PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dobrze zarządzać państwem i gospodarką



Biniu
03-10-2009, 00:39
W tym temacie dyskutujemy o tym co powinniśmy zrobić,żeby nasze Królestwo miało zapewniony dobry byt.

Nagano
03-10-2009, 07:55
Nie rozpoczynajmy wojen od razu. Najlepiej na początku wzmocnić naszą gospodarkę i pracować pełną parą nad technologiami gospodarczymi oraz oświeceniowymi. Zakładamy umowy handlowe z kim się da i rozwijamy nasze porty handlowe. Podatków raczej nie podnosimy, bo to zmniejszy prędkość rozwijania się naszej gospodarki i wsi, a czasem gdy za bardzo zwiększymy podatki zahamujemy cały rozwój. Ważne jest też wysłanie na początku gry indiamanów (statki kupieckie) w rejony handlowe. Najlepiej po kość słoniową do Afryki i po przyprawy w Indiach Wschodnich. Później w miarę naszego wzbogacania się wysyłamy na te tereny coraz więcej indiamanów oraz eskortę. Należy jednak pamiętać, że za duża ilość importu jakiegoś towaru spowoduje spadek jego wartości. I jeszcze mi się przypomniało. Inwestować w infrastrukturę, budować drogi. To zwiększy poziom handlu, rozwój gospodarczy i da możliwość szybkiego i łatwego przejazdu naszym czoł.... naszej armii.

Secret_Matrix
03-10-2009, 08:42
W sumie ja tak robilem tylko wiesz nie kazdym panstwem da sie tak robic na poczatku(mówię o Indiamanach).Np Ronem zrobilem sobie sojusz z austria oczywiscie na poczatku inwest w gospodarke.Austria pomaga mi sie bronic przed Prusami i sama atakuje ja natomiast skupilem sie na Osmanach.Sami powiedzcie ich to nawet milicja da sie zraszować.

PS.Warto budowac na poczatku w granicznych miastach forty i wyposazac je w 3-4 odzialy milicji stolica jest wyjatkiem.