przypominać prawdziwych ludzi – udało się to osiągnąć m.in. dzięki realistycznej animacji twarzy oraz emocjonalnym interakcjom pomiędzy poszczególnymi żołnierzami. Przykład? Jeśli jeden z żołdaków zostanie trafiony strzałą, jego kolega na to zareaguje. Bynajmniej nie spokojnie.

W Rome II pojawią się „epickie” miasta, które będzie można atakować z kilku różnych punktów. Nowością ma być połączona walka naziemna i morska – żołnierze mogą zeskoczyć z łodzi i dołączyć do wojowników walczących na lądzie, z kolei okręty potrafią ostrzelać oblężone miasta artylerią. Jak mówi Russell:

Naszym celem jest dostarczyć najbardziej spektakularnych widoków, jakie widziano w grach i wierzę, że uda nam się to. I bynajmniej nie przesadzam.
Mapa kampanii w Total War: Rome II będzie znacznie większa niż w „jedynce”, a w grze ma znaleźć się „duża różnorodność stylów walki, kultur i lokacji”.

Ale nie samą walką sprawny władca żyje. Liczy się też dyplomacja, której w Rome II nie zabraknie. Gracze będą snuć intrygi przeciwko swoim politycznym rywalom w senacie. Choć muszą uważać – zagrożenie może nadejść także ze strony własnej rodziny.

Na koniec prezentacji pokazano pierwszy gameplay z gry, ale niestety nie udostępniono go w sieci.

Rostel123
07-07-2012, 07:36
Coraz bardziej podoba mi się ta gierka :]

nazgool
07-07-2012, 08:14
Wszystko fajnie, ale jak słyszę rodzina, to mi się trochę odechciewa.
Mam nadzieję, że odwzorują to inaczej, niż fundując nam 3 rzymskie frakcje.

Niko
07-07-2012, 08:30
http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=8369

Rostel123
07-07-2012, 08:48
251 Dni Do PREMIERY ;D

Hades
07-07-2012, 09:05
Ależ ta gra się pięknie zapowiada, tyle innowacji. Mam nadzieję, że to wszystko wypali.

Wbrew plotkom, jakie pojawiły się w sieci, nowe Rome nie zamierza prezentować wyłącznie losów Rzymu i jego obywateli. Podczas rozgrywki staniemy na czele większości frakcji, jakie będą dostępne w grze – i to od samego początku zabawy. Każda z cywilizacji ma być przy tym odmienna pod względem technologicznym, militarnym i ustrojowym. Przykładowo, o ile mieszkańcy Italii będą wysłuchiwać przemówień senatorów i brać udział w parlamentarnych spiskach, o tyle barbarzyńcy skupią się na rodowych waśniach i wojnach o sukcesję.


Super!

Rostel123
07-07-2012, 09:23
Super, Super tylko zależy ile frakcji :] bo jeśli 4/5 to lipa troche będzie : /
Oczywiście grywalnych

legoras
07-07-2012, 13:08
Niby mają być wszystkie! frakcje z mapy :)
Chociaż to niemożliwe :lol: obstawiam 3-6 frakcji z DLC (w końcu jeżeli nawet mapa ma być większa, to i ilość frakcji na niej także) więc mogą zaszaleć z ilością DLC frakcyjnych.. a oficjalnie będzie informacja o możliwości grania każdą frakcją :)

A jeśli chodzi o samego Romka, będzie mi brakować armat na statkach no ale może... nie odpada... cuda się w tej branży nie zdarzają (wydanie jakiś narzędzi do modowania FOTS).

Byle gra nie była prosta - dla tzw. niedzielnych graczy.. nie odpada...cuda się w tej branży nie zdarzają :| Chociaż...
I tego się obawiam, że zrobią prostą gierkę (ogólnie przy przy graniu Rzymem) która nie będzie wymagała wielkiego zarządzania państwem. Nie wiem jak było w Empire/Napku ale system "kart budowlanych" miast w Shogunie był dobry, ale do Roma gdzie być powinno kilka x więcej budynków będzie zły (chyba że zwiększy się np. 2/2.5x ilość wolnych slotów, bo jednak jakieś ograniczenia muszą byc!). Atakowanie miast z morza i jednocześnie desant... to będzie ciężki orzech do zgryzienia, chyba że na każdym statku będzie kilkadziesiąt/set (no dobra, do 200) wojaków, wtedy same bitwy morskie będą wspaniałe - byle nie ograniczały się do ostrzelania z łuków statku przeciwnika i zrobienia abordażu, na dłuższa metę będzie to nudne. Wiec liczę na:
- "ciężkie" statki z katapultami/balistami, możliwość taranowania (to będzie na bank, byle było lepiej zrobione niż to z FOTS... bo taranowaniem to ciężko było nazwać, liczę na prawdziwe przebijanie się przez "słabsze w drewno" jednostki :mrgreen: ), następnie ogień grecki? i podpalanie statków! tylko na niego kilka wieków za wcześnie. Czekam także na porządne oblężenia z udziałem taranów i wież oblężniczych (podkopy mogą sobie darować, za mocne były... nie dało się jak przednimi obronić).
Ulepszyć system ekonomiczny aby był bardziej... wymagający i rozbudowany. Zwiększyć ilość technologi 2x przynajmniej! W końcu teraz akcja dzieje się przez może nawet z 300 lat (ale wtedy systemu 12 turowego na rok by nie mogli wprowadzić... bo po 100 latach już jest 1200 tur). Byle nie spartolili Kartaginy jak w Romku 1 :( kiedy to po pewnym czasie tak czy siak były bunty, bieda, kiła i mogiła w prowincjach). Barbarzyńcy/Egipt podobnie - aby był silniejszy niż w jedynce. Grecja aby miała więcej typów jednostek.
Czyli w skrócie: trudniejsze, bardziej wymagające zarządzanie państwem, no i walka także . Może w końcu będzie senat będzie senatem :D

// Tak przypomniało mi się jedno.. oblężenie portów z FOTS (którego zresztą nigdy nie miałem...) jak będzie przeniesione do Romka 2, ciekawie było by gdyby atakując port, zrobić desant i przejąć miasto! jeżeli nie miało by obrońców/pokonało by się ich. Ciekawy smaczek by to był - możliwość zajmowania miast nie tylko drogą lądową. Chyba że taka opcja będzie tylko w momencie kiedy lądowa armia atakuje miasto, wtedy morska też moze wspomóc, ale tak to nie chce :D

nowy2142
07-07-2012, 13:19
"History inspires; truth is stranger than fiction,"
http://images.eurogamer.net/2012/articl ... ize/300x-1 (http://images.eurogamer.net/2012/articles//a/1/4/9/7/3/8/0/IMG_6018.JPG.jpg/EG11/resize/300x-1)

Zobaczymy jak im pójdzie ;]

Actual battles could last for 15 hours and may even include tea breaks. So, Russell said, realism becomes real tactics working in your game.
wut? :D

Jestem ciekaw z jak świeżych źródeł historycznych korzystają. Bo tak chociażby historia kartaginy. Parę lat temu oglądając jakiś film dokumentalny sprzedawano mi że to kupcy z najemną piechotą. Tak ostatnio dowiedziałem się że jakieś tam niedawne odkrycia wskazują że to byli bardziej rolnicy. A najemnicy to była bardzo małą część ich wojsk.

I no właśnie jak to będzie z polityką i przekrętami u innych nacji... spać przez to nie mogę :P
//ah przeczytałem parę postów wyżej i chyba już mogę spać :P

Herod
07-07-2012, 13:55
Tak ostatnio dowiedziałem się że jakieś tam niedawne odkrycia wskazują że to byli bardziej rolnicy. A najemnicy to była bardzo małą część ich wojsk.

Która wojna, bitwa i teren działań, to bierz pod uwagę.

Rostel123
07-07-2012, 16:30
Będzie pewnie z pięć frakcji grywalnych no może siedem
Reszta będzie pewnie do kupnienia jako DLC :oops:

voitek
07-07-2012, 17:10
W jakimś wywiadzie po niemiecku powiedziano, że ma być ponad 50 frakcji



Und diese Kampagnenkarte soll vor Fraktionen nur so wimmeln. Dazu geben wir folgenden Austausch zwischen dem Autoren und James Russell wieder: “Werden es eher zehn Fraktionen oder 100 sein?” – “Weiß nicht so genau.” – “Komm: eher zehn oder eher 100?” – “Naja, so in der Mitte, aber eher jenseits der 50 als diesseits.” Natürlich werden nicht alle dieser Fraktionen Großmächte sein, aber es dürfte nicht lange dauern, bis nach Release durch INI-Datei-Manipulation oder Mods auch die kleineren Völker spielbar werden.

Rostel123
07-07-2012, 17:25
Taa może i będzie 50 frakcji ale grywalnych do 10 max

voitek
07-07-2012, 17:27
Zawsze wszystkie frakcje były grywalne. Wystarczyło je sobie odblokować. W każdym Total War.

Naprawdę, zacznijcie czytać to co jest wrzucane tutaj, bo mam poważne wątpliwości co do zdolności rozumienia tekstu pisanego u niektórych.

Ma być kilka kręgów kulturowych i każdy z nich ma mieć oddzielne drzewko technologiczne.

Rostel123
07-07-2012, 17:31
Popatrz na Shogun 2 total war ,Fots'a, Empire total war,

Niko
07-07-2012, 17:39
Popatrz na Shogun 2 total war ,Fots'a, Empire total war,

W Empire i Napoleon Total War wszystkie frakcje są grywalne-wystarczy pobrać odpowiedni mod (co to za problem) :?:
W Shogun 2 są prawie wszystkie grywalne-tak samo wystarczy pobrać mody (jeżeli się mylę to przepraszam-nie interesowałem się modami do Shogun 2 ale skoro są takowe do Empire jaki i do Napoleona to do shoguna 2 też się znajdą )

voitek
07-07-2012, 17:40
Dokładnie

Rostel123
07-07-2012, 17:49
O.o myliłem się :/ Przepraszam
Można link ktory odblokuje wszystkie frakcje w napoleon ?

Dagorad
07-07-2012, 17:53
W Empire i Napoleon Total War wszystkie frakcje są grywalne-wystarczy pobrać odpowiedni mod (co to za problem) :?:

W Rome można grać Polską wystarczy włączyć Medievalla II (co to za problem) :?:

Mod to nie gra, poza tym te frakcje które można odblokować modem który nic innego nie wnosi z zasady są nudne, nie zbalansowane, rażą błędami (w Empire to nawet mini miast widać nie było).

voitek
07-07-2012, 17:57
W Empire i Napoleon Total War wszystkie frakcje są grywalne-wystarczy pobrać odpowiedni mod (co to za problem) :?:

W Rome można grać Polską wystarczy włączyć Medievalla II (co to za problem) :?:

Mod to nie gra, poza tym te frakcje które można odblokować modem który nic innego nie wnosi z zasady są nudne, nie zbalansowane, rażą błędami (w Empire to nawet mini miast widać nie było).


I właśnie dlatego tylko niektóre są wybierane jako frakcje główne. Te mniejsze po prostu niczym się nie wyróżniają i spośrób wielu jest wybieranych kilka-kilkanaście.
Czy naprawdę wolałbyś, żeby zamiast tych "małych" frakcji dalej byli rebelianci?

Empire akurat nie jest najlepszym przykładem jeśli chodzi o cokolwiek. To była przedwcześnie wypuszczona beta, do czego CA później się przyznało.

Ad. tego co usunąłeś. Ja nie każę zachwycać się i spuszczać nad każdym słowem. Po prostu trochę wiary, bo CA ostatnio naprawdę pokazuje, że są w stanie zrobić to co zapowiadają

Niko
07-07-2012, 18:03
O.o myliłem się :/ Przepraszam
Można link ktory odblokuje wszystkie frakcje w napoleon ?

http://www.twcenter.net/forums/showthre ... ost6863866 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?p=6863866#post6863866)

A tutaj mod z możliwością wyboru okresu rozpoczęcia gry i wyborem frakcji:

http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=1623



W Empire i Napoleon Total War wszystkie frakcje są grywalne-wystarczy pobrać odpowiedni mod (co to za problem) :?:

W Rome można grać Polską wystarczy włączyć Medievalla II (co to za problem) :?:

Wybacz ale nie rozumiem o co ci chodzi? Rome a Medievall II to inne gry, inny okres w dziejach.... Chciałbyś aby w Rome byli Polanie (co by było już całkiem nie zgodne z historią) :?:

Rostel123
07-07-2012, 18:07
Super dzieki za link :] :D :D

Ituriel32
07-07-2012, 21:41
Dla mnie to tymi małymi nacjami gra się najlepiej.
Mam nadzieje że będzie ich dużo, najlepiej 2 prowincjowych.
Jedno obszarowe państewka z Szoguna2 się dla mnie nie sprawdziły. Za duży chaos

Riko
07-07-2012, 21:54
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=69303

NexuS
08-07-2012, 08:57
Było by miło zobaczyc Greckie "Państwa Miasta" no ale twórcy by musieli sie odrobine wiecej napracowac a czy im bedzie sie chcialo ? Pewnie pójdą na łatwizne -.-

seba225
08-07-2012, 09:25
Było by miło zobaczyc Greckie "Państwa Miasta" no ale twórcy by musieli sie odrobine wiecej napracowac a czy im bedzie sie chcialo ? Pewnie pójdą na łatwizne -.-

No chyba cje pogielo! Patrząc na rozmiar frakcjiw shogunie, w romie będzie ich około 50 z czego myślę ze 7-8 grywalnych, jakieś 3-4 dlc.

cyborgowiec97
08-07-2012, 09:29
W Shogunie 2 frakcje były podobne więc nie ma co się dziwić, że tylko kilka było grywalnych. Ale w Romie 2 frakcji grywalnych powinno być minimum kilkanaście.

Rostel123
08-07-2012, 09:31
Oby :) :D

cyborgowiec97
08-07-2012, 09:40
Najprawdopodobniej frakcje zostaną podzielone na kultury. No i policz: rzymska, kartagińska, hellenistyczna, wschodnia, barbarzyńcy i egipska. I to nie są wszystkie. I danie tylko kilku grywalnych frakcji to porażka.

seba225
08-07-2012, 09:47
Po co egipska? Egipt ma być hellenistyczny tak ?

NexuS
08-07-2012, 09:51
Było by miło zobaczyc Greckie "Państwa Miasta" no ale twórcy by musieli sie odrobine wiecej napracowac a czy im bedzie sie chcialo ? Pewnie pójdą na łatwizne -.-

No chyba cje pogielo! Patrząc na rozmiar frakcjiw shogunie, w romie będzie ich około 50 z czego myślę ze 7-8 grywalnych, jakieś 3-4 dlc.



Nie zmienia to faktu ze "chciałbym" by było jednak po mojej myśli.
Poza tym czytałem news-a ze bedzie tyle samo grywalnych państw co w pierwszej czesci gry + kilka nowych bodajże dwie frakcje.

Rafi
08-07-2012, 09:52
To że KLA założył temat na TWC to jeszcze nie świadczy o tym, że Egipt będzie hellenistyczny. Ja bym osobiście wołał Egipt taki jaki był w RTW, z unikalnymi jednostkami, bo jak już go wpakują do wora z innymi frakcjami greckimi to bedzie sie roznil pewnie tylko kolorem jednostek.

nazgool
08-07-2012, 10:07
To że KLA założył temat na TWC to jeszcze nie świadczy o tym, że Egipt będzie hellenistyczny. Ja bym osobiście wołał Egipt taki jaki był w RTW, z unikalnymi jednostkami, bo jak już go wpakują do wora z innymi frakcjami greckimi to bedzie sie roznil pewnie tylko kolorem jednostek.
Ty chyba ni mówisz serio. W 3 w pne chcesz egipt z epoki brązu? Może jeszcze słowian i jakieś smoki z chin. ;-). Heretyk :-P.
Niech robią egipt poprawnie. Skiny się podmieni.

maxcezar5
08-07-2012, 10:44
Egipt powinien być bardziej ala hellenistyczna ale z unikalnymi jednostkami. Musi być taki bo przecież Ptolemeusz po śmierci Aleksandra nim rządził a Ptolemeusz był Macedończykiem.

Dagorad
08-07-2012, 11:57
Martwi mnie jedna rzecz. Twórcy obiecują że będzie mniej bitew ale za to istotniejszych, nie zauważyłem żeby obiecywali że rozrost państwa będzie odpowiednio spowolniony. Mam nadzieję że nie oznacza to że za jednym zamachem będziemy mogli zdobyć spore wrogie państwo i od razu wziąć się za kolejne bez żadnych kar.

Od dawna mam nadzieję że wprowadzą system rekrutacji który sprawi że żeby zebrać armię nie trzeba będzie oglądać pojedynczych jednostek łażących po mapie, w zamian armia mogłaby się pojawić po liku turach w danym miejscu (o ile wróg nie zablokuje dróg, zaopatrzenia itd.).

Mam nadzieję że będzie się dało ustalić granicę na Renie i Dunaju.

BlackWood
08-07-2012, 12:11
To że KLA założył temat na TWC to jeszcze nie świadczy o tym, że Egipt będzie hellenistyczny. Ja bym osobiście wołał Egipt taki jaki był w RTW, z unikalnymi jednostkami, bo jak już go wpakują do wora z innymi frakcjami greckimi to bedzie sie roznil pewnie tylko kolorem jednostek.


Może nie potrafisz sobie pewnych rzeczy wyobrazić więc ci pomogę. To tak jakby wsadzić piechura z armii Ludwika XII króla Francji z XVI w. Do okopów z I w Światowej XX wieku(oczywiście mój przykład nie musi być dosłowny, chcę tylko uzmysłowić wagę pomyłki i jej rezultat w moich i nie tylko moich oczach)!Nie wiem jaki poziom wiedzy masz o starożytności, ale Antyk to okres duży i też pełen przemian.CA według mnie bardzo olało temat historyczny w RTW, co pokutuje do dziś niewiedzą ludzi, a fajnie edukować się poprzez grę ;)

Ja rozumiem że chciałbyś jakiejś różnorodności w wojskach, jednak warto się zapoznać z tamtym okresem, może pograć w jakąś modyfikacje np. EB i sam zobaczysz że na tamtych ziemiach nie tylko występowali hoplici ;) więc o ujednoliceniu nie ma do końca mowy. Chodzi przede wszystkim o charakter walki ;) ( sprawdź galerię armii Egiptu z tamtego okresu)

Według mnie nowy RTW ma sporą okazję stać się tym "prawdziwym" ze wszystkich serii z mocnym zachowaniem ówczesnych realiów. Powodem choćby może być wysyp dobrych modyfikacji, które tworzą fani do dziś, wydaje mi się że CA było by głupie, gdyby nie brało pod uwagę ich pracy.Całkiem możliwe że jakiś pomysł,czy jednostki będą stworzone na wzór którejś głośnej modyfikacji. Tu twórcy gry mają wiele gotowych rozwiązań.
Właściwie to RTW był chyba najbardziej poprawianą sorry, modyfikowaną częścią serii, właśnie przez lekkomyślne podejście do historii. Pozdrawiam

Amrod
08-07-2012, 13:10
Było by miło zobaczyc Greckie "Państwa Miasta" no ale twórcy by musieli sie odrobine wiecej napracowac a czy im bedzie sie chcialo ? Pewnie pójdą na łatwizne -.-
Powstał taki mod na Rome. Hegemonia. Nie wiem czy ukończyli, ale tam było od zatrzęsienia tych greckich państewek.

Rostel123
08-07-2012, 14:10
Było by miło zobaczyc Greckie "Państwa Miasta" no ale twórcy by musieli sie odrobine wiecej napracowac a czy im bedzie sie chcialo ? Pewnie pójdą na łatwizne -.-

No chyba cje pogielo! Patrząc na rozmiar frakcjiw shogunie, w romie będzie ich około 50 z czego myślę ze 7-8 grywalnych, jakieś 3-4 dlc.



Nie zmienia to faktu ze "chciałbym" by było jednak po mojej myśli.
Poza tym czytałem news-a ze bedzie tyle samo grywalnych państw co w pierwszej czesci gry + kilka nowych bodajże dwie frakcje.


Jeśli tak będzie to już uwielbiam tą grę<33 :D :D

Il Duce
08-07-2012, 14:40
Witam wszystkich,forum śledzę już od długiego czasu ale dopiero teraz w obliczu z dawna wyczekiwanej przeze mnie gry postanowiłem się zalogować ;) . Fajnie będzie jeśli realia historyczne zostaną dobrze odwzorowane ale muszę się stanowczo sprzeciwić pomysłom niektórych użytkowników jak np. wprowadzenie casus belli . To by moim zdaniem zabiło tą serię bo od trudnej i wyrafinowanej dyplomacji mam już eu i inne gry studia paradox interactive. W nowym romie chcę przede wszystkim mieć możliwość rozegrania spektakularnych bitew i poprowadzenia wspaniałych podbojów a nie szukać sposobów jak tu zdobyć jedną prowincję :roll:

Rostel123
08-07-2012, 14:46
Dobrze gada polać ;) mu

Rafi
08-07-2012, 15:09
@Blackwood, Nazgool
Oczywiście mam świadomość, że Egipt z epoki brązu będzie w III w. p.n.e. ahistoryczny, ale to jest tylko gra komputerowa i ja jestem w stanie przymknąć oko na takie rozwiązania (i pewnie nie tylko ja). Jak przed producentami zostałoby postawione zadanie stworzenia Egiptu Ptolemeuszy, to jest duze prawdopodobieństwo ze skopiowaliby po prostu jednostki Macedonskie, troche inaczej pomalowali, dali ze 3 unikalne oddziały i tyle, a takiego czegoś bym chciał uniknąć (np. w Rome I zrobione tak były Macdonia, Pont i Seleucydzi). Wiem, ze moderzy w krótkim czasie zrobiliby ten Egipt po swojemu do grania na single playerze, ale na multiplayerze nic się z tym nie zrobi.
Poza tym wszystkim, jest już pewne w którym roku zacznie się rozgrywka Rome? Bo może cofną początek z 270 roku pne o te 80 lat wstecz i cała ta akcja będzie bezcelowa
@yourself
A moim zdaniem dyplomację, ekonomię i ogólnie wszystko co jest niezwiązane z bitwami powinni jak najbardziej rozwijać i usprawniać. Wtedy będziesz miał trudną dyplomacje + spektakularne bitwy w jednej grze. Nie wiem na jakim poziomie stoi Twoja gra, ale jeśli nauczysz się grac bitwy np. grajac troche na multi, to potyczki z komputerem w kampanii przestana Ci przynosić w ogole przyjemność. To się tyczy wszystkich gier z tej serii - nie bawi mnie rozgramianie 3x liczniejszej armii wroga na b.trudnym poziomie z minimalnymi stratami, a przy debilinym zachowywaniu sie komputerowego przeciwnika na polu bitwy to jest niestety bardzo czesty widok. Dlatego ja wszystkie bitwy w kampaniach symuluje, a skupiam się przede wszystkim na ekonomii, rozjowu państwa i dyplomacji, wiec marzyłbym o wprowadzeniu jakichś nowości i urozmaiceń w tym kierunku.

Mefisto7
08-07-2012, 15:40
Popieram.
Poziom rozwiniecia tej gry w zakresie ekonomii, polityki wewn, dyplomacji... jest na poziomie przedszkola. Martwia mnie cytaty typu: "W poprzednich czesciach czesc gry dotyczaca prowadzenia panstwa byla ZA TRUDNA. Skupimy sie na bitwach." Tragedia. To nigdy trudne nie bylo, a od Empire jest tylko coraz latwiej. To na czym sie skupiaja to grafika, byleby nas orznac jak najwiecej na nowych kartach, procesorach i pamieciach.
Chcialoby sie jakas porzadna polityke wewnetrzna, ekonomie, rewolty zwyczajne i niepodleglosciowe, eh... zeby i czas pokoju mogl bawic. A tak na dobra sprawe to od dawna - jak nie ma wojny - to nie ma co robic. A bitwy tez sa banalne.

(Przepraszam za jakosc, niemiecka klawiatura)

Il Duce
08-07-2012, 16:09
Nie chcę uproszczeń ale nie chce też tak wielkich utrudnień jakich się domagacie. Nie wyobrażam sobie żeby rozbudowa miasta była tak samo prymitywna jak w shogunie,napoleonie czy empire. Zresztą screen miasta rokuje na ciekawszą rozbudowę. Liczę na przyzwoite AI i bardziej rozwiniętą dyplomację i ekonomię a także na wymagające bitwy. Wierzę w to że CA jest w stanie to zrealizować(nawet jeśli tego nie zrobi to i tak kupię roma 2 :mrgreen: )



@yourself
A moim zdaniem dyplomację, ekonomię i ogólnie wszystko co jest niezwiązane z bitwami powinni jak najbardziej rozwijać i usprawniać. Wtedy będziesz miał trudną dyplomacje + spektakularne bitwy w jednej grze. Nie wiem na jakim poziomie stoi Twoja gra, ale jeśli nauczysz się grac bitwy np. grajac troche na multi, to potyczki z komputerem w kampanii przestana Ci przynosić w ogole przyjemność. To się tyczy wszystkich gier z tej serii - nie bawi mnie rozgramianie 3x liczniejszej armii wroga na b.trudnym poziomie z minimalnymi stratami, a przy debilinym zachowywaniu sie komputerowego przeciwnika na polu bitwy to jest niestety bardzo czesty widok. Dlatego ja wszystkie bitwy w kampaniach symuluje, a skupiam się przede wszystkim na ekonomii, rozjowu państwa i dyplomacji, wiec marzyłbym o wprowadzeniu jakichś nowości i urozmaiceń w tym kierunku.

Stoi na całkiem niezłym, bo z komputerem radzę sobie bez problemu a i w necie często wygrywam ;) . Nawet pomimo łatwych zwycięstw dają one frajdę choć wiadomo że znacznie większa satysfakcja jest z pokonania kogoś w multi.

Herod
08-07-2012, 16:30
To że KLA założył temat na TWC to jeszcze nie świadczy o tym, że Egipt będzie hellenistyczny. Ja bym osobiście wołał Egipt taki jaki był w RTW, z unikalnymi jednostkami, bo jak już go wpakują do wora z innymi frakcjami greckimi to bedzie sie roznil pewnie tylko kolorem jednostek.

Lagidzi mieli w swej armii sporo unikalnych jednostek i bez tego. Choćby Machimoi (którzy pod Gazą byli uzbrojeni w starym stylu, a pod Rafią walczyli w falandze), jazda Libijska, zromanizowana piechota... Jest o tym cała książka, niedawno wydana.

glaca
08-07-2012, 17:19
Herod:
+ Galaccy/galijscy najemnicy.

właśnie podejście do realiów wzbudza największe emocje w takich produktach. Jedynka była czystą fantastyką, ale są jakieś plotki o zatrudnieniu modderów do projektu ;p
jesli to prawda to możemy spać spokojnie ;)

Arrim
08-07-2012, 18:43
Założę się, że i tak tylko Rzym będzie miał unikalne jednostki, a reszta frakcji zostanie zrobiona na odpierdziel.

cyborgowiec97
08-07-2012, 19:01
Z unikatowymi jednostkami różnie bywa. Zrobią ci limit na 4 jednostki. I co? Będziesz się martwił żeby nie stracić takiej jednostki w bitwie.

Herod
08-07-2012, 19:08
+ Galaccy/galijscy najemnicy.

Najemnicy to osobna kwestia, zwłaszcza wszędobylscy Galatowie.

Pampa
08-07-2012, 19:14
Oby też gra Rzymem nie polegała na spamie legionistami po reformie Mariusza.

KLAssurbanipal
08-07-2012, 19:54
Najprawdopodobniej frakcje zostaną podzielone na kultury. No i policz: rzymska, kartagińska, hellenistyczna, wschodnia, barbarzyńcy i egipska. I to nie są wszystkie. I danie tylko kilku grywalnych frakcji to porażka.

:arrow: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=549018 :)


To że KLA założył temat na TWC to jeszcze nie świadczy o tym, że Egipt będzie hellenistyczny. Ja bym osobiście wołał Egipt taki jaki był w RTW, z unikalnymi jednostkami, bo jak już go wpakują do wora z innymi frakcjami greckimi to bedzie sie roznil pewnie tylko kolorem jednostek.

Dlatego, żeby Germanie byli unikalni można dać im feudalnych rycerzy. To taka sama różnica czasowa. :)
Ważne, żeby gra była historyczną czy cofała się wstecz (pod względem dobrych jednostek z NTW i STW2)?

Można zrobić wstępny roster, a zobaczycie że Macedonia, Seleucydzi, Ptolemeusze mocno się różnią. Już parę osób podawało przykłady np. machimoi, Celtowie, zromanizowana piechota w wojsku egipskim.

Riko
08-07-2012, 20:16
Specjalnie dla Was, artykuł z PC Gamera przetłumaczony przez Witkosa.
http://totalwar.org.pl/?p=12749

Scorpi80
08-07-2012, 21:02
Mam nadzieję, że nie oleją wysp brytyjskich i będą Celtowie:) Fajnie by się nimi grało robiąc później lądowanie w Normandii.

Rostel123
08-07-2012, 21:22
Napewno nie : ] Od Napoleon'a już się nie bawią :D

Il Duce
08-07-2012, 21:45
Specjalnie dla Was, artykuł z PC Gamera przetłumaczony przez Witkosa.
http://totalwar.org.pl/?p=12749

Zapowiada się bardzo ciekawie, mam tylko nadzieję że mój komp to uciągnie :p

Rostel123
08-07-2012, 22:05
Wymagania mają być podobne co w Shogun 2 total war :)

Niesmiertelnik
08-07-2012, 22:07
Jest coś specjalnego w Total War pod względem skali. Jeśli spojrzysz na walkę z bardzo bliska, będziesz mógł zobaczyć dwóch walczących ze sobą żołnierzy, a kiedy oddalisz kamerę zobaczysz ich setki tysięcy na polu bitwy. Chcemy wycisnąć jak najwięcej z obu w Rome 2

A teraz fakty:

Odpowiednik współczesnej dywizji. W pierwszych trzech wiekach imperium armia rzymska liczyła od 25 do 34 legionów.
Legion w okresie wczesnej republiki dzielił się na:
30 manipułów (batalionów) po 2 centurie
60 centurii (kompanii) po stu żołnierzy
a po reformie Mariusza na:
10 kohort (pułków) po 3 manipuły (ok. 480 żołnierzy) z tym, że pierwsza kohorta miała zazwyczaj ok. 1100 żołnierzy (podwójny stan)
30 manipułów (batalionów) po ok. 160 żołnierzy
60 centurii (kompanii) – w zależności od okresu od 50 do 100 żołnierzy (zazwyczaj ok. 80), każda z kohort liczyła po 6 centurii, wyjątkiem była pierwsza kohorta w której centurii było 5 jednak o podwójnym stanie liczbowym.
W skład legionu wchodziły też centurie jazdy dzielące się na szwadrony (łac. alae) i drużyny (łac. decuriae), oddziały lekkozbrojnych piechurów, oddziały zwiadowcze, inżynieryjne, aprowizacyjne itd. Z powodu tego urozmaicenia legion był samodzielną jednostką operacyjną o dużej wszechstronności działania. Dzięki temu, oraz ścisłej dyscyplinie, armia rzymska była przez setki lat najskuteczniejszą armią świata starożytnego.
Teoretyczny stan osobowy legionu wynosił 5000-6000 żołnierzy, w praktyce jednak rzadko przekraczał 4000. Liczebność całej armii w okresie rozkwitu cesarstwa (II wiek n.e.) wahała się w granicach 40 legionów. W schyłkowym okresie cesarstwa rzymskiego legiony liczyły mniej więcej po tysiąc żołnierzy. W czasach panowania cesarza Augusta armia rzymska składała się z 25 legionów; w czasach panowania Aleksandra Sewera 32 legionów; w trakcie wojny Oktawiana z Markiem Antoniuszem każda strona wystawiła po 40 legionów.
Nie daje to raczej miejsca na setki tysięcy ludzi na polu walki, choć legenda głosi, że w bitwie o Alezję Galowie mieli łącznie ok 340.000 wojów, z czego ok. 250.000 stanowiło pospolite ruszenie, natomiast Juliusz Cezar zgromadził prawie wszystkie wojska Rzymu w liczbie 70.000.
W TW programiści polegli już na polu walki na którym było raptem 8-10.000 żołnierzy, szczególnie w trybie multi, bo okazywało się, że lag zabijał rozgrywkę, a jednostki przestawały prawidłowo reagować na wydawane rozkazy

„Staramy się skupić bardziej na mniejszych liczebnie armiach i mniejszej liczbie bardziej znaczących bitew. Staramy się zredukować zarządzanie jakie musicie wykonać, aby stworzyć armię i inne podobne rzeczy.”
Pierwszego zdania po prostu nie rozumiem, bo najpierw mówi o setkach tysięcy żołnierzy, a chwilę potem o mniejszych liczebnie armiach, a najgorsze jest uarkadowienie zarządzania armią.

Jednym z przykładów tego udoskonalenia jest możliwość kierowania całymi prowincjami, stworzonymi z kilku indywidualnych regionów. Zamiast zagłębiać się w mikro-zarządzanie poszczególnych terytoriów, będziemy mogli ustawienia tych samych zasad dla całego regionu – ale jeśli trzeba będzie ruszyć do walki, każde z tych stref będzie zdobywane oddzielnie. „Nadal mamy tą strategiczną głębię, gdzie prowincje są zbudowane z kilku regionów, które można podbić, a co za tym idzie, masz większy pożytek z rozmiarów swojego terytorium, ale nie musisz się trudzić ze szczegółowym zarządzaniem.”
Następny przykład na "run toward arcade". Ilu to już wielkich wodzów poległo na zarządzaniu finansami podczas wojny. tu się będzie robiło samo? Płytko jakoś.

Idea historii jako sandbox, nadal jest głównym zadaniem Total War
...i wszystko jasne :roll: drżyjcie fani historyczności :roll:

Herod
08-07-2012, 22:13
Idea historii jako sandbox, nadal jest głównym zadaniem Total War

Super! Znów będą Persowie ze Sparami biegać. :)

Dagorad
08-07-2012, 22:21
Zwiększono już limit jednostek do 40 i mówią że bitwy mają być jeszcze większe, w dodatku było coś jeszcze o tym że będzie można dawać poszczególnym grupom armii zadania (prędzej też można było ich oddawać pod zarząd AI więc pewnie to rozwiną), no i jeszcze (chyba) był jakiś fragment że generał nie może przecież widzieć drugiego końca swej armii. To może oznaczać że bitwy zostaną gruntownie zmienione, jak mniemam w stronę historyczności (bo grywalność była już przecież prędzej).

Oczywiście może być to tylko zagrywka reklamowa, w końcu armię można było już prędzej oddać pod zarząd AI a także ograniczyć pole widzenia generała. Obie opcje były rzadko używane (zwłaszcza zapewne 1) więc mogę je wciskać jako nowość.

PS. Zastanawiam się czy to powiększanie armii, tworzenie grup armii i tak dalej nie oznacza czasem że kierują się oni w kierunku stworzenia gier z okresu po Napoleonie.

Edit.


...i wszystko jasne :roll: drżyjcie fani historyczności :roll:

Przecież sandbox z tego co wiem oznacza otwartość świata, brak liniowości. Przecież tak było od zawsze czemu więc nagle ktoś miałby z tego powodu zacząć drżeć? Jeżeli nie sandbox to gra musiałaby polegać jedynie na bitwach które trzeba albo wygrać albo je powtarzać, o żadnej mapie kampanii nie byłoby mowy bo gracz mógłby zechcieć wybudować rynek wówczas kiedy powinien burdel.

Riko
08-07-2012, 22:26
Witkos będzie tłumaczył te artykuły, bo zrozumiałe jest, że nie każdy sobie radzi z angielskim. Wiadomo, że nie są one perfekcyjne, bo często je sprawdzam przed publikacją, ale uwierzcie, że dobrze i tak tłumaczy. :) Niedługo kolejne.

Niesmiertelnik
08-07-2012, 23:51
Edit.


...i wszystko jasne :roll: drżyjcie fani historyczności :roll:

Przecież sandbox z tego co wiem oznacza otwartość świata, brak liniowości. Przecież tak było od zawsze czemu więc nagle ktoś miałby z tego powodu zacząć drżeć? Jeżeli nie sandbox to gra musiałaby polegać jedynie na bitwach które trzeba albo wygrać albo je powtarzać, o żadnej mapie kampanii nie byłoby mowy bo gracz mógłby zechcieć wybudować rynek wówczas kiedy powinien burdel.

Oryginalny tekst:

“There’s no reason that we can’t allow the player, maybe, to change the way those units are equipped” Ferguson says. “For example there’s the cavalry sword – the spatha. In reality that didn’t really become part of standard Roman equipment until very late, in the [Imperial] period – but there’s no reason that some general at some point might not have decided, ‘well lets do that earlier on’.” The idea of history as a sandbox is still at the forefront of Total War’s identity.

Zdecydowanie nie chodzi tu o liniowość lub nieliniowość gry, tylko o podejście do wiernego odwzorowania uwarunkowań historycznych.
[EDIT]
Co ma do tego burdel?
[EDIT2]
Tłumaczenie tekstów wymaga nieco więcej staranności - przynajmniej w serwisie nr 1 o TW

voitek
08-07-2012, 23:59
.” The idea of history as a sandbox is still at the forefront of Total War’s identity.


Zdecydowanie nie chodzi tu o liniowość lub nieliniowość gry, tylko o podejście do wiernego odwzorowania uwarunkowań historycznych.


Serio, przeczytaj to jeszcze raz. Chyba nie za bardzo rozumiesz pojęcie sandbox

reedeye
09-07-2012, 07:48
@up
Kłócicie się o bzdety, a będzie tak jak zawsze. Jakieś pozycje startowe dla każdej frakcji, a potem to już od gracza zależy jak się potoczy historia. I tak jak czytałem w jakimś innym artykule, podobno będzie można mieć jakiś wpływ na uzbrojenie/wyposażenie jednostek. Więc być może, jak ktoś będzie miał kaprys, to może skonstruować rzymską armię pełną hoplitów (i nie chodzi o najemników).

I takiego sandboxa bym chciał:P

Niesmiertelnik
09-07-2012, 12:44
Nie koncentruję się na słowie sandbox, tylko na sposobie jego użycia w tekście, ale niech stanie na tym, że nie rozumiem Voitek. Jest mi wszystko jedno, byle gra była dobra,
Może chociaż zobaczymy kampanię multi z prawdziwego zdarzenia umożliwiającą kilku graczom tryb współzawodnictwa na mapie - jak w CIV V. To mi wystarczy i chciałbym tylko, żeby STEAM nie zabił rozgrywki w tym trybie, choć jak się głębiej zastanowić, to gdy pięciu gra, a dwóch walczy ze sobą, albo jeden zdobywa miasto, to co robią pozostali?
Wychodzi na to, że byłyby dostępne tylko i wyłącznie rozstrzygnięcia automatyczne, ale tu z kolei kłania się AI.

Volomir
09-07-2012, 14:49
Ja od siebie dodam, ze jestem raczej spokojny;) Tzn. zdaje sobie sprawe, ze panowie od TW lubia sobie pofantazjowac ale po zadziwiajaco dobrym Shogunie 2 (jako caloksztalt) czekam na nowego Romka. Potem oczywiscie bede czekac na Medievala 3 :P

kuroi
09-07-2012, 14:54
choć jak się głębiej zastanowić, to gdy pięciu gra, a dwóch walczy ze sobą, albo jeden zdobywa miasto, to co robią pozostali?
Mogliby przejmowac komende nad wrogą armią/ cześcią armii gracza. Skoro armie maja być takie wielkie, to powinna być możliwość jej dzielenia i wtedy jedna armia byłaby prowadzona przez np. 3 graczy, (skrzydła i środek)
To byłoby wspaniałe...

voitek
09-07-2012, 15:01
Dla mnie to nawet samo oglądanie bitwe byłoby radochą ;)

maxcezar5
09-07-2012, 15:02
Albo system który już zaprezentowałem na forum-możliwość przełączania się między generałami(jeden dowodzi lewym skrzydłem,drugi centrum, trzeci prawym-lub analogicznie)i wydawania rozkazów w oddziałom podległym danym generałom.


Dla mnie to nawet samo oglądanie bitew byłoby radochą ;)
Dla mnie też. :D

Rostel123
09-07-2012, 15:16
Dobre było by to tylko pytanie się nasuwa czy Twórcy Rome 2 Total War POMYŚLĄ O TYM !

Salvo
09-07-2012, 17:31
Oby na szumnych zapowiedziach się nie pokończyło, jest szansa na ambitniejszą pozycję. Pierwszy TW, którego zapowiedzi naprawdę mnie zainteresowały.
Liczę na przełom w dotychczas schematycznych bitwach i wymagającą rozgrywkę, liczyłbym na ogromną mapę, ale na to nie ma co liczyć. Mówiąc większa mapa+większe obszary do podbicia mieli pewnie na myśli mniej (większych) prowincji, a'la Empire/Napoleon. Szkoda, bo można tym zabić esencję gry.

voitek
09-07-2012, 18:36
Nie, mapa ma być większa obszarowo. Ponoć poszerzona na wschód

seba225
09-07-2012, 18:38
No trudno żeby była poszerzona na zachód cyz wgłąb afryki ;D

voitek
09-07-2012, 18:39
Jest jeszcze taki kierunek ja północ, ale co ja tam wiem

Ostrzwtlumie
09-07-2012, 18:45
Arabia to tez teren dobry :P Zatoka perska(dalsza cześć niż ta ukazana w TW) i Morze czerwone.

Salvo
09-07-2012, 18:48
Nie, mapa ma być większa obszarowo. Ponoć poszerzona na wschód
O, to super!
Każdy porządny mod dodawał obszary do Morza Kaspijskiego włącznie :!:
Choć co do ilości & wielkości prowincji mogę mieć rację :/

voitek
09-07-2012, 18:50
Ma być największa z całej serii :)

kuroi
09-07-2012, 20:51
Martwi mnie to upraszczanie rozgrywki. Zwłaszcza grupowanie prowincji. W Empire oraz S2 denerwował mnie fakt, że podatki musiałem ustawiać jednakowe dla wszystkich, przez co ich maks. wysokość determinował najmniej stabilny region. Uważam, że powinna być alternatywa. Jeśli ktoś chce, to może sobie ustawiać te same podatki dla całych regionów. Ale jeśli ma czas, powinien mieć możliwość micro managementu i ustawiać podatek inny dla każdej prowincji.

voitek
09-07-2012, 21:04
Nie wiadomo jak to ma jeszcze wyglądać, więc proszę nie biadolić na zapas.
Cały czas interpretujecie 'upraszczanie' jako zmniejszenie ilości opcji, a nie jako łatwiejszy dostęp do nich

Niesmiertelnik
09-07-2012, 21:19
Bo też i kilka ostatnich tytułów było dla Community dość traumatycznym przeżyciem, więc sie ludzie już na zapas bokiem ustawiają.

K A M 2150
09-07-2012, 21:58
Dla mnie Shogun : FOTS jest najlepszym TW jaki do tej pory wyszedł, chociaż kompletnie nie lubię tego okresu. Owszem, przed ETW byłem nastawiony pozytywne, a przed Shogunem, zwłaszcza po pograniu w demo sfrustrowany porządnie, ale finalny produkt uważam za najlepszy z całej serii. Sam gram w TW od Shoguna I i często łezka mi się w oku kręciła za STW i MTW I, ale chociażby mityczne AI po pograniu ostatnio wcale już takie dobre nie było, przejście STW I zajmuje mi 2 godziny Shimazu, a MTW w godzinę zająłem Polska prawie cały Wschód, Bałkany i Azję Mniejszą.

Z Rome 2 wiążę spore nadzieje i sądzę, że po 2-3 patach wszystko już będzie dosyć grało. Ekipa jest największa jak do tej pory oraz bogatsza o doświadczenia, na screenach też to wreszcie wygląda jak wojo ze starozytności, ale pozyjemy zobaczymy, produkt finalny prawdę nam powie, nikt do zakupu nie zmusza.

maxcezar5
10-07-2012, 05:50
Shogun 2 FOTS jest naprawdę dobrym produktem z ogromnymi możliwościami(największymi w całej serii począwszy od ataków na port, ostrzału artyleryjskiego, jednostek itd.). Dlatego pozytywnie myślę o Rome 2.CA raz zrobiła błąd z Empaierem a póżniej z wydania na wydanie coraz lepiej.

Niesmiertelnik
10-07-2012, 10:17
Shogun 2 FOTS jest naprawdę dobrym produktem z ogromnymi możliwościami(największymi w całej serii począwszy od ataków na port, ostrzału artyleryjskiego, jednostek itd.). Dlatego pozytywnie myślę o Rome 2.CA raz zrobiła błąd z Empaierem a póżniej z wydania na wydanie coraz lepiej.

Wszystko zależy od tego co kto lubi.

Ja jestem graczem Multi. Z racji debilnego AI nie dotykam kampanii, bo mnie po prostu denerwuje zachowanie jednostek sterowanych przez komputer. Multi jest słabiutkie.

To warto brać pod uwagę, gdy się czyta posty różnych osób.
Jedni będą zachwyceni produktem grając tylko i wyłącznie na singlu.
Inni będą go gromić, bo nie mogą pograć na Multi.

Nie zgadzam się z opinią że z wydania na wydanie coraz lepiej, bo wszystko chodzi na tym samym silniku Warscape. Z wydania na wydanie jest to coraz bardziej dopieszczone graficznie, ale błędy pozostają.
No i nadchodzi piąta gra na Warscape. Tym razem twierdzą, że silnik jest głęboko modyfikowany. No bo cóż mają powiedzieć?

maxcezar5
10-07-2012, 10:51
Shogun 2 FOTS jest naprawdę dobrym produktem z ogromnymi możliwościami(największymi w całej serii począwszy od ataków na port, ostrzału artyleryjskiego, jednostek itd.). Dlatego pozytywnie myślę o Rome 2.CA raz zrobiła błąd z Empaierem a póżniej z wydania na wydanie coraz lepiej.

Wszystko zależy od tego co kto lubi.

Ja jestem graczem Multi. Z racji debilnego AI nie dotykam kampanii, bo mnie po prostu denerwuje zachowanie jednostek sterowanych przez komputer. Multi jest słabiutkie.

To warto brać pod uwagę, gdy się czyta posty różnych osób.
Jedni będą zachwyceni produktem grając tylko i wyłącznie na singlu.
Inni będą go gromić, bo nie mogą pograć na Multi.

Nie zgadzam się z opinią że z wydania na wydanie coraz lepiej, bo wszystko chodzi na tym samym silniku Warscape. Z wydania na wydanie jest to coraz bardziej dopieszczone graficznie, ale błędy pozostają.
No i nadchodzi piąta gra na Warscape. Tym razem twierdzą, że silnik jest głęboko modyfikowany. No bo cóż mają powiedzieć?

Ja tam zważam postęp.W jaki sposób?
Empire było dnem mimo b.dobrego pomysłu.Napoleon poprawiał wszystkie błędy zawarte w empierze, a do tego miał świetną grywalność.Shogun 2 dodał obsługę Dx11,drzewko rozwoju postaci, oraz zmodyfikowany silnik graficzny.Natomiast FOTS bitwy o port,wsparcie artyleryjskie w czasie bitwy, ostrzał miast z morza na mapie kampanii.
Mówisz że wszystko wychodzi na tym samym silniku- Warscape.To prawda.Tylko jak zmienił się ten silnik od Empiera?Ogromnie.W Napoleonie na starym dx 10 był świetny.W shogunie 2 dodano obsługę dx 11,oraz popatrz jak w shogunie "interaktywni" są żołnierze-np. po ostrzale.Cześć kona zwija się z bólu itp.
Można właściwie powiedzieć że z wydania na wydanie powstaje nowy silnik(wystarczy że zmienią 10% i to już jest nowy silnik), dla którego Warscape jest tylko szkieletem.
Myślę, że i tak będzie tym razem.Silnik Warscape będzie szkieletem na którym zbudują Roma 2 dodając nowe możliwości.

Desaix
10-07-2012, 12:30
Mi zależy tylko na tym aby był dobry i stabilny i dopracowany tryb kampanii multi dla dwóch graczy z przejmowaniem dowodzenia wojskami frakcji AI. Najlepiej z osobnymi kampaniami zaprojektowanymi pod mp. Chętnie rozegrałbym sobie kampanię wojen Kartaginy z Rzymem w zachodnim basenie morza Śródziemnego albo jakieś wojny domowe w Rzymie. Fajnie byłoby też bronić Galii przed Rzymianami na czele jednego z plemion :)

W trybie kampanii życzyłbym sobie przede wszystkim powielenie zalet STW i przede wszystkim klimatu, klimatu, klimatu. Okres ma potencjał pod tym względem. Łupieżcze najazdy Celtów i Germanów, zasadzki, bunty niewolników, zdrady dowódców i całych armii, wojny domowe.

KLAssurbanipal
10-07-2012, 13:33
Na TWC już ludzie zgadują jakie będzie pierwsze DLC... Bezsens. Będzie sugerowanie, że Nubijczycy itp. a przecież to może być w podstawce. Nic o niej nie wiadodmo, a ludzie już się zastanawiają jakie DLC, dodatki itp.

Rostel123
10-07-2012, 13:38
Pod ekscytowani są nie dziwić sie że takie plotki wychodzą : ]

RAFALK2006
10-07-2012, 18:51
Świetnie, tylko oby nie spieprzyli tego za bardzo. Mam nadzieję, że wymagania nie będą za bardzo wygórowane.

Oby nie schrzanili rozgrywki multi jak w Shogun 2, zbytnia przesada bywa tak samo zgubna jak niedopracowanie.
Nie wiem jak dla Was ale ja w Shoguna 2 pograłem miesiąc i miałem dość a dodatek zmierzch samurajów leży u mnie na półce od 3 miechów i nie mam (a to dziwne bo kocham serię total war) ochoty go instalować.

maxcezar5
10-07-2012, 19:10
Co do Shoguna można się jedynie przyczepić do jednostek_każdy klan ma w 80% takie same i bitwy robią się nudne.Natomiast FOTS zainstaluj.Jest świetny i każdy klan ma inne jednostki(no prawie).

Riko
10-07-2012, 21:18
Witkos przetłumaczył dotychczasowe podsumowanie wszystkich informacji zebranych przez portal TotalWars.ru. Warto, bo jest tego sporo i aż miło się czyta.
http://totalwar.org.pl/?p=13292

seba225
10-07-2012, 21:31
Genialne

Riko
10-07-2012, 21:36
Nalezy mieć jednak na uwadze, że Rosjanie mogli coś przekręcić podczas tłumaczenia, jednak ma to wszystko sens, więc powinno być ok.

Ostrzwtlumie
10-07-2012, 21:42
Zapowiada sie bardzo ciekawie :D

Il Duce
10-07-2012, 21:45
Super, już nie mogę się doczekać kiedy pokażą jakiś fragment z rozgrywki. Oby ich nie przerósł ten projekt bo z najlepszej gry serii może wyjść największy syf. Trzymam za nich kciuki ;)

Rostel123
10-07-2012, 21:54
Oby premiera była na Wiosne :D :D

NexuS
10-07-2012, 23:41
Było by miło zobaczyc Greckie "Państwa Miasta" no ale twórcy by musieli sie odrobine wiecej napracowac a czy im bedzie sie chcialo ? Pewnie pójdą na łatwizne -.-

No chyba cje pogielo! Patrząc na rozmiar frakcjiw shogunie, w romie będzie ich około 50 z czego myślę ze 7-8 grywalnych, jakieś 3-4 dlc.


Dziejszy news na temat Rome 2:
"W Grecji będziemy mieli możliwość spotkania różnych frakcji, a nie jedną, jak to było w przypadku pierwszej części gry."

Chlopaki maja juz moj pre-order :)

Riko
10-07-2012, 23:44
No według tego:

The Greek cities would be of a different faction, rather than one as in the first Rome.
To by się zgadzało.

Niesmiertelnik
11-07-2012, 00:19
Shogun 2 FOTS jest naprawdę dobrym produktem z ogromnymi możliwościami(największymi w całej serii począwszy od ataków na port, ostrzału artyleryjskiego, jednostek itd.). Dlatego pozytywnie myślę o Rome 2.CA raz zrobiła błąd z Empaierem a póżniej z wydania na wydanie coraz lepiej.

Wszystko zależy od tego co kto lubi.

Ja jestem graczem Multi. Z racji debilnego AI nie dotykam kampanii, bo mnie po prostu denerwuje zachowanie jednostek sterowanych przez komputer. Multi jest słabiutkie.

To warto brać pod uwagę, gdy się czyta posty różnych osób.
Jedni będą zachwyceni produktem grając tylko i wyłącznie na singlu.
Inni będą go gromić, bo nie mogą pograć na Multi.

Nie zgadzam się z opinią że z wydania na wydanie coraz lepiej, bo wszystko chodzi na tym samym silniku Warscape. Z wydania na wydanie jest to coraz bardziej dopieszczone graficznie, ale błędy pozostają.
No i nadchodzi piąta gra na Warscape. Tym razem twierdzą, że silnik jest głęboko modyfikowany. No bo cóż mają powiedzieć?

Ja tam zważam postęp.W jaki sposób?
Empire było dnem mimo b.dobrego pomysłu.Napoleon poprawiał wszystkie błędy zawarte w empierze, a do tego miał świetną grywalność.Shogun 2 dodał obsługę Dx11,drzewko rozwoju postaci, oraz zmodyfikowany silnik graficzny.Natomiast FOTS bitwy o port,wsparcie artyleryjskie w czasie bitwy, ostrzał miast z morza na mapie kampanii.
Mówisz że wszystko wychodzi na tym samym silniku- Warscape.To prawda.Tylko jak zmienił się ten silnik od Empiera?Ogromnie.W Napoleonie na starym dx 10 był świetny.W shogunie 2 dodano obsługę dx 11,oraz popatrz jak w shogunie "interaktywni" są żołnierze-np. po ostrzale.Cześć kona zwija się z bólu itp.
Można właściwie powiedzieć że z wydania na wydanie powstaje nowy silnik(wystarczy że zmienią 10% i to już jest nowy silnik), dla którego Warscape jest tylko szkieletem.
Myślę, że i tak będzie tym razem.Silnik Warscape będzie szkieletem na którym zbudują Roma 2 dodając nowe możliwości.


hehehe, chyba raczysz sobie żartować.
Poprawa jak sam piszesz nastąpiła tylko w grafice, a ten element jest najmniej ważny w miodnej i głębokiej grze strategicznej. Pozostałe elementy poprawy to drobne fajerwerki niczemu nie służące, ale podobające się części graczy
Szkielet Warscape to hardkodowane bugi i błędy w interfejsie - niestety. I te się nie zmieniają w zasadzie od ETW. Szkielet Warscape to zwalony pathfinding i unit cohesion. Szkielet Warscape to dość poprawna walka w trybie strzeleckim, natomiast od samego początku słaba obsługa trybu Melee.
A przecież teraz 70% walk to będzie Melee. Ja osobiście nie wyobrażam sobie jak ma wyglądać walka falangami, gdy silnik nie jest nawet w stanie odtworzyć poprawnie zadanego ustawienia początkowego grupy i pcha wszystko w jedną linię po pierwszym przeciągnięciu.
Jeżeli sięgną głęboko i stworzą interface działający jak na RTW (chyba nie magia, bo to już było), sprawią że STEAM będzie obsługiwał gry 4v4, poprawią BAI, to wtedy powiem że zrobili progres. To że wymyślili zwalone laddery i drzewko rozwoju postaci nie jest poprawą, tylko wprowadzeniem nowych funkcjonalności w grze.
Jeżeli stare błędy pozostaną, to nie tylko będzie oznaczało to, że nie zrobili progresu, ale wręcz wyjdzie na to że zrobili w konia graczy po raz piąty wykorzystując ten sam silnik.

maxcezar5
11-07-2012, 07:01
"Deweloperzy zdecydowali usunąć minimapę, zastępując ją szybkim oddaleniem. Dzięki temu rozwiązaniu, gracze będą mogli w szybkim czasie zobaczyć oddalony cały obraz pola bitwy." To było najbardziej wkurzające w poprzednich seriach jak nie można było podnieść kamery za wysoko.
"Podczas oblężenia miasta oraz twierdzy, jednostki szturmujące będą mogły użyć drabin, taranów czy wież oblężniczych"- przydało by się coś jeszcze...

Salvo
11-07-2012, 07:06
Witkos przetłumaczył dotychczasowe podsumowanie wszystkich informacji zebranych przez portal TotalWars.ru. Warto, bo jest tego sporo i aż miło się czyta.
http://totalwar.org.pl/?p=13292
Nieźle, to może być największy przełom od czasu poprzedniego Rome, a może i od Shoguna!

Dunkel
11-07-2012, 07:27
jak dla mnie to:
"Rzym będzie wybudowany już po rozpoczęciu gry, ale we Włoszech występować będą inne frakcje."
+
"Russell powiedział, że w Total War: Rome 2 będzie więcej jak 50 frakcji. TVC twierdzi, że może ich być ok. 60, próbowali nawet zgadnąć co to za frakcje."
jest dla mnie sygnałem, że gra rozpoczynać się będzie głęboko przed 200-300 p.n.e.

Rostel123
11-07-2012, 07:55
Frakcji może być nawet milion ale co tego jak pewnie będzie grywalnych 10/12

Dunkel
11-07-2012, 08:07
Mody, mody...
poza tym na początku i tak będziesz grał tym, co jest.

maxcezar5
11-07-2012, 08:11
"Russell powiedział, że w Total War: Rome 2 będzie więcej jak 50 frakcji. TVC twierdzi, że może ich być ok. 60, próbowali nawet zgadnąć co to za frakcje."
jest dla mnie sygnałem, że gra rozpoczynać się będzie głęboko przed 200-300 p.n.e. W cale niekoniecznie tak daleko, ponieważ w 281r.p.n.e gdy do Pyrrusa p[przybyli posłowie z miasta Tarentu i innych to w itali zdarzały się inne państwa prócz S.P.Q.R.Optymalnym czasem byłby coś koło 400r.p.n.e.W każdym innym przypadku Rzym byłby za mocnym zawodnikiem do miast-państw gecji.

Dunkel
11-07-2012, 08:22
"Russell powiedział, że w Total War: Rome 2 będzie więcej jak 50 frakcji. TVC twierdzi, że może ich być ok. 60, próbowali nawet zgadnąć co to za frakcje."
jest dla mnie sygnałem, że gra rozpoczynać się będzie głęboko przed 200-300 p.n.e. W cale niekoniecznie tak daleko, ponieważ w 281r.p.n.e gdy do Pyrrusa p[przybyli posłowie z miasta Tarentu i innych to w itali zdarzały się inne państwa prócz S.P.Q.R.Optymalnym czasem byłby coś koło 400r.p.n.e.W każdym innym przypadku Rzym byłby za mocnym zawodnikiem do miast-państw gecji.
no właśnie o to mi chodziło, w sumie to byłoby świetne - dużo małych państw... miodzio.

Hades
11-07-2012, 09:17
Tak wielkie oczekiwania. Oby gra nie okazała się wielkim bublem. Chciałoby się, aby grę wydali jak najszybciej, ale lepiej niech pracują tak długo, aż gra będzie na wysokim poziomie.

maxcezar5
11-07-2012, 10:14
Wolę poczekać i dostać świetnie wykonaną grę niż dostać ja szybko ale w formie bubla

Grogmir
11-07-2012, 10:22
400 p.n.e?? Chyba sobie żartujecie, to nie ma być gra o wojnie peleponeskiej/perskich podbojach. ;) No chyba, że aż tak bardzo chcecie ten Egipt z Rome I.. Pomijam już fakt, że, gra Rzymem wyglądałaby tak:
a) gramy historycznie, czyli pierwsze kilkaset tur powoli się rozwijamy, podbijając prowincję na czterdzieści tur
b) gramy normalnie i już w okolicach 250 p.n.e jesteśmy hegemonem w basenie Morza Śródziemnego

Czyli jak dla mnie to odpada. ;) Najwcześniejszy start gry to po śmierci Aleksandra, wtedy wciąż mielibyście niewielkie terytorium Rzymu, a do tego Etrusków, Samnitów, Umbrów... jednocześnie ukształtowany historycznie byłby wschód mapy.

Poza tym, takie EB zaczyna się w 280 p.n.e i Rzym wcale nie ma tak łatwo podbić całą Italię, więc to kwestia początkowego rozstawienia sił.

Ostrzwtlumie
11-07-2012, 10:24
@Maxcezar
Dokładnie, po co dostać grę nie dopracowaną, jak można poczekać i dostać dopracowaną.

seba225
11-07-2012, 10:27
Mi pasi, zdąże kupić kompa ;lD

Ostrzwtlumie
11-07-2012, 10:29
Nie dawno kupiłeś:D Już zmieniasz?

Desaix
11-07-2012, 10:48
Gra powinna mieć optymalnie z 3 okresy rozpoczęcia, różniące się sytuacją polityczną i rozwojem infrastruktury w jakimś stopniu. Ot pierwszy po śmierci Aleksandra, drugi z czasów wojen z Kartaginą, a trzeci to Juliusz Cezar i wojny domowe. I byłoby git.

Ja tam najbardziej czekam i tak na dodatek o najazdach barbarzyńców bo nie dość, że okres bardziej klimatyczny to jeszcze znając życie będzie to dopracowana wersja podstawowej wersji gry :)

seba225
11-07-2012, 10:51
Nie dawno kupiłeś:D Już zmieniasz?


Nie kupiłęm :D Pokazywałem ci przecież że takiego se kupie :D

maxcezar5
11-07-2012, 10:52
Z rokiem 400p.n.e. to był tylko taki przykład.Uważam że data 336r.p.n.e. i tylko sam Aleksander wie czy ruszyć na Persów czy może do Italii, albo na Kartaginę.
Dobrym pomysłem byłyby tak jak powiedział Desaix aby było kilka kampanii zaczynających się w różnych rokach.Mi zleży na tym aby Rzym nie był za silny a na wschodzi coś się działo.

[TIN]_Cichy
11-07-2012, 10:57
jeśli frakcji ma być 50, to szykujcie się już na kalkę Empire. Zmienione flagi i kolorki przemalowanych jednostek. Duża różnorodność jednostek? no comment, w mikołaja nie wierzę.

Desaix
11-07-2012, 11:44
_Cichy]jeśli frakcji ma być 50, to szykujcie się już na kalkę Empire. Zmienione flagi i kolorki przemalowanych jednostek. Duża różnorodność jednostek? no comment, w mikołaja nie wierzę.

Przy takim budżecie i to raczej mało możliwe.

Duża różnorodność jednostek to coś oczywistego dla okresu starożytności.

50 frakcji może być luzem. Co za problem? Wszystko sprowadza się do tego, że będzie kilka kręgów cywilizacyjnych które zapewnia odpowiedni poziom zróżnicowania np. jednym z nich będą z pewnością Celtowie, którzy podzielą się na 5-7 różnych frakcji, które będą wykazywały jakieś niewielkie różnice między sobą czyli kręgosłup armii taki sam + każda frakcja 1-2 specjalne jednostki. Do tego dochodzi fakt, że mnóstwo nacji to będą bardzo niewielkie państwa np. założę się, że Syrakuzy na Sycylii będą odrębnym organizmem politycznym.

Grogmir
11-07-2012, 11:52
Chyba od Empire nie mamy już prowincji 'rebelianckich', więc duża ilość nacji to konieczność, biorąc pod uwagę rozmiar mapy? Nawet jeśli większość będzie grywalna po modach (a i wtedy może to słabo wyglądać) to zawsze milej móc podbić takie quasi-państewko, z którym można również handlować i zawierać sojusze, niż być w wiecznym stanie wojny z 'szarymi' rebelami..

Dagorad
11-07-2012, 12:33
Ja bym osobiście nie chciał żeby robili kilka dat startowych. Niech skupią się na jednej. Gracze przecież i tak z zasady raczej grają na jednej. Chyba że zrobiliby każdą porządnie co jest wątpliwe bo to materiał raczej na dodatki.


jak dla mnie to:
"Rzym będzie wybudowany już po rozpoczęciu gry, ale we Włoszech występować będą inne frakcje."
+
"Russell powiedział, że w Total War: Rome 2 będzie więcej jak 50 frakcji. TVC twierdzi, że może ich być ok. 60, próbowali nawet zgadnąć co to za frakcje."
jest dla mnie sygnałem, że gra rozpoczynać się będzie głęboko przed 200-300 p.n.e.

W jedynce też były inne we Włoszech. Kartagina, "Grecja", Galia no i Senat a także 3 rody. Sądzę że to czego nowego możemy tu oczekiwać to to że Galowie i Grecy będą w nowych, regionalnych frakcjach.

Witia
11-07-2012, 16:46
Może jak raz wreszcie w oficjalnym produkcie pojawią się smaczki typu Baktria. Fajnie by było gdyby zrobili różnorodność kulturową w ramach regionów i nacji.

Adamsino
11-07-2012, 17:25
Fajnie by było jak by prowincje Italii były by mniejsze i było by ich więcej a sama mapa bardziej rozciągnięta. Dobrze by też było gdyby forty dałoby się zamieniać w miasta na wzór MTW 2 ( forty jak zamki ). Rzym jeśli gra się rozpoczyna w 336r. BC powinien mieć tylko lekką piechotę( a w 250r. BC np. reforma republikańska i podział na hastati itp. a reforma Mariusza dopiero ok. 60r. BC) i być słabo rozwinięty, a Grecja, Macedonia i Kartagina powinny mieć miasta oraz kolejno Hoplitów, Falangi, Słonie oraz trochę zaawansowania bo trochę już przeszły. Galowie i ludy barbarzyńskie powinny być podzielone na małe plemiona i powinny się łączyć na drodze dyplomacji w Konfederacje pod naszymi rządami jak to było w historii.

kuroi
11-07-2012, 17:45
Przede wszystkim, Rzym powinien na początku kampanii być słaby. Powinien być słabszy niż jego sąsiedzi oraz pod żadnym pozorem nie powinien okupować całej Italii jak w R1.
Moim zdaniem byłoby to interesujące, gdyby gracz musiał naprawdę dorobić się swojej potęgi we krwi, pocie i łzach, a nie długiej serii łatwych bitew jak to było w R1.

maxcezar5
11-07-2012, 18:23
I o to chodzi kuroi!!

Hades
11-07-2012, 18:39
No niby powinno tak być, ale dla niedzielnych graczy będzie za trudno i możliwe, że nie kupią już następnego produktu. Trzeba 'zaspokoić" weteranów i tych nowych.

maxcezar5
11-07-2012, 19:30
Dla niedzielnych będą inne frakcje-kartagina itp.

Hades
11-07-2012, 19:48
No nie wiem. Mi się wydaje, że Rzym będzie najłatwiejszą frakcją. Ale nie ma co gdybać.

maxcezar5
11-07-2012, 19:50
w stanie gdy jest jednym z miast państw w Italii to nie

Rafi
11-07-2012, 19:57
Po to sa chyba poziomy trudnosci. "Niedzielny gracz" wybierze najłatwiejszy i poradzi sobie każdą frakcją

kuroi
11-07-2012, 22:16
Ale trzeba też patrzeć na AI. W R1 "Rzymy" od samego początku dominują nad wszystkim, co napotkają. Moim zdaniem początkowo powinni mieć problemy, by dopiero później się rozwinąć. Inne nacje sterowane przez komputer powinny mieć jakieś szanse na przetrwanie. Szczerze? W R1 jeszcze nigdy nie widziałem, by frakcja sterowana przez komputer kiedykolwiek wdarła się do półwyspu apenińskiego... Nigdy.

Knecht
12-07-2012, 00:33
Rome powraca :D aż wrócę do tej serii niczym Odyseusz do Itaki :mrgreen: , szkoda że dopiero pod koniec przyszłego roku :(

maxcezar5
12-07-2012, 07:36
kuroi ja widziałem.Grałem Kartaginą i wkurzało mnie to że Rzym tak się rozrasta, ciągle mnie atakuje a ja chciałem w początkowym okresie stworzyć gospodarkę generującą zyski.Na turę przybywało mi tak 40000(mało wojska , full umów no i budynki pro zarobkowe). Dałem Galom wsparcie 25000 przez 10 tur. Odblil Mediolan i tą drugą osadę i doszli pod stolice Juliuszów(3lub 4 armiami!)No ale tam zabawa się skończyła.Senat zrobił porządek

Salvo
12-07-2012, 07:38
szkoda że dopiero pod koniec przyszłego roku
Bardzo dobrze, mogą go i rok później wydać, byleby dokończyli!
Totalwary ostatnio wydawane są strasznie taśmowo, widać braki i niedociągnięcia, lekko niwelowane przez patche...

12-07-2012, 08:42
szkoda że dopiero pod koniec przyszłego roku
Bardzo dobrze, mogą go i rok później wydać, byleby dokończyli!
Totalwary ostatnio wydawane są strasznie taśmowo, widać braki i niedociągnięcia, lekko niwelowane przez patche...
Delikatnie żeś to ujął. Graficzne fajerwerki to nie wszystko, dla tych co nie wiedzą jak powinna wyglądać gra w czasach Rzymu, niech zerkną do moda EB pod Romka...Jedyna nadzieja, że faktycznie udostępnią edytory do modowania, ale brzmi to trochę fantastycznie :)

Adamsino
12-07-2012, 12:05
Mnie wkurzało też to że jak mają reformą Mariusza to innymi frakcjami są prawie nie do pokonania i zwycięstwa jak są to często pyrrusowe. No bo co ja mogą zrobić garstką doborowych wojów,katafraktów czy hoplitów świętego zastępu w dodatku ciężką do utrzymania przeciwko całej armii legionistów walczących tak samo a kosztujący o połowę mniej. :?:

Il Duce
12-07-2012, 12:08
Nawet bez niej Rzymianie niszczyli wszystkie państwa ;). Ja bym chciał żeby poziom AI nie był sztucznie utrudniony jak np że AI nagle dostaje full armię z nieba albo ma wszystko o połowę taniej. Niech zrobią AI które bez żadnych ułatwień potrafi utrudnić życie.

kuroi
12-07-2012, 12:26
kuroi ja widziałem.Grałem Kartaginą i wkurzało mnie to że Rzym tak się rozrasta, ciągle mnie atakuje a ja chciałem w początkowym okresie stworzyć gospodarkę generującą zyski.Na turę przybywało mi tak 40000(mało wojska , full umów no i budynki pro zarobkowe). Dałem Galom wsparcie 25000 przez 10 tur. Odblil Mediolan i tą drugą osadę i doszli pod stolice Juliuszów(3lub 4 armiami!)No ale tam zabawa się skończyła.Senat zrobił porządek
Ass pull w postaci masy hajsu się nie liczy. Chodzi mi o to, by frakcje same z siebie były zagrożeniem dla Rzymu.

maxcezar5
12-07-2012, 12:43
kuroi ja widziałem.Grałem Kartaginą i wkurzało mnie to że Rzym tak się rozrasta, ciągle mnie atakuje a ja chciałem w początkowym okresie stworzyć gospodarkę generującą zyski.Na turę przybywało mi tak 40000(mało wojska , full umów no i budynki pro zarobkowe). Dałem Galom wsparcie 25000 przez 10 tur. Odblil Mediolan i tą drugą osadę i doszli pod stolice Juliuszów(3lub 4 armiami!)No ale tam zabawa się skończyła.Senat zrobił porządek
Ass pull w postaci masy hajsu się nie liczy. Chodzi mi o to, by frakcje same z siebie były zagrożeniem dla Rzymu.

Nie ma szans aby bez pomocy coś takiego zrobili.A widziałeś kiedyś wojnę domową między rzymski frakcjami?No ale n ie ma co nażekać ta gra ma kilka ładnych lat...