PDA

Zobacz pełną wersję : Jak najłatwiej zdobyć Monarchię Selucydów ?



omega2001
10-09-2012, 14:07
Witam

Ostatnio chciałbym podbić Monarchię Seleucydów i nie wiem o czego zacząć ,może mi ktoś napisze jakąś strategię ?

Lwie Serce
10-09-2012, 14:22
Zależy kim grasz, jeśli Rzymem zrób desant i po sprawie, nie oprą się legionom późnym, tylko nie dopuszczaj aby słonie i rydwany Ci szyki zmieszały. Najłatwiej podbój zacząć od Antiochii a później jak serce rozkaże :D Tak na serio to tam gdzie tych drani najmniej.

omega2001
10-09-2012, 15:17
A Brytami ? Jakie ich jednostki dobrać do podboju ?

Lwie Serce
10-09-2012, 15:58
Rydwany się przydadzą na katafraktów i hetajrów. Piktowie niech atakują piechotę ale w miarę możliwości nie od frontu bo lwia część armii seleucydzkiej to falangici. Miotacze głów na falangę się przydadzą jak nikt inny. Ale pamiętaj że Twoje rydwany obrywają od seleucydzkich. Chyba że lekkie z łucznikami to możesz je ostrzelać. Rekrutuj jak najwięcej najemników. A co do słoni to najlepiej je otoczyć i przycisnąć piechotą bo jedyną kawalerią jaka masz do dyspozycji jest najemna. Możesz też strzelać do słoni z czegokolwiek.
Aż mnie naszła znowu na Roma ochota :D

omega2001
10-09-2012, 16:20
No to sobie podpłynę pod Sycylię i tam wynajmę najemnych falangitów .
Dzięki za pomoc ,temat można zamknąć

polakma
10-09-2012, 21:23
Najłatwiej jak kasa jest przekupywać a potem tylko stolice i lidera zabić morale będzie równe zeru, padną zanim mrugniesz i bedą błagać o pokój a jak kasy nie masz to tak jak wyżej kolega opisał nawet na początek 10 wczensych kochort, 3 jazdy legionu i fort koło oceanu i się bronisz aż do przybycia posiłków.

omega2001
11-09-2012, 18:07
Ale ich atakuję brytami

polakma
13-09-2012, 06:55
Rydwany pełną im wystaw.

omega2001
13-09-2012, 13:17
Rydwany mam już dawno więc wyprodukuję ,ale w paru osadach żeby mieć w ciągu 1 tury

krwawa_rozprawa
13-09-2012, 14:36
Grając Brytami weź pod uwagę następujące bonusy swoich jednostek:
- obniżanie morale wroga - Warhounds, British Light Chariots, British Heavy Chariots, Head Hurlers
- podwyższanie morale własnych wojsk - Druids
poza tym zostaje masówka, piechota z mieczem i tyle.


Rydwany mam już dawno więc wyprodukuję ,ale w paru osadach żeby mieć w ciągu 1 tury
Rydwany ciężkie są dobre przeciwko wrogiej jeździe, demoralizują inne jednostki, ale nie wiem co chcesz nimi robić przy falangach. Proponuję podjechać blisko i nie atakować. Niech bonusy robią swoje. Do tego rzut odciętymi łbami, pieski. Następnie okrążenie przez piechotę z mieczami i wycinka z tyłu lub boku. To wszytko pod warunkiem, że złamiesz szyk Seleucydów.

Lwie Serce
13-09-2012, 14:52
Z tymi ciężkimi rydwanami przeciw falandze to rzeczywiście wielkich sukcesów nie wróżę ale od tyłu jak się pojeździ po szeregu to morale chłopaków z falangi trochę spada i łatwiej zmusić ich do ucieczki.

adriankowaty
13-09-2012, 16:05
Zanim rozgrywka się na dobre rozwinie, to Selków już nie ma. Niszczy ich Egipt, Armenia i Pont.

Lwie Serce
13-09-2012, 16:11
To też prawda. Cóż za ironia losu, państwo teoretycznie z ogromnym potencjałem i siłą pada zazwyczaj jako pierwsze czy drugie.

Rzyminin
13-09-2012, 17:23
Ja grając Pontem podbiłem sobie na lajcie Armenię, większość Partii i toczyłem drobne spory z Grecją.
Po zakończeniu wojny z Grecją ( pokojem ) chciałem się zabrać za Selków, aż tu nagle zamiast Selków Egipt :shock:
Podbiłe resztę Partii ( została im tylko północna prowincja, podpisałem sojusz z Selkami ( a raczej ich resztkami) i zacząłem cisnąć Egipt
Aktualnie bije się z nimi o Jerozolimę i Damaszek
A MORAŁ TAJ HISTORII KRÓTKI I NIEKTÓRYM ZNANY JAK NIE BIJEMY SELKÓW SELEUCYDZI ZNIKNĄ SAMI A EGIPT ZAJMNIE SIĘ NAMI

omega2001
13-09-2012, 17:24
Właśnie mi padli i teraz zemszczę się na Poncie ,który jest jechany przez Greków i Egipcjan

Rzyminin
13-09-2012, 17:45
mógłbyś przesłać screena z mapy głównej, jak to wygląda?

omega2001
13-09-2012, 18:33
Nie umiem robić screenów ,nie ma mi kto pokazać jak się robi screena

omega2001
13-09-2012, 18:33
Mapa gówna jest nieaktualna (że tak powiem)


**********
Nie piszemy post pod postem. Jeszcze raz zobaczę i wlepię ostrzeżenie, za łamanie regulaminu.
Samick

MajkelloKróllo
15-09-2012, 13:09
Hmm dobrze jest atakować selków odrazu jak zaczynasz gre (chodzi mi o gre Egiptem , Partią , Pontem i innymi państwami z pobliża) najlepiej używać jednostek dystansowym strzelać uciekać strzelać , na początku te kloki tylko falangi maja od groma te jednostki sa bardzo wolne wiec mozna manewrować łucznikami ( i innymi podobnymi jednostkami) miedzy nimi tak łatwo jak cholera i powoli wykluczać jednego za 2 .

krwawa_rozprawa
15-09-2012, 18:19
Hmm dobrze jest atakować selków odrazu jak zaczynasz gre (chodzi mi o gre Egiptem , Partią , Pontem i innymi państwami z pobliża) najlepiej używać jednostek dystansowym strzelać uciekać strzelać , na początku te kloki tylko falangi maja od groma te jednostki sa bardzo wolne wiec mozna manewrować łucznikami ( i innymi podobnymi jednostkami) miedzy nimi tak łatwo jak cholera i powoli wykluczać jednego za 2 .
Załóżmy, że grasz Parthią. Masz Horse Archers, dajmy na to kilka jednostek, 4-5 Horse Archers i Eastern Infantry. Seleucid Empire wystawiło 6 Militia Hoplites, 4 Chariots, i jakieś tam Peltasts. Takie coś u nich biega od początku. Postrzelałeś sobie, skończyły się strzały. Co dalej?

Lwie Serce
15-09-2012, 18:20
Stawiam że same rydwany go rozwalą jeśli w porę nie wycofa wszystkich sił.

Rzyminin
15-09-2012, 20:31
[quote="MajkelloKróllo":2us25pts]Hmm dobrze jest atakować selków odrazu jak zaczynasz gre (chodzi mi o gre Egiptem , Partią , Pontem i innymi państwami z pobliża) najlepiej używać jednostek dystansowym strzelać uciekać strzelać , na początku te kloki tylko falangi maja od groma te jednostki sa bardzo wolne wiec mozna manewrować łucznikami ( i innymi podobnymi jednostkami) miedzy nimi tak łatwo jak cholera i powoli wykluczać jednego za 2 .
Załóżmy, że grasz Parthią. Masz Horse Archers, dajmy na to kilka jednostek, 4-5 Horse Archers i Eastern Infantry. Seleucid Empire wystawiło 6 Militia Hoplites, 4 Chariots, i jakieś tam Peltasts. Takie coś u nich biega od początku. Postrzelałeś sobie, skończyły się strzały. Co dalej?[/quote:2us25pts]
Jak to co?
Białe flagi :mrgreen:
Na Seleucydów napadam od początku tylko Egiptem, resztą wolę nie ryzykować.