PDA

Zobacz pełną wersję : Bellum Crucis 6.3 - zgłaszanie błędów



chemik7
04-09-2012, 15:54
Witam. Mam problem z tym modem. Kiedy kliknę na plik wsadowy, na chwilę wyświetla się czarne okienko, które szybko znika, a potem kompletnie nic się nie dzieje. Jest tam napisane coś w stylu: "Nazwa kingdoms.exe nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy. Mam zainstalowane spolszczenie. Mam także zainstalowane mody The Third Age i stainless steel które działają prawidłowo. Wie ktoś jak uporać się z tym problemem?

Araven
04-09-2012, 16:26
Mod BellumCrucis 6.3, działał nim zainstalowałeś spolszczenie? Ile zajmuje Ci BellumCrucis6 w katalogu mods, zainstalowałeś do mods, part 1, potem do mods part 2 i potem do mods bugfixer 1.2? Ja ma 12 modów z submodami i wszystkie działają. 99,9% problemów z odpaleniem Bellum wynika ze złej instalacji, albo nie w mods jak trzeba, albo bez bugfixera.

chemik7
04-09-2012, 17:58
Zainstalowane Bugfixa rozwiązało problem. Dzięki za pomoc.

Simonwizard
30-11-2012, 19:41
Witam, ściągnąłem sobie najnowszą wersję bellum, problem w tym, że podczas instalacji z niewiadomych powodów wyskakuje mi error związany z jakimś plikiem i instalacja kończy się. Ściągałem wiele razy z róznych źródeł, problem powtarza się. Coś leży w moim komputerze, systemie, czy o co chodzi?

Araven
30-11-2012, 19:53
Jaki system masz, instalujesz na dysku systemowym? Ile masz partów bellum? I jaki to komunikat. Kolejne pytania masz Kingdoms 1.5 legalne?

Simonwizard
30-11-2012, 19:58
Windows 7, bodaj 2 party o ile dobrze pamiętam, 1.5 wiadomo no i legalne pudełko, podstawka + kingdoms, inne mody typu regnum poloniae śmigają, instaluję na dysku systemowym bo na innym nie mogę. Problem dotyczy pliku związanym z frakcją muzułmańską, bo xxx.muslim.xxx jakoś tak, x to niewiadome słowa.

Araven
30-11-2012, 20:26
UAC wyłączyłeś ? Wyłącz antywirusa na czas instalacji i koniecznie UAC.

Simonwizard
30-11-2012, 20:28
Co to jest UAC?

Araven
30-11-2012, 20:52
Poczytaj w necie. Wpisz jak wyłączyć UAC w Win7 i dostaniesz instrukcję.

Simonwizard
30-11-2012, 21:17
Zrobiłem wszystko tak, jak mi poradziłeś, jest powiedzmy trochę lepiej, bo nie wywala mi od razu przy 14% tylko instaluje kilka plików, co chwilę w pasku okienka wyświetla się "brak odpowiedzi" ale to mija, instaluje się kolejny plik, znowu zawias i dopiero wywala - UAC wyłączony, antywirus też, instaluję na partycji gdzie nie ma systemu.

Araven
01-12-2012, 06:54
To może masz uszkodzone instalki?
Użyj ewentualnie programów z tego linku: viewtopic.php?f=367&t=11404 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=11404)

Simonwizard
01-12-2012, 09:48
Hm, zainstalowałem te programy, swoją drogą użyteczne, ale nic to niestety nie dało, jest jak było. Instalki są raczej w porządku, ściągałem je stąd i z totalwarcenter, innym działa, więc to raczej nie to. Więcej już się pewnie nie da zrobić.

Araven
03-12-2012, 17:31
Coś jest nie tak. Wszyscy mogą zainstalowac a Ty nie? Pobierz ponownie. Na czas instalacji wyłącz antywirusa, może to coś da.

Simonwizard
28-12-2012, 09:43
Zainstalowałem Bellum 6.3, bugfixera do folderu z Bellum(medek/mods/bellum) i podczas wychodzenia jakąś postacią poza granice mazowsza grę wywala do pulpitu. Miał ktoś podobny problem i wie jak go rozwiąząć? Bo giera wydaje się super, tylko słabo ograniczać się do Mazowsza, a możliwe że wgl. tylko do swoich granic, bo wszystko traci sens ;) Byłbym wdzięczny za jakieś porady.

Araven
28-12-2012, 14:55
viewtopic.php?f=367&t=11404 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=11404) użyj tych programów, usun map.rwm z data/world/maps/campaign/custom i ta kampania w jaką grasz, potem defragmentacja i zacznij nową kampanię.

EDIT: Źle zainstalowałeś bugfixera, należy go zainstalować do mods, nie do ka talogu z bellum. Powtórz instalację bugfixera jak należy to powinno być ok, bez powyższych działań, np. ja instalowałem bugfixera do : D:\Gry\SEGA\Medieval II Total War\mods

Przemysł II
19-01-2013, 21:12
Dziś w trakcie rozgrywki trafiłem na nieszczęsną dla mnie 50 turę i za kija nie mogę jej przejść. Za każdym razem mam crash. Mam czystą wersję bez żadnych submodów, bugfixer zainstalowany. Wywala w okolicach Abbasydów. Gdyby ktoś mógł przejść/spróbować przejść tą turę do końca byłbym wdzięczny :) NIestety ostatni save pochodzi z 17 tury, a nie chcę do niego wracać.

podaję link do save tutaj (http://www.sendspace.pl/file/f64484fed395035e8090bb6)
wersja gry bez submodów, BC 6.3

COMEE
19-01-2013, 22:02
Niestety mi też przy Abbasydach wywaliło.

nocny
20-01-2013, 10:03
Grając Abbasydami zamroziło mi savy w momencie gdy chciałem wybudować budynek do rekrutacji słoni bojowych. Jeśli macie wcześniejsze savy to anulujcie ich budowę, u mnie tak ruszyło dalej. Nie jest to reguła, ale może pomóc.

Araven
20-01-2013, 13:16
viewtopic.php?f=367&t=10261 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=10261) Przemysł II i Nocny tu poczytajcie, może coś pomoże. ja najszybciej jutro moge sprawdzić tego sava.
Edit: Sprawdziłem u siebie nie da rady. Róbcie kilka savów co kilka tur, pod różnymi nazwami. Zawsze jest wtedy do czego wrocić.

nocny
22-01-2013, 14:18
Przy Abbasydach jest jakiś błąd, prawdopodobnie na gałęzi rodowej jest kłopot z jakąś postacią. Tylko raz udało mi się przejechać 200-tną turę. Wczytywanie savów nie pomaga, testowane dziesiątki razy łącznie z reinstalką, pozostaje nowa kampania niestety.

Araven
22-01-2013, 14:52
Abbasydami jako takimi gram od niedawna. Ale innymi nacjami doszedłem do ponad 300 tury na Full i spoko, zero ctd w wielu kampaniach.

nocny
22-01-2013, 17:02
Jak odpalić BC 6.3 z game boostera? na liscie jest mtw2 i kingdoms ale BC nie można dodać. Macie jakiś pomysł?

Araven
22-01-2013, 17:08
Ja nie potrafię Gamebooster odpalić na modzie, programu używam do poprawy wydajności kompa ogólnie.

Przemysł II
22-01-2013, 21:01
Dzięki za chęci :) starałem się robić różne ruchy i inaczej rozgrywać turę. O ile się nie mylę to jest to problem z pojawieniem się Al-Narsi w 50 turze u Abbasydach właśnie. Bugfixer niby to naprawia ale jakoś nie zadziałało to właściwie. Pozostaje jedynie rozpoczęcie nowej kampanii innym krajem :)

bzyku
23-01-2013, 21:37
Witam.Mam problem z wywalaniem gry,ale chyba wiem o co chodzi tylko nie wiem czy da się to naprawić.A więc gram Polską na orginalnym AI,z plikiem na rosnącą dyplomację,ze zmienionymi statystykami jednostek oraz z wyborem dziedzica frakcji.Obecnie mam ponad 50 turę i wywala mnie przy przewijaniu tury na rebeliantach.Stosowałem różne sposoby aby to przeszło a więc różne ruchy agentów,zmiana języka z polskiego na włoski i nic.Ale w drzewie genealogicznym coś znalazłem co może mieć wpływ na wywalanie.W linii od mojego króla jest księżniczka,która nie ma imienia,a zamiast tego jest tam przecinek.Ta księżniczka ma 15 lat i teraz w turze w której mnie wywala powinna pojawić się na mapie.Myślę że to może powodować crasha.Czy ktoś miał podobną sytuację i czy ktoś może pomóc w tej sytuacji?JEST ROZWIĄZANIE i może to pomoże w przyszłości innym ,gdy będą mieli podobną sytuację.Otóż wysłałem mojego króla na samobójczą misję i dzięki temu tura przeszła.W drzewie genealogicznym nie ma tej feralnej księżniczki ani nie pojawiła się na mapie.Po prostu znikła.

darius_d
27-01-2013, 01:45
Zainstalowałem BC 6.3 z bugfixerem i polskim submodem (Mietka) i spolszczeniem z listopada
Bitwy chodzą, kampanie chodzą, ale hotseat nie chodzi. Czy to tak ma być?
Wcześniej poprawiałem tłumaczenie w battle.txt, shared.txt i expanded.txt

Araven
27-01-2013, 10:16
Hotseat jest na normalnej mapie z moda, myślę, że to kwestia submoda Mietka bo on dodaje prowincje i zmienia mapę. Ale to niewielka cena. Bo submod Mietka77 jest super.
Spróbuj odpalić hotseat na text dla czystego moda, czyli na tej wersji spolszczenia. A dużo poprawiałes w tych plikach tekstowych?

darius_d
27-01-2013, 17:29
Sprawdziłem, że problem nie leży ani w tłumaczeniu ani w moich zmianach, więc wszystko wskazuje na submoda.

Szkoda, że będę musiał go odrzucić - hotseat to dla mnie podstawa.
To zupełnie inna zabawa, gdy gra się różnymi frakcjami w tej samej kampanii, a nie osobno. Nie dość że koło historii toczy się tak samo dla wszystkich, to jeszcze można ciekawie wpływać na zachowanie frakcji komputera i całą rozgrywkę.
A poza tym - oszczędza się czas na czekaniu na koniec ruchu - tyle razy ile frakcji się wybierze, bo czeka się tylko raz dla wszystkich, a nie osobno dla każdej frakcji. Akurat w tym modzie to się liczy.

Liczę, że submod Mietka zostanie poprawiony pod hotseat.

Co do battle.txt i shared.txt - moje poprawki miały na celu zwiększyć spójność, porządek i jakość tłumaczenia dla komunikatów podczas bitew. Jestem zadowolony ze zmian. Zostało dopracować to, co się tyczy multiplayer, czatu i kampanii. Jak ktoś jest zainteresowany to podaję link:
http://www.mediafire.com/?h52lwz2mpucc32l

Chętnie przyłączę się do polonizowania moda, mogę dodawać tłumaczenia i poprawiać te, które już wyszły, bo są jakieś z automatu googla ;-)

Araven
27-01-2013, 17:42
Jak masz czas i ochotę poprawiać spolszczenie do BC 6.3 to rób to proszę. Spolszczanie Bellum zaczęło się od wersji 6.1 potem 6.2 wtedy Bellum było tylko po włosku. Część została przetłumaczona translatorami, nikt z tłumaczących nie znał włoskiego. To cud, że spolszczenie w ogóle powstało. Dopiero do wersji 6.3 było zangielszczenie. Część plików spolszczenia opiera się na pracach do wersji 6.1 i 6.2.

Zważywszy na wszystko, spolszczenie Bellum Crucis ma wysoki poziom. Owszem są nadal babole i tu i ówdzie się uchował translatorowo-googlowy bełkot, ale niewiele. Jak możez poprawiaj do woli i podziel się co jakiś czas swoimi poprawkami. Ja gram tylko w single campaign. Ty w hotseat grasz ze znajomymi czy sam kilkoma nacjami?

Edit: Używasz tych programów i tzw. patcha 4gb? viewtopic.php?f=367&t=11404 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=11404) jak nie to użyj około 40-50% szybciej tury lecą w Bellum i innych modach.

darius_d
27-01-2013, 18:53
Jak masz czas i ochotę poprawiać spolszczenie do BC 6.3 to rób to proszę.
Jak możesz poprawiaj do woli i podziel się co jakiś czas swoimi poprawkami.

Jakby był jakiś link do angielskich tłumaczeń, to chętnie wezmę na warsztat. W tym co ściągnąłem z TWC właściwie wszystkie opisy są po włosku. Przy okazji - nie mam pretensji że coś szło przy użyciu translatora, ale że potem tak już zostało.
Coś sobie znajdę do roboty i będę podsyłał, ale jak są jakieś zalecenia za co się brać, to chętnie. Sam na razie będę unikał tłumaczeń typowo historycznych, skupię się na elementach gry, które mnie najbardziej rażą.

Czekam przy okazji na pożyteczne wskazówki, żebym nie wynajdywał koła na nowo. Bo mam kilka zamysłów, np żeby skracać niektóre przydługie pełne nazwy państw (bo rozjeżdżają się ekraniki w bitwie pokazujące zachowanie jednostek). Albo też planuję - tylko tam gdzie warto - dodawać oryginalne nazwy oddziałów obok nazw polskich - jeśli te wspomniane ekraniki nie rozjadą się. Inna powiązana z tym kwestia - może warto byłoby skrócić typologię oddziałów - np. nie [jazda ciężka] lecz [j ciężka].
Albo inny pomysł - dodawanie polskich nazw miast OBOK obcych (bo są 3 wersje zależnie od kultury -'europejska', grecka i arabska)
To tylko wstępne zamysły, muszę dopiero sprawdzić, jak to chodzi.



Ja gram tylko w single campaign. Ty w hotseat grasz ze znajomymi czy sam kilkoma nacjami?

Sam albo z moim małoletnim synem. On bitwy ma dawno obcykane (w SS) a teraz zaczyna próbować kampanię. Ale kampania najlepsza jest chyba w CB więc muszę zadbać o tłumaczenie ;-)



Edit: Używasz tych programów i tzw. patcha 4gb? viewtopic.php?f=367&t=11404 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=11404) jak nie to użyj około 40-50% szybciej tury lecą w Bellum i innych modach.
Nie. Na razie nie planuję.

Teraz pytanie ode mnie (ponowione) - jaka jest szansa na inne, dobrze zrobione polskie jednostki?

Araven
27-01-2013, 19:09
Tu masz link do zangielszczenia dla BC 6.3 http://www.sendspace.pl/file/9f050569a901368f1d0f01a Jak zauważyłeś pewnie w Bellum jest skrypt zmieniający nazwy wielu miast w zależności kto je zdobywa. Islam, katolicy, prawoslawni - nie ruszał bym tego. Ja bym sugerował przejrzenie stopniowe plików od cech postaci export_VnVs, export_ancillarries myk polega na tym, że ten sam tytuł może się powtarzać w pliku, trzy cztery razy. W export_units, nie są przetłumaczone jednostki Abbasydów około 10. W export_buildings też kilkanaście budynków nie jest spolszczonych, też głównie od Abbasydów. Nazwy regionów itp. bym zostawił chwilowo, ale Ty decydujesz. Expanded można przejrzeć.

Polskie jednostki - te w Bellum są bardzo fajne. Wg mnie nie ma szans by ktokolwiek zrobił jakieś nowe polskie jednostki do tego moda. Fajne jednostki są roboty Aramegila. Ja nie potrafię przenosić tekstur i modeli.

darius_d
27-01-2013, 20:00
Tu masz link do zangielszczenia dla BC 6.3 http://www.sendspace.pl/file/9f050569a901368f1d0f01a Jak zauważyłeś pewnie w Bellum jest skrypt zmieniający nazwy wielu miast w zależności kto je zdobywa. Islam, katolicy, prawoslawni - nie ruszał bym tego. Ja bym sugerował przejrzenie stopniowe plików od cech postaci export_VnVs, export_ancillaries myk polega na tym, że ten sam tytuł może się powtarzać w pliku, trzy cztery razy. W export_units, nie są przetłumaczone jednostki Abbasydów około 10. W export_buildings też kilkanaście budynków nie jest spolszczonych, też głównie od Abbasydów. Nazwy regionów itp. bym zostawił chwilowo, ale Ty decydujesz. Expanded można przejrzeć.
Dobra, będę jechał po kolei, zacznę od ancillaries, potem abbasydzi.
Zmiany w nazwach zostawiam na sam koniec.


Polskie jednostki - te w Bellum są bardzo fajne. Wg mnie nie ma szans by ktokolwiek zrobił jakieś nowe polskie jednostki do tego moda. Fajne jednostki są roboty Aramegila. Ja nie potrafię przenosić tekstur i modeli.
Aramegila albo Vondagara. W BelCru właściwie tylko jazda jest w miarę - ale już godła czy herby to kiepska sprawa. Nie tracę nadziei że coś się tu zmieni.

Araven
27-01-2013, 20:05
Hm mógłbym spytać Aramegila czy by herbów nie zmienił.

darius_d
27-01-2013, 20:09
Spytaj, może mu się spodoba i zrobi coś więcej, albo pomoże.

darius_d
27-01-2013, 22:05
Odwołuję to co pisałem o hotseat - w trybie hotseat nie działa skrypt moda, skrypt działa tylko dla kampani pojedyńczej. :cry:
Gra kampanią hotseat bez skryptu nie ma sensu.
Pozostaje mi zatem zaintalować submod Mietka...

Araven
27-01-2013, 22:38
Fakt, zapomniałem Ci napisać, że w hotseat większość skryptów gry nie działa.

wino
28-01-2013, 12:22
Użyłem tego patcha 4GB na swoim leciwym 32-bitowym kompie i mam wrażenie że też jest lepiej, szybciej wczytuje save'y i chyba płynniej bitwy lecą. Tylko ze zgodnie z opisem autora to działa to tylko na maszynach x64. Więc sam nie wiem czy to tylko wrażenie czy rzeczywiście jest szybciej.

Araven
28-01-2013, 14:10
Niektórym działa i na 32 bitowych. Napewno nie zaszkodzi. Było zmierzyc czas tury pzred instalacją tego patcha i po niej. U mnie jekieś 40% szybciej jest z tym patchem.

Thorin Dębowa Tarcza
06-02-2013, 15:29
Wielkie dzięki za podrzucenie pomysłu z ubiciem króla ;) Miałem taki sam problem ,w 115 turze obojętnie co bym wcześniej robił wyrzucało mnie do pulpitu . Idąc za Twoimi radami sprawdziłem drzewko i także miałem tak księżniczkę 15 lat z przecinkiem zamiast imienia .

Araven
06-02-2013, 17:51
Jaką nacją Thorin nacjami miałeś tą księżniczkę 15 latki powodujące ctd, też Polską jak bzyku?

Thorin Dębowa Tarcza
10-02-2013, 20:32
Dokładnie tak , grałem Polską udało się podbić ruskie księstwa oraz kipczaków i w czasie przygotowań do inwazji mongołów miałem ctd w 115 turze .Tyle że u mnie nie wystarczyło wysłanie króła na samobójczą śmierć ,musiałem zrobić to samo także z następcą i wtedy spokojnie przeszedłem do 116 tury :D

kirlan
15-02-2013, 16:19
Pamiętajcie też o tym:
viewtopic.php?f=368&t=12080 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=368&t=12080)
No i ogólnie trzymać prządek na kompie.

qtango
14-04-2013, 15:00
Witam
Grając Królestwem Aragonii natrafiłem na błąd w "przechodzeniu" na 51 turę.W 50 turze klikam koniec tury i wszystko pięknie ładnie aż dochodzi do ostatniego z państw bodajże Niepodległe Królestwa i wtedy wywala mnie do pulpitu : Medieval 2 napotkał ..........
Widziałem w necie ze nie tylko ja natrafiłem na coś takiego.Zainstalowałem też patch z viewtopic.php?f=368&t=12080 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=368&t=12080) i nie pomogło.
Jeżeli pojawiło się już rozwiązanie to sory za nowy temat.

Araven
14-04-2013, 15:14
Taki temat już jest. Poczytaj, oto link: viewtopic.php?f=367&t=11921 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=11921)
Edit: Aragonia ma jakiś bug w drzewku rodziny, nie poprawili go Włosi, bo pracują nad 7.0. Spróbuj porad z powyższego linku. Zamykam ten temat.

Cieniu
24-03-2014, 19:55
Witam mam problem takowy ż mam czarny ekran podczas włączenia który znika po chwili. Przeinstalowałem Bellum i bugfixera kilka razy ale to nie działa pomocy

Araven
24-03-2014, 23:15
Witaj. Jaki system masz, podaj pełną ścieżkę do moda.

Post nr 1 w tym temacie czytałeś? Link: viewtopic.php?f=367&t=9828 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=9828)

Cieniu
25-03-2014, 13:52
Nie czytałem gdyż mój włoski jest zerowy. Windows 7
C:/plikiprogramistów(x86)/SEGA/Medieval II Total War/mods/Bellum Crucis6

Araven
25-03-2014, 14:09
W tym poście wszytko jest po polsku.

Wyłącz UAC w Win7, poczytaj w necie, co to jest i jak wyłączyć.
Potem spróbuj zainstalować ponownie. Nazwa katalogu z modem, jest nieprawidłowa u Ciebie, ma być jak niżej.
Ja mam tak: F:\Gry\SEGA\Medieval II Total War\mods\BellumCrucis6

W Win7 nie powinno się instalować gier na dysku systemowym, a już na 100% nie w Program Files.
Kilkanaście razy ta porada była udzielana i przy Bellum i innych modach. :mrgreen:

Cieniu
25-03-2014, 15:28
Dzięki ale ja mam jedną partycje na kompie i tak wyszło jak będę kupowął inny dysk to pewnie zmienie

Araven
25-03-2014, 15:59
W razie problemów, wyłącz UAC i zainstaluj poza Program Files i powinno być ok.
W Win7 można wydzielić partycje, bez konieczności reinstalacji systemu Windows.

Cieniu
25-03-2014, 17:22
Nie działa nadal :/

Araven
25-03-2014, 17:39
A Ty na pewno instalujesz do mods, instalator podaje domyślną ścieżkę...
W Linku w poście nr 1 jaki Ci wczoraj podawałem: masz napisane:

INSTALACJA:

Instalujecie part I do mods, potem part II do mods, Potem bugfixera do mods i cała filozofia. Mod wymaga Kingoms 1.5
Bellum Crucis 6.3 to nowa, pełna i samodzielna wersja moda. Nie instalujemy jej w żadnym wypadku na wersje poprzednie tej modyfikacji.
Generalnie moda należy instalować nie na dysku systemowym, a na innej partycji niż system. Przy Win7 należy wyłączyć UAC, poczytajcie w necie co to i jak to wyłączyć.

Ja instalowałem part I potem part II i bugfixera do: D:\Gry\SEGA\Medieval II Total War\mods

Nieoficjalny patch do BELLUM: http://www.sendspace.pl/file/33f41afc03f9f6ba5104397
To plik descr_faction_standings, zrobił go Brancaleone, jeden z autorów moda. Należy go wgrać do data moda. Poprawia bugi dyplomatyczne przy wysokich poziomach relacji i wpływa na ai. Wgrajcie go.
Jak Ktoś ma Megasubmoda II albo wyższego do Bellum, ma ten plik już wgrany.

Robisz jak wyżej? UAC wyłączone?

Cieniu
25-03-2014, 18:03
Co to ten kingdoms 1.5 to nie czasem ten dodatek Do M2tw ?

Piter
25-03-2014, 18:07
Co to ten kingdoms 1.5 to nie czasem ten dodatek Do M2tw ?
Gdybyś czytał instrukcję- jak zainstalować to wiedziałbyś co to jest więc nie zawracaj dupy skoro nie działa tylko poczytaj.

Lwie Serce
25-03-2014, 18:09
Tak to jest jak sie nie czyta instrukcji instalacji... Potem problemy występują tego typu i wielka dziwota.

Cieniu
25-03-2014, 18:33
Wiesz czytać przeczytałem ale nadal nie wiem co to kingdoms xD

Lwie Serce
25-03-2014, 18:36
Dodatek wymagany do zainstalowania Bellum Crucis :mrgreen:

Araven
25-03-2014, 19:10
Cieniu, czyli nie masz dodatku Kingdoms i instalowałeś moda do mods, na Medka 1.3 ???
Wow. A myślałem, że niewiele już mnie zaskoczy. Ale Tobie się udało.
Jakby zignorowałeś zapis, że mod wymaga Kingdoms 1.5. Bez niego nie ma prawa odpalić.
Kingdoms to jak napisał Lwie Serce Dodatek do Medka II z 4 kampaniami. Potem wrzucasz jeszcze patch 1.5 na ten dodatek.

Cieniu
25-03-2014, 19:13
Przed maturą jestem zakręcony bardzo i często nie zwracam uwagi na niektóre sprawy więc sorry za głupote moją i dzięki za pomoc chętnie udzieloną

SzaryLis
01-11-2014, 12:56
Witam. Postanowiłem dołączyć do grających w moda bellum. Zainstalowałem od nowa medka + królestwa. Wydawało mi się że bellum zainstalowałem zgodnie z wszystkimi wytycznymi. I uruchamia się, mam intro, mam pierwszy wybór menu ale.... jak nie wgrałem spolszczenia to mogłem wybrać wielką kampanię i miałem do wyboru rodzaj kampania - normal light itp. Ale przy spolszczeniu gdy klikam w Bellum to wyskakuje mi informacja o wybraniu kampanii z listy i nic nie mogę zrobić. Własna bitwa wchodzi ale tutaj nic się więcej nie dzieje. Jakieś pomysły?

Araven
01-11-2014, 15:29
Usuń moda.
I zainstaluj go ponownie, zgodnie z postem nr 1 w tym temacie. Tam nie nie ma Ci się wydawać, że dobrze zainstalowałeś. Zainstaluj zgodnie z instrukcję, jaka nie jest skomplikowana.

Gdzie masz Kingdoms? Jak masz Win7 wyłącz UAC, poczytaj w necie jak się to robi. Najpierw odpal moda po włosku, wyłącz kompa i instaluj spolszczenie dopiero po ponownym uruchomieniu. Poczytaj nieco problemy techniczne, może znajdziesz co zrobiłeś źle.

wino
02-11-2014, 13:41
Jakim cudem miałeś do wyboru kampanie light, jeśli takiego wyboru w bc 7 nie ma:-) pewnie wgrałeś najpierw 6.3 i na to 7. . .

E: a pomyliłem wątki, sorki :)

JPRambo
01-09-2015, 17:55
Czy w oryginalnym BC 6.3 jest jakiś problem z tura 75 czy to tylko u mnie? Gram HRE na light kampanii i po zakończeniu tury 74 następuje w końcu ruch Abbasydów. Wtedy gra bez litości wywala na pulpit ze złowieszczym "Medieval napotka". Usuwałem już map.rwm. Jedyne co zmieniałem to usuniecie opłat za nowe terytoria. (o ile były one w lighcie, bo nie pamiętam)

Orden11
25-09-2015, 08:34
mam pewien problem z tym modem odkąd go zainstalowałem ma w nim kilka dość uciążliwych błędów:
- gdy grałem portugalią i oblegałem twierdze maurów to po zapisaniu i wczytaniu znikła mi połowa armii?
- drugi błąd na który natrafiłem to problem z dochodami na ture w jednej turze mam 2 tysiące na ture a potem nagle gdy odpalam kolejną ture jest prawie -3 tysiące na ture nie wiem co jest grane przecież nic nie rekrutowałem ani nie budowałem w danej turze?? to błąd jakiś skryptów czy jak bo w stainless steel takich problemów nie miałem : gram na wersji moda 6.3 z bugfixerem i mega submodem v

sadam86
25-09-2015, 14:58
Co do oblężeń pierwsze słyszę, co do finansów za każde oblężenie płacisz 2 k, za armię na nie swoim terytorium 600.

halunek
04-10-2015, 12:33
ile zajmuje ten mod?

sadam86
04-10-2015, 13:00
Z megasubmodem 9,62 gb. Czysty nie wiem.

marek7210
10-10-2015, 22:17
dlaczego po przewinięciu tury znika mi mój wybudowany fort raczej tak nie ma być ?

sadam86
11-10-2015, 10:14
W 6.3 wybudowany fort bez załogi ulega wyburzeniu. To nie są forty stałe.

wino
04-11-2015, 07:02
Wgrałeś spolszczenie do BC 6.3 czy do BC 7?

wino
04-11-2015, 18:15
No to nie wiem, spolszczenie jest ok, coś w grze musi być zjebane.

Riddler
20-12-2015, 16:39
Witam!
Nie wiem czy to można nazwać błędem, ale podczas przeglądania jednostek Królestwa Polskiego w trybie własnej bitwy zauważyłem takie jednostki jak Straż Berdyszowa czy Konni Łucznicy. Jednak, po starcie kampanii nie mogę ich znaleźć w przeglądarce budynków w miastach i zamkach. Znaczy to, że ich się nie rekrutuje, czy jest za wcześnie, czy po prostu są to jednostki tylko dla własnej bitwy? Jeśli da się je rekrutować, to jakie wymagania trzeba spełnić?
Dodam, że gram na BC 6.3 na Medku na steam z Megasubmodem V (bez innych submodów). Dzięki za info :)

Lwie Serce
20-12-2015, 16:44
Witaj.

W Bellum poszczególne jednostki dostępne są od konkretnych dat, pewnie to jest przyczyną tego że ich nie widać jeszcze. :)

sadam86
20-12-2015, 17:01
Konni łucznicy jak sprawdzając w pliku nic nie pomyliłem to coś koło 1240 roku, a straż berdyszowa to 1270.

Riddler
20-12-2015, 17:34
Dzięki jeszcze raz :D
Ale mam jeszcze drobne pytanko - ten plik, w którym sprawdzałeś to "export_descr_buildings"? Bo znalazłem przed chwilą, że niby tam się sprawdza, ale jak wcisnąłem ctrl+f i wpisałem te dwie jednostki, to nic nie wyskoczyło :)
EDIT:
W export_decr_units też nic :(

sadam86
20-12-2015, 17:37
Tak w dobrym pliku szukałeś, tylko wpierw trzeba sprawdzić w pliku names w folderze text jak brzmi nie tłumaczona nazwa danej jednostki i tą nietłumaczoną (w nawiasie) wpisywać do wyszukiwania w EDB czyli {Polish_Halbardiers}Straż berdyszowa