PDA

Zobacz pełną wersję : RTW: BARBARIAN INVASION - dyskusje ogólne



KLAssurbanipal
28-08-2009, 23:49
Tutaj dyskutujemy ogólnie na temat RTW: BI. :)

Generał Scorpius
05-09-2009, 21:44
Moim zdaniem w przypadku paru państw np. Zachodnie Cesarstwo ten dodatek to nie wypał... Takie fundusze przy takiej sytuacji? Ponad to jeszcze gorsza dyplomacja niż w podstawowej wersji gry.

Jarl
06-09-2009, 04:39
A właśnie wielu ceni sobie ten poziom trudności. Mnie tam podobała się gra Zachodem, trzeba było naprawdę się nakombinować żeby tych prowincji zbyt wielu nie potracić.

karlos
06-09-2009, 17:32
jaka taktykę przyjmujecie grajac barbarzyncami :?: :?: :?: kurna cos ciężko mi idzie :shock: jesli zajme osade hordy znikaja i robi sie ciezko bo kolejne wrogie hordy sa duzo liczniejsze ... a wojowac bez osad tez cięzko, bo nie ma gdzie werbowac woja ... do tego nawet jak utrzyma sie ze 2 osady to finanse sa na takim minusie ze tylko podac sie do dymisji :ugeek: :oops: :ugeek:

Jarl
06-09-2009, 22:39
Plądruj na początku ile się da, osiądź na jakimś zadupiu i wtedy rozwijaj gospodarkę.

Mopek
07-09-2009, 12:28
Ja tam gram Saxonami i jakoś mi idzie. Nie tworze armii wielkiej. Oprócz lokacji startowej zdobyłem 2 miasteczka i tak na razie sie zatrzymałem, zbieram kase siły uderzam na wyspy i jest git. I podoba mi sie religia jak moge burzyć katolickie kościoły :mrgreen:

Smutny
05-10-2009, 00:32
Witam,
jestem zupełnie nowy na forum, choć od wielu lat jestem stałym bywalcem Uniwersum TW i zapalonym graczem w całą serię TW od samego jej zarania - ciekawe ile lat już spędziłem przy kopie posyłając na śmierć ........ masy, masy,masy wirtualnych wojowników.
BI - to było moje marzenie. Ten okres historyczny i klimat upadku Cesarstwa i to ciągłe marzenie by je jednak uratować Wieczne Miasto przed hordami barbarzyńców.
BI jest wspaniałe jeżeli chodzi o poziom trudności, naprawdę trzeba się napocić, by coś osiągnąć, niestety załamuje mnie jedna sprawa - naprawdę tragicznie ubogi zasób rodzajów oddziałów jakie może pod broń powołać Cesarstwo Zachodnie i cóż tu ukrywać do bólu posunięta ich ahistoryczność. Są one zupełnie powierzchownie i symbolicznie związane z realiami tego okresu. Prosi się aż o wielki, rozbudowany mod do tej części TW. Coś tam w tym temacie znalazłem i ściągnąłem, ale nie mogę tego naprawdę skutecznie zainstalować. Chodzi mi tylko o jednostki, sam tryb rozgrywki strategicznej jest trudny do bólu zębów i przez to pasjonujący... no może rzeczywiście Cesarstwo Rzymskie powinno być nieco bardziej zasobne, bo człowiek czuje się, jakby grał jako skrajny masochista.... i ci limitanei .... nie wiadomo co z nimi robić, nawet w twierdzach są beznadziejni (w polu - lepiej nie mówić), bo jak już jakikolwiek pijany oddział barbarusów wlezie na mury wpadają w panikę natychmiast. Odnoszę wrażenie, że pod względem jednostek - zwłaszcza rzymskich to najbardziej "na szybko" i "po łepkach" stworzona cześć TW.
Wciąż jednak staram się po raz kolejny ratować Rzym na coraz to wyższych poziomach trudności rozgrywki, może ja rzeczywiście lubię sobie zadawać ból ?? :cry:

kuroi
05-10-2009, 08:43
Zadawać sobie ból grając w grę strategiczną? Ciekawe, ciekawe.
Mi szczerze mówiąc Bi nie przypadł do gustu. Nacje mają strasznie mało jednostek, a wyglądają one też nie za bardzo. Ja, jako, że nie jestem hardcore'owcem nie cieszę się z wysokiego poziomu trudności, nie to nie kręci ;)
Od razu widać, że BI było robione "na kolanie".

Smutny
05-10-2009, 22:46
Zadawać sobie ból grając w grę strategiczną? Ciekawe, ciekawe.
Mi szczerze mówiąc Bi nie przypadł do gustu. Nacje mają strasznie mało jednostek, a wyglądają one też nie za bardzo. Ja, jako, że nie jestem hardcore'owcem nie cieszę się z wysokiego poziomu trudności, nie to nie kręci ;)
Od razu widać, że BI było robione "na kolanie".

Wiesz tu chodzi o ideę uratowania czegoś wyższego, w co się wierzy - chyba to mnie właśnie kręci - odwrócić bieg historii, przynajmniej w grze. Co do poziomu samego dodatku BI to tak jak pisałem już wcześniej, w pełni się z Tobą zgadzam. Pisane to było chyba na szybko i bez krztyny pietyzmu jeżeli chodzi o formacje, nie tylko rzymskie. Dlatego teraz ściągnąłem, staram się poprawnie zainstalować i grać w SAI. Wygląda to naprawdę bardzo obiecująco. Mapa strategiczna i wykaz dostępnych jednostek 100 razy lepiej odwzorowuje realia historyczne, co do bitew i całej rozgrywki będę wiedział więcej, gdy już uda mi się skutecznie odpalić tego moda. Pozdrawiam.

Olafinh0
17-10-2009, 20:28
Ja grałem Saxonami i brakowało mi 1 prowincji do wygranej. ale nagle GAME OVER, gdy przeciwnik miał jeszcze jedzenia na 1 turę :/
fajnie się nimi gra bo mają tych Axe Heerbann i Saxon Keel

Mavrug
17-10-2009, 21:46
Mi jakoś ten dodatek nie podchodzi. Przeszedłem Frankami i Sasanidami (chyba tak się zwą, ci w Azji :P) na razie. Nie podoba mi się to że każdy budynek się buduje po 5-6 tur i jedyna opcja zarabiania to podboje i podboje, inaczej trudno mieć coś w skarbcu. A Sasanidami do wygrania kampanii wystarczyła mi 1 armia składająca się z generała i 3 oddziałów Clibinari.. Trochę głupio ;) Na vh/m

ottoman
27-10-2009, 19:43
ja BI probawelem przesjc frankami nie udawalo sie, sprobowalem Alamanami i bylo tak CHOLERNIE łatwo ze bylem w szkou, sciagalem nawet program zeby sprawdzic czy gram na odpowiednim poziomie, jedynie z hordami przwegralem 2 bitwy ale rzym to kosilem kompletnie

kuroi
27-10-2009, 19:48
Ja teraz spróbowałem zagrać zach. cesarstwem. Nawet udało mi się jakoś ogarnąć sytuacje bez większych strat w prowincjach. Kiedy już sytuacja się ustabilizowała to... Daję koniec tury, nagle czarny ekran i nic.... Mówi się trudno :/

Furiusz
27-10-2009, 21:13
Mi szczerze mówiąc Bi nie przypadł do gustu. Nacje mają strasznie mało jednostek, a wyglądają one też nie za bardzo. Ja, jako, że nie jestem hardcore'owcem nie cieszę się z wysokiego poziomu trudności, nie to nie kręci
Przesadzacie, mi BI podchodzi. Raz w jakiś sposób trzeba było odwzorować powód upadku zachodniej części Imperium, zatem zasobność mała, bunt, jednostki średniej klasy, ale też nie przesadzajcie, ciężka jazda zachodu, wyrzyna wszystkich, comitates też są nie do pogardzenia, limaneti to słaba jednostka,a le jest tylko i wyłącznie pomocnicza, to dlatego, że od początku mamy możliwość rekrutowania comitates czy to w postaci najemników czy normalnych oddziałów. Jednostki zachodniorzymskie koszą wszystkich, mimo to, dopiero hordy są groźne. Sasi moim zdaniem mają fajne jednostki i świątynie, ciekawą drogę rozwoju. Najgorzej mają Berberowie, żałuje też, że do tej pory nie pograłem Słowianami.

Witia
27-10-2009, 21:24
Mnie BI również nie spasowało. Nie czuje klimatu.

Furiusz
29-10-2009, 06:25
Mi się tam podobało. Mniej prowincji oznacza, że są większe i jest przez to więcej bitew w polu. Zbyt częste oblężenia są drażniące, tu tego problemu nie ma. Grając zachodnim Rzymem naprawdę jest problem się utrzymać - raz bunt który osłabia finanse, rekrutację i wiąże siły, prawie natychmiastowe najazdy, sasów, celtów, bizancjum, alamanów, franków, potem hunowie i wandalowie pukają do bram. Jest zabawy od cholery, opcja pod tytułem horda też jest fajna.

Witia
29-10-2009, 09:57
My nie mówimy, że ta gra jest zła Furiuszu ;) Po prostu niektóre osoby nie czują się dobrze w jej realiach, klimacie.

Faust
02-11-2009, 13:30
Do Furiusza: a Słowianami da się grać? przecież pojawiają się jako horda trochę później po rozpoczęciu gry... no chyba że mod jakiś, hę?

Furiusz
12-11-2009, 08:43
Mam takie pytanie, czy rozwój kolejnych poziomów rolnictwa podnosi dochód z tegoż czy nie? jaki to ma w ogóle wpływ, bo nie mogę dojść.

tomsn
12-11-2009, 14:02
tak, pojawia się odpowiednia ikonka przy wpływach z miasta...

kuroi
12-11-2009, 16:44
Mam takie pytanie, czy rozwój kolejnych poziomów rolnictwa podnosi dochód z tegoż czy nie? jaki to ma w ogóle wpływ, bo nie mogę dojść.
oczywiście, że tak. Na chłopski (;p) rozum. Kiedy są nadwyżki jedzenia to można je sprzedać i jest zysk ;)

Furiusz
12-11-2009, 17:42
No tak ale miałem dziwne wrażenie, jak wybudowałem w obozie franków latyfundium (4 poziom rozbudowy) i w prowincji sąsiedniej (tej na północ, tam gdzie Holandia i Belgia, zapomniałem nazwy :D) na pierwszym poziomie (karczowisko) dawały taki sam dochód. Zbiory w obu przypadkach były słabe.

kuroi
12-11-2009, 18:23
No tak ale miałem dziwne wrażenie, jak wybudowałem w obozie franków latyfundium (4 poziom rozbudowy) i w prowincji sąsiedniej (tej na północ, tam gdzie Holandia i Belgia, zapomniałem nazwy :D) na pierwszym poziomie (karczowisko) dawały taki sam dochód. Zbiory w obu przypadkach były słabe.
Bo każda prowincja ma inne predyspozycje do prowadzenia upraw ;) Dla przykładu, w RTW nad nilem farmy dają większy przychód niż w Grecji ;) (a przynajmniej tak być powinno ^^)

Soul of Night
18-11-2009, 13:58
Dodatkowo farmy w żadnym z Total Warów nie dają jakiś szczególnych zysków ;) (chyba, że po ręcznym modowaniu;)). Bardziej wpływają na zadowolenie i przyrost ludności, a także zmniejszają nędzę.

kuroi
18-11-2009, 14:19
Dodatkowo farmy w żadnym z Total Warów nie dają jakiś szczególnych zysków ;) (chyba, że po ręcznym modowaniu;)). Bardziej wpływają na zadowolenie i przyrost ludności, a także zmniejszają nędzę.
Czy ja wiem? U mnie, w Atenach zysk z rolnictwa to ponad 1000 denarów przy kiepskich zbiorach ;)
W prawdzie przy ponad 8000 denarów z handlu to nic, ale liczy się fakt :D

Soul of Night
18-11-2009, 15:36
Czy ja wiem? U mnie, w Atenach zysk z rolnictwa to ponad 1000 denarów przy kiepskich zbiorach ;)
W prawdzie przy ponad 8000 denarów z handlu to nic, ale liczy się fakt :D

Na niemodowanej podstawce? Maksymalny poziom farmy?

kuroi
18-11-2009, 20:44
Czy ja wiem? U mnie, w Atenach zysk z rolnictwa to ponad 1000 denarów przy kiepskich zbiorach ;)
W prawdzie przy ponad 8000 denarów z handlu to nic, ale liczy się fakt :D

Na niemodowanej podstawce? Maksymalny poziom farmy?
Tak.
A btw. to jak można zmienić przychodzi z górnictwa i rolnictwa? :D

Maharbal
18-11-2009, 21:17
Po zakończeniu grania Seleucydami na podstawie któryś już raz ponownie gram w BI. Zacząłem kampanię Berberami. Ich piechota złożona w zasadzie z samych ,,łachmaniarzy" jest dość słaba, jednakże kawaleria jest całkiem całkiem. Rzeczą dla mnie zastanawiającą jest bardzo słabe morale armii tak mojej(na tym poziomie trudność raczej normalne, jednak zdarzają się niepokojące wypadki) jak i wrogiej(sarmackie auxilia uciekające zaraz po osiągnięciu kontaktu bojowego z moimi ,,łachmaniarzami" i lekką kawalerią ??). Głównie dzięki temu zdobyłem Kartaginę, mając tylko kilka oddziałów piechoty, oddział łuczników, kilka jednostek kawaleryjskich + 2 obstawy generalskie, a przeciw sobie liminatei, comitastenes, bucellari i sarmackie auxilia(wybaczcie prawdopodobne pomyłki w pisowni wyrazów).

Wcześniej grałem jeszcze Alamanami, Gotami i Wandalami. Kampania tych pierwszych jest banalna-do użytku mamy najpotężniejsze barbarzyńskie wojska a przeciw sobie słabych rzymian, kilka nacji barbarzyńskich i romano-brytów(jeśli ktoś zechce podbijać Wyspy). Hordy z reguły nas mijają. Kampania Gotów jest już trudniejsza, ale do karkołomnych także nie należy. Grając Wandalami mamy bardzo fajnie-robimy sobie rajd wszerz Europy grabiąc, paląc i mordując ile się da, po czym osiadamy na Iberyjskim i w Afryce, i zdobywamy 10 osad + Rzym potrzebnych do wypełnienia celów.

Soul of Night
19-11-2009, 14:20
Tak. A btw. to jak można zmienić przychodzi z górnictwa i rolnictwa? :D
Hmmm - nieźle :P Albo ja coś mam nieźle popsute :P Jednak w porównaniu z handlem, nadal są to mizerne zyski ;)
Górnictwo najprościej? Wchodzisz w descr_export_buildings, w punkcie zawierającym "mines" zmieniasz wartość mine_resorces (mogą być błędy w pisowni :P). Rolnictwo niby tez tam - ale gra średnio z nim współpracuje. W Medku jest jednak dużo lepiej poprzez dodanie nowych plików gry ;)

Olafinh0
27-11-2009, 17:16
grał ktoś frakcją rebeliantów?? jak wam się grało??
ja grałem 15 minut i mi się znudziła ta wojna z każdym

Soul of Night
19-12-2009, 21:56
Tak, sytuacja ciekawa. Momentami nawet fajnie się gra z powodu trudności :)

MateuszKL
19-12-2009, 22:17
Zagrałem dzisiaj pierwszy raz w BI Berberami. Stworzyłem armię złożoną z samej kawalerii, co w wielkiej Afryce jest raczej ważne. Zdobyłem rzymskie kolonie i teraz główną armią (20 jednostek, wiele elitarnych kaw najemniczych - nie do pokonania) zmierzam zdobyć Egipt. Potem chyba statek i na Italię. W Kartaginie zbieram jednostki do desantu na Sardynię. Prowadzę też kampanię w Hiszpanii, gdzie zdobyłem dwa miasta. A mimo to w finansach nadal mam lekki plus na turę! Jeśli Berberom uda się zdobyć potęgę większą niż rzymska z czasów rozkwitu, to wspomnę tutaj. ;)

Furiusz
19-12-2009, 22:45
No Berberowie są świetni :D Dużo dobrych jednostek do walki kołowej, tanie jak barszcz :D no i te ciuszki :D Pozycja fajna - nikt przez długi czas mnie tam nie zaatakował tylko ja innych :D

11-01-2010, 11:51
Wiem że to temat nie o modach.Ale polecam tą modyfikacje http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=552 Wszystko lepsze od zwykłej godnej politowania podstawki.Coś jak EB tylko w czasach póznego cesarstwa.Zaczyna się w 410 r n.e.Masa nowych (poprawionych) jednostek, nowa mapa,nowa przyroda na polach bitew.Niesamowita i duża modyfikacja(zajmuje 800 MB,ma też swoich braci ;) ale to już inna historia).W razie jakiś trudności z instalacją (bo troszeczkę trzeba pokombinować) piszcie na PW .Pozdrawiam

ottoman
14-01-2010, 19:31
dobra, po kilku tygodniowej przerwie zainstalowałem BI i od razy wziołem sie za C. Zachodniorzymskie poziom h/h. Poczatek obnizka podatków wyprowadzenie armi z kilku miast a nastepnie wybicie populacji itp. Celtow zniszczylem b szybko Alamanow chyba w 4 turze. O dziwo Berberowie sie do mnie stawiaja (mam tak malo kasy ze ledwo armie buduje) Z lekkim trudem 1 armia rozwalilem cala horde sarmatów, nie zebym mial jakies full jednostki (zwykle comitates, liminatei + jazde fodorati i lucznicy) i na prawde musialem sie naglowkowac zeby je rozwalic. Rozwalilem rowniez horde wanadlow (samymi chlopami!!!!!!!!!!) mury az sie uginaly od chlopow) Bizancjum mnie zaatakowalo jednak kontruje.

Wniosek
Po tym co slyszalem spodziewalem sie najgorszego, jednak jest łatwo! Zobacdzymy co bedzie dalej jest rok chyba 389 ile do konca?

Krzychu
30-01-2010, 13:09
Mi BI bardzo się podoba to jakaś odmiana po Rome są nowe jednostki chociaż ich mało
Zagrałem sobie sasami i bardzo mi się spodobali elitarne oddział sasów rekrutuję po 4exp i rozgrywka dobzre się toczy wada to jednak ta że nie wszystkimi nacjami nie można grac słowianami chciałem se zagrac ale potym jak mi się wyłączyło na romano-brytach nawet nie próbowałem
jak właśnie się daje żeby słowanami się bic, trzeba cos podbic??

chochlik20
04-02-2010, 11:24
Pisze to już chyba poraz 5 . Potrzebujesz moda BI Make All Factions Playable 1.6 podmieniasz pliki, wybiersz rebelintów, klikasz na vitus barbarzyńców. osada na północy mapy, klikasz na zmaine tury i czekasz grzecznie od roku 410 kiedy to pojawiają się Słowianie. Dzięki temu możes grać grać: butownikami, grytami. ostrogotami czynisz analogicznie jak w przypadku Słowian, tylko, że klikasz na inną mieścinę

A ja mam takie pytanko dało by rade przenieść z romy miotaczy głów i piktów do Bi do frakcji Celtów??

lucas82
12-05-2010, 07:25
Mnie osobiście BI bardzo przypadł do gustu. Przede wszystkim z uwagi na swój klimat. Oczywiście nie gram na podstawce którą uważam za bardzo mało dopracowaną lecz na modzie Invasio Barbarorum Flegellum Dei, którego polecam wszystkim graczom. Mod niesamowicie rozbudowywuje nam nie tylko mapę kampanii czy ilość budowli. Dodaje także niesamowitą wręcz ilość oddziałów dla obu Cesartstw.

chochlik20
13-05-2010, 12:05
i jest trudny do przejścia :D ja przeszedłem go brytami i Słowianami :)

kemot1
19-09-2010, 15:57
a co sądziecie o jednostce Bucellarii? warto ich rekrutować?(są to kusznicy w ces.zachodnim)

Gajush
19-09-2010, 16:24
kusznicy są zawsze dobrzi pod osłoną :!: a najlepiej na murach :!: To cała moja odpowioedź :)

Achilleus
20-09-2010, 00:31
Dosłownie przed chwilą, za którymś z kolei podejściem i po kilku miesiącach gry (z przerwami) wreszcie udało mi się przejść kampanię Cesarstwa Zachodniorzymskiego na poziomie trudnym :mrgreen: Hurrra! :D

Dunkel
23-02-2011, 14:03
powiem tak:
podoba mi się, naprawdę!
akurat tu dyplomacja nie ma swojej racji bytu, będąc Rzymem trzeba po prostu odeprzeć barbarzyńców i zjednoczyć państwo, więc po co gadać? To samo barbarzyńcy, mają za zadanie rozwalić wszystko dookoła, więc po co gadać? I to mi się podoba. Na plus także możliwość mieszania z religią, te problemu wewnętrzne to było to, co szukałem. Zobaczymy jak dalej pójdzie, bo póki co jestem zadowolony, także z najemników.

Presidente
24-02-2011, 10:45
Mógłby ktoś dać do ściągnięcia następujące pliki do BI 1.6:
descr_model_battle
descr_mount

Edit:
Z głównego romka też możesz dać, może zadziała.

Edit 2: Już nie potrzeba.

Dunkel
24-02-2011, 11:42
http://www.speedyshare.com/files/270517 ... battle.txt (http://www.speedyshare.com/files/27051729/descr_model_battle.txt)

tymczasem mounta nie znaleziono :(
chyba, że chcesz z głównego romka...

kuroi
25-08-2011, 19:53
Tak się zastanawiam. Jaką przewagę daje piechocie włączenie trybu muru tarcz? :?

Maharbal
25-08-2011, 20:29
Teoretycznie to zmniejszone straty od ostrzału, ale w praktyce sprawdza się słabo.

szajen00
02-09-2011, 19:35
Tak się zastanawiam. Jaką przewagę daje piechocie włączenie trybu muru tarcz? :?

z kilku jednostek piechoty możesz stworzyc jednolity mur tarcz, nie wiem czy ma to jakiś plus ale fajnie wygląda ;)

Samick
02-09-2011, 23:44
Używałem tej opcji tylko wtedy gdy szarżowała na mnie jazda przeciwnika. Wydaje mi się, że wtedy łatwiej im się bronić.

chochlik20
14-10-2011, 23:33
teoretycznie mur z tarcz powinien dawać bonus dla obrony, chociaż jak zauważyłem przeważnie nie pomaga

KACPER9786
05-07-2012, 09:20
Witam! Gram Ces. Zachodniorzymskim i potrzebuje dosłownie natychmiast jakichś jednostek mógby mi ktos podać kody na kilka jednostek??

POZDRAWIAM!!!

chochlik20
05-07-2012, 17:02
wpisz sobie kod na kasę i masz już oddziały :) zresztą co to za gra na kodach

KACPER9786
06-07-2012, 12:27
Tylko że ja kase mam a tutaj potrzebuje jakiejs jednostki

Samick
07-07-2012, 06:39
Nie możesz oddziałów zaciężnych rekrutować?

KACPER9786
07-07-2012, 10:00
Nie rozumiem

Samick
07-07-2012, 10:15
Oddziały zaciężne, Wy nie-używający-kropek-na-końcu-zdania nazywacie ich najemnikami.

KACPER9786
07-07-2012, 10:22
Wsumie też prawda można ich zwerbować. Ale JA Używający-kropki-na-końcu-zdania wie;le już razy się na nich zawiodłem! Niestety!

Arrim
07-07-2012, 18:14
No to masz problem. Skoro masz kasę, to rekrutuj żołnierzy we wszystkich miastach i po kilkunastu turach będziesz miał całkiem niezłą armię :D. Oto recepta na stworzenie jednostek.

chochlik20
08-07-2012, 09:52
nawet jak stracisz osadę, gra będzie ciekawsza :)

tomciopogromcio
12-09-2013, 02:52
Da się tutaj w całości unicestwić państwo? Na toggle_fow + moje ataki na różne państwa zaobserwowałem, że nawet jak wybijemy 3 flagi hordy, a ona zdobędzie miasto, potem im je zabierzemy to znowu robią się 4 flagi hordy zamiast jednej i tak 3 razy z jednym państwem zrobiłem dla sprawdzenia, w międzyczasie zauważyłem jak Rzym wybił Hordę Roksolanów (wcześniej tłukli się z inną hordą), gdy ta nie miała miasta i też ponownie pojawiły się 4 flagi :O. Przecież w takim razie kompletnie to nie ma sensu. Ja gram Sarmatami.

chochlik20
13-09-2013, 08:04
Da się tutaj w całości unicestwić państwo? Na toggle_fow + moje ataki na różne państwa zaobserwowałem, że nawet jak wybijemy 3 flagi hordy, a ona zdobędzie miasto, potem im je zabierzemy to znowu robią się 4 flagi hordy zamiast jednej i tak 3 razy z jednym państwem zrobiłem dla sprawdzenia, w międzyczasie zauważyłem jak Rzym wybił Hordę Roksolanów (wcześniej tłukli się z inną hordą), gdy ta nie miała miasta i też ponownie pojawiły się 4 flagi :O. Przecież w takim razie kompletnie to nie ma sensu. Ja gram Sarmatami.
Są dwa sposoby na rozwalenie hordy:
Sposób pierwszy - eliminujemy wszystkich generałów
Sposób drugi - tu musimy mieć spełniony pierwszy warunek, działa on gdy oblegamy ostatnie miasto, zdobyte przez frakcję, która może przejść w hordę. Gdy upewnimy się, że ostatni generałowie są w oblężonym przez nas mieście, rozpoczynamy bitwę. Nie na auto, tylko sami. Gdy wszyscy generałowie polegli podczas obrony miasta, wychodzimy z walki naciskając esc albo też klikamy na flagę ucieczki. Bitwę przegrywamy co prawda, ale jak zostanie załadowana mapa kampanii okaże się, że frakcja została zniszczona a miasto należy do rebeliantów. Sposób dość upierdliwy ale skuteczny (sprawdzony :).

tomciopogromcio
13-09-2013, 11:33
Nawet jak w mieście są wszyscy generałowie frakcji i wszystkich w bitwie pokonamy, ale bitwę wygramy, to też wychodzą hordą?

chochlik20
13-09-2013, 14:04
Nie, frakcja jest zniszczona.

tomciopogromcio
14-09-2013, 15:11
A u gracza grającego państwem z hordą jak to dokładnie działa? Też w nieskończoność możemy tracić ostatnie miasto i dostajemy full hordę, jak mamy jakiegoś generała poza ostatnim miastem?

McAbra
14-09-2013, 15:56
Na pewno nie w nieskończoność, tylko do wyczerpania populacji regionu. Ale raczej tak, działa to podobnie. Tylko gracz nie utraciłby ostatniego miasta. 8-)

tomciopogromcio
16-09-2013, 18:17
Sprawdziłem specjalnie grając słabo, żeby tracić miasta. Gra pozwoliła mi tylko na 4 straty ostatniego miasta. Najpierw straciłem miasto startowe Sarmatów i dostałem 4 pełne armie w hordzie, po czym wszedłem znów w to miasto, potem straciłem na rzecz Hunów (najpierw Wandalów), dostałem 3 armie w hordzie i wszedłem w miasto startowe Gotów. Straciłem je na rzecz znowu Hunów i dostałem tylko 2 armie w hordzie, osadziłem się w Konstantynopolu, straciłem na rzecz Bizancjum i dostałem 3 armie w hordzie, potem nie ważne gdzie się ulokuję, jak tracę to miasto to jest koniec gry, jak nie mam generała żadnego na zewnątrz, a jak mam, tylko on żyje i nie dostaję żadnej armii ponad jego. A jak to miasto posiadam to, albo nie mam przycisku formowania hordy, albo jak go wcisnę wychodzą tylko oddziały które w mieście posiadam ;].

Ituriel32
02-01-2014, 20:00
Tak sobie przeglądam stema, planując zakupy, i tak jakoś nie umiem dostrzec wersji z Barbarianem. :?

Zwiastun
21-01-2016, 19:26
Co daje w BI marian_reforms_disabled i gladiator_uprising_disabled? Jak aktywuję to wtedy będę mieć reformy i bunty gladiatorów w BI?

Krwawy_Baron
21-02-2016, 22:03
Zdaje się że gladiator_uprising nie działało już w zwykłym Rome. Co zaś do marian_reforms_disabled - w zwykłej kampanii po wybudowaniu maksymalnego poziomu pałacu w Italii jako Rzym, dostawaliśmy reformę legionów. Tutaj nie miałoby to już najmniejszego sensu gdyż w czasie Barbarian Invasion żadne rewolucyjne reformy armii rzymskiej nie miały miejsca.

Polemajos
15-03-2017, 22:08
Rozszerzenie do wersji RTW na iPady tyczące się Barbarian Invasion wyjdzie 28 marca.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17342872_1463940106963821_1136224714832670669_n.pn g?oh=57a74483af2d536b02433e5b05536110&oe=59719B97

nH4mkdy7_ts

Polemajos
29-03-2017, 23:04
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17630079_1476597725698059_2188615872649325217_n.pn g?oh=d4721a5d99965648924b3bea332be606&oe=594C5B62
Wyszła iPad-owa wersja BI.