PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie własnego państwa/królestwa



ChomiqPL
01-12-2012, 15:24
Hey, panowie!

Mam taką prośbę-pytanie, zwłaszcza do panów modderów.
Czy jest możliwość stworzenia własnego królestwa (bądź przerobienia innego na nasze)? Np. w Medi2, TA:TW?
Mam pomysł na własne królestwo, nawet spisałem sobie dynastię, zaprojektowałem barwy.

Bardzo bym prosił o odpowiedź, ewentualne znalezienie takiej możliwości.
Z góry thx! :)

01-12-2012, 17:16
Oczywiście, że istnieje taka możliwość, lecz jest to czasochłonne i w sumie dość skomplikowane. Samo dodanie frakcji może nie wydaje się trudne, lecz dobrze byłoby, żeby frakcja miała widocznych w bitwie żołnierzy :D , a tu dopiero trzeba tekstury dodawać, wpisy o żołnierzach, unit cardy. Najprostszym sposobem na nową frakcję jest moim skromnym, acz zdecydowanym zdaniem, przeglądnąć bibliotekę modów i ściągnąć interesującego dla siebie :) .

ChomiqPL
01-12-2012, 17:27
Tyle, że w modach mamy frakcje utworzone przez innych, a ja chciałbym własną :/
Nie zraża mnie pracochłonność tego.
Tylko jak?

02-12-2012, 08:42
Na początek robisz zmiany w tych plikach. Polecam wzorować się na istniejących już wpisach, zwykle wystarczy zmienić np. ze scotland na wales.
export_descr_unit.
export_units
battle_models
descr_banners_new
descr_lbc_db
descr_character
descr_model_strat
descr_names
descr_offmap_models
descr_sm_factions
export_descr_buildings
campaign_descriptions
expanded
descr_win_conditions
descr_strat

Po dodaniu frakcji musisz dodać banery, chorągwie, herby i jednostki.
Do przeniesenia jakiejkolwiek jednostki musisz dodać wpis w EDU, w battlemodel.db i stamtąd odczytać model jednostki i teksturę następnie skopiować te pliki (i wpisy) do swojego moda i na koniec dodać im unit cardy i ikonki.

Tu jest opis, jak robisz to w med 2, innych Total Warów nie mam, więc nie wiem jak tam jest. 8-)

ChomiqPL
02-12-2012, 14:03
Sory za zieleniznę...
Ale nie mam żadnego z tych plików oprócz descr_strat :D
Gdzie są? A może trzeba je sobie stworzyć?

02-12-2012, 14:21
Niee, trzeba unpackerem wypakować, a potem przekopiować do zrobionego własnoręcznie folderu (nazwa moda) w mods.

ChomiqPL
02-12-2012, 14:23
I'm green, soo green. :mrgreen:
Co wypakować? :roll:

02-12-2012, 14:31
Wchodzisz do D/Gry/SEGA/Medieval II Total War/tools i wciskasz unpacker, potem jak się włączy, to wciskasz y.
Zaiste jesteś ''dark green'' :mrgreen: .

ChomiqPL
02-12-2012, 14:33
O kurna, tam pisze że może mi rozwalić Meda.
Dodatkowo to zajmie 7 GB 0.o Tak pisze w readme ;/
Jest jakaś obawa?

Jestem zielony w modowaniu TW, modowałem dużo inne gry :d

02-12-2012, 14:36
Zrób kopię zapasową meda, jak chcesz modować. Sam unpack nie powinien rozwalić meda, mi nic się nie dzieje po nim.

ChomiqPL
02-12-2012, 14:38
Kurde kopię zapasową 12 GB? :D
Może kiedy indziej ;/

Albo inaczej, zrobię backup, unpack i dam znać to mi napiszesz w punktach co dalej, ok?

02-12-2012, 14:44
Nie, wystarczy samego medka, chyba że kingdoms też modujesz, ale nie polecam wszystkiego na raz modować. Med 2 to jakieś 7 GB. Założę się o permbana, że sam unpack nie rozwali Ci gry, a podobno nawet przyspiesza działanie, jak to gdzieś wyczytałem. Jak wypakujesz, to skopiuj potrzebne pliki do folderu własnego moda w folderze mods.

K A M 2150
02-12-2012, 14:46
Rób kopię zapasową tylko tych plików, które chcesz użyć. Ważą one mniej niż 1mb, bo praktycznie tylko te tekstowe edytujesz, więc nie musisz całych 12gb kopiować ; P

ChomiqPL
02-12-2012, 14:48
Kiedyś modowałem rFactor - może znacie?
Zrobiłem backup tylko części gry, której potrzebowałem i posypała się ostro (24 GB z modami).
Od tamtego czasu robię backupy całych gier :D

Poza tym backup już się kończy ;)

ChomiqPL
02-12-2012, 14:54
Sory za 2post ale w tamtym by się zlało (fobia estetyki).

Włączyłem unpacker, dwa razy dałem "y" i się wyłączyło. Żadnych zmian w medku.
Coś robię źle?

02-12-2012, 14:57
Nie znam rFactor :roll: , ale musiałeś czegoś wtedy nie dopatrzyć, bo raczej nie jest prawdopodobne, żeby po ponownym podmienieniu (tych zmodowanych folderami niemodyfikowanymi) gra nie działała. Zresztą cóż szkodzi spróbować zrobić unpacka :) . Chociaż jak robisz we własnym folderze potem <nie moduj podstawki lepiej>, to nic się samej grze nie dzieje ;) .

EDYCJA: trzeba 3 razy chyba nacisnąć y, wtedy jak wyskakują napisy.

ChomiqPL
02-12-2012, 14:59
Już wiem - klikałem "unpacker", gdy trzeba było włączyć "unpack_all".

02-12-2012, 15:03
Tak, a gdy chcesz modować kingdoms, to naciskasz jedną z kampanii, np. unpack_britannia :D . Za jakieś 15-20 min. się powinno wypakować i wtedy wrzucasz te pliki, które napisałem w 1. poście do folderu Twego moda.

ChomiqPL
02-12-2012, 15:07
Słuchaj, a które informacje (linijki) zmieniać?
Jakie wartości?
Gdzie wstawiać nazwy, tytuły mojego państwa?

02-12-2012, 15:12
Klonujesz wpis o Szkocji i zmieniasz tylko ze scotland na ireland. Nazwy wstawiasz w text, w expanded, campaign description i names.txt. Musisz to jednak albo skonwertować albo użyć programu, aby tam móc edytować. Nie ruszasz wpisów innych frakcji, tylko kopiujesz/przepisujesz i zmieniasz tak, jak pisałem w 1. zdaniu.
A to na jakie państwo zmieniasz, to Twoja decyzja.

ChomiqPL
02-12-2012, 15:38
Dobra nazwałem moda "mod_mod" :D
Wbiłem do tego folderu pliki które mi kazałeś, pozmieniałem z "portugal" na "vidarion" (bo tak będzie się nazywać kraj), i nic.
Żadnych zmian w grze.
Co robię źle?

02-12-2012, 15:43
Założę się, że włączasz podstawkę i nie zrobiłeś pliku uruchamiającego własnego moda ?

ChomiqPL
02-12-2012, 15:44
Nawet o tym nie wiedziałem ;d
Jak to uczynić?

02-12-2012, 15:46
Może jednak lepiej ściągnij se moda Bare_Geomod albo Retrofit i tam moduj, bo zapewne nie uda Ci się samemu tego uczynić.

ChomiqPL
02-12-2012, 15:52
Ściągnąłem, zainstalowałem Bare_Geomod.
I rozumiem, że teraz mam modyfikować te pliki z tego moda tak?

02-12-2012, 15:58
Nieee, te które Ci podałem.

ChomiqPL
02-12-2012, 16:12
No i zrobiłem, acz gdy włączyłem tego moda, pojawiło się "Uh oh. This isn't good. Not idea why, but exiting now. Sorry pal."
?

02-12-2012, 16:29
:shock: Nie mam pojęcia, co zrobiłeś. Nigdy takiego dziwnego komunikatu nie dostałem. Pisałem na początku, że nie jest to łatwe. Na pewno dałeś wpisy w tych 3 plikach w folderze text ?

ChomiqPL
02-12-2012, 16:33
Ja dezerteruję.
Kiedyś do tego siądę, i może zrobię ale dzisiaj mnie czyści dosłownie.
Dzięki za pomoc, jak coś to będę pisał na PW.