PDA

Zobacz pełną wersję : Nowicjusz szuka pomocy (KO)



RemoPL
25-11-2012, 17:38
Nie wiem czy dobry dział, ale jak nie, to bardzo przepraszam.

Przeczytałem regulamin, poradniki itd. itp. etc. ,
ale nadal wydaje mi się to strasznie skomplikowane. :(

Dlatego postanowiłem zwrócić się o pomoc. :!: :!: :?:

Jak zacząć; lepiej przejąć państwo po kimś czy zacząć od nowa ?
Wybrać WKO czy MKO ?

ITD. ITP. ETC. ..... :shock:

Szukam gracza, mistrza gry , itp. ,
który mi pomoże zacząć, czyli m.in. wybrać KO.

Proszę o pomoc. :idea:

ProNoob
25-11-2012, 18:08
Nie ma tu nic skomplikowanego. Nie jestem może bardzo doświadczony (gram 4 miesiące), ale uważam, że lepiej jest zacząć od nowa ze swoim własnym państwem, ponieważ czasami sytuacja czyjegoś państwa jest trudna do ogarnięcia, a ponadto nie znamy często planów naszego poprzednika. Jak dla mnie najlepiej wybrać na początek mko, ponieważ panuje tam najmniejsza ciasnota, choć są wyjątki jak na przykład mko 26, gdzie tylko chyba 4-5 państw nie ma gracza. Jeśli chcesz dobrze grać w KO to przede wszystkim powinieneś być chętny do współpracy (bez sojuszy daleko nie zajdziesz), ale nie można też być wazeliniarzem, bo wtedy tylko ty nadstawiasz karku, podczas gdy inni biorą korzyści. Dajesz coś to i wymagasz - proste. Warto też starać się przy turach i uczyć na własnych błędach. To jest bardzo ważne, w szczególności gdy rywalizujesz z lepszymi graczami. Na koniec, nie radzę pchać się od razu na głęboką wodę. Jeśli nie poradzisz sobie z komputerem to tutaj zostaniesz zgnieciony przez każdego średnio ogarniętego gracza.

OskarX
25-11-2012, 22:12
Większość zamiast czytać regulamin od razu zapisuje się do kilku ko, więc już masz plus 8-) Skoro wiesz już jak grać, to wszystko zależy ile masz czasu. Jak możesz wykonywać tury i nie opóźniać to najlepiej zagraj w jednej WKO, MKO i jakieś kampanii na kingdoms [w takiej kampanii jest ok. 5 graczy, szybko idzie tura, więc od razu nabierzesz doświadczenia] Z tego co widzę, nie ma teraz chęci na nową mko czy wko, ale KO na krucjatach np. sam możesz założyć szybko dojdzie 4 graczy i możecie grać. Do tego weź jakieś państwo bez właściciela z trwających, większych KO.

Ostrzwtlumie
25-11-2012, 22:20
Jeśli chcesz dołączyć do jakieś KO to tu lista niektórych wolnych:

Lista wolnych KO:

Szukam zastepcy do Egiptu w krucjacie 10
Siły wyrównane Sojusz z Jerozolimą Wojna z Bizacjum i Turcją
Po hasło do Domena lub do mnie
Hiszpania w Wko32-po hasło i opis sytuacji do mnie lub MG Oraz wolna Sycylia po hasło do Avasila;
Szkocja Wko31- po hasło do Pitera lub MG.
Litwa w k43 na okres max. 2 tygodni na zastepstwo

seba225
26-11-2012, 16:00
Są zapisy do nowej MKO ktora wystartuje za pare miesięcy :)