PDA

Zobacz pełną wersję : MW2 TW - pomoc w bitwie



marcin325
10-10-2012, 14:49
Mam kilka pytan nowego gracza:

1.Co dokladnie daje wlaczanie trybu Alternatywna SI (Prawy Dolny Rog podczas bitwy), samouczek tlumaczy ze wtedy komputer przejmuje sterowanie, czy oplaca sie to wlaczac?
2.Co daje Tryb Pojedynku rowniez w tym menu?

Piter
10-10-2012, 14:57
Mam kilka pytan nowego gracza:

1.Co dokladnie daje wlaczanie trybu Alternatywna SI (Prawy Dolny Rog podczas bitwy), samouczek tlumaczy ze wtedy komputer przejmuje sterowanie, czy oplaca sie to wlaczac?
2.Co daje Tryb Pojedynku rowniez w tym menu?
Komp sam będzie sterował częscią twoich wojsk, może być przydatne jeśli jest wiele oddziałów i wszystkiego nie ogarniasz, niestety sztuczna inteligencja w medku stoi na tragicznym poziomie więc nie opłaca się tego włączać, bo jednostki, którym to włączysz będą się głupio zachowywać.
Może to być też przydatne gdy masz ustawioną kamerę "przyczepioną" do generała (widzisz tylko z pozycji generała), wtedy grupujesz sobie oddziały i tylko karzesz im atakować czy się bronić, to by było fajne... gdyby nie głupota kompa.

marcin325
10-10-2012, 17:34
Z tego co zauwazylem gdy wezme ta inteligencje na konnice to ladnie oskrzydla, ale inne jednostki glupio sie zachowuja.
A co daje ten tryb pojedynku, taki jakby miecz?

Amrod
10-10-2012, 17:48
Tryb pojedynku, jeżeli dobrze pamiętam, został nazwany dość niefortunnie. Dotyczy on jednostek strzeleckich, które po włączeniu tej umiejętności będą unikały zwarcia wręcz, tj. gdy będzie zbliżał się wróg zaczną się wycofywać.

Lwie Serce
10-10-2012, 18:03
Ale lepiej samemu się wycofywać jakby co bo komputer robi to głupio i za późno co kończy się wycięciem oddziału.

marcin325
10-10-2012, 18:08
A co mi daje w kampanii to ze wezme automatyczne budowanie i podatki?
Komputer sam bedzie w kazdym miescie budowal budynki? Jesli tak to jakie?

Lwie Serce
10-10-2012, 18:11
Oto najlepsza recepta na doprowadzenie własnego państwa do upadku, ustawić budowanie na automatyczne :D Zrujnuję Ci skarb całkowicie i będzie budować budynki losowe.

marcin325
10-10-2012, 18:45
Acha czyli ani komputera w bitwie nie ma co uzywac ani w kampanii?

Piter
10-10-2012, 19:11
Na mapie kampanii możesz używać budowanie przez kompa, tylko musisz ustawić żeby zużywał tylko część skarbca, komp nie buduje aż tak źle choć lepiej samemu budować, ale jak jesteś początkujący to dużo gorzej nie będzie ;)

marcin325
10-10-2012, 21:12
A mozecie mi doradzic jakie jednostki rektutowac? Bo zauwazylem ze lucznicy i kusznicy sa bardzo slabi w medku 2.
Acha wziolem sobie tez testowa bitwe i wziolem tatarow... same slonie altyreryjskie na rozne armie i to byla masakra... moge jakos grac tatarami lub miec ich jednostki? Bo sa chyba najlepsze w tej grze :)

Mizutsu
10-10-2012, 22:41
Każda nacja specjalizuje się w innym typie jednostek. Zależy kim grasz. Ja gram Anglią i na łuczników nie narzekam :D.
Można używając pewnego moda który odblokowuje tę nację, poszukaj w Zbrojowni (http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=19)

Lwie Serce
11-10-2012, 11:56
A mozecie mi doradzic jakie jednostki rektutowac? Bo zauwazylem ze lucznicy i kusznicy sa bardzo slabi w medku 2.
Tyle razy padało to pytanie... Ale najlepsza wg mnie jest ciężka konnica, wszystko przełamie, czasem trzeba trochę pomanewrować tylko, dłużej rozpisywać się tu nie będę ale jak chcesz pisz na pw to Ci podoradzam i rozpiszę się jakie jednostki warto werbować dla jakich frakcji (bo nie wiem czy to ma sens pisanie tutaj) :)
Pozdrawiam.

marcin325
11-10-2012, 18:04
No rozumiem po prostu sie dziwie ze te slonie takie mocne....
Ja sam inwestuje w Joanitow w Anglii bo sa najlepsi i zazwyczaj 10 x Joannici i 10 x ciezka piechota i bitwa wygrana.

Lwie Serce
11-10-2012, 18:11
Na słonie też jest recepta, działa, katapulty a jak tego nie ma to kilka oddziałów ciężkiej kawalerii i szarża!

Maximus XI
12-10-2012, 01:37
Zły dział.
viewtopic.php?f=98&t=716&start=1000 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=98&t=716&start=1000)