PDA

Zobacz pełną wersję : Program przestał działać - wywalanie do pulpitu



Sigurd
13-07-2012, 20:16
Witam!

Często kiedy rozgrywam bitwy w multiplayerze czy w singleplayerze, gra wywala do Windowsa. Po prostu jest napisane, że program Napoleon: Total War przestał działać. Irytuje to bardzo, bo nawet na najniższych detalach w single problem znika, ale w multi jest. Do tego stopnia jest, że straciłem 10.000 punktów mniej więcej, bo gra w Waterloo na przykład wywaliła.
Co robić? Mój sprzęt to Core2Quad 4x2.5ghz, 4gb RAM, GTX 260 800mb (mniej więcej), 22" monitor i Windows Vista 32bit.
Jeśli potrzeba wkleję raport dxdiag...

seba225
13-07-2012, 20:29
4gb Ramu na Viście 32 Bity!?

Sigurd
13-07-2012, 20:52
4gb Ramu na Viście 32 Bity!?
Kiedy kupowałem kompa to system 64bitowy był jeszcze niezbyt używalny, a mi jako graczowi wtedy Vista 32bit wystarczyła, mimo że wykorzystuje max 3.2gb RAM. Na początku gry awaryjnie działały przy 64bitach, więc wolałem kupić 32bit.

Riko
14-07-2012, 10:04
Zgadzam się z Seba, na jakiej licencji masz klucz? Bo czesto klucze na 32Bity działają spokojnie rowniez na 64Bity. Przede wszystkim aktualizacja sterowników od grafiki, aktualizacje dla Windowsa, pomaga często aktualizacja sterowników od procesora i karty dźwiękowej. Jeżeli przyspieszasz grę jakimś Gameboosterem to spróbuj włączyć grę normalnie z zasilaniem"Wysoka wydajność". Oprócz tego aktualizacje Napoleona, ale to już powinno się aktualizować przez Steam.

Sigurd
14-07-2012, 23:29
Zgadzam się z Seba, na jakiej licencji masz klucz? Bo czesto klucze na 32Bity działają spokojnie rowniez na 64Bity. Przede wszystkim aktualizacja sterowników od grafiki, aktualizacje dla Windowsa, pomaga często aktualizacja sterowników od procesora i karty dźwiękowej. Jeżeli przyspieszasz grę jakimś Gameboosterem to spróbuj włączyć grę normalnie z zasilaniem"Wysoka wydajność". Oprócz tego aktualizacje Napoleona, ale to już powinno się aktualizować przez Steam.
Próbowałem, problem ten sam. Pomaga sprawdzenie spójności plików, ale nie wiem, czy nie jest przypadkiem tak, że mi się zdaje, że jest ok. Pierwsza gra po sprawdzeniu spójności plików - ok, kolejna to już stąpanie po cienkim lodzie. Dzisiaj kolejne 2000 punktów straciłem prze crashe .. A jak ma się RAM do tej gry, skoro gram już na najniższych detalach, jednostki są małe etc. ? Empire działa bez problemów, a gram prawie na wysokich i często w jednostkach dużych (ultra nie, bo znajomi nie chcą).