PDA

Zobacz pełną wersję : Jak instalować mody - pytania.



Smutny
04-10-2009, 23:55
Witam Szanownych Panów,
jestem fanem serii TW od czasów SHOGUNA a nawet od czasów Brawehearta (kto to jeszcze pamięta ?;) )
Jestem też już chyba starym prykiem, jak na Szanowne Towarzystwo - Wojowników, które od wielu już lat obserwuję i czytam na Uniwersum Total War.
Nigdy dotąd nie zdobyłem się na aktywny udział w dyskusjach, ale tym razem jestem zdesperowany. Z wszystkich części TW najbardziej pasjonuje mnie do dnia dzisiejszego ROME TW. Oczywiście wynika to z moich zainteresowań i fascynacji Rzymem i starożytnością w ogóle (marzę o modzie traktującym np. o czasach Sumerów, Akadyjczyków, czy Hetytów i Egiptu).
Po kilkukrotnym "przemieleniu" wersji podstawowej ROME, zacząłem uczyć się ściągać i instalować modyfikacje tworzone przez pasjonatów posiadających umiejętności, które dla mnie przekraczają wszelkie techniczne wyobrażenia - dlatego z podziwem i wdzięcznością nazywam ich WIEDZĄCYMI ;)
Najdłużej grywałem w Europa Barbarorum i w BBW81, ale zawsze marzyłem o modach rozwijających, potraktowany bardzo po macoszemu, dodatek do wersji podstawowej- ROME TWBI. Schyłek Cesarstwa i marzenie o uratowaniu cywilizacji i dziedzictwa Rzymu przed masami barbarzyńców był we mnie chyba od dzieciństwa i od czasów przeczytania Aecjusza Ostatniego Rzymianina.
Niedawno, w zalewie informacji na temat EMPIRE (też grywam rzecz jasna - ale strategiczna inteligencja komputera jest w tej części naprawdę tragiczna :cry: ) natrafiłem na mod marzenie - SOMNIUM APOSTATAE IULIANI. Zainstalowałem, uruchomiłem i bomba - tylko, że wszystko "wywala" się gdy dochodzi do jakiejkolwiek bitwy. Komunikat, który pojawia się wtedy mówi - error textures data/vegetation/null.
Proszę o pomoc każdego z WIEDZĄCYCH, kto instalował ten mod i grał w niego. Co robię źle i jak temu zaradzić? Mam nadzieję, że Ci którzy grali w ten mod potwierdzą, że warto się pomęczyć i że rozgrywka na tym modzie jest znacznie bardziej pasjonująca od dość biednej wersji podstawowej BI. Może są inne mody znacznie lepsze, które traktują o tym okresie historycznym ?
Czy problemy z grą wynikają z faktu, iż mam zainstalowany BBW81 i czy w takim razie wystarczy zainstalowanie wszystkiego "na czysto" na innej partycji komputera, która dotąd nie była dotknięta żadnymi modami ani wersją podstawową TW ROME i BI ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc udzieloną przez kogoś znacznie mądrzejszego ode mnie w tym temacie.

05-10-2009, 00:05
Chodzi, ci o ten pierwszy z tej listy mod?
viewtopic.php?f=57&t=839&p=8620#p8620 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=839&p=8620#p8620)

Jeżeli, tak to potwierdź, to...Przypadłość jest do "wyleczenia".
Pierwsza rzecz, BareBones przeszkadza, musi być czysta wersja Rome...Co do samej instalacji, jak potwierdzisz, że o tego moda chodzi, to resztę wyłuszczę ;)
pozdrawiam

05-10-2009, 10:06
Musisz dokładniej instalowac tą modyfikację,odpalać skrypty i usunąć inny mod.
Jesli lubisz EB ...to tylko graj przez dodatek Alexander.Osobiscie SAI to bardzo udana modyfikacja!Pozdrawiam.
Edit:MODYFIKACJE pod romka to obecnie najlepsze co moze byc w całej serii!!

Smutny
05-10-2009, 11:57
Witam,
i dziekuję za szybką reakcję, tak chodzi dokładnie o IMPERIUM JULIANORUM BETA V3.0. Nie chciałbym tracić BareBones i możliwości grania we okresie Republiki i wczesnego Cesarstwa, czy w takim razie mogę na nowo zainstalować Rome TW i BI na drugiej,"czystej" partycji, z jednoczesnym pozostawieniem na drugiej partycji starej "nieczystej" wersji Rome z wcześniejszymi modami ?
Czekam cierpliwie na instrukcję i przepis na "uleczenie" całej sytuacji :)

05-10-2009, 12:07
Witam,
i dziekuję za szybką reakcję, tak chodzi dokładnie o IMPERIUM JULIANORUM BETA V3.0. Nie chciałbym tracić BareBones i możliwości grania we okresie Republiki i wczesnego Cesarstwa, czy w takim razie mogę na nowo zainstalować Rome TW i BI na drugiej,"czystej" partycji, z jednoczesnym pozostawieniem na drugiej partycji starej "nieczystej" wersji Rome z wcześniejszymi modami ?
Czekam cierpliwie na instrukcję i przepis na "uleczenie" całej sytuacji :)

Zainstaluj sobie na nowo Rome, tamto przecież nie trzeba likwidować...
Po pierwsze sprawdź, czy instalatory moda i patcha do niego nie zawierają błędu. Jeżeli tak, to wiadomo, trzeba jeszcze raz ściągnąć ;)
Następnie, jak juz będziesz miał zainstalowanego Rome, i pewny plików do instalacji moda, zrób, tak...
Folder BI przekopiuj gdzieś tam
Zainstalij moda.
Tamten folder BI wrzuć z powrotem do głównego folderu gry...
I zacznij od nowa grać ;)

Smutny
05-10-2009, 22:19
"Eutyches" napisał
Zainstaluj sobie na nowo Rome, tamto przecież nie trzeba likwidować...
Po pierwsze sprawdź, czy instalatory moda i patcha do niego nie zawierają błędu. Jeżeli tak, to wiadomo, trzeba jeszcze raz ściągnąć ;)
Następnie, jak juz będziesz miał zainstalowanego Rome, i pewny plików do instalacji moda, zrób, tak...
Folder BI przekopiuj gdzieś tam
Zainstalij moda.
Tamten folder BI wrzuć z powrotem do głównego folderu gry...
I zacznij od nowa grać ;)

Dziękuję bardzo za instrukcję. Teraz wyjeżdżam zawodowo, do czwartku mnie nie będzie (cóż trzeba zarabiać).
W czwartek wieczorem zamelduję, jak mi poszło. Pozdrawiam.

Smutny
05-10-2009, 22:25
Musisz dokładniej instalowac tą modyfikację,odpalać skrypty i usunąć inny mod.
Jesli lubisz EB ...to tylko graj przez dodatek Alexander.Osobiscie SAI to bardzo udana modyfikacja!Pozdrawiam.
Edit:MODYFIKACJE pod romka to obecnie najlepsze co moze byc w całej serii!!

Dziękuję za informacje na temat SAI - miałem właśnie taką nadzieję patrząc na to co przygotowali WIEDZĄCY nim "wywaliło" mi moda. Masz 100% racji ! pod ROME powstały takie takie mody, stworzone z takim zaangażowaniem i nakładem ciężkiej pracy i wiedzy historycznej, że jest to obecnie najlepsze w co można grać w całej serii TW. Pozdrawiam.

06-10-2009, 11:06
SmutnyNie musisz bawić się folderem BI, przy starszej wersji były "łamańce" :lol: Inne mody, z tej rodziny trochę inaczej się instaluje, trzeba pamiętać ;) . Sprawdź tylko czy dobrze ci się ściągnął mod, i na czystą wersję, na próbę zainstalowałem, chodzi bez problemowo..
pozdrawiam

Smutny
10-10-2009, 12:02
Nie musisz bawić się folderem BI, przy starszej wersji były "łamańce" :lol: Inne mody, z tej rodziny trochę inaczej się instaluje, trzeba pamiętać ;) . Sprawdź tylko czy dobrze ci się ściągnął mod, i na czystą wersję, na próbę zainstalowałem, chodzi bez problemowo..
pozdrawiam

Witaj Eutychesie,
rzeczywiście miałeś rację, wystarczyło najprościej - zainstalować SAI na czyste BI i wszystko ruszyło. Radości miałem naprawdę wiele - szerokie spektrum wiernie oddanych historycznie oddziałów. Znacznie więcej miast, prawdziwe limes itd. Kilka bitew już rozegrałem i wsiąkłem na poważnie w rozgrywkę kampanii Rzymem. Niestety przy turze komputera już drugi raz w krótkim czasie wyrzuca mnie do systemu, dzieję się to podczas oczekiwania na bitwę, którą wydaje komputer - szkoda. Nie wiem, czy tak będzie cały czas, bo jeżeli tak, to tragedia, bo nabrałem tylko wielkiego smaku :cry: :cry: . Rozgrywka jest naprawdę trudna i wyjątkowo miodna.

11-10-2009, 09:32
Nie musisz bawić się folderem BI, przy starszej wersji były "łamańce" :lol: Inne mody, z tej rodziny trochę inaczej się instaluje, trzeba pamiętać ;) . Sprawdź tylko czy dobrze ci się ściągnął mod, i na czystą wersję, na próbę zainstalowałem, chodzi bez problemowo..
pozdrawiam

Witaj Eutychesie,
rzeczywiście miałeś rację, wystarczyło najprościej - zainstalować SAI na czyste BI i wszystko ruszyło. Radości miałem naprawdę wiele - szerokie spektrum wiernie oddanych historycznie oddziałów. Znacznie więcej miast, prawdziwe limes itd. Kilka bitew już rozegrałem i wsiąkłem na poważnie w rozgrywkę kampanii Rzymem. Niestety przy turze komputera już drugi raz w krótkim czasie wyrzuca mnie do systemu, dzieję się to podczas oczekiwania na bitwę, którą wydaje komputer - szkoda. Nie wiem, czy tak będzie cały czas, bo jeżeli tak, to tragedia, bo nabrałem tylko wielkiego smaku :cry: :cry: . Rozgrywka jest naprawdę trudna i wyjątkowo miodna.

Zerknij na PW. ;)

Elrendur
25-10-2009, 20:28
Nie wiem czy to ja jestem jakiś ciemniak, ale ... ^^

Mam problem z zainstalowaniem moda European Wars pod Rome: Total War. Z tego co przeczytałem to trzeba po prostu ściągnąć, i popodmieniać pliki w folderze z grą. No więc robię to wszystko, próbuję odpalić grę ze ściągniętego skrótu i dalej nic. Jeżeli ktoś mógłby w miarę prosto napisać "instrukcję obsługi", byłbym wdzięczny :)

Ituriel32
05-12-2009, 10:59
Wiecie jak należy zainstalować mod Amazon,
Po pobraniu jest on w formie folderu data, który wrzucałem do katalogu Roma. Ale nie chce mi on iść wyrzuca mnie do pulpity z BI od razu, A z Roma na wczytywaniu frakcji. mam pobrany Amazon 2.5 na Roma, 2.5 na BI i 3.0

chochlik20
04-02-2010, 10:44
jak zainstalować moda ruins of glory? rozpakowuję, nadipsuję ścieżke i pupa... Jak chcę rozegrąć kampanie to mi wyskakuję jakiś błąd.

puma55
06-04-2010, 20:45
Witam mógłby i stos podyktować jak zainstalować ta modyfikacje,krok po kroku? Rise of persia mod

Będę wdzięczny... ;)

Redrum
08-04-2010, 19:49
Gram już chwilę w Rome i chciałbym sobie coś zainstalować, a konkretnie chodzi mi o skiny jednostek (same skiny), ale nie wiem jak się do tego zabrać. Konkretniej chodzi mi o te skiny - http://www.twcenter.net/forums/showthre ... 7&page=162 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=46617&page=162)

Jakby ktoś powiedział mi gdzie je wrzucić to byłbym wdzięczny.

kuroi
08-04-2010, 20:04
Ja zmieniając skiny hoplitów spartańskich u siebie użyłem po części tego poradnika w języku angielskim (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=36&t=112).
Powinieneś sobie poradzić, bo skoro Ja dałem sobie radę, to każdy będzie umiał to zrobić :D

turkopol
15-04-2010, 16:04
albo idziesz za sciezka errora data/vegetation/null i zamieniasz plik na oryginalny hehe, kto wie, moze zadziałac, nie wydaje sie to takim plikiem który zalezałby szczegolnie od innych albo od którego zalezałoby wiele w modzie. Natomiast jesli chodzi o skiny jest nawet kilka prostych bardzo lamerskich sztuczek nie licząc zwykłego dodania jednostki. Pierwsza podstawowa to "ubranie" w te skóry hoplitów z zestawu z CA z pomocą zmiany nazwy plików na te z models unit. I to juz cała robota : ) Rzeczą z której sam czesciej korzystam to opcja bardziej rozbudowana którą na własny uzytek nazywam "zrobić z chłopa armate" albo "przerobić katapulte na slonia". Wtedy wystarczą tylko zmiany w plikach descr_model_battle.txt (gdzie wartośc skeleton zamieniamy na taką jaką chcemy wiec w tym wypadku szkielet chłopa zamieniamy na ten jaki ma hoplita) oraz export_descr_unit.txt (które jeśli mówimy o metodzie prostej, zmieniamy tak ze zostawiając wszystkie nazwy jednostki a wiec kolumny type, dictionary i soldier a reszte przeklejamy od hoplity - nazwy musza w tym wypadku zostać, zmieniamy wszak chłopów, potem w text mozemy ich nawet nazwać "mega siłacze z sarisami" i to nam sie bedzie juz wyswietlało wszedzie gdzie trzeba. Jesli braliśmy chłopa z tej samej frakcji co hoplite to juz wystarczy, jesli z innej dopisujemy u dołu przynaleznosc do odpowiedniej frakcji. Mamy wiec juz mega siłaczy z sarisami i praktycznie jesli nie zmienialismy przynaleznosci to mozemy ich ogladać w custom batle. Zwykle wiec nie ujmujemy przynaleznosci nikomu tylko najwyzej komus dodajemy zeby nie było bugu. Potem pozostaje jeszcze tylko export_descr_buildings.txt jesli nie chcemy zeby w kapanii rekrutowało naszych hoplitów jak zwykłego pospolstwa. Szukamy takich do których chcemy upodobnic nasze struktury rekrutacyjne i tam ich przeklejamy wycinajac z miejsca gdzie byli. Nic nie zmieniając, z nazwa jaka jest czyli w tym wypadku peasants. A o tych karteczkach to juz za długo by pisac, zresztą jest chyba gdzies tutaj nawet, ja mówie tu jedynie o najprostszych sposobach na ozywianie skórek. Zeby móc je widziec tylko to juz calkiem wystarczy tylko podmienic model i teksture w models_unit. I pamietajmy ze pliki tekstowe gry to nie forum gdzie byki mozna sadzic wzglednie bezkarnie - tam jedna spacja, jeden przecinek w tą czy w tą i gra sypnieta. Wywali do windowsa. Dlatego sie robi kopie jakby co. Ja w praktyce czesciej szukam błedu jak z tego korzystam ale bywa ze ciezko znaleźć. A bardziej juz w temacie instalujac mody podobnie zresztą warto miec zdrową kopie zeby nie musiec w kołko instalowac podstawki.

Kobierzyn1234
22-04-2010, 12:03
Mam mały problem z zainstalowaniem modu surrectum 1.6
mam rome total war v 1.1
instaluje patch 1.3 potem 1.5 tak jak set napisane w instrukcji
potem instaluje ten mod rome surrectum 1.6
wszystko okey ale gdy wchodzę do gry wyskakuje mi o to ten błąd
Script error in data/descr_battel_map_lighting_and_fog_control.txt, at line 7, columne 1
Expecting reading min_light_intensity
mam wersje rome pobrana z internetu wersja polska bo oryginalna płytę już nie działa
zrobiłem cracka po instalacji wszystkich modów może trzeba wcześniej
sam nie wiem może ktoś zna się na tym proszę o pomoc

turkopol
22-04-2010, 13:33
crackować mozesz i po instalacji moda, nie w tym rzecz. Czy to na pewno jest na Romka bez BI? Instalowałem to niedawno ale sek w tym ze instalowałem wiele rzeczy niedawno i nie pamietam. Natomiast pamietam ze u mnie śmigało bez zarzutu i z tego co zapamietałem a jestem na to wyczulony instalacja obyła sie bez najmniejszych problemów. Musisz miec Rome 1.5 to pewnik. Przeinstaluj moze, i pamietaj ze jest na to jeszcze patch. Moze patch musisz dorzucic po prostu. To stabilny mod nie z typu tych które wywalaja do windy z listą bądź bez listy błedów przy byle kliknieciu. Ładne jednostki, ładna mapka, co do samej rozgrywki w kampanii nie mój typ, za duzo woja. Wole mody gdzie bitwa ma jakies znaczenie bo niszczy potencjał militarny przeciwnika bądź sprawia ze juz sie nie podnosimy. Jak w real ;) Dlatego odinstalowałem bo tak to ładny modzik a to tez nie bez znaczenia. Dlatego wole mniej stabilny acz ciekawy w kampanii The Great Ancient World 2.2 FINAL PL. Ten juz jest pod BI. Tak, Roma Surrectum 1.6 jest na czysty Rome 1.5 i chyba musisz zainstalowac patch 16a. Stąd:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=65725

Kobierzyn1234
22-04-2010, 14:31
Jest instalowane na samej podstawce Rome total war bez bi. Może problem w tym że wersja romy jest po polsku a mod po angielsku. Spróbuje jeszcze raz dzieki za pomoc

Kobierzyn1234
22-04-2010, 17:48
Dzieki za pomoc poradziłem sobie

turkopol
23-04-2010, 15:01
Ja mam wersje angielsko polsko rusko hiszpanską OiM i jestem przekonany wbrew temu co tu pisali niektórzy ze wersja jezykowa o ile tłumaczenie nie miało błedu i było nakładane na własciwą wersje nie ma wpływu na stabilność gry ani nie powoduje zadnych bugów. Jestem pewien bo ogarniam ten mechanizm z grubsza jak to działa. Ma wpływ jedynie na to co gdzie w jakim jezyku sie wyswietla, na stabilność gry nie ma najmniejszego, moze czasem cyrylica z łacinskim stylem tworzyć opóźnienia w "myśleniu kompa" ale komp i tak sobie poradzi ;) Warunek jest nastepujacy: jesli masz Rome 1.5 to wersja jezykowa musi być na to. Jeśli masz na tym hiszpanskie BI a na tym moda z własciwą mu wersją jezykową np powiedzmy duńską w stosownej dla moda działającej wersji - no problemo, jest ok i haroszyj work ;)

norbertd600
01-05-2010, 09:59
Jak zainstalować Amazon Total War

turkopol
01-05-2010, 16:08
Jak nie ma zwykłej instalki najprosciej podmienić pliki wiec jesli masz powiedzmy po wypakowaniu foldery Bi i Data to zamieniasz oba. Jak cracka ;) Na stronie pobierania moda piszą ze trzeba miec BI 1.6 i instruują jak zrobić zeby nie musieć robic prosto a z tego co sie zorientowałem i tak podstawka Rome nie bedzie juz działac wiec mozesz śmiało wypakowywac i pozamieniac foldery chyba ze chce Ci sie to przerabiac na switch bo im sie nie chciało ;)

norbertd600
04-05-2010, 09:39
gdy wchodzę na kampanie i jestem w miejscu gdzie się wybiera frakcje to pod mapą kampanii jest napis NO DESCRIPTION i gdy chce włączyć kampanie to wywala mnie do menu gry co zrobić???

turkopol
04-05-2010, 18:06
Crack na BI 1.6 rozwiązał wiele moich temu problemów z modami, dają go chociazby w zestawie moda Ran no Jidai. (Ikonka BI - jest na 1.6 ;) ) Bo zwykle tak jak pisałem a co łatwo pojąć na chłopski rozum zamiana daty na data i bi na bi wystarczy ponieważ to na jedno wychodzi, ze switcha tez pliki są zastepowane, czasem te konfigi rózne mozna wrzucić a na koncu ikonka która jest w stanie odpalic BI 1.6 musi to uruchomić.

zioom
30-05-2010, 16:15
Mam problem z odpaleniem moda The Lord of the Rings: Total War mimo instrukcji wywala dalej do pulpitu.
Mam wgrany orginał rome total war wraz ze wszystkimi dodatkami +LOTRTW_PATCH_v2.08c_OB.

Zapraszam do tematu o modzie (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=374&start=60) tam jest większa szansa na znalezienie odpowiedzi. Kyuzo

Kriss94
01-05-2011, 14:08
Hej, mam pytanie, jak zainstalować dwa razy na komputerze Rome? Bo chciałbym pograć w OiM, ale też zostawić sobie TGAW, a ciągle mi wyskakuje podczas instalacji czy chcę naprawić, zmodyfikować albo usunąć?

Lucius Vorenus
02-04-2013, 20:06
Mam problem z instalacją moda The Great Ancient World IV. Mianowicie kiedy chcę uruchomić instalator to wyskakuje mi dokładnie taki jak ten znaleziony w sieci komunikat:

http://img832.imageshack.us/img832/9526/beztytuuvsp.jpg

Co ciekawe z III edycją TGAW nie było takich problemów. W ogóle nie miałem do tej pory takich problemów. Mój system to Windows 7 Home Premium 64bit. Oczywiście jak najbardziej legalny.

Proszę o pomoc i pozdrawiam
Lucius Vorenus