PDA

Zobacz pełną wersję : Imperial Glory



ottoman
02-10-2009, 18:39
Co sądzicie o tej grze? Jak dla mnie najlepsza grywalnosc, wieksza niz w total war sam nie wiem czemu? jednak gre przeszedłem na wszytkie mozliwe sposoby, kazda frakcja, kazdym poziomie i odinstalwałem ;(

damciu
02-10-2009, 19:01
to jak z praetorians czy farcry : przejdziesz raz i masz dosc . Na początku wydaje sie fajna, są bitwy morskie ale potem nudzi jak prezydent przy noworocznym orędziu. A tak przy okazji: bitwy morskie najlepiej były zrealizowane w starenkim Ancient Conquest, kto gral ten wie co mam na mysli:)

kretu19955
02-10-2009, 19:31
Grałem co drógą bitwe mi wywalała na patchu 1.1 i odinstalowałem.

Janek
02-10-2009, 19:51
Ta gra to typowa budzetowka.
Bitwy morskie sa niegrywalne prawie a sterowanie bez sensu.
Bitwy ladowe oprocz tego ze szkaradne graficznie to stanowia totalny chaos, brak morale itd.

ottoman
02-10-2009, 20:28
ja właśnie chyba 1 raz przeszedłem gre 5 razy mimo ze poszczególne frakcje niczym sie nie różnią, sam nie wiem czemu, byc moze dlatego ze byla to pierwsza gra w stylu total war jaka grałem? cóż nawet rome czy med nie potrafi mnie tak wciagnac jak imperial

03-10-2009, 09:59
Ja się zastanawiam dlaczego tą grę kupiłem :lol: jak był okres czekania na ETW to wpadła mi w ręce bo byłem najarany na okres broni palnej. Szkoda że kilka dni później CDA dało ją jako pełniaka xD

adi
14-11-2009, 10:42
Co sądzicie o tej grze? Jak dla mnie najlepsza grywalnosc, wieksza niz w total war sam nie wiem czemu? jednak gre przeszedłem na wszytkie mozliwe sposoby, kazda frakcja, kazdym poziomie i odinstalwałem ;(

Ciekawe. Dla mnie ta gra, to straszna kupa.

Krzyzak
20-12-2009, 14:36
Ja tą grę mam z CDA i na początku byłem nią zachwycony. Dopiero, gdy zagrałem w Medka zobaczyłem jak durna jest ta gierka :D

OskarX
20-12-2009, 16:14
Romek wyszedł rok wczesniej, ale i tak jest o niebo lepszy;)

21-12-2009, 16:19
Witam ,są modyfikacje dla tej gry.Kiedys na poprzednim forum podawałem linka(który mi przepadł ..k... j... m..),zmiany jakie dokonywał mod ,to powiększenie liczebności oddziałów( liczebnie oraz dla dowódców) ,zwiększenie dystansu broni palnej (oraz artylerii) ,poprawa Ai kompa, poprawiony balans jednostek( bardziej historycznie to wygladało),np. taka milicja już nie była taka dobra.Jesli jakimś cudem znajdę linka ..oczywiście wrzucę.Pozdrawiam

Krzyzak
29-12-2009, 21:14
Szkoda, że ta gierka jest taka prosta. Bo tak naprawdę całą armię można pokonać samą konnicą :roll:
P.S Szkoda, że nie ma modów pozwalających zagrać innymi frakcjami, bo w plikach raczej tego nie można zmienić . A, szkoda.

dami10
09-01-2010, 18:27
ta gra jest taka KIEPSKA że nawet przykro patrzeć :roll:

10-01-2010, 12:10
ta gra jest taka KIEPSKA że nawet przykro patrzeć :roll:
Nie zgodzę sie z tobą.Jeśli patrzysz tylko z batalistycznego punktu widzenia ,to ma pewne słabe strony.Ale w grze jest kilka fajnych smaczków.Jak dyplomacja i cały system z nią zawiązany( po przejmowaniu prowincji bez walki).Są też bitwy morskie ,trzeba pamiętać ze ta gra ma już swoje latka.Wyszła zanim ukazały sie MTW2 i ETW.Wiedz troszeczkę szacunku .Po wgraniu odpowiednich modyfikacji ,gra nabiera lepszych barw.Pozdrawiam

Janek
10-01-2010, 14:46
TYle, ze IG byla strasznie kiepska juz w momencie wydania, a teraz sie jeszcze zestarzala ;)
Zreszta bitwy morskie sa w tej grze wyjatkowo fatalnie zrobione - sprowadzaja sie do ciaglego klikaniam, zeby nam okret nie wyplynal poza obreb mapy.

10-01-2010, 14:59
Twoim zdaniem.Moje jest inne.Zawsze jakaś odskocznia od RTW( w tamtych latach , nie było gry o Erze Napoleońskiej , powiedzmy w warunkach TW ..i zawsze jakieś bitwy morskie można było rozegrać).Powiadam że jeszcze są modyfikacje ....więdz tak łatwo kiepska bym nie pisał...
PS:bitwy morskie ,jak na owe czasy były świetnie zrobione i były! Co do klikania ..to wiesz jeszcze mozna było wybrać amunicje jaką wystrzelimy.Minusów Imperial miało kilka poważnych ale nie skreślał bym ją tak łatwo.

Janek
10-01-2010, 16:11
Ale ta gra byla obiektywnie zle zrobiona - w bitwach morskich byl wielki chaos i nie bardzo bylo widadomo co w sumie decyduje, ze ktos wygrywa, statki plywaly jak chcialy - a klikania, zeby w ogole jakos nad tym zapoanowac bylo co w Starcrafcie. Jezeli mialo sie kilka okretow, po jakiejs minucie bitwy morskiej mialo sie ochote wyrzucic monitor przez okno. Bitwy ladowe nawet na modyfikacjach sa fatalne i bardzo chaotyczne, bez miejsca na jakokolwiek sensowna taktyke, jednostki maja problem z pathfindingiem, a na vanilla chlopi z widlami bija najlepsza piechote liniowa.
W dodatku juz z momencie wypuszczenia gra byla graficznie na poziomie duzo gorszym niz Rome TW. Dodajmy do tego watpliwe rozwianiania typu przesuniecie jednego pionka na mapie na ture + polskie tlumaczenie z "półkownikiem" ;)
Jedyne co ja ratowala gre to wynalazki i jako taka dyplomacja, ale to tak jakby powiedziec, ze w symulatorze wyscigowki dobrze zrobione jest tylko zmienianie opon przed wyscigiem ;)

Dragonit
10-01-2010, 17:58
Trochę złe porównanie. Moim zdaniem gra, oczywiście, świetna nie jest, ale może dać co najmniej kilka dni zabawy i teksty w stylu "ta gra jest tak kiepska, że żal komentować" uważam za szczeniackie.

11-01-2010, 11:27
Ale ta gra byla obiektywnie zle zrobiona - w bitwach morskich byl wielki chaos i nie bardzo bylo widadomo co w sumie decyduje, ze ktos wygrywa, statki plywaly jak chcialy - a klikania, zeby w ogole jakos nad tym zapoanowac bylo co w Starcrafcie. Jezeli mialo sie kilka okretow, po jakiejs minucie bitwy morskiej mialo sie ochote wyrzucic monitor przez okno. Bitwy ladowe nawet na modyfikacjach sa fatalne i bardzo chaotyczne, bez miejsca na jakokolwiek sensowna taktyke, jednostki maja problem z pathfindingiem, a na vanilla chlopi z widlami bija najlepsza piechote liniowa.
W dodatku juz z momencie wypuszczenia gra byla graficznie na poziomie duzo gorszym niz Rome TW. Dodajmy do tego watpliwe rozwianiania typu przesuniecie jednego pionka na mapie na ture + polskie tlumaczenie z "półkownikiem" ;)
Jedyne co ja ratowala gre to wynalazki i jako taka dyplomacja, ale to tak jakby powiedziec, ze w symulatorze wyscigowki dobrze zrobione jest tylko zmienianie opon przed wyscigiem ;)
YYY na modyfikacjach, gra jest już lepiej zbalansowana.Milicja jest słaba i łatwo rozbić jej szeregi.Zmiany sa też w dystansie broni palnej.Piechota strzela dalej(artyleria tak samo ..), poprawiono też AI komputera.Wzmocniono odpowiednio elitarne jednostki(oczywiście doświadczenie też jest istotne).Powiększono też liczebność oddziałów(powiększono też skalę dla dowódców ,kapitan może więcej sił ze sobą zabrać,jeszcze więcej generał co wpływa na wielkość bitew).Ja tam na bitwy morskie nie bede narzekał(gdzie w RTW nie ma ich w ogóle, to samo w MTW2) ,są jakie są trochę klikania ,ale nie pisz że bezwładnie pływają i nic się nie dzieje.Jakąś taktykę trzeba stosować.Szczególnie jesli masz słabsze siły.Cały czas piszesz o jednej rzeczy ,ja wcale nie wypieram się ze Imperial nie ma błędów.Twierdzenie natomiast że jest kompletną klapą ...jest sporo przesadzone.Sam klimat gry jest przyjemny a czasy w których jest obsadzony ....mówią same za siebie.Swego czasu dużo ludzi się w to zagrywało.Sam też do nich należę.Pozdrawiam
PS.A co do symulatorów (bo chyba tak to rozumiem) to według ciebie RTW do nich należał ???....gdyby nie mody i ciężka praca ludzi je tworzących ...mniejsze było by dziś zainteresowanie tą częścią.Wiem o czym piszę ,mam dużo wiadomości na PW ,odnośnie polecenia tej czy innej modyfikacji.Dziś gracze kupują RTW +dodatki dla modów.Dlatego ta część cieszy się sporym zainteresowaniem.RTW ma przecież też mase minusów ,jak dyplomacja czy same podejście do historii starożytnej.

Vedymin
11-01-2010, 12:13
Ja grałem z modem na zwiększenie ilości oddziałów jaki może mieć pod sobą kapitan, pułkownik i generał i nawet niezła gra, ale gdy dostałem Empire'a to szybko skasowałem i przerzuciłem się na niego.

11-01-2010, 12:19
No wiesz ..ETW to nowa gra.Ja piszę tu o czasach gdy jeszcze o ETW nawet skowronki nie ćwierkały.Imperial juz był....wiedz dla miłośników gier z tego okresu historii całkiem spore przeżycie kilka latek temu ;) .Pozdrawiam

Vedymin
11-01-2010, 12:25
Wiem, wiem, ale nie o to mi chodziło, zresztą nie ważne.
W IG wnerwiała mnie ta mała skala bitew. 60 kolesi w oddziale? Przecież w pierwszym Medku były większe jednostki.
I to bardzo mozolne tworzenie imperium. Kilkadziesiąt tur mija zanim masz parę budynków, armii i trochę kasy, może i realistyczne, nie wiem
A najgorsze chyba było to, że nie można było wycofać walczących wręcz żołnierzy. Ale gierka nawet niezła, tak na 7/10 :)

Hetman
11-01-2010, 13:48
Nie wiem dlaczego kupiłem IG i żałuje tego po dziś dzień.

11-01-2010, 15:51
Nie wiem dlaczego kupiłem IG i żałuje tego po dziś dzień.
Bo nie grałeś na modyfikacjach, zresztą minusem jest to że jednostki nie uchodzą z pola walki ,tak jak kolega wyżej napisał .Tylko trzeba zdecydować o zakończeniu bitwy przez ESC.Tak jak obiecałem mam dobre wieści macie modyfikacje: http://www.tafn.info/phpscripts/filesdb/files.php?cat=8 Ten który wam poleciłem ..zmienia bitwy na bardziej realne i dokonuje sporych zmian w AI komputera, oraz dokonuje powiększenia skali jednostek to mod o nazwie BattleModv12.Pisss

Janek
11-01-2010, 19:53
Tylko po co to wszystko, skoro mozna pograc w Empire, z ktorym na wszystkich modach razem wzietych IG sie rownac nie moze? ;)

11-01-2010, 23:30
Tylko po co to wszystko, skoro mozna pograc w Empire, z ktorym na wszystkich modach razem wzietych IG sie rownac nie moze? ;)
Może dla takich samolubów jak ty to bez znaczenia ;) ...Ale uwierz mi są ludzie którym ETW nie pójdzie.Dlatego będą mieli w co pograć ;) Pozdrawiam

Janek
11-01-2010, 23:46
Tylko po co to wszystko, skoro mozna pograc w Empire, z ktorym na wszystkich modach razem wzietych IG sie rownac nie moze? ;)
Może dla takich samolubów jak ty to bez znaczenia ;) ...Ale uwierz mi są ludzie którym ETW nie pójdzie.Dlatego będą mieli w co pograć ;) Pozdrawiam

Nie ma to jak argumenty ad personam :(
IMO lepiej grac w ETW na minimalnych ustawieniach (ja juz gralem na laptopie i jakos sie dalo, choicaz wspaniale nie chodzilo) albo sciagnac sobie Napoleonic Wars do RTW niz sie meczyc z IG, ktore ma kilka fajnych rozwiazan i cala ogromna mase nieudanych ;)

12-01-2010, 02:51
I tu jest pies pogrzebany...patrzysz tylko na pole bitwy(o ile mi wiadomo na modzie do RTW nie można grać kampanii, a jeśli już można po jakimś patchu ..to i tak to bedzie RTW z kiepską jak zawsze dyplomacją niepasującą do epoki..więdz ocb).W Imperialu na szczęście nie tylko to się liczy.Zresztą ETW to bardzooo udany projekt (dlatego pociesznie nazywany przez graczy beta ale nie o tym chciałem)...PS> to na jakim laptopie grasz że ci ETW chodzi?? ...Ja pisze tu o ludziach co mają komputery jeszcze z przed 6 ,7 lat.Powiem ci że jeszcze jest takich graczy dużo.Tak jeszcze na koniec ...właściwie po co sie wcinasz jeśli nie będziesz grał w tę modyfikacje do IG???Jakiś masz w tym interes ???Powiedziałeś co wiedziałeś, nie podoba ci się IG i basta..po co to całe riposty???
EDIT: najpierw piszesz że gra do niczego, a potem że ma też fajne strony.Dlatego dyskwalifikuję cię to w dalszej dyskusji moim skromnym zdaniem.Odwracasz kota ogonem ...takie popularne stwierdzenie lub nagle zmieniasz zdanie, byle by wyszło na twoje... polak potrafi ;)

Janek
12-01-2010, 06:30
Primo, nie przypominam sobie zebym w jakimkowliwek moim posicie Cie obrazal, nawet jesli sie z Toba nie zgadzam, dlatego nie zycze sobie tez tego w druga strone.
Secundo, jak zajrzysz do poprzednich moich postow, to pisze ze IG ma dobre strony - chocby dyplomacje, ale nawet na modach (gralem chwile) jest conajwyzej gra srednia z kiepskimi bitwami i kazdy kto liczy na sensowna alternatywe ETW srogo sie zawiedzie.
A wcinam sie dlatego, ze kazdy gracz, ktoremu komputer pozwala na odpalenie ETW powinien wiedziec, ze wydanie pieniedzy na IG to ich strata - oczyiwscie jezeli komus ETW w ogole nie odpali niech sobie gra w IG, ale do tego trzeba naprawde miec bardzo stary komputer, a takich wbrew pozorom wcale duzo nie jest (http://www.gram.pl//news_8gTqJ,u6_Steam ... _2009.html (http://www.gram.pl//news_8gTqJ,u6_Steam_statystyczny_pecet_gracza_w_gr udniu_2009.html)).
Laptop - C2D T7500 z karta 8600GT.

12-01-2010, 13:18
Janku ,spokojna twoja rozczochrana..nie martw się o spadek sprzedaży ETW na rzecz IG ;) ;) .Imperial był do nabycia bodajże w CD-ACTION.Po prostu podaje linka do modów na IG,dla ludzi posiadających tą gre(bo to wątek o IG!!!).Twój komentarz "ale po co", jest ETW i ciągłe ripostowanie( o tym samym), mnie po prostu drażnią ...może tak na mnie działasz nie wiem ...pozdrawiam

Ituriel32
13-01-2010, 15:53
Trochę w to pograłem. Nie żałuje.
Przestałem w to grać z powodu tylko 5 nacji grywalnych. To zdecydowanie za mało

13-01-2010, 19:00
Trochę w to pograłem. Nie żałuje.
Przestałem w to grać z powodu tylko 5 nacji grywalnych. To zdecydowanie za mało Przecież piszemy że gra ma swoje słabe strony ;) .

Lwie Serce
08-04-2012, 18:51
Imperial Glory, gra o czasach Napoleona, coś w stylu Total War ale jednak to nie to samo. Zakładam ten temat abyście się podzielili opiniami na temat tej gry, waszymi strategiami, napisali o ulubionych nacjach i jednostkach ( tak wiem, nie jest tego zbyt wiele ). Wymieńcie plusy i minusy tejże gry.

Yaevinn999
08-04-2012, 19:02
Bardzo fajna gra, jednak posiada dwie poważne dla mnie wady. Jedna to zbyt mało prowincji przez co gra kończy się bardzo szybko a druga to brak przyspieszania czasu w bitwie co jest bardzo dokuczliwe gdy ganiamy resztki wroga po całej mapie chociaż może jest gdzieś przyspieszenie tylko nie wyczytałem gdzie bo dawno to było :).

Lwie Serce
08-04-2012, 20:58
Założyłem nowy temat bo nie zauważyłem tego a moja wypowiedź się w tym pojawiła. O co chodzi?

08-04-2012, 21:09
Lwie SerceZostało przeniesione, jak sam pewnie zauważyłeś, temat został założony 2 lata temu. Po co dublować? ;)
pozdrawiam

Herod
08-04-2012, 22:54
Jak Kicia napisała. Miałem do wyboru:
a) Dać ci ostrzeżenie za nieużywanie wyszukiwarki i dublowanie tematów.
b) Połączyć ze sobą istniejące tematy.

Jako iż dzisiaj jest radosne święto w drodze wyjątkowego postępowania i przekraczającego granice najgłębszego absurdu wyrozumiałości zdecydowałem się wybrać odpowiedź nr.2. Proszę to docenić, gdyż odmówiłem sobie błogiego pałowania i nadużywania władzy w celu zaspokajania najbardziej wynaturzonych potrzeb swych takich jak np. pochłaniane astronomicznych ilości misiożelek.

Z wyrazami szacunku,

Herod.

(To oczywiście był żart :lol: )

Lwie Serce
09-04-2012, 08:58
Dziękuje Herodowi i doceniam to. A wracając do tematu to gra ciekawa tylko jedna poważna wada-mianowicie jak jednostki ze sobą walczą nie da się ich wycofać, tak jak by się "skleiły". Bitwy morskie i kampania są fajne, jednak porównując do Medievala 2 czy Roma to wymięka. Jednak spędziłem z tą grą sporo miłych godzin.