PDA

Zobacz pełną wersję : Migający tekst - Shogun II + dlc



sajpo1981
23-09-2012, 12:05
Witam, mam pewien drobny, aczkolwiek bardzo irytujący problem z grą Shogun II. Polega on na tym, iż całe wyrazy lub pojedyncze litery i cyfry widoczne w oknach na mapie kampanii (np. zakładki zarządzania miastami, rodem, dyplomacji, okno rekrutacji, liczbowe oznaczenia w kartach jednostek, liczbowy zapis roku, dymki pomocy) migają po wczytaniu zapisanego stanu gry lub podczas rozpoczęcia nowej kampanii. Z tego co zaobserwowałem problem pojawia się tylko w pierwszej turze od uruchomienia gry i trwa do momentu przejścia do następnej tury. Problem występuje także w menu głównym w oknie wczytania zapisanych stanów gry, gdzie niektóre litery także migają.
Opisane powyżej problemy występują zarówno w wersji podstawowej jak i wszystkich dostępnych dlc. Jest on bezpośrednio związany z wyborem w ustawieniach graficznych opcji gry z dx 11. Przy wyborze wersji w dx 9 problem znika.
Jestem już po: reinstalce gry, reinstalce systemu, sprawdzeniu spójności plików, kilkukrotnej zmianie języka gry itp itd. Na jednym z zagranicznych forów (http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=349134) wyczytałem że koleś miał podobny problem. Miał taką samą kartę graficzną jak ja i pomogło mu wrzucenie do katalogu gry dwóch plików (aticfx32 i atidxx32 -dla wersji dx10/11) ze starszej wersji sterowników (11.3-11.4, 11.6b). U mnie nie przyniosło to żadnego efektu. Cierpię na zupełny brak pomysłów. Jeżeli mieliście podobny problem dajcie znać.
Ps. ... gra jest oczywiście oryginalna.

Mój piecyk:
i7 2600 K 3.4 ghz
8 gb ram
asus radeon HD 6990
asus p8z68 deluxe
win 7 - 64 bity

Gaius Julius
26-09-2012, 23:10
a przeinstalowywałeś sterowniki od grafy? U mnie kiedyś to miało miażdżące znaczenie.

sajpo1981
29-09-2012, 07:09
Sprawdziłem wszystkie sterowniki w wersji od 12.0 do 12.8 (obecnej). Bez zmian. Nie pomogło mi także przyklejanie dwóch plików ze starszej wersji sterowników do katalogu gry.

Gaius Julius
02-10-2012, 23:33
popróbuj może z odświeżaniem i synchronizacją pionową....narazie tyle mi przychodzi do głowy. Jak coś jeszcze wymyślę to dam znać, nawet wujek google milczy na ten temat