PDA

Zobacz pełną wersję : Podwojone koszty + darmowe jednostki w garnizonach



ProNoob
28-08-2012, 10:27
Chciałbym Wam zaprezentować mojego submoda. Może mieć on błędy i byłbym wdzięczny, gdybyście mi pomogli w ich wychwyceniu. Submod powstał dzięki pomocy Aravena, który zgodził się użyczyć jednego pliku. Jest to wersja pod Bellum Crucis 6.3
Submod zwiększa 2x koszt rekrutacji i utrzymania jednostek i dodaje darmowe miejsca w garnizonach, ale tylko dla jednostek rekrutowanych w koszarach miejskich. Powinien działać z submodem Mietka77, jednak nie działa z submodem na nowe statystyki jednostek. Być może wydam wersję, która będzie chodzić również z nim. Najprawdopodobniej wymaga nowej kampanii.
Submod utrudnia grę i spowalnia ekspansję. Może zmuszać do szybkich podbojów prowincji na początku, aby nie zbankrutować.
Link: http://www.sendspace.pl/file/df8edac93e6f917806679d6
Instrukcja instalacji: Robimy kopie zapasowe plików export_descr_buildings i export_descr_unit z folderu data, pobieramy i wypakowujemy folder i wrzucamy pliki do folderu data w modzie bc 6.3.
Bardzo proszę o sugestie i ocenianie mojego submoda.

PS. polecam wykasować money script, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.

Piter
28-08-2012, 11:39
Super, w końcu nie będzie bitew po kilkadziesiąt jednostek, a w końcu tylko 20-stoma można osobiście dowodzić ;)

ProNoob
28-08-2012, 21:46
Jeśli chcecie, żeby zrobić wersję pod submod na nowe statystyki jednostek to piszcie tutaj, bo mi to nie jest zbytnio potrzebne, ponieważ grałem na normalnych statystykach, ale postaram się zrobić, jeśli będziecie chcieli. ;)

Araven
28-08-2012, 21:54
Ja chcę, a samemu mi się nie chce tego robić. Czasu ostatnio nie mam za bardzo. Wiele Osób gra na zmienionych statach.

Piter
29-08-2012, 09:59
Ja też bym z chęcią zagrał ;)

wino
01-09-2012, 21:08
I ja też :)

Azwrait
04-09-2012, 19:32
Jest jakakolwiek szansa aby wersja tego submoda ze zmienionymi statystykami jednostek ukazała się w najbliższym czasie ? :D

ProNoob
04-09-2012, 20:21
Najbliższym czyli jakim? Pojawi się, ale nie wiem dokładnie kiedy.

Kyuubix
01-01-2013, 13:40
Sorry za pewnie głupie pytanie ale wracając do Twojego Post Scriptum chciałem zapytać, gdzie znajdę ten nieszczęsny money script i co dokładnie on "obetnie" z gry, jak go wywalę?

Araven
01-01-2013, 14:26
viewtopic.php?f=367&t=10068 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=10068) tu sobie poczytaj, money script jest w data/world/maps/campaign/custom i masz 4 kampanie, w kazdej jest money_script, usuń z tej w jaka grasz , w linku jaki podałem jest gotowy campaign script bez money script i kilku innych do kampanii Full czyli pełnej, ew. sobie pobierz.

I poczytaj poradniki do Bellum nim zaczniesz grać: viewtopic.php?f=367&t=8785 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=8785)

Kyuubix
01-01-2013, 18:17
A mam jeszcze pytanie do bardziej doświadczonych graczy/moderów, mianowicie: Czy według was rozrost dynastii nie zabija ekonomii?? bo moim zdaniem jeśli ma sie tyle generałów ile prowincji to już jest ciężko utrzymać całe te ich nieszczęsne świty, a co dopiero jak bedzie ich więcej... I tu kieruję prośbę do kogoś, kto zna się na tych plikach, żeby w miarę możliwości wytłumaczył gdzie i jak zmienić to (albo darmowe utrzymywanie zarządców w prowincjach, albo zmniejszenie ilości świty generała i poważne ograniczenie wydatków na nią). Post właśnie w tym wątku, ponieważ pośrednio go dotyczy (w modzie wsjo działa super, tylko zostaję zmiażdżony kosztami utrzymania generałów po 900 za sztukę...). Jeśli chodzi o aspekt historyczny to zmniejszenie liczebności tej jednostki ma swoje uzasadnienie szczególnie w przypadku typowych monarchii feudalnych zachodniej europy. Kolejnym możliwym rozwiązaniem tego problemu mógłby być skrypt dający wybór przeznaczenia rodzącego się potomka, albo dojrzewającego członka rodziny do stanu duchownego, dyplomacji, albo jako drugi rodzaj dowódcy( z bardzo słabą świtą generalską, za to bardzo tanią, by mógł być skutecznie zarządcą).

Araven
01-01-2013, 20:12
Jak grasz na czystym Bellum wgraj sobie submoda na darmowe jednostki. Daje kilka darmowych jednostek w miastach i zamkach a straż generalska jest darmowa w twierdzach po zbudowaniu akademii wojskowej. Nie akceptuj każdego generała jaki przychodzi, ja gram tylko rodami startowymi obcych staram się nie brać.

Ew. wypróbuj nowy_unit jaki też jest w submodach, tu masz link do submodów do BC 6.3: viewtopic.php?f=367&t=10087 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=10087)
Koszt utrzymania jednostki generalskiej, dla Polski to 447 bizantów na turę w oryginalnym unit z BC 6.3, nie wiem skąd wziąłeś te 900. ;)

Kyuubix
01-01-2013, 20:55
Użyłem wartości utrzymania tej jednostki już z moda (podwojenie kosztów utrzymania), a co do plików, to już sobie sam tak pozmieniałem, że generalska ma u mnie połowę ludzi co normalna konnica, a kosztuje 350 na utrzymaniu.

Kyuubix
04-01-2013, 17:12
Przy okazji zglaszam autorowi tej zmiany w plikach, że są jakieś błędy przy kusznikach z mediolanu, że kosztują 193 zamiast 286

Araven
04-01-2013, 18:00
Jak ai sobie radzi z podwojonymi kosztami wojsk? Nie bankrutuje za szybko? Buduje cokolwiek?

Kyuubix
05-01-2013, 09:39
Według mnie radzi sobie dobrze, bo przynajmniej przestaje chodzić po całej mapie z kilkoma pełnymi armiami bez celu. Wszyscy mają mniej wojska w ten sposób i gra pozostaje zbalansowana.
Wg mnie jedynym minusem jest zwiększenie żołdu galerom( w ogóle w sumie całej flocie) przy zachowaniu oryginalnych stawek za handel morski.