PDA

Zobacz pełną wersję : [ROZWIĄZANE] Wyłączenie reformy Mariusza



Maryan
22-10-2012, 15:49
Witam.
Dużo szperałem po całym forum i nie mogę znaleźć nigdzie takiego wątku więc założyłem.
Czy da się jakoś wyłączyć reformę Gajusza Mariusza??? O co się rozchodzi? Mianowicie o to iż grając frakcjami rzymskimi, prędzej czy później dochodzi do reformy Mariusza. Jesteśmy zmuszeni reformować całą armie, tj. przestarzałe jednostki usuwać a zastępować nowymi: i tak prędzej czy póżniej stare wojsko nam się wyczerpie na bitwach i co za tym idzie musimy stwarzać zawodową armię. Jednakże nie uśmiecha mi się fakt reformacji wojska w 10 osadach na nową (a przecież jeśli tego nie zrobimy nasza armia w porównaniu z pozostałymi frakcjami Rzymu będzie słaba i narażona na porażkę). Ponadto kocham grać jednostką Triari i chciałbym móc z niej korzystać do końca rozgrywki.

Maryan
22-10-2012, 17:02
Po wielogodzinnym "szpreraniu" pliku gry udało mi się rozwiązać problem. Jeśli ktoś będzie miał kiedyś podobny to wyjaśniam:

Wchodzimy w plik gdzie mamy zapisanego Rome-Total war. Następnie: data/world/maps/campaign/imperial campaign/descr_start
I tam pod linijkami

start_date -270 summer
end_date 14 summer

należy zrobić odstęp i nad linijkami kolejnymi:
brigand_spawn_value 10
pirate_spawn_value 28

należy wpisać taką linijkę:
marian_reforms_disabled

Całość powinna wyglądać tak:


start_date -270 summer
end_date 14 summer

marian_reforms_disabled
brigand_spawn_value 10
pirate_spawn_value 28


Temat do zamknięcia



********************
Dzięki za dodanie rozwiązania! Rzadko kto to czyni.
Samick