PDA

Zobacz pełną wersję : Rise of Persia



29-09-2009, 18:16
http://www.riseofpersia.com/images/features/release_pic.jpg
Rise of Persia to mod, którego akcja dzieje się w VI w. p.n.e.
Jest to duża modyfikacja, wprowadza dużo zmian, między innymi 4 tury na rok, nowe świątynie, nowe tekstury na mapie kampanii i nowy system zarządzania.
Nie ma sensu się dłużej rozpisywać, wiele informacji jest na stronie moda, a jak czegoś nie wiadomo, można spytać. ;)
Jest to switch-mod, więc nie nadpisze żadnych plików :)

Frakcje:
Mazaka
Skudata
Bessoi
Magadh
Kush
Kemet
Makedon
Ionia
Kyrene
Lakedaimon
Athenai
Taras
Saba
Bâb Ilû
Lydia
Baktria
Media
Persja

Strona moda, masa informacji i screenów (http://www.riseofpersia.com/)
Forum na TWC (http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?65-Rise-of-Persia-(ROP))
DOWNLOAD (http://www.riseofpersia.com/download/category/1-rop22)
Screeny (http://www.riseofpersia.com/gallery)
Stary post:
Przypominam tego moda, bo kilka osób pytało się, o ten okres historyczny...Mod stary, co nie oznacza, że zły. Można mieć zastrzeżenia, ale wszystko jest kwestią gustu ;)

Projekt ten koncentruje się na powstaniu dynastii Achemenidów perskich, od 559 do 490 p.n.e., w jaki sposób stali się największym imperium świata, rozciągającym się od Grecji do Afganistanu, i od Scytii do Nubii.

link
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=171654

link do screenów

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=158799


Download:
http://www.riseofpersia.com/downloads/R ... xe.torrent (http://www.riseofpersia.com/downloads/ROPv22_final.exe.torrent)
http://www.riseofpersia.com/downloads/?id=2

Instalacja:
Install Instructions

-Download ROP v2.2
-Install ROPv22_final.exe to the root of an unmodded installation of RTW v1.5. Vista users should install ROP using Administrator Mode (right click, execute as administrator)
-Download and install the ROP v2.22 patch to the same root of RTW 1.5 folder (check this thread for changelog)
-Play ROP by clicking the "Rise of Persia" shortcut on your desktop.

Furiusz
10-10-2009, 22:18
Pytanie typowe chyba dla mnie - działa jak switch mode (nie zmienia podstawki w którą da się grać równolegle) czy nie?

11-10-2009, 09:59
Pytanie typowe chyba dla mnie - działa jak switch mode (nie zmienia podstawki w którą da się grać równolegle) czy nie?
To, co napisałeś jest logiczne, ale zawsze powtarzam, że ja mam kopię zapasową gry w innym folderze, tak w razie czego....Dlaczego, skopiowanie, to kilka sekund, a raz w życiu się przejechałem na modzie, przez własne niedopatrzenie, ale zawsze :lol: ...
pozdrawiam ;)

Furiusz
06-12-2009, 11:18
Gra ktoś oprócz mnie w ten świetny mod?

chochlik20
09-12-2009, 11:07
ja mam małe problem z tym modem, podaję ścieżkę: dyskC/program files/the creativ assembly/roma total war. po instalce pojawia mi się na pulpicie ikona rise of persja,chce zainstalować patcha i tu wyskakuje błąd że nie ma takiego folderu jak rise of persja :/ wchodzę do katalogu z roma i nie ma :/ klikam otwórz lokalizacje pliku i otwiera mi się folder w którym jest roma. Nie zniechęcony tym klikam na ikonkę RoP i wyskakuję mi zwykły romek tyle że bez sevów.

Furiusz
13-12-2009, 20:07
Wie ktoś jak można rekrutować inne swoje jednostki w podbitych miastach grając grekami? Do tej pory sądziłem, ze jest to związane z urealnieniem i tym, że greckie frakcje mogą rekrutować jednostki tylko u swojej stolicy, ale chyba nie. proszę o odpowiedź.

chochlik20
02-02-2010, 09:48
udało mi się w końcu zainstalować tego moda :) muszę przyznać, że miło mnie zaskoczył kilkoma rzeczami :)
po 1 - system szkolenia wojsk - szkolimy jednostki regionalne dane dla danej frakcji :) daje nam to ciekawe możliwości tworzenia armii :)
po 2 - żeby wyszkolić wojska w podbitej przez nas prowincji musimy wsadzić eo miasta generał i poczekać aż mieszkańcy zaakceptują dany system polityczny
po 3 - w niektórych miastach na pograniczu kultur np barbarzyńców i hellenistycznej mamy możliwość wybory 2 rodzajów koszar albo szkolimy jedn. barbarzyńskie albo hoplitów
po 4 - jednostki wyglądają ładnie, prowincje rebeliantów nie są takie łatwe do podbicia
po 5 i ostatnie proponuję odblokować wszystkie nacje w desert starcie :)
proponuję każdemu kto lubi coś nowego i ma dosyć rzymian ściągnąć i zainstalować tego moda :)

02-02-2010, 12:17
A kto ci każe grać rzymianami???W każdej innej modyfikacji oprócz tej frakcji,jest kilka innych.Też z potencjałem np.Kartagina.Odnośnie modyfikacji.To ROP jest chyba jedyna cofającą nas w tak odległy okres.Nowe animacje ,inne kultury godny polecenia mod.Problem jest natomiast z wywałkami do windy.Jeśli juz ci taka sie przydarzy.Możliwe że za kilka kolejek cała gra ci padnie na amen.Pozdrawiam

Furiusz
02-02-2010, 16:12
po 1 - system szkolenia wojsk - szkolimy jednostki regionalne dane dla danej frakcji :) daje nam to ciekawe możliwości tworzenia armii :)
Hmm szczerze - grając Sparta i Atenami, mogłem rekrutować albo najemników, albo jednostki w stolicy, flotę mogłem jedynie w innych miastach :D widać zależy od frakcji. Co mi się akurat podoba, nie wyobrażam sobie sytuacji w której po kilku latach spartańską falangę mógłbym rekrutować w Babilonie :D


A kto ci każe grać rzymianami???W każdej innej modyfikacji oprócz tej frakcji,jest kilka innych.
Nikt, Blackwood zwróć uwagę, ze Chochlik napisał jeśli ktoś ma dość Rzymian :D

Co do wywalania do windy, mi się to nie zdarzyło, przeszedłem całość atenami, lidią, persją, babilonem, sparta i nic :D

02-02-2010, 16:26
Ja przez określenie dość , rozumiem dość gry nimi.Wiedz jeśli nie chce nie gram , tłumaczysz mi coś, jak bym był jakiś niedorozwinięty :?: :?: Wiadomo że w tym modzie taka frakcja nie występuje.Wiedz jeśli o to tylko chodzi...to można to ując inaczej(zresztą pal z tym) .CO do kraszów to ,takie cuda dzieją sie zawsze.Jednym wychodzi do windy drugim nie.Silnik TW jest nieobliczalny.Szczególnie jeśli mamy do czynienia z nowo napisanymi skryptami.Jednak tak jak pisałem godny polecenia modzik.Pozdrawiam

chochlik20
04-02-2010, 10:55
A kto ci każe grać rzymianami???W każdej innej modyfikacji oprócz tej frakcji,jest kilka innych.Też z potencjałem np.Kartagina.Odnośnie modyfikacji.To ROP jest chyba jedyna cofającą nas w tak odległy okres.Nowe animacje ,inne kultury godny polecenia mod.Problem jest natomiast z wywałkami do windy.Jeśli juz ci taka sie przydarzy.Możliwe że za kilka kolejek cała gra ci padnie na amen.Pozdrawiam

Wywaliło mine 2 razy. Raz jak grałem Indiami, po ponownym odpaleniu to samo więc dałem sobię spokój. Chociaż szkoda mi było bo dawałem łupną Persom ;) drugi raz jak grałem Mazaka po ponownym odpaleniu był spokój :)
A co do Rzymian chodziło mi o czasy :) lubię starożytnośc ale znudziło mi się powoli granie tymi samymi nacjami.
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem drogi Furiuszu :) właśnie najemnicy jakich możemy kupować są akurat jednostkami regionalnymi. Tak jak już pisałem posiedz troche w zdobytym mieście gienkiem, za kilka tur pokaże się pewien budynek, wtedy mieszkańcy akceptują twój ustrój. Po jego wybudowaniu masz dostęp do koszar a w nich oddziały którre możesz szkolić. Wydaję mi się, że jednostki hellenistyczne np. hoplitów możesz szkolić tylko w niektórych regionach.

Furiusz
04-02-2010, 23:10
Tak jak już pisałem posiedz troche w zdobytym mieście gienkiem, za kilka tur pokaże się pewien budynek, wtedy mieszkańcy akceptują twój ustrój.

W ciągu pierwszego roku podbiłem Cały Peloponez (3 miasta) i Eubeę (jedno) moi gienkowie siedzą tam od początku, po kilku latach miałem już 15 prowincji, całe Bałkany, Makedonów aż po cieśniny i nadal nic... zwyczajnie potem zrezygnowałem z czekania i jechałem tylko na najemnikach, uznałem to za uhistorycznienie rozgrywki.


właśnie najemnicy jakich możemy kupować są akurat jednostkami regionalnymi
To się nie zrozumieliśmy, jednostki regionalne o takie jak w DTI gdzie w niektórych regionach przy tych samych budynkach w mieście można w nim rekrutować różne jednostki. Podobnie z tego co pamiętam jest w EB. najemnicy to najemnicy :D

chochlik20
05-02-2010, 11:21
musze spróbować zagrać jakąś nacją hellenistyczną, i zobaczyć co i jak. Odstawię medów na boczek ;)

marcinus1002
06-02-2010, 17:40
Fajnie się gra zwłaszcza Spartanami Persami później zagram. Sporo świątyń można jak widzę budować a o co chodzi z tymi typami ustrojów gdzie je zmienić?

Furiusz
06-02-2010, 19:17
Tak jak pisał Chochlik, odpowiedni generał w mieście z odpowiednią cechą, przez co najmniej 20 lat (a że jeden rok w grze trwa cztery tury, to trochę zajmuje, nie pamiętam czy udało mi się kiedyś zmienić ustrój w jakimś mieście :D)
świątynie w wielu miejscach są te same, ale fajnie jest postawić w każdym mieście inna :mrgreen: (tzn bóstwa są rożne ale cechy dawane przez świątynie te same, często się pokrywają).

chochlik20
08-02-2010, 21:34
nie radzę łączyć ustrojów np oligarchii z demokracją - bunt w mieście murowany. Należy uważać jakie budynki stawiamy. Warto jest chyba trochę poczekać gienkiem w mieście żeby móc przeszkolić jednostki. gram sobie Atenami aktualnie :) sparta i macedonia dead ;) teraz nawalam się z jakimiś barbarzyńcami na A i Bessoi :D nie ma mocnych na hoplitów :twisted:
tylko nie rozumiem jakim cudem barbarzyńskie łodzie z ulepszoną bronią(było ich chyba 63) rozwaliły moje dwurzędowce(było ich 40) z 2 belkami srebrnego doświadczenia ulepszonym pancerzem i uzbrojeniem i admirałem z 3 gwiazdkami!!! Tego za Chiny ludowe ani za japonie nie zrozumiem!! :x

Postanowiłem zrobić listę frakcji i wyszczególnić, możliwość szkolenia jednostek w podbitych prowincji:
- frakcje, które mogą szkolić tylko lokalne oddziały:
- Persja
- Lydia
- Media
- Imperium Magadhy
- Balkh
- Saba
- Macedonia
- frakcje, które mogą wybierać czy chcą szkolić własne oddziały czy lokalne:
- Babilon
- Autariatai
- Bessoi
- frakcje szkolące wszędzie swoje rodzime oddziały:
- Kemet
- Lacedonia (Sparta)
- Kyreny
- Ateny
- Mazaka
- Tarent
- Kuszyci
- Skudata
- Ionia

Ituriel32
23-02-2010, 11:56
Grałem trochę, fajnie zrobiony mod.
Niestety nie załapałem klimatu, i same nacje do mnie nie przemawiały poza Tarentem i gościnami pod ziemiami Egiptu.

chochlik20
02-03-2010, 08:22
ja sie jakoś nie mogę oderwać od grania :D przeszedłem krotka kampanie Lydia, Kemetem, Ionia, długa Tarentem
a teraz gram Macedonia ;) Ateny i Sparta gryza ziemie :D kasa rośnie ładnie wiec jestem na najlepszej drodze by ukończyć kampanie

Hasharin
25-06-2010, 10:15
A ja mam pytanie- bardzo zainteresował mnie ten mod, zainstalowałem go na Rome TW 1.5, wszystko ładnie szło, oprócz bitew... Generał zaczynał swoją mowę i wtedy mnie wywalało do pulpitu. Zarówno w bitwie gracza, jak i w kampanii :( Wie ktoś może, co na to poradzić?

chochlik20
26-06-2010, 17:14
spróbuj może od nowa zainstalować

Lucius
07-07-2010, 09:23
Wywaliłem Diadochów i zainstalowałem RoP. Mod ma parę lat, ale wart polecenia. Jest o wiele mniej jednostek niż np w Diadochach, ale to też wcześniejszy okres. Gra ma klimat, muszę przyznać. Do tej pory spróbowałem grać Kyrene oraz Parsa. Na początku ciężko z kasą, później już ok. Greckie frakcje mało się od siebie różnią z tego co widziałem, ale to odpowiada ówczesnej rzeczywistości. Całkiem inna jest Makedonia.
Bitwy - grałem na próbę na średnim poziomie i ai mnie zaskoczyło próbą różnych kombinacji, nie wiem czy coś poprawiali z tym ai, ale komp lawirował na polu bitwy i nie dał się wytłuc do nogi, pomimo mojej przewagi.
Ostatnio poczytałem trochę o falandze greckiej i macedońskiej. To co było przegięciem w Diadochach - to jak się macedońską (i nie tylko) falangę zaatakowało z 3, czy nawet 4 stron, to bili się prawie do ostatniego typa zanim spanikowali, co w rzeczywistości nie miało miejsca. Co więcej, falanga potrafiła obrócić sarissy w dwie strony! Tak naprawdę falangici macedońscy byli o wiele słabiej opancerzeni niż greccy i jak się im złamało szyk to cienko pierdzieli. W RoP nie ma przegiętych statów i super ekstra uber wypasionego morale pozwalającego falandze otoczonej z 4 stron bić się do ostatniego.
Inna rzecz - porównuję z Diadochami - to że gra nie polega tylko na rekrutacji najemników, najeździe na miasta i łupieniu ich i tak w kółko - w ciągu jednej tury kilkanaście bitew i kilkanaście w przerwie między turami. Lubię rozbudowywać miasta, w RoP mam na to czas (4 tury na rok) i trochę kasy.
Nie miałem też problemu ze zmianą systemu oligarchia/monarchia/demokracja. Wystarczy odpowiedni zarządca i budynki, zmniejszyć trochę podatki, lekko więcej garnizonu i już się tak nie buntują.
Spróbuję grać Babilonem, mają ciekawe jednostki z tego co widziałem na custom battle.
Trochę chaotycznie to napisałem, ale wrażenia są pozytywne.
Pozdrawiam.

Ps. moda nie ściągałem z zapodanego w 1 poście linka, bo link mi nie działa. Ściągnąłem go ze strony oficjalnej moda w najnowszej wersji z patchem. Instalacja prosta jak drut, nie przeinstalowywałem Romka po odinstalowaniu poprzedniego moda.

chochlik20
07-07-2010, 14:35
szkoda, że tak mało ludzi sięga po ten mod sądząc po postach, według mnie mimo jest jednym z najlepszych modów pod romę

k@mil1995
09-07-2010, 11:42
Dzisiaj zainstalowałem i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba.Szkoda, że nie jest po polsku jak by było spolszczenie bardzo bym się cieszył :)
Dużym atutem jest to, że spartiaci i ateńczycy nie robią falangi w czasie walki, ponieważ bitwy były by długie i nudne.

KLAssurbanipal
18-12-2010, 10:33
Mod już dość stary. Ostatnio twórcy zapowiedzieli wersję z numerkiem 3. Najnowszy preview z wielką mapą:

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=411505

;)

chochlik20
20-12-2010, 00:26
Jak przeczytałem zapowiedz bardzo się ucieszyłem :) nowa mapa wygląda fajnie, pokazane nowe jednostki perskie(?) prezentują się wyśmienicie, dodali kilka nowych prowincji, tylko gdzie u licha jest Sparta!!! Czyżby twórcy postanowili ją zlikwidować jako frakcję?? Bez niej Ateńczycy będę mieli strasznie łatwo, uwielbiałem śledzić zmienne losy wojen peloponeskich :) mam nadzieje, że zobaczę jednak w nowej odsłonie w boju spartańskich hoplitów idących do boju z okrzykiem: This is Sparta!! :twisted:

Lucius
23-12-2010, 13:47
Jupiiiii! Mój ulubiony mod! Szkoda że nie wiedzą kiedy wyjdzie, ale w sumie to normalne u prawie wszystkich moderów. Coś nie mogę zobaczyć obrazków w prewiule, tylko te ostatnie z jednostkami. Czy dobrze zrozumiałem że odległości między miastami mają być większe?
Pzdr.

chochlik20
27-12-2010, 11:22
wygląda na to ze tak, co mnie cieszy akurat :) mam nadzieje, ze pojawi sie kilka jakiś nowych jednostek do odswierzenia gry, przydało by sie wzmocnić frakcje barbarzyńskie ;)

lol1998
22-08-2011, 10:52
Mod jest bardzo dobry :D .Jedynym minusem jest to ,że łucznicy zadają straty prawie tak duże jak w podstawce. I według mnie wszystkie frakcje powinny móc rekrutować tylko jednostki regionalne,ale Grecy powinni mieć budowlę ,,kolonia'', dzięki której mogliby werbować hoplitów.

chochlik20
22-08-2011, 11:23
czy łucznicy tak mocno siekają? zwykłych włóczników to i może a spróbuj przeciwko hoplitom, tak łatwo ich nie wyrzną, ja tam zresztą preferuję procarzy :)

lol1998
22-08-2011, 13:28
W kampanii przewżnie gram Persją lub Egiptem.Więc najczęściej nie spotykam hoplitów. A i czy u was też Jonowie zawsze zajmują Lidię?

chochlik20
23-08-2011, 09:55
zawsze, po prostu tak gra słabo tym państwem komp :(

lol1998
23-08-2011, 10:25
Jaką macie strategię gry Persją.Ja mam taki problem, że gdy zdobywam Babilon(miasto, nie państwo), to w Syrii i Fenicji jest co najmniej 1 pełna armia, i przy okazji atakują mnie Medowie :o :? .

Mateusz Sz
25-08-2011, 19:45
Mod stary, ale jary :D . W wakacje ukończyłem 2 kampanie- Macedońską i Egipską- spędzonego czasu nad modem nie żałuję i polecam każdemu, kto z powodu "słabej grafiki" nieograniczył się do Roma Surrectum II i innych modów z lepszą grafiką.

chochlik20
26-08-2011, 11:42
Jaką macie strategię gry Persją.Ja mam taki problem, że gdy zdobywam Babilon(miasto, nie państwo), to w Syrii i Fenicji jest co najmniej 1 pełna armia, i przy okazji atakują mnie Medowie :o :? .
Normalka :D zostaw większy garnizon w Babilonie i ruszaj na Medów, załatw najpierw 1 państwo dopiero potem bierz sie za 2. Jak grałem Persja atakowali mnie obaj sąsiedzi z północy, wiec można sie napocić. Zapewne niedługo jak nie już Babioln uwikła sie w wojnę z Egiptem. Ionia/Lydia i Saba wiec pewnie za jakiś czas będziesz miał spokój.

lol1998
08-09-2011, 16:11
Na jakiej skali jednostek gracie.Ja na dużych, ponieważ gdy grałem na bardzo dużych miasta mające po 1000-2000 ludności prawie się nie rozbudowywały :? .

chochlik20
09-09-2011, 11:26
Na dużych dla epickich bitew :) obniż podatki, zmień politykę na rozwój, zbuduj budynki dające bonus i czekaj :)

lol1998
09-09-2011, 14:30
na czym opieracie swoje armie?Ja zawsze staram się robić podobną liczbę łuczników i włóczników, przy okazji kilka oddziałów kawalerii.

chochlik20
12-09-2011, 11:06
To zależy od nacji :D nacje greckie -głównie włócznicy, nacje barbarzyńskie różne typy jednostek, nacje wschodnie - jednostki miotające, włócznicy trochę kawalerii do pościgów.

lol1998
12-09-2011, 19:48
Udało się komuś powtórzyć wyczyn Cyrusa Wielkiego, czytaj utworzył imperium perskie?

chochlik20
20-09-2011, 09:12
Jakoś nie pociągała mnie nacja Persów, ale za to innymi nacjami stwarzałem imperia :)

Pele
29-10-2012, 19:18
Grałem, powiem że naprawdę świetny mod i polecam go każdemu. Minus że nie wszędzie można werbować jednostki. Ale ich wygląd np. jeśli chodzi o Babilon robi wrażenie. Szkoda że nie jest ich ciut więcej. Ale ogólny efekt bardzo dobry.

BaldwinIV
08-12-2012, 20:52
Witam,
Polecam z całego serca tego moda. Dla mnie to najlepszy mod pod Rome Total War - świetny klimat (starożytna Persja, Babilon, Egipt); trudna kampania - i co najważniejsze - zbalansowana, nie czuć żadnego utrudnienia "na siłę", tak jak to się dzieje w innych modach; dopracowana grafika i jednostki; w miarę ciężkie bitwy (proszę spróbować grę Egiptem, poznacie co to ból i cierpienie :evil: ). Mod jest schludny, raczej prosty, dopracowany, całe szczęście nie rozepchany na siłę. Oczywiście mówię o grze vh/vh. Niektórzy gracze mogą odczuć dyskomfort z powodu niewielkich przychodów do skarbca (ciągłe balansowanie na krawędzi bankructwa), ale wydaje mi się, że to mocno wpływa na decyzję o trzymaniu licznej armii bądź rozbudowie królestwa. Wymagający nie zobaczą w nim miliardy nowych ancillares'ów i traits'ów postaci bądź szeregu nowych budynków. Jak wspomniałem - króluje prostota. Gram na najnowszej wersji 2.2+patche. Bywa, ze gra co jakiś czas wywala błąd, uniemożliwiający dalszą grę. Z tym problemem radzimy sobie poprzez ręczne save'owanie gry przynajmniej raz na turę i mieć na frakcję przygotowanych kilka takich save'ów. Wystarczy wczytać save'a turę, dwie tury wcześniej i wszystko śmiga do przodu ;) Pozdrawiam

Samick
05-02-2013, 14:20
Aktualizacja.

05-02-2013, 16:18
Aktualizacja.
To znaczy co? Samick zerknij na PW :D

Samick
05-02-2013, 19:29
To oznacza tyle, że poświeciłem czas, nie jako moderator, a jako zwykły użytkownik tego portalu, by zaktualizować wygasłe linki tudzież wstawić je do pierwszego postu. Niestety wielu użytkowników tego nie robi, a szkoda.

McAbra
12-03-2014, 18:09
Aktualizacja linków, aktualizacja tematu o tym godnym uwagi modzie.