PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z mapą kampanii



Lucius Vorenus
22-07-2012, 11:16
Witam. Zainstalowałem demo Shoguna 2, odpaliłem na niskich detalach. Wszystko chodzi ładnie tylko mam problem z mapą kampanii. Otóż tereny "nieodkryte" przy przybliżaniu i oddalaniu mapy migają czarnymi prążkami. Nie jest to zbyt upierdliwe, ale niezbyt ładnie wygląda. Próbowałem szperać w różnych ustawieniach graficznych w grze, ale nic nie pomaga.
Dodam, że kiedy mocno przybliżę mapę owe pręgi jakby odsuwają się do górnej krawędzi mapy i na samej mapie ich nie ma.

Szukałem również czegoś w googlach, ale nic nie znalazłem.

Mój sprzęt (laptop):
Procesor: AMD Athlon II Dual Core 2.30 GHz,
Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 4200
RAM: 3 GB
Windows 7 Home

Czy dałoby się jakoś pozbyć tych nieprzyjemnych prążków z mapy kampanii czy to jednak wina słabego sprzętu i nic się nie da z tym zrobić?

SCREEN:
http://i.imgur.com/06ypC.jpg

Bardzo proszę chociaż o jakiekolwiek wyjaśnienie mi tej sprawy. Będę wdzięczny.

Riko
22-07-2012, 12:11
To prawdopodobnie sterowniki do karty graficznej, zaktualizowałeś je do najnowszych?

nowy2142
22-07-2012, 14:02
Wina tego że laptop. Gier pod laptopy się nie robi. Czasem nawet taki sprzęt jest kompletnie olewany.
Taki bajer z mgłą wojny może wynikać z nieaktualnych sterowników do karty graficznej lub nieaktualnego directX.
Jak nie pomoże to przesiadka na pc.

Lucius Vorenus
26-07-2012, 21:18
Zainstalowałem te sterowniki, ale nie bardzo to pomogło więc wróciłem do starych gdyż w innych grach wręcz było gorzej. Dzisiaj dostałem pełną wersję, zainstalowałem i doznałem miłego zaskoczenia - w pełnej wersji tego problemu nie ma... Może to sprawa nowszych patchy które Steam sam ściąga.

Mam tylko jedno pytanie: Czy to jest normalne, że Steam po instalacji ściąga jeszcze ok. 9GB jednej aktualizacji??