PDA

Zobacz pełną wersję : Ostrzał plutonami vs ostrzał szeregami



Demigood
03-10-2009, 14:35
Hej, mam małe pytanie. Który rodzaj prowadzenia ognia jest skuteczniejszy? Czy jest możliwość, żeby jednostki gwardii strzelały szeregami?

Janek
03-10-2009, 15:06
Hej, mam małe pytanie. Który rodzaj prowadzenia ognia jest skuteczniejszy? Czy jest możliwość, żeby jednostki gwardii strzelały szeregami?

Plutonami, bo strzela cala jednostka a nie tylko 3 pierwsze szeregi. Gwardia nie moze strzelac inaczej niz plutonami.

Sareth4
03-10-2009, 15:29
jak najbardziej skuteczniejszy ostrzał plutonami gdyż ostrzał jest ciągły gdy ostatni pluton odda strzał pierwszy już to robi itd.a jakby nie było w ostrzale szeregami trzeba czekac na przeładowanie

judofilip
03-10-2009, 17:13
w ostrzale plutonami strzelają tylko 3 szeregi! bezsensowne jest ustawianie głębszego niż 3 bo i tak wszyscy strzelać nie będą ani w gwardi ani w liniówce. i do tego w ostrzale plutonami w czarodiejski sposób zmienia się czas ładowania z 25 s.(szeregami) na 10s.(plutonami) przez pojedyńczą człowieka. a 200 lat temu w realiach bitwy w chaosie nie dało się utrzymać równych salw co dopiero ostrzału plutonami, który właściwie wtedy nie istniał.

Lagger
04-10-2009, 18:33
Znasz określenia takie jak musztra, dyscyplina lub elitarne oddziały(którymi gwardia jak najbardziej była). Te czynniki czynią z nich najlepszych piechurów liniowych w XVIII wieku. Dzięki nim byli oni jak najbardziej zdolni do równomiernego i ciągłego ostrzału plutonami, nawet w chaosie bitwy. To nie była jakaś milicja na Boga! To byli profesjonalni żołnierze doświadczeni w boju. Najlepsi z najlepszych!

raikinnen
05-10-2009, 13:39
Ostrzał plutonami jest teoretycznie lepszy, nie potrafię jasno tego wytłumaczyć więc podam przykład: nasz szereg strzela salwą do wroga, wówczas na pewno zajdzie taka sytuacja że kilku naszych żołnierzy obierze sobie za cel tego samego wrażego żołnierza który to zginie od np 3 kul wystrzelonych jednocześnie, a jego dwóch kompanów będzie stało dalej. Przy ostrzale plutonami (nie salwą) nasi żołnierze będą celować wyłącznie w stojących i żywych przeciwników. To teoria i myślę że w ETW to wygląda podobnie ale musiałbym przetestować.

artilery detonator
08-10-2009, 11:42
Jakie celowanie? Z gładkolufowych muszietów? Chyba sobie żartujesz. Tylko to, że strzela ich wielu na raz daje jkies gwarancje, że trafią choć kilku przeciwników.

knight_
09-10-2009, 07:41
witam!
mam takie małe, głupie pytanie... ja włączyć np. dla liniówki ostrzał plutonami? i jak włączyć go w ogóle? w poście #2 jest napisane, że gwardia nie może strzelać inaczej niż plutonami. albo mam buga, albo gwardia u mnie strzela szeregami, a nie plutonowo, choć technologię ostrzału plutonami mam opracowaną...
co robię źle? jakiś magiczny klawisz czy co? sprawdzałem w Le Fusil, ale nic tłumaczącego nie znalazłem.
wiem głupie pytanie, ale chciałbym w końcu zobaczyć tą technologię w akcji.
pozdrawiam!

Nagano
09-10-2009, 10:12
Być może gwardia stoi w 3 szeregach i strzela szeregami. Mam tak np. z grenadierami. Gdy ustawię ich w 2 szeregach to strzelają plutonami (po 2 żołnierzy z I i II szeregu), a gdy ustawię w 3 szeregi to każdy szereg strzela razem.

knight_
09-10-2009, 16:37
to możliwe... spróbuje jeszcze tego.
jeżeli coś to wniesie, to gram na DarthModzie 3.0 jakby co... w nim wiem na pewno, że grenadierzy nie mają opcji z granatami, co do reszty albo przeoczyłem albo z głupoty zapomniałem.
edit: nie, dalej nie działa - ze względu, że darth ustawił b. duże jednostki, i gwardia na nich ma 250 ludzi ale i tak stoi w 3 szeregach :( próbowałem też głębsze szeregi - po 4-6 i dalej jest obstrzał szeregami... chyba darth coś wyłaczył

judofilip
10-10-2009, 10:10
Darth wyłącza ostrzał plutonami bo jest ahistoryczny.

Drunk
10-10-2009, 11:15
Witam, sam troche moduje i wiem jak sprawa z "umiejetnosciami" wyglada od strony technicznej, a mianowicie jesli ustawimy jednostce ostrzal plutonami i ostrzal szeregami, to bedzie korzystala z tej pierwszej (oczywiscie jesli niczego nie zmieniano w unit_abilities_tables), umiejesnosci dla poszczegolnych "klas" jednostego ustawiamy w unit_class_to_unit_ability_junctions, a kazdej z osobna w unit_to_unit_abilities_junctions, przy czym nalezy pamietac ze ustawiena w unit_class_to_unit_ability_junctions > unit_to_unit_abilities_junctions .

Odnośnie ostrzalu plutonami - ilosc "strzelajacych" szeregow, to sprawa wyglada nastepujaco: na plaskim terenie ogien prowadza tylko 3 szeregi, natomiast jesli umiescimy jednostke na odpowiednio pochylym terenie to ogien prowadza wszystkie szeregi.

coolvon
13-11-2010, 19:29
Słuchajcie czy jest możliwe, żeby salwę oddały równocześnie wszystkie trzy szeregi.
W jednej z bitew, którą prowadziłe chyba tak się stał z elitarną piechotą? Czy jest możliwe, czy to tylko moje urojenie?
Jeśli natomiast mozna wykonać taki atak, to jak to zrobić?

Arzat
14-11-2010, 14:56
Nie, to niemożliwe. Przed pierwszymi patchami był trochę chaos z tymi sposobami ostrzału. Grałem w bitwę pod Brandywine Creek i angielska gwardia strzelała szeregami.

Mam wrażenie, że ostrzał plutonami jest o wiele celniejszy od innych. Na przykład po oddaniu salw przez liniówkę ginie niewielu ludzi w porównaniu z morderczą falą ostrzału plutonami.

zyraf
30-11-2010, 19:51
Mam problem tak jak kolega kilka postów wyżej...moje wojo nie strzela plutonami :/
Technologia opracowana a tu klops dalej walą szeregami. Ustawiłem liniówkę w 3 szeregi nie sprawdzałem w innej konfiguracji.
Gram na czystym empire beż żadnych modów itd itp
Liczę na jakąś podpowiedź :)
Więcej szeregów czy jakąś opcję się włącza itd itp

A tak po za tematem co daje włączenie opcji lekkiej piechoty? czy czegoś takiego

Arzat
01-12-2010, 06:42
Ostrzał plutonami mogą prowadzić tylko grenadierzy i gwardia. ( no i u Prusaków i Szwedów elitarna piechota)