PDA

Zobacz pełną wersję : Medieval - Total War XL 3.0



X71
28-08-2009, 23:57
Swietny mod pod jedynke.

http://www.twcenter.net/forums/download ... le&id=1637

(http://www.twcenter.net/forums/downloads.php?do=file&id=1637)Link do moda
https://drive.google.com/file/d/0B-9TR2H1xoSweTJSYjM0cUlrbDA/view?usp=sharing

Haller
29-08-2009, 10:53
Dobry mod, coś jak SS albo Kindoms grand kampanig pod MTW2

Właśnie zasysam :D

Haller
29-08-2009, 12:13
Zainstalowałem mode i...
Gdzie są niby te państwa?
Szkocja, zakon itp...

X71
29-08-2009, 13:54
Gralem w tego moda jakis czas temu ale powinienes miec osobny skrot na pulpicie do tego moda...

Dunkel
19-12-2009, 16:01
a mój problem następujący to nieruchawa krucjata - można ją powołać tylko na cel już nie ruszy...warum?

Argaleb
04-01-2010, 16:58
Jak zainstalować tego moda?

Dunkel
04-01-2010, 17:30
na stronie tw jest opis - normalnie dwuklikasz, wybierasz folder docelowy z grą (musi być ten sam, gdzie masz grę zainstalowaną) i instalujesz. Uwaga - grac można na zwykłej podstawce, ale z większa ilością prowów (te nowe to totalne zaorania, wszystko od nowa trzeba budować), no i troszkę wygląd menu sie zmienia...

odnośnie mej krucjaty to jeśli celem jest wyspa to jakoś ta krucjata nie rusza z miejsca (chyba niedopracowane są te usunięte połączenia lądu stałego z wyspami), reszta śmiga ok.

Argaleb
07-01-2010, 21:13
A dużo jest tych nowych prowincji? I możecie mi napisać jakie konkretnie frakcje są dodane?

Dunkel
08-01-2010, 10:46
http://www.twcenter.net/forums/download ... le&id=1637 (http://www.twcenter.net/forums/downloads.php?do=file&id=1637)
na tej postawie:
17 new factions. Included are: Armenians, Bohemians, Bulgarians, Crusader States, Cumans, Genoese, Hospitaller Order, Irish, Lithuanians, Norwegians, Portuguese, Scots, Serbians, Swedes, Teutonic Knights, Venetians, and Volga Bulgars.
- The unplayable factions can now be played (Burgundians, Golden Horde, Novgorod and the Papalcy)
- New map with 9 new provinces (między innymi Wielkopolska wycięta z Polski, Dolna Chazaria, Portugalia podzielona na dwie części i chyba coś jeszcze w Hiszpanii, Skania, Estonia, chyba coś we Francji, no i w okolicach Jerozolimy, tak mi się zdaje, ale z pamięci piszę). Na podstawce od momentu zainstalowania moda będą także i te prowincje, z tym, że łyse, trzeba gospodarować od zera.

anna223
11-01-2010, 19:46
a czy jest jakaś polska wersja tego moda??
proszę o odpowiedź na pm by nie zaśmiecać i abym nie szukała

Dunkel
12-01-2010, 05:43
myślę, że odpowiedź może się przydać i innym - ja nie słyszałem, żeby było polska wersja językowa. Prawdę mówiąc grając polską edycją z zainstalowanym modem xl mam teraz tak pół na pół, połowa polskiego połowa angielskiego.

X71
26-02-2010, 03:44
Sluchajcie,co do problemow z modem to wczesniej nigdy nie mialem z nim takich problemow jakie opisujecie.Mozliwe ze przez te lata wyszly nowe patche czy tez wersje Medka,ja osobiscie bylem bardzo zadowolony z moda ale jak juz wspomnialem wczesniej,minelo kilka dobrych lat od codziennego grania w tego moda wiec sami musicie mnie zrozumiec...poprostu wrzucam tutaj stare modyfikacje ktore kiedys sprawialy mi wiele radosci a nie kupe nerwow przez bledy jak to dzis czesto bywa w nowszych czesciach serii TW.

harald
26-03-2010, 15:11
Czy ktoś wie jak można zainstalować moda, a potem wrócić do polskiej wersji? chodzi mi o to jakie pliki są niezbędne do działania moda, resztę podmieniam na polskie. Mam mtw z vikingiem, złota edycja, pliki z tłumaczeniem są w loc/eng dlatego nie wiem czy mi się nie posypie.

X71
22-04-2010, 10:40
Jesli podmienisz pliki tak jak napisales to czesc gry bedzie w jezyku polskim a czesc w angielskim

Idill`a (MZ)
07-04-2011, 23:07
Zgodnie z autorem... tematu, mod świetny, dopracowany tylko polecić można... :D

Samemu pracuję nad edycją plików Medievala, planuję małe dopracowanie, głównie dodanie kilku prowincji. :P

med_fan
27-04-2011, 20:15
na stronie tw jest opis - normalnie dwuklikasz, wybierasz folder docelowy z grą (musi być ten sam, gdzie masz grę zainstalowaną) i instalujesz. Uwaga - grac można na zwykłej podstawce, ale z większa ilością prowów (te nowe to totalne zaorania, wszystko od nowa trzeba budować), no i troszkę wygląd menu sie zmienia...

odnośnie mej krucjaty to jeśli celem jest wyspa to jakoś ta krucjata nie rusza z miejsca (chyba niedopracowane są te usunięte połączenia lądu stałego z wyspami), reszta śmiga ok.

Z informacji zamieszczonej w witrynie (twcenter) gdzie podlinkowano moda wynika, że do jego poprawnego działania wymagany jest dodatek VI. Ty piszesz, że wystarczy "zwykła podstawka" (czyli mtw1 bez VI) - jak to w końcu jest naprawdę? Może ktoś z Was zna odpowiedź?
Pzdrm.

Dunkel
27-04-2011, 22:32
przyznam, że obecnie mam wszystko z dodatkiem Wikingów, więc nie sprawdzę. Dla Św. Spokoju nie możesz strzelić sobie i dodatku?

med_fan
28-04-2011, 07:34
przyznam, że obecnie mam wszystko z dodatkiem Wikingów, więc nie sprawdzę. Dla Św. Spokoju nie możesz strzelić sobie i dodatku?
Poza lapkiem, dzięki Bogu uchował mi się stacjonarny statek, taki przedpotopowy, na którym medek jako tako śmiga, ale ma on tylko cd rom. A z tego co widziałem na allegro w dostępnej w sprzedaży złotej edycji jest medek z dodatkiem, ale tylko w wersji dvd. Musiałbym zatem kupić sobie dvd do tego swojego parostatka...

Samick
28-04-2011, 09:21
Chyba, że chce Ci się bawić z robieniem obrazu płyty, kopiowaniem go między komputerami i montowaniem w wirtualnym napędzie.

med_fan
28-04-2011, 19:16
Dziękuję. Rzeczywiście zapomniałem o tym. Daemon Tools powinien załatwić problem.

Napoleon7
19-01-2012, 11:05
Lubię wracać do starego poczciwego MTW i w związku z tym mam pytanie. Czy komuś udało się złamać ograniczenie liczebności jednostek? Maksimum to 200 ludzi - czy zdołano tą liczbę zwiekszyć? Czy udalo się znaleźć plik za to odpowiadający?
Znalazłem plik (a raczej podejrzewam, że znalazłem - pewności nie mam), gdzie "na oko" jest kod zwiększający ilość ludzi w zalezności od stopnia gry. Ale gdy zamiast 2 wprowadzam 3, to po zapisaniu pliku automatycznie znów wyskakuje 2.
A tak w ogole, to jaki jest sens montowania takich ograniczeń w tego typu grach?!
No i czy istnieje gdzieś poradnik jak dorobić prowincje? Gdzie by je trzeba było dopisać, to można zauważyć. Ale jak je wygenerować?
Chętnie bym się pobawił, ale przyznam, że bez porady - nie potrafię.

Goblin_Wizard
08-02-2012, 11:59
Znalazłem plik (a raczej podejrzewam, że znalazłem - pewności nie mam), gdzie "na oko" jest kod zwiększający ilość ludzi w zalezności od stopnia gry. Ale gdy zamiast 2 wprowadzam 3, to po zapisaniu pliku automatycznie znów wyskakuje 2.
Możesz napisać cos więcej? W którym pliku to znalazłeś?


No i czy istnieje gdzieś poradnik jak dorobić prowincje? Gdzie by je trzeba było dopisać, to można zauważyć. Ale jak je wygenerować?
Chętnie bym się pobawił, ale przyznam, że bez porady - nie potrafię.
Tutaj (http://forums.totalwar.org/vb/forumdisplay.php?39-Repository) znajdziesz poradniki po angielsku. Generalnie trzeba zmodyfikować nie tylko pliki tekstowe ale i plik graficzny z rozkładem prowincji. Jest on w archaicznym formacie LBM co utrudnia nieco pracę. Jednak jak już się załapie o co chodzi to sprawa staje się w miarę łatwa. Niestety nadal pozostaje bardzo czasochłonna. Tutaj (http://images40.fotosik.pl/1346/9977fc411895a10c.jpg) mały przykład mapy do moda w którym aktualnie "dłubię". Nie jest to finalna wersja ale działa.

P.S. Jeśli czegoś nie zrozumiesz z wersji angielskiej to pytaj ale na poradnik "krok po kroku" raczej nie licz.

Cadet3377
09-02-2014, 07:37
Tak powrót do klasycznego Medka jest fajną sprawą a dodając jeszcze jakiegoś moda to w ogóle dobra zabawa
Niestety mody do Medka ciężko dostać linki nie działają ,ale udało mi się Total War XL 3.0 na chomiku odkopać
Zainstalowałem Medka 1 a potem XL 3.0 no i jak odpalam moda robi mi się czarny ekran i dupa
a chciałem jeszcze Pike & Musket doinstalować bo głównie o tego moda mi chodzi bo też go wykopalem na chomiku ale nie da się
Może coś żle robię jak by ktoś napisał mi jak to powinno być po koleji to bym był wdzięczny
A jeszcze jedno NAPOLEONIC I AMERICA TOTAL WAR obszukałem całą cyber przestrzeń i nie ma to też fajny mod

Cadet3377
09-02-2014, 09:03
No problem rozwiązany mam Xp żeby odpalić Medka musiałem zrobić tak usunac filmiki intro z folderu z zainstalowana gra wchodzac najpierw do Credits potem do Legals. Stamtąd usuwamy intro.mpg i TotalWar.mpg. Po tym zabiegu juz nie powinien Wam sie pojawiac czarny obraz

Dunkel
09-02-2014, 10:37
Jakby komuś bardzo zależało, to XL 3.0. może gdzieś mam na płycie, musiałbym przewertować.

Aztec
09-02-2014, 21:31
Oh, szkoda, ze wcześniej nie zajrzałem, pamiętam, że również miałem problem z odpaleniem gry, dopiero usunięcie plików filmowych pomogło.

Mefisto7
06-03-2014, 11:46
Mod u mnie powoduje taką sytuację, że przy wychodzeniu z gry zacina się i muszę wcisnąć CTRL-ALT-DELETE kwadrylion razy, żeby wyszło. Ogólnie ktoś wie czy po prostu był limit prowincji w silniku? Tak jak w Medku2 jest max 199? Bo twórcy mogli o wiele więcej prowincji dorobić. Przydałoby się. A konwencja pól szachowych jeszcze to dopinguje.

Napoleon7
09-09-2014, 21:59
Mam pytanie. Po zakupie nowego laptopa MTW nie działa w zakresie bitew. Wgrywa się, można grę odpalić, kampania leci ale przy bitwach pojawia sie informacja o błędzie. Na komputerze stacjonarnym mam podobną sytuację. Co to może być? Jak temu zaradzić?
Piszę o tym w dziale z modami, ale taka sytuacja jest tak wówczas gdy jest mod (XL 3,0) zamontowany czy też gdy zamontowany nie jest.

Piter
07-02-2016, 12:19
Skąd można pobrać tego moda?

Idill`a (MZ)
07-02-2016, 12:28
Zdając sobie sprawę z zagrożenia utraty dostępu do tej klasycznej dla serii Total War modyfikacji, uploaduję ją na swój dysk.
Zaraz będzie.
Medieval - Total War XL 3.0
https://drive.google.com/file/d/0B-9TR2H1xoSweTJSYjM0cUlrbDA/view?usp=sharing

Piter
07-02-2016, 12:35
Zdając sobie sprawę z zagrożenia utraty dostępu do tej klasycznej dla serii Total War modyfikacji, uploaduję ją na swój dysk.
Zaraz będzie.
https://drive.google.com/file/d/0B-9TR2H1xoSweTJSYjM0cUlrbDA/view?usp=sharing

Ściągnąłem już wersję 2.0, która miała być 3.0, teraz ściągam coś z tureckiego forum total war ale twoje będzie pewniejsze, dzięki :)

Ps: Masz może też
Pike & Musket (http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?360-Pike-Musket) ?



Armenia, Krzyżacy, Joannici, Bułgarzy Nadwołżańscy, wypas :)

Idill`a (MZ)
07-02-2016, 13:40
Łap link w wątku modyfikacji.

Mogę przygotować specjalne submody, dzięki którym koszty rekrutacji i utrzymania, ale i długość rekrutacji nie ulegną zmianie w związku z różnicowaniem rozmiaru jednostek. Regulowanie wielkością oddziału, ma w obecnych warunkach istotne przełożenie na balans rozgrywki.

Piter
07-02-2016, 14:28
Łap link w wątku modyfikacji.

Mogę przygotować specjalne submody, dzięki którym koszty rekrutacji i utrzymania, ale i długość rekrutacji nie ulegną zmianie w związku z różnicowaniem rozmiaru jednostek. Regulowanie wielkością oddziału, ma w obecnych warunkach istotne przełożenie na balans rozgrywki.

Nie wiem czy jest sens zważywszy na ilość chętnych do gry ;)

Idill`a (MZ)
07-02-2016, 14:32
Specjalnie dla Ciebie mogę zrobić. Wcześniej już podobne korekty przygotowywałem, aczkolwiek swojej pracy nie zachowałem.
Jeżeli jesteś zainteresowany, wykonam to ponownie. :P Będę miał już gotowe dla siebie, na później. :D

Ai jest najmniej efektywne w zarządzaniu, wraz z wyborem największego rozmiaru. Odwrotnie w warunkach najmniejszej liczebności.
Mogę przyjąć największy rozmiar jako "domyślny", wprowadzając koszta rekrutacji i utrzymania z poziomu "mały".
Rekomendowałbym jednak utrzymać koszta z poziomu domyślny.

Piter
07-02-2016, 18:38
Specjalnie dla Ciebie mogę zrobić. Wcześniej już podobne korekty przygotowywałem, aczkolwiek swojej pracy nie zachowałem.
Jeżeli jesteś zainteresowany, wykonam to ponownie. :P Będę miał już gotowe dla siebie, na później. :D

Ai jest najmniej efektywne w zarządzaniu, wraz z wyborem największego rozmiaru. Odwrotnie w warunkach najmniejszej liczebności.
Mogę przyjąć największy rozmiar jako "domyślny", wprowadzając koszta rekrutacji i utrzymania z poziomu "mały".
Rekomendowałbym jednak utrzymać koszta z poziomu domyślny.


Tak dawno nie grałem w medka 1, że w ogóle się w nim nie rozeznaję, Twój plan jest ciekawy, na pewno mógłbym go wypróbować jeśli znalazłbym troszkę czasu :)