PDA

Zobacz pełną wersję : Gry "city building"/handlówki



Grogmir
14-09-2012, 20:18
Cześć,

Dawno minęły czasy, gdy byłem na bieżąco z rynkiem gier komputerowych, dlatego mam pytanie dla bardziej obeznanych: mam ochotę pobudować sobie miasta w historycznych realiach, wyszło w ostatnich latach coś wartego uwagi? Jakieś odświeżone wersje Zeusa, Caesara? Uprzedzając - nowe Anno już znam. ;)

Przewrotnie zapytam jeszcze w tym samym temacie o gatunek nieco pokrewny - może powstały jakieś nowsze klony Port Royale/Patrician/innych gier, w których pływamy stateczkiem i handlujemy dobrem wszelakim? ;)

Pozdrawiam!

voitek
14-09-2012, 21:39
Cesarz - Narodziny Państwa Środka

Asuryan
14-09-2012, 21:48
!. Faraon + dodatek Kleopatra i Cesarz: Narodziny Państwa Środka. Ale to starocie. Trochę nowszy to Grand Ages: Rome.

2. Z najnowszych to chyba Port Royale 3.

Grogmir
14-09-2012, 22:01
Faraon i Cesarz to jednak starsza generacja, równoległa chyba z wymienionym przeze mnie Zeusem. Port Royale 3 ponoć skiepścili strasznie...szkoda, bo w jedynkę zagrywałem się godzinami.

Asuryan
14-09-2012, 22:15
1. Faraon wyszedł pomiędzy Cezarem 3, a Zeusem. Cesarz trochę później. Jeszcze później Cezar IV (12 lat temu), a najpóźniej (3 lata temu) Grand Ages: Rome.

2. Nie grałem w poprzednie części Port Royale, więc nie mam porównania :mrgreen:

Andzia
14-09-2012, 22:52
Jeśli chodzi o serię port royale to mogę dodać swoje 3 grosze

Jestem starym maniakiem drugiej części (no ba, kupiłem parę miesięcy po premierze w Niemczech za 40 euro [instrukcja z tego wydania powinna być wzorem dla wszelkich innych !] jak miałem 11 lat czy jakoś tak, do dziś pamiętam jak cieszyłem się z tego zakupu przez parę dobrych miesięcy), w jedynkę zagrałem dopiero znacznie później a w trzecią część miałem okazję zagrać niedawno.

Ogólnie moje wrażenie są następujące: jedynka była dobra pod warunkiem że grało w nią przed pozostałymi częściami, bo po prostu pozostają przyzwyczajenia po 2 części, dwójka natomiast już pod każdym względem była lepsza od jedynki i zapewnia ona największą prostotę obsługi, odpowiednią grafikę itd. wg. mojej subiektywnej opinii oferuje ona największą frajdę/zadowolenie z grania i planowania, trójka natomiast została potraktowana byle jak i zamiast ewolucji (nawet minimalnej) seria PR cofnęła się o krok w tył. Uroki zmiany ekipy tworzącej grę z Ascaron na Kalypso...

PS. Wyciągnąłem z półki pudełko i instrukcję (jedno nie mieści się w drugim) i dosłownie ten sam zapach jak 8 lat temu ^^ Jak ktoś chce to mogę wrzucić foty z instrukcji :P

Grogmir
14-09-2012, 23:14
Dwójka jak dla mnie jest całkowicie przekreślona przez system walki, co to za przyjemność, gdy do walki z całej floty możesz wystawić tylko jeden okręt, a przeciwnika to ograniczenie nie dotyczy... No i piratów mniej, niż w jedynce, nie było się czego obawiać na morzu prawie.

Dla mnie ideałem byłaby ekonomia z pierwszego/drugiego Port Royale i grafika i walki z odświeżonego Pirates!...ale pewnie się nie doczekam. ;)

@Asuryan - Cezar IV jest chyba jednak trochę młodszy. ;) W sumie może zapoznam się z nim w wolnej chwili, ma niezłe recenzje. Czemuż, ach czemuż nie ma Zeusa 2. :(

W Patriciana IV ktoś grał i może się wypowiedzieć? ;)

Andzia
14-09-2012, 23:16
Jak chcesz mieć morderczą ekonomię to polecam Anno 1404 ;p

Grogmir
14-09-2012, 23:19
Mam na Steamie, nawet z dodatkiem, kupione kiedyś w jakiejś promocji - jak skończę Majesty 2 (skądinąd świetne, choć strasznie schematyczne w porównaniu do 1) to się zabieram za to. :p

voitek
14-09-2012, 23:33
Cities XL 2012

Amrod
15-09-2012, 10:14
Jak chcesz mieć morderczą ekonomię to polecam Anno 1404 ;p
A ja bym z chęcią zagrał online, ciekaw jestem jak to wygląda to w tym trybie. Może zebrałaby się trójka? ;) 2070 chyba nie za wiele się różni od 1404 Grogmir?

Asuryan
15-09-2012, 11:06
Grogmir :arrow: o faktycznie, postarzyłem go dwukrotnie :oops: 12 lat to ma Zeus :mrgreen:


Cities XL 2012
Można w tej grze budować sobie miasta w historycznych realiach?!


A tak swoją drogą, to polecam Tropico (którekolwiek), choć to historia drugiej połowy ubiegłego wieku :mrgreen:

Grogmir
15-09-2012, 18:17
@Amrod - przejęzyczenie, przez "najnowsze Anno" miałem na myśli 1404, 2070 wyleciało mi z głowy, niestety nie grałem w nie.

Asuryan
15-09-2012, 20:52
Do wymienionych wcześniej tytułów można jeszcze dodać CivCity: Rome, Immortal Cites: Children of Nile i Glory of the Roman Empire.

Amrod
31-12-2012, 15:15
Chyba nikt nie wspomniał jeszcze o Tropico.

Asuryan
31-12-2012, 19:11
Chyba ;) wspomniał :mrgreen:

Janek
01-01-2013, 13:28
Ja mam Anno 2070 (bez dodatku) - calkiem niezle, ale jak grales w inne Anno to jest to praktycznie to samo z nowymi skinami budynkow. Jest troche nowych pomyslow - np. wynalazki czy glosowania wszystkich graczy przez net ktore daja rozmaite bonusy, ale jakas nowa jakosc to nie jest. Ponadto niestety zniesli calkiem jednostki ladowe - sa tylko statki i samoloty. Niemniej mnie sie futurystyczna wersja jakos bardziej podoba niz sredniowieczna.

Amrod
01-01-2013, 13:33
A faktycznie Asuryan, wspominałeś :) W sumie bardzo fajna gra.

A grał ktoś w Cities in Motion?


A co do Anno 2070 to wydał mi się strasznie podobny do poprzedniego 1404. Poczekam na jakąś gold edycję, bo z tymi drobnymi DLC się rozszaleli. Szkoda, że wymagają jeszcze UPlay do gry. Co gra to profil, ciekawe kiedy to wszystko zacznie upadać po kolei. Jak w praktyce będzie wyglądało te "uwolnienie" aplikacji z takich internetowych aktywacji.

MichalKruk
31-01-2013, 13:46
W temacie też Handlówki są, to może PATRICAN?

Presidente
06-03-2013, 14:42
[spoiler:1l457cfd][youtube:1l457cfd]http://www.youtube.com/watch?v=udxFmhJlhfc[/youtube:1l457cfd][/spoiler:1l457cfd]
Muszę przyznać, że te nowe simcity całkiem dobrze wyglądają - tak patrząc na ten filmik to widzę, że poprawili mechanikę gry i dodali fajne opcje. To co w poprzedniej części można było uzyskać modami tutaj mamy całkiem (na pierwszy rzut oka) zapewnione.

Ekaton
20-06-2013, 21:43
http://takegame.com/strategic/pictures/g1869.jpg

http://www.gryzonie.pl/staregry/101/1869.htm


To jest wyjątkowo stara gra ale to jedyny symulator handlu w XIX wieku. Zaczynasz od jednego statku i malutkiego magazynu a kończysz na wielkiej flocie i prawdziwym pałacu. Wyjątkowo dużo przyjemności sprawia gdy wchodzisz do swojego magazynu a on sam się rozbudował bo akurat zarobiłeś dość dużo na handlu :-) No i jest całkiem sporo różnych typów statków.

adriankowaty
20-06-2013, 22:35
Nie wiem, czy wymienialiście, ale dodaję CivCity Rome autorstwa Faraxis i Firefly.