PDA

Zobacz pełną wersję : Patch 1.5 juz jest !



Sareth4
05-10-2009, 19:44
No i pojawił sie :) ale myślałem ze co do jednostek indian każda bedzie miała przynajmniej jedna specyficzna dla danej frakcji :lol: niestety wszystkie indiańskie frakcje maja takie same jednostki.Dużo nowych mapek jeszcze wszystkich nie sprawdziłem ale te kilka które już sprawdziłem mi sie podobają.Teraz jeszcze pozostaje zobaczyc czy cokolwiek sie zmieniło z kamapanią ;)

Co prawda juz w pierwszej bitwie pokazał mi sie napis wypadasz z gry :shock: ale ogólnie jestem zaskoczonony pozytywnie głównie dzieki nowym mapkom



Podzielcie sie opiniami i komentarzami :D

piernik
05-10-2009, 19:46
i screenshotami bo nie każdy ma dodatek ;)

Doom82
05-10-2009, 20:14
A mi wywala gre na dzien dobry :/ fuck

Dąbrowski
05-10-2009, 20:19
Mi tak samo... nawet nie dochodzi do intro... Znów panowie CA coś zrąbali!

Secret_Matrix
05-10-2009, 20:23
wy mnie nie wkurzajcie bo wlasnie dluje

marchlew
05-10-2009, 20:25
mnie tez wywala ,co jest nie tak

koranus
05-10-2009, 20:31
No to witam i ja. CA dała chyba znowu Du...Mi też nie działa. Pierwsza plansza i wywala na pulpit :(

piernik
05-10-2009, 20:33
pewno chodzi o zainstalowane mody - wywalcie je

Sareth4
05-10-2009, 20:36
dziwne bo ja gram bez modów nie mam ani jednego i także mnie wywaliło w pierwszej bitwie :) na multi oczywiscie

voitek
05-10-2009, 20:42
Nie moge nawet uruchomic gry, wywala do pulpitu zaraz po ukazaniu sie logo Empire

koxus
05-10-2009, 20:49
ja sciągam 4 godzine mam 55% co do?(neo 1mb/s)
pytanie:
Why CA why?

voitek
05-10-2009, 20:50
CA i SEGA mnie po prostu dobijaja! Juz wypuszczaja patcha naprawiajacego CTD przy uruchamianiu! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




........................


Oczywiscie nic to nie zmienilo, bo dalej nie dziala...

Biniu
05-10-2009, 21:01
Ten patch jest genialny :D - nawet nie mogę włączyć gry...

Dąbrowski
05-10-2009, 21:34
Już jest poprawka i wszystko działa...

marchlew
05-10-2009, 21:45
halo dabrowski a skad wzioles ta poprawke

Dąbrowski
05-10-2009, 21:57
A skąd się bierze poprawki z CA? Ściągnęła się przy uruchamianiu empire...

Doom82
05-10-2009, 21:57
Mi juz chodzi ,Sprobojcie wylaczyc steama i zalaczyc gre.Znowu zrobi jakas aktualizacje i jest git!!.Ale ogolnie nie widze zadnej zmiany hmmm

marchlew
05-10-2009, 22:05
coz pozostaje miec nadzieje ze tez mi sie sciagnie bo narazie totalne Echo i zadna metoda nie mozna odpalic

Doom82
05-10-2009, 22:07
mi sie zrobila aktualizacja steama i chodzi hmm ale powiem wam szczerze ze tych indian dalej nie ma bo dalej widnieje reklama zapowiadajaca ten dodatek ??!!

marchlew
05-10-2009, 22:18
szlak mnie trafia nic nie dziala w tej grze

Doom82
05-10-2009, 22:25
Teraz sprawdzilem i mam wersje 1.5 i chodzi.Nie wiem czy to wazne ale ja mieszkam w UK wiec moze z innego servera dostalem paczke !!

marchlew
05-10-2009, 22:31
mi pobralo z niemiec zobacze juztro moze cos innego pobierze mam wielka nadzieje

firefly
05-10-2009, 23:00
Wylaczcie wszystkie mody.Mi tez nie dzialalo ,wylaczylem przez mod managera i narazie smiga.

Tari
06-10-2009, 16:29
no nie. wykrakałem sobie w końcu jakiś problem. a mianowicie: okienko technologii w dyplomacji, u państwa z którym negocjuje nie ma tych 3 zakładek technologicznych, u mnie sa albo 2 albo 3, zmieniajac je pokazuja mi sie...technologie drugiego państwa ;O jeszcze wczoraj przed patchem na 100% bylo ok, pozniej wieczorem po patchu nie sprawdzalem tego i dopiero teraz wyszlo szydlo z worka. nie mam wgranych zadnych modow, wiec powinno wszystko grac...ma ktos taki sam problem?

Nagano
06-10-2009, 18:09
U mnie z technologią jest ten problem, że się dziwnie zmieniają zakładki. Klikam na oświecenie, mam technologię wojskowe. Klikam na wojskowe, mam gospodarcze. Wracam do oświeceniowych to nie mam już ani wojskowych, ani gospodarczych. Taki kogel mogel trochę :lol:

AgentMax
06-10-2009, 18:38
Mam problem z patchem. Po pobraniu włączam Empire i za każdym razem, gdy jest ten ekran przed filmami, widzę mój piękny pulpit. Czy zdażyło się komuś tak?? Lub czy zna ktoś sposób na zlikwidowanie tego problemu??

Nagano
06-10-2009, 18:44
Po pobraniu patcha zanotowano coś takiego, ale za chwilę szybko wypuszczono łatkę. Spróbuj wyłączyć steam'a i znów go załączyć. Być może to o to chodzi.

Pop517
06-10-2009, 18:57
zje**ł mi się empire.exe mógłby ktoś wrzucić na speedyshare

marchlew
06-10-2009, 19:05
raczej nic to nie da wylaczenie i zalaczenie steama robilem tak ciagle i nic i usunolem cala gre i dalem na nowo zobaczymy co bedzie dalej :D ... i mam pytanie czy jak dam moda to bedzie smigac albo znowu mi sie zwali cala gra

Pop517
06-10-2009, 19:15
raczej nic to nie da wylaczenie i zalaczenie steama robilem tak ciagle i nic i usunolem cala gre i dalem na nowo zobaczymy co bedzie dalej :D ... i mam pytanie czy jak dam moda to bedzie smigac albo znowu mi sie zwali cala gra
to zależy czy mod jest kompatybilny z patchem... :ugeek:

marchlew
06-10-2009, 19:25
a jak moza to sprawdzic ??? bo jestem ciemny z takich spraw

Pop517
06-10-2009, 19:30
a jak moza to sprawdzic ??? bo jestem ciemny z takich spraw
jedyny sposób by sprawdzić to go zainstalować :(

marchlew
06-10-2009, 19:32
wiec jak nie bedzie chodzic to znowu lipa

arturex8
08-10-2009, 18:31
mam wielką......... prośbę, czy ktoś wytłumaczyłby mi po ludzku jak pozbyć się tego kure.......a o nazwie 1.5 z gry żebym mógł sobie hulać w ulubione mody do ETW, prosze o szybki kontakat bo mnie strasznie nosi

Pampa
09-10-2009, 03:01
ten patch znowu schrzanił dyplomację...wcześneij było dobrze to po co to zmieniali..egh... :?

Aerogryf
10-10-2009, 20:01
Hmm powiedzcie mi bo nie jestem pewien... czy działa organkowe tureckie strzelają zwykłymi kulami armatnimi, bo u mnie tak walą na 450 metrów i nie wiem czy to prawidłowe (czy powinna być inna jakaś amunicja?).. pytam bo już straciłem rachubę co naprawiają a co schrzaniają w kolejnych patchach...1.4 było a teraz..ehh

Rossoneri
10-10-2009, 23:05
No teraz to sie da porzadnie pograc na multi, przynajmniej takie odnosze wrazenie po dwoch dniach grania na 1.5. W koncu lekka inf ustawia sie prawidlowo z kierunkiem celowania, limit na jednostki tez juz naprawili, na plaskiej mapie art dziala ok. no i wlasnie mapy, fajne, te gospodarstwo naprawde fajnie zbalansowane jest, kilka ciekawych punktow strategicznych, no i co plaska to plaska :)

gorzola
14-10-2009, 10:20
ja mimo, że mam darth moda to wszyscy się ze sobą tłuką i nikt nie podpisuje pokoju np. Rosja ma chyba z 5 przeciwników[w tym mnie(gram Prusami)] i z nikim nie podpisuje pokoju, Polska walczy z Rosją ma tylko Podole i nie podpisuje pokoju [chciałem im oddać Warszawę bo zdobyłem walcząc z ruskimi za stały przemarsz wojsk i nie zgodzili się :shock: ], Bawaria mi wypowiedziała wojnę, Holandia chce odemnie
6100 złota i dwie technologie[utylitaryzm i strzelanie szeregami] za stałą możliwość przemarszu wojsk :lol:

Duqq
14-10-2009, 10:46
Ja nie wiem, albo wszyscy maja problemy i ja jestem wyjatkiem, albo po prostu Ci ktorzy ich nie maja sie nie odzywaja :) Ale, aby troche zrownowazyc nastroje ja dla odmiany powiem ze u mnie wszystko dziala bardzo dobrze. Od patcha 1.3 nie gralem bo mialem przy ruchu obcyhc wojsk CTD, ale po patchu 1.4 lub 1.5 problem zniknal i moge teraz juz dokonczyc kampanie. Co pierwsze mi sie rzucilo w oczy to ze po kilku pierwszych turach na nowym patchu, duzo panstw zaczelo proponowac mi pokoj. Bo po patchu 1.3 przed crashem mialem wojne totalna, a teraz wiele panstw mi odleglych, ale i tych z ktorymi walczylem bo chcialem wyslalo mi propozycje pokojowe. Wszystko laduje sie jakby szybciej, no i ogolnie nie mam zadnych problemow o z tych o ktorych mowicie. Pomijam kwestie nowego wygladu menu itp. Jedynym problemem jaki rowniez u mnie wystepuje jest ten z zakladkami podczas oferowania technologii w dyplomacji.

AgentMax
14-10-2009, 10:47
mam wielką......... prośbę, czy ktoś wytłumaczyłby mi po ludzku jak pozbyć się tego kure.......a o nazwie 1.5 z gry żebym mógł sobie hulać w ulubione mody do ETW, prosze o szybki kontakat bo mnie strasznie nosi

http://www.filefront.com/14643567/Empire.exe


Wystarczy usunąć plik patch2.pack, a potem ściągnąć ten plik i podmienić go z oryginalnym(oryginalny ma wersje 1.5.0.0, a ten ma 1.4.0.0). Wklejasz i cieszysz się patchem 1.4 8-)

Chlebak
14-10-2009, 11:34
Ja nie wiem, albo wszyscy maja problemy i ja jestem wyjatkiem, albo po prostu Ci ktorzy ich nie maja sie nie odzywaja :) Ale, aby troche zrownowazyc nastroje ja dla odmiany powiem ze u mnie wszystko dziala bardzo dobrze. Od patcha 1.3 nie gralem bo mialem przy ruchu obcyhc wojsk CTD, ale po patchu 1.4 lub 1.5 problem zniknal i moge teraz juz dokonczyc kampanie. Co pierwsze mi sie rzucilo w oczy to ze po kilku pierwszych turach na nowym patchu, duzo panstw zaczelo proponowac mi pokoj. Bo po patchu 1.3 przed crashem mialem wojne totalna, a teraz wiele panstw mi odleglych, ale i tych z ktorymi walczylem bo chcialem wyslalo mi propozycje pokojowe. Wszystko laduje sie jakby szybciej, no i ogolnie nie mam zadnych problemow o z tych o ktorych mowicie. Pomijam kwestie nowego wygladu menu itp. Jedynym problemem jaki rowniez u mnie wystepuje jest ten z zakladkami podczas oferowania technologii w dyplomacji.
Ja też nie mam problemów. Dostaje propozycje pokoju, handlu etc. Komputer na mapie kampanii zachowuje się mądrze (gram na h/h) i potrafi postawić mnie w ciężkiej sytuacji ;) Przykładowo Bawaria. Miałem 3 armie wokół ich stolicy, a oni w stolicy jedną pełną. Co mnie zdziwiło, wyszli połową armii z miasta, pokonali jedną moją, najsłabszą i pomaszerowali dalej i podbili mi Drezno.
Z crashami nie mam żadnych problemów.

Brzetek
14-10-2009, 15:54
U mnie również nie ma praktycznie żadnych problemów.
Gram Francją, na normal w bitwach i vh na mapie. Nie powiem, żeby było łatwo. Co pewien czas jakieś państwo wypowiada mi wojnę, ale ostatecznie albo je zajmuję, albo podpisuję pokój. Np. w moich zmaganiach z Wielką Brytanią jestem już podczas drugiej wojny. Pierwsza skupiała się głównie na walce na morzu i utrzymaniu się w swoich koloniach. Po kilkunastu latach i kilku większych sukcesach zaproponowałem im pokój dla chwili spokoju i bez problemu się zgodzili. Trwało to może z 6-8 tur po czym znów wypowiedzieli mi wojnę, ale teraz jestem na etapie ostatecznego usuwania ich z Ameryki Północnej.
Prawie od samego początku wojuję z plemionami indian, mimo tego, że miałem z nimi bdb stosunki na początku od razu wypowiedzieli mi wojnę ;d
W Europie na samym początku walczyłem z Holandią, po kilku latach wygrałem. Później udało mi się nawiązać sojusze z Westfalią i Wittembergą. Zdarzyła się też wojna z Sabaudią. Nagle mi ją wypowiedzieli, ale uznałem, że nic nie zrobią. Po kilku turach z przerażeniem dostrzegłem, że ich pełna armia maszeruje na mój obsadzony jedynie motłochem Paryż xd
Zdążyłem jednak dosłać posiłki i cudem obroniłem pozbawione murów miasto. Po tej klęsce Sabaudia przyjęła propozycję pokoju i ponownie nawiązałem z nią handel. Co do handlu to handluję z większością państw, które jeszcze istnieją.
Wracając jeszcze do wojen, to ostatnimi czasy Prusacy sukcesywnie wypierani przez polaków na zachód zbliżyli się do moich granic zajmując Westfalię i wypowiadając mi wojnę. Pozbawiony jakichkolwiek wojsk we Francji (wszystko wysłałem do kolonii by ostatecznie pozbyć się Brytyjczyków) postanowiłem zawrzeć pokój. Prusacy zażądali nieekonomicznego Marylandu w Ameryce Północnej - tak więc teraz nawet mają już kolonię xd.
Na dodatek jestem jeszcze w stanie wojny z Austrią, jeśli się mylę to wojna o sukcesję. Jednak Austriacy są zbyt zajęci sąsiadami i nie licząc jednej armii wysłanej na twierdze w Westfalii nie zrobili nic.
Ah, ostatnio jeszcze Rzeczpospolita zaproponowała mi sojusz za fizjokrację bodajże. Zgodziłem się bo Polacy nieźle cisną Prusaków, który teraz dotarli do moich granic, jak już wspominałem.

pretorian
15-10-2009, 07:15
Tak jak już wcześniej pisałem... od patcha 1.4 wzwyż widać tendencje rosnącą jeżeli chodzi grywalność E:TW. W tej chwili nie mam żadnych problemów z grą i jest bardzo przyjemnie.

Prowadzę kampanię Danią i jest ciężko... Przyzwyczajony byłem do całkowitej bierności AI, a tutaj same niespodzianki. Z jednej strony cisną Szwedzi ale udało mi się odeprzeć ich zakusy. Z drugiej zaś mój niedoszły sojusznik WB wypowiedziała mi wojnę, poprzedzając ją próbą wymiany Marylandu za Norwegię. Nie zgodziłem się i postanowili zrobić desant w tejże prowincji. Mieli pecha, bo zabrakło im ruchu i ich okręty stały się łupem mojej floty. 12 jednostek piechoty poszło na dno :D Troszkę uspokoiło to angoli. Jest ciekawie...

Pampa
16-10-2009, 17:07
Gram Francją, UK wypowiedziało mi wojnę, zdobyłem Anglię i Szkocję, szykuję się właśnie na irlandię, w ameryce podbiłem ich do Nowego Yorku, zaproponowałem pokój i....nie zgodzili się, i oczywiście słynny tekst że ''dopóki nam się lufy nie zapchają będziemy walczyć'' czy jakoś tak, ogólnie mam bardzo mieszane uczucia na temat tego patcha, finanse i dyplomację mogli zostawić taką jak w 1.4, a tą artylerię tylko poprawić...

kretu19955
17-10-2009, 00:27
A ja wróciłem do 1.4 i gram sobie na EW i\lub innych modach. Jak tylko zobaczyłem te kreski(pociski :lol: ) latające od piechoty do piechoty to bez wahania wyłączyłem tą grę. Po powrocie modów i poprzedniej łatki aż mi się grać zachciało :D

Brzetek
17-10-2009, 08:58
Po dłuższych walkach udało mi się wyprzeć Brytyjczyków z ameryki (oprócz jednej prowincji na północy). Tak więc zaproponowałem pokój i zażądałem jednej z lepszych technologii oświeceniowych jakie mieli. Zgodzili się bez problemów :D

Sareth4
17-10-2009, 11:15
ja gram maratami i po patchu 1.5 takzże gra mi sie dużo lepiej ;) Wyparłem kompletnie Mogołów zająłęm Majsur i Cejlon teraz juz jestem w Europie zająłem Persje oraz wykupiłem od Rosji prawa przemarszu aby zaatkowac jedna z prowincji holenderskich( nie wiem jak sie znalezli na koncu mapy na syberii pewnie kupili od ruskich ) zdobylem te holenderskie miasto i zajalem jeszcze dwa maista od osmanów

Natomiast zauważyłem że Rzeczpospolita ostro zaczęła jechac Prusy i Austrie ;)
Polacy zajeli Berlin,Wrocław, niemcom zostal tylko gdansk :) Nasi go zajeli ale chwile przed nimi Prusy odbiły Wrocław :(
I to odmieniło losy wojny :)Normalnie 1 rozbiór Polski :D
Prusy odbily Berlin oraz Gdańsk do wojny dołączyla sie Austria i Polaków zdradziła jeszcze Rosja która zajeła Kurlandie a po tym cały wschodnia Polske :)

W jakies 3 tury Polska przestala istniec na mapie :D

Pampa
18-10-2009, 12:21
Właśnie teraz RON jest zbyt agresywne, podbiło u mnie już całą Austrię(razem z turkami), Bawarię, i(nie przypuszczałem że to zrobią) zajęli moją Alzację :( i teraz muszę sprowadzać na kontynent posiłki z wysp.

Pirxeus
22-10-2009, 18:58
Nie mogę uruchomić gry po tym pierd..... patchu ! Cholery można dostać NA PEWNO NIE KUPIE JUŻ ŻADNEGO PRODUKTU TEJ FIRMY!
Wyczerpała się już moja cierpliwość! Jutro porozmawiam sobie ciepło przez telefon z jakimś dupkiem CD PROJECT.

Reel Mixer
24-10-2009, 11:16
Gram RON'em, h/n. Przykład dyplomacji na patchu 1.5 - Wielka Brytania zaoferowała mi na wymianę Bahamy w zamian za Prusy Zachodnie i Litwę. Takie coś to nic innego jak szajba. Wjechały mi dużą armią Prusy, zaraz za nimi WB z desantem, dołączyła się Austria - wystarczy, może kiedyś pobawię się w taką obronę Częstochowy, ale teraz chcę się po prostu wprawić w Empire, bo daleko mi do twierdzeń z tego forum, że gra wszystkimi frakcjami jest łatwa. Usunąłem 1.5 i zaskoczenie - przychodzi Austria oferując Chorwację w zamian za Prusy Zachodnie. Zgodziłem się, bo odgrodzili mnie od Prusów i dawali w pakiecie sojusz. PZ mają w "dzierżawie", bo jestem z Poznania i na pewno im go nie zostawię na zawsze ;). Co myślicie o tych ofertach? Czy Austria nie była czasem za chojna? Wydaje mi się, że dobrze na tym wyszli mając kosę z Turkami. Kawałek granicy zabezpieczyli.
Nie wiem, co mam myśleć o tym patchu, czytam wasze uwagi na temat rozgrywki.
Może lepiej zagrać w SS 6.2 na Medku II, chociaż nie za bardzo czuję się na siłach na podkręcony tam poziom trudności...

kretu19955
24-10-2009, 16:30
Wrzuci ktoś w sieć empire.exe 1.5? bo dostałem propozycję podszkolenia się w bitwach on-line a na 1.4 to nidyrydy

Duqq
24-10-2009, 16:32
Wrzuci ktoś w sieć empire.exe 1.5? bo dostałem propozycję podszkolenia się w bitwach on-line a na 1.4 to nidyrydy

Powinno wystarczyc, jezeli zrobisz synchronizacje plikow catche gry za pomoca steam.

Marcumar
29-10-2009, 10:23
Załamałem się poziomem SI.
Komp wybrał się oddziałem generalskim i 4 milicjami na moje nie bronione miasto. Postanowiłem spróbować ręcznie zadać choć minimalne straty (czytaj: ustrzelić generała), dotychczas takie bitwy grałem z automatu. Oto, co się wydarzyło:
http://www.speedyshare.com/803587764.html

Salvo
29-10-2009, 10:28
Całe szczęście następny patch ma się właśnie na AI skupić.

RaZoR
30-10-2009, 13:50
A ja mam z tym taki problem ze jak np pojawi sie wiadomosc ze rekrutacja zakonczona to sa na nim krzaczki jakby jakis blad

Cezar77
31-10-2009, 21:58
Mam identyczny problem. Grafika sie sypie w komunikatach, oknach budowy, rekrutacji i dyplomacji. Jest problem z handlem technologiamii. Po bitwach morskich, w których zdobywam okręty nie widzę ich ikonek... tylko symbole postaci. We wcześniejszych wersjach wszystko działało aż miło, nie miałem żadnych problemów z grą a tu taka paskudna niespodzianka...

RaZoR
11-11-2009, 18:01
Na patchu 1.4 też mam te problemy graficzne.

Quarion_Blass
14-11-2009, 01:10
Czy potrzeba mieć zainstalowany patch 1.4 przed instalacją 1.5?

Pampa
15-11-2009, 18:31
Tak, innej opcji nie ma.

hektor
16-11-2009, 18:22
możecie mi podać link do pliku empire.exe

Kuklinowski
17-11-2009, 01:02
tez mam kłopoty z grafiką w oknach budowy, kartach jednostek na mapie kampanii, a niemam zadnych modów czysta gra patch 1.5

Gteam_tomek
17-11-2009, 11:35
mam to samo, no wkurza mnie to niemiłosiernie. Badziewie... musieli coś w patchu 1.5 "poprawić" wygląd kart...

Pampa
18-11-2009, 08:27
wiadomo coś już o kampanii multi? Bo już zapowiadają i nic.

gonzalesss
04-12-2009, 16:24
czesc jestem nowy powie ktos jak sie sciaga patcha do etw?ze steama czy skad i jak ze steama sciagnac plisssssss

Amrod
04-12-2009, 17:17
Wystarczy, że masz w Steam włączone automatyczne aktualizacje, same się ściągną. Prawym przyciskiem myszy na Empire -> Właściwości -> Uaktualnienia.

gonzalesss
04-12-2009, 17:37
jest tak jak napisales z gory dziekuje!!!!ale mam problem podobny do waszych tzn spoko wchodzi zaczynam sobie grac puszczam ture i lipa....zawiesza sie czy jestes wstanie mi powiedziec co zrobic????

Izabelin
04-12-2009, 18:12
ile mb zajmują łącznie wszystkie patche ?

Nagano
04-12-2009, 19:26
ile mb zajmują łącznie wszystkie patche ?
Pewnie z 1,5 GB, bo po reinstalce te uaktualnianie gry się ciągnie i ciągnie :D

Adamsky
05-12-2009, 09:33
I jak tam po patchu 1.5? U mnie nie da się grać, w okienku dyplomacji propozycje związane z prowincjami się na siebie nakładają i zostaje mi wyłączenie gry. Kontynuuje ktoś grę w Empire, czy daliście sobie spokój?

Sareth4
05-12-2009, 09:51
ja nie gram w kampanie już po 1.5 ale nie ze względu że coś mi nie pasuje po prostu nagle mi sie odechciało :D
Za to na multi cisnę jak zły :D Już prawie 600 bitew ;)

Adamsky
05-12-2009, 10:08
No tak, ale mnie bitwy zawsze średnio bawiły. Tzn. dobrze, że są, jakieś ważniejsze fajnie jest rozegrać, ale prawdziwą przyjemność sprawia mi budowa imperium, a nie walka, choćby i z człowiekiem. Od strzelania to mam fps'y przez neta, a mam tą grę dla strategii. I oto po zainstalowaniu Patcha 1.5 każda propozycja dyplomatyczna związana z prowincjami, czy to przeze mnie zaproponowana czy przez kompa, (a temu przeciwdziałać nie można) uniemożliwia mi grę. Dlatego zastanawiałem się jak sobie radzą pozostali, co mieli tu problemy, czy ci, którym wszystko działa jak należy. Dla mnie ta gra już nie istnieje, a ze względu na to, że komp w ciągu kilku pierwszych tur proponuje wymianę prowincji, nie wiem co zrobić.
Oto przykład:
http://img138.imageshack.us/img138/5965/57640173.th.jpg (http://img138.imageshack.us/i/57640173.jpg/)

Morgul
05-12-2009, 13:14
Wczoraj pierwszy raz od baardzo dlugiego czasu zagralem w ETW juz z 1.5. Zauwazylem ze wojska na mapie strategicznej po polaczeniu sa pomieszane - tzn kiedys bylo tak, ze gdy laczylem 2 armie to poszczegolne rodzaje wojsk byly pokolei. Np konnica, konnica, artyleria, artyleria, piechota, piechota, piechota. Teraz jak lacze 2 armie to mam cuda na chybil trafil (np konnica, piechota, artyleria, piechota, konnica,artyleria, piechota ) i nijak tego sie nie da zmienic. O ile na mapie strategicznej to nie przeszkadza to juz w boju tak. Jak to mozna naprawic?

Jeszcze jedno - jak mozna zmienic predkosc ruchu wojsk AI w czasie trwania ich tury? tzn zeby lazily szybciej, bo jezeli sie nie myle to wczesniej byla taka opcja... albo same z siebie szybciej truptaly. Nie moge znalezc tej opcji, tylko wlacz/wylacz podglad ruchu ai.

Nagano
05-12-2009, 13:46
Jeszcze jedno - jak mozna zmienic predkosc ruchu wojsk AI w czasie trwania ich tury? tzn zeby lazily szybciej, bo jezeli sie nie myle to wczesniej byla taka opcja... albo same z siebie szybciej truptaly. Nie moge znalezc tej opcji, tylko wlacz/wylacz podglad ruchu ai.

spacja

Sareth4
05-12-2009, 16:47
Wczoraj pierwszy raz od baardzo dlugiego czasu zagralem w ETW juz z 1.5. Zauwazylem ze wojska na mapie strategicznej po polaczeniu sa pomieszane - tzn kiedys bylo tak, ze gdy laczylem 2 armie to poszczegolne rodzaje wojsk byly pokolei. Np konnica, konnica, artyleria, artyleria, piechota, piechota, piechota. Teraz jak lacze 2 armie to mam cuda na chybil trafil (np konnica, piechota, artyleria, piechota, konnica,artyleria, piechota ) i nijak tego sie nie da zmienic. O ile na mapie strategicznej to nie przeszkadza to juz w boju tak. Jak to mozna naprawic?


Nie trzeba nic naprawiac w bitwie wystarczy grupowac oddziały i już masz :roll:

Brzetek
05-12-2009, 18:26
No tak, ale mnie bitwy zawsze średnio bawiły. Tzn. dobrze, że są, jakieś ważniejsze fajnie jest rozegrać, ale prawdziwą przyjemność sprawia mi budowa imperium, a nie walka, choćby i z człowiekiem. Od strzelania to mam fps'y przez neta, a mam tą grę dla strategii

W takim razie przesiądź się na serię Paradoxu, tam zajdziesz to czego szukasz tutaj ;)

Natomiast ja muszę powiedzieć, że na 1.5 jest całkiem całkiem, a na najnowszym DarthModzie po prostu wspaniale :)

Janek
12-12-2009, 13:16
Ja dopiero niedawno scaiganlem 1.5 i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Bardzo duzego znaczenia w kampanii nabrala flota - komputer duzo wiecej jej tworzy i grupuje w silniejsze jednostki. Bardzo czesto tez robi desanty - niektore sa torche absurdalne, bo na przyklad juz z 5 razy mi sie Maraci w polnocnej Kanadzie wydesantowali, niemniej jednak gra staje sie ciekawsza.
Pewna wada jest natomiast dziwny balans autobattle na morzu - walczylem 6x 1st rate i 4x 4th rate przeciwko 1x 4th rate i 3x 5th rate i 2x sloop - dalem autobattle i co prawda wygralem ale zostal mi tylko 1x 1st rate :? Na bitwie recznej przy takim stosunku sil trzebaby chyba wylaczyc monitor zeby stracic choc jeden statek.
Podobne rozstrzygniecia zdarzyly mi sie jeszcze pare razy - gra jakos za duzy bonus daje malym statkom w trybie automatycznym.

zbycho25
14-12-2009, 18:55
Taa. Daje taki bonus bo kretyni z CA pokombinowali przy łódeczkach robiąc z tego zręcznościówkę oderwaną od rzeczywistości! Teraz nie problem marną fregatką zatopić okręt liniowy 1 klasy !!????????!! W żagle - zwrot - w żagle - zwrot - w żagle - a jak już stoi to w kuper kulami. Małe okręty zwrotne jak baletnice z teatru Bolszoj. Fregaty z lekkimi działami mają taki sam zasięg jak ciężki lniowiec z 32-funtowymi armatami i 2x lepszą celność chwiejąc się na wodzie, niż pływająca bateria ze 122 działami! Kule lecą na tą samą odległość co łańcuchy.

CO ZA BEZMÓZGI JEŁOP Z CA TO WYMYŚLIŁ???

W wersji 1,0 zapowiadało się, że może być dobrze po kilku poprawkach, a z kolejnymi patchami jest coraz gorzej.
Jak już chcieli bilansować walkę morską to mogli się cenami okrętów bardziej pobawić, a nie sztucznie zmuszać ich niedorobione AI żeby na mapie kampanii lepsze floty komp budował!

A tak przy okazji to wypuszczają coraz to nową bandę bezsensownych jednostek lądowych nie różniących się wiele od poprzednich, a żadnego DLC z okrętami to chyba w planach nie mają - no tak - musieli by jakąś książkę przeczytać, żeby się choćby dowiedzieć, że w historii świata pływał tylko 1 okręt, który miał powyżej 120 dział.

Misioleon*
15-12-2009, 09:19
A tak przy okazji to wypuszczają coraz to nową bandę bezsensownych jednostek lądowych nie różniących się wiele od poprzednich, a żadnego DLC z okrętami to chyba w planach nie mają - no tak - musieli by jakąś książkę przeczytać, żeby się choćby dowiedzieć, że w historii świata pływał tylko 1 okręt, który miał powyżej 120 dział.

Krążownik "Aurora" ?
Akurat jeśli idzie o grę okrętami na multiplayerze to zmiany wyszły na dobre. Wreszcie zniknęły niezatapialne bunkry, obracające się w miejscu ciężkie liniowce. Co do zręcznościowego modelu walki, to owszem można by go tak nazwać , ale tylko w przypadku gdy gra się 1 do 5 jednostkami (chociaż fakt że w większości gier mp ustalane są takie właśnie zasady). Spróbuj natomiast taktyki jak piszesz "w żagle - zwrot - w żagle - zwrot" grając z żywym przeciwnikiem flotą 15 - 20 jednostek... Tutaj liczy się utrzymanie szyku (kilku szyków?) i odległości i dobre wykorzystanie wiatru.

zbycho25
15-12-2009, 11:22
W XVIIIw - hiszpański liniowiec - Nuestra Señora de la Santísima Trinidad
http://en.wikipedia.org/wiki/Spanish_sh ... %281769%29 (http://en.wikipedia.org/wiki/Spanish_ship_Nuestra_Se%C3%B1ora_de_la_Sant%C3%ADs ima_Trinidad_%281769%29)
Nie mogli tego zrobić jako jednostkę specjalną?

W prowadzeniu całej floty oczywiście liczy się zajęcie pozycji !! oraz to kto więcej ciosów wytrzyma - i DO TEGO właśnie służyły "niezatapialne bunkry". Chcesz walczyć fregatą albo slupem w szyku liniowym?? - nie ma sprawy - przepłyń się taką formacją wzdłuż burty liniowca.

Duqq
15-12-2009, 12:38
Ja bym jeszcze dodal http://en.wikipedia.org/wiki/French_ship_Bretagne_(1766) dla Francji, bardzo piekny okret, no ale... chyba marzenie scietej glowy.

Misioleon*
15-12-2009, 14:28
W prowadzeniu całej floty oczywiście liczy się zajęcie pozycji !! oraz to kto więcej ciosów wytrzyma - i DO TEGO właśnie służyły "niezatapialne bunkry". Chcesz walczyć fregatą albo slupem w szyku liniowym?? - nie ma sprawy - przepłyń się taką formacją wzdłuż burty liniowca.

A kto mówi o pływaniu wzdłuż burty liniowca? Od tego jest przewaga prędkości żeby przecinać kurs wrogiej floty, zachodzić od rufy i dziobu itp. A okręty proponowane przez Ciebie lub Duqqa... piękne rzeczywiście, ale korzystając z linków które zapodaliście, doczytajcie jaki los je spotkał, m. in. z rąk (z luf) mniejszych fregat.
Chodziło mi o to że po patchu 1.5 balans sił okrętów w bitwach morskich wymusza stosowanie różnych jednostek, w tym okrętów liniowych oczywiście. I to jest bardziej grywalne, bardziej zgodne z prawdą historyczną i bardziej zgodne z logiką. Bo floty walczące w wielkich morskich bataliach XVIII w. chyba rzadko składały się z np. 8 ciężkich liniowców poruszających się bez wsparcia lżejszych okrętów, a takie floty wybierali namiętnie gracze mulitplayera do czasu wyjścia patcha 1.5

zbycho25
15-12-2009, 14:46
Całkowicie się zgadzam - nie postuluję wywalania z gry fregat (no może tylko okrętów rakietowych ;-) ). Nie podoba mi się tylko takie potraktowanie tematu i taki sposób bilansowania mechaniki walki w programie. Sztuką ma być podejście i pokonanie silniejszego za pomocą umiejętności prowadzenia okrętu i taktyki, bo chyba nie powiesz że zasięg i celność małego okrętu ma być lepsza niż liniowca - to akurat zgodne z logiką nie jest!
A to co wyrabiają po patchu 1,5 kule łańcuchowe to już parodia.

zbycho25
15-12-2009, 14:53
Bo floty walczące w wielkich morskich bataliach XVIII w. chyba rzadko składały się z np. 8 ciężkich liniowców poruszających się bez wsparcia lżejszych okrętów, a takie floty wybierali namiętnie gracze mulitplayera do czasu wyjścia patcha 1.5

Wybierali takie, bo bitwy morskie pomimo szumnych zapowiedzi nie były dopracowane. Złe uwzględnienie roli wiatru moim zdaniem. A naprawianie tego zmieniając nierealistycznie statystyki okrętów jest złą ścieżką.

P.S. Doczytałem. Bretagne stracił w walce z 5/6 okrętami liniowymi maszty i został doholowany do portu. Trinidad w bitwie pod Trafalgarem przyjęła na siebie skoncentrowany ogień brytyjskiej floty i się poddała.

Janek
15-12-2009, 22:42
W walce 1 vs 1 wcale fregata tez nie jest az tak uprzeywilejowana - fakt, ze jest szybsza ale jezeli okretowi liniowemu uda sie odpowiednio ustawic i strzelic kulami na lancucach to moze jej jednym trafieniem sciac na tyle zagli, ze bedzie mogl ja dogonic - duzo tutaj zalezy od kombinowania.
Ponadto jak juz ktos slusznie zauwazyl - wieksze bitwy to szyk liniowy, a tutaj mniejsze okrety przydaja sie dopiero po tym gdy te wieksze juz wymienily sie pomiedzy soba arguemntami i sa mocno uszkodzone.