PDA

Zobacz pełną wersję : Jak się odnalźć



darkFalcon
16-09-2012, 09:33
Pierwsza część jaką grałem to Medievall 2 Total War. Teraz gram w Rome total war. W przyszłości mam zamiar kupić Rome 2 Total war. Ale nie w tym rzecz. Problem jest tego typu że nie za bardzo orientuję się w rodzaju jednostek ( która przeciw komu jest dobra) i cały ogół. Nie umiem wykorzystać słabe i mocne strony jakiejś jednostki bo nie mam pojęcia do czego ona jest zdolna. Nie chce by ktoś mi podawał wybrane taktyki ponieważ sam chcę znaleźć swoja.

Arrim
16-09-2012, 09:54
Jak to możliwe, że grałeś w Medievala 2, a nie masz pojęcia o taktyce podczas bitew? Z pewnością zauważyłeś, że kawaleria powinna unikać włóczników jak ognia, ci z kolei padają jak muchy od opancerzonych rycerzy, a ci z łatwością mogą być zmiażdżeni szarżą konnych rycerzy. Podobnie ma się sprawa w Rome. Chyba najbardziej optymalną armią jest 1. linia włóczników, 2. linia piechoty ciężkozbrojnej, 3. linia łuczników (gdy wróg nie atakuje, wystawia się na przód, żeby strzelali mniej więcej po linii prostej) i po bokach kawaleria. Jeśli chcesz sam dojść, jak piszesz, do własnej taktyki, pobaw się we własne bitwy. Np. zobacz jaki będzie wynik starcia konnicy z hastati.

darkFalcon
16-09-2012, 09:57
a mam jeszcze takie pytanie. Jak przemieszczać całą armię nie tacąc przy tym formacji która była ustawiona podczas rozstawiania. Bo jak zaznaczam wszystkich i daje prawym przyciskiem myszki to wszystkie jednostki ustawiają się w jednej linij.

darkFalcon
16-09-2012, 09:58
moje potyczki w Medievalu były takie o. NIe które rzeczy zauwazyłem np która formacja do czego albo jaka jednostka gdzie. ale jak gram w Rome Total War na multi to goście mnie rozgramiają a ja nawet nie wiem co się dzieję

glaca
16-09-2012, 10:03
aby zachować formację grupuj jednostki- przycisk G :)
a jesli chodzi o multi to po kilkunastu, kilkudziesięciu klęskach się nauczysz xD

krwawa_rozprawa
16-09-2012, 14:33
glaca kiedyś wercyg ?

a autor tematu niech poczyta słownik ortograficzny

Fumanchu
16-09-2012, 15:06
Odnaleźć po pierwsze. Po drugie jak pójdziesz w drogę to weź kartony mleka ze zdjęciami zaginionych ludzi to może odnajdziesz jeszcze parę innych osób po drodze. ( W Billu Cosby było). I też czekam na Rome 2. W nic się już nie chce grać ech.