PDA

Zobacz pełną wersję : Eventy a dostępność jednostek



Gruzin
15-11-2012, 14:30
Czołem,
Chciałbym zmienić event, który wpływa na dostępność jednostki, to znaczy przypisać inny event do jednostki żeby pojawiała się wcześniej. Które pliki muszę zmodyfikować i w jaki sposób?
Z góry dziękuję za pomoc!

Araven
15-11-2012, 14:54
Jaka jednostka nazwę proszę. I wersja SS. Będziesz edytował edb, export_descr_buildings. Podaj nazwę tej jednostki o jaką Ci chodzi najlepiej z edb i event jaki chcesz zmienić, jego datę albo nazwę. Wtedy Ci wytłumaczę co i jak.

Gruzin
15-11-2012, 15:16
6.2 RR/RC - późni polscy Husarze [Husarze are available in Castles after the Advanced Matchlock event of the late 16th century (1580-1600) where King's Stables have been constructed]

Chciałbym żeby pojawiali się około 1500 roku zamiast prawie 1600.

Araven
15-11-2012, 16:00
W export_descr_buildings w data SS znajdź poniższy wpis, sprawdź czy dalej są kolejne jak tak trzeba zmienic wszystkie wpisy. Usuń to co na zielono a wto miejsce wstaw to co pogrubiłem.
recruit_pool "Heavy Hussars" 1 0.67 2 0 requires factions { poland, } and event_counter ADV_MATCHLOCK 1 FULL_PLATE_ARMOR 1

czyli po operacji wpis powinien wygladać tak:
recruit_pool "Heavy Hussars" 1 0.67 2 0 requires factions { poland, } and event_counter FULL_PLATE_ARMOR 1
Wtedy powinni byc pod koniec XV wieku tak na oko. Usuń map.rwm też z katalogu moda z data/world/maps/base wtedy może to zadziała na aktulnym savie. Jak nie zadziala to konieczna nowa kampania.

Gruzin
16-11-2012, 08:42
Dzięki (nie pierwszy już raz) Araven. Tak zrobiłem, zobaczymy czy pojawią się kiedy trzeba :)